GEOPEND! N.V. AUTO-SHOP HAARLEM Indonesische communistische partij krijgt nieuwe naam Washington optimistisch over betere betrekkingen Nieuw beeld k J Wereldnieuws 1 Van dag tot dag Gevaarlijke camera Kimba formateur in Kongo „Mèt China praten over ontwapening Onrust in Nigeria na verkiezingen (Dp de '^Praatótozl DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 3t* «r: AUTOMATERIALEN - GEREEDSCHAPPEN - GONNETSTRAAT 1-3 (hoek Friese Varkenmarkt) telefoon 15942 - toestel 7 Ruime parkeergelegenheid Geopend van 8.30 tot 18.00 uur - OOK op zaterdag ACCESSOIRES A idit Robert Kennedy: Remco Campert 28 okt. t/m 14 nov. dagelijks: 8 uur J matinées: woensdag, zater-K it dag en zondag 2.30 uur. -JC jz Heden voorverkoop bij de onderstaande adressen, t* Een politiële waarschuwing aan het adres van ouders, om hun kinderen toch vooral te instrueren tegen de gevaren die op straat op hen loeren in de persoon van „kinderlokkers", heeft een AVRO- ploeg geïnspireerd om woensdagavond eens te demonstreren hoe gemakkelijk kinderen worden meegelokt. „Kinderen lokken is gemakkelijker dan u denkt", aldus zou het motto van deze uitzending hebben kunnen luiden, en in derdaad viel het Fred Oster onder het oog van de verborgen camera niet moei lijk een klein blond meisje met een pop mee te loodsen. Wat moet wel de zin van een dergelijke reportage zijn? Waarschijnlijk is de ex clamatie: „Ouders, past toch op!" eerlijk bedoeld. Die kreet is ook in de pers al herhaaldelijk geuit en het blijkt hard no dig haar dringend te herhalen. Maar er is een elementair verschil tussen televisie en gedrukt woord. Men moet in Bussum nu toch eindelijk eens begrijpen, dat men daar werkt met een uiterst gevaarlijk instrument en dat men het beeld niet klakkeloos mag aanwenden inplaats van het woord. Wanneer men Fred Oster ziet demonstreren hoe men kinderen kan mee lokken, dan vraagt men zich af hoeveel duistere geesten onder de televisiekijkers daarin een aansporing vinden om de ge demonstreerde methode eens te gaan toe passen. Bewust of onbewust helpen der gelijke indringende beeldinformaties de labiele karakters over de drempel van hun toch al zo moeilijk te beheersen drang. Hoe zeer men zich in Bussum (met alle goede bedoelingen van dien) vergist in het effect van dergelijke uit zendingen, zou men kunnen opmaken uit een verklaring van de commentator: „Wij zijn deerlijk geschrokken van het gemak waarmee nog steeds kinderen kunnen worden meegelokt." Wie een dergelijke opmerking maakt, geeft blijk van een drieledig misverstand. Ten eerste be grijpt hij niet, dat kinderen van nature meegaande, vriendelijke en argeloze we zens zijn, die als het ware geschapen zijn om te worden meegetroond. In elk gezin worden dagelijks kinderen door ouders „verlokt" met snoep, beloften en belonin gen om zich „goed te gedragen". Waar om zou men dan moeten schrikken? Van het feit, dat een kind een kind blijkt te zijn? Ten tweede begrijpt men in Bus sum niet, dat „kinderlokkers" zieke gees ten zijn, die zich alleen maar kunnen be heersen omdat hun angst voor ontdekking groter is dan hun neurotische dwang. Als Bussum nu komt vertellen dat het zo gemakkelijk is, behoeft men geen psycho loog te zijn om te begrijpen dat dit middel erger is dan de kwaal, of liever, de kwaal verergert. En ten derde begrijpt men in Bussum niet, dat ouders met kleine kin deren werkelijk niet zo'n lokker in beeld behoeven te zien om te weten, aan welke gevaren hun kinderen blootstaan. Of wor den deze reportages bedacht en gemaakt door mensen die nog te jong zijn om kinderen te hebben? Jaar in jaar uit heeft het grootste deel der Nederlandse pers zich uitgesloofd om de stimulansen der misdaad uit haar ko lommen te weren. „Schokkende reporta ges" en „harde waarheden" zijn gemak keiijker te vervaardigen dan een beheers te, verantwoorde berichtgeving. Zij heeft de vermelding van zelfmoorden nagelaten, bloedig en perverse misdadenin sum miere en nuchtere regels