Amsterdams gemeentebestuur in Velsen Ontduiken afbetalingswet kost meubelhandel f 750.- Blue Band - mmm...en kérngezond! GRATIS! dus geen bijbetaling pfj" iW Aardgasbuis door de Waterweg Economische politierechter Hoofdagent, die jongen doodschoot, weer aan het werk Japan bouwt schepen voor ons land Ministers dagje uit BEGIN VANDAAG NOG TE SPAREN I,|Ht I# DINSDAG 19 OKTOBER 1965 Tumult in Den Haag bij boksen van amateurs SÉMÉÉÉl^fcMiiH* &L j i.M Kort nieuws Conform Kort nieuws De zes waardevolle artikelen die U hier ziet afgebeeld zijn echt gratis. Dat maakt deze Blue Band-aanbieding tot iets bijzonders. Slechts de verzend- en verpakkingskosten (75 cent) komen voor Uw rekening. De spaarzegels kosten U niets. Een spaarzegel vindt U op elk pakje Blue Band, U spaart dan spelenderwijs want margarine hebt U nodig, elke dag. En bij geen andere margarine gaan smakelijkheid en gezond heid zo goed samen als juist bij Blue Band. De actie loopt tot in de zomer van 1966. Wilt U er alles van weten? Uw Blue Band-leverancier heeft voor U een cadeaulijst met bestelstrook. Vraag erom! iÉM Het gemeentebestuur van Amsterdam, waaronder vijf van de zes wethouders en een veertigtal raadsleden, heeft gister middag onder leiding van burgemeester mr. G. van Hall en in gezelschap van de gemeentesecretaris en enkele hogere ambtenaren een bezoek gebracht aan de gemeente Velsen. Het Amsterdamse ge zelschap maakte eerst een boottocht door het westelijk havengebied van de hoofd stad, waar ir. J. den Toom een nadere toelichting verzorgde. Tijdens de tocht naar IJmuiden vertelde ir. O. H. Boom bijzonderheden over de plannen tot ver dere verruiming van het Noordzeekanaal. Precies om drie uur meerde de boot af aan de los- en laadkade bij de kleine sluis te IJmuiden, waar het gezelschap overstapte in een autobus. In het voor lichtingscentrum van de stichting Rijn mond-Noordzeekanaal op het IJmuidense semafoorduin heeft ir. J. van Dixhoorn de gasten het een en ander verteld over de in uitvoering zijnde havenwerken en werd de nieuwe versie van de film „Ruim baan voor reuzen" vertoond. Later in de middag zijn de gasten uit de hoofdstad in de burgerzaal van het nieuwe stadhuis van Velsen ontvangen. Burgemeester mr. J. C. Bührmann toon de zich daar zeer verheugd de Amster damse gemeenteraad te kunnen toespre ken. Velsens burgemeester wees op de verschillende agglomeraties als groot-Am sterdam, de Zaanstreek en Zuid-Kenne- merland, die tezamen de conurbatie het Noordzeekanaal vormen. Daarin heeft Amsterdam een leidende rol, maar Velsen wenst er toch een belangrijke partij in mee te spelen. Voor het gezamenlijke plan tot de aanleg van een buitenhaven liggen de stukken momenteel in de hoofd stad. Mr. Bührmann wekte de Amster damse raadsleden op bij de eerstvolgende algemene beschouwingen er bij hun colle ge op aan te dringen deze plannen in be handeling te nemen. Burgemeester Van Hall zei in antwoord hierop met nadruk dat de plannen voor een buitenhaven ook Amsterdam na aan het hart liggen. De verwezenlijking zal echter veel geld kosten en dat is in een tijd van grote tekorten op de gemeente begroting een moeilijke zaak. Dan moet De ontscheping van de Amsterdam se gasten aan de IJmuidense los- en laadkade bij de kleine sluis. ook de bestuursvorm nog worden vastge steld. Er liggen dus nog wel problemen rondom deze buitenhaven, vond mr. Van Hall. De Amsterdamse gasten hebben ook een rondgang gemaakt door het nieuwe stad huis. Zij hadden veel bewondering voor het fraaie functionele gebouw dat zoals burgemeester Bührmann het uitdrukte wellicht stimulerend zou kunnen worden voor een oplossing van hoofdstedelijke stadhuisproblemen. Zondag zal de twee weken geleden mis lukte operatie om een zware, vijfhon derd meter lange aardgasleiding in de Nieuwe Maas bij Rotterdam te leggen, worden herhaald. In de tijd dat het kar wei met vele sleepboten en drijvende bok ken wordt uitgevoerd, zal de scheepvaart op de Nieuwe Waterweg een aantal uren zijn gestremd. Twee weken geleden brak de gaszinker voordat