Mentaliteit belangrijker dan instructies, zegt minister Bij post voor Vondeling zit liberaal verwijt „Nederland staat niet meer alleen in waterbouwkunde" AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig Kamercommissie hesprak fataal politieschot Geen verruwing in optreden van politie Doden in het verkeer Zionistenprotest tegen Russisch amendement MARTIN LUTHER KING EREDOCTOR Brief aan spijtoptanten wekte misverstand „V erzoeningskerk" in Rotterdam Neuskegel raket opgevist Kamerlid stelt vragen over de „spooktrein" ProfVolker bij ambtsaanvaarding: Verzending van zeepost Burgemeester van Helden verbiedt dorpsrevue Iets kouder mSSiïi DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 Speelzalen dicht Vivisectie-dieren %fSË RPhé Haarlem - *- Beverwijk Velsen-IJ muiden WEERRAPPORTEN ozo 14 Recente droeve gebeurtenissen als gevolg van gewapend optreden van politiemannen zyn gisteren in de commissie voor Justitie van de Twee de Kamer ter sprake gekomen. De heer Berkhouwer (V.V.D.) hield daarover een gepassioneerd betoog, waarin hy eiste, dat de politie slechts wapens zou mogen gebruiken voor zelfbescherming en indien alle andere middelen en mogelijkheden zijn uit geput. Oud-minister Toxopeus (V.V.D.) wees erop, dat vorig jaar de commissie over eenstemming met de ministers van Ju stitie en van Binnenlandse Zaken had be reikt over een nieuwe instructie voor de rijkspolitie in dat opzicht, welke als voor beeld zou gelden voor gemeentelijke poli- tiekorpsem. Minister Samkalden wist niet precies wanneer deze nieuwe instructie zal uitgaan. Hij was echter van oordeel dat de mentaliteit en de geoefendheid be langrijker zijn dan instructies. Over het algemeen zag hij de ongelukken met schietwapens als individuele ontsporin gen. Er is geen sprake van verruwing in het optreden van de politie. Hij nam no ta van opmerkingen over politiemannen, die al jarenlang geen schietinstructie meer hebben gehad. Het recente voorval in Wassenaar gaf aan dit debat een tragische actualiteit. Minister Samkalden sprak deernis uit met de slachtoffers, die bij deze en ande re soortgelijke gebeurtenissen zijn geval len. Het gebeurde is des te tragischer, zei hij, wanneer men de slachtoffers aan twee kanten moet zoeken zoals in Wasse naar. De betrokken politieman heeft de politiedienst 22 jaar lang trouw en toege wijd uitgevoerd. Langdurig is in de Kamercommissie ge praat over het bevel alle zalen met kans spelen deze week te sluiten. Minister Samkalden zei voorlopig niet van plan te zijn met een wettelijke re geling te komen, waarbij het hazardspel in welke vorm dan ook wordt toegelaten. De Tweede Kamer heeft zich twee jaar geleden tegen een dergelijke toelating uit gesproken en de minister wilde niet op die uitspraak afdingen. Het justitiële bevel is gebaseerd op de overtuiging dat het accent bij deze spelen meer ligt op het toeval dan op de behendigheid. Ingrijpen was on vermijdelijk om chaotische toestanden op dit gebied te voorkomen. De heer Berk houwer (V.V.D.) begreep niet, waarom hazardspel langzamerhand niet in geka naliseerde vorm wordt toegelaten, zoals ook de voetbaltoto wettelijk mogelijk is gemaakt. Dat het één zedelijk meer ver werpelijk zou zijn dan het andere kon hij niet inzien. Er zijn in de commissie ook nog vra gen gesteld over eventuele maatregelen te gen uitvoer van dieren die voor vivisectie worden gebruikt. Minister Samkalden zei dat daartegen alleen iets gedaan kan wor den als er een internationale regeling komt. Zonder een dergelijke regeling is het moeilijk de uitvoer te verhinderen van dieren, die pas als ze over de grens zijn voor vivisectie worden bestemd. In de Valeriuskliniek in Amsterdam is overleden de 72-jarige heer J. Chris- tiaans, die gistermiddag op zijn fiets in Amsterdam door een bestelwagen werd aangereden en ernstig gewond. In de Smuigelpolder in Baarland is