Rechter in Breda in conflict met officier van Justitie Hondenhandel gaat rustig door in Berkel-Enschot Wolindustrie gaat beter AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND en bondig^) Verschil van mening over de toepassing van snel recht Hoogleraren solidair met ontslagen Spaanse collega's Moeder en zoon bij autobotsing om het leven gekomen Ned. Jeugdgemeenschap twintig jaar Speelzaal dicht in Oldenzaal Na vrijspraak nu een maand geëst wegens dood door schuld Omwonenden willen fabriek in Breda weg hebben Ondanks anonieme dreigementen OPENING JACHTSEIZOEN CHU in Alphen in conflict met A.R. en S.G.P. NVBV twijfelt aan het nut van verkeerstuinen Premier Cals leidt anti-hongeractie in Kans op nachtvorst ZATERDAG 16 OKTOBER 2 MISS BRIL-VERKIEZING 1965 Opticien Kuipers, HOOFDSTRAAT 174 SANTPOORT TEL. 02560 - 8623 Luitenant veroordeeld voor verschrijvingen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk ia De politierechter in Breda, mr. E. Thijs- sen, heeft stelling genomen tegen de pro cedure welke het Openbaar Ministerie bij de rechtbank in Breda pleegt te volgen bij het toepassen van snel recht. Bij de behandeling van enkele zaken bleken de opvattingen van rechter en officier van Justitie lijnrecht tegenover elkaar te staan. De eerste zaak betrof een 35-jarige woonwagenbewoner, die dinsdag in Putte (N.B.) op een stuk grond van de gemeen te was gaan staan, waarop dat niet mocht. Tien man van de rijkspolitie met politiehonden, onder leiding van de dis trictscommandant, kwamen er aan te pas om de wagen te verplaatsen. De bewo ner verzette zich met hand en tand en beet een politieman in de vingers en" schop te een andere wachtmeester. Het kostte tien politiemannen veel moeite de man te overmeesteren en hem op te sluiten in het politiebureau te Wouw. De officier van Justitie vond, dat de woonwagenbewoner het gezag op ernstige wijze had aangetast en besloot de man in snel recht voor de Bredase politierechter te brengen. Nadat in de rechtzaal een door de rijks politie opgenomen film van het incident in Putte was vertoond, kwam de anti-cli max: de politierechter verklaarde niet in te zien, waarom in dit geval een snelle- Meer dan tweehonderd Nederlandse hoogleraren hebben een verklaring gezon den aan de Spaanse minister van Onder wijs en aan de Spaanse ambassadeur in Nederland, waarin zij hun verontrusting uitspreken over de ontzetting of schor sing uit hun ambt van vijf Spaanse hoog leraren. De Nederlandse hoogleraren be tuigen hun solidariteit met hun Spaanse collega's, die ontslagen of geschorst zijn omdat zij zich in februari solidair ver klaarden met studentendemonstraties en -stakingen in hun land. In augustus hebben reeds 60 Franse hoogleraren hun solidariteit met de ont slagen en geschorste Spaanse professoren betuigd. Vrijdagmiddag zijn op de oprit van de Waalbrug tussen Waardenburg en Zalt- bommel de 45-jarige mevrouw M. Gref- kens-Dekker en haar 22-jarige zoon uit 's Hertogenbosch bij een autobotsing om het leven gekomen. De heer Grefkens reed frontaal met zijn auto tegen een auto die bij het afrijden van de Waalbrug slip te en op het linker weggedeelte kwam. De bestuurder van deze wagen en zijn passagier werden zwaar gewond. De auto's werden geheel vernield. Kort na het ongeluk overleed plotseling de 63-jari- ge heer J. van Gelder uit Amsterdam, die zich bij de eerste-hulpverlening verdiens telijk had gemaakt. In Utrecht is de 26-jarige motorrijder J. Hornstra uit Wassenaar om het leven gekomen, toen hij bij een inhaalmanoeu vre de macht over het stuur kwijtraakte en tegen een tegemoetkomende vracht auto botste. De 10-jarige Johanna van Gellekom ls in de Spaarndammerstraat in Amsterdam met haar fiets onder de aanhanger van een vrachtwagen geraakt. Zij was vrijwel terstond dood. In Purmerend is vrijdagavond de 66- jarige heer D. Salm aangereden door een hem achteropkomende auto, bestuurd door 'n inwoonster van Haarlem. De heer Salm werd van zijn fiets geslingerd en belandde in de sloot naast de weg. Toen men hem op het droge haalde waren de levensgeesten geweken. De bestuurster van de personenauto