Minister Vondeling deed aanval op voorganger Zeer veel Kamerleden zijn voor een wettelijke toestemming (Kort en bondig f(instant Lam r AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND i Minister Witteveen had het niet veel anders kunnen doen' Huzvelijk prinses Beatrix Schade in Westland is nog niet te overzien Afscheid van dr. Verwey Overleg met Londen over Surinaamse grenskwestie Bejaard echtpaar dood door kolendamp Ruteck Kalverstraat gaat ook dicht TRESL0NG-HILLEG0M Morgen kouder Albert Heijn VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 EEN ECHTE TIROLER LODEN JAS 15 IDEAAL! vanaf 139.75 Haarlem, Barteljorisstraat 24, tel. 20420 i FA. FLINTERMAN V elsen-lJ muiden Beverwijk HET WEERBERICHT ZEGT G. A. v. d. STEUR zzw zw z zzw z zzw z zzw zzo zw zw z wzw w zzw zo z z zo 14 17 17 14 16 17 19 18 12 13 12 12 14 18 14 19 8 17 20 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Vondeling heeft In de Tweede Kamer het bezwaar, dat de omzetbelasting op schoenen en textiel vooral de minder draagkrachtigen zal treffen, afgewezen. Volgens zijn bereke ning zal 110 miljoen van de totale op brengst ad 240 miljoen worden opgebracht door mensen met een inkomen heneden de loongrens. De overige 130 miljoen zal worden opgebracht door het kwart gedeel te van onze bevolking dat een inkomen boven de loongrens heeft. Ook verwierp minister Vondeling het Hoewel het geen gewoonte is dat een oud-minister kort na zijn aftreden reeds de politieke dagen kruist met zijn opvol ger werd gisteravond met deze ongeschre ven regel onverwacht gebroken. Dit geschiedde na een veile aanval van dr. Vondeling op het beleid van zijn voor ganger, dr. Witteveen. „Als men in het ver leden iets meer aan wegen en telefoons had besteed en als men iets voorzichtiger was geweest met belastingverlagingen dan zou den we nu wat makkelijker zitten," zei hij. De strekking van zijn betoog was dat de laatste begroting van dr. Witteveen veel te optimistisch is geweest en dat dr. Wit- argument dat de concurrentiepositie van teveen, als hij minister was gebleven, met de industrie wordt aangetast. De export een begroting had moeten komen die niet heeft er niet van te lijden en de import Veel anders had kunnen zijn dan de nu zal ook belast worden. Met een uitvoerige financiële bereke-1 ning hield de minister de Kamer voor dat ingediende begroting van het kabinet- Cals. Minister Vondeling maakte er zijn voor een volgend kabinet de inlossing van de ganger ook een verwijt van dat deze bui- spaarbrieven best zou kunnen betalen door de aflossing van de woningwetvoor schotten, de aardgasopbrengsten en de ho gere opbrengst aan belastingen als gevolg van het progressie-effect. De spaarbrief- verlaging is te beschouwen als een voor schot op een progressie-correctie die eens moet komen Minister Vondeling verwees de critici naar de "verwachtingen van het Centraal Planbureau. ,,We moeten elkaar geen cri- ten het parlement had gezegd dat de grote uitgavenstijging tot inflatie zou leiden. „Dr. Witteveen spreekt de halve waar heid. Hij weet dat minstens 1,2 miljard van de stijging voor zijn eigen rekening komt. Laat hij nu hier in het parlement zeggen wat hij gedaan zou hebben," zo luidde de uitdaging van dr. Vondeling. Dr. Witteveen had het in zijn verde diging tegenover de nogal vijandige Ka mer niet makkelijk. Hij wees er op dat sisstemming aanpraten als daar geen aan- men de begrotingen met elkaar moet ver leiding toe is," zei hij. „Over het loon- gelijken en niet de uitkomsten. Hij be- beleid hebben we zelfs geen vaag stand- toogde verder dat men bij het beoordelen punt van het kabinet gehoord", verzucht- van de overschrijding de loonstijging en te de heer Roolvink (A.R.). Op de vraag of de economie de uitgavensprong kan verdragen antwoordde de minister vol mondig „ja". Advertentie Timler Loden is licht van gewicht, warm en wateraf stotend. Klassieke modellen in midden en donker grijs en groen de onverwachte stijging van de woningwet voorschotten buiten beschouwing moet la ten. Na deze rekensom kwam hij op een veel kleinere overschrijding uit. Gezien de snelle conjuncturele ontwikkeling vond hij zijn vermoedelijk resultaat toch nog „verwonderlijk fraai". „Mijn zorg is ont staan toen het kabinet-Cals op de over schrijding nog een schepje deed door op de