HVS zette competitie goed in Zwitserse pers tevreden over gelijke spel in Amsterdam Typhoons boekte zege op het niet produktieve Treffers Drie weken wennen in Mexico Haarlemse volleybal-hoofdklasser wil weer belangrijke rol spelen Belangrijke zege op DPC uit Utrecht Van Doesselaar niet zo ernstig geblesseerd Zeven hockeysters uitgenodigd voor selectieduels T afeltennisjeugd versloeg Wales Amsterdam krijgt nieuwe academie LO Damclub IJmuiden door DDD geklopt Sijbrands nog één punt van titel af Moeilijkheden komen op de lange afstanden Trainer Geersen kocht Oh You Kid DINSDAG 19 OKTOBER 1965 17 wmmtam Europa cup atletiek nu elke twee jaar Rood Wit, Strawberries en BDHC zijn leveranciers Overgangsklasse Dames Opening: 1 september 1968 Frans Henrichs Amerikaanse dravers in Nederland geïmporteerd Quicksilver S favoriet in Kampioenschap voor Nederlandse paarden Duindigt Steijn won fraai het Witte Paard-toernooi Het uitvoerend comité van de interna tionale atletiekfederatie, waarvan na de erkenning van twaalf landen nu 140 na tionale bonden lid zijn, heeft tijdens een vergadering in New York besloten, dat de wedstrijden om de Europa cup, die dit jaar voor 't eerst met groot succes zijn ge houden in het vervolg in de oneven ja ren tussen de Olympische Spelen en de Europese kampioenschappen zullen plaats vinden. Verder werden veertien wereldre cords erkend. „Ik voel mij prima en heb helemaal geen last van pijn meer. Ik ben van daag gewoon naar mijn werk gegaan". Dit vertelde gisteren RCH's rechtsbui ten Jan van Doesselaar, die afgelopen zaterdag tijdens de vriendschappelijke wedstrijd ADO-RCH na een botsing met de Haagse doelman naar het zie kenhuis moest worden gebracht en wiens toestand zich aanvankelijk ern stig liet aanzien. „De lever van Van Doesselaar is ge raakt en voorlopig zal hij wel niet meer kunnen spelen", zo luidden zaterdag avond de eerste berichten, die wij van RCH-zijde ontvingen. Het zag er dus allemaal nogal somber uit voor Van Doesselaar, maar gelukkig heeft een medisch onderzoek uitgewezen dat er van een blessure helemaal geen spra ke is. Van Doesselaar klaagde aan vankelijk over hevige pijnen in de maagstreek, doch gebleken is dat de ze werden veroorzaakt doordat de knie van de Haagse keeper het gevoelige middenrif van d RCH-speler had ge raakt. Verwondingen hadden zich daar bij echter niet voorgedaan. De heer N. de Lange, voorzitter van de afdeling betaald voetbal van RCH, zei gisteravond dat het medespelen van Jan van Doesselaar, komende zondag in het belangrijke duel om de leiders plaats tegen Limburgia, vrijwel zeker is. „Indien de dokter er geen bezwaar tegen heeft, zal Jan vanavond op de training van RCH present zijn", aldus de heer De Lange. Een spelmoment uit de volleybal ontmoeting HVS 2Zaanstreek, die gisteravond in het Krélagehuis werd gespeeld. Een smash van de HVS'er Frits Koning wordt door een tweetal Zaankanters geblok keerd. De Dames Elftalcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond heeft voor de selectiewedstrijden, die op 23 ok tober aanstaande in het sportpark De Vliert te Den Bosch zullen worden ge speeld, de volgende speelsters uit het dis trict Haarlem uitgenodigd: J. Goossens (Rood Wit), M. Houtkoper, A. Staring, en L. Maters (allen BDHC), A. Pels, A. A. Pels en A. Brommer (allen Strawberries). De uitverkoren dames zullen worden on dergebracht in vier selectieteams die on derling tegen elkaar uitkomen. Gastvrou- we is de RKMHC 's Hertogenbosch. De volleybal-hoofdklasser HVS is de competitie veelbelovend begonnen. Zater dag wonnen de Haarlemmers in Utrecht met groot machtsvertoon van DPC, een combinatie van DSO en Polonia en gis teravond versloegen de pupillen van Hans Maas in