het vierjarig zoontje Koos van de familie J. B ruinklaver om het leven gekomen. Het kind, dat naast zijn vader op een wa gen zat, die gekoppeld was achter een tweewielige tuinbouwtractor, viel van de wagen en werd door een der wielen over reden. „Ik betwijfel sterk of het over het al gemeen voortreffelijke Nederlandse amb tenarenkorps het dooru aangemoedigde werk van een grote schare amateurdetec tives erg op prijs zal stellen." De Nederlandse Zionistenbond heeft in een telegram aan de Russische ambassa deur in Nederland geprotesteerd tegen een amendement van de Sovjet-Unie op een door de V.S. bij de Verenigde Na ties ingediende resolutie. In deze resolutie worden het anti-semitisme en het nazisme veroordeeld. De Sovjet-Unie wil in de re solutie ook het woord zionisme opgeno men zien. Dit schrijft een jonge liberale politicus, de heer L. van Leeuwen te Rotterdam, in een open brief aan minister Vondeling. De minister van Financiën heeft dezer da gen via de televisie iedere Nederlander opgeroepen naar mogelijkheden te zoeken om onnodige uitgaven te vermijden. De heer Van Leeuwen schrijft het prin cipieel onjuist te vinden het hele volk aan het neuzen en speuren te zetten. De amb telijke dienst heeft zijn eigen controle-or ganen. Bovendien laten de Staten-Gene- raal als hoogste controle-orgaan zich ook niet onbetuigd. Als iedereen gaat speuren kunnen be- roepcontroleurs in overheidsdienst hun hoogste chef dankbaar zijn voor het bre vet van onvermogen. De heer Van Léèuwen vindt de oproep van de minis ter „Wanneer u meent, dat ambtena ren te veel geld uitgeven, of dat over- heidswerk goedkoper kan worden uitge voerd, laat het dan aan mij weten" onjuist. Hij beveelt hem studie van in de Tweede Kamer gesuggereerde verminde ring van uitgaven aan. - 4 tl J In vragen van de ministers Luns en Samkalden heeft het Tweede-Kamerlid de heer Daams (P.v.d.A.) onlangs een zeer ambtelijke brief gelaakt welke de Neder landse ambassade in Djakarta aan spijt optanten in Indonesië had gezonden en waarin de indruk werd gewekt dat na 1 januari 1966 geen rijks voorschot voor de reis naar Nederland meer zou worden verstrekt. In hun antwoord zeggen de ministers het te betreuren dat hierover een mis verstand is gerezen. Zij kunnen zich voor stellen dat sommige belanghebbenden de mededeling over de beëindiging van de rijksvoorschotregeling hebben losgemaakt uit het verband van de brieven waarin zij voorkomt en hieruit hebben geconclu deerd dat na 1 januari 1966 geen rijks voorschot meer zal worden toegekend. De Nederlandse ambassade in Djakarta zal er voor zorgen dat deze misverstanden uit de weg worden geruimd en er op wij zen dat degenen, die buiten hun schuld niet in staat blijken te zijn geweest bin nen de gestelde termijn met de ambassa de contact op te nemen, niet aan deze termijn zullen worden gehouden. Degenen die buiten hun schuld niet binnen de nor male periode v,an zes maanden kunnen repatriëren, zullen een redelijk uitstel krijgen. f s In een „verzoeningskerk", die waar schijnlijk volgend jaar in het Hordijker- veld in Rotterdam zal verrijzen, zullen perkamenten rollen worden ingemetseld, waarbij de namen zullen worden vermeld van Nederlanders en Duitsers, die in de jaren 1940-1945 in Nederland door oorlogs geweld zijn omgekomen. Het plan voor deze nieuwe kerk, die tot de parochie „De wederkomst des Heren" zal behoren, is afkomstig van pastoor P. H. L. van Ingen. De Duitse rooms- katholieken zullen op voorstel van kardi naal Döpfner een inzameling houden voor dit doel. De UK 144 van schipper L. Romkes uit Urk heeft benoorden Terschelling een gedeelte van een raket opgevist. Het bleek de neuskegel van een Nato- raket te zijn, die nog vier kilo spring stof bevat en een waarde vertegenwoor digd van 7600 gulden. De 63-jarige William Holt uit Kiln- hurst in het Engelse graafschap Yorkshire heeft in