r T eleurstelling voor Engelands nationale team München is in de Bundesliga zeer sterk vertegenw oordigd Tafeltennisteams van start extra OVER BEDRIJFSKLEDING GESPROKEN Standard Luik in de achtste finales van Europa Cup II SPOR TIEF BEZIEN Fortuna gelijk tegen Lugano ADO-Feijenoord is al uitverkocht Waarom niet de dunste gasaansteker ter wereld? Leiders handhaven zich bij bridgers Verloting voor vliegreis bij Haarlem-EDO Drastische inkrimping van hoofdklasse Scheidsrechter floot Animo Ready krijgt het bijzonder zwaar tegen sterk KCN vals DONDERDAG 21 OKTOB ER 1965 21 A Oostenrijk klopte de formatie van Ramsey Intertotocom petitie SILVERMATCH Davis Cup: 160.000,- Terwey terug in de ring DUS MEER DEGRADANTEN zal felle strijd doen ontbranden Koersen op Duindigt Korfbalcom petitie Goed driebandenspel van Popeijus en Brosens Grote volleybalzege van Die Raeckse op HBC WBA hief de schorsing van Cassius Clay op Twee etappes van de Tour de France bekend Basketbalprogramma De Oostenrijkse doelman Fradyl verricht een fraaie redding waar door opnieuw een Engelse illusie wordt verstoord. Dg Belgische vertegenwoordiger in het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars, het in de competitie ronduit teleurstellende Standard Luik, heeft woensdag op eigen veld de achtste fina les bereikt. De „Rouches" versloegen Cardiff City met 1-0 (0-0). Ook de eerste wedstrijd was in een Belgische zege ge ëindigd. (2-1). Standard komt vervolgens uit tegen Liverpool. Eigenlijk hadden gisteren tijdens de rechtszaak, waarin een voetballer tot drie weken gevangenisstraf werd veroordeeld, ook de KNVB èn de clubbestuurders èn de scheidsrechters aanwezig moeten zijn. Het was niet alleen déze man, die een klap heeft uitgedeeld die de sport groot nadeel heeft berokkend. Want door niet streng genoeg op te treden is de KNVB eigenlijk medeschuldig aan het in diskre diet brengen van de sportbeoefening. Nu kan men wel stellen, dat de KNVB in dit geval de man voor vijftien jaar heeft geschorst, maar daarmee is men er niet. In het algemeen worden nog te veel spe lers met enkele weekjes bestraft na ern stige vergrijpen tegen de sportiviteit en pas als er iemand in het ziekenhuis be landt gaat men er aan denken de zaak wat steviger aan te pakken. Juist en voor al moet men er in de betaalde sector met de bezem doorheen gaan. Terecht merkte mr. Lagerwaard, de officier van justitie, op dat de jongeren zich spiegelen aan de topvoetballers, aan de semi-profs en profs. Nog te veel is men kennelijk bang om de categorie dure voetballers on der handen te nemen. Enige goede voor beelden stellen kan nuttig effect sorteren, over de hele breedte van het Nederlandse Yoetbal. Ook de scheidsrechters gaan bij de toene mende spel verruwing niet vrij-uit. We hebben het al eens eerder geschreven: men is bang om een speler het veld uit te sturen; bang, dat zo'n beslissing af breuk zou doen aan de arbitrale reputatie. De clubbestuurders hebben voorts de taak voor een gezonde sfeer op en rond de voetbalvelden te zorgen. Als men de spelers dusdanig „oppept", dat ze de nor male normen uit het oog verliezen, is men al op het hellend vlak; zeker als men als clubbestuurders elkaar liever de hand boven het hoofd houdt als er onre gelmatigheden zijn geweest dan streng op te treden. Verscheidene malen ook werd tijdens de rechtszaak van gisteren de slechte invloed van de televitie benadrukt. Mr. Vink merk te o.a. op: „als dat nu de sport van tegen woordig is. Dat je op een gegeven mo ment moet lopen voor je levenIk