„Speculant Morff was laatst een verwoed tot op gokker' 't Fantast die in zeventien jaar 70 mille armensteun ontving BOLS DDR gevaarlijk gat in buitengrens van de EEG Advocaat bankierskantoor Van der Werff: „Hoe oud moet Z.O. GENEVER zijn? Een paar eeuwen!" Den Uyl wil de huisvrouw zelf laten controleren Lager resultaat De Korenschoof Gesprek over de V1AM kan wel een week duren Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERIC HTEN Gevaar voor de Nederlandse eierenexport naar West-Duitsland Kort geding tegen EMS om notulen Ertsexploitatie in Gabon Kort economisch nieuws Onderzoek Nederlandse Starfighters m sk sü-' p.r Mp» DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 19 V leesprijzen EMS Zoon Prullen lertrouwen mnrr i 'HL Gisteren op het Damrak Verdeeld WEEKABONNEMENTEN I „Als de curator wat meer tijd had gehad om zich in de achtergrond van zijn curandus de heer Morff te ver diepen was er wel wat anders uit de bus gekomen. De heer Morff is een verhaaltjesverteller en honderd per cent onbetrouwbaar. Tot het laatste toe was hij een woeste gokker". Dit zei gisteren de advocaat van het Am sterdamse bankiershuis Van der Werff en Hubrecht mr. J. T. Maarsen op de verificatievergadering van de Amsterdamse arrondissementsrecht bank. waar in behandeling was het faillissement van de ex-technisch fotograaf de heer J. R. Morff. Deze had zich vorig jaar failliet laten ver klaren om te ontkomen aan een vor dering van ongeveer 250.000 die Van der Werff en Hubrecht op hem heeft. De vordering werd gisteren be twist door de curator mr. A. Th. E. Kastein. De vordering stamt uit een rekening- courantverhouding die tussen de heer Morff en de N.V. van der Werff en Hu brecht bestaat. Het betreft hier een zoge naamde vrije-handrekening, op grond waarvan de bankier gerechtigd is, zonder voorafgaande toestemming van de cliënt, Advertentie zegt de oude Lucas Bols Genever stoken is niet zo gemak kelijk. Een paar eeuwen ervaring helpen die echt gezellige drank vol, rond en zacht te maken. Milde moutwijn, uit gouden granen ge stookt, zorgt voor de moutzachte basis. De wereldbekende stenen kruik, met z'n gezelligheid uitstra lende karakter, helpt u deze Z.O. Genever goed gekoeld te serveren. Eiken dag een glaasje, zeg ik in mijn Z.O. spelling. Dat betekent: elke week een kruikje. Het bedrijfschap voor het slagersbe- drijf heeft gisteren van minister Den Uyl een nota ontvangen, waarin een sys teem is uitgewerkt om de winkelprijzen van vlees door de consument zelf te la ten controleren. De bedoeling zou zijn, uit te gaan van de groothandelsprijzen, de winkelprijzen en de daartussen gelegen marge in een bepaalde basisperiode. De consument zou dan in staat moeten worden gesteld na te gaan hoeveel de groothandelsprij zen op een bepaald moment gestegen zijn en hoeveel hoger de winkelprijzen op dat moment mogen zijn, als men ook reke ning houdt met andere kostenstijgingen voor de kleinhandel. Er zou niet worden gedacht aan een enkele prijs per vlees soort, maar aan het berekenen van een traject met een maximum en een mini mum, waartussen de prijzen van een be paalde vleessoort op een bepaald ogen blik mogen liggen. Bij het bedrijfschap vreest men dat bij dit systeem de prijzen tot de maxima zouden worden opgetrokken. Toepassing van dit systeem acht men o.m. ook moei lijk omdat de groothandelsprijzen iedere week, en zelfs binnen het tijdsverloop van «en week, veranderen. effectentransacties uit te voeren. De heer Morff heeft aan de curator meegedeeld, dat hij deze rekening in het geheel niet ziet als een te zijnen laste komende reke ning. Met name stelt de heer Morff, dat de op