kapitaalmarkt te gaan lenen", betoogde hij. Toen dr. Vondeling hem bij interruptie vroeg hoe hij dan de overschrijding gefi nancierd zou hebben, bekende hij: door le ningen in 1965 maar door verminderin gen van uitgaven in 1966. De logische con clusie was dan ook die van minister Den Uyl, die bij interruptie vroeg: „Dan had u dus het plan-Joekes in het kabinet ge bracht?" Dr. Witteveen antwoordde er niet rechtstreeks op, maar ontkende het niet Minister-president Cals Het Tuinbouwproefstation in Naaldwijk verzamelt gegevens over de ver brandingsverschijnselen, die zich in een deel van het Westland aan diverse tuin- bouwgewassen voordoen als gevolg van luchtverontreiniging Aan het onderzoek werken ook deskundigen van de Land bouwhogeschool in Wageningen mee en andere deskundigen op het gebied van chemische stoffen. Het gaat er in de eer ste plaats om, vast te stellen van welk be drijf de schadelijke stoffen afkomstig zijn. Het aantal tuinbouwbedrijven dat in meer of minder ernstige mate is getrof fen. bedraagt ruim veertig. Op één bedrijf in Naaldwijk zijn over een oppervlakte van ongeveer 9000 vierkante meter ernsti ge verbrandingsverschijnselen aan sla planten geconstateerd. Deze sla is vrij wel waardeloos. De ergste schade is toegebracht aan sla en andijvie. Komkommer- en tomatenplan- ten hebben geen schade geleden. Het zal ƒ-ƒ aarlem een week duren voordat de totale omvang van de schade kan worden bepaald Concertgebouw> vandaag 20.15 u.: Con- Het proefstation heeft verklaard dat de door £et N. Ph. 0. o.l.v. Henri Arends. m"H<e M,„ha Argerich (pi.no, BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakt en moesten sterven", 18 j. Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. za terdag 23.30u.: „De waarheid over Rosma rie", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Champagne en sex", 14 j Minerva, vandaag 20.15 u en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Topaeapi", 14 j.; zaterdag 14.30: „Zet je zorgen opzij", a.l Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zor ba de Griek", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15.: ,,'t Geheim van de zwarte sperwer", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l. TENTOONSTELLINGEN Minister Vondeling Het plan-Joekes is gisteren nog uit voerig in discussie geweest. Minister Von deling liet er weinig van heel: Als de heer Witteveen nu op deze stoel zou zit ten zou hij feitelijk en formeel slechts de helft van de verlagingen in het plan kun nen realiseren. Hij vond dat ook minis ter Witteveen vast en zeker met een belas tingverhoging had moeten komen. „Zon der belastingverhoging zou hij met het rode potlood niets bereikt hebben Hij zou het geweld van de botte bijl hebben moeten gebruiken". Morgen neemt dr. J. Verwey afscheid als directeur van het Nederlands instituut voor onderzoek der zee in Den Helder. Ter gelegenheid van dit afscheid zal een Waddenzee-symposium" worden gehou den in de marmecantine ,,'t Huys Tijdver drijf" aldaar. Prof. dr. H. Postma van het Nederlands instituut voor onderzoek der zee zal spreken over „Organic matter and nutrients in shallow coastal waters", prof. dr. O. Kinne van de Biologische An stalt op Helgoland over „Life in Estua ries some physiological considera tions" en dr. J. Verwey over „Passive and active displacement of marine ani mals." Prof. dr. Gunnar Thorson van het ma- rinebiologisk laboratorium van Helsingor en dr. G. P. Wells van de university col lege in Londen zullen voordrachten hou den over respectievelijk „Factors in fluencing the recruitment and establish ment of marine benthic communities" en over „The lugworm a study in adap tation." Na de sluiting van het symposium door prof. dr. Baerends volgt het officiële af scheid van dr. Verwey en wordt een re ceptie gehouden. Een diner in het Badho tel te Huisduinen zal de dag besluiten. De regering in Den Haag zal, in overleg met de Surinaamse regering, contact op nemen met de Britse regering over een definitieve regeling van de grens tussen Suriname en Brits Guyana,De Staten van Suriname hebben de Surinaamse regering in een motie verzocht maatregelen te ne men om de grens tussen beide landen de finitief te regelen, nu de Britse regering overweegt op 2 november Brits Guyana onafhankelijkheid te verlenen. Het betwis te