veertien maan den niet minder dan 18.000 kilo meter afgelegd op de rug van zijn paard Trigger. Hij is nu op weg naar huis. De foto is gemaakt in Ostende, vlak voor de oversteek naar Dover. (Telefoto). Het Tweede-Kamerlid de heer Aantjes (A.R.) heeft aan de minister van Ver keer en Waterstaat vragen gesteld over de rit van de „spooktrein" tussen Baam en Amersfoort op 18 oktober. Hij vraagt om zodanige maatregelen, dat een treinstel niet zo maar door een onverhoedse be weging ontkoppeld kan worden, dat de wagenbestuurder wordt gewaarschuwd als een stuk van de trein losraakt en dat in dat geval een treinstel automatisch af remt. Prof. ir. A. Volker, buitengewoon hoog leraar in de afdeling weg- en waterbouw kunde aan de technische hogeschool te Delft, heeft zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede, waarin hij be toogde dat in ons land reeds waterbouw kundig onderzoek werd uitgevoerd voor dat men in andere landen het praktisch belang van een dergelijk onderzoek in zag. Ons land heeft in de internationale orgahisaties van het begin af een niet on belangrijke rol gespeeld, maar nu in vele landen, en vooral in de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, de hydrologie op groot se schaal wordt aangepakt, is het aandeel van Nederland relatief kleiner geworden. Zelfs op het meest „Hollandse" terrein van de hydrologie, namelijk de hydrolo gie van de delta en kustgebieden, neemt Nederland niet langer de afzonderlijke plaats in die het vroeger bezat. De tijd is voorbij, aldus prof. Volker, dat alleen de Nederlandse waterbouwkun digen, steunend op hun technische kennis en ervaring kunnen vertellen wat men kan ondernemen tegen het geweld van de zee. Wij zullen in dit feit een aansporing moeten zien om onze vooraanstaande po sitie te behouden door iets harder te wer ken dan onze concurrenten. Een belangrijk programma van inter nationaal onderzoek op hydrologisch ge bied wordt thans ten uitvoer gebracht door de Unesco als hydrologisch tienja renplan. Meer dan tachtig landen werken mee aan dit project, dat beoogt door com binatie van onderzoek gezamenlijk de ken nis van de hydrologische verschijnselen te verbeteren. Ook de regionale samen werking wordt hierbij gesteund en het is te hopen, aldus de spreker, dat in dit kader een samenwerking tot stand zal ko men aan de oeverstaten van de Rijn, aan gezien aan de analyse der hydrologie van deze rivier maar weinig is gedaan. Tenslotte zei de spreker, dat bij het on derwijs in de hydrologie meer aandacht zal moeten worden geschonken aan het gebruik van Engels en Frans als techni sche voertalen. Tussen prins Bernhard en koningin Ju liana staat een lachende dr Martin Luther King, die zo juist doctor honoris eausa in de economische wetenschappen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam is geworden. De Amerikaanse negerlei der, die gistermiddag met twee uur ver traging op Schiphol arriveerde, heeft van morgen met zijn echtgenote een bezoek aan de koningin gebracht op paleis Soestdijk. Dr. King heeft verklaard dat hij ook na Los Angeles nog steeds vertrouwen heeft in de politiek van geweldloosheid, maar dat in situaties van frustratie en wan hoop in een ghetto, zoals die in Los Angeles bestaan, altijd uitbarstingen mo gelijk zijn. Over Vietnam heeft hij ver klaard: „Er kan geen vrede zijn zonder recht en geen recht zonder vrede". Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Cap San Nicolas" (25/10); Australië: ms. „Zaankerk" (27/10) en ms. „Sinaloa" (30/10); Brazilië: ms. „Cap San Nicolas" (25/10) en ms. „Alhena" (27/10); Canada: ss „Mormacaltair" (24110) en ms. „Broriver" (27/10; Chili: ms. „Weimar" (24/10); Indonesië: ms. „Ly- caon" (24/10); Ned. Antillen: ms. „Jason" (26/10); Suriname: ms. „Adonis" (27/10); Verenigde Staten: ss. „Mormacaltair" (24/10) en ms. „Korendijk" (27/10); Z -Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms. „Southampton Castle" (24/10). Inlichtingen betreffende de verzendata van postpaketten geven de postkantoren. Frans Halsmuseum (aula), vandaag 20.15 u.: Pianorecital door Carol Rosenberger. Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Concert door „Door Zang Vriendschap", m.m.v. het N.Ph.O. o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „To catch a thief', 14 j. Frans Hals, 18.45 en 21.15 u.: „Mac Lin- tock, de geweldige", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Lieve, lieve John", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Moord voor het voet licht", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Captain Blood", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondags van 1317 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen v. Ostade. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. .V.Ï -V - Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 1017 u. Zondags van 13—17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 1018 u. en van 2022 u. en zondags van 1417 u. en vap 2022 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 to 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum van Looy: Van 22 oktober af expositie van schilderijen van Israëlische kunstenaars. Geopend op werkdagen van 10-17 uur en op zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 nov. openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Cor- ry Vonk met „Wat een land, wat een land". Waagtaveerne (hoek Spaarne/Damstraat) vrijdag 21 u.: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma m.m.v. Dorris Henderson. DONDERDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater, geen filmvoorstellin gen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Nie mand ontkomt zijn noodlot". W.B. Theater, 20 u.: Feestavond voor de Algemene Bond van Bejaarden. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Stadskantoor, Plesmanweg: Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70; gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. VRIJDAG 22 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge heim agente in Gibraltar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Niemand ontkomt zijn noodlot". W.B. Theater, 20 u.: „De ontembaren". Stadskantoor, Plesmanweg: Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. Herv. Ver. Geb, Schans, 20 u.: Amateur Fotografenver. DONDERDAG 21 OKTOBER City, 20 u.: „Rilling Stadsschouwburg, 20 u.: Jubileumfeest avond van „IJmuidens Roem". Cultureel Centrum, 20 u.: Smalfilmclub Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 22 OKTOBER City, 20 u.: „Fantomas". Stadsschouwburg, 20 u.: „Patrouille der verdoemden". Stadhuis, 14 u.: Viering 10-jarig bestaan SAMVRO. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen, vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling is tot 7 november en is ge opend: zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 u.; filiaal Wjjkerstraatweg 77, Velsen-Noord, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Velsen, Willemsbeekweg 96. IJmuiden, van 14.30-17.30. 16.30-17.30 (jeugd) en van 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, van 14-17 en van 19-21 uur. Opgedronken. De politie in Utrecht heeft een 28-jarige kantoorbediende aange- houten die bij het administratie-, assu rantie- en financieringsbedrijf waar hij werkte tienduizend gulden heeft verdui sterd. Hij heeft het geld grotendeels aan drank opgemaakt. Kinderlijkje gevonden in tas. Personeel van de spoorwegen heeft bij een routi ne-opruiming in het bagagedepot aan het Centraal Station te Rotterdam de resten van een kinderlijkje in een week endtas gevonden. De tas stond al van half augustus af in het depot. Nederlandse roos bekroond. Een door Jan Loenders kwekerijen n.v. te Tegelen in gezonden roos heeft in Monza bij Mi laan