weergegeven, schokkende foto's weggelaten, kortom, op „ouderwetse" manier haar publiek be schermd tegen goedkope en funeste sensa ties. Zal nu de televisie die „leemte" eens gaan vullen? En achter de t.v. sjouwen de bladen die overstag gaan uit winstbe jag. De magazines die op hun titelblad „de schok" vermelden waarvan men voor een kwartje deelgenoot mag worden. Moet de pers nu maar in haar geheel de nieu we methode overnemen om haar abon nees te behouden? De t.v. kan men niet van winstbejag betichten en wij willen aannemen dat ge brek aan psychologisch inzicht hand in hand met onvolwassenheid de bron van veel „machtige verhalen" in beeldvorm is. Maar waar bevindt zich dan het wij zere, volwassener element in de staf der omroepen en programmacommissies? Voor het t.v.-amusement geldt, dat „een goed stuk werk" van Nederlandse origine zelden blijkt geleverd te kunnen worden. Mag van de t.v.-informatie en voorlich ting dan althans verwacht worden, dat zij ongevaarlijk en verantwoord is? Dat zou een prestatie zijn die echt Nederland- ze kwaliteit zou kunnen toevoegen aan de programma's. nnnn/wKtfWMWvMwwwwvv^**A****<><l**<lltll<>l><><t<w' LEOPOLDSTAD (AP) Evariste Kim ba, een afgevaardigde van de provincie Noord-Katanga, is door president Kasa- voeboe gevraagd een nieuwe regering te vormen. Kimba behoort tot de Baloeba- stam die vijandig staat tegenover de Loenda-stam waartoe oud-premier Tsjom- be behoort. Kimba is van 1960 tot en met 1963 minister onder Tsjombe geweest in de afgescheiden provincie Katanga. Advertentie Voor het eerst is een foto gepubli ceerd van de leider van de „30-sep- tember Beweging" luitenant-kolo nel Oentoeng. Oentoeng werd dins dag op Midden-Java gearresteerd. IHBQ1 DJAKARTA (Reuter en AP) Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Ganis Harsono, heeft bekendgemaakt dat volledige overeenstemming bestaat tussen generaal Nasoetion en presi dent Soekarno dat er in Indonesië een nieuwe communistische partij moet komen. De communisten zullen een nieuwe naam moeten invoeren, geba seerd op Indonesisch nationalisme. „De huidige communist is een renegaat geworden geleid door Aidit, die niet meer aanvaard wordt", zei hij. Onze correspondent in Washington meldt dat een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken met klem de juistheid heeft ontkend van een bericht van de „Washington Post". Dit blad had gemeld dat de Amerikaanse re gering onomstotelijke bewijzen zou heb ben dat president Soekarno onder een hoedje speelde met de PKI, de commu nistische partij bij de mislukte revolutie poging in Indonesië precies twee weken geleden. Over het algemeen geldt de „Washington Post" als zeer betrouwbaar. Soekarno zou zich volgens het blad vrij willig hebben laten arresteren door de re bellen in de hoop via een omwenteling de macht van het Indonesisch leger uit te kunnen schakelen en zelf uiteindelijk weer als president van een nationalistisch ge oriënteerde volkdemocratie naar boven te zullen drijven. De Amerikanen, aldus de „Washington Post", ontlenen de bewijzen hiervan aan verklaringen van door het Indonesische leger gearresteerde communistische re bellen. Volgens het blad zou de Amerikaanse regering echter nog niets hebben bekend gemaakt over deze informaties, omdat men voorzichtig wil afwachten wat in In donesië gebeurt. Bovendien schijnt men er nog lang niet zeker van te zijn dat Soekarno met zijn communistische vrien den tenslotte toch de overhand niet zal krijgen. Het is immers duidelijk, dat Soe karno zozeer door de massa's als „vader des vaderlands" wordt beschouwd, dat het Indonesische leger niet buiten hem kan en opnieuw loyaliteit aan Soekarno als symbool van de Indonesische staat heeft betuigd. Het Amerikaanse blad zou het voorts als een bewijs voor de juistheid van haar informaties over Soekamo's rol in de re bellie en tevens als een aanwijzing dat de president geenszins de gevangene van het leger te beschouwen, dat Soekarno zich