deze rekening gedane disposities niet door hem in contanten zijn ontvan gen. Ook zijn de op deze rekening-cou rant voorkomende crediteringen uit hoof de van coupon- en dividendnota's nimmer door hem als inkomen beschouwd. De N.V. van der Werff en Hubrecht heeft stelselmatig geweigerd de relaties tussen partijen, toen deze een creditstand op de rekening aangaf, te beëindigen. Aanmer kelijke transacties hebben in 1963 plaats gevonden in aandelen Exploitatie Maat schappij Scheveningen. Door de ernstige koersval van deze aandelen is naderhand een belangrijk tekort op de rekening ver schenen. Verschillende confrères hebben mr. Kastein mededeling gedaan omtrent bij hen in behandeling zijnde zaken, waarin in vele gevallen volkomen onvermogende personen met aanzienlijke debetstanden op hun rekening bij Van der Werff en Hubrecht zijn geconfronteerd. Al deze de betstanden zijn veroorzaakt door specula ties in aandelen EMS. Volgens de curator is slechts één conclusie gewettigd: dat in feite de handel in aandelen EMS door Van der Werff en Hubrecht is gedaan voor eigen rekening en risico, maar op naam van derden, die in de boeken als cliënten worden aangemerkt, doch die hun schuld plichtigheid niet erkennen. Volgens de avocaat van Van der Werff mr. Maarsen hield de vorig jaar overle den heer Van der Werff met velen van zijn cliënten persoonlijk contact en trok zich hun belangen persoonlijk aan. „Het staat vast dat hij zelden of nooit, indien de effectenpositie door koers schommelingen een deficit ging vertonen, van mensen „de hals afsneed". Hij be zweek al gauw voor de smeekbede van zijn cliënten om het nog even aan te zien. Het in klinkklare onzin, dat de samen stelling van de effectenportefeuille daarbij enige invloed had. Van der Werff was te vens honderd percent zakenman en wilde graag zijn cliënt behouden. De firma was rijk genoeg om zich deze inschikkelijkheid te kunnen veroorloven. En hier begon, volgens mr. Maarsen, het bedrog van Morff. Hij schermde met zijn antiekver zameling en huizenbezit. Van der Werff jr. was het niet eens met het beleid van zijn vader en drong op betaling, althans aanvulling van het depot aan, onder drei ging met verkoop. Toen de juridisch adviseur de heer Morff tot betaling sommeerde, ontkende deze nooit de schuld, maar betalen wilde hij niet. Mr. Maarsen zei hem, dat als hij wilde doorgokken op de rug van Van der Werff, hij zekerheid moest verschaffen. Daar mr. Maarsen hem niet vertrouwde, had hij conservatoir beslag op zijn activa doen leggen. Het vonnis werd uitgespro' ken. De schuld was toen bruto ca 200.000 en op liquidatiekoers der effecten circa 110.000. De vraag rees langzamerhand of het vermogen van Morff wel zo groot was als hij voorgaf. Het resultaat van een door experts gedaan onderzoek was bedroe vend. Bij executie ter plaatse werd een opbrengst der antiquiteiten van circa 15.000 voorspeld. Het was een onvoor stelbare hoop rommel, goede dingen naast bazarprullen. Een voorstel om in een vei linggebouw te laten veilen, aanvaardde hij, doch dit was slechts om de zaak te rekken. De meest fantastische verhalen deed Morff over de waarde van zijn boeken en schilderijen. Het bleken allemaal verdicht sels te zijn. Van der Werff sr., aldus de advocaat, was te goed van vertrouwen geweest. Hij echter niet alleen, want mr. Maarsen werd bezocht door iemand van sociale zaken, die hem meedeelde, dat Morff reeds circa 17 jaar in totaal om streeks 70.000 aan armensteun had ont vangen. Wat de verificatie betreft, merkte mr. Maarsen op: de vordering is bij vonnis bekrachtigd en het vonnis is in kracht van gewijsde gegaan. Deze vordering moet dus