schaam me er voor, als ik dat zie", Het verdient dan ook aanbeveling om degenen onder de spelers en kijkers, die zich op de sportvelden misdragen direct in de kraag te grijpen en hen heel snel te berechten, als het kan al enkele dagen na de wandaad. Dat zal ongetwijfeld de orde op de sportvelden ten goede komen. Het werkt bovendien sterk preventief. In ieder geval zijn we blij, dat de Haar lemse officier van Justitie mr. Bredius de «aak van de vechtpartij na afloop van de wedstrijd Telstar-DOS niet over zijn kant heeft laten gaan. Hij heeft een onderzoek gelast, nadat er aangifte werd gedaan Geen doofpot-zaken maar het kwaad bij de wortel aanpakken, dat zij het parool voor een ieder die een gezonde sportbe oefening gecontinueerd wil zien. Het Engelse voetbal heeft opnieuw een zware slag moeten incasseren. In de uitgebreide reeks oefenwedstrij den, die coach Alf Ramsey voor zijn ploeg heeft vastgesteld, verloren de Engelsen woensdag in het eigen „hei lige" Wembleystadion met 32 van Oostenrijk, dat al uitgeschakeld is voor het eindtoernooi om het wereld kampioenschap. Bij de rust had Enge land, dat tien dagen geleden in Car diff Wales een 00 gelijkspel moest toestaan, nog een voorsprong: 10. Het Engelse elftal is nu drie keer op eigen veld verslagen: na Hongarije (6-3) en Zweden (3-2) is dat wapenfeit door de Oostenrijkers verricht. De 65.000 toeschouwers zagen gisteren hun Engelse favorieten goed van start gaan. Al na drie minuten opende linksbin nen Bobby Charlton de score voor de Engelsen, die hun geblesseerde midvoor Algn Pgacpqk hadden vervangen door de Chelsea-aanvalsleider Barry Bridges. Dg meerderheid werd tot aan de rust echter niet meer in doelpunten uitgedrukt. Na de hervatting kwam Oostenrijk, dat het dit seizoen internationaal gezien opvallend slecht deed, sterk terug. Na 53 minuten maakte linksbinnen Floegel gelijk: 1-1. Vijf minuten daarna bracht linksbuiten John Conelly Engeland onverwacht op nieuw voor, maar de Oostenrijkers wer den steeds gevaarlijker. Fritsch, rechts buiten van het Weense Rapid, zou tenslot te de held van Wembley worden. Hij bracht niet alleen de gelijkmaker op zijn naam (73ste minuut) maar was ook de maker van het winnende doelpunt dat negen minuten voor tijd tot stand kwam. Alf Ramsey, die in zijn optimisme ten aanzien van het volgend jaar in eigen land te houden wereldkampioenschap be paald niet alleen staat, lijkt niet op de goede weg met de formatie van het En gelse elftal. Een verwoed aanvallend Fortuna 54 heeft woensdagavond 89 minuten nodig gehad om de gevolgen van de openings treffer, die Lugano in de allereerste mi nuut van de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de intertotocompetitie scoorde, weg te werken. Pas vlak voor het einde maakte Gerards de gelijkma ker (1-1), waarmee Fortuna 54 overigens beslist nog geen loon naar werken kreeg. Nadat stopper Pullica bij verrassing in de eerste minuut al de score had geopend, heeft Fortuna de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht gehad. In de twintig ste minuut leek het erop dat de Zwitsers zouden moeten capituleren, toen Coenen in het stafschopgebied gehaakt werd en de Zweedse arbiter Liedberg daarvoor een strafschop gaf. Het schot van Van Rhijn werd echter door de ster van het veld, doelman Prosperi, gestopt. Fortuna heeft ook in de tweede helft met vrijwel alle veldspelers aangevallen. De backs Brull en Quadackers en stopper Beenen zag men nu steeds mee ten aanval trek ken, maar de prachtig sluitende defensie van Lugano