grens gebied heeft een oppervlakte van 15.000 vierkante kilometer. Rij het afdelingsonderzoek in de Twee de Kamer van de beide wetsontwerpen tot naturalisatie van de heer Claus von Amsberg en de toestemming voor het huwelijk van prinses Beatrix is gebleken, dat zeer vele leden gaarne en van harte hun medewerking tot het geven van de gevraagde toestemming zullen geven. Ve len van hen voegen bier echter aan toe, dat rij zich van de bezwaren, die in be paalde kringen van ons volk leven, be wust zijn. Vele andere leden betreuren het dat de keuze van de huwelijkspartner van een der prinsessen opnieuw aanleiding is ge worden tot een controverse in ons volk. Zij betreuren het ook dat door een sa menloop van omstandigheden regering en volksvertegenwoordiging min of meer voor een voldongen feit werden gesteld. De grote meerderheid van deze leden zal zijn steun aan het wetsontwerp geven omdat er mede gezien de persoon van de heer Von Amsberg en de inlichtingen die zij over hem hebben gekregen voor hen onvoldoende redenen zijn de gevraag de toestemming te weigeren. Zij verwach ten dat de heer Von Amsberg er spoedig in zal slagen zijn plaats te midden van ons volk te verwerven, waarbij alle wat op een forceren van de ontwikkeling zou kunnen lijken zal moeten worden verme den. Verscheidene leden merken op, dat de regering het indienen van het wetsont werp niet heeft gemotiveerd. Zij kunnen er zich echter wel mee verenigen dat het verlenen van toestemming een vanzelf sprekende zaak is. Voor het niet verle nen daarvan zouden wel zeer gegronde redenen moeten zijn en deze zijn niet aan wezig. Zij hopen, dat enerzijds de heer Von Amsberg de zeer ernstige bezwaren die bij een deel van het Nederlandse volk leven, zal doen verminderen en dat an derzijds zij die bezwaren hebben zich van verdere acties zullen onthouden. Advertentie De fijne soorten groenten: topoogst van eigen bodem en l een keur van internationale spécialités. De Albert Heijn prijzen zijn het „sausje" dat het culinaire genot verhoogt. I Slierasperges. Fair Play. De fijnste Californische all white I 314 blik 2.95 Gesneden Asperges. Fair Play. I Met punten Van hele asperges gesneden 1/4 blik 89 Doperwten-extra fijn. Het kleinste fijnste doperwtje! 1/1 blik 1.95 Doperwten-zeer fijn. 1/1 blik 1.45 Tuinboontjes-extra fijn. Topoogst van eigen bodem 1/2 blik 1.10 Franse Champignons. De originele champignons de Paris, premier choix! blikje 89 Macédoine de Legumes. Le Soleil. Fijnegemengde,gesnedengroenten. Flageolets, haricots verts, dop- erwten en twee soorten wortelen I 1/2 blik 65 I l Wijnzuurkool. Met Rieslinger wijn I 1/1 blik 89 Pieds de Céléris. Le Soleil. Mooie, gele, Franse selderij 1/1 blik 1.80 Schorseneren. Le Soleil. Een fijne groente die veel meer aandacht verdient 1/2 blik 1.05 Golden Sweet Corn. DelMonte. Heerlijk-zachte, licht-zoete mais- 1 korrels. (Opdienen als groente met Béchamelsaus1/2 blik 1,10 Bezwaren Enige andere leden spreken hun ernsti ge bezwaren uit tegen de gevolgen van de te verlenen toestemming omdat de heer Von Amsberg te zijner tijd waarschijnlijk echtgenoot van het staatshoofd zal zijn. Zij zeggen, „dat de heer Von Amsberg minstens heeft behoord tot die grote mas sa van doorsnee-Duitsers, die gehoorzaam meededen zolang dit van hen werd ver wacht, waardoor zij in sterke mate bij droegen tot het overeindhouden van een misdadig politiek systeem". Zij vragen of de regering het in overeenstemming acht met de symbolische functie van het ko ningschap, dat prinses Beatrix, nu zij deze keuze heeft gedaan, eens koningin zal worden. Zij vragen voorts „of de regering het psychologisch mogelijk acht dat de heer Von Amsberg in de toekomst op de vierde mei als prinsgemaal, dan wel toe komstig prinsgemaal bij de Nederlanders staat". Vele leden zouden de datum van het huwelijk op een zodanig tijdstip gesteld willen zien, dat de verkiezingsactie er niet door wordt doorkruist. Zij betreuren het dat over de plaats van het huwelijk geen overleg met de Staten-Generaal heeft plaatsgenad. Enige leden, die ernstige bezwaren te gen het wetsontwerp hebben, noemen het besluit om het huwelijk in Amsterdam te doen sluiten „hoogst ongelukkig". Am sterdam is. zo betogen zij, min of meer van symbolische betekenis voor het Neder landse verzet geworden. De tegenstanders