Eerste dag van het Noordhollands Jeugdfestival geanimeerd verlopen bender fffl r unie Sn A- 9eSPr0ke" Jeugd Automobiel Club houdt een strandrit naar IJmuiden Eis van negen maanden voor veroorzaken van aanrij'ding onder invloed van alcohol Nazifilm in Westduitse bioscopen I Tomonaga is tweede Japanse scheikunde Nobelprijswinnaar Mariniers botsten in Santpoort tegen lichtmast De heer S. Zonneveld in Heemskerk overleden Kort IJmondnieuws "'fSTXs<e°s 500W G. Inia v/h Kennemer Garage N.V. A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst FM - REOLM0BLER s VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 „Wat mij betreft, morgen weer zo'n dag!" riep donderdagavond in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk een van de 222 opgewekte deelnemers aan het Noordhollands Jeugdfestival uit, toen hij zich hier op de oorverdovende klanken van de een of andere heat-groep met volledige overgave in het turbulente dansgewoel stortte. Waarschijnlijk zal hij in deze verwachtingen niet worden teleurgesteld, want dit grote gezelschap jongeren heeft vrijdag en zaterdag nog een uitgebreid en attractief programma in het vooruitzicht, waarmee de organisatoren op dikwijls originele wijze het nuttige met het aangename wisten te verenigen. Massabedrijvigheid A vondvoor stelling Beverwijkse winkeliers ontvangen bouwtegels automatische «e"8™", scheelt u per stadsverkeer versneUingsna z-lt< kopp^na„SPveel veilige'- TelTj'°Je dingen om u heen richte -imaakt met attrak De hele Simeon «erd verv^ dea,erS ze u tieve extra s, voor IJ muiden e. o. KENNEMERLAAN 222-226 - IJMUIDEN - TEL. 02550-4324-6238 TRADITIONELE verjaardagsattraktie Drukkerij P. W. Nijssen Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten Tegen vrachtauto Te hard gereden en kvalitet, der scetter alt til veegs I I I 1 li i i Prinsenhal was teruggekeerd, begon het later dan oorspronkelijk was vastgesteld. Het eerste nummer hiervan bestond uit de opvoering van A. N. Ostrowsky's sati rieke blijspel in twee bedrijven „Prijs de dag niet voor het avond is", dat door een uit 't Gooi afkomstig amateurgezel schap werd gespeeld. Regisseur Gelijn Mo- lier bleek deze voorstelling op bekwame wijze te hebben voorbereid, waarbij hij zich vooral had toegespitst op de typering van de verschillende figuren, die dan ook over het algemeen met flair werden aan gegeven. Voorts had de regisseur met ensemble, sobere decors en fleurige kos tuums een frisse eenheid verkregen, re sulterende in een vlotte voorstelling, wel ke door het overwegend jeugdige publiek kennelijk met veel genoegen werd beke ken. Daarna volgde het optreden van de dansgroep „Terpsichore" onder leiding van Ferdinand van Altena met een lichte lijk gevarieerd programma, dat een flin ke stimulans betekende voor het publiek om zich later zelf, zij het dan ook met een geheel ander ritme op de dansvloer te begeven, zodat de eerste dag van het Noordhollands Jeugdfestival op opgewekte wijze kon worden besloten. In de Dr. Prinsenhal heerste don derdagmiddag een grote bedrijvig heid onder de deelnemers aan het Noordhollands jeugdfestival, om met het verzamelde materiaal in een minimumvan tijd een overzichte lijke expositie in te richten. Zoals wij reeds in ons blad van giste ren hebben gemeld, heeft de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann het jeugd festival donderdagmorgen officieel in de Burgerzaal van het Velsense stadhuis ge opend, waarna de deelnemers in diverse groepen werden ondergebracht, waar bij zoveel mogelijk rekening met opleiding en huidige werkkring werd gehouden. Met een zestal bussen werden zij vervolgens naar allerlei delen van de ÏJmond ver voerd, waarbij onder meer bezoeken wor den gebracht aan verschillende bedrijven en instellingen, zoals Hoogovens, Van Gel der Zonen, Ceta-Bever, n.v. Bureau Wijs muller, Staatsvissershavenbedrijf en Loods wezen. Hier werden zij telkens door des kundige voorlichters ontvangen en rond geleid, zodat hun een goed inzicht op de bezochte objecten kon worden geboden. Ook werd hun daarbij geregeld het no dige materiaal ter hand gesteld, zoals folders, monsters en andere attributen, waarmee des middags in de dr. Prinsen hal een expositie moest worden ingericht. Dit geschiedde onder leiding van Lense en Liliane Elzinga, waarbij de opgave luidde de gedurende de excursies onder gane indrukken met behulp van het ont vangen materiaal in een kleine expositie weer te geven. Deze opgave heeft een grote bedrijvigheid ten gevolge gehad, om dat de deelnemers uiteraard slechts een korte tijd ter beschikking kon worden ge steld. Onder hun bedrijvige handen kwam stand na stand gereed, waarbij dikwijls een opmerkelijke fantasie en vindingrijk heid kon worden opgemerkt. Uit alles bleek dat zij hun ogen uitstekend de kost hadden gegeven, waardoor de kern van de verschillende bedrijven soms verras send juist