geverifieerd worden. Meent de curator, dat Van der Werff en Hubrecht ergens een onrechtmatige daad zou heb ben gepleegd, hetgeen pertinent ontkend wordt, dan is een separate procedure al tijd mogelijk, en zal met vertrouwen ge pareerd worden. Maar geverifieerd moet er worden, aldus mr. Maarsen in de ve rificatievergadering. De financiële resultaten van Meelfa briek De Korenschoof N.V. In het boek jaar 1964/65 zijn enigszins achtergeble ven bij die van het voorgaande jaar. De stijging van lonen en andere kosten kon niet in voldoende mate worden doorbere kend, terwijl de geringe omzetstijging daarvoor geen toereikende compensatie bood. De winst uil deelnemingen daalde om dezelfde redenen nog enigszins. Het saldo exploitatierekening bedroeg 446.13 (v.j. 462.725). Na statutaire afschrijving en na toevoe ging van 190.000 (v.j. 217.000) aan de voorziening voor belastingen, kon een brutowinst van 264.885 worden bereikt. Besloten werd hiervan 100.000 (onv.) toe te voegen aan de vernieuwingsreserve, zo dat de nettowinst beloopt 164.885 (v.j. 166.152). Voorgesteld wordt, zoals ge meld, een onveranderd dividend van acht percent. Het aandelenkapitaal bleef ge handhaafd iop 1.510.000 het eigen vermo gen nam toe van 2.834.000 tot 2.948.000. De besprekingen, die bewindvoerders in de surséance van de N.V. Vlissingse Aannemings Maatschappij V1AM gis teren zijn begonnen met functionarissen van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid in Den Haag, zijn de gehele middag voortgezet zonder direct resultaat. Naar één der bewindvoerders, mr. A. Th. E. Kastein, tegenover ver klaarde zal het overleg zeker nog enkele dagen en misschien wel een week in be slag nemen. Zoals bekend waren de besprekingen erop gericht de mogelijkheden te scheppen voor een overneming van de V1AM door Van der Vorms Aannemingsbedrijf N.V. in Rotterdam. Deze mogelijkheden zullen voornamelijk worden beïnvloed door het bouwvergunningenbeleid van het ministe rie, alsmede door de risicoregeling voor de bouw in opdracht van gemeentelijke instanties. Ook de directeur van het Rotterdamse aannemingsbedrijf, de heer J. van der Vorm, noemde het overleg op het minis terie een moeilijke zaak. De besprekingen zijn echter nog steeds gaande en worden voortgezet. „Het plan-Zwolsman is een fictie, waarin ik niet geloof", aldus de heer Van der Vorm, die in een overne ming door zijn bedrijf de enige oplossing zag. „Een oplossing, die zich van het voor- stel-Zwolsman onderscheidt, doordat het een reëel, normaal voorstel is, waarover de bewindvoerders, de bank en de op drachtgevers het eens zijn". De heer Van der Vorm hoopt dat het ministerie zijn medewerking zal verlenen, zo verklaarde hij. „Als dit niet doorgaat, dan wordt het een faillissement". Over de voorwaarden, die in het plan-Van der Vorm zijn opge nomen wilde hij zich overigens nog niet uitlaten. Wel stelde hij zich op het stand punt, dat de crediteuren er zo goed mo gelijk af moeten komen. De Amsterdamse coöperatieve inkoopvereni ging „Ons Belang", een der grootste en oudste leden van het Nederlands Sperwer verbond, heeft gisteren haar 60-jarige jubileum gevierd en haar voorzitter, de heer N. J. van Rensen (sedert 1929 bestuurslid) zijn zilveren jubileum als voorzitter. In het Ahoygebouw in Rotterdam staat sinds gisteren een Amerikaanse tentoonstelling van wetenschappelijke laboratoriuminstrumenten op gesteld. Deze „mobile trade fair" is in spe ciale containers per schip aangevoerd en kan dus gemakkelijk verplaatst worden. In Amster dam is de expositie van 26 tot en het 29 okto ber. Veertig Amerikaanse fabrikanten hopen op deze manier hun afzet in Europa te vergroten. De Sociaal Economische Raad zal, als gevolg van de stijging der kosten, het aantal opcenten op de bijdragen voor het Handelsregister met ingang van 1 januari verhogen van 16 op 20. Voor de kleinste ondernemingen komt deze verhoging neer op tien cent per jaar, voor de grootste op 36.— Voorts wordt voorgesteld de bijdragen krachtens de wet assurantie-bemiddeling te ver hogen. Voor levensverzekeraars wordt de bij drage verhoogd van 85— per vol miljoen bruto-premie-inkomen tot 90.en voor de overige verzekeraars van 150.— tot 160. Het tekort op de Britse handelsbalans is ver minderd van 756 miljoen pond sterling in 1964 tot 102 miljoen pond sterling in de eerste helft van dit jaar. Dit heeft het Britse ministerie van economische zaken bekendgemaakt. Abbekerk pass. 20 Gibraltar n. Antwerpen. Abida 19 v. Calcutta n. Abadan. Aegis 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Algorab 21 te Hamburg verw. Acmaea pass. 20 Gibraltar n. Curasao. Adonis 21 te Hamburg. Algol 21 te Marseille. Alkes 20 rede Damman. Almkerk 20 ten anker Suez. Amerskerk 20 te Rotterdam Amstelland pass. 20 Quessant n. Tenerife. Aludra 20 te Santos. Ampenan 20 te Genua. Angolakust 20 te Antwerpen. Argos 20 v. Ormylia n. Antwerpen. Arkeldijk 20 v. Bremen n. Rotterdam. Artemis 21 te Gibraltar. Bali 21 te Hamburg. Banda 20 v. Tampico n. New York. Batjan 20 te Djibouti. Bawean 20 v. Basrah n. Mena. Bengalen 22 te Aqaba verw. Bintang 22 te Singapore verw. Boissevain 21 te Montevideo. Borneo 20 v. Port Said n. Rotterdam. Breda 20 te Belize. Oost-Duitsland dreigt een gevaarlijk gat te worden in de buitengrens van de E.E.G. Allerlei produkten komen via de „zone" West-Duitsland binnen zonder dat zij zijn belast door de derdelanden-heffing, intra- heffingen of aanvullende sluisprqsheffin- gen. Meestal kan men niet met zeker heid vaststellen, of de desbetreffende pro dukten uitsluitend van Oostduitse makelij zijn. Het is niet onmogelijk, dat ook pro dukten uit andere landen zoals Hongarije en Polen via dit achterdeurtje de E.E.G. ongehinderd binnenkomen. Over deze situatie is gisteren uitvoerig gediscussieerd op de openbare vergade ring van het produktschap voor pluimvee en eieren in Utrecht. Besloten werd, het „zoneprobleem" met de andere marktor- denende produktschappen te bespreken en officieel van ernstige bezorgdheid blijk te geven aan de minister van Landbouw. De voorzitter van het produktschap, de heer H. H. Garrelds, deelde onder meer mee, dat er geen cijfers worden gepubli ceerd van de Oostduitse export naar West-Duitsland. Nasporingen van het pro duktschap zelf hebben echter uitgewezen, dat dit jaar minstens voor 3.000 ton ei- produkten contracten zijn afgesloten tus sen Oost- en West-Duitsland, waarvan op het ogenblik zeker al tweederde is ge- effektueerd. Bovendien komen de laatste tijd per maand zo'n negen miljoen onge stempelde consumptie-eieren uit de D.D.R. op de Westduitse markt. Het is niet te controleren, of de eieren zijn ge legd door Oostduitse, Poolse of Hongaar se kippen. Het gerucht gaat zelfs, dat De nemarken een deel van zijn voor de E.E.G. bestemde varkens via de „zone" stuurt om zo de tarieven aan de buiten grens te omzeilen. De handel tussen de twee Duitslanden berust op een bij het verdrag van Rome behorend protocol waarin over de D.D.R. wordt gesproken als „Duitse gebieden waar de grondwet niet wordt nageleefd." De Bondsrepubliek beschouwt de transac ties met de D.D.R. als „intern verkeer". De heer Garrelds zei dat het protocol is opgesteld toen niemand nog kon vermoe den, dat de Ooststaten exporteurs van voe dingsmiddelen zouden worden. Officieel kon