van het wetsontwerp zijn het er niet mee eens, dat de heer Von Amsberg tijdens zijn huwelijk met prinses Beatrix het Nederlanderschap niet zal kunnen verliezen. Is het niet be ter, te bepalen dat de heer Von Amsberg ingezetene van het rijk wordt en zal blij ven, zo vragen zij. Tegenstanders van het wetsontwerp heeft het bevreemd dat het Duitse ,,von' niet door „van" is vertaald, zoals destijds wel bij prins Bernhard geschiedde. Het voornemen de heer Von Amsberg de titel prins der Nederlanden te geven vond veel instemming. Verscheiene leden vroegen zich echter af of het geen aanbe veling verdient deze titel slechts te verle nen aan de echtgenoot van de regeren de vorstin. In Groningen zijn de 82-jarige heer P, Hezeveld en zijn 84-jarige vrouw door ko lendampvergiftiging om het leven geko men. Buren vonden het echtpaar leven loos in de huiskamer, waar een kachel brandde. Vermoedelijk was er weinig trek in de schoorsteen ten gevolge van mist. Onderscheiding. Mej. A B. Pomper uit Rotterdam is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ze is 30 jaar lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland geweest en heeft in die tijd slechts één zitting niet bijgewoond. Mej Pomper is onderwijzeres in Vriezenveen, Zaandijk en Rotterdam geweest. In de crisisjaren was zij propagandiste voor de S.D.A.P. in Friesland. Van 1935 tot 1939 was zij lid van de gemeenteraad van Rotterdam. Ook is zij een bekend propagandiste voor de drankbestrij ding. Tegen vervuiling. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben een krediet van 40.000,- gevraagd voor het opstellen van een algemeen rioleringsplan in sa menwerking met de gemeentebesturen van Loosdrecht en Breukelen en het plassenschap Loosdrecht teneinde de verontreiniging van de Loosdrechtse plassen te kunnen bestrijden. Plaatselij ke afvalwaterlozingen zullen worden aangesloten op een riolering in het plas- sengebied. Ook wordt aandacht geschon ken aan de lozingen van de zomer huisjes, woonschepen en recreatieac commodaties. Massaal Kerstdiner. De VARA wil de Spaanse, Griekse, Italiaanse, Turkse en andere buitenlandse arbeiders in ons land, die de Kerstdagen niet in hun vaderland kunnen doorbrengen, trac- teren op een kerstdiner in de Utrechtse jaarbeurs. Zij is voornemens voor deze massale eetpartij een inzamelingsactie te houden in het kader van de „Van Harte", actie. De buitenlandse werk» nemers krijgen een diner naar vader landse smaak, want als de plannen doorgaan, wil de VARA koks laten over vliegen uit de betrokken landen Advertentie ^ojoaMessKxxxMcocooooooooowxcccosoTCOooMoecooooooa: m DEALER VOOR HAARLEM en OMSTREKEN Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 ^SÓÖOOOÖOOOOOOOOÖCXDOOOOOOOOCO^ Zondagavond zal de deur van een van Amsterdams bekendste cafetaria s. Ru teck in de Kalverstraat vlak bij Dam. worden gesloten, Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): de Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld- De bedrijfsleider, 'die bijna twintig houwwerken, handschriften en kunstnij. jaar in de zaak werkzaam is geweest, verheid Dagelijks (behalve maandag) gaat in het noorden van het land een ho- van 10-12.30 u. en van 13.30-11 uur, zon- tel en café-restaurant exploiteren. De in en feestdagen van 14-17 uur vaste dienst zijnde leden van het onge- Teylersmuseum (Spume 16): Exposi- veer 20 man sterke personeel gaan over tie van aquarellen, tekeningen en etsen naar Ruteck op de hoek van het Rem- van Adriaen van Oostade. I Dnn*wnnnn+n OX'noeillO tfOTl brandtsplein. Het restaurant in de Kalverstraat werd In 1937 geopend door Rutten's bierbrou werij „De Zwarte Ruiter". In 1963 werd de zaak overgenomen door de Exploita tiemaatschappij Scheveningen (Zwols- man) en thans is het pand eigendom van de Exploitatie- en handelsonderneming M. Caransa en Co. De heer Caransa kon nog niet meedelen wat er met het pand xal gebeuren. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hem kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.30-18 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Llnnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur: golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Stadsschouwburg, 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". Waagtaveerne (hoek Spaarne/Damstr.), vandaag en zaterdag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationale programma. Gas te: Dorris Henderson. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie Dagelijks in Café-Restaurant: Soirée- en diner-dansante dinsdags kabaret onbeperkt kip elen 6.75 Reserv. 0 2520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN VRIJDAG 15 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gele Rolls Royce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen, vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling is tot 7 november en is geopend: Zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming, te 23.30 u. in het City Theater, Kennemer- laan. IJmuiden: vertoning van de film „Hiroshima mon amour". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 16 OKTOBER City, 19 en 21.30 uur: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 uur: „De gele Rolls Royce." Felison, Heidestraat 45, 14-17 uur: ex positie werken van Ans Wortel. Deze ex positie is geopend tot 7 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnherg", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek)10 tot 12 uur. R.k,-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Moe der, wat een broeder". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vernieti gingscommando Bikini". W.B. Theater, 20 u.: „Bloed en zwarte spoken". Stadskantoor, Plesmanweg, expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 uur en van 14-17 uur. De tentoonstelling is ge opend tot 7 november. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans 20 u.: Gronings-Drentse Vereniging „De Hondsrug", Cabaretavond. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend var. 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Moeder, wat een broeder"; 23.30 uur .Minnespel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver nietigingscommando „Bikini". W. B. Theater, 20 uur: „Bloed en zwarte spoken". Stadskantoor, Plesmanweg, expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, geopend van 9-12 uur en van 14 17 uur. De expositie is geopend tot 7 no vember. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Huize Adrichem, Hoflanderweg 104, schilder- en tekenlessen door het St. Lu casgilde, 14 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstr. 4, tel. 26020 of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70. Geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. R. K leeszaal, geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 en van 14-16 uur, R.K. leeszaal geopend van 10-12 en van 14-16 uur. Advertentie HERFST DEMI-SAISONS Rodex, Chester Barrie, Magni (Zweden) vanaf 278.— KRUISSTRAAT 7 HAARLEM telefoon 02500 - 1 07 30 Het K.N.M.I. deelt mee: De afgelopen 24 uur heeft een depres sie zich van IJsland naar het zeegebied voor de Noorse kust verplaatst. Het bij behorende front, dat in ons land enige re gen en motregen veroorzaakte, zal van avond het gehele land gepasseerd zijn. Morgen bevinden we ons in een westelij ke tot noordwestelijke luchtstroming van koudere oceaanlucht. Deze stroming staat aan de noordelijke flank van een hogedrukgebied, dat ten noorden van de Azoren naar het oosten trekt. In de aan gevoerde lucht komen enkele opklaringen voor, maar ook een enkele bui. De tem peraturen zullen waarden bereiken, die ongeveer normaal zijn voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo regen regen regen regen regen zw. bew. regen zw. bew. mist geh. bew. geh. bew. Kopenhagen half bew Aberdeen onbewolkt Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. mist mist zw. bew. mist mist mist mist mist mist licht bew. mist onbewolkt licht bew. geh. bew. motregen regen geh. bew. a windst. 18 n 20 z 17 windst. 8 z 17 zo 17 windst. 12 windst. 17 zo 14 windst. 18 windst. 19 windst. 18 ono 10 windst. windst. ono 22 £5 0.4 0.5 0.1 0.1 0.1 0 0.1 0 0 0 0 0 1 9 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.2 0 0 0 0 0 0 5 0.1 28 33 Zaterdag 16 oktober Zon op 07.06 uur; onder 17.44 uur Maan op 21.15 uur; onder 14.04 uur, Maanstanden Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 15 oktober Hoog water 6.20 uur en 18.37 uur. Laag water 2.05 uur en 14.17 uur. Zaterdag 16 oktober Hoog water 7.02 uur en 19.21 uur. Laag water 2.40 uur en 14.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2