werd aangeduid. Een knap stukje werk was bijvoorbeeld de kustin- stallatie, waarmee het loodswezen werd aangeduid, terwijl een andere groep in staat is geweest op overzichtelijke wijze de papierfabricage duidelijk te maken. Rust werd de nijvere werkers daarbij nauwelijks gegund, want om zes uur ston den de bussen al weer te wachten, die hen voor het ruimschoots verdiende diner in de Haarlemse Hildebrandzaal naar de Spaamestad zouden overbrengen. Het is de organisatoren daarbij uitste kend gelukt het tijdschema te handhaven, want toen het gezelschap weer in de Dr. Enige jongedames lieten zich voor het opbouwen van haar stand inspireren door een bezoek aan een Beverwijk- se matrassenfabriek. STOCKHOLM (Reuter en A.P.) De Nobelprijzen 1965 voor natuur- en schei kunde zijn opnieuw toegekend aan ge leerden die zich bezighouden met het on derzoek naar de structuur van de mate rie. De Japanse natuurkundige Sjinitsjiro Tomonaga en de Amerikanen Julian Schwinger en Richard Feynman zijn on derscheiden omdat ze de kennis betreffen de de structuur van het atoom, in het bijzonder de gedragingen van elementaire deeltjes, hebben verdiept. Robert Burns Woodward kreeg de scheikundeprijs om dat hij erin geslaagd is de vervaardiging van bepaalde moleculen langs syntheti sche weg mogelijk te maken. PROF. WOODWARD is in 1917 in Bos ton geboren. In 1937 verwierf hij zijn dok torsgraad in de chemie aan het technolo gisch instituut van Massachusetts. Daar na doceerde hij aan de Harvard universi teit, waar hij ook onderzoekingen ver richtte. Sinds 1944 is hij als hoogleraar aan de Harvard-universiteit verbonden. Prof. Tomonaga is voorzitter van de Japanse raad voor de wetenschappen. Hij is de tweede Japanner die de prijs voor natuurkunde krijgt. In 1949 werd de prijs toegekend aan dr. Hideki Joekawa. Tomonaga weet nog niet wat hij met zijn derde deel van de prijs zal doen, maar hij denkt aan een huisje buiten waar hij zijn wetenschappelijk werk kan voortzetten zonder te worden gestoord door het stadslawaai. Zaterdag om drie uur zal wethouder E. Gerritse van Beverwijk een bouwtegel uitreiken aan de eigenaar van de winkel „Onder de schouw" aan de Begijnen straat te Beverwijk. Op maandag 25 ok tober komen burgemeester Bruinsma en wethouder Gerritse op bezoek bij „de ra diodokter" aan de Begijnenstraat om aan deze middenstander eveneens een bouw tegel te overhandigen ten teken dat hij een bijdrage heeft geleverd aan de verde re opbouw van het Beverwijkse zakenle ven. Advertentie inKEiaw i De jeugd Automobiel Club, een club van enthousiaste jongelui van veertien jaar en ouder, die belangstelling hebben voor auto's en motoren, zal zondag haar eer ste J.A.C.-strandrit houden van Loosdui nen naar IJmuiden. Ze worden zondag middag om vier uur in IJmuiden ver wacht. Zaterdagavond komt een groep J.A-C.- leden bijeen m de jeugdherberg „Ocken- burgh" te Loosduinen voor strandrit-in- structie en om een filmprogramma te zien. Zondagochtend om half elf begint de avontuurlijke rit over het op sommige Advertentie Wie minstens 40.— be steedt ontvangt overhemd of weekender voor PRIJS heren- jongent kleding •ree straat 17 Beverwijk Vanochtend omstreeks half negen is op de rijksweg bij Santpoort een personen auto door onopgehelderde oorzaak ge slipt, gekanteld en vervolgens tegen een lichtmast tot staan gekomen. De bestuur der, een 47-jarige sergeantschrijver van de mariniers uit Den Helder, kwam met de schrik vrij. Zijn passagier, een 44-ja- rige sergeant der mariniers werd licht gewond. Hij is ter behandeling naar het marinehospitaal in Overveen gebracht De auto werd aan een zijde zwaar be schadigd. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELkJKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ ..NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, UMUIDEN - TEL. J029 Do drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. H. C. Smit-van den Brink, d„ Frans Halsstraat 25, IJmuiden- Oost; C. M. van den Bos-Duin, z., Gla- diolenstraat 3, Santpoort; P. J. Gerritsen- Joosten, z., Voorduinstraat 17, Haarlem; C. J. A. de Ridder-Broekhof, d„ Kanaal straat 22, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. J. van Duijven- bode, Homburgstraat 42 rd„ IJmuiden en Z. Windhorst, van Nieuwkoopstraat 12, IJmuiden-Oost; J. B. Zwanenburg, Bloem- straat 65a, IJmuiden en C. Broek, Presi dent Krugerstraat 17, IJmuiden, t.a. Pre sident Krugerstraat 17. IJmuiden; J. J. Hofland, Genieweg 34, Velsen-Zuid en A. M. Pirovano, Schulpweg 588, Velsen- Noord; D. Timmerman, Irisstraat 28, Steenwijk en T. Lolkema, Velserduin- weg 199a, IJmuiden-Oost, t.a. Burg. Voe- telinkstraat 132, Steenwijk; F. J. M. Hink, Kanaalstraat 65 rd., IJmuiden en J. A. Kesselaar, Kanaalstraat 65 rd., IJmuiden; C. N. Zuidhoek, v. d. Veldstraat 54, Lisse en C. J. M. Witteman, Cederstraat 20, IJ muiden-Oost; W. H. de Haas, