Nieuwe tunnelweg nadert voltooiing l 'Z t! I g Nobelprijs-Litteratuur voor de 60-jarige Rus Sjolochov IN DE VISHAL EN OP ZEE Bil 9 Öffe mmsÈ^m Hogere prijzen op bloemveiling in Beverwijk Havenberichten ROND DE LOSPLANK l DEM gaat naar HFC 111 gg ZATERDAG 16 OKTOBER 1965 ni sasaiaK-i •i#» Baggermolen „Beverwijk 4" te water gelaten Nu de eerste schepen die dit seizoen in de Ierse Zee hebben gevist inmid dels aan de markt zijn geweest, zijn de bekend geworden resultaten be paald niet meegevallen. De haring bijvoorbeeld was van een zeer goede kwaliteit, ofschoon aan de kleine kant, zodat deze vis alleen tot zoute haring kon worden bereid. Voor de rokerijen waren zij ald^s te klein, vooral om tot brado of kipper te worden verwerkt. Daarentegen waren de inleggerijen weer bijzonder met deze haring ingenomen, alleen vormde de prijsvorming voor deze tak van het vissersbedrijf nogal een bezwaar. Want mede door de betrekkelijk geringe aanvoer lagen de prijzen voor de Ierse Zee-harin gen veel te hoog. Naar gelang van de kwaliteit werden de kleine kistjes voor 18,tot 12,50 en de halkisten voor 36,tot 26,verhandeld. Opnieuw waren de exporteurs de groot- dustrie keuze te over. In de grotere soor- Kleine makreel IJsland Kabeljauw er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek :;t.n <4, Een foto van de huidige stand van zaken bij de aanleg van de nieuwe verbinding naar de Velser tunnel. Links de rijksweg, die reeds één rijbaan voor de nieuwe weg heeft moeten afstaan en geheel tot ver dwijnen is gedoemd. Rechts de nieu we verbinding, die het verkeer na het viaduct met een flauwe bocht naar de tunnel zal voeren. Het via duct zelf vormt een onderdeel van de nieuwe snelweg naar Schiphol. Wanneer de werkzaamheden niet door een vroeg invallénde winter zullen worden gestagneerd, is het niet uitgesloten dat de weg naar de tunnel over enkele weken voor het verkeer kan worden opengesteld. Aan de Beverwijkse bloemenveiling ver toonden de prijzen van sommige bloem soorten ten opzichte van die van vorige week een stijgende lijn. Dat was vooral het geval met de anjers en fresia's terwijl ook de chrysanten voor hogere prijzen weggingen. Laatstgenoemde specifieke na- jaarsbloemen beheersen nog altijd het marktbeeld. Vele kwekers hebben met de oogst zo lang mogelijk gewacht zodat de bloemen mede door het zachte weer wat rijp werden. Deze partijen werden veelal geveild voor prijzen tussen de 20 en 45 cent per bos. Betere kwaliteiten werd echter tussen de 75 en een gulden betaald. Kas- chrysanten lagen daar uiteraard nog iets boven. Een aanzienlijke prijsstijging deed zich voor bij de anjers. Vrijdag noteerde men voor deze bloemen tot 24 cent per stuk met voor mindere kwaliteiten rond de 15 cent. Goede partijtjes fresia's gingen weg voor f 1,35 per bosje. Gerbera's waren in het midden van de week opgelopen tot 52 cent per stuk. Er was een stijgende vraag naar rozen waarvan goede kwalitei ten verkocht werden voor prijzen tussen de 20 en 37 cent per stuk. Nerinen liepen in prijs terug. Kwamen deze bloemen vorige week nog boven de 60 cent per stuk, deze week kwamen ze niet verder dan 57 cent. Bij de potplanten was bij een groter assor timent een vlottere handel merkbaar. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Dinkel- gtroom, Dagenham; Mare Liberum, Dagenham; Hontestroom, Sheemess; Emsland, Felixtowe; Pochow, Londen; Argentan, Le Pallice; Cork- brook, Londen; Aurora, Plymouth; Deborah, Londen; Hongkong Banner, Antwerpen; Wiking, Dagenham; Hoegh Trader, Norfolk voor IJmui den; Jo-Tor, Londen; Blankenstein, Antwerpen; South Breeze, Londen; Dependant, Kristinaham; Eva, Kotka voor Velsen; Kon-Tiki, Rotterdam, voor IJmuiden; Wally, Gothenburg; Midas, Rot terdam; Wolanda, Londen; Kadeik, Pepel; Bjor- kaas, Milazzo; Finno, Oslo; Zeeburgh, Rotter dam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Irish Spruce, Le Havre; Pan, Venezuela; Jonet, Londen; Am- berley, Birkenhead; Elsa, Helsingborg van Zaan dam; Ahoy, Bohus, van IJmuiden; Chrysanthi K., Barcelona van IJmuiden; Bemhard, Kalmar; Dependance, Londen; Anita Thyssen, Baltimore; Polchow, Londen; Jans, Londen; Eos, Piraeus; Atlas, Gdynia; Nerlandia, Gothenburg; Iberian Coast, Londen; Aubada, Baie Comeau, van IJ muiden; Hinrich Ahrens, Rotterdam; Solon, West Indië; Noordborg, Stade; Ibis, Helsinki; Hayling, Londen; Cimbria, Fowey, van Velsen. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Hado, van Swansea. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Waalborg, naar Delfzijl; Emporos, Baltimore; Widar, Bre men; Nieder Sachsen, Esbjerg; Cofkbrook, Birkenhead. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op de scheepswerf Verschure (IHC Hol land) in Amsterdam is de baggermolen „Beverwijk 4" te water gelaten, een die sel-hydraulische emmermolen, die tot de grootste en modernste in zijn soort be hoort. De molen is gebouwd voor het aan nemersbedrijf Van Hattum en Blanke voort in Beverwijk. De molen, die een lengte van 43 meter en een breedte van 9 meter heeft, wordt uitgerust met een strijkbare hoofdbok, waardoor de hoogte boven de waterlijn kan worden terugge bracht van 11,5 tot 7 meter. Dit is no dig voor werkobjecten die voor norma le baggermolens van deze grootte moei lijk zijn te bereiken. Zij moeten o.m. door ondiepe kanalen kunnen varen en daarbij lage vaste bruggen passeren. In augustus werd het „zusterschip", de „Beverwijk 3" te water gelaten. Dit is thans zover af gebouwd, dat binnenkort de constructie van de hoofdbok in de praktijk kan wor den beproefd. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 OKTOBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwekerk, 10 uur: ds. H. van Niel; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; Bethlehemkerk, 9.30 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Chr. Geref. Kerk (tijdelijk wegens ver bouwing aan het kerkgebouw aan de Marconistraat in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveltplantsoen) 11 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.30 uur: ds. D. J. Coumou; 17 uur: ds. J. A. Tiemens; Petrakerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. M. van den Brink. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Rambon- netlaan, 9.30 en 17 uur: ds. D. Nieu- wenhuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 uur: Petruskerk 7, 8, 9.30 11.30 en 17 uur: Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woensdag, 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 20 uur evangelisatiebijeen komst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Pinkstergemeente, Velsenduinweg 161, 10 uur: H. Blankespoor; 15.30 uur: doop- dienst in Velserbad; 17.15 uur: H. Avondmaal. Onafh. Baptisten Gem., Helmstraat, 10 en 17 uur: Rev. Ad. Kooymans. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10.30 uur: ds. P. J. van Schayck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Gerritsen; 19 uur: Open- deurdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. M. van den Brink; 17 uur: ds. J. Coumou Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10 uur: ds. G. van 't Wout; 12 uur: zondagschool; 20 uur: Jeugddienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië Willemsbeekweg, heilige mis: 7.15, 8.30, 9.15, 11.15, 12.15, 18 uur. Antonius Ziekenhuis, 15.45 uur: ds. P. J. van Schayck. