Anton Geesink prolongeerde wereldtitel zwaargewicht BOUWM AAN UW ZENDTUDJ! GRIEP? NEEM DIRE KT EEN AKKERTJE form meubelen oyro Dodgers weer wereldkampioen Eerste helft van competitie veldhandbal afgesloten Reus van Utrecht heeft zondag kans in strijd om de hoogste eer: Alle categorieën Kiknadze schakelde Wim Ruska uit Niet meer en niet minder No-run zege van Sandy Koufax in beslissende strijd tegen de Twins Haarlem ontvangt sterker Duinwijck Vogels blijft in Nederland Koeperman 4 punten voor op Usjecholev Na vlucht uit internaat stelend door het land Overweg in autoweg; vijftig auto's botsten Automobielbedrijf HEEREMANS VAN LEUVEN n.v. 'n autotocht? - neem (FYFFESbananen mee 'n treinreis? - neem (FYFFES) bananen mee uitsluitend verkrijgbaar bij 'n wandeling? - neem (FYFFE$) bananen mee VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 23 Een man die comfort prefereert vindt in de najaars-collectie van Lippits royale mohairs en tweeds in met zorg gekozen kleurstel lingen, naast loden. Verrassend exclusief. Veel moeite HAARLEM - TELEFOON 17588 Schilder vrijgesproken van vervalsingen Om wereldtitel dammen Jour de Java kan de twee mijl van Mereveld met grote macht winnen t Hij heeft het hem weer geleverd, de judo-reus uit Utrecht. Na in Euro pa en Azië met groot machtsvertoon de heerschappij voor zich te hebben opgeëist, heeft de 31-jarige Anton Geesink ook Latijns Amerika zijn on betwiste superioriteit in kracht en techniek getoond. De eerste barrière in Rio is genomen. De zwaargewicht- titel is behouden. Zondag volgt de grote strijd om de allerhoogste eer: het wereldkampioenschap alle ca tegorieën. En opnieuw zal het handjevol Neder landers, dat de supportersschare van Gee sink vormt, dan in spanning zitten. Want na Madrid, waar Anton wegens een on willige knie tijdens de Europese kampioen schappen moest uitvallen, zijn alle grote rivalen op de hoogte van dit zwakste punt van de sterke man. De Japanners heb ben hun gehele training er op ingesteld en steeds was de aanval in de alles-of- niets finale tussen Matsunaga en Geesink op de knie van de Nederlander gericht. Het was aan de reacties van Geesink dui delijk merkbaar, dat de knie pijn deed, maar Anton gaf geen krimp en aan het einde van de lange avond stond hij op het ere-podium, zoals wij hem al zo vaak zagen: vermoeid, transpirerend, de haren plakkend op het. voorhoofd, maar met een gelukkige lach de trofee hoog boven zich houdend. Het werd een grootse hulde, Op de ochtend van de strijd der zwaargewichten stond Anton om vier uur op zijn kamerdeur te bonken. Gee sink kon het niet langer houden in bed en een paar minuten later liep hij sa men met zijn coach Methorst langs het strand om alle muizenissen uit het hoofd te laten waaien. Het luchtte op, maar aan het ontbijt was Anton nog steeds gespannen. Bij de weging gelukte Anions tegen aanval in de zenuwenoorlog met de Ja panners. Hij had hen bij de training verteld dat zijn gewicht met 10 kg. was toegenomen en nu op 130 kg. was ge-, komen. De Japanners raakten er niet over uitgepraat, maar toen kwam de weging, waarbij de jury Geesink en Ruska dwong hun juiste gewicht te to nen. Met zijn trainingspak aan en het een en ander in de broekzakken stap te Anton op de schaal. De wijzer stond stil op 130 kilo Advertentie Ier.t c.r V 8PECIAALHUIS REGENKLEDING Geesink, weer kampioen in de zwaargewichtklasse hem bereid door 18.000 toeschouwers, die hem al voor de strijd tot hun favoriet hadden uitgeroepen. „Geweldig hè, daar moest Jans bij zijn", zei hij, al maar handen schuddend. Het veroveren van de wereldtitel zwaargewicht heeft Anton Geesink veel moeite gekost. De Utrechter begon in ieder geval goed tegen de 95 kg wegende 24-jarige John Oosterman. een in Neder land (Rozenburg) geboren Nieuwzeelan- der, die na 5 seconden met een uchi mata verslagen werd. De Duitser Hermann was het tweede slachtoffer. Na een wor gende houdgreep van dertig seconden mocht hij weer de kleedkamers opzoeken. De Japanners op de tribunes bleven even raadselachtig glimlachen als tevoren, maar hun ogen leken wat onzeker heen en weer te flitsen. De eerste Japanner stond op om zijn krachten te meten met de Nederlander. Seyi Sakaguchi, de natio nale kampioen nog wel. De taktiek stond voor beiden vast. Gee sink wilde een grondgevecht, maar Saka guchi wilde, koste wat kost. op de been blijven. Twee, driemaal zette Geesink een Sutemi in, een opofferingsworp waarbij hij zelf als eerste naar de Tatami ging. Maar Sakaguchi hield zich staande. De Japanner bepaalde zich tot verdedigen, tot uitputten van zijn tegenstander. Tel kens liep hij de mat af, waarop de toe schouwers reageerden met een fluitcon cert. Geesink, die de ene aanval na de andere had ingezet, werd ruim op beslis sing winnaar. De eerste Japanse horde was genomen. Er volgde vooreerst weer wat kleingoed: de Rus Tsjikviladze, die precies na twee minuten met een tweede beenworp werd terechtkwam en verder in de halve fina les de boomlange Canadees Douglas Ro gers met een half ingezette uchi mata (tiende heupworp), wederom gevolgd door een houdgreep. Anton Geesink schreef dit nieuwe triom fale hoofdstuk van de judogeschiedenis in het Maracanazinho-stadion van de Brazi liaanse hoofdstad, waarheen de nieuwe Japanse judo-garde was gekomen met maar één doel, maar één opdracht: de beide wereldtitels weer naar Japan te brengen. De Japanners hadden voorspeld, dat het hun' zou gelukken, maar weer bleef de Utrechtse atleet de sterkste. Op min der spectaculaire wijze misschien, dan in Parijs en in Tokio, waar de sfeer geheel anders was. maar even overtuigend. Wim Ruska. de tweede Nederlandse vertegenwoordiger in de strijd van de zwaargewichten, vocht zich prachtig door de voorronden heen. In zijn derde ge vecht, dat hem een plaats in de finale poule had moeten verschaffen, stuitte de blonde Amsterdammer echter op de Rus geveld en daarna in een houdgreep Kidnadze, de man die hem tijdens de wereldkampioenschappen in Madrid ook reeds de voet dwars zette. Ruska verloor op beslissing na een hard gevecht, waar in hij eenmaal op de knie werd gebracht. Tevoren had hij het publiek geïmponeerd door een magnifieke o-soto-gari, waar mee hij de Chinees Y Moses na drie se conden door de lucht gooide en eenzelfde worp, maar nu ingezet met het linker been, tegen de Koreaan Choe Kuy Sung. Advertentie ALGEMEEN ONAFHANKELIJK Kosten lldmsstschap 8,— per halfjaar, Inclusief AVRO-Bodel Een briefkaart aan AVRO, Amsterdam, Is voldoende. Ook telefonisch 020 - 239111 Advertentie Officieel dealer: VAUXHALL - PONTIAC - CHEVROLET - BEDFORD a.s. zaterdag SHOW van gebruikte automobielen. Verkoop onder BOVAG-garantie. Parklaan 20 en 24, Haarlem. Voor de vierde maal in hun bestaan zijn de Dodgers wereldkampioen van de honk balprofs geworden. De eerste maal be reikten de Dodgers dit resultaat toen zij nog In Brooklyn (New York) speelden, na de verhuizing naar Los Angeles werden zij kampioen in 1959, 1963 en... 1965. Don derdagmiddag versloegen de Dodgers hun tegenstanders de Minnesota Twins met 2-0 in de zevende wedstrijd van de WS. Dodgers-manager Walter Aalter Alston die alle vier kampioenschappen mee maakte volgde het voorbeeld van Twins-manager Sam Mele en zette giste ren in de beslissende wedstrijd niet Don Drysdale, maar Sandy Koufax op de plaat, ondanks de twee dagen rust die zijn beste werper pas gehad had. Ook Alkton had succes: Koufax de beste werper in het huidige Amerikaanse profhonkbal hield de Twins op slechts drie hnnk- slagen en stond geen enkele run toe. De Dodgers scoorden in de vierde innings twee runs en dat bleek voldoende voor het kampioenschap. Voor een vol huis in Bloomingt.on (Min nesota) heeft de zevende en beslissende wedstrijd om het officieuze wereldkam pioenschap voor honkbalprofs een maxi mum aan spanning opgeleverd. Allereerst om het al of niet doorgaan van de wed strijd. Er was