het Krelagehuis het Westfriese DTS met 3-0. De zege van de HVS'ers op DPC mag hoog aangeslagen worden, want vorig jaar behoorde DSO, dat vier spelers le verde aan de nieuwe Stichtse combinatie, tot de grootste concurrenten van HVS. Bij de gastheren mankeerde er echter nog veel aan de eenheid en hiervan profiteer de HVS dankbaar: 8-15, 15-1, 15-10 en 15-11. DTS, dat debuteert in de hoofdklasse, sukkelde met het opgeven en speelde vol gens aanvoerder Hans Wetterhahn, oud spelers van HVS en Die Raeckse, met te weinig zelfvertrouwen. De rijzige West friezen zullen niettemin hun weg in de hoofdklasse wel vinden. HVS speelde soms briljant, met spelverdeler Otto Bloemberg en aanvaller Joop Schultz als uitblinkers en voor een debutant was er weinig eer te behalen. De setstanden wer den 15-10, 15-8 en 17-15. De reserveploeg van HVS speelde vo rige week in Leiden tegen het Katwijkse KVC een sterke partij en won met 15-12, 15-10, 14-16 en 15-2. Gisteravond was er tegen Zaanstreek nog weinig van die goe de vorm te bespeuren. Zeer pover volley bal, met een tweede set waarin geen bal fatsoenlijk voor het net kwam, leidde tot een nederlaag in drie kwartier: 15-11, 15-3 en 15-13. Ook voor VCIJ uit IJmuiden, dat met twee invallers de Zaankanters bezocht, bleek de Zaanstreek voorheen Sportief veel te sterk. Vooral de samenhang ontbrak bij de VCIJ'ers, die in 35 minu ten met 3-0 van het veld werden gespeeld. Zaterdag speelt VCIJ in de Kennemerzaal aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden tegen Alliance en in dit treffen zullen de krachtsverschillen weinig uiteenlopen. In deze overgangsklasse waarin VCIJ, Allian ce en HVS 2 uitkomen zijn alleen VVS 2, VHH en Octopus nog zonder puntenver lies. De damesploeg van Die Raeckse heeft op bezoek bij het Haagse Blokkeer weer uitstekend gespeeld en met 3-1 de club van Piet van Iterson verslagen. Tony An drea onderschatte een opgelopen blessure en speelde de wedstrijd uit met een ge broken middenvoetsbeentje. HBC, spelen met de dames v.d. Weiden, Heemskerk, Verbeek, Warmerdam en Ria, Ank en Cock Jansen, versloeg het Leidse Brun- hilde met 9-15, 15-3, 15-9 en 15-13. Het spel bewoog zich op afdelingsniveau, ter wijl scheidsrechter Schroder te lankmoe dig arbitreerde. Het Beverwijkse De Ken- nemers verkreeg tegen het Leidse Argus regelmatig een voorsprong doch verloor niettemin in drie Sets (13-15, 14-16 en 15-7). De service had in deze strijd een te grote invloed. Zaterdag gaan de Kenne- mers op reis naar Texel om de degens te kruisen met GDS. De Zwitserse pers toonde zich maandag tevreden over het gelijke spel dat de na tionale ploeg bevocht tegen Nederland. Over het algemeen bleek men nogal ver rast over het gunstige resultaat. „La Suisse" schrijft bijvoorbeeld, dat „Zwit serland een zeer goede wedstrijd speelde tegen een Nederlandse formatie, waarvan wij de offensieve kracht vreesden, maar die tegen het einde meer verdedigend speelde dan de onze." De Geneefse krant meent voorts dat in de op 14 november in Bern te spelen return Zwitserland de zege voor het grijpen heeft. „De 0-0 van Amsterdam mag als een overwinning worden beschouwd," meent de Gazet van Lausanne, die de prestatie van de Nederlanders nogal teleurstellend vond. „De lichamelijke conditie van onze tegenstanders was goed, beter dan die van de Zwitsers zelf. Zij waren snel in duels, beschikten over een grote demarra ge en toonden over het algemeen een su perieure koptechniek. Hun spel bleef ech ter langzaam en de aanvallen strandden meestal bij de voorwaartsen, die al even zwak speelden als de onzen." Kruiver en Keizer waren volgens deze krant uit Lau- De gisteravond in Rijswijk gespeelde jeugdtaf el tenniswedstrijd tussen Neder