de hoogste onderscheiding gekre gen. De prijs bestaat uit een zuiver gouden kroon, bezet met edelstenen, een natuurgetrouwe kopie van de kroon van koningin Theodelinde uit de zesde eeuw. De wedstrijd was georganiseerd door de Italiaanse rozenvereniging in samen werking met de steden Monza en Mi laan Dienstweigeraar. De politierechter te Assen heeft gisteren als sluitstuk van de nogal sensatie verwekkende „honger staking" in het kamp voor gewetensbe zwaarden te Vledder een twintigjarige inwoner van Kerkrade overeenkomstig de eis wegens dienstweigeren veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. Anti-joodse preek. Enkele parochianen uit Leende hebben zondag uit protest tegen een preek van pastoor Woestenburg da kerk verlaten en het bisdom op de hoog te gesteld van de inhoud van dit ser moen. De pastoor had op de preekstoel betoogd dat het lijden van de joden aan henzelf te wijten is en niet de schuld is van de rooms-katholieke kerk. Hij sprak voorts over het streven naar de wereldheerschappij van het joodse volk in de jaren '20. De burgemeester van het Noordlim burgse plaatsje Helden heeft op grond van de plaatselijke politieverordening aan een amateur-toneelvereniging de uitvoe ring verboden van een dorpsrevue, al thans met de huidige tekst. Er zou in de ze revue nogal de draak worden gesto ken met plaatselijke toestanden, waarbij zelfs autoriteiten niet ontzien werden. De manier waarop dit gebeurt kan volgens de burgemeester niet door de beugel. De revue is na één opvoering verboden. UUMWWWWMIrfWMWMWWUWWUWUWUUUWWMVWVWUUyWWWWyi Het K.N.M.I. deelt mee: Het uitgestrekte hogedrukgebied boven het Europese vasteland, dat al sinds het vorige weekeinde het weer beheerst, had vanmorgen zijn centrum boven West-Rus land. In het windstille gebied rond het centrum kwam plaatselijk vijf graden vorst voor. Eén tot twee graden vorst werd hier en daar in Zuid-Duitsland ge registreerd. In ons land kwam de tempe ratuur alleen dicht bij het aardoppervlak op sommige plaatsen iets onder nul. Daar de wind uit oost tot zuid-oost blijft waaien wordt de koudere lucht uit Duits land ook naar ons land gevoerd, zodat vooral de nachtelijke minimumtempera turen iets zullen dalen en er dus op meer uitgebreide schaal nachtvorst zal voor komen. Overigens komt er in het weer niet veel verandering. De depressie-acti viteit op de oceaan is groot, maar reikt niet verder dan tot de westkust van Ier land. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c - 4 •05 a if I c C u 0, V fl cS Den Helder onbewolkt ozo 13 0 Ypenburg mist o 13 0 Vlissingen onbewolkt o 13 0 Eelde onbewolkt ozo 13 0 De Bilt onbewolkt o 15 0 Twente onbewolkt ozo 14 0 Eindhoven onbewolkt ozo 15 0 Z.-Limburg onbewolkt o 13 0 Helsinki zw. bew. wzw 5 0.3 Stockholm licht bew. windst. 11 0 Oslo geh. bew. windst. 9 0 Kopenhagen half bew. wzw 13 0 Aberdeen zw. bew. zzo 12 0 Londen onbewolkt ono 15 0 Amsterdam onbewolkt o 13 0 Brussel onbewolkt 0 Luxemburg onbewolkt no 14 0 Parijs onbewolkt ono 12 0 Bordeaux mist windst. 23 0 Grenoble geh. bew. windst. 16 0 Nice onbewolkt n 20 0 Berlijn zw. bew. o 12 0 Frankfort half bew. windst. 14 0 München geh. bew. o 9 0 Zürich motregen n 6 0.1 Genève geh. bew. windst. 11 0 Locarno geh. bew. o 15 0 Wenen zw. bew. windst. 11 0 Innsbruck geh. bew. z 9 0 Belgrado onbewolkt windst. 14 0 Athene zw. bew. n 0 Rome zw. bew. ono 22 0 Barcelona geh. bew. nnw 21 0 Madrid zw. bew. windst. 19 0 Mallorca onbewolkt windst. 24 0 Lissabon regenbui z 21 0.4 Vrijdag 22 oktober Zon op 07.17 uur; onder 17.32 uur. Maan op 04.04 uur; onder 17.11 uur. Maanstanden Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 oktober Hoog water 0.40 uur en 13.15 uur. Laag water 8.51 uur en 21.07 uur. Vrijdag 22 oktober Hoog water 1.40 uur en 14.08 uur. Laag water 9.48 uur en 22.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2