de E.E.G. op geen enkele manier een eind maken aan deze situatie en is West- Duitsland het enige land dat de „klep", waar derde landen een steeds dankbaar der gebruik van schijnen te gaan maken, De Amsterdamse advocaat mr. R. J. Polak, heeft een kort geding aangespan nen tegen de EMS. Hij heeft als aandeel houder de onmiddellijke overlegging van de notulen van de jaarvergadering van de EMS, die op vrijdag 24 september in het Kurhaus in Scheveningen gehouden werd, geëist. De heer Polak heeft tijdens deze verga dering al een exemplaar van de notulen gevraagd. Dit werd hem toen door de heer R. Zwolsman geweigerd. De heer Polak heeft toen direct zijn verzoek schriftelijk herhaald. Hij heeft echter nog steeds geen stukken ontvangen en vindt dat het nu te lang geduurd heeft. De 32.000 leden tellende en bij het N.V.V. aangesloten Algemene Bond Mercurius zal op 25 en 26 oktober in de nieuwe RAI te Amster dam zijn driejaarlijks congres houden. Caltex Delfzijl 21 te Brunskuttelkoog verw. Caltex Gorinchem 21 te Rotterdam. Caltex Nederland 21 te Bahrein. Caltex The Hague 20 v. Dumai n. Pladju. Carrillo 20 te Armuelles. Celebes 21 te Bombay. Ceres 21 te Matanzas. Cinulia 21 te Curacao verw. Colytto 21 v. Londen n. Leith. Daphnis 21 te Barranquilla. Doelwijk 21 te Mena al Ahmadi. Eemland 21 te Recife verw. Esso Den Haag 20 v. Slagen n. Kalundborg. Esso Rotterdam pass. 20 Gibraltar n. Hamburg. Caltex Gorinchem 21 te Rotterdam. Gaasterland 20 dw. Quessant n. Amsterdam. Grotedijk 20 te Bremen. Hathor 21 te Amsterdam. Heemskerk 20 te Nacala. Hollands Duin 20 v. Pascagoula n. Moji. Ivoorkust 20 te Hamburg. Japara 21 v. Rotterdam n. Marseille. Jason 20 te Hamburg. Kaap Hoorn 20 t.h.v. Anticosti n. Curacao Kamperdijk 21 te New York. Katendrecht 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Katsedijk 21 te Rotterdam. Kelletia 21 v Rotterdam n. Thameshaven. Kinderdijk 20 te Tampico. Korovina 20 v. Abadan n. Singapore. Kryptos pass. 21 Masira n. Abadan. Langkoeas pass. 21 Finisterre n. Rotterdam. Lekhaven 20 te Bremen. Lelykerk 20 te Antwerpen. Loppersum 20 te Le Havre. Madison Lloyd 20 v. Lattakia n. Barcelona. Marne Lloyd 21 te San Francisco verw. Maron 21 te Curacao Meerdrecht 21 te Sauda. Memnon 20 te Houston. Merwe Lloyd 20 te San Francisco. Montferland 21 te Rotterdam. Munttoren 20 v. Sao Luiz n. Belem. Neder Elbe 20 v. Luanda n. New Orleans. Neder Rijn 20 v. Yokohama n. Hongkong. Nestor 19 v. Salonlki n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 20 te Bermuda. Oranjefontein 20 v. Tenerife n. Southampton. Overijsel 20 v. Singapore n. Port Swettenham. Parthenon 21 te Hamburg. Poeldijk 20 te Antwerpen. Poseidon 20 te Dominica. Pres. William V. S. Tubman 20 te Buchanan. Prins der Nederlanden 20 v. Kingston n. South ampton. Prins Frederik Willem 20 v. Montreal n. Liver pool. Radja 20 v. Marseille n. Antwerpen. Raki 19 v. Singapore n. Bangkok Rotte 23 te Walvisbaai verw. Rotterdam 21 te Le Havre. Rotti 19 v. San Francisco n. Hongkong. Sarpedon 20 te Corinto. Schiekerk 21 te Bremerhaven. Schie Lloyd 21 te Curacao verw. Senegalkust 20 v. Dakar n. Freetown. Sepia 20 v. Singapore n. Port Dickson. Siglie 20 te Sibu verw. Skadi 21 te Benghazi Slamat 20 te Port Said Soestdijk 20 v. New York n. Boston. Solon pass. 20 Azoren n. Curacao. Stad Utrecht 20 te Port Said. Steenwijk 21 te Moji verw. Straat Soenda 21 te Durban verw. Streefkerk 20 v. Fremantle n. Aden. Tamara 20 te Triëst. Telamon 21 te Amsterdam. Theano 20 te Rotterdam. Togokust 20 te Port Harcourt. Triton 21 te Cap Haitien. Van Linschoten 20 v. Port Elizabeth n. Durban. Van Spilbergen 20 v. Lourenzo Marques n. Beira. Waterland 20 v. Salvador n. Hamburg. Westertoren 21 te Pladju. Wieldrecht 20 v. Port Said n. United Kingdom. Wonogiri 20 te Amsterdam. Wonosobo 20 v. Antwerpen n. Londen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor het buitenlands bank papier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.04—10.14; Canadese dollar 3.32'/.