flink wat regen voorspeld en de regen kwam inderdaad, maar al vroeg in de morgen en na een hevige on weersbui die Bloomington even blank zet te, klaarde het weer op en bij aanvang van de wedstrijd was het ideaal honkbal- weer. Ook de zet van manager Alston om Sandy Koufax op de plaat te zetten na slechts twee dagen rust bracht veel spanning teweeg. Zou Koufax het uithou den? Al in de eerste innings kregen de Twins-supporters hoop, toen Koufax twee maal 4w. wierp. Maar hoewel ook de Dodgers in bet be gin geen raad wisten met de worpen van Twins-werper Jim Kaat, het bleef drie in nings lang 0-0. Sandy Koufax hield in het begin van de wedstrijd zelfs beter orde dan Kaat. In de vierde slagbeurt overrom pelden de Dogers Jim Kaat. Hij had nog geen zes ballen geworpen in die vierde slagbeurt of de Dodgers leidden al met 2-0. Linksvelder Lou Johnson al twaalf jaar één van de mindere goden van de Dodgers, maar door een beenbreuk van Tommy Davis dit seizoen voor het eerst in de Major League opende met een homerun. De volgende pitch van Kaat werd een prooi van rechtsvelder Ron Fair- ley tweehonkslag! Eerstehonkman Wes Parker volgde daarna met een honkslag en het was 2-0. Kaat werd hierna vervangen door een relief-pitcher die verder orde hield in die innings. Nog drie andere werpers werden door Twins-manager Mele naar de heuvel gecommandeerd in het verdere verloop van de strijd en deze taktiek lukte: het Dodgers-totaal aan runs bleef twee. Maar wat de Twins-slagploeg ook probeerde, Sandy Koufax was niet te vermurven, ook al dank zij foutloos veldspel van zijn ploeg. De laatste kans die de Twins kre gen deed zich voor in de negende slag beurt, toen Killebrew via een honkslag op de honken kwam. Koufax maakte echter met tweemaal 3sl. een einde aan de WS '65 die in totaal werd bijgewoond door 346.326 toeschouwers. De iverper van de Los Angeles Dodgers, Sandy Koufax, wordt be stormd door ploeggenoten nadat hij de laatste slagman van de Minne sota Twins, Boh Allison, had uit geschakeld. De Dodgers wonnen de zevende wedstrijd tussen heide teams en daardoor het officieuze wereldkampioenschap. Koufax wordt gefeliciteerd door kortestop John Kennedy (links), eerste-honkman Wes Parker (tweede van rechts), en catcher John Roseboro (rechts). Zondagmiddag om twee uur ontvangt „Haarlem" voor de badmintonhoofdklas- se, in sportzaal „Wolters" aan de Jans straat in Haarlem, het team van Duin wijck, kandidaat voor de Nederlandse ti tel. Dit duel wordt met belangstelling te gemoet gezien-, omdat beide ploegen Duinwijck met Imre Rietveld en Marja Ridder en Haarlem met Agnes Geene en Felise de Nooyer over zeer sterke da mes beschikken. Grote spanning is moge lijk, maar een Duinwijck-nederlaag ver wachten we niet. Zondag is De Kortenaer de tegenstander van Velsen. De Luikse rechtbank heeft een Neder landse schilder vrijgesproken in de zaak betreffende de vervalste Permekes. De heklaagde, de 43-jarige E.L., was ten las te gelegd twee werken van de Belgische schilder te hebben voorzien van een valse handtekening. De zaak kwam voor de rechter, nadat de zoon van Constant Permeke een aan vankelijk afgegeven certificaat van echt heid had ingetrokken. De rechtbank over woog echter, dat de „echtheid van de schilderijen onzeker blijft." De doeken zijn een zomer- en een winterlandschap van Permeke. Advertentie De uit Nederland afkomstige wielrenner Henk Vogels, die op jeugdige leeftijd naar Australië kwam en die tijdens de Olym pische Spelen te Tokio deel uitmaakte van de Australische achtervolgingsploeg, heeft de secretaris van de Australische Wielerunie, Bill Young, geschreven, dat hij in Nederland „gestrand" is en niet be schikbaar zal zijn voor de Australische wielerploeg die volgend jaar in Jamaica zal deelnemen aan de Britse Empire Games. Henk Vogels, die voor een werkvakan tie naar Nederland (Haarlem) ging, schreef in zijn vak van loodgieter slechts voor halve dagen werk te hebben kunnen