Flessehals Haagsche Schouw blijft zeker nog een jaar Nieuwe brug is klaar, maar vijf viaducten nog niet Tarnopol-proces begonnen SGHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHR Verkouden? Ook Den Haag wil een eigen wegenwacht VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 11 RillerigOnprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UeVfooüUA o/> Examens De opvallend verfijnde tinten in de Lippits-najaars-collectie stel len elke vrouw in staat zich chique te kleden.Wollen mantels met bisam, spits hutria of nerts kragen zijn en voque. Voor de man die eisen stelt aan "style" is ruime keus uit o.a. mohair en wol-trevira. Door plichtsgevoel is het gelukt deze pest de baas te worden" Jonkheer F. J. E. v. Lennep erelid van Rembrandt „DE UILEN BOOM" HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT Telefoon 02560-8623 Claus von Amsberg Van mij mag het Voorrang Edelman en bedelman Wat nu, eminentie? Let op de ambtenaren Kwalijke zaak Duur aardgas Fris gewassen Nederland helpt Polen Als een ogenschijnlijk overdreven luxe ligt op enkele honderden meters van de smalle brug over de Oude Rijn, in Rijks weg 4 bij Leiden, een nieuwe brede brug. Dit punt, berucht als de flessehals Haag sche Schouw, zal zeker nog tot eind vol gend jaar berucht blijven. Want al is de nieuwe brug klaar, de weg is dat nog niet. Het werk aan de weg ligt al maan den stil omdat de voltooiing moet wach ten op vijf viadukten, waarvan de bouw pas dit jaar op gang is gekomen. Als alles meeloopt zijn de v-iadukten klaar in augustus van het volgend jaar. Als dan weer alles meeloopt kan eind 1966 dit drie kilometer lange stuk rijksweg worden ge opend. Luxe is de nieuwe brug met de aan sluitende weg zeker niet. Al jaren schreeuwt de „flessehals" om verbetering omdat de oude brug gevaarlijk smal is, de aansluiting naar Leiden ongelukkig is •n de twee bochten hinderlijk zijn. Door het nieuwe stuk weg worden de bochten vermeden. De autoweg wordt via de nieuwe brug rechtgetrokken terwijl er bovendien een behoorlijke aansluiting komt voor het verkeer van en naar Lei den. Daarvoor komt er een verkeersplein onder de verhoogde rijksweg. Voor deze kruising en vier andere moe ten er vijf viadukten komen. Het is de bouw van deze viadukten die het leven van de beruchte flessehals rekt. Pas vo rig jaar is de bouw van de viadukten aan besteed. Op dat moment was de brug al Advertentie Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal Frans met lof mevr. S. ten HavePos (Amsterdam). Cum laude gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer P. E. Treffers te Amsterdam, op een proefschrift geti teld: „Abortus provocatus en anticoncep tie. Een onderzoek over geboortenbeper- king bij vrouwen, opgenomen in de kli niek voor verloskunde en gynaecologie van de universiteit van Amsterdam". Promomotor was prof. dr. G. L. Kloos terman. Eveneens tot doctor in de geneeskunde is gepromoveerd de heer J. H. Aafjes te Wageningen op een proefschrift getiteld: „Over vluchtige vetzuren in het bloed en over de pathogenese van acetonaemie bij runderen". Gastpromotor was prof. dr. E. Brouwer (Wageningen). Mej. S. Barendrecht, geboren te Rijs wijk (Z.