Regering niet ingenomen met het V.V.D.-bezuinigingsplan Minister Bogaers kwam al direct met een correctie Slippen en slechte verlichting kernthema's Veilig Verkeer en bondig Schade in Westland door luchtverontreiniging AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJ ARACHNE Griep...? nieuwe creaties hoekbankstellen spaarne 11 van duivenboden n.v. Majoor in verzet tegen ongunstige beoordeling Man overleden na een aanrijding Bij stadhuis kamperende gezinnen willen niet weg Kans op regen rode pleegzuster bloedwijn de smaak-volle energiedrank DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 2 Geen stunt Veel critiek hoe bewaart: u gezondheid...? Examens in vele variaties permanent geëxposeerd in onze meubelshow official dealer van MUSffERRING ged. oude gracht 108-110 spaarne 11 -L Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (tei fovMiA Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. 1/CitïoMS o/> CA. ■b WEERRAPPORTEN id 3 ïs (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In de vergadering van de Tweede Kamer van gister middag heeft drs. Joekes het be zuinigingsplan van de V.V.D.-fractie onthuld, dat een uitgavenverminde- ring van ruim één miljard gulden mogelijk zou kunnen maken. Volgens deze V.V.D.-berekening zouden de kosten van levensonderhoud in 1966 slechts met een half percent behoeven te stijgen in plaats van 2 percent door het systeem-Vondeling. Bovendien zouden dan de voorgestelde verho gingen van indirecte belastingen en de belastingspaarbrieven kunnen ver vallen. Het aantal woningwetwoningen van 60.000 binnen het bouwprogramma van 125.000 zou verminderd moeten worden door 15.000 naar de vrije sector te ver schuiven. Dan zou 420 miljoen minder voorgeschoten behoeven te worden. In sa menhang met een huurverhoging van twee keer tien percent zouden subsidies op reeds gebouwde woningwetwoningen en op particuliere woningen gehalveerd kunnen worden, hetgeen een besparing van 75 miljoen zou opleveren. Halvering van subsidie op brood zou 0,2 percent ver hoging van de kosten van levensonder houd veroorzaken en ƒ30 miljoen bespa ren. Vermindering van de uitgaven zocht de heer Joekes verder in een beperking der ontwikkelingshulp, hetgeen 25 miljoen be spaart. Hij wilde voorts beëindiging van de subsidies op emigratie (13 miljoen) be perking van het subsidieaccres in de sec tor cultuur en recreatie (15 miljoen), fi nanciering van de Wereldomroep uit de luistergelden (10 miljoen) stabilisatie van het materiële voorzieningspeil voor onder wijs en wetenschappen (25- miljoen) en een geringere investering in de sector van het wetenschappelijk onderwijs door be perking van het departementale bouwpro gramma (50 miljoen), rationalisatie van het landbouwonderzoek (8 miljoen) en van de aanvullende werkenpolitiek (50 mil joen), beperking van de uitgavengroei voor de waterwegen (40 miljoen) en be perking van de groei van het ambtena renkorps met een derde (27 miljoen). Verhoging van middelen met ƒ30 mil joen zou volgens dit V.V.D.-plan kunnen Advertenti ,.4- f.'- komen uit verhoging van verliesgevende P.T.T.-tarieven voor drukwerken, nieuws bladen en postpaketten. Zeventig miljoen zou gevonden kunnen worden in verhoging van telefoonabonnementen tot 150 per jaar. Dit V.V.D.