land en Wales is door Nederland met 4-1 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Enkelspel: Bert van der Helm (N) versl. Dennis Samuel (W) 21-18, 21-8, 21- 17; Henny Stolk (N) verl. van Jeff Mor gan (W) 19-21, 21-15, 21-13, 13-21, 19-21; Bert van der Helm versl. Jeff Morgan (W) 21-14, 21-15, 23-25, 21-11; H. Stolk versl. Denis Samuel (W) 21-14, 19-21, 8-21, 21-16, 21-18. Dubbelspel: Bert v.d. Helm/Henny Stolk versl. Denis Samuel/Jeff Morgan 23-21, 21-11, 12-21, 19-21, 21-6. sanne de enige Nederlandse aanvallers, die er nog iets van terecht brachten". „Zij maakten vaak fouten als beginne lingen", schrijft de Tribune van Lausanne over de Nederlanders. Dit blad prijst daarnaast de goede wil en de moed van de Zwitsers, die „nimmer versaagden in hun pogingen een resultaat te bereiken, dat nog uitzichten biedt op een plaats in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap." Met het slaan van de eerste paal voor een nieuwe academie voor lichamelijke opvoeding aan de Troelstralaan in Am sterdam-West is de viering van het veer tigjarig bestaan van dit opleidingsinsti tuut in de hoofdstad maandag begonnen. De nieuwe academie, die op 1 septem ber 1968 in gebruik zal worden genomen, zal plaats bieden aan 600 leerlingen en zal met de inrichting mee ruim vier miljoen gulden gaan kosten. In het gebouw, dat een grondoppervlak van 3200 vierkante meter heeft, zal de opleiding, die thans over twaalf plaatsen in de stad is ver deeld, geheel gecentraliseerd worden. Naast collegezalen komen er twee gym nastiekzalen, een zwembad van 8 x 20 meter dit zal eventueel ook ter be schikking staan van de topsport en een met een verende vloer uitgeruste sport hal van 16 x 32 meter met een toeschou wersaccommodatie voor 400 personen. Het is echter niet de bedoeling dat deze sporthal ook. door de sportbonden in ge bruik zal kunnen worden genomen. Achter het nieuwe gebouw komen sport velden, waarvan een deel halfverhard zal zijn, terwijl voorts de watersporten op de nabij liggende Sloterplas beoefend zullen kunnen worden. De bouw van de nieuwe academie staat onder leiding van ir. R. Bleeker, architect B N A. De eerste paal werd geslagen door generaal B. Pahud de Mortanges in bijzijn van de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, en de leden van het bestuur van de academie. De dames van The White Stars leden zaterdagavond tegen Herly hun tweede basketbalnederlaag in dit seizoen. De he ren van Typhoons hielden, zij het met moeite, het Enschedese Treffers er onder. Bij ExercitiaVlubbers gingen de punten echter veel naar Enschede. White StarsHerly was een aantrekke lijke, vlotte wedstrijd tussen twee ploegen die elkaar aanvankelijk weinig toegaven. White Stars was het eerst produktief en nam een 8-1 voorsprong. De vreugde was echter van korte duur want Herly her stelde zich snel en leidde na 11-9 en 15-19, bij rust zelfs met 26-27. Na de hervat ting hernam White Stars door Biene Von- keman het initiatief en de leiding, 31-30. Geleidelijk aan bleek de Herlyploeg toch de meeste inhoud te hebben. Rie Lust en Marion Moll drukten dit in de score uit. Na 38-41, werd het verschil steeds groter en won Herly via 47-54, verdiend met 51- 66. Voor White Stars scoorden: Biene Von- keman 12-14 en Jenny van der Hoeden: 9-4. Voor Herly An van der Lugt 8-10; Rie Lust 5-6 en Marion Moll 4-12. Typhoons mag zich gelukkig prijzen dat In de hoofdklasse competitie van de af deling Noord-Holland van de K.N.D.B. heeft DDD uit Alkmaar het stoute stukje uitgehaald om DCIJ in eigen huis met 11-9 te verslaan. Weliswaar waren enkele blunders aan DCIJ-zijde oorzaak van de geleden nederlaag, doch de verjongde ploeg van DDD heeft zich aan de overige borden zo