heeft gekeerd tegen de anti-commu nistische zuiveringsacties van de militai ren en dat hij officieel geen blaam op de communisten voor de omwentelingspoging heeft geworpen. Washington is overigens hoopvol ge stemd over de ontwikkelingen in Indone sië. De communisten hebben hoog spel ge speeld met hun rebellie en vooral met het vermoorden van een aantal legerlei ders zo meent men. Daardoor kunnen de anti-communistische groeperingen wel licht de wind in de zeilen krijgen. Welis waar realiseert men zich in de Ameri kaanse hoofdstad dat dit niet betekent dat plotseling pro-Amerikaanse krachten in Djakarta aan de macht zullen komen, want men is niet zo naïef in regerings kringen als bij sommige nieuwsmedia. De Amerikaanse regering hoopt dat In- donesiës afglijden naar het communisti sche kamp thans zal kunnen worden tegengehouden en dat de relaties tussen de V.S. en Indonesië enige toekomst heb ben. Men denkt in Djakarta dat president Soekarno gisteren het verschijningsverbod voor communistische kranten heeft opge heven omdat volgens hem de andere kran ten een eenzijdig en onvolledig beeld ge ven van de recente gebeurtenissen. De leider van de Indonesische commu nisten, Aidit, leidt het verzet tegen het leger in Midden-Java, zo staat te lezen in het blad van het Indonesische leger. Aidit zou op 2 oktober, met een vliegtuig van de luchtmacht tezamen met een be velhebber van de luchtmacht, naar Djok jakarta zijn gevlogen. De lcgerkrant schrijft verder aanwijzin gen te hebben dat groepen opstandelingen trachten in Djakarta sabotage te plegen en vraagt om beschermingsmaatregelen daartegen. Radio Djakarta heeft omge roepen dat vandaag 20.000 mensen op een bijeenkomst geëist hebben dat alle orga nisaties die de staatsgreep hebben ge steund, verboden worden. WASHINGTON (Reuter) - Senator Ro bert Kennedy heeft voorgesteld, de Chine se volksrepubliek uit te nodigen voor het ontwapeningsoverleg, dat in januari in Genève zal worden hervat. In een rede in de Amerikaanse Senaat zei de senator, dat de V.S. hun streven moeten versterken om tezamen met de Verenigde Naties en alle andere staten, waaronder China, „een kernramp te voorkomen". Volgens hem zou het wellicht mogelijk zijn tot een akkoord met Peking te komen, ondanks de vijandigheid van de Chinese leiders jegens Amerika. „Als de Chine zen de uitnodiging aanvaarden, krijgen de onderhandelingen in Genève meer beteke nis, omdat dan alle kemmogendheden van de partij zijn. Als de Chinezen weigeren, hebben wij nog niets verloren", aldus Kennedy. LAGOS (Reuter) Na de regionale verkiezingen in West-Nigeria, waarbij de twee grote partijen elk voor zich de over winning opeisen, zijn gisteren opnieuw on geregeldheden voorgekomen. Een tie rende menigte trok plunderend door de buitenwijken van Lagos. Huizen en win kels werden in brand gestoken. Daarbij is een aantal doden gevallen. Ook in dor pen nabij de regionale hoofdstad Ibadan braken onlusten uit. Na de verkiezingen voor het regionale parlement beschuldigt de Oegpa-partij, die in de oppositie is, de in het federale parlement sterk vertegenwoordigde Nige- riaanse Nationale Democratische Partij van verkiezingsfraude. Hoewel uit 23 kiesdistricten de uitslagen nog moeten binnenkomen is N.N.D.P.-lei- der Samuel Akintola al voor een tweede ambtsperiode als premier beëdigd. De op positie heeft een eigen interim-regering met Oegpa-leider Adegbenro als premier benoemd. Dierennieuws Dierendag is alweer een tijdje voorbij (dacht u dat ik dat niet wist?), maar wat mij betreft is elke dag dierendag. Van daag heb ik u drie dieren te bieden, die in het nieuws zijn, en voor mij mogen ze er altijd in blijven. Laten we allereerst de Witnek bij de kop nemen. Ik verneem dat dit een vogel is, die voor het eerst sinds acht jaar weer in de Wassenaarse Zoo te bezichti- genis. Men kan zich al direct beginnen af te vragen wat het dier in de afgelo pen acht jaar heeft uitgespookt en waar om het eigenlijk in