Conducteur splitste ongewild een sneltrein in tweeën Lek in metro in Rotterdam Vliegurenpenningen bij KLM uitgereikt PANTER AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondigy RenniesH UNIEK ONGEVAL IN SPOORWEGHISTORIE Knop aangeraakt in voor hem verboden besturingscabine Onrust in de V ARA-gelederen Onze voorgeschiedenis is nu veel langer Doden in het verkeer Slachthuismysterie is opgelost Oefening Dust Fall was succesvol Zonnig weer DINSDAG 19 OKTOBER 1965 2 Medewerkers zijn het niet eens met beleid Buitenlandse arbeiders: hoger TBC-risico mm Meisje kreeg anonieme dreigbrief Panter maakt er trouwens twaalf: •3 smaken •8modellen*12 prijzen. Daarom noemt men Panter: dé makers van kleine sigaren. (wordt vervolgd) H aarlem I eisen-/J muiden Beverwijk Brandend maagzuur? helpen direkt! WEERRAPPORTEN P De Spoorwegen hebben thans ontdekt hoe het mogelyk is geweest, dat zondagavond een sneltrein van Amsterdam naar Amersfoort zich by Baarn ln twee gedeelten splitste en het achterste gedeelte bij Amersfoort tegen het voorste deel botste toen dit bij het station vaart minderde. De koppeling tussen beide treingedeel- ten was niet afgebroken, zoals aanvanke lijk werd bericht, maar verbroken door dat een conducteur, die zich, tegen zijn Instructies in, in een der besturingscabi nes van de trein bevond, een ontkoppe- lingsknop aanraakte. Dat gebeurde kort na het passeren van het station Baarn. De machinist heeft van het losraken van een deel van de trein niets gemerkt. Negen kilometer lang •tuurde hij het voorste gedeelte van de (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) In de radiostad gaan geruchten dat het bij de VARA niet alles koek en ei meer is. „Het rommelt flink", zo vernemen we, „en de mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat er hoofden zullen vallen". Oor zaak van deze onrust zou een brief zijn, die dertig van de veertig vooraanstaan de radioprogrammamedewerkers van de VARA hebben gezonden aan het hoofdbe stuur en waarin zij hun grieven en be zwaren kenbaar maken ten opzichte van het huidige programmabeleid. Naar verluidt wordt een vooruitstreven der beleid gevraagd met meer durf en visie en met de geest van deze tijd. De VARA moet ook actueler worden en meer tegemoet komen aan de behoefte van lichte muziek. De ondertekenaars verlan gen, dat de programma's niet meer uit sluitend op de grote middengroep moeten zijn gericht, maar dat ook de minderhe den aan bod dienen te komen. Vooral het derde net opent hiervoor volgens de brief schrijvers nieuwe mogelijkheden. De brief verwijt het hoofdbestuur voorts dat er weinig resultaat merkbaar is ge worden van suggesties in deze richting op verscheidene programmavergaderingen en dat derhalve deze weg wordt bewan deld om nu eens resultaten te zien. Met nadruk wordt ontkend dat het schrijven wordt ingegeven door naar een frisse wind hunkerende jongere VARA- medewerkers. Ook ouderen hebben de brief ondertekend en het betreft hier dus geen programmaconflict tussen twee ge neraties, aldus de brief. Officieel weet de VARA van het bestaan van de brief niet af: „Wanneer er zo'n brief zou zijn, dan blijft deze in ieder ge val intern en geven wij onder geen be ding commentaar." De vondst van prehistorische werktuigen hl Hogersmilde, waarover we gisteren in een deel van onze editie reeds berichtten, heeft het tijdperk van onze voorgeschie denis driemaal zo lang gemaakt. Op enkele honderden meters afstand van de televisietoren te Hogersmilde heeft de heer Tj. Vermaning, van beroep grasma chineslijper en -hersteller en in zijn vrije tijd verzamelaar van fossielen en prehis torische werktuigen, twee groepen vuurste nen werktuigen gevonden uit de vroegere steentijd. De werktuigen, ruim honderd stuks, waaronder vuistbijlen, handspitsen, schrappers en schaven, wijzen op de aan wezigheid van de Neandertaler of diens tijdgenoten. Dezen jaagden omstreeks 't be gin van de laatste ijstijd, circa vijftigdui zend jaar geleden op mammoeten, wolha- rige neushoorns en rendieren. Tot nu toe durfde men geen conclusies te trekken over de aanwezigheid van mensen voor de laatste ijstijd, maar met deze vondst is het tijdperk van onze voor geschiedenis driemaal langer geworden. De vinder heeft zijn verzameling ver kocht aan de provincie