krachtig geweerd, dat de onge slagen positie aan de top van de ranglijst geen toevalligheid mag worden genoemd. De gedetailleerde uitslag luidde: DCIJ- DDD: K. Pippel-J. de Ruiter 0-2; Th. Tiel- rooy-D. Kiewitt 1-1; H. Laros-F. Kunst 1-1; P. v.d.Berg-Th. Smit 2-0; C. v. Dui- venbode-K. Tuinman 1-1; B. Dukel-N. Oud 1-1; H. Swier-J. Hemels 0-2; J. v. Straten- L. Verver 1-1; L. Binkhorst-M. Hemels 1-1; M. Bosma-A. Bongert 1-1. Totaal 9-11. De Haarlemse damclub ging voor het spelen van zijn derde competitiewedstrijd op bezoek bij ODV in Amsterdam. Tegen de verwachting in werd het geen walk over, maar een moeizaam bevochten 11-9 zege voor de Haarlemmers. Damclub Heemstede bevestigde de roep welke er van zijn tiental is uitgegaan door dam club Schagen kansloos met 12-8 te klop pen. DDV moest zijn meerdere erkennen in KDA en verloor met 12-8. Trefpunt maakte het Zaandam bijzonder moeilijk, maar kon toch een 11-9 nederlaag niet voorkomen. Na 3 ronden leiden HDC en DDD, elk met 6 punten. DCIJ, Heemstede en Zaandam delen de derde tot en met de 5de plaats met elk 4 punten. het snelle Treffers, dat herhaaldelijk tot break-outs kwam, deze niet wist af te ron den. Nu gaf de grotere routine der Haar lemmers, bij wie Rinus Dinkelberg nog onmisbaar bleek, de doorslag. Na 9-7 was het bij rust 23-17. Na 48-39 kwam Treffers nog tot 48-44 terug. Typhoons herstelde zich bijtijds en greep met 55-49 de eerste winst. Topscorers Typhoons: Van der Put ten, 4-6, Dinkelberg 4-7. Treffers: Van Ek 4-9, Wibier 7-4. Exercitia nam tegen Vlubbers dankzij Jan Sunter snel een 8-2 voorsprong. Spoe dig bleek echter dat het Enschedese leng tevoordeel voor de IJmuidenaren te veel zou zijn. Na 14-8 werd het 18-20 en bij rust leidde Vlubbers reeds met 28-34. Ook na rust bleef Vlubbers sterker en won regelmatig met 47-59. Voor Excerci- tia scoorden: Sunter 10-3, en A. van der Burg 10-2. Voor Vlubbers: Schoonderbeek 8-5, Melis 10-6. Tonny Sijbrands en J. de Boer zijn nog de enig overgebleven spelers uit een veld van 14 deelnemers aan het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Noord-Holland, die nog kans hebben op de titel. Met nog twee ronden te spelen kan alleen De Boer nog gelijk komen met Sij brands, doch gezien de vorm waarin Sij brands steekt en de 4 punten voorsprong welke hij heeft verworven lijkt de strijd reeds beslist. De tiende en elfde ronde, die in het afgelopen weekeinde werden verspeeld, leverden weer 2 fraaie winstpartijen op van Tonny Sijbrands, onderscheidelijk te gen A. Grooteman en H. Beliën. Tonny boekte daarmede zijn achtste achtereen volgende overwinning in dit door hem zeer sterk gespeeld toernooi. J. de Boer leverde een gelijkwaardige prestatie door respectievelijk W. de Jong en Th. Tiel- rooy te kloppen. De overige resultaten waren: tiende ronde: M. Jonkhart-Th. Tielrooy 1-1; H. Laros-N. v. Hal 1-1; E. Holstvoogd-J. Ver- hey 1-1; G. Westerveld-W. C. Beeke 0-2; H. Beliën-A. den Doop 0-2. Elfde ronde: W. de Jong-N. v. Hal 2-0; J. Verhey-H. Laros 1-1; W. C. Beeke-E. Holstvoogd 0-2; A. den Doop-G. Wester- veld 0-2; M. Jonkhart-A. Grooteman 2-0. De jeugdige Tonny Sijbrands heeft nu een puntentotaal van 20 en behoeft nog slechts 1 punt te scoren om de titel te veroveren. J. de Boer staat met 16 punten stevig op de 2de plaats, gevolgd door E. Holstvoogd en G. Westerveld met elk 14 punten. De twaalfde en mogelijk beslissende ronde wordt zondag 24 oktober om 11.30 uur gespeeld in restaurant Brandjes in Uitgeest. (Van onze speciale verslaggever) „Het kost een goed getrainde sport man minimaal drie weken om aan de hoogte van Mexico City gewend te zijn". Dit zeiden mij John McKinney, een Amerikaanse vijf kamper, de Ja panse zwemtrainer Takashi