met doelman Prosperi en de lange stopper Pullica hield stand tot in de allerlaatste minuut, toen Gerards een voorzet van Coenen inkopte en de eind stand op 1-1 bracht. Er is geen kaart meer te krijgen voor het duel tussen ADO en Feijenoord, dat zondag in het ^Haagse Zuiderpark wordt gespeeld. Bijna 25.000 toeschouwers zul len deze wedstrijd tussen de nummers 4 en 2 van de ere-divisie kunnen bijwonen: een fractie van het aantal voetballiefheb bers, dat zo gaarne een plaatsje had wil len hebben. De supportersvereniging van Feijenoord kwam met de 2500 toegangsbewijzen die ADO ter beschikking van de Rotterdam mers had gesteld, lang niet toe. En nu al proberen geestdriftige ADO-supporters afspraken met voorverkopers te maken voor een kaartje ADO-Ajax; over drie we ken. Advertentie t, .'■1 FIRST CLASS^— Ultra Plat A v.a.f 27.50 Van de parencompetitie 1965-66 van het distriet Kennemerland van de Neder landse Bridge Bond vond reeds de derde zitting plaats. Dit betekent dat de helft van de strijd thans gestreden is en er te kent zich dan ook reeds een duidelijke kopgroep af. Het typische feit doet zich dit jaar voor, dat de paren, die tijdens de eerste zitting de bovenste plaats van de ranglijst in beslag namen, deze plaats niet meer afstonden. In de hoofdklasse hebben de heren Hellingman-Strengers een stevi ge voorsprong op nummer twee evenals de heren van Item-Luesken in de tweede klasse. De familie Eshuis, die in de eerste klasse de lijst aanvoert heeft nog met ste vige concurrentie rekening te houden. De standen luiden (eerste vijf plaatsen) Hoofdklasse (gem. 252): 1. Hellingman- Strengers 320; 2. Mevr. Groen-Groen 294; 3. Mevr. Zwager-de Jong 286; 4. Bos-Bos 280; 5. Löben Sels-Streutgers 268. Eerste klasse (gem. 252): 1. Fam. Es- huis 282; 2. Kaptein-Goudsmit 279'%; 3. Coops-Heldoom 277; 4. Pollack-Verheyde 27644; 5. Frank-Cruyff 275. Tweede klasse (gem. 324): 1. v. Item- Luesken 396; 2. Fam. Reedijk 370; 3. Fam. de Looper 365; 4. dames v. Doorn-v. Dijk 357; 5. dd. Servaes-de Wit 351. Vrijdag 22 oktober wordt de 4de zitting gehouden. De Australische Tennisbond heeft de Da- vis Cup, de grootste tennistrofee ter we reld, tegen beschadigingen door eventue le oorlogshandelingen laten verzekeren. De waarde van de enorme „Slaschaal" werd daarbij getaxeerd op 20.000 Austra lische ponden (ruim 160.000). De Amsterdamse bokser Leen Terwey die in maart 1957 het Nederlandse licht gewicht kampioenschap bij de amateurs veroverde, heeft woensdagavond zijn ren tree in de ring gemaakt. De thans 26-j art ge Terwey, die zich sinds 1960 afzijdig van de bokssport had gehouden, heeft se rieuze plannen voor een terugkeer als bokser. Terwey is nu middengewicht en toonde tegen de Duitser Wolfgang Tepper (Wezel) weliswaar de fijne kneepjes van het vak nog niet verleerd te zijn, maar de sterke Tepper, die zijn 222ste partij bokste (hij boekte zijn 180ste zege) bleef Terwey in punten voor. Op deze avond met voornamelijk nieu> welingenwedstrijden bokste de Amster damse halfzwaargewicht Steenbergen nog geen twee ronden tegen de Duitser Hans Jürgen Krissel (eveneens uit Wezel). In de tweede ronde werd Steenbergen we gens te laag slaan gediskwalificeerd. Voetbalminnend München beleefde gis teren opnieuw een gloriedag. De beide vertegenwoordigers in de Duitse Bundes liga kwamen opnieuw tot indrukwekkende overwinningen zodat München 1860 de ranglijst blijft aanvoeren en debutant Bayern München met slechts een punt achterstand op haar stadgenoot en het in punten gelijkstaande Borussia