men hem van het bouwterrein bij de Rotterdamse Waalhaven naar de rivier had kunnen slepen. De leiding is no dig om de industrieën in het Botlekgebied van aardgas te voorzien. Zoon wilde moeder van balkon gooien. Een twintigjarige magazijnbediende is door de Rotterdamse rechtbank veroor deeld tot één jaar en drie maanden ge vangenisstraf wegens een poging tot zware mishandeling van zijn moeder. Toen hij nogal aangeschoten was thuis gekomen had hij getracht zijn moeder van het balkon te gooien. Mevrouw M. Falkema-Roehrle uit Arnhem toont hier een kat, „die niet bestaat" althans een unieke krui sing waarvoor biologen grote in teresse en bewondering hebben. Het dier is een kruising van een Abes- sijnse poes en een Oncilla-kater en heeft nog drie broers en zusters, die echter te wild zijn om op de arm te nemen. De stamvader van deze fa milie kreeg mevrouw Falkema van de heer Verolme, die hem in de wildernis van Brazilië liet vangen. GRATIS bij Blue Band De amateurbokswedstrijden, die promo tor Theo Huizenaar maandag in het Haag se Amicitia organiseerde, hebben een tu multueus slot gekregen. De oorzaak lag in een op zich onbelangrijk handgemeen, dat achter in de zaal, tijdens de voorlaatste partij, was ontstaan. Het gerinkel van brekende flessen en krakende stoelen ver wekte een lichte paniek. Vele mensen zochten, verderop in de zaal, elkaar ver dringend, naar grotere veiligheid. De par tij tussen Klepke (Schiedam) en Veenstra (Enschede) moest door scheidsrechter Knol tot tweemaal toe worden onderbro ken maar werd uiteindelijk toch uitge- bokst. De slotwedstrijd van de avond Bor (Den Haag)Den Hertong (Enschede) werd echter geannuleerd. Een groot aan tal toeschouwers was inmiddels verdwe nen. De politie had nauwelijks enkele mi nuten voor de vechtpartij plaatsvond, de zaal verlaten. Nadat de schade was opge nomen werd de volgende balans opge maakt: enkele tientallen vernielde stoe len en een groot aantal kapotgeslagen flessen. De beste partij van de avond bokste de Haagse zwaarwelter Lodie Koolmees, die het tegen de solide Enschedeër Dick Ber ger niet gemakkelijk had. De snelheid en routine van Koolmees bezorgden hem een verdiende puntenzege. De talentvolle Schiedammer Frans Klepke kreeg met de overwinning op de hardslaande Henk Veenstra (Enschede) iets te veel. Van de overige boksers kwamen voorts alleen zwaargewicht Westergaard (Roosendaal) en de felle Utrechter Ben Zwezerijnen tot een acceptabele prestatie. Het kopen op afbetaling lijkt vele men sen gemakkelijk maar er is één struikel blok, de eerste aanbetaling. Volgens de wet is men verplicht een bepaald percen tage van de prijs van televisie-toestel, koelkast of bankstel ineens te voldoen. Daarna kan in termijnen worden afbe taald. Om het de op afbetaling kopende klanten nog gemakkelijker te maken pro beren sommige winkeliers die eerste aan betaling te omzeilen. Met televisie-toestellen gebeurt dit dan door ze zogenaamd te verhuren voor een half jaar. Voor de economische politie rechter in Haarlem stonden gisteren te recht een radio- en televisiehandelaar uit Haarlem en een financieringsmaatschap pij uit Rotterdam. De televisiehandel ad verteerde in Haarlem in kranten met „Zonder aanbetaling, alle merken", en met op de winkelruiten „Televisie 10,- per week". De klanten die daar op af kwamen kregen een toestel in huis, te kenden een contract maar keken niet wat er in het papier stond. Later bleek het een huurcontract te zijn, terwijl de klan ten meenden het toestel zonder aanbetaling op afbetaling te hebben gekocht. Dit kwam tenminste tot uiting in de schrifte lijke getuigenverklaringen die de politie rechter oplas. De vertegenwoordiger van de radio-televisiehandel was het hier niet mee eens en zei dat men in de bei de winkels van de firma de klanten wel vertelde dat het om het huren van een toestel ging. Nadat de politierechter de bewuste krantenadvertentie nauwkeurig had bekeken en alles had aangehoord wat de verdachte tot zijn verweer had aan te voeren besloot hij de zaak aan te hou- De hoofdagent