—3.37'/.: Amerikaanse dollar 3.56—3.62; Bel gische frank (100 7.157.20; Zwitserse frank (100) 83.10—83.60; Duitse mark (100) 89.70—90.20; Zweedse kroon (100) 69.1070.10; Noorse kroon (100) 49.9050.90; Deense kroon (ÏOO) 51.70 52.70; Oostenrijkse schilling (100) 13.9014.00; Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50; Portugese escudo (100) 12.47'/.— 12.62Vi en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.916.07. I04V> IMVj Wn+ 75 75 - tra 58 19» Short Tro .öi 54% '8% SwfWMt 'b .SKÉtl Shsr iho 'Sim hl'4 (ITOOCl 0 Am Smmorvs 2g 2634 §Fftton<$ l,m m ttnwPfti m Wt m M. -ff ffl, ÏJSS iSTt tm 'Wk 54 30% 3tm mh ■fti/.. Am. ■>-% Jï> WamPct .50 37 Wir-h Oi 5 >9 shWaï 1.08 8 27$ 2714 lm 2414 «prastiwof i.w 4M4 35% WiufeO'he 2 ..jvwSBIiBH 34» 32» WoyrwKnlt 2 28 38# a»i g H| 28 33% lil A KON. OLIE EN PHILIPS IN REACTIE De vaste stemming voor de aandelen Kon. Olie en Philips van de voorgaande beursdagen is gisteren een halt toegeroe pen. Beide fondsen ondergingen een tech nische koersreactie. Dit hoofdzakelijk als gevolg van winstnemingen in een zeer dunne markt. De handel was kalm. Kon. Olie daalde ruim een gulden tot 145,80, Philips zakte 1.60 in tot 124.40. Ook KLM was lager en wel vrij gevoelig. De stukken werden op ca. 250 geadviseerd tegen gisteren f 264 (recordhoogte aller tij den). De flauwe stemming voor KLM moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan het feit dat dit fonds gisteren in Wall Street 314 dollar lager sloot. AKU en Uni lever konden zich vrij goed handhaven op resp. 404 en 135.40. Hoogovens werd iets lager geadviseerd op 515. Gedurende de gehele beursduur bleef de handel in al deze fondsen zeer kalm. De koersfluctu aties op de dag ondergingen weinig ver andering. In de scheepvaartsector was de stem ming nauwelijks prijshoudend. Holl. Ame rika Lijn daalde een punt tot 1257». In de leidende cultures kwam weinig veran dering. Hetzelfde kan worden gezegd van de staatfondsen. VOORBEURS VAN HEDEN 2de tijdv. 148.50 123.60 135.20 lste tijdv. A.K.U Hoogovens 510 Kon. Olie 148.60-148.80 Philips 123.50-124 Unilever 134.90-135.20 K.L.M249-250 VLam VERHANDELDE FONDSEN 19 okt. 20 okt. Totaal 416 402 Hoger 192 (46.2V.) 154 (38.3»/o) Lager 122 (29.37») 152 (37.8Vo) Gelijk 102 (24.57o) 96 (23.97o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie148.40-148.70 Philips 123.20-123.80 Unilever 134.50-135 K.L.M250-252 Slot- koersen 20 okt. Slot- koersen 20 okt. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5-/47» Ned. 1964-11 5W/o Ned. 1965 67o B.N.G. 1965 5*1 AU Ned. G. U.. 4'/j% A.K.U. 57»% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast. Amsterd. Droogd. Bensdorp Vart Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curap. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 403 511 124.50 135.50 148.50 103a/s 13472 108.80 126 252 II8V1 19174 219-/2 1507. 9374 9578 99% 9872 122 gb 1157s 275 57 22872 559 105 570 228 194 99.50 118 448 656 211.50 362-/2 455 b 119-/4 410 gb 226 gb 396 346 519 85072 645 gb 603 405 18172 195.50 458 232 Ford 920 Van Gelder Zn. 120 Gelderl.-Tielens. 461 Gist- en Sp.fabr. 349-/2 Grasso 213 v. d. Grinten 880 493 Hatema 202 gb Havenwerken 273 Heineken Bier 450 Hoek's Machinef. 576 Holec 2581 Holl. Beton 343 Indoheem 48.50 Lnternatic 289 Kempen-Begeer. Key en Kramer 460 Kon. Ned. Papier 2707s Kon. Zout-Ketjen 844 Koudijs 168 Leidsche Wol 336 gb Lindeteves-J acob 164 Meneba 400 Muller Co. 332 Chem. F Naarden 522 Ned. Dagbl. Unie 23074 Ned. Kabelfabr. 346 Ned. Sch. Mij. 86-/2 Van Nelle 245 Nijverü. Ten Cate 138 Oranjeboom Bier 371 Overz. Gas 91.70 William Pont 282 Rott. Droogdok 221-/2 Sch. Expl. Mij. 186 Scholten Foxhol. 445 Schuttersveld Smit Transform. 260 Spaarnestad 567 gb Stokvis Zn. 190-/2 Technische Unie. 384 Texoprint 147 Thom. en Drijver 464-/2gb Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. 146-/2 Vredest. Rubber 180 Wessanen 465 Wilt. Fijen.-B. 170 Wyers 581 gb Zwanenberg-Org. 179.80 19 okt. 20 okt. 19 okt. 20 okt. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y Centr Pennsylvania South Pac. Union Pac Allied Chem Am. Can A.C.F. Ind Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T. 327s 42'A 64'A 64 65-/4 54'/8 427s 40-/2 48-/2 56</4exd. 44-/2 64'A 67-/8 39-/2 7874 397s 1087s 52-/8 59 437s 59-/4 240-/2 1117s 116 1087s 48-/8 33-/8 42-/8 64 67-/2 66-/s 55-/2 427s 40-/2 48 57 45 64</2 67 397s 817s 3874 110-/4 52-/2 58-/8 437s 597e 240-/4 11074 117-/4 10874 487s Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh Woolworth Ford K.L.M 1178 38-/j 91 627s 119-/2 367s 46-/2 42-/« 437s 637s 65 907s 75-/2 80'A 1874 83 94-/2 87s 2778 49</4 5774 28 5974 73 117» 387s 90-/4 61-/2 11974 367e 47 427s 437s 64-/8 65-/2 90-/8 76 807s 1874 84 947s 87s 27'/» 657s 50 58 287s 5974 737s Wall Street heeft gisteren de betere lager, Ruimtevaartwaarden lagen ver houding niet kunnen handhaven en sloot in een verdeelde stemming. De uitschie ters vormden echter een aantal geselec teerden fondsen, die hun winsten wel kon den behouden. De verhogingen van de ko- perprijzen in Chili deden de koers van Anaconda en Magna Copper 2 tot 3 pun ten oplopen. Kennecott was echter iets deeld, de staalaandelen moesten wat ter rein prijs geven. Van de 1415 verhandeld» fondsen waren er 632 lager en 554 lager. De omzet beliep 8.23 miljoen shares tegen 7.63 miljoen dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 948.37 0.71); sporen 233.70 1.30) en open bare nutsbedrijven 156.48 (- 0.33). BRUSSEL (AP) Amerikaanse en Europese firma's zullen gezamenlijk de ijzerertslagen in Gabon nabij Belinga ex ploiteren, aldus heeft de minister van bui tenlandse zaken van Gabon in Brussel meegedeeld. Tijdens een persconferentie zei hij, dat de Amerikaanse Bethlehem Steel voor 50 percent er in geïnteresseerd zal zijn. Franse firma's nemen 34 percent en Duit se 10 percent voor hun rekening, terwijl de overige 6 percent door Italië, België en Nederland genomen zullen worden. Dr. D. J. M. Knibbeler uit Heerlen, chef van de afdeling personeelsbeheer van de Staats mijnen, is door de Italiaanse president onder scheiden met het ridderschap in de orde van verdienste van de Italiaanse republiek. Deze onderscheiding werd hem verleend op grond van zijn verdiensten op het gebied van de bijstand aan dt Italiaanse arbeiders in Nederland. Naar aanleiding van een incident met een machinaal geborgde pen in het be sturingssysteem van een F-104-G „Star- fighter" bij de Westduitse luchtmacht, heeft de Nederlandse luchtmacht beslo ten de daarvoor in aanmerking komende F-104-G-vliegtuigen vóór de eerstvolgende vlucht op dit bijzondere facet te contro leren. De paraatheid van de Koninklijke Luchtmacht wordt door deze voorzorgs maatregel niet beïnvloed, zo deelt de luchtmachtvoorlichtingsdienst mee. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE yv^KyyY™YYYVYVYVYVVVYYYVYVYYYYVYYV"w1'''nn'Yi'v

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19