Ook invaliden op bezoek in Velsens nieuwe stadhuis 1 Gevangenisstraffen geëist tegen drie Spanjaarden Medische verzorging tijdens het weekeinde VOORDELEN Gans BEN»*! PERMANENTE MEUBELSHOW v Interessante avond met stemmenspel, hymne en rondgang door het gebouw IEV gaat zesde lustrum vieren Tegen technisch hoofdambtenaar 100 boete geëist FOTO FILM BIJ FOTO GANS foto film Trein bij Beverwijk tegen stenentrein: 200 boete geëist Havenberichten Vier maanden geëist voor meesleuren van hoofdagent aan auto Tegen Haarlemmer half jaar geëist SB BANKSTELLEN BERGMEUBELS EETHOEKEN FAUTEUILS VRIJDAG 15 OKTOBER 1965 5 AC Sadriaan bakker Al 25.000 Prikkeldraad in Velsen HAARLEMSE RECHTBANK Wegens diefstal SEIBU 8 mm projector 250.— (foto artistiek) Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 5705 Haarlemse rechtbank Velserbeek N.V. SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN en nog zoveel andere dingen voor prettig wonen Marktplein 38-40, IJmuiden, Tel. 2348-2349 Zeestraat 74, Beverwijk, Tel. 24539 V'S ';y-< 'v V N 1 s -■ -<4 5.4 rj^y' 'n. y V Bijna honderd invalide ingezetenen van de gemeente Velsen hebben nu ook het nieuwe stadhuis op Plein 1945 te IJmui- den bezocht. Dit bezoek, ter afsluiting van een lange reeks voor respectievelijk Advertentie vlees- en vleesprodukten wijk aan zee, tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Voor de leden van de r.k. sportvereni ging „In Eenheid Vooruit", uit Velsen- Noord die met haar drie onderafdelingen in het komende weekeinde het dertigjarig bestaan gaat vieren, is een uitgebreid feestprogramma samengesteld, dat zowel zaterdag als zondag alle IEV-ers en sup porters in de festiviteiten laat delen. Zaterdag zijn er in „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat te Velsen-Noord een drietal bijeenkomsten voor pupillen en welpen, voor aspiranten en voor junioren in de avonduren met dansen en attrac ties. Zondagmorgen beginnen de IEV-ers met een kerkelijke herdenking, waarna 's middags de sport het hoogtepunt vormt met een voetbalwedstrijd op „Rooswijk" tussen IEV-veteranen (de spelers van vijf tien jaar geleden met onder anderen de bekende oud-back Joop v. d. Zon en oud doelman Wim van Tunen) en huidige be stuursleden, onder wie de geestelijk advi seur kapelaan Ad. IJzenbrandt. Een hand balcompetitiewedstrijd tussen de senioren van IEV 1 en Samen Eén (dames), begint om half twee. Het grote knalstuk volgt om half drie met een voetbalwedstrijd (normale speelduur) tussen IEV en Vel sen. Tijdens de rust wordt door de afde ling gymnastiek een demonstratie gegeven met kleuters en meisjes. Het bijveld staat ter beschikking van een voetbal-pupillen- strijd. De festiviteiten worden 's avonds, opnieuw in „De Meerpaal", afgerond met een feestavond voor leden en donateurs. De IEV-ers kunnen met een gerust hart feest vieren omdat zij naar berekening van hun voorzitter, ir. J. Bormans in de voorbije dertig jaren ongeveer vier- tot vijfduizend leden een goede lichamelijke ontwikkeling hebben meegegeven. het Velsens kader, de burgerij en de be jaarden, is mogelijk gemaakt door de van vele kanten ondervonden spontane medewerking. Tal van personen hebben zich gisteravond ingezet om hun, die door een lichamelijk gebrek wat hun vrijheid van bewegen betreft tot de minst bedeel den behoren, enkele interessante en pret tige uren te bezorgen. Meer dan vijftig automobilisten hadden hun wagen en zichzelf belangeloos be schikbaar gesteld om de bezoekers voor deze avond van huis te halen en later ook weer terug te brengen. Bij en in het nieuwe stadhuis stonden helpsters en hel pers van het Rode Kruis onder leiding van luitenant H. F. Kloosterhuis klaar om deze bezoekers verder te helpen naar de burgerzaal. Voor dit vervoer, waar voor in het stadhuis bijzondere voorzie ningen waren getroffen èn voor de rond gang later op de avond, waren