werd verblind door het licht van 'n tegenligger. De fiets van de heer Salm had geen brandend achter licht. De staatssecretaris van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, de heer C. Egas, heeft bij de viering in het RAI- gebouw te Amsterdam van het twintigja rig bestaan van de Nederlandse Jeugdge meenschap, onder meer gezegd dat on danks een dikwijls doorklinkend pessi misme er bij de overgrote meerderheid van de jeugd een positieve bereidheid be staat tot een gezond en zinvol bezig zijn in de vrije tijd. Bij het jeugdwerk gaat het echter ook en vooral om het scheppen van mogelijk heden tot ontplooiing en ontspanning van de jonge mens in zijn vrije tijd, als onderdeel van de opbouw van een gezon de samenleving. Het moet daarom wor den ingebouwd in voorzieningen voor het maatschappelijk en cultureel welzijn van de gehele gemeenschap, zonder daarbij zijn eigen gezicht te verliezen. Hieronder vallen evenzeer de maatregelen om exces sen te voorkomen. Wat de provocerende jeugd betreft is een benadering vereist, die veel verder reikt dan alleen de ove rigens zo noodzakelijke pogingen om met deze jongeren in contact te treden. Ook dient aandacht te worden besteed aan de jeugdigen in de randsamenleving. Het Jupiter-casino in Oldenzaal moet op 25 oktober gesloten zijn. De burge meester heeft de vergunning ingetrokken, omdat de Casino-directie zich niet aan de bepalingen in de gemeenteverordening zou hebben gehouden. re berechting nodig zou zijn dan bij an dere delicten. Hij verwees de officier naar de richtlijnen van de minister van Justitie voor de toepassing van het snel recht. Deze schrijven voor, dat een zaak om in snelrecht behandeld te worden, wat de schuldvraag betreft, eenvoudig en dui delijk moet zijn. Meningsverschil over de schuldvraag moet redelijkerwijs uitgeslo ten worden geacht. Dit nu achtte de po litierechter niet het geval en hij ver wees de zaak naar de rechtbank. Toen de officier daarop gevangenhouding van de woonwagenbewoner vroeg, zag de politierechter daarvoor geen enkele grond. „Als er al gronden voor waren, dan had u in bewaringstelling via de rechter-com- missaris moeten vragen". De officier liet de verdachte hierna onmiddellijk in vrij heid stellen. De tweede zaak betrof een woensdag in Breda bij een winkeldiefstal op heter daad betrapte vrouw. De officier had haar in verzekerde bewaring laten stellen en in snel recht voor de politierechter ge bracht. De politierechter merkte op dat snel recht ook mogelijk is zonder inverzeke ringstelling en vroeg aan de officier waar om in dit geval snel recht moest volgen. De officier weigerde echter het beleid van het Openbaar Ministerie ter discussie te stellen. „Dit valt buiten de bevoegdheid van de rechter", zei hij. De eis tegen de vrouw luidde tien da gen gevangenisstraf, waarvan zeven da gen voorwaardelijk en bevel tot onmid dellijke gevangenneming. „Op grond waarvan die gevangenne ming?" vroeg de politierechter. „Er staat voorarrest op diefstal", antwoordde de of ficier, die door de politierechter werd ver wezen naar de artikelen 64 en 66 van het Wetboek van Strafvordering, op grond waarvan de politierechter juridisch geen gevangenneming mogelijk achtte. Hij straf te de vrouw met 15,- boete en zeven da gen gevangenisstraf voorwaardelijk. Toen daarna een winkeldievegge uit Bergen op Zoom, die op 30 juni kleding had gestolen en daarbij op heterdaad was betrapt, voorkwam, vroeg de rechter aan de officier waarom in dit geval geen snel recht was toegepast en deze vrouw gewoon berecht werd. Maar de officier zei weer dat het beleid van het Openbaar Ministe rie niet ter discussie van de rechter is. „Voor mij geldt: gelijke monniken, ge lijke kappen", zie de politierechter. Toen de officier antwoordde, dat er bijna geen gelijke monniken zijn, vroeg de rechter hem het verschil dan maar eens uit te leggen. Daar bleef het bij. De officier eiste tegen deze twee dagen gevangenisstraf. Maar de straf werd 80 gulden boete, omdat de vrouw nog een blanco strafblad had-. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft tegen een 30-ja rige huisschilder uit Bovenkarspel wegens dood door schuld een maand gevangenis straf geëist. De schilder was op 7 decem ber in Oudendijk met zijn auto geslipt, tegen een brugmuurtje gebotst, daarover heen geslagen en in de Beemsterring- vaart gevallen. De bij hem in de wagen zittende 21-jarige militair A. Keesman, die was meegelift, kwam door verdrinking om het leven. Er stond die dag een flinke storm en het wegdek was glad. Doordat de wind achter een langs de weg staand huis weg viel, maakte de auto een uitwijking naar rechts en bleef met de achterwielen ach ter de rand tussen de rijbaan en een uit- voegstrook steken. De procureur-generaal verweet de ver dachte dat hij met een paar achterban den die volkomen waren versleten op een nat wegdek en met hevige storm 80 kilo meter had gereden. De verdediger verzocht het hof het von nis van de rechtbank in Alkmaar te be vestigen en de schilder vrij te spreken van dood door schuld, omdat niet is komen vast te staan dat de gladde achterbanden de oorzaak van het ongeluk zijn geweest. Op dezelfde weg zijn al talloze ongeluk ken gebeurd, doordat auto's met de wie len achter de opstaande rand van de rij baan bleven haken. Het hof zal 28 oktober arrest wijzen. Advertentie (provincie Noord-Holland) De eerste, tweede en derde prijs- winnaressen dragen een bril van de adviseur in brillenmode. ZIJLSTRAAT 97 - HAARLEM Vijfhonderd gezinnen uit de Belkrum- wijk in Breda hebben in een brief aan B. en W. erover geklaagd dat de lucht vervuiling in hun wijk niet meer uit te houden is. Het is volgens deze buurtbewo ners onverantwoordelijk nog kinderen bui ten te laten spelen. Wasgoed kan niet buiten hangen, omdat alles met een vette roetlaag bedekt wordt. De 500 gezinnen wijten deze toestand aan een ijzer- en kopergieterij. De bewoners verzoeken B. en W. tevens aan de lawaaihinder van deze fabriek een einde te maken hetzij door verplaatsing van deze gieterij, die midden tussen de huizen staat, hetzij door de directie te verplichten, technische voorzieningen te treffen die overlast voor komen. (Van een onzer verslaggevers) BERKEL-ENSCHOT Er worden mor gen weer tientallen honden verhandeld in het café „Kerkzicht" van de heer J. van Breugel in het Brabantse tweelingdorp Berkel-Enschot. De caféhouder noch de andere ingezetenen van het dorp zijn van plan het hoofd te buigen voor de intimi datie, waaraan zij de laatste weken blootstaan. Zo heeft de heer Van Breugel een uit Den Haag verzonden anonieme brief ont vangen waarin in blokletters staat „dat de knokploeg van de dierenbescherming met vijftig man de boel kort en klein zal ko men slaan". Het afgelopen weekeinde is er bovendien door een man opgebeld, die de onaangename mededeling deed: „van nacht gaat het gebeuren". Zo zijn er meer dorpsbewoners in brieven of tele foontjes anoniem bedreigd. „Ik begrijp niet wat men van mij ver wacht" aldus de caféhouder in het Zwaantje tegenover de rooms-katholieke Advertentie oC nsiL. nasin In „DE UILENBOOM", op de plaats waar eens het Jachthuis stond van de Heren Van Brederode, serveren wij vanaf heden de rreest verfijnde wildschotels met geraffineerde sausjes. kerk. „Ik heb toch niet gevraagd om de hondenhandel hier te halen? De handela ren hebben mijn café gewoon uitgekozen om zaken te doen. Als ik ze de deur zou weigeren, gaat de handel op een andere plaats gewoon door. Maar het ligt niet op mijn weg om aan de klanten te vragen wat ze hier komen bespreken of verhan delen. De rijkspolitie is er vrijwel zeker van dat het rumoer rond de hondenmarkt voor wat betreft de brieven en telefoon tjes grotendeels is te wijten aan „grap penmakers" die het dorp op stang willen jagen. Dat neemt niet weg dat er ook deze week voor de politie geen vrije za terdag inzit. Zij is waakzaam naar twee kanten: er worden processen-vgrbaal op gemaakt tegen overtredingen van de wet en er zal niet worden geduld dat de drei gementen brandstichting en de boel kort en klein slaan ten uitvoer worden gelegd. Hoewel de inwoners van het dorp niets te maken hebben met de hondenmarkt, hebben de anonieme bedreigingen wel ver ontwaardiging