-H en thans wonende te Rot terdam, is in Leiden gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld: „Frangois van Aers- sen (diplomaat aan het Franse hof)". De promotor was prof. dr. B. W. Schaper. Utrecht. De heer T. Goudriaan uit Utrecht is tot doctor in de letteren ge promoveerd op het proefschrift „Kasy- apa's book of wisdom". Promotor was prof. dr. J. Gonda. Leiden. De heer O. Groot, geboren te Modjokerto en thans wonende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld: „On the orientation of young sockeye salmon (on- corhynchus nerka) during their seaward migration out of lakes". De promotie ge schiedde cum laude. De promotor was prof. dr. J. J. A. van Iersel. vrijwel voltooid en lag de weg ook al klaar, op de verharding na. Hoewel de aannemer alle zeilen bijzet om de viadukten snel te voltooien kun nen deze kunstwerken nu niet eerder klaar zijn dan in augustus. In de zomer kunnen de wegenbouwers weer actief wor den. Zij hebben de tijd, want het ver- De brug over de Oude Rijn voor grondis rrièt het kruispunt (links) jarenlang een belemmering geweest voor het verkeer Den Haag-Amster dam. Een nieuwe brug met de klap omhoog ligt klaar. Links is het viadukt ten behoeve van de aan sluiting naar Leiden in aanbouw. harden van de weg kan pas beginnen als de viadukten klaar zijn. „Als alles meeloopt" om even het zonnig optimistische spraakgebruik in de bouw te gebruiken heeft het autover keer in Nederland eind van het volgend jaar één knelpunt minder. Advertentie SPECIAALHUIS REGENKLEDING Ziek. Premier Toenkoe Abdoel Rahman van Maleisië is ziek. Hij heeft een vi rusinfectie. Al zijn afspraken voor de komende week zijn afgezegd. (Van onze correspondent) BONN. In Stuttgart is het „Tarno- pol"-proces tegen Paul Rabel en andere nazi's begonnen. Het gaat om de moord op 30.000 joden in Galicië. De vooronder zoekingen van de opsporingscentrale in Ludwigsburg hebben drie jaren geduurd. Tot nu toe zijn al meer dan honderd ge tuigen opgeroepen. De meesten komen uit Israel en de Verenigde Staten. In Galicië woonden een half miljoen jo den ongeveer 10 percent van de totale bevolking. Als onderdeel van Hitler's „op lossing van het jodenprobleem" moesten deze joden van de aardbodem verdwijnen. IN DE JAREN 1941 tot 1943 voerde de S.S. Hitiers opdracht punctueel uit. In het bericht van S.S.-leider Friedrich Katz- mann staat te lezen dat 434.329 joden in het gebied van Tarnopol .waren omge bracht. Katzmann schrijft: „Alleen door persoonlijk plichtsgevoel van iedere offi cier en van iedere soldaat is het gelukt deze pest in de kortst mogelijke tijd de baas te worden." Katzmann wist zich na de oorlog met door de Gestapo uitgereikte valse papieren in Darmstadt schuil te hou den. Pas op zijn sterfbed bekende hij zijn misdaden. Tien verdachten Door het overlijden van Katzmann zijn nu in Stuttgart de voornaamste beklaag den de 59-jarige Paul Rabel, leider van de kampen in het gebied van Tarnopol (tot zijn arrestatie koopman) en de 56- jarige Hermann Müller (tot zijn arresta tie groentenhandelaar)In totaal staan tien verdachten in het „Tarnopol"-proces voor hun rechter. Hun wordt deelneming De Vereniging Rembrandt tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Nederland heeft haar onlangs afgetreden voorzitter jhr. F. J. E. van Lennep tot ere lid benoemd. Als voorzitter is hij opge volgd door de heer D. F. W. Langelaan uit Amsterdam. aan georganiseerde vernietingen van men sen en ook eigenmachtige en willekeurige vernietigingsacties ten laste gelegd. Over de acties in het gebied van Tar nopol schrijft Gerald Reitlinger in „die S.S.", het standaardwerk over Hitiers elitetroepen: „Het vrijwilligerslegioen Waffen-S.S. Wiking-Rus verworf zijn eer ste roem op 29 juni 1941 bij Tarnopol in Galicië. Het bericht van de stoottroepen van 11 juli luidt dat „600 joden in Zborow tussen Tarnopol en Lvov door de Waffen- S.S. als vergeldingsmaatregel voor Rus sische gruweldaden zijn doodgeschoten." Advertentie jf»" Hotel (T Restaurant Taveerne vanouds Een van onze specialiteiten FONDUE BOURGUIGNONNE een gezellig pruttelende maaltijd in Oud-Hollandse omgeving. De stadsdienst van de