Dortmund, dat zich thuis tegen FC Nümberg knap handhaafde, op de derde plaats blijft. Onder de bezoekers van de wedstrijd Haarlem-EDO wordt zondag een vijftien- daagse vliegvakantiereis naar Spanje ver loot. Iedere bezoeker, ook leden en dona teurs van Haarlem, ontvangt bij elk kaartje dat hij koopt een gratis lot. In- tersell Sales-promotion, het bureau, dat Haarlem sinds kort adviseert, heeft zich financieel garant gesteld voor de aktie. De trekking en bekendmaking van de winnaar zullen tijdens de rust van de wedstrijd geschieden. De competitie, die deze week gaat be ginnen in de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Tafeltennis Bond, zal on getwijfeld met bijzondere felheid worden gestreden. Het afdelingsbestuur besloot enige tijd geleden reeds tot een drasti sche inkrimping van de eerste klasse, dit om een einde te maken aan het steeds verder dalen van het spelpeil. Hoewel in middels een aantal nieuwe bestuursleden is verschenen, mag toch worden ver wacht, dat deze inkrimping er in één of andere vorm zal worden doorgezet. Ge beurt dit inderdaad, dan moet worden gerekend op een degradatie van een zeer hoog percentage eerste klassers, wat na tuurlijk ook voor de lagere klassen zijn gevolgen zal hebben. In de eerste klasse A zal vooral Pro- wano hoge ogen gooien. Deze vereniging heeft een sterke toeloop van spelers van andere verenigingen gekregen en kan hierdoor een uiterst sterk team op de been brengen. Naast Flip Visser heeft men de beschikking over Cees Schoof (ex-TYBB) en Chris Bitter (ex-Oranje- Zwart). Een tweede team van formaat is hier Togido 2 met Joop Huybens, Rob Wijnands en Ria Klaver. De overige teams in deze groep zijn: Bloemendaal (Fr. en R. Jacobs, C.v.Veen), Togido 4 (H.v. Eijk, A.v.d. Giezen, Th. Hart), Ho- tac (F. de Loor, G. Boers, Th. Kuiper), DSB 2 (G. Vermolen, G. Tabbers, R. Mantel), Rapidity (R. Voogt, H. Winder, J. Wittebrood), GTTC (N. Jansen, A. Oostdam, F.v. Wieringen), TYBB 2 (Th. Nelis, F. Hessling, R.v. Hooydonk), en HBC 2 (J. Booms sr. en jr, Fr. Smit). In groep B lijkt het aantal kanshebbers voor de titel groter en is er van een duidelijk top-team geen sprake. DSB met Theo en Joop Vermolen en Anton Oosterbroek zal het zeker niet gemakkelijk krijgen zijn titel te prolongeren. Sterke tegenstand moet vooral verwacht worden van TYBB (J. Witteman, P.v. Neste, H. Swart), HBC (J. Loeffen, C. Hageman, P. Mon- tanus) en TOG dat in Harm Huidekoper (ex-Togido) een belangrijke versterking verkreeg en dat voorts weer kan reke nen op de routinees Bert Duits en Jan Langenberg. Voorts komen hier uit: DSS- Oranje Zwart (Th. v. Honschoten, P. Heinz. P. Handgraaf), Togido 3 (H. Zwol, R. Koe- kenheim, A. Groeneveld), Prowano 2 (W. Kievit, J.v.d. Dries, A.v. Veenendaal), Shot (J. Brandse, F. Waterdrinker, M. Looman) VGZ (A. Ales, F. Deus, J. Ho- geweg), en VTC (J. Koster, P. Hes, R. Boontjes). De uitslagen van de woensdag gehouden dra verijen te Duindigt luiden: Prijs van Parijs, afstand 2000 m, met autostart: 1. Cyrus (P. Heynen), tijd 2.56.2, km-tijd 1.28.1; 2. Cokkie van 's-Gravenhof; 3. Cash Six. Toto: win. 3,20, pl. 3,70, 1,80, gek. 3,90, cov. 3,70. Prijs van Stockholm, afstand 2100 m, voor amateurrijders: 1. Cyrano Silk (R. van Veen), tijd 2.58.6, km-tijd 1.25.0; 2. Carla van IJmui- den; 3. Bram Williams. Toto: win. 7,80, pl. 4,80, 1,30, gek. 4,50, cov. 6,—, trio 123,40. Prijs van Rome, afstand 2140 m: 1. Donna Fez (J. van Buytene), tijd 3.06.0, km-tijd 1.26.9; 2. Dumas Z.; 3. Dartel. Toto: win. f 4,50, pl. 2,40, 7,gek. 25,20, coc. 4,70. Prijs van Madrid, afstand 2140 m: 1. Dave Fez (L. Schoonhoven Jr.), tijd 3.02.2, km-tijd 1.26.8; 2. Beloma F.; 3. Donald van Hiddum. Toto: win. 2,10, pl. 1,30, 3,— 1,60, gek. 2,70, cov. 12,60, trio 178.