hemelsnaam terug is gekomen. De geleerden zijn het er niet over eens wat de Witnek precies voor een vogel is. De een houdt het op een kraai, de ander vindt hem iets spreeuwe- rigs hebben, terijl een derde ervan over tuigd is dat hij een echte babbler is, wat dat ook wezen mag. (Volgens mijn Engels woordenboek is een babbler, een babbe laar of een klikspaan, maar dat zegt hoogstens iets over hoe hij is, maar niet over wat hij is.) Misschien weet de Wit nek het zelf ook niet en heeft hij de ver streken jaren wanhopig naar zijn identi teit gezocht. Dan bericht XJPI ons over een Franse schildpad, die erin geslaagd is om iets te doen wat de meeste voetgangers niet lukt, nl. het verkeer stop te zetten. Hij deed dat op een snelweg bij Lyon en omdat schildpadden niet van de snelste zijn ont stond er al gauw aan beide kanten van hem een file auto's van verscheidene hon derden meters lang. Voor het leven van voetgangers wordt vaak minder eerbied getoond, maar ja, dat zijn dan ook men sen. Aan de andere kant: sommige voet gangers steken over alsof ze schildpad den zijn. Tenslotte keren we weer terug naar Wassenaar, waar de dierentuin ons nog meer te bieden heeft dan alleen die mys terieuze Witnek. Er zijn daar namelijk twee Hertgeitantilopen geboren. Ik vind dat die prille diertjes meteen met een flink probleem zijn belast, dat wel iets weg heeft van dat van de Witnek. Maar net als kinderen in een snoepwinkel zul len ze toch eens hun keuze moeten maken. „Nou, wat zal het wezen?" is men geneigd ze een beetje ongeduldig toe te roepen. „Hert, geit of antiloop?". Voorlopig hebben ze er nog geen weet van, maar op school zal het straks wel een hoop last geven. Bij de oudere journalis tieke generatie is nog altijd de herinnering levendig aan een ontstellend voorval, dat zich in de vooroorlogse tijd afspeelde op het nachtelijke redactiebureau van een grote r.-k. krant. De correspondent van dat blad in Rome, over stag geraakt door een al te overvloedige cocktailparty, seinde des nachts om drie uur: „Paus verloofd, celibaat afgeschaft". De nachtredacteur die het bericht ontving, stond er enigszins wantrouwend tegen over, wat niet verwonderlijk mag heten. Hij seinde terug: „Naam van verloofde, als het waar is". Het bleek niét waar te zijn. Het is nog steeds niet waar, al zijn sindsdien vier pausen in de gelegenheid geweest de al coholische profetie van de be trokken journalist in vervul ling te doen gaan. En het is ook op de dag van heden nog een onderwerp, dat liever on der de Heilige Stoel en ban ken wordt gestoken. Maar toch is er een bepaalde ont wikkeling te bespeuren. Het zou bijvoorbeeld vijftig jaar geleden ondenkbaar zijn ge weest, dat een paus in het openbaar zou hebben gezegd dat er niet in het openbaar over de afschaffing van het celibaat mocht worden ge sproken. Er is dus enige voor uitgang in de vrijmoedigheid, waarmee dit tere onderwerp wordt doodgezwegen. Protestantse christenen zul len zich verbazen over de huiver, waarmee Rome deze aangelegenheid benadert. Zij kennen de gehuwde dominee als een volkomen normale kostganger des Heren en zij zullen overwegen dat niet de afschaffing van het celibaat, maar de aanschaffing ervan moeilijk zou moeten worden genoemd. Het zou een bijzon der ingewikkelde procedure zijn, wanneer alle dominees binnen een redelijke en nader overeen te komen termijn hun echtgenoten en gezinnen zou den moeten verlaten veel ingewikkelder dan wanneer r.-k. priesters mondjesmaat de gelegenheid zou worden gegeven, in zeer dringende omstandigheden in het huwe lijksbootje te stappen. Uit het oogpunt van de grootte der wereldbevolking en haar gigantische toe neming lijkt afschaffing van het celibaat allerminst nood zakelijk. Maar men moet deze dingen uit menselijker oog punt beschouwen. Men moet uitgaan van het natuurrecht, dat voor alle mensen dient te gelden. Wat de één mag, moet de ander niet worden ver boden. Het geëerbiedigde woord „gaat en vermenigvul digt u" is misschien een beetje roekeloos tot allen zonder uitzondering gespro ken. Een niet van humor ont blote bioloog heeft eens ge zegd: „De mensheid is in twee delen te verdelen. Het ene deel maakt nakomelingen, het andere aanstalten". Men zou dus kunnen betogen dat de r.