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Velserduinweg 248. 18.30 uur: openbare lezing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.15 uur: theocratische school, 20.15 uur: dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73. 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag 19.30 uur: bijbelbespreking. Ver. van Vrijzinnig Herv., Abeelenstraat 1. 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. DE NOBELPRIJS VOOR LETTER KUNDE is hedenmiddag toegekend aan de Rus Michael Alexandrowitsj Sjolochov auteur van onder meer „De stille Don," dat in de dertiger jaren al in Nederland bekendheid genoot. Sjolochov, geboren op 24 mei 1905 in Wesjenska, verliet als knaap de middelbare school om te kunnen deel nemen aan de revolutie, en hij zou door de Witten zijn gefusilleerd als hij niet zo jong was geweest. Zijn ouders waren een handelskantooremployé en een boerin. In 1918 ging de jonge Michael, vol idealis me voor „de nieuwe wereld", naar Mos kou om er als ongeschoold arbeider zijn brood te verdienen en tevens te schrijven. In 1923 debuteerde hij met een feuilleton „De beproeving", dat meteen succes had. Door zijn boerenafkomst, directe betrok kenheid op het Russische land en de na tuur, wist hij als schrijver een groot pu bliek te boeien. Hij heeft die directheid nooit ingeruild voor een wijsgerige of meer abstracte benadering van het be staan, hoewel zijn schrijftalent samen gaat met een buitengewone intelligentie. IN 1925 VERSCHEEN ZIJN eerste bun del novellen. In 1926 begon hij aan zijn belangrijkste werk, „De stille Don". Het is verantwoord te denken, dat Sjolochov daarna geen internationaal opvallend werk meer heeft geschreven door de cul tuurpolitiek in zijn land die schrijvers in hun opdracht aan banden legde. Na de tweede wereldoorlog heeft hij nog een ge romantiseerde reportage geschreven, „Zij vochten voor hun land," een beeld van het eenvoudige heldendom van de Russi sche soldaat. Sjolochov, die thans zestig jaar is, werd in het begin van dit jaar onderscheiden met de Lenin-orde voor zijn artistieke en politieke verdiensten. Hij is ook lid van het Sovjet parlement, van de Opperste Sovjet en van de Rus sische Academie. Zijn verzameld werk omvat vijf delen, die in de loop van de laatste tien jaar zijn verschenen. DE BEKRONING zal wel critiek uitlok ken; niet alleen omdat zij in principe al een zekere willekeur inhoudt omdat het immers onmogelijk is uit een groep van wereld-groten één met klemmende rede nen tot de hoogste eer te verheffen, maar ook omdat met Sjolochov een, weliswaar groot, schrijver bekroond is van een oude garde, die door politieke en nationale grenzen geen aansluiting lijkt te hebben met de belangrijkste hedendaagse littera tuur. Dat laatste kan niet gezegd worden van kandidaten als Pablo Neruda, Bec kett, Leopold Senghor of Ezra Pound. Wel licht heeft bij de huidige bekroning toch ook het verlangen een rol gespeeld, Rus land genoegdoening te geven voor de lit terair verdedigbare, maar politiek huichel achtige bekroning van Pasternak in 1958. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderhoek, 10 uur: ds. H. P. Huisman; 19 uur: ds. J. van Ravenszwaay. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. Y. Stienstra. R.k. Kerk, St. Joseph, heilige missen om 7.30, 9 uur (hoogmis), 10.45, 12 en 18 uur. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur ds. L. Brink (jeugddienst). DRIEHUIS: R.k. Kerk, St. Engelmundus, heilige missen 7, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. H. Klein Wassink; 19 uur: ds. J. C. Remijn; Jeugdkerk, 10 uur: A. Verburg; De Hoeksteen, 10 uur: ds. G. van Schup- pen. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorie- weg, 10 uur: leesdienst; 17 uur: ds. J. C. Maris. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort-N., 10 uur: ds. K. van Twillert (tevens kin dersamenkomst), 19.30 uur: ds. K. van Twillert. R.k. Kerk, O.L. Vrouwe Kerk, heilige missen om 7, 8.15 en 11.30 uur; 9.45 uur hoogmis. BEVERWIJK R.k. Kerk, St. Agatha, Heilige Missen om 6.15, 8.00, 9.15, 10.30 uur (hoogmis), 12.00 uur eh avondmis om 18 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, Heilige mis sen om 7.45, 9.00 10.30 11.45 en om 7.00 uur, avondmis; Apostelkerk, Heilige missen om 7.00, 8.00 9.15 11.00 en 12.00 uur; avondmis om 17 uur; Regina Coeli, Heilige missen om 7.30, 9.00 (hoogmis) 10.30 en 11.45 uur en om 7.30 uur avond mis; St. Jozef, Heilige missen om 7.30, 9.00, 10.30 11,45 uur en om 19 uur avond mis. Baptistengemeente IJmond, Plesman- weg, hoek Van Riemsdijklaan, 10 uur: zondagschool; 17 uur: ds. G. van 't Wout. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman, Viering van het Heilig Avondmaal; 19.15 uur: G. W. IJzer, en in De Opgang; Irenekapel, 10 uur: ds. H. L. Goudt; 19.15 uur: ds. Th. van Sprang, Viering Heilig Avond maal; De opgang, 10 uur: ds. Th. van Sprang, Bediening van de Heilige Doop; 19.15 uur: ds. G. W. IJzerman; Jeugd- kapel, 10 uur: de heer M. de Rooy; Oosterwijk-Meerestein, kantine Chr. L.T.S., Luxemburglaan 10 uur: ds. N. O. Steenbeek, jeugddienst; 19 uur: ds. Th. van Sprang. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan, 10 uur: Mw. Ds. A. B. Pool-Bast. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9.30 uur: ds. J. Knol; 10.30 uur: ds. J. Knol; 17 uur; ds. C. Meijer; Par- mentierstraat, Verenigingsgebouw, 10 uur: ds. C. Meijer. Geref. Kerk, (vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, dienst om 8.30 uur en 17 uur. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, 9 uur: ds. M. Vlietstra; 14.30 uur: ds. J. C. Maris. Chr. Gem. „Maranatha", Baanstraat 74, 10 uur: J. van Veen. Vrije Evang. Gem., Van Riemsdijklaan, hoek Hoogdorperweg, 10 uur: ds. H. C. Leep; 18.30 uur: ds. H. C. Leep. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene- De Rus Michael Sjolochov, Nobel prijs Litteratuur 1965. laan 74, dienst om 10 uur en 17 uur; woensdag om 20 uur. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school „De Poort", Laan der Nederlan den, dienst om 10 uur en 16 uur. HEEMSKERK Ned. Herv. Kerk, Kerkplein 9 uur: ds. M. Wendte; 10.30 uur: ds. M. Wendte, Heilig Avondmaal met dankzegging; 19 uur: ds. M. Wendte. Kantine Chr. L.T.S. Luxemburglaan, diensten om 10 uur en 19 uur; Oosterwijk-Meerestein, 10 uur: ds. N. O. Steenbeek; Jeugddienst; 19 uur: ds. Th. van Sprang. Vrijz. Herv. Gem. Prinsessenlaankerk, 10 uür: Mw. Ds. Dr. A. Pool-Bast. De Opgang, 10 uur: Jeugdkapel, de heer M. de Rooy. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, dienst om 9.30 uur en 17 uur. Doopsgez. Kerk, „De Zandkraai", géén dienst. Vrijz. Chr. Kerk, Ingenhouszstraat, dienst om 15 uur; „Bloemlust", dienst om 10 uur en 16 uur. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat dienst om 9.30 uur en 16 uur. R.k. Kerk, Mariakerk, 7.30, 8.45 uur (hoogmis), 10, 11 en 12 uur en avond mis 17 uur. St. Laurentiuskerk, Heilige missen om 7.00, 8.00, 9.15 uur (hoog mis), 10.45 uur en 12 uur; avondmis om 17.15 uur. WIJK AAN ZEE Ned. Herv. Kerk, oude dorpskerk, 10 uur: ds. J. Borghardt, Gezinsdienst. R.k. Kerk, St. Odulphus, Heilige missen om 8 uur, 9.30 uur (hoogmis) 11 uur en om 18.30 uur (avondmis). ste afnemers, ook van de prachtige par tijen haring, die door de spanvissers wer den aangevoerd. Zo werd er woensdag door de exporteurs op Duitsland, België en Frankrijk als het ware slag geleverd, om een der begeerde partijen in het bezit te krijgen, waardoor de prijzen automa tisch tot „plafond-hoogte" stegen. De door de grote Noordzeeschepen aangevoerde haring maakte het duidelijk, dat deze vis serij voor dit seizoen hard naar het ein de loopt. Evenals de haring was ook de makreel die van de Ierse Zee werd aangevoerd bij zonder klein en voor de rokerijen dus eveneens ongeschikt. Zelfs de grote soor ten die uit deze vangsten werden bijeen gezocht, waren beslist niet van het gehal te dat hier enige jaren geleden werd ge vangen. De deze week aan de markt ge brachte Ierse Zee-makreel was niet alleen mager, maar ook vrij droog. Vandaar dat de rokerijen op uit Scandinavië geïmpor teerde makreel waren aangewezen. Deze reeds vorige week bestelde vis moest uiteraard ook worden afgenomen, waar door de uit de Noordzee aangevoerde ma kreel voor lagere prijzen moest worden verkocht dan de bemanningen hadden verwacht. Het is dan ook begrijpelijk dat deze manipulaties van de handel door de vissers met enige wrevel werden gadege slagen, vooral toen zij moesten ontdek ken dat de prijzen van de vorige week zo ongeveer werden gehalveerd. Begrijpelijk is ook dat de rokers zich graag een partijtje goed bruikbare im port-makreel laten aanpraten voor slechts 65 cent per kg., wanneer de marktprijs van de aangevoerde makreel rond de gul den per kg. ligt. Van IJsland was maandag te IJmuiden aan de markt gekomen de IJm. 25 „Julile Strijf". Het zusterschip, de IJm. 5 „Ma ria Elisabeth" heeft zijn rond IJsland ge vangen lading in Duitsland gelost en ver kocht. De door de „Jullie Strijf" aange voerde roodbaars was van prachtige kwa liteit. Mede daardoor kwam de prijs van deze roodbaars op rond de 30. Beide schepen maakten een succesvolle ries. Het lossen van de „Maria Elisabeth" in Duitsland betekende voor IJmuiden dat de lossers, die daar de handen al vol had den, een zeer zwaar schip minder behoef den te lossen. De trawlers en grote kotters zorgden af gelopen week weer voor een overvloedige aanvoer van kleine schelvis. Er was voor de handel en voor de visverwerkende in- ten werden door exporteurs naar België en Duitsland verscheidene kisten opge kocht voor prijzen rond de 40. Wijting was er niet veel, waardoor de prijs toch altijd nog gemiddeld de helft hoger was dan die voor kleine schelvis. Bij een aanvoer van 4.000 stuks stijve kabeljauwen waren de prijzen niet bijzon der hoog. De grote kabeljauwen noteer den van 100 tot 75 de kleine of halve kabeljauwen van 60 tot 40. Naast de binnenlandse handel was België weer de grootste afnemer. Zo was het ook met de kisten kabeljauw. Gul was er beslist te weinig. De filet makers hebben niet aan de vraag kunnen voldoen. De aangevoerde koolvissen bete kenden een welkome aanvulling. De aller kleinste soort kon geen genade vinden bij de handel. Vele kisten kleine koolvis gin gen dezelfde weg als de kleine schelvis en moet worden toegewezen aan de vis- meelindustrie. Bij de platvis gaat de aan voer van kleine tong nog onverminderd door. Er was zelfs een kotter, die 4300 kg. tong (meest tong II) in de markt bracht. Van de totaalaanvoer van 135.000 kg. bestond zeker 95 percent uit tong I en II. Hoewel de aanvoer van schol iets ruimer werd, bleven