gewekt. Er is zelfs gespro ken over het vormen van een burger wacht als er werkelijk tot daadwerkelijke acties zou worden overgegaan. Maar voor alsnog wacht men rustig af en maakt men zich geen zorgen. De handelaren zelf zijn evenmin van hun stuk gebracht al vinden zij het on aangenaam dat zij niet in alle vrijheid hun zaken kunnen doen. „Waarom wil men juist de handel kapot maken? Als men wil verhinderen dat honden voor vivi sectie-doeleinden worden gebruikt moet men zich richten tot de instellingen die de dieren daarvoor gebruiken." Er zullen morgen wel weer zaken wor den gedaan. En welke beslissing B. en W. van Berkel-Enschot ook zullen nemen, ze ker is dat er een oplossing zal moeten ko men voor het legaliseren van de handel in honden. Het gebied rond Tilburg kan er niet meer buiten en voor- zowel als tegenstanders van deze handel zijn meer gebaat bij legale dan bij illegale zaken. De krijgsraad voor de zeemacht heeft een 44-jarige luitenant ter zee veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en ont slag uit de militaire dienst wegens vals heid in geschrifte en verduistering. De luitenant werd schuldig bevonden aan ver schrijvingen bij leveranties in de tijd dat hij administrateur was van de kazerne in Doorn. Het geld dat daardoor overbleef boekte hij op zijn eigen rekening, totaal 4300. In de protestants-christelijke fractie in de gemeenteraad van Alphen aan de Rijn is een meningsverschil ontstaan over de benoeming van 'n nieuwe gemeentesecre taris. Het heeft geleid tot een breuk tus sen de C.H.U. enerzijds en de A.R. en de Staatkundig Gereformeerde Partij an derzijds. In een brief aan haar leden ver klaart de C.H.U.-kiesvereniging „Groen van Prinsterer" dat haar besluit neer komt op het verbreken van iedere vorm van samenwerking met de A.R. en de S.G.P. in Alphen aan de Rijn. De Nederlandse Vereniging Bescher ming Voetgangers betwijfelt het nut van verkeerstuinen voor de jeugd. In een brief aan de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid vraagt de ver eniging een wetenschappelijk onderzoek om na te gaan of het geld dat voor ver keerstuinen wordt uitgetrokken, niet beter op een andere wijze met meer pedago gisch rendement zou kunnen worcjen be steed. Het verkeer in de verkeerstuin ver schilt aanmerkelijk met dat op de openba re weg, zegt de vereniging, die meent, dat een dergelijke tuin meer te beschouwen is als een speeltqin. De realiteit van het verkeer dal beheerst wordt door vol wassenen is geheel anders dan in zo'n verkeerstuin, meent de vereniging. Het kweken van een gezonde verkeersmenta- liteit houdt veel meer in dan het leren zich aan de verkeersregels te houden. v tv».- i De Nederlandse wolindustrie, die in 1964 een uitermate moeilijk jaar door maakte resulterend in een aantal slui tingen van fabrieken verkeert medio 1965 in een beduidend gunstiger positie, zo concludeert de Federatie Nederlandse Wolindustrie (FENEWOL) uit de thans beschikbare cijfers. De verwachting is dan ook dat, wanneer de overheid ener zijds de nodige steunmaatregelen neemt en anderzijds voor de textielindustrie het met uiterste krachtsinspanning zal kun nen klaren. De totale produktie in de wolindustrie over de eerste acht maanden van 1965 ligt ongeveer tien percent onder de pro duktie in dezelfde periode van 1964. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zij waren naakt en moesten sterven", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u, en zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. za terdag 23.30 u.: „De waarheid over Rosema- rie", 18 j.; zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Champagne en sex", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Zet je zorgen opzij", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maan dag 20.15 u.: „Topcapi", 14 j Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zor- ba de Griek", 18 j. zondag 11 u.: „Galapa gos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,,'t Geheim van de zwarte sperwer", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De tyranvan het Wilde Westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l.; zondag 