die vrijdagavond het fa tale waarschuwingsschot heeft gelost dat de dood van de negentienjarige Cees van Straten uit Wassenaar ten gevolge heeft gehad, zal zo spoedig mogelijk voorlopig aan het werk worden gezet. Hij zal ech ter op een andere afdeling dan de geüni formeerde straatdienst worden geplaatst. Een Japanse scheepsbouwonderneming heeft meegedeeld dat onlangs de kiel is gelegd voor een 11.940 ton metend lijn schip dat wordt gebouwd in opdracht van de Nederlandse rederij Royal Interocean Line. Het schip wordt gebouwd op de werf van Nippon Kokan in Sjimizoe in Midden-Japan en zal in juni volgend jaar worden opgeleverd. Verder bouwt de onderneming twee lijnschepen van 12.000 ton voor de Rot terdamse Lloyd en twee voor de Maat schappij Nederland. den. Het leek hem beter om de getui gen op te roepen en ter zitting te ho ren. Dit zal op 1 november om 12 uur ge beuren. Tot drie keer een boete van vijfhonderd gulden, waarvan de helft voorwaardelijk veroordeelde de economische politierech ter een woninginrichtings-zaak uit Haar lem. Ook hier was het met de eerste aan betaling niet volgens regels gegaan. Ver plicht was in deze zaak een aanbetaling van 25 percent, maar in drie gevallen was dit niet gebeurd. Het gebeurde wel dat de klanten later gespaarde bedragen stortten en dat men in de zaak dit weer terugboekte als aanbetaling. De officier van justitie vond dat er in dergelijke ge vallen eigenlijk van valsheid in geschrif te gesproken moest worden. Hij achtte het handhaven van de wet op het afbeta lingsstelsel steeds belangrijker worden omdat er meer en meer op die manier wordt gekocht. Zijn eis luidde drie keer een boete van vijfhonderd gulden, waar van de helft voorwaardelijk. De politie rechter veroordeelde conform de eis. De ministers Cals, De Jong, Luns, Den Uyl en Smallenbroek en een aantal staatssecretarissen hebben gisteren een bezoek gebracht aan de in Duitsland ge legerde Nederlandse groep geleide wa pens in Blomberg en zich op de hoogte gesteld van de situatie van de 175 Neder landse families die daar wonen. Daarna is het gezelschap naar de vliegbasis Twente gegaan om er kennis te nemen van de opleiding voor de F 104 Star- fighter. Minister De Jong is nog de lucht ingegaan met een tweepersoons Star- fighter. Jagerslatijn. In Castelnou in Zuidwest- Frankrijk is een landarbeider aange houden, nadat hij had bekend te heb ben getracht de auto van de burge meester op te blazen met een eigenge maakte bom, omdat deze hem geen jachtvergunning had gegeven. Goudzoekers. Men is in de baai van To kio begonnen te zoeken naar het wrak van een Japans schip van 810 ton, dat daar in 1868 is gezonken. Men hoopt gouden en zilveren munten en andere kostbaarheden ter waarde van vijf mil jard gulden te vinden. Onder de 98 op varenden van het schip, die allen ver dronken zijn, zouden zich ook Nederlan ders en Engelsen hebben bevonden. Misrekening. De wereldtentoonstelling van New York is gesloten. In totaal heeft de expositie, die in 1964 en in dit jaar van april tot oktober was geopend, vijftig miljoen bezoekers getrokken. De organisatoren hadden op 70 a 100 mil joen mensen gerekend, zij hebben één miljard dollar in de onderneming ge stoken. Kies uit deze geschenken 4 B* m g BOTERMESJE Zwaar verzilverd (edelpleet 90); modern ontwerp. flA 80 zegels KOEKEPAN Aluminium, met wafelbodem; roestvrij stalen steel met koudgreep; gepolijste buitenrand; hoog sierlijk model; doorsnee 24 cm. 195 zegels BRAADPAN Hoogwaardige kwaliteit emaille, bestand te gen de hoogste bak- en braadtemperaturen; schilfervrije kartelrand; koudgreep deksel- knop; grijs van binnen; doorsnee 24 cm. 180 zegeltjes TAFELMESSEN Roest- en vlekvrij met golfsnede; fraai hou ten heft (behoudt zijn glans), 3 stuks 110 zegels 6 stuks 180 zegels BOTERVLOOT Modern van vorm; ovenvast opaalglas met bloemmotief; handig formaat (royaal geschikt voor Uw pakje Blue Band). 80 zegels BOTERSCHAALTJE Sierlijk schaaltje met verzilverd plateau. 180 zegels

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6