vinden en zodoende niet in staat te zijn het geld voor zijn terugreis spoedig bij elkaar te hebben. Het gemis van Henk Vogels voor de naar de Empire Games in Jamaica uit te zenden ploeg wordt in Australische wie- Ierkringen zeer betreurd, te meer daar Vogels een van de beste Australische ren ners tijdens de Spelen van Tokio was. Advertentie Zondag beginnen de handballers aan de laatste ronde van de eerste helft van de competitie. In de meeste gevallen speelt men dan nog één returnwedstri.jd, waar na enkele ploegen voor de aanvang van de zaalhandbalcompetitie nog hun inhaal wedstrijden spelen. De handballiefheb bers in Haarlem en omgeving kunnen kiezen uit een flink aantal belangwekken de ontmoetingen. Na een zondag rust komen de Blinkert- dames op eigen terrein (Noordersport park) in actie tegen het Arnhemse UDI. De gasten presteerden tot nog toe niet veel bijzonders. Alleen van Amstel werd zondag j.l. gewonnen. Als deze zege her stel inluidt van de Gelderse dames, dan moet de Blinkert op haar tellen passen, maar normaal gesproken moet deze wed strijd toch wel in een overwinning kun nen worden omgezet, (aanvang 2 uur). De Blinkert-heren spelen ook in eigen om geving. Amersfoort komt op bezoek en deze ploeg lijkt ons iets sterker dan de Haarlemmers, die, mits zij volledig kun nen uitkomen, toch wel eens voor een Verrassing kunnen zorgen, (aanvang 12.45 uur). Belangrijke wedstrijden worden er ook aan de Van Oosten de Bruynstraat ge speeld. De heren van Concordia hand haafden zich met moeite aan de kop van de ranglijst en zondag wordt er door het sterke Tonido een aanval op de eerste plaats gedaan. Beidé ploegen hebben twee verliespunten, maar als de Haar lemmers niet beter voor de dag komen dan tegen Far West zullen dat er zondag voor hen ongetwijfeld vier worden. (Concordia-Tonido 15 u.). De rood-witte dames ontvangen een uur eerder runner- lip IJmond, dat na een zwak begin steeds beter gaat spelen. Het goed draaiende Concordia staat slechts één punt achter op beide leiders. Full Speed en Vriend schap, terwijl IJmond alleen door een overwinning bij deze kopgroep kan gaan behoren. Ondanks de posities op de rang lijst houden wij het toch op een kleine IJmond-zege. Rapid it as gaat op bezoek bij ADO en heeft de beste kansen op een ov'erwin- ning. Full Speed moet lietook tot een overwinning kunnen brengen bij Tonegi- do, al zal de tegenstand groot zijn. De heren van Rapiditas zullen waarschijnlijk zonder punten uit Utrecht terugkeren, want gastheer UD lijkt ons sterker. De heren van IJmond spelen in Velsen tegen het Amsterdamse Vriendschap en zal bei de punten wel weten te veroveren (aan vang 11 uur). Zand voortmeeuwen tenslotte, zal In Zandvoort. om half een tegen AHC 2 aan het kortste eind trekken. De tiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tussen de Russen Tsjegolev (titelhouder) en Koe perman is donderdag te Tiflis na 65 zet ten in remise geëindigd. Tsjegolev speel de met wit. In het middenspel leek de zwarte positie kansrijk, maar Tsjegolev die zijn kracht op de vleugels had gecon centreerd, bleek over voldoende tegen wicht te beschikken om op een punten verdeling aan te sturen. De stand in de tweekamp is nu 12-8 in het voordeel van oud-kampioen Koeperman. Ondanks de al weer vroeg Invallende duister nis wordt zaterdagmiddag op Duindigt een groot draf- en renprogramma verreden. Hoogtepunt is de semi-klassieke ren om de Bergenprijs over 3300 meter, waarin Miss Willy door haar formi dabele stayerscapaciteiten als de favoriete wordt gesignaleerd. De tips voor Duindigt, zaterdag 16 oktober (1.30 uur). DRAVERIJEN. I. Prijs van Luxemburg, 2000 m: 1. Delena Kitty; 2 Cokkie van 's-Gravenhof3. Don Ca- millo; outsider: De Hovi Boy. 2. Prijs van Dene marken, 2100 m: 1. Bretteur P: 2 Azuro Pluto; 3. Y Volann; outsider: Diogen 4. Prijs van Frankrijk, 1500 m: 1. Eddi Scotch; 2. Eroelina: 3. Estafette; outsider: Elite Mac 5. Prijs van Noorwegen, 2100 m: 1. Zilvervos; 2. Abdullah Hanover; 3. Auerhen S; outsider: Acrobaat. 