Inoue en de leider van de Oostduitse ploeg, Orzochowski. Naar die vijfkampers ben ik een groot gedeelte van de dag op zoek geweest. Zij zijn interessant materiaal, omdat ze moeten zwem men, hardlopen, schermen, schieten en paardrijden. Ik trof hen in de sportzaal van het plytechnisch insti tuut. Dit instituut heeft een verbluf fend mooi sportcentrum. Niet alleen die hal maar ook een voetbalstadion, zwembad en sintelbaan. John Mckinney, volgens zijn landgeno ten een der favorieten voor de Olympi sche Spelen, zei me, dat de Amerikanen de eerste dagen bijzonder veel last on dervonden van de hoogte. „Het zwemmen ging wel", zei-Mckinney. „De eerste dag heb ik al een 1500 meter gezwommen in een niet te hoog tempo. Je moet je er wel op concentreren, dat je dieper ademhaalt dan anders en dat luistert bij het zwem men heel nauw. Want als je met een zuurstofoverschot komt te zitten ben je ook niet jarig. Maar bij het lopen werd het verschrikkelijk moeilijk. We hadden ons voorgenomen om ons er niet onder te laten krijgen. Het is namelijk ook een psychologische kwestie. Je kunt je ook inbeelden dat je zuurstofgebrek hebt, maar op de cross was het geen inbeel ding. Het werd ons vaalgrijs voor de ogen, onze slapen klopten bijna onze hoofden uit en we hadden het gevoel dat we flauw zouden vallen na de eerste kilome ter, die niet eens in een hoog tempo ge lopen werd. En ik beloof je, dat we in vorm waren. We hebben hard getraind. We willen over drie jaar op de vijfkamp beslist een heel goed figuur slaan. We zijn allemaal militairen en gaan vóór Mexico drie maanden trainen in Colora do Springs. Landenploegen, die niet zoals wij een hoog gelegen trainingscentrum hebben, doen er heel goed aan om drie weken voor de Olympische Spelen begin nen in Mexico aanwezig te zijn", aldus Mckinney. „Onze sportdoktoren hebben daarover uitvoerig gediscussieerd". De Japanners waren intussen, heerlijk beschenen door de zon, aan het zwem men. En je ziet ze hier overal, waar er ook maar aan sport wordt gedaan, een kijkje komen nemen. En overal worden notities gemaakt. De zwemmers volgen een uitgebreide intervaltraining, echter met langere rustperioden dan normaal. „De tijden op de sprint zijn vrijwel de zelfde als in Tokio," zei Trainer Inoue, „maar op de 400 meter wordt het al min der en op de 1500 meter is het verschil opvallend. Een aanloopperiode van drie weken is noodzakelijk." Ook de Oostduitsers hadden nog zuur stofproblemen. De zwemmer Frank Wieg- land is vier dagen hier en traint 's mor gens en 's avonds anderhalf uur. „Zijn tijden zijn niet zoals thuis," zei chef d'equipe Orzochovski. „Onze atletieksprin- ter Erbstoesser heeft hier al 10.3 gelopen, maar tien-kilometer-loper Haase en Han- nelore Suppe, onze talentvolle 800-meter- loopster, happen naar lucht en worden ge plaagd door steken in de zij. Eigenlijk is het nu te vroeg om al conclusies te trek ken, maar op een acclimatiseringstij d van drie weken moet wel gerekend wor den. Bovendien zal een speciaal dieet met lichte kost noodzakelijk zijn. Vergeet ver der niet, dat het hier in oktober erg warm kan zijn." John Surtees, de Britse autocoureur, is in zijn land, teruggekeerd. Op een brancard, aangezien hij nog niet hersteld is van zijn verwondingen, die hij drie weken geleden opliep tijdens een race in Toronto in Ca nada. Surtees' aspiraties ten aanzien van de racesport hebben er niet door geleden. Hij verlangt integen deel hevig naar zijn volgende race. Op een in de Amerikaanse stad Lexing ton gehouden verkoping van dravers, zijn negen paarden voor Nederlandse rekening aangekocht. Drie merrie-jaarlingen, Speed On, Some Win en Speedy Vina, alsmede de 12-jarige fokhengst Dean Worthy, gin gen naar de