wagentjes afgestaan door het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden, Kennemergaarde en Mara- natha te Santpoort en Heliomare te Wijk aan Zee. De avond werd bijgewoond door het voltallig college van burgemeester en wethouders, de gemeente-secretaris, de directeur van de GG GD, diverse art- Tijdens de rondgang door een deel van het nieuwe stadhuis kon ook de burgemeesterskamer worden bewonderd. sen en onder andere ook door de heer J. van Os van den Abeelen, voorzitter van de Stichting „De Velser Gemeenschap". De bezoekers werden begroet door burge meester mr. J. C. Bührmann, die herin nerde aan de hoogtijdag 24 september toen het nieuwe stadhuis officieel werd geopend. Sindsdien zijn er al tegen de 25.000 personen geweest voor een bezich tiging. Burgemeester Bührmann bracht dank aan de directeur van de GG GD en aan alle anderen, die deze avond voor de lichamelijke gehandicapten mogelijk hadden gemaakt. Daarna is het stemmen spel „Een weg naar de wereld" nog eens opgevoerd. Vervolgens is de bandopna me van de hymne afgedraaid. Pastoor W. C. Westerhoven, aanwezig namens het comité uitgaansdag invali den, heeft toen uit naam van de bezoe kers op deze avond het gemeentebestuur er alle anderen oprechte dank betuigd en de medewerkenden aan het stemmenspel verrast met een aardige attentie. Daarna is nog een deel van het nieuwe stadhuis bezichtigd, waaronder de raadzaal, de trouwzalen, de kamers van burgemeester en wethouders en een deel van de ge meente-secretarie. Vele helpsters en helpers van het Rode Kruis stonden gereed om de lichamelijk gehandicapte bezoekers, die in auto's bij het stadhuis arri veerden naar de burgerzaal te brengen. tg/ .vc v»e»y wcWrt-V?*? l.'V '/-AV Honderd gulden boete luidde gisteren bij de Haarlemse rechtbank de eis tegen een 50-jarige technisch hoofdambtenaar uit Velsen. Op 15 oktober van het vorig jaar gaf hij opdracht over de Orionweg enkele draden prikkeldraad met een bordje „ver boden toegang" aan te brengen. De Orion weg liep dood in een duinterrein, dat als jachtgebied gebruikt zou worden. De weg was echter van tevoren niet op een der gelijke wijze afgesloten geweest. Twee dagen later reed een 17-jarige kan toorbediende uit Velsen er met zijn brom fiets tegen aan. Het prikkeldraad slinger de zich om zijn hals. De jongen verbleef veertien dagen in het ziekenhuis, waar 34 hechtingen in zijn hals werden aange bracht. „Ik heb 't helemaal niet gezien", zo verklaarde het als getuige gehoorde slachtoffer van het prikkeldraad. Het bleek dat hij de zon in zijn gezicht had die middag. Een politie-ambtenaar kwam echter als getuige vertellen dat hij van een afstand van honderd meter de af scheiding wel had gezien, terwijl hij ook onbekend was met het feit. „Een gewone verkeersdeelnemer ziet zoiets niet", vond de officier van justitie. Uitspraak op 28 oktober 's morgens oro half tien. „Met een variatie op een bekend liedje zou ik kunnen zeggen: Zij zochten hun geluk in een ander land", zo sprak giste ren de officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank in een zaak tegen drie Spanjaarden. Maar anders dan Fernando, Alfredo en José zochten deze drie het in het wegnemen van radio's, bandrecor ders, sloffen sigaretten en horloges. De drie Spanjaarden, een 27-jarige fabrieks arbeider, een 26-jarige schilder en een 25-jarige fabrieksarbeider wonen in Krom menie, Zaandam en Koog aan de Zaan. De twee oudsten zijn broers. Zij gaven gisteren zonder meer toe dat zij alle drie de in de tenlastelegging opgenoemde voorwerpen gestolen hadden. In winkels in Wormerveer, Krommenie, Hillegom en Heemstede hadden zij hun slag geslagen. „Omdat het zo gemakkelijk ging", was hun verklaring. De schilder is getrouwd, en vader van een kind. De andere twee woonden in pensions. Als getuige kwam de hospita van de jongste verdachte ver tellen dat haar kostganger altijd eerlijk was geweest. Ook de werkgevers van de IJMUIDEN: Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naere- boutstraat 70, tel. 4084; P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. Zegel, P. Potterstraat 21, IJmuiden, tel. 4832. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telef. 5053; mevrouw E. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase Rijnstraat 92, telef. 8969; mejuffrouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat 18, telef. 2070. Wijkverpleging: Voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster C. Nap, Hofdijk laan 10, Driehuis, tel. 02550-6195, 'en zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378; voor Velsen- Zuid en Velsen-Noord, zuster J. Mar kerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936; voor Driehuis, Sant poort-Noord en Santpoort-Zuid, R. Lan- gejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. SANTPOORT: Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: voor de artsen Fierstra sr., Fier- Advertentie met zoomlens, dus uw scherm op elke afstand altijd precies vol. Helder beeld door nieuwste type projectielamp. Terugprojectie (om eens te lachen). Automatische filminleg. Snelheids regeling. Dus weer een echt FOTO GANS VOORDEEL! stra jr. Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194 Velsen- Noord, tel. 02510-24987; zondag, van 9- 24 uur, L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 02510-23364. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- mans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, G. J. Vos, Arendsweg 124, Be verwijk, tel. 02510-23586. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen- Noord en IJmuiden, (uitsluitend voor spoedgevallen), zaterdag en zondag tus sen 17-17.30 uur; G. Zegel, P. Potter straat 21, IJmuiden, tel. 02550-4832. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, vanaf zaterdag 12 uur tot zater dag 23 oktober 2 uur, ook nachtdienst, Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraat weg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883. Voor Heemskerk, De Heemskerkse Apo theek, Kerkweg, tel. 2510-32490 (niet in de weekends, wel alle avonden in die week geopend). Een boete van tweehonderd gulden heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank gisteren geëist tegen een 39-ja- rige treinmachinist uit Amsterdam. De machinist gaf toe dat hij op 18 februari van dit jaar met een personentrein uit de richting Uitgeest voor Beverwijk door het gele sein was gereden. De trein kon niet meer tijdig tot stilstand komen langs het perron in Beverwijk, gleed door en kwam in botsing met een stenentrein. Tengevolge van de botsing liepen enkele passagiers lichte verwondingen op. De ma chinist verklaarde dat hij al vijf minuten te laat was en wilde inlopen. Tengevolge van de besneeuwde rails kon hij niet snel genoeg remmen. Een geel sein betekent dat de machinist vaart moet minderen tot dertig kilometer. Het sein staat een kilometer voor het station Beverwijk, de trein hield toen echter een snelheid van tachtig kilometer. De verdachte is meer dan twintig jaar in dienst bij de N.S. en niet ontslagen naar aanleiding van dit voorval. De uitspraak volgt over veertien dagen op 28 oktober 's morgens om half tien. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Nerlan- dia, van Gothenburg; Unstrut, Duinkerken; Waverstroom, Londen; Bruse, Antwerpen; Am- berley, Londen; Nore, Antwerpen; Phoenix, Plymouth; Waalborg, Swansea; Spaarnestroom, Hull; Marcel M. H., Hamburg; Vechtstroom, Hull; Frieda Buss, Leer, IJmuiden; Hada 2, Par; Widar, Oxelosund; Jonet, Rochester; Hin- rich Ahrens, Swansea; Slesvig, Karlshill; Ibe rian Coast, Southampton; Gerda K., Sundsvall; Roelof Buisman, Par; Helios 2, Ornskoldvik; Cometa, Antwerpen; Gazelle, Rochester, Zaan dam; Free Merchant, Abu Zenima, IJmuiden; USA, Goole; Kapitan Georgis, Port Arthur; Bali, Cadiz; Zaanstroom, Grangemouth; Anda- lien, Antwerpen; Dankwart, Sundsvall. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Vanda, naar Londen, IJmuiden; Düsseldorf, Bremen; Wilpo, Sundsvall; Artemis, Rotterdam; Sunray, New York; Medea, Port Churchill; Potomas, Philadelphia; Shaftesbury, West-Indië; Stella Rask, Svendborg, IJmuiden; Stevnsland, Sauda, IJmuiden; Arneborg, Helsingborg, IJmuiden; Batavier, Bohus, IJmuiden; Spaarneborg, Grims by, IJmuiden; Bram. Dagenham; Axel, Flens burg, IJmuiden; Bischofstein, Bremen; Helen, Londen; Egret, Antwerpen; Vlistborg, Delfzijl; Tilla Doris, Rotterdam; Strabo, Rotterdam; Willemstad, Antwerpen; Ada, Hamburg; Boreas, Rotterdam; Dageid, Bremen; Menje, Kingslynn; Audrey Johanna, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Zuiderkerk, van Antwerpen; Oberon, Antwerpen; Bina, Mantyluoto; Rauni. Antwerpen; Basbeck, Swansea; Thea, Ipswich. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Menna, naar Antwerpen; Vechtstroom, Hull; Wallo, Gefle. drie verdachten zijn tevreden over hen en bereid hen terug te laten komen. De officier van justitie eiste tegen de broers acht maanden met aftrek, waar van twee maanden voorwaardelijk. Tegen de 25-jarige fabrieksarbeider eiste hij zeven maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De raadslieden van de drie Spanjaarden vroegen een zo groot mogelijke voorwaardelijke straf en verder begeleiding en toezicht, om hen bij te staan bij de aanpassingsmoeilijkheden. Uitspraak in deze zaak op 28 oktober 's morgens om half tien. „Ik was zo over mijn toeren, ik heb die agent niet gezien." Dit zei voor de Haar lemse rechtbank gisteren een 24-jarige montage-monteur uit Haarlem. Op 26 ju ni van dit jaar kwam hij met zijn auto in aanrijding met een bromfietser. De politie verscheen en verzocht de monteur om een remproef met zijn auto. De monteur weigerde dit door een agent te laten doen, waarop de auto in beslag werd genomen. Terwijl de politie verder ging met het onderzoek na het ongeluk stapte de mon teur weer in zijn auto en probeerde weg te rijden. Een van de hoofdagenten snelde er heen, opende het porteir en pakte de bestuurder bij zijn schouder. Maar de be stuurder gaf vol gas en reeds van links naar rechts over de weg. Toen liet de hoofdagent los. „Poging tot zware mis handeling", vond de officier van justitie. De eis tegen de monteur luidde vier maanden gevangenisstraf met aftrek van de twee dagen voorarrest. De raadsman van verdachte wilde het op wederspannig- heid tegen de politie houden. Uitspraak op 28 oktober half tien 's morgens. Als gevolg van een echtscheidingsproce dure werd in juni van dit jaar een 29- jarige broodbezorger de toegang tot zijn huis ontzegd. De kinderen werden aan de vrouw toegewezen. Op 17 juni ontdekte de man echter dat zijn vrouw niet thuis was, maar zijn tweejarig dochtertje wel. Hij nam het meisje mee naar zijn tijde lijk adres. Diezelfde avond nog werd het kind terug gehaald. Inmiddels is het echtpaar ver zoend en woont weer bij elkaar. Gisteren stond de man terecht voor de Haarlemse rechtbank, tevens voor een ander feit. Al van voor die tijd dateert namelijk een aan de broodbezorger (nu beton- vlechter) ten laste gelegde verduistering. In dienstbetrekking zou hij een bedrag van ongeveer achthonderd gulden hebben verduisterd. Dit ontkende de verdachte echter ten stelligste. De officier van jus titie eiste voor beide feiten een half jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraak over veertien dagen op 28 ok tober om half tien 's morgens. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. 7,50: L. de Kock-Kerkmeer, Maasstraat 123, IJmuiden. 5,A. M. Disselköter Jr., Kluyskens- laan 11, Santpoort-Zuid. 2,50: W. Koster, Tussenbeeksweg 58, IJmuiden. Advertentie unie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5