Drente, ter plaat sing in het provinciaal museum. De Koninklijke Nederlandse centrale vereniging tot bestrijding der tuberculose ln Den Haag meent, dat de buitenlandse arbeiders door hun vaak moeilijke socia le en maatschappelijke omstandigheden een groep met een verhoogd TBC-risico vormen. Zij acht dit echter geen pro bleem indien deze arbeiders driemaal per jaar röntgenologisch worden gecontro leerd. De vereniging is van oordeel dat Neder land zijn „gastarbeiders" moet helpen. De werkgevers zouden elke arbeider voor hij in dienst treedt moeten laten keuren. De tuberculose-situatie in Nederland is gunstig en daarom behoeven Nederlan ders slechts eenmaal per jaar of per twee jaar te worden onderzocht. Gezien de minder gunstige tuberculose-situatie in andere landen is het raadzaam buiten landse arbeiders drie a vier maal per jaar op tuberculose te doen onderzoeken. De consultatiebureaus zijn te allen tijde bereid deze keuringen te verrichten. De gewestelijke arbeidsbureaus zouden contact moeten onderhouden met de con sultatiebureaus teneinde er gezamenlijk voor te zorgen, dat er geen ongekeurde buitenlandse arbeiders in hun district zijn. Verder ligt hiér volgens de vereni ging een mooie taak voor het particulier initiatief. trein met een snelheid van ongeveer 120 km. tot vlak bij het station Amersfoort. De rest van de trein, waarin zich naar schatting enige honderden passagiers be vonden, kwam onbestuurd ver daarach- teraan. Deze spooktrein botste ten slotte met een snelheid van ongeveer vijftig zestig km. op het voorste treinstel toen de machinist daarvan bezig was met af remmen. De conducteur, die de ontkoppeling ver oorzaakt heeft, heeft het ongeluk zien aankomen. Hij had na het verlaten van het station Baarn plaatsgenomen in de machinistenkabine in het achter gedeelte van het voorste treinstel. Met een colle ga-conducteur vervolgde hij daar een op het Hilversumse station begonnen gesprek Prinses Margriet is haar werk als verpleegster in het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg begon nen. Gisteren trok zij voor het eerst het verpleegstersuniform aan. In de loop van gisterochtend is geble ken dat in een voeg tussen de tunnelstuk ken voor de metro in de Koningshaven te Rotterdam een ernstig lek is ontstaan. Ter voorkoming van persoonlijke onge vallen is het werk in de riviertunnel onmiddellijk gestaakt. Ter beveiliging van de metrowerken op de noordelijke oever is de schuif bij het station Leuve- haven gesloten. Het zal nog wel enige tijd vergen voor dat de oorzaak van deze volkomen on verwachte tegenslag is opgespoord. Het spreekt vanzelf dat dit onderzoek in nauw overleg met de assuradeuren zal plaats hebben. De directie van de dienst van gemeen tewerken heeft de pompen in de tunnel onder de rivier niet ingezet om te voor komen dat modder met het water de tun nel binnendringt. Verwacht moet worden dat de tunnelbuis onder de rivier na eni ge tijd zal vollopen. over moeilijkheden met een buitenlandse passagier. Hij heeft daarmee in strijd met zijn instructies gehandeld, want de cabi ne is uitsluitend toegankelijk voor de ma chinist. Ander spoorwegpersoneel mag er als regel niet komen. Door een plotselinge beweging heeft de conducteur, die op de machinistenplaats was gaan zitten, de ont- koppelingsknop aangeraakt, waardoor het voorste treinstel zich losmaakte van de rest van de trein. Tot hun ontsteltenis za gen de conducteurs vanuit de cabine de rest van de trein steeds verder achterra- ken. Ze holden door de trein naar voren om de machinist te waarschuwen, maar toen was het al te laat. De machinist was reeds bezig met afremmen, omdat hij op het punt stond het station Amersfoort bin nen te rijden. De spooktrein had inmid dels nog niet veel van zijn snelheid ver loren en botste met een harde klap op het voorste treindeel. Voor zover bekend is, heeft zich in de spoorweghistorie nog nooit een dergelijke botsing voorgedaan. Het doorrijden van de spooktrein is niet ongewoon. Bij een snelheid van 120 km. kan een niet-afgeremde trein 16 tot 18 km. blijven uitlopen. Zeventig leden van het vliegend perso neel van de K.L.M. namelijk 33 vliegers, veertien boordwerktuigkundigen, negen tien pursers en hofmeesters, drie stewar dessen en de allerlaatste radiotelegrafist, hebben