11 u.: „Im weissen Rössl", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaame 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.30-18 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor- jaars- ,en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur: golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne/Damstr.), vandaag en zondag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gas te: Dorris Henderson. Stadsschouwburg, 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". Tot 23 oktober. Concertgebouw (Tuinzaal) vandaag 20 u.: Optreden van het cabaretgezelschap „Labberdoedas". EXAMENS Delft. Geslaagd voor het propedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur W. Verschuur, Bloemendaal; voor het examen scheikundig ingenieur J. W. M. Sonnemans, Haarlem. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen Nederlands recht J. B. Dufour, Aerdenhout; H. P. van Fenema, Zand- voort; J. C. Haeseker, Haarlem; G. A. Noest, Heemstede en mej. J. W. Reigers man, Heilo; voor het kandidaatsexamen klassieke letteren C. L. Heesakkers, Haar lem. ZATERDAG 16 OKTOBER City, 19 en 21.30 uur: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 uur: „De gele Rolls Royce." Felison, Heidestraat 45, 14-17 uur: ex positie van tekeningen en schilderijen, vervaardigd door Ans Wortel. Deze expo sitie duurt tot 7 november. ZONDAG 17 OKTOBER City, 14.30 u.: „Gordon, de zwarte pi raat"; 19 en 21.30 u.: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 15 u.: „Hands across the border"; 20 U.: „De gele Rolls Royce". Felison, Heidestraat 45, als op zaterdag (zie boven). Du Commerce, Marktplein IJmuiden, 20 u.: dansavond van „Arosa", met mu ziek van „Les Silhouettes". MAANDAG 18 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14 tot 17 u.; filiaal gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16.30 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmui- den-West, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. uur: uur: „Ver- ZATERDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Moeder, wat een broeder"; 23.30 „Minnespel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: nietigingscommando „Bikini". W. B. Theater, 20 uur: „Bloed en zwarte spoken". Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde. Aanvang 14 uur. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Toneeluitvoering door „De Joun- praters" uit Leeuwarden, voor „Us Mem- metael". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstr. 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70. Geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. R. K. leeszaal, geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 en van 14-16 uur, R.K. leeszaal geopend van 10-12 en van 14-16 uur. ZONDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Ontsnap ping uit Zahrain"; 16.30 u.: „Minnespel"; 19 en 21.15 u.: „Moeder, wat een broeder". Luxor Theater, 14.15 u.: „De overval op de Woudexpres"; 16.30 u.: „Vernieti gingscommando Bikini"; 19 en 21.15 u.: „De zwarte tulp". W.B. Theater, 14.30 u.: „Waar revolvers regeren"; 16.30 u.: „Bloed en zwarte spo ken"; 20 u.: „Helden sterven jong". Humanitasflat, Plantage, 10.30 u.: lezing voor Humanitas door dr. M. C. D. Kuil man uit Voorburg. „De Grenspost", 20 u.: Dansavond soci ëteit „Avanti". MAANDAG 18 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Moe der, wat een broeder". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zwarte tulp". W.B. Theater, 20 u.: „Helden sterven jong". Stadskantoor, Plesmanweg, expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 uur en van 14-17 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Pont aangevaren. Tijdens een dichte mist is op de Maas in het Noord-Limburgse plaatsje Kessel een tankboot tegen een pontveer gevaren. Een 36-jarige man die aan de kant stond te wachten om te worden overgezet, werd door één der kabels van de pont tegen de grond ge slingerd, waardoor hij een schedelba- sisfractuur opliep. Brandstichter. Een 30-jarige inwoner van Tiel, in wiens woning in de nacht van woensdag op