—. Prijs van Oslo, afstand 2000 m, met autostart: 1. Bingen Magowan (N. Schouten), tijd 2.53.4, km-tijd 1.26.7; 2. Barones Julia H.; 3. Aalschol ver S. Toto: win. 67,30, pl. 8,30, 1,90, 5,60, gek. 39,90, cov. 4. Prijs van Kopenhagen, afstand 2100 m: 1. Acro baat (M. Lange), tijd 2.58.2, km-tijd 1.24.0; 2. Barones Spencer K.; 3. Witvoet. Toto: win. 2,10, plaats 1,50, 1,30, gek. 2,cov. 2,60. 3 Red Coral-prijs, afstand 1900 m (2e afd.): 1. Magmaspic (H. Cailleton), tijd 2.06; 2. Susie Darlin'; 3. Marijke. Toto: win. 8,pl. 1,80, 1,70, gek. 9,30, cov. 4, 6 Red Coralprijs, afstand 1900 m, (le afd.): 1. Happy Jane (H. Cailleton), tijd 2.02.3; 2. Nina; 3. Lucky Legs. Toto: win. 2,pl. 1,30, 4, 3,80, gek. 10,70, cov. 9,—. 8 Red Coralprijs, afstand 1900 m (3e afd.): 1. Cherokee (A. van Dijk), tijd 2.05.1; 2. Quelle Musique; 3. Saraceen. Toto win. 6.pl. f 1.90, 2,20, 1,70, gek. f 15.30, cov. 5,40, trio f 157,90. Totalisator-omzet 121.980, Was de 3-0 zege van de 1860 („Die Lö- wen" is de geliefkoosde bijnaam voor de pupillen van Max Merkel) op het laag geplaatste Schalke 04 geen verrassing, de 4-0 uitoverwinning van Bayern op Ham burger SV was dat zeker wel. De doel punten van de 1860 kwamen op naam van de notoire scherpschutters als Rudi Brun- nenmaier en Timo Konietzka. Rechtsbui ten Heiss voltooide de score, Peter Gros ser was de grote man. De 70.000 toe schouwers in het'Volksparkstadion zijn het er nu wel over eens: debutant Bayern München heeft een briljant elftal. Na een enorm aanvangsoffensief stonden de Zuid duitsers binnen 20 minuten met 2-0 voor door treffers van de nieuwe international Nafziger en Müller. Na de hervatting drukte Bayern de meerderheid-op-alle fronten nog tweemaal uit (Nafziger en Brenninger). Borussia Dortmund liet de 34.000 toe schouwers in de Rote Erde zien dat het de goede vorm te pakken heeft. Tegen het gevaarlijke FC Nürnberg, maakte top scorer linksbuiten Emmerich beide doel punten. Het eerste kwam tot stand uit een in eerste instantie gestopte strafschop De Borussen staan in punten nog steeds gelijk met München 1860 (15). De uitslagen van de woensdag gespeel de wedstrijden voor de Duitse Bundesliga luiden: Eintracht Frankfurt-Werder Bremen 1-0, Eintracht Braunschweig-FC Köln 1-2 Borussia Neunkirchen-Meiderichter SV 0-1, Tasmania 1900 Berlin-VFB Stuttgart 0-2, Karlsruher SC-FC Kaiserslautern 1-0, Borussia Mönchengladbach-Hannover SV 96 2-0, Borussia Dortmund-FC Nürnberg 2-0, Hamburger SV-Bayern München 0-4 TSV München 1860-Schalke 04 3-0. In de Franse competitie werd woensdag een vrijwel compleet programma afge werkt. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Nantes-Red Star 7-2, Monaco-Straats- burg 0-0, Toulouse-Valenciennes 1-2, Bor- deaux-Rennes 2-1, Lyon-Nimes 3-1, An- gers-Rouaan 6-0, Cannes-Sochaux 0-0, Lille-Nice 2-1. Na 11 wedstrijden leidt kampioen Nan tes met 20 punten voor Valenciennes (17) en Monaco (16). Advertentie VOETBAL. Het officiële Russische elf tal dat zich zondag plaatste voor de eind ronde van het wereldkampioenschap heeft woensdagavond in Parijs een oefenwed strijd gespeeld tegen de Franse eerste di visie-club Stade Franqais. De Russen wonnen met 2-1, na bij de rust met 1-0 te hebben voorgestaan. tf Neen, erg zuiver "heeft het niet ge- klonken. Vals zelfs. De