-plan bleek in de Kamer be paald niet als een stunt te worden opge vat. De besparing van één miljard, die de VVD-fractie ermee wil bereiken, sloeg ondanks herhaalde en hilariteit ver wekkende interrupties van boerenleider Koekoek, die liever wilde bezuinigen door de P.B.O. af te schaffen niet slecht aan. De heer Nootenboom (K.V.P.) stelde zich positief tegenover de liberale sugges ties op en bleek tot overleg bereid. De heer Peschar (P.v.d.A.) waardeerde de voorstellen, maar was wel bang dat de consequentie een forsere huurverhoging zal zijn. Dat de V.V.D. de ontwikkelings hulp wil besnoeien, betreurde hij. De voorstellen van de heer Joekes vie len echter bij de bewindslieden niet in goede aarde. Door interrupties lieten zij blijken het alternatief van de V.V.D. aan vechtbaar te vinden. De verschuiving van 15.000 woningen van de woningwetsector naar de vrije sector, hetgeen volgens de V.V.D. een besparing van 420 miljoen zou opleveren, werd door een zeer snel rea gerende minister Bogaers op een uitgaven daling van hooguit 100 miljoen geschat. De K.V.P. en de P.v.d.A. hebben hun definitief oordeel over het» plan tot belas tingverlaging op termijn via spaarcertifi- caten nog opgeschort. Beide fracties wil den eerst het antwoord afwachten van Minister Vondeling (P.v.d.A.) in officieus debat met zijn opponent mr. Joekes (V.V.D.) tijdens de thee pauze. minister Vondeling, onder meer op de vraag welke opbrengsten in de komende jaren worden verwacht van het Slochte- rense aardgas. Minister Vondeling kreeg forse critiek op de opzet van de rijksbegroting te ho ren, ook van de regeringspartijen. Zo ver als de heer Nootenboom (K.V.P.), die de begroting conjunctureel niet aanvaard baar noemde, gind de heer Peschar (P.v.d.A.) weliswaar niet, maar beiden wezen de omzetbelasting op textiel, schoei sel en schoenreparaties van de hand. Ook de verhoogde omzetbelasting op brom fietsen ging de heer Peschar te ver. Voor de K.V.P. was het alternatief een verlaging van het uitgavenpeil. De heer Peschar wilde de oplossing zoeken in een extra heffing van 40 miljoen op de Ver mogensbelasting. Hij zag voorts meer heil in een wat hogere omzetbelasting op wat hjj noemde allerlei zoetigheden alsmede minerale oliën, die 70 tot 100 miljoen zou kunnen opbrengen. Voorts wilde hij een groter beroep doen op de kapitaalmarkt ten laste van de utiliteitsbouw. De omzetbelasting op schoenreparaties noemde hij „een ingeslopen vergissing" Evenals de heer Nootenboom meende hij dat minister Vondeling met de invoering van de belastingspaarbrieven de toekom stige behoefte aan gemeenschapsvoorzie ningen onderschat. Beiden hadden con juncturele bezwaren tegen een belasting verlaging die in 1972 moet worden uitge keerd. „Een taartje in de hemel," noem de de heer Nootenboom de belastingcerti ficaten. Vandaag antwoordt de regering. Advertentie Alle mensen die over hun toeren zijn, die de tijd niet hebben en te moe een dag beginnen: Door oplettendheid en zorg- besteding, door te weten wat het lichaam toekomt. Drink vóór de maaltijd en vóór het slapen gaan een glas rode bloedwijn. Letwel: Pleegzuster bloedwijn, de smaak-volle energiedrank. Pleegzuster bloedwijn: even innemend als verster kend, pleit voor uw gezond heid! Alleen verkrijgbaar bij apotheker en drogist. HKGZUSTER ■bloidwijkB DELFT. Propedeutisch natuurkundig ingenieur: O. van Ommeren (Heemstede); R. A. Scharpff (Heemstede); M. A. Veen, (Heemstede); D. de Vries, (Heemstede). Kandidaats werktuigkundig ingenieur: H. G. van Marselis Hartsinck (Haarlem); Aa Meijer (Overveen). Ingenieurs mijningenieur: J. E. Berk- huyzen (Den Haag) en W. G. J. Huijnen (Heerlen). LEIDEN. Doctoraal geschiedenis: H. C. Ouwerkerk (Leidschendam) en W. de Pous (de Steeg - Gelderland). De kernthema-actie voor de komende maanden van het Verbond voor Veilig Verkeer zal gewijd zijn aan de specifieke wintergevaren: niet aanpassen van de snelheid, met als gevolg slippen, en niet goed functionerende verlichting. Daarbij ligt het in de bedoeling rond de feestdagen in december een groot scheepse anti-alkoholactie te voeren. in katalogus op aanvraag international kruisstraat 22 afd. woningtextiel en slaapkamers 's maandags gesloten De