in een kantine op Schiphol uit handen van hun president-directeur, dr. G. van der Wal, een vliegurenpenning ontvangen. Er waren drie categorieën: tienduizend, vijftienduizend en twintigduizend vlieg uren. In de laatste categorie werd slechts één onderscheiding uitgereikt, en wel de gouden speld met twee briljanten aan de nestor van het vliegerkorps, gezagvoerder Jaap H. Eilders uit Aalsmeer. In etma len uitgedrukt heeft deze piloot 833 da gen en nachten in de cockpit doorge bracht, dus bijna twee-en-een-half jaar. De heer J. R. Lak, die nog juist voor In Opperdoes is de 20-jarige K. Vijn uit deze plaats om het leven gekomen, toen hij met zijn bromfiets tegen de zijkant van een dwars over de weg staande vrachtauto reed. In het ziekenhuis te Venlo is aan zijn verwondingen bij een verkeersongeval be zweken de 44-jarige landbouwer C. Mer- tens uit Baarlo. In het ziekenhuis van Tegelen is de 84- jarige G. Seger uit Baarlo overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem tien dagen geleden in zijn woon plaats was overkomen. Op de hoofdweg te St. Annen (Gr.) is de 61-jarige bromfietser G. van den Berg uit Bedum tegen een vrachtauto gebotst. Hij was op slag dood. De dertigjarige C. Leijs uit Etten is in zijn woonplaats op zijn bromfiets in bot sing gekomen met een wielrijder. Hij sloeg tegen de grond en was vrijwel op slag dood. de opheffing van het korps boordtelegrafis- ten in april zijn vijftienduizend vlieguren heeft volgemaakt, kreeg daarvoor een zilveren penning. In deze laatste radiote legrafist eerde de president-directeur het hele korps, dat als gevolg van de voort schrijdende techniek in de lucht overbodig is geworden. Een speciale plaquette zal ter herinnering aan hun vergane glorie een plaats krijgen in het nieuwe areaal van Schiphol, dat thans in opbouw is. Van de drie stewardessen was mej. J. C. Ringsma vermoedelijk de laatste k.l.m. -gastvrouw, die het hoge vlieguren- aantal van vijftienduizend heeft bereikt. Zij kwam al kort na de oorlog bij de K.L.M. in dienst. Tegenwoordig worden stewardessen slechts voor een beperkt aantal jaren aangenomen. Slechts een maal eerder is aan een K.L.M.-stewar- dess de bij dit hoge aantal vlieguren be horende gouden draagspeld met briljant uitgereikt. Tenslotte is het Schiphol-jargon gisteren uitgebreid met het nieuwe woordkundige monstrumvliegurenpenningenuitreikings- plechtigheid. ln het Betuwse dorp Lienden heeft een meisje een anonieme breif gekregen, waarin haar aangeraden werd op een bepaald tijdstip naar een plaats in de omgeving te komen. Als zij dat niet zou doen, dan zou de briefschrijver aan haar ouders foto's laten zien die hij van haar gemaakt zou hebben tijdens een vrijage in een auto. Het meisje is met de brief niet naar de politie gegaan maar heeft haar vriend ingelicht. Die ging in plaats van het meisje naar de plaats, waar de ontmoeting zou plaatshebben. Toen daar een man voorbij fietste kwam het tot een woordenwisseling en handtastelijkheden tussen de fietser en de jongeman, die daarna de rijkspolitie heeft gewaarschuwd President-directeur G. van der Wal reikt mej. J. C. Ringsma de gouden draagspeld uit. Het Groninger „slachthuismysterie" schijnt opgelost. De muffe lucht, die hon derden huisvrouwen er de afgelopen we ken toe heeft gebracht hun runderlapjes terug te brengen en vleesgrossiers deed besluiten naar een ander slachthuis om te zien, is sinds 9 oktober niet meer waargenomen. Op die datum is in de run derhal een noodwaterleiding in gebruik genomen, nadat gebleken was dat het water uit de bestaande leiding af en toe niet helemaal was wat het zijn moest. EXAMENS. Amsterdam. (V.U.). Doctoraal theolo gie: D. H. J. Kouwenhoven (Vlaar- dingen). Advertentie „Krijg ik me gisteren herrie met een vriend. Hij zei dat de Panter Passage 17 cent kost en dat met een gezicht... Ik rook ze al langer dan vandaag en ze kosten 15 ct. (Er zijn wel Panters van 17 cent, die heten Mignon)". Stadsschouwburg, 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakt en moesten sterven", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woens dag 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Champagne en sex", 14 j. Minerva, woensdag 14.30 u.: „Zet je zorgen opzij", a.l.; 20.15 u.: „Topcapi", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De tyran van het Wilde Westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen v. Ostade. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 1017 u. Zondags van 13—17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat); Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 1018 u. en van 2022 u. en zondags van 1417 u. en van 20—22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 to 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 nov. openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: „Het witte hart van Nieuw- Guinea" door prof. dr. L. D. Brongersma (lezing met kleurenfilms en dia's). Concertgebouw (bovenzaal), woensdag 20 u. Poppentheater „Irene" met de pre mière van „Jan Claeszen". (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 oktober). Het verloop van BB-oefening Dust Fall heeft dit weekeinde bewezen dat de ver bindingen in het algemeen zeer goed heb ben gefunctioneerd, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Tevens is gebleken, dat een sedert kort speciaal voor dit doel geïnstalleerd ver bindingssysteem met over het land ver spreide meldingsposten, die tot taak heb ben de gegevens omtrent kernwapenexplo sies door te geven, de snelle berichtge ving zeer ten goede is gekomen. DINSDAG 19 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger." Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: leden vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden-West. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen, vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling duurt tot 7 november en is gcipend: Zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond va,, 19 tot 21 uur. Pieter Vertneulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 to* 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 20 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger." Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Herv. Jeugdgebouw, 20 u.: Marionetten Theater Bert Brugman met de opera „Don Giovanni". Patronaatsgebouw, 19.30 u.: Feestavond voor invaliden en gehandicapten. Poort van Velsen, Plein 1945, 20 u.: Fees telijke prijsuitreiking etalagewedstrijd. Jeugdhuis „De Haven", Schipbroeker- weg 6, 20 u.: Ledenvergadering Ned. Chr. vrouwenbond, afd. Santpoort-N. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Spaarn- berg, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. „Het DTNS >AG 19 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur verdachte huis van Madam Polly". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De zwarte tulp." De Opgang, 20 uur: Demonstratieavond voor smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht." Kennemer Theater, 20 uur: JuL.'eum- avond Dep. tot "ut van het Algemeen, met medewerking van Godfried Bomans. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 uur: Modeshow voor de Gronings-Drentse Ver eniging „De Hondsrug." tadsk?-'oor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, geopend van 9—12 uur en van 14 17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, geopend van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1517.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Ocsterwyk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur. r.k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.k. leeszaal geopend van 1517 uur. WOENSDAG 20 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het verdachte huis van Madam Polly". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De zwarte tulp." Herv. Jeugdgebouw, 20 u.: Marionetten Theater Bert Brugman met de opera „Don Giovanni". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 912 uur en 1417 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, geopend van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15—17.30 uur en van 19 21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15—21 uur. Oosterw(jk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.k. leeszaal geopend van 1517 uur. G. Nieuwenhuijsen overleden. In Den Haag is overleden de heer G. Nieuwen huijsen, oud-directeur van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren. De heer Nieuwenhuijsen heeft omstreeks veertig jaar deze vereniging als directeur gediend. Etherpiraat. In Hoogeveen