Wegenwacht in Amsterdam blijkt zo'n groot succes te zijn, dat ook in Den Haag plannen be staan om een dergelijke dienst in te stel len. Het initiatief voor de stadsdienst van de Wegenwacht in Amsterdam is uit gegaan van het gemeentebestuur in de hoofdstad. De Wegenwacht bemiddelt daar nu en verleent haar diensten gedurende de sluitingstijden van de plaatselijke ga ragebedrijven, dus in de weekeinden en op werkdagen na 17.00 uur. Het gemeentebestuur van Den Haag heeft met de V.V.V. en met de BOVAG het plan besproken om ook in de resi dentie een stadsdienst van de wegenwacht in te stellen. Omtrent, de tegenstand die van vele kanten blijkt tegen de goedkeuringswet voor een te sluiten huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg, veroorloof ik mij een waarschuwende stem te laten horen. Niet om hiermee aan te geven, dat ik vóór een goedkeuring zou zijn, maar omdat de gevoerde acties niet doordacht zijn en leemten vertonen. Bij elk strafbaar delict wordt de goede stelregel gevolgd de omstandigheden te laten gelden, waaronder de daad is ge pleegd. Niet aldus in het geval von Ams berg. En sedert wanneer wordt iemand ge acht voor een gedachte, beweging of ideaal te zijn, als hij zich niet uitdrukke lijk hiertegen verklaart. Mij is in parti culiere gesprekken over dit onderwerp ge bleken, dat tal van mensen de heer von A. niet willen aanvaarden, omdat hij Duitser is. Zoals een dame die ik tot de intellectuelen wil rekenen het onomwon den zei: Ik wil in dit geval niet rede neren met mijn verstand, mijn gevoelens verzetten zich ertegen. Deze dame en soortgelijke lieden zien hierbij over het hoofd dat zij hiermee de geest van een der vele verderfelijke slagzinnen van hun vijanden tot de hunne hebben gemaakt: Jude ist Jude. En wie kan zeggen hoeveel tegenstre vers er dezelfde gedachten of gevoelens op nahouden. Wil men de heer von A. veroordelen dan dienen de gronden wel zó overtuigend te zijn dat twijfel uitge sloten is. Laat ik vaststellen dat er twij fel gerezen is bij het Nederlandse volk. Naar mijn oordeel heeft men de heer von A. geen recht doen wedervaren en dit moet toch de basis zijn van onze houding. Dit zou alsnog kunnen gebeuren en wel op deze wijze dat een groep van vooraan staande, capabele en integere Nederlan ders uit verschillende zo uiteenlopend mo gelijke richtingen zich beschikbaar stelt om een gesprek te hebben met de heer von A., waarbij alle nodige punten en overwegingen zo veelzijdig en open moge lijk zullen worden behandeld en alle ge wenste inlichtingen door de heer von A. dienen te worden verstrekt. Onnodig te zeggen dat ook zij die door openbare ac ties van hun tegenstand hebben laten blij ken in deze groep goede Nederlanders dienen te worden opgenomen. Deze com missie verplicht zich over dit gesprek een uitvoerig verslag uit te brengen ten over staan van het Nederlandse volk dat als richtsnoer zou kunnen dienen voor een juiste beoordeling van de heer von A. Naar mijn wijze van zien kan slechts op deze wijze recht worden gedaan aan de betrokkenen. Wij mogen aannemen, dat zowel prinses Beatrix als de heer von A. in een dergelijk eerlijk gesprek zal toestemmen, omdat dit zowel in hun eigen belang is als in dat van het gehele Nederlandse volk. Het zou mij verheugen, wanneer dit initiatief ter hand zou wor den genomen. S. GOUDSMIT, Amsterdam. Mijns inziens is het voor de politie moeilijk met de jeugd om te gaan. Meest al ligt de schuld bij de ouders die hun kroost geen betere opvoeding geven. Is het voor de politie niet beter lijfstraf toe te dienen? De jongelui vragen hierom. En daaraan is geen mens dood gegaan. Van mij mag het. MEJ. H. VAN DER KLUYT, Haarlem. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Als u voorrang heeft Is het nog niet zeker dat uw tegemoetrijder het geeft Als u met voorrang lang wilt leven Kijk dan of uw tegemoetkomer het wil geven Met voorrang kunt u lang leven, als uw tegemoetkomer het wil geven Door voorrang geven Dankbaarheid beleven Wellicht kan de verkeersinspectie boven staande regels op borden langs de auto wegen plaatsen. D. KOOL, Haarlem. HULP! aan Kinderpostzegelactie; Blin deninstituut; Blindengeleidehondenfonds; Prins Bernhardfonds; Reclassering; Si- mavi; Leger des Heils; Militaire tehui zen; Gebrekkige Kinderen; Minder be deelden, Speeltuinen, en nog vele andere, teveel om op te noemen. Naar een oud gezegde is Nederland het land van edelman en bedelman, men zou het wel zeggen. Volgens de jongste nota zijn één der posten uit de begroting die drastisch verhoogd worden de hulp aan de minder ontwikkelde gebieden, voor waar een loffelijk streven en zij die er belang bij hebben zullen wel juichen. Hoe staat het met de hulp in eigen land? Be paald niet zo best, als men naar boven staande lijst kijkt van noodlijdende instel lingen. De regering laat het maar over aan de rammelende bussen en steunlijs- ten. Er gaat geen week voorbij of je krijgt zo'n bus of lijst onder je neus door een of andere dame of heer aange boden (en ik heb respect voor hun cor rectheid en doorzettingsvermogen) maar is dit de juiste weg, al deze bedelpar tijen? Zou het niet beter zijn als de re gering eerst eens de hand in eigen boe zem stak alvorens de rijke Piet uit te hangen tegenover het buitenland, terwijl er in eigen land nog zoveel te doen is. Deze bedelarij is een doorn in het oog van menig burger. Natuurlijk zegt men: we moeten sociaal gevoelend zijn en deze mensen moeten geholpen worden. Zeker, maar is het hemd niet nader dan de rok? Waren onze buurlanden in 1940-1945 zo sociaal-gevoelend? Zeer zeker niet. Neen, ik geloof dat er in eigen land nog veel te doen is en menige charitatieve instelling zou dankbaar zijn met een flinke jaar lijkse subsidie door de regering aangebo den, en dan al dat gebedel van de baan, dat is ouderwets en uit de tijd. H. VAN VELDHUIJSEN, Haarlem. In de couranten van 7 oktpber 1965 is eën belangrijke uitspraak van kardinaal Alfrink opgenomen. Hij stelt daarin dat elke oorlog, zowel de defensieve als de offensieve, een onchristelijke daad is. En daar staat het dan, zo eenvoudig, dat het onwerkelijk aandoet. Het heeft 1965 jaren moeten duren, voor een hoge kerkelijke autoriteit dit durft te zeggen. Voor de meer eenvoudige van geest lag dit feit van het begin af in het christen dom opgesloten; een Duitse predikant deed de volgende uitspraak: „De christen die geweld voor mogelijk houdt om de vrede te winnen, te bevorderen of te ver zekeren, oordeelt niet als christen, maar op grond van eigen gedachten en inzich ten, waarbij hij zich wel op een lange kerkelijke traditie beroepen kan, maar op één kan hij zich niet beroepen: Op Jezus Christus, net zo min als op diens aposto lische getuigen." Men beroept zich zo graag op de zogeheten christelijke be schaving, maar wij kunnen in alle rust vaststellen dat wij die nog nooit gehad hebben; en het blijft een vraag of zij ooit zal komen. En nu, eminentie, wat gaat u doen? Blijft het bij woorden of volgen er daden? Bant u de oorlog uit door middel van de ban uitspreken over een ieder die de wa pens opneemt? Krijgen uw aalmoezeniers nu instructie uw gedachten verder uit te dragen? Moeten wij de wervingsadverten ties van leger en vloot niet weigeren? Het belangrijkste aspect wordt hier nooit in vermeld: het doden van medemensen. Eminentie, u kunt heel wat doen, maar