de prijzen toch op het niveau van voorgaande week. De aanhoudende grote stroom van doorgedraaide vis heeft de verwer kers hiervan doen uitzien naar een betere methode, om de opgehouden vis uit de markt te halen. Hiervoor heeft men een uitwijkmogelijkheid gevonden in de Scandinavische lan den, zodat nu regelmatig achter de hallen vrachtauto's met Scandina vische kentekenen worden geladen. Deze wagens zijn echter niet altijd beschikbaar of tijdig in IJmuiden, Het transportbedrijf van Cor den Heijer uit IJmuiden, dat zich gere geld met het laden van deze auto's belast, heeft een en ander opgevan gen door de aanschaf van grote laadbakken, die op de daarvoor be stemde auto's kunnen worden ge plaatst. Deze bakken worden dan pas gevuld, wanneer de vis in de hal moet plaatsmaken voor de vangsten van die schepen, waarvan de los sing inmiddels werd aangemeld. Door een op de auto geplaatste spe ciaal kiepsysteem worden de gela den bakken leeggestort op een lo pende band, die de vis op of in de auto's laadt. Hierna wordt de vis van het bekende rode kleurtje voor zien, om met een minimum aan in voerrechten de grenzen te kunnen passeren. Het inhaalprogramma dat voor de amateurclubs uit de IJmond is vastge steld, bevat slechts een drietal wedstrij den. In de tweede klasse A spelen De Kennemers en DEM, terwijl ADO'20 in de derde klasse A zal spelen. De ontmoe ting Beverwijk-Stormvogels werd uitge steld. Tweedeklasser DEM speelt zondagmid dag een uiterst belangrijke uitwedstrijd. De Beverwijkers gaan op bezoek bij HFC dat evenals DEM een zwakke start had. Mogelijk heeft DEM moed geput uit de eerste overwinning die zondag jl. op HBC werd behaald, maar de wedstrijd in de Haarlemmer Hout lijkt ons een zware opgave. De Kennemers speelt thuis tegen QSC en heeft goede kansen op een over winning, als de defensie der thuisclub minder fouten maakt als in de voorgaan de jaren. ADO'20 tenslotte speelt thuis te gen CSV en zal moeten bewijzen dat de 1-0 nederlaag die de Heemskerkers de vorige week tegen Flevo leden, een ver gissing was. De opstellingen luiden: DEM W. Aardenburg; Dekker en Th. Schram; Stuifbergen, Six en J. Aardenburg; Van Vrijdag Te IJmuiden werden vrijdag 8750 kisten vis aangevoerd. Deze aanvoer betrof 886 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 680 schol, 24 schar, 2740 haring, 1520 makreel, 2215 schelvis, 195 wijting, 510 kabeljauw en gul, 20 haai en 8 diversen. De prijzen per kg in guldens: heilbot 6 4,40, gr. tong 7,06—6,94, grm. tong 7,25— 7,10, kim tong 6,67-6,53, kl. tong I 3,17-2,96, kl. tong II 1,80—1,64, tarbot I 5,60—4,90. Per 50 kg: gr. schol en grm schol 7664, kim. schol en kl. schol 72—60, kl. schol II 51—31, schar 29—20, v. haring 31—19,20, makreel 3117,40, gr. schelvis 66, grm schelvis 42—32, kim. schelvis 38—23, kl. Balen, Bakker, Willems, Vessies en Van Rijn. De Kennemers: Dijcks; Ten Tije en Steenbeek; Verhagen, Van Gerven en Tervoort; Beeldman, Jonker, D. van Duy- venbode, P. van Duyvenbode en Aarden burg. ADO'20: Burger; De Wit, Welboren, Bakkum en T. Duyn; Van Opzeeland en De Ruyter; Beentjes, M. Duyn, Putter en Henneman. schelvis I 4021, kl. schelvis II 2915, wijting 2210, gr. gul 5140,mid. gul 53 36 kl. gul 3015 en kl. haai 3122. Per 125 kg: grote kabeljauw 29684. Vrijdag zijn te IJmuiden de volgende be sommingen gemaakt: KW 1737790; 195 7850; 87—10295; 116—6080; 109—3220; 149— 13080; 12 en 183—4140; 167 en 193—5150; IJM. 46—10570; 2—5080. Advertentie sunart de kunst- nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVFRWIJK

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6