hebben opspo ringsambtenaren van de P.T.T. een clan destiene radiozender opgespoord en in beslag genomen. De „exploitant", een 37-jarige bouwvakarbeider kreeg een proces verbaal. „Bronzen wolf", voor Nederlander, Da hoofdcommissaris van de vereniging De Nederlandse Padvinders, de heer E. J. H. Volkmaars, is in Mexico onderschei den met de hoogste padvindersonder scheiding, de bronzen wolf. Daniel den Hoed-stichting geopend. Bur gemeester W. Thomassen van Rotterdam heeft het nieuwste ziekenhuis van de Maasstad, de Daniel den Hoed-stich ting, officieel geopend. Girodienst Curacao. Op Curacao is een girodienst geopend. Deze girodienst is een unicum op het westelijk halfrond. Deskundigen van de girodienst van de gemeente Amsterdam hebben het per soneel op Curacao opgeleid en de Cura- caosche overheid bijgestaan bij het or ganiseren van de dienst. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in da faculteit der wiskunde en natuurweten schappen aan de rijksuniversiteit te U- trecht (algemene plantkunde), is be noemd dr. J. van Die, thans wetenschap pelijk hoofdambtenaar A bij het centrum voor plantenfysiologisch onderzoek te Wageningen. Weduwe slachtoffer van kolendamp. De Haagse politie heeft gisternamiddag de 76-jarige weduwe K. H. C. Smits-Brons veld dood aangetroffen in haar woning aan de Sandenburgstraat. Zij is slacht offer geworden van kolendamp. Verduistering op advocatenkantoor. De rechtbank in Rotterdam heeft een 54- jarige boekhouder veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De man is ten laste gelegd dat hij in de afgelopen acht jaar, terwijl hij werkzaam was als boekhouder op een groot advocatenkantoor, vele duizen den guldens zou hebben verduisterd. Comité verzoekschrift tevreden. Namens het comité verzoekschrift Staten-Gene- raal heeft prof. dr. D. Wiersma ver klaard dat het succes van de actie tegen de parlementaire goedkeuring van het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg groter is dan werd ver wacht. Uit alle lagen van de bevolking komen reacties binnen. Op de giroreke ning van de penningmeesteres is al meer dan tienduizend gulden overgeschreven. Advertentie JVWVWWVWWVWWWWWWXA/VWWWVWWWVWW IWVWWWWWMAAAfWWIAMWMAAftfWVWVWVWVWWWWWWWWWWWt Het K.N.M.I. deelt mee: Op de oceaan houdt de depressie-activi teit aan. Eén van de depressies is een oude tropische cycloon, die vanmorgen in de richting van IJsland trok. Het cen trum van een omvangrijk hogedrukge- bied bevond zich vanochtend op ongeveer 100 kilometer ten noorden van de Wad deneilanden. Het ziet ernaar uit dat het hogedrukgebied het weer de eerstkomen de dagen zal blijven beïnvloeden. Het droge weer duurt voort en de nachtvorst kansen zijn in verband met de toegeno men oostelijke wind belangrijk kleiner geworden. Overdag komt in de tempera tuur weinig verandering. Maximum-temperaturen m t* ■2 S' binnen- en buitenland. 73 *-• d u Neerslag: laatste 24 uur. O e C.5 Den Helder onbewolkt O 14 0 Ypenburg onbewolkt ono 13 0 Vlissingen geh. bew. ono 13 0 Eelde onbewolkt windst. 12 0.4 De Bilt onbewolkt no 13 0 Twente onbewolkt ono 12 0 Eindhoven zw. bew. ono 14 0 Z.-Limburg onbewolkt ono 12 0 Helsinki geh. bew. nno 3 10 Stockholm licht bew. windst. 10 2 Oslo zw. bew. windst. 12 0 Kopenhagen licht bew. w 13 0 Aberdeen onbewolkt windst. 15 0 Londen onbewolkt nno 14 Amsterdam onbewolkt ono 14 0 Brussel zw. bew. ono 13 0 Luxemburg onbewolkt no 12 0 Parijs onbewolkt no 11 0 Bordeaux licht bew. ono 18 0 Grenoble geh. bew. windst. 17 0 Nice licht bew. n 21 0 Berlijn onbewolkt windst. 13 0 Frankfort onbewolkt no 13 0 München geh. bew. O 8 0 Zürich geh. bew. wnw 10 0 Genève geh. bew. windst. 13 0 Locarno half bew. O 16 0 Wenen onbewolkt windst. 13 0 Innsbruck geh. bew. ono 17 0 Belgrado onbewolkt windst. 16 0 Athene zw. bew. n 23 0 Rome geh. bew. no 21 2 Barcelona zw. bew. no 22 2 Madrid geh. bew. windst. 16 16 Mallorca licht bew. windst. 24 0 Woensdag 20 oktober Zon op 07.13 uur; onder 17.36 uur. Maan op 01.12 uur; onder 16.36 uur. Maanstanden Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 oktober Hoog water 10.37 uur en 23.22 uur. Laag water 5.42 uur en 18.17 uur. Woensdag 20 oktober Hoog water 12.09 uur en uur. Laag water 7.30 uur en 19.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2