fluitsignalen van de scheidsrechter gingen de aan- j wezige vaderlandse topmusici door merg en been. Het geschiedde zondag- morgen op het terrein van Victoria in Hilversum. Zij hebben er niet over wil- len spreken, maar het is toch uitge- lekt: het debuut van de heer G. Kamps als „fluitende" klarinettist. Het zat zo, Victoria-9, bestaande uit de ve- teranen van de vereniging, moest het opnemen met Victoria-10, het elftal van enige bekende radio- en televisie artiesten. Een echte competitiewed strijd. Toen beide teams zich hadden j opgesteld, bleek de scheidsrechter niet aanwezig te zijn. Wat nu? De heer G. Kamps, bestuurslid van Victoria, ver klaarde zich bereid te fluiten. Een ieder repte zich naar de kleedkamer j om een fluit te zoeken. Onvindbaar. Harry Sevenstern kwam op het idee: „Neem mijn trompet maar." De heer j Kamps ging naar het veld om het be- ginsignaal te geven. Maar dat kwam niet. Wel bolle wangen en gehijg. De blaastechniek ontbrak. Bas de Jong, klarinettist, vermaard lid van het ra dio filharmonisch orkest, haalde zijn instrument toen uit de auto en de heer Kamps nam een nieuwe „fluitpoging". En nu gelukte het. Er kwam een pie pend geluid uit het instrument. Afgrij selijk vals, maar de scheidsrechter kon zich tenminste „verstaanbaar" ma ken. De musici waren diep onder de indruk van het disharmonieus geluid. Deze „mishandeling" van het instru ment was er misschien wel de oor zaak van, dat bij de laatste „wan klank" de veteranen met 11-2 bleken te hebben gewonnen. Advertentie Haarlem gaat zondag een zeer lastige wedstrijd tegemoet, want het speelt tegen BEP in Punnerend. Deze ploeg behaalde zondag een verrassende 9-7 zege op DTV in Amsterdam, m.a.w. de bezoekers zullen in goede vorm moeten verkeren om geen puntenverlies op te lopen. O.'kwartier kan zijn tweede zege beha len, want het bezoekende Olympia is be slist zwakker. Daarentegen heeft Animo Ready het veel zwaarder. KCN, dat naar de Kleverlaan komt, beschikt over een zeer homogene ploeg. Een gelijk spel zou reeds een sucoes voor de Haarlemmers betekenen. Watervliet krijgt bezoek van staartploeg De Tovers uit Zeist. De be zoekers zijn bepaald niet zo zwak als de positie op de ranglijst doet vermoeden. Daarom zullen Hartman c.s. goed doen om de gasten niet te onderschatten. Aurora heeft wederom goede vooruitzich ten op de zege, want Soesterkwartier uit Amersfoort is niet al te sterk. In de wed strijd Nieuw Flora-De Zwaluwen wordt uitgemaakt wie Aurora blijft volgen. In het Noordersportpark krijgt Oosthoek bezoek van DEVD 2 uit Amsterdam, dat wel sterker zal wezen. Neptunus gaat op bezoek bij Biko in Bilt- hoven, dat kampioenskansen heeft. Behalve de reeds geplaatste titelhouder Cees van Oosterhout (Uithoorn), Bert Tee- gelaar (Rotterdam), Hennie de Ruyter (Waalwijk) en Jan Doggen (Heerle) heb ben uit de voorwedstrijden Tiest Brosens (Breda), Herman Popeijus (Zwijndrecht), Jan Sweering (Amsterdam) en Wim Soe terboek (Kaatsheuvel) de finale van de ereklasse driebanden bereikt, die van 4 tot en met 7 november in Dubois in Am sterdam wordt gehouden. In de voorwed strijden zijn door deze spelers zeer goede resultaten geboekt. Popeijus eindigde met een algemeen gemiddelde van 0.924, Bro sens met 0.902, Soeterboek, die in de ere klasse debuteert, met 0.801 en Sweering met 0.798. Naar de hoofdklasse degra deerde de 75-jarige Arnhemmer Jan Broekhuizen, die met 0.689 beneden de grens van 0.700 bleef. De Amsterdammer Gerard Lorist, evenals Broekhuizen enke le weken geleden uit de voorwedstrijden