-k. geestelijkheid zich op het ogenblik nog steeds ver traagd bevindt in de groep die aanstalten maakt. Er is van bepaalde zijde enigszins opportunistisch ge schermd met het argument, dat huwende en gehuwde priesters de onderhoudskos ten van de geestelijke stand zodanig zouden doen toe nemen, dat er financieel niet meer uit te komen zou zijn. De kosten gaan voor het celi baat uit, dat staat vast, maar ik moet toch veronderstellen dat een priesterlijk gezin met ene beheerst aantal kinderen economisch zou moeten kun nen worden ingepast. Wat kosten trouwens huishoud- sters tegenwoordig? Een huis vrouw eist geen sociale lasten en levert haar arbeidsbijdrage tegen een minimum vergoe ding. En de kinderen kunnen zich door allerlei knutsela rijtjes terdege nuttig maken zij kunnen misdienaars en kosters vervangen, wij water tappen, kaarsen uitbla zen (na ze te hebben aange stoken) en op vrije woensdag middagen knoopjes aan togen zetten. Neen, dat economische ar gument zie ik niet zozeer. Een andere vraag lijkt veel be langrijker: aangenomen dat priesters zouden mogen hu wen, zouden er voldoende vrouwen zijn die bereid wor den bevonden de echtgenote van een pater, een pastoor of een kardinaal te wezen? Wanneer men een over zichtsfoto van het concilie be kijkt, dan wordt het duidelijk dat een eventueel gesprek over afschaffing van het celi baat door de in Rome aan wezige prelaten niet in de eerste plaats uit eigenbelang zou worden gevoerd. De curie lijkt mij niet een aantal trouwlustige olijkerds te om vatten. Het hele denkbeeld wordt trouwens absurd, in dien men zich verdiept in de mogelijkheid dat deze heren in hun gouden mantels en met hun hoge steken op thuis vrouw en kinderen zouden hebben zitten. Men kan als man niet thuiskomen in zo'n pak. Men kan als rhan zelfs niet in de vroege ochtend aan de ont bijttafel zitten in een jurk van goudbrokaat. Het is geen wonder dat dominees altijd zo sober gekleed gaan. Zij wensen thuis au sérieux te worden genomen. Het is al moeilijk genoeg wanneer zij tegenover hun gezin gedwon gen zijn hun zondagse preek nader toe te lichten. Het zou onmogelijk worden wanneer zij die preek dan ook nog zou den afsteken in een tenue, dat alle verband met het vader schap en het manzijn mist. Het is daarom niet zo een voudig als het lijkt, dat celi- baatgesprek. Er zit méér aan vast dan de geleidelijke be volking van een pastorie. Het onderwerp houdt ten nauwste verband met de hele sfeer van mannelijk monopolisme, dat de r.-k. eredienst ken merkt. De vrouw is persona non grata aan het altaar en op de preekstoel. Een vrou welijke kardinaal is een van de wanstaltigste absurditeiten waarover een r.-k. neuroti cus dromen kan. Het idee grenst aan een delirium tre mens ad infinitum, een mon sterlijk wangedrocht, dat in nachtmerries thuishoort; een duivels visioen uit een hek- sensabbath. Ga zo maar door. Het is vreemd, onbegrijpelijk zelfs. Maar de r.-k. vrouwen hebben er zich blijkbaar bij neergelegd. Zij vergenoegen zich ermee, non te worden en priesterlijke sokken te stop pen. Zouden wij nog ooit de tijd beleven dat jonge vrou wen de seminaries bestormen om te worden ingeschreven, terwijl een garderegiment pauselijke Zwitsers haar de toegang belet en in arrestan tenwagens wegvoert? Zou er ooit een r.-k. Little Rock ont staan, waar de schrijnende discriminatie der vrouwen wordt weggevochten? Het is nauwelijks denkbaar. Maar dit gebrek aan enthousiasme en ambitie bij r.