Centrale Raad van Beroep in Utrecht behandelde een zaak van een majoor der marechaussee uit Bergen op Zoom, die in beroep was gekomen tegen een ongunsti ge beoordeling door een kolonel. Volgens zijn gemachtigde, mr. J. Schuurmans, waren reeksen gezochte futiliteiten ver werkt. Het werd de majoor o.m. kwalijk genomen dat hij had gesolliciteerd naar het burgemeesterschap. Ook werd hem verweten, dat hij in een bijeenkomst had gesproken vóór de kolonel. De majoor had dit echter gedaan als voorzitter van een sportvereniging. De majoor had voorts de staatssecre taris van Defensie verzocht een commis sie te vormen, die een onderzoek moest instellen naar de juistheid van de klach ten van de kolonel, nadat diens directe chef had geweigerd zijn grieven aan te horen. Mr. Schuurmans betoogde dat een ambtenaar een elementair recht was ont houden. Het verzoek om een onderzoek had nooit mogen worden geweigerd, zei hij. De gemachtigde van de staatssecreta ris stelde daar tegenover dat de majoor beklag had moeten indienen zoals in het reglement betreffende de krijgstucht is om schreven. De staatssecretaris had vol gens deze gemachtigde terecht het verzoek van de majoor geweigerd. De raad doet over drie weken uitspraak. De centrale politieverkeerscommissie heeft zich geheel achter de acties ge steld en de minister van Justitie heeft laten weten dat de justitie in het vervolg in haar opsporingsbeleid waar mogelijk zal aansluiten op de kernthema-acties van het Verbond voor Veilig Verkeer. De verkeerspolitie zal in de komende maanden in aansluiting op de voorlich tingsactie van het verbond, die ook weer zal worden begeleid met televisiespots een nauwlettende controle op goed func tionerende voertuigenverlichting uitoefe nen. Even nadat hij een aanrijding had ver oorzaakt is de vijftigjarige Amsterdam mer G. ter M. gisteren overleden aan een hartverlamming. Op de hoek van de Sarphatistraat en de Roeterstraat in Am sterdam kwam hij met zijn auto in bot sing met een andere automobilist, een 51-jarige bloemenkoopman, die in de buurt een stalletje heeft. Toen de heer Ter M. na de aanrijding door reed sprong de bloemenkoopman op een fiets, die in de buurt van zijn stalletje stond, en reed hem achterna. Bij het Weesperplein zag de bloemenkoopman kans zijn fiets voor de auto van de heer Ter M. te gooien. Deze stapte hierop uit zijn auto. Enkele seconden later, toen de bloemenkoopman hem bij de revers ge pakt had, overleed hij. De 75-jarige J. Verplanke uit Schoondij- ke is dodelijk verongelukt toen hij op zijn bromfiets op een polderweg onder IJzen- dijke (Zld.) een landbouwtractor met twee aanhangende bietenwagens wilde passeren en daarbij slipte. De bejaarde man kwam ten val en werd door de trac tor overreden. Hij was op slag dood. De twintig-jarige dpi. soldaat IJ. Idema uit Den Haag is gisteren verdronken toen de militaire vrachtwagen met aan hanger, waarin hij en nog zes andere mi litairen zaten, bij de afrit naar het veer in Culemborg in de Lek reed. doordat de bestuurder door de mist misleid. Vakantiecentrum voor gehandicapten. In Hoensbroek zal volgend jaar een begin worden gemaakt met de bouw van het eerste vakantiecentrum in Nederland voor gehandicapten. Het initiatief hier voor is uitgegaan van de stichting O.R.A. (oud-revalidatiepatiënten in Am sterdam), die voornemens is drie van dergelijke centra in Nederland te bou wen. Rotterdam leent weer geld. B. en W. van Rotterdam melden de raad aanbiedin gen te hebben gekregen voor het aan gaan van zes onderhandse geldleningen tot een totaalbedrag van veertien mil joen gulden. Voor al deze leningen gel den een rente van zes percent, een koers van 99 percent en een looptijd van 30 jaar. Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd G. Ter- luin te 's Gravenhage, directeur van da provinciale waterstaat van Zuid-Hol land. Kind verdronken. In een onbewaakt ogen blik is woensdagmiddag het bijna twee jarig zoontje Andreas van de familie Van den Bogaard uit Woerden in een sloot geraakt en verdronken. G.S. akkoord met Nerviplan. G.S. van Zuid-Holland hebben goedkeuring ge hecht aan het „Nerviplan" van Den Haag. Dit project opent onder meer de mogelijkheid om in de Haagse binnen stad een door de Italiaanse architect Nervi ontworpen kantoorgebouw van 140 meter hoogte te bouwen, met ruim te voor ongeveer drieduizend personen. Naar pas nu is gebleken is vorige week door luchtverontreiniging tijdens enkele dagen van mist zeer aanzienlijke schade aangericht aan diverse gewassen op tal rijke bedrijven in- het Westland. Op tal van bedrijven is zowel op de open grond als in kassen verbrandings- schade aangericht, in hoofdzaak aan sla, andijvie, fresia's en een aantal andere ge wassen. Het proefstation in Naaldwijk on derzoekt welke de verbrandingsverschijn selen zijn. Men weet namelijk nog niet, of de vergiftiging afkomstig is van kunst- mestfabrieken in Vlaardingen, van de olie raffinaderijen in Pernis of van andere chemische bedrijven in het Waterwegge bied. Onder de Westlandse kwekers is naar aanleiding van het gebeurde opnieuw gro te ongerustheid ontstaan omtrent de toe komst van het Westland als tuinbouwge bied. Enkele jaren geleden werd eveneens grote schade aangericht tijdens een brand in de superfosfaatfabriek in Vlaardingen. B. en W. van Amsterdam hebben de twee gezinnen, die zich gistermiddag na uit hun woning te zijn gezet hebben ge ïnstalleerd op de binnenplaats van het Amsterdamse stadhuis hun bemiddeling aangeboden bij het verkrijgen van tijde lijk onderdak. Intussen zou de afdeling woonruimte zoeken naar een zo recht vaardig mogelijke oplossing van het pro bleem. De echtparen hebben dit gewei gerd en gezegd pas te zullen vertrekken als hun een woning is toegewezen. De rechtvaardigheid gedoogt niet, dat de gemeente onder pressie onmiddellijk zou overgaan tot toewijzing van een wo ning, heeft wethouder Elsenburg gisteren in de raad verklaard. Hervormde Kerk (Bennebroek) vrijdag 20 u.: concert door de „Haerlemsche Mu- syck Camer" o.l.v. André Kaart. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Con cert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Martha Argerich (piano). Stadsschouwburg, 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". Tot 23 oktober. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakt en moesten sterven", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Champagne 011 S6X", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Topcapi", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zor- ba de Griek", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15.: ,,'t Geheim van de zwarte sperwer", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l. Advertentie gouden ring met tijgeroog 150.- Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Oostade. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.30-18 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. DONDERDAG 14 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 uur: „Recht op moord", toneel door „Centrum" voor Velser Kunstkring. VRIJDAG 15 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gele Rolls Royce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen, vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling is tot 7 november en is geopend: Zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming, te 23.30 u. in het City Theater, Kennemer- laan, IJmuiden: vertoning van de film .Hiroshima moil amour". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 1).30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Velsen, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, van 14.30 - 17.30, 16.30 - 17.30 (jeugd) en van 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13, van 14-17 en van 19-21 uur. DONDERDAG 14 OKTOBEI. Kennemer Theater, 20 u.: Viering 175- jarig bestaan Departement Beverwijk van het Nut tot het Algemeen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vernieti gingscommando „Bikini". Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u,: „Two house women show". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare gemeen teraadsvergadering. Stadhuis, Plesmanweg, expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, geopend van 9-12.30 u. en van 14-17 u. (tot en met 19 november). Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstr. 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. VRIJDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Moe der, wat een broeder". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vernieti gingscommando Bikini". W.B. Theater, 20 u.: „Bloed en zwarte spoken". Stadhuis, Plesmanweg, expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, geopend van 9-12.30 u. en van 14-17 u. (tot en met 19 november). Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans 20 u.: Gronings-Drentse Vereniging „De Hondsrug", toneelavond. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. 1 Advertentie \m s ^1 - T H inm^|VVVWV.-««»«l.ll»l>A<UIAA<WIIAAAAAWWWW Het K.N.M.I. deelt mee: Door de sterke uitstraling ontstond van nacht op vele plaatsen mist, waarin het zicht soms niet meer dan 20 meter be droeg. Alleen Zuid-Limburg en Friesland bleven vrij van mist. Intussen heeft het continentale hogedrukgebied zich verder naar het oosten verplaatst. Bij Ierland en Schotland is een koufront doorgedrongen van een depressie bij IJsland. Het is niet waarschijnlijk, dat het front het komende etmaal ons land bereikt. Maar bij de in gang van het Kanaal ontwikkelt zich een kleine storing, die daar wat regen veroor zaakt. Het is niet uitgesloten dat deze sto ring morgen ook hier enige regen of mot regen zal veroorzaken. In de avond en nacht vormt zich op vele plaatsen weer mist. De wind zal matig en aan de kust vrij krachtig worden uit zuidelijke rich ting. In het temperatuurverloop komt nog weinig verandering. Maximum-temperaturen Ofl 1 M - d la binnen- en buitenland. TJ+* H >c c <E 8 Neerslag: laatste 24 uur. y E Den Helder mist zzo 14 0 Ypenburg mist windst. 15 0 Vlissingen mist windst. 15 0 Eelde mist windst. 15 0 De Bilt mist windst. 16 0 Twente mist windst. 15 0.1 Eindhoven mist windst. 16 0 Z.-Limburg mist z 18 0 Helsinki half bew. w 12 0 Oslo onbewolkt windst. 17 0 Kopenhagen zw. bew. z 13 0 Aberdeen half bew. zw 11 4 Londen motregen windst. 15 0.1 Amsterdam mist zo 15 0 Brussel onbewolkt zzo 17 0 Parijs mist o 19 0 Bordeaux zw. bew. zo 21 0 Grenoble mist windst. 20 0 Nice licht bew. n 21 0 Berlijn mist z 16 0 Frankfort mist zzo 18 0 München mist zzw 13 0 Ziirich mist z 11 0.1 Genève mist wzw 15 Locarno mist windst. 17 0 Innsbruck mist windst. 18 0 Belgrado onbewolkt windst. 14 0 Athene zw. bew. n 20 0 Rome onbewolkt no 23 0 Barcelona zw. bew. n 21 0 Madrid zw. bew. o 21 0 Mallorca zw. bew. windst. 25 0 Lissabon regen o 22 15 Vrijdag 15 oktober Zon op 07.04 uur; onder 17.47 uur. Maan op 20.21 uur; onder 12.55 uur. Maanstanden Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 oktober Hoog water 5.39 uur en 18.00 uur. Laag water 1.31 uur en 13.38 uur. Vrijdag 15 oktober Hoog water 6.20 uur en 18.37 uur. Laag water 2.05 uur en 14.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. i

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2