7. Prijs van Italië, 2140 m: 1 Caruso; 2 Darling Adrie V; 3. Dave Fez outsider: Delphine W ft. Prijs van Spanje, 2520 m: 1. C. Damascus B; 2. Albert P; 3. Double v. d. Lente; outsider: Duranie Frances. RENNEN. 3. Francjois S-prijs, 2100 m: 1 Mangano: 8. Cin Cin; 3. Khrislova; outsider: Pawnee 6. Ber- gen-prijs, 3300 m: 1. Miss Willy; 2 Iliona. 3 Whitefoot S; outsider: Cambronne. 8 Alice S- prijs, 1800 m: 1. Cherokee; 2. Flokarin; 3. Gift of Courage; outsider: Antonio Tatti. Zondagmiddag is er op de baan Mereveld voor de kleine klasse weinig eer te behalen. In alle nummers zijn de ..toppers" aanwezig, zodat de mindere goden naar Sappemeer zijn uitgeweken. In de Twee Mijl van Mereveld zullen van de elf deelnemers Bruno en Jour de Java als gelijk waardige favorieten starten, doch daar de Franse hengst betrouwbaarder is heeft hij een lichte voorkeur. De jonge crack C Alkestis van F zal In de Prijs der 4-jarige stayers zijn favorieteneer met succes verdedigen, daar hij in snelheid en uit houdingsvermogen met kop en schouders boven zijn concurrenten uitsteekt. De tips voor Mereveld, zondag 17 oktober (1.30 uur). 1. Arcen en Velden-prijs, 2140 m: 1. Duveltje van Akerendani; 2. Clara Williams: 3. Dumas Z; outsider: Capella. 2. Limmen-prijs, 2140 m: 1. Arnoldus; 2. Zoon Erebus; 3. Calumet V: out siders: Brilliant Heny en Youngstar. 3. Broek- huizenprijs. 1200 m: 1. Esculaap R; 2. Elli Kan; 3. Elisabeth Hollandia; outsider: Emprit S. 4. Twee Mijl van Mereveld, 4220 m: 1 Jour de Java; 2. Bruno; 3. Zingaro; outsider: Xenocraat. 5. Gruhhenvorsl-prijs, le afd., 2244) m: 1. Dollar vogel S; 2. Bentley Harvester, 3. Duinpieper S; outsider: Crack Hollandia. 7. Criterium voor Amateurrijders (finale). 2220 m: 1. Zwalper S; 2. Zombro; 3. Adios K; outsider: Zephyr Scotch. 8. Maasbree-prijs, 2220 m: 1. Corinna Hollandia; 2. Baron lteny; 3. Caracara S; outsider: Anne- marie Cato f). Prijs der 4-jarige stayers, 2600 m: 1. C. Alkestis van E; 2. Crony v. d. Lente; 3. Con Brio; outsider: Charlotte Six. Een 17-jarige jongen, die vorige week dinsdag uit het rijksintemaat voor jon gens in Amersfoort vluchtte, is gegrepen. Hij was met twee vriendjes uit Dordrecht stelend het land doorgegaan. Van de vriendjes werd er één aangehouden, een 14-jarige jongen. Naar de andere, die 18 jaar is, zoekt de politie nog. De 17-jarige jongen heeft na zijn vlucht uit Amersfoort contact gezocht met twee jongens uit een woonwagenkamp in Dor drecht. In de auto van de vader van een van hen reden zij naar Tilburg, waar vijf auto's werden opengebroken. Met de buit ging het trio naar Den Haag, waar nog eens vier auto's werden opengebroken. Uit de auto's werd voor een waarde van 340.— buitgemaakt. Zij werden betrapt, maar wisten te ontkomen, waarbij zij „hun" wagen in de steek lieten. Zij sta len een auto in Wateringen, die in Rot terdam werd achtergelaten. Terug in het woonwagenkamp in Dordrecht nam de 14-jarige jongen de auto van zijn vader weg om met de twee anderen naar Rot terdam te rijden. De 14-jarige knaap be stuurde de wagen. Deze auto werd even eens in Rotterdam achtergelaten. De 17- jarige jongen is reeds 13 keer geverbali seerd wegens diefstal. Tegen de 14-jarige is twee keer proces-verbaal opgemaakt. De politie zoekt thans de 18-jarige. Advertentie JA INTERIEURVERZORGING Barteljorisstraat 13—17 Haarlem maandags de qehele daq GESLOTEN i officieel TOP-FORM adviseur De enige overweg in een Nederlandse autoweg, die bij Breukelen in de Rijks weg AmsterdamUtrecht, is gisteren tij dens dichte mist oorzaak geweest van een massale kettingbotsing van ongeveer vijftig auto's. Er komt nu echter een ex tra overwegbeveiliging met voorwaarschu wingen op 600 meter, 350 meter, 240 me ter en 120 meter. Bij de overweg zijn reeds zes lichtmasten met natriumverlichting ge plaatst. Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 23