donderdag een uitslaande brand woedde, heeft bekend na een ruzie met zijn vrouw de brand te heb ben gesticht. De bovenverdieping van het huis brandde uit. Groepsetentje. De Franse restaurants zullen, op grond van een regeringsbe sluit, in vier groepen worden verdeeld naar gelang de kwaliteit van de ge rechten die zij serveren. Zij moeten duidelijk kenbaar maken tot welke groep zij behoren. Onder het motto „De dood aan de hon gerdood" wordt van 18 tot en met 24 ok tober voor de vijfde keer de anti-honger actie gehouden. Met de opbrengst wordt een aantal projecten in Ceylon gesteund, die zijn uitgekozen uit de projectenpro- gramm's van de „Freedom-from-Hunger- Campaign", de Unesco en de Unicef. Het „Shramadana-project" wordt door jonge Ceylonezen uitgevoerd. De NOVIB staat garant voor deze jonge vrijwilli gers, die in werkkampen zijn onderge bracht. In maart van dit jaar is reeds in Colombo, Ceylons hoofdstad, voor 400.000 gulden aan materiaal gelost. De opbrengst van de actie is bestemd voor instituten voor onderzoek naar en van voorlichting omtrent de behandeling en consumering van voedsel, een techni sche school voor de verbetering van da kokosproduktie, windmolens voor de be vloeiing van rijstvelden, verbetering van de vissersvloot, een opleidingsinstituut voor jonge landbouwers, een rijdende bi bliotheek voor vrouwen, een school voor doven en verbetering van hospitalen en consultatiebureaus voor moeder en kind. Er worden in Nederland huis-aan-huis 3.200.000 anti-honger-actiekranten ver spreid. Er is in opgenomen een kleurwed- strijd voor kinderen. Ook is er een prijs vraag voor ouderen. Minister-president mr. Cals zal de ac tie maandagavond inleiden, om half ne gen voor de televisie voor Nederland I en via de radio in het NCRV-programma om 8 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Na het wegtrekken van een regenge- bied komt het weer in ons land geleide lijk meer onder invloed van een hoge- drukgebied, waarvan het centrum ten zuidwesten van Engeland ligt. Daardoor zal er in de komende nacht plaatselijk nachtvorst voorkomen. Ook kan zich hier en daar mist vormen. Intussen stroomt er aan de noordflank van het hogedruk- gebied vochtige oceaanlucht over de Brit se eilanden naar het oosten. Er zal daar om morgen overdag over het algemeen meer bewolking zijn dan vandaag. De wind krimpt daarbij van noordwest naar zuidwest. Boven het zuiden van Frankrijk en het noordoosten van Spanje bevindt zich een lagedrukgebied, dat plaatselijk zeer veel regen veroorzaakt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c f* O a li o Den Helder regenbui nnw 14 7 Ypenburg zwaar bew. n 14 11 Vlissingen half bew. nw 14 10 Eelde regenbui wnw 12 9 De Bilt licht bew. w 13 7 Twente mist zw 14 10 Eindhoven mist windst. 15 10 Z.-Limburg mist w 16 12 Helsinki zwaar bew. wzw 10 0 Stockholm onbewolkt w 12 0 Oslo onbewolkt windst. 14 4 Kopenhagen licht bew. w 14 2 Aberdeen onbewolkt windst. 12 0 Londen onbewolkt wzw 15 0 Amsterdam regenbui wnw 13 10 Brussel onbewolkt windst. 13 15 Luxemburg zwaar bew. nnw 17 8 Parijs onbewolkt n 15 7 Bordeaux geh. bew. nno 21 0,4 Grenoble regen windst. 17 0.2 Nice zwaar bew. O 21 0 Berlijn regen nnw 18 0,1 Frankfort regen n 18 0,1 München half bew. z 18 0 Zürich mist zo 13 0,1 Genève mist windst. 14 0 Locarno zwaar bew. windst. 16 0 Wenen licht bew. windst. 15 0 Innsbruck half bew. w 17 0 Belgrado onbewolkt windst. 23 0 Athene onbewolkt nno 20 0 Rome half bew. 0 21 0 Barcelona zwaar bew. windst. 20 68 Mallorca licht bew. windst. 23 0 Lissabon geh. bew. ono 18 22 Zondag 17 oktober Zon op 07.08 uur; onder 17.42 uur. Maan op 22.25 uur; onder 15.00 uur. Maandag 18 oktober Zon op 07.09 uur; onder 17.40 uur. Maan op 23.46 uur; onder 15.42 uur. Maanstanden Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 oktober Hoog water 7.02 uur en 19.21 uur. Laag water 2.40 uur en 14.56 uur. Zondag 17 oktober Hoog water 7.56 uur en 20.21 uur. Laag water 3.19 uur en 15.43 uur. Maandag 18 oktober Hoog water 9.05 uur en 21.43 uur. Laag water 4.17 uur en 16.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2