-k. meisjes om de mannen opzij te stre ven in hun opgang naar God doet het ergste vrezen ten aanzien van het verlangen om mevrouw pastoor of de ver loofde van een pater te wor den. Wat doet uw aanstaande? Hij is broeder. Wat is er van uw broeder geworden? Hij is pater. Waar is uw verloofde? Hij is voor zes jaar als mis sionaris naar de Kongo. En als hij een eigen kerkje heeft, gaan we trouwen. Het klinkt allemaal vreemd en profaan, maar het zijn grepen uit de aanstaande werkelijkheid. Een werkelijk heid die het wereldbeeld zal veranderen, en niet zuinig ook. Het zal wellicht interessant zijn, mettertijd de opkomst van een generatie kleine pas toortjes e.i patertjes te kun nen gadeslaan, maar voor het zover is moeten bejaarde en doodgoede mannen in toog en habijt door oceanen van ont steltenis gaan. Reeds nu zul len zich onder hen ongeluk- kigen bevinden, die geen uur meer rustig kunnen slapen. Hardwerkende, moegesjouw- de idealisten, oud geworden in de sfeer van een muffe mannenwereld achter eiken deuren, waar een vrouwelijk parfum het voorbijgaan van satan betekent. Zij zullen een burcht zien ineenstorten waarin zij hun celibaat had den verschanst, hoog boven het geweld der hartstochten die in de diepte bruisten als golven van een verre zee. Zij zullen hun ambt met de brokstukken van de burcht in die zee zien vallen en zij zul len misschien afschuwelijke visioenen krijgen van jonge priesters, die in plantsoentjes wandelen met charmante meisjes, hand in hand met de wezens die zij als Gods ver gissing hebben beschouwd. Dat zal hen diep en gevoe lig treffen maar wat wil een mens, die God van een vergissing beticht en daar naar leeft? Advertentie Reserveer nü voor Toegangsprijzen 3^ vanaf f 4.75 tot f 12.75 [inclusief plaatsbespreken) "T'ii-j.1u:: 3^" nieuwe AMSTERDAM Beverwijk: Gebr. Oosterom N.V., Velserweg 22 tel. 3535. Bureau Vellekoop, C. H. Moen- straat 13. tel. 4029. Haarlem: Reisbureau Cebuto, Gr. Houtstraat 124, tel. 20033. Fa. J. J. Groeneveld, Oranjestraat 50. tel. 12123. Reisbureau „De Magneet" N.V., Koningstraat 44. tel. 19770. Gebr. Oosterom N.V., Kruisweg 68, tel. 20140. V.V.V.. Stations plein, tel. 11100. Santpoort: Reisbureau Europa, Hoofdstraat 157, tel. 7658. IJmuiden: Bureau Vellekoop, Kennemerlaan 25, tel. 8306. Z&ndvoort: V.V.V., Marktplein, tel. 5611. Sigaren magazijn Botman, Haltestraat 9, tel. 2151. Sigarenmagazijn Drommel, Kerkstraat 35, tel. 2452. Overleden. De Jordaanse oud-premier Sa- mir Rifai is op 66-jarige leeftijd in Am man overleden. Hij was zes maal eer- ste-minister, voor het eerst in 1944 en het laatst in 1963. Peronisten. In Buenos Aires is een gevecht geleverd tussen aanhangers van oud president Peron en Argentijnen die be zwaar maakten tegen de aanwezigheid van mevrouw Isabella Peron, de (twee de) echtgenote van de oud-president die sinds zondag in een hotel in Bueno» Aires verblijft. De politie hield drie pe ronisten aan. Pedagoog. In de Amerikaanse plaaats Dobbs Ferry is de onderdirecteur van een tehuis voor onaangepaste jongeren, de 42-jarige Thomas Hawkins, aangehou den, omdat hij verdovende middelen ver kocht aan leerlingen van het instituut. Verwording. In de Amerikaanse stad Dal las in Texas hebben enige jongelui een baby van vijf weken vermoord, die een moeder even in een auto had laten lig- gne. De jongelui maakten zich van de onbeheerde auto meester en doodden het kind. Het lijkje werd langs de weg gevonden. Samenzwering. „De stelling, dat niet Christopher Columbus doch Leif Erics son Amerika heeft ontdekt is klaarblij kelijk een communistische samenzwe ring. Leif was namelijk de zoon van Eric de Rode". Deze uitlating is van kroonprins Harald van Noorwegen, die dit zei toen tijdens een diner in New York dit onderwerp ter sprake werd ge bracht. Vrouwenroof. De politie van Parijs maakt jacht op twee mannen voordat deze wel licht vrouw zullen worden Zij stalen na« melijk uit een fabriek van antibiotic! een hoeveelheid vrouwelijke-hormool preparaten die bestemd waren voot pluimveehouderijen. Wanneer men te lang met het preparaat in aanraking is geweest kunnen geslachtsveranderingen optreden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3