doe het dan vlug, voor het te laat is, anders komen wij elkander nog tegen wanneer wij met miljoenen tegelijk de horizon overgaan, veroorzaakt door een defensieve, humane, tactische waterstof bom. L. VAN IJMOND, IJmuiden. Ik zag een ambtenaar van 't Rijk Brutaalweg in een „lelijk eendje" Z'n vrouw zat breeduit achterin, Compleet met baby, fles en speentje. Waarom rijdt hij niet op een fiets En voedt zijn vrouw niet zélf haar spruitje' Laat zijn salaris dit wel toe: Zo'n luxueus en kostbaar uitje? Ik meld u dit; ik help u sparen En let dus op de ambtenaren! Een juffrouw bij de PTT Zat borderellen op te tellen En naast haar telmachientje lag Een zakje drop en ulevellen. Natuurlijk komt dit niet tepas Zolang ze niet met tellen klaar is En bovendien vraag ik me af-: Kan zij dit doen van haar salaris? Ik meld u dit; ik help u sparen En let dus op de ambtenaren! „Jij krijgt een wasmachine schat", Zei gul en vlot de ref'rendaris. Zijn vrouw keek van de tobbe op En zei wantrouwend: „als 't maar waar is „Op afbetaling", suste hij, „Al is 't 'n hap uit mijn salaris Hoe kan dat nou? vraag ik me af Vindt u ook niet, dat dit héél raar is? Ik meld u dit; ik help u sparen En let dus op de ambtenaren! J. WIELING, Heemstede. De yorige week was in deze rubriek een waarschuwing opgenomen van de Stich ting Comité Zuid-Afrika tegen het kopen van Outspansinaasappelen, omdat deze vruchten uit Zuid-Afrika afkomstig zijn. Deze boycotactie is ongetwijfeld een kwalijke zaak daar de donkergekleurde arbeiders in de sinaasappeltuinen er juist het eerst en het ernstigst door zullen wor den getroffen, aannemende althans dat de actie enig effect zou sorteren. Als het comité meent een bijdrage te moeten leveren tot oplossing van de grote problemen waarmede volk en bestuur in Zuid-Afrika hebben te worstelen, laat het dan met constructieve gedachten komen en niet zijn heil zoeken in middelen die slechts afbraak beologen. De aanpak van de problemen eist de uiterste voorzichtig heid. Gun volk en regering de tijd de wegen te vinden die de verhoudingen blij vend doen verbeteren. Zij, die het land niet van eigen waarneming kennen, kun nen daarover moeilijk oordelen. D. WEST. Naar aanleiding van het omschakelen van gas op aardgas en de voor aardgas vastgestelde tarieven wil ik graag de aan dacht vestigen op het volgende. Ik ge bruik thans tussen 300 en 600 kubieke meter gas per jaar. Per maand betaal ik nu aan vastrecht 2,15 en 15)^ cent per kubieke meter. Na de omschakeling op aardgas moet ik per maand 2,25 aan vastrecht betalen en 20 cent per ku bieke meter. Dit betekent dat ik per ku bieke meter gas voortaan 4 'A cent meer moet betalen, terwijl bovendien het vast recht is verhoogd. Dit betekent dat ik per jaar 600 X 454 cent 28.50 meer moet betalen plus nog 1,20 aan vast recht. Hierbij komt nog dat ik mijn gastoe- stel moet laten ombouwen en dat ik een nieuwe geiser moet kopen. En we dachten nog wel dat aardgas goedkoper zou zijn. Commentaar hierbij is overbodig. B. STIENSTRA-VAN CLEEF, Haarlem. (Naschrift: Commentaar hierbij is niet overbodig, omdat de gang van zaken niet geheel juist wordt voorgesteld. De briefschrijver vergeet namelijk dat een kubieke meter aardgas bijna tweemaal zo veel calorieën bevat als een kubieke meter stadsgas. Dit betekent dat men aanzienlijk minder kubieke meter aardgas gaat gebruiken. Wie vroeger 600 kubieke meter stadsgas gebruikte kan (theoretisch berekend) in de toekomst volstaan met ruim 300 kubieke meter aardgas. In de praktijk zal de besparing iets minder gunstig liggen. Men mag echter globaal stellen dat het gebruik niet hoger zal zijn dan ongeveer 400 kubieke meter. Dan zal men dus de