Limburgse stal Marion van de gebroeders Snetselaar in Venlo. Trainer Willem H. Geersen kocht de' 6-jarige hengst Oh You Kid, die met zijn record van 1 min 15,5 sec de snelste dra ver is ooit in Nederland geimporteerd. Stal Amsterdam kocht tenslotte nog de jaarlingen Dinner Hour en Charming Imp en twee driejarige dravers. Vanavond zal in het sportpark Hilversum, hoe de uitslag van het Kampioenschap Nederlandse paarden ook zal zijn, de 16-jarige Quicksilver S worden gehuldigd voor het behalen van het wereldrecord aantal overwinningen. Bij deze huldiging kan men tevens de bloemen wel klaar leggen voor het kampioenschap dat de combinatie Wagenaar Jr.-Quicksilver niet kan ontgaan. Het wordt dan zijn derde Nederlandse titel. De meeste tegenstand wordt verwacht van Z The Saint, die de tweede plaats kan belopen. De tips: Hilversum, dinsdag 19 oktober (6 uur) 1. Bosboom-prijs, 2000 m: 1. Dorothea; 2. Do mingo; 3. De Hovi Boy; outsider: Domina II. 2. Breughel-prijs, le afd., 2000 m: 1. Duchesse Mac; 2. Boyke van Our Bonni; 3. Berno Axkit; outsider: Bosfazant S. 3. Gouquin-prijs, le afd., 2000 m: 1. Apollo H.; 2. Zus van Spencer Gay; 3. Art Erebus; out sider: Zevenklapper. 4. Kampioenschap Nederlandse Paarden, 2440 m.: 1. Quicksilver S; 2. Z The Saint; 3. Xuthu» T; outsider: Anastasia Hanover. 5. De Lairesse-prijs, le afd., 2020 m: 1. Dio- medea S; 2. Anita; 3. Amor Hollandia; outsider: Ciska G. 6. Toorop-prijs, 2020 m: 1. Carlos Pluto; 2. Captain Double K; 3. Zombro; outsider: Zita H. 7. Breugel-prijs, 2e afd.: 1. Dirk de V.; 2. Dora Williams; 3. Duinpieper S; outsider: Brfjn Beer. 8. De Lairesse-prijs, 2e afd.: 1. Champion Harvester; 2. Benny Hollandia; 3. Antoinette van Rehoboth; outsider: Zuidenwind. 9. Titiaan-prijs, 2900 m: 1. Arie; 2. Baron Heny; 3. Allstar Boy; outsider: Y Volann. 10. Gouquin-prijs, 2e afd.: 1. Bastogne; 2. Amad Kinley; 3. Argonaut; outsider: Anne Emilie. Woensdagmiddag wordt op de renbaan Duin digt eveneens een groot programma verreden met de internationale Prijs van Kopenhagen als hoofdnummer. De drie kandidaten zijn Acro baat, Zilvervos en Barones Spencer K, waarvan Zilvervos op grond van zijn laatste prestatie een lichte voorkeur geniet. De tips: Duindigt, woensdag 20 oktober DRAVERIJEN. 1. Prijs van Parijs, 2000 m: 1. Delana Kitty; 2. Cash Six; 3. Cotland; outsider: Cokkie van 's-Gravenhof. 2. Prijs van Stockholm, 2100 m: 1. Carla van IJmuiden; 2. Cyrano Silk; 3. Zoon van Quinta; outsider: Bentoprise. 4. Pr^js van Rome, 2140 m: 1. Caruso; 2. Da kota; 3. Donna Fez; outsider: Dartel. 5. Prijs van Madrid, 2140 m: 1. Dave Fez; 2. Double v. d. Lente; 3. Donald van Hiddum; outsider: Brilliant Heny. 7. Prijs van Oslo, 2000 m: 1. Cita du Maire W; 2. Zennith Williams; 3. Barones Julia H; out sider Arnoldus. 9. Prijs van Kopenhagen, 2100 m: 1. Zilvervos; 2. Barones K; 3. Acrobaat; outsider: Athos The Saint. RENNEN. 3. Red Coral-prijs, 1900 m, le afd.: 1 Happy Jane; 2. Peeler; 3. Kohinoor; outsider: Nina. 6. Red Coral-prijs, 2e afd.: 1. Susie Darlin; 2. Marijke; 3. Magmaspic; outsider: Paladijn. 8. Red Coral-prijs, 3e afd.: 1. Royal Flash; 2. Beautifull Girl; 3. Kronenhof; outsider: Quell* Musique. In Koog a. d. Zaan is het schaaktoer nooi van de schaakvereniging „Witte Paard" gewonnen door de Velser scha ker K. Steijn. Hij zegevierde over G. Bak ker (Zaandam) en F. O. van Maanen (Haarlem) om in de laatste ronde met een remise tegen D. v. d. Lijn (Bussum) de eerste plaats veilig te stellen. Ook vo rig jaar werd Steijn winnaar van dit goed georganiseerde toernooi. De eindstand werd: 1 K. Steijn 2% punt, 2-3 G. Bakker en F. van Maanen 1% punt, 4 D. v. d. Lijn Vz punt.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17