van de hoofdklasse gepromoveerd, hand haafde zich wel met een algemeen gemid delde van 0.706. Lorist is voor het Neder lands kampioenschap eerste reserve. VOORAL OVER KWALITEIT PASVORM EN AFWERKING in onze enorme kollektie „uit eigen atelier" vindt u alle kwaliteiten en modellen in vele prijsklassen, b.v. STERKE KEPER EN JEANS OVERALLS 3 naads gestikt versterkte en afgetrensde zakken. „Sanfor", dus krimpvrij, in blauw, khaki, wit, groen en qrijs 14.75 - 17.00 - 18.75 AMERIKAANSE OVERALLS (zonder mouwen) in blauw, khaki, grijs en groen 15.25 - 16.75 - 17.00 2-DELIGE OVERALLS (los jasje en broek) in blauw en khaki 22.75 KINDER- en JONGENSOVER ALLS in diverse kleuren vanaf 8.00 STOFJASSEN in khaki, groen en grijs 15.00 - 16.75 KOLBERTS in blauw, khaki en grijs 14.75 - 15.00 Tevens zorgde onze inkoop voor een enorme kollektie WERKBROEKEN en WERKHEMDEN NATUURLIJK HENSEN VOOR WERKENDE MENSEN PAARLAARSTEEG 1 De damesploeg van die Raeckse heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haar lem, voor de gewestelijke overgangsklasse competitie, de Heemsteedse Berkenrode Combinatie in 22 minuten „verpletterd". De pass, het meest belangrijke element in het spel, werd door de roodwitten weer goed verzorgd en maakte het mogelijk om onafgebroken de aanval in handen te hou den. Vooral Gien de Vries sloeg er lustig op los. HBC bezweek onder deze grote druk, ving slecht op en moest gewoonlijk de bal tweemaal onderhands spelen om hem dan zonder waarde over het net te werken. De alles zeggende setstanden luidden; 15-1, 15-6 en 15-11. De World Boxing Association heeft de schorsing van Cassius Clay opgeheven. Dit houdt echter niet in dat de WBA Clay nu als wereldkampioen erkent. De WBA had Clay vorig jaar geschorst en hem van zijn titel vervallen verklaard omdat hij een revanchewedstrijd tegen Sonny Liston had gebokst. De WBA erkende toen Ernie Terrell als wereldkampioen bij de zwaargewichten. Enkele weken geleden tijdens een ver gadering in Madrid was overeen gekomen dat de WBA Clay's schorsing zou opheffen wanneer de wereldkampioen daarom zou vragen en wanneer hij tevens verklaarde zijn titel tegen Floyd Patterson te willen verdedigen. De winnaar van het gevecht Clay-Patterson zou daarop tegen de win naar van een gevecht tussen Ernie Ter rell-George Chuvalo (Can.) uitkomen om uit te maken, wie zich wereldkampioen mag noemen. De moeilijkheden rond de kroon van de zwaargewichten zouden daarmee dan definitief zijn opgelost. De Franse dagbladen „l'Equipe" en „Le Parisien Libre" hebben woensdag de eerste twee etappes bekendgemaakt van de Ronde van Frankrijk 1966. De start plaats is Nancv, daar vertrekken de ren ners op 21 of 22 juni (afhankelijk van het besluit van het kalendercongres van de UCI) naar Charleville, dat als eerste etappeplaats fungeert. Het doel van de tweede dag is Doornik. De Frans-Belgi sche etappe Charleville-Doornik wordt voor het eerst opgenomen in het route schema van de Ronde van Frankrijk. Deze week in het Krelagehuis alleen wedstrijden voor het district Haarlem, Het volgende programma wordt afge werkt. Donderdag: Dames: 7 uur: Exercitia 2- Rapiditas; HOC 4-Typhoons; 8 uur: An- tilopen-Akrides; Heren 8 uur: White Stars-Antilopen; 9.15 uur: Sea Devils 2- Haarlem Cardinals 2; Flamingo's 3-Ra- piditas. Vrijdag: Dames: 7 uur: White Stars 3- Odin; 8 uur: H.O.C. 2-H.O.C. 3; Heren: 7 uur: Typhoon 4-Antilopen 2; 8 uur: Odin-Typhoon 2; 9.15 uur: Typhoon 3- Akrides; Schoten-Sea Devils.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 21