volgende berekening moeten maken: 600 m3 stadsgas kost 600 x 15yU cent is f91,50; 400 m3 aardgas kost 400 x 20 cent is f 80,-. Dit betekent een be sparing van f 11,50. Wanneer men hier dan het verhoogde vastrechttarief aftrekt blijft er nog ruim tien gulden over. Dat dit niet voldoende is voor het aanschaf fen van een nieuwe geiser is wel duide lijk. Wel dient er nog op gewezen dat het ombouwen van het gaskomfoor gratis ge schiedt en dat er bij het aanschaffen van een nieuwe geiser een inruilvergoeding is die het apparaat aanzienlijk goedkoper maakt dan bij normale aankoop. Redac tie) Dr. Zuithoff voorspelt het ons: het zal veel erger worden met het wangedrag der jeugd en ik geloof dat graag. Nog een paar uitspraken van deze jeugdpsychiater en zij zullen zich haasten de hier nog niet gesignaleerde vormen van wangedrag te demonstreren, want de doctor zegt: er zit iets positiefs in lange haardracht, abnor male kleding enzovoorts en het zich ont worstelen aan het stempel der ouderen. Want deze ouderen wisten niet beter te doen dan een ambacht leren, zegt de doc tor. Neen, dat deel, der jeugd, dat proble men schept (een zeer klein deel) leert geen ambacht, loopt er vreemd gekleed bij met een gezicht van „wie doet me wat", eventueel met een fietsketting in de zak. Dat zijn niet de zoekenden naar nieuwe vormen, dat zijn de futlozen, de lafaards, de arbeidsschuwen, die onge schikt voor studie zijn, alleen in staat anderen na te apen en thuis hun moeder uit te schelden. Dat overgrote deel van de jeugd dat nieuwe wegen zoekt, de fouten der ouderen inziet, de echte nieuwe gene ratie, is fris gewassen en kwiek gekleed en kijkt u recht in de ogen. Deze jonge ren zijn stoer genoeg van nature zonder lange haren en ook intelligent genoeg om het met dr. Zuithoff pertinent niet eens te zijn. F. S. DE HAAN, Haarlem. Naschrift: (Is de inzender hier in zijn streven te waarschuwen voor genera liseren niet zelf hierin vervallen? Waarom kan een jongeman met lange haren iemand niet recht in de ogen kijken en waarom zijn de jongeren, die de fouten der ouderen inzien, fris gewassen en kwiek gekleed? Waren de ouderen dat niet? Is de vraag of dr. Zuithoff gelijk heeft of niet werkelijk alleen een kwestie van meerdere of mindere intelligentie? Trouwens, „van nature zonder lange ha ren" lijkt ons een minder juiste uitdruk king. Als het waar was zou één ambacht in elk geval niet meer behoeven te wor den geleerd: dat van kapper. Redactie. Bij dezen doen wij u een kopie toeko men, een van de honderden smeekbrie ven die wij al uit Polen hebben ontvan gen. De medicijnen die in deze brief aan gevraagd worden volgens recept van professor dr. Tadeusz Giza, te Krakau, zijn „Dincephalon", „Hypothalannis" „Hypophyse", „Placenta" - Köln - Sülz. De kosten hiervan bedragen plm. 500 D.M. Vele medicijnen zijn in Polen niet te krijgen of te duur. Namens de moeder van een ernstig ziek dochtertje van veer tien maanden, dat niet volwaardig ontwik keld werd geboren, doen wij een beroep op uw lezers steun in dezen te willen verlenen. Wij vragen dit voor onze arme zie ke landgenoten in Polen. Zoals ook de Polen in 1945 hebben bijgedragen tot de bevrijding van Nederland, zo kan de Nederlander nu zijn steentje bijdragen om de nood in Polen te lenigen. De giften kunnen worden overgeschre ven op giro no. 984631 van de Stichting Hulpverlening aan Zieken in Polen te Hoensbroek, Delstraat 9. A. PEREZAK, voorzitter. »oo(»oooronoo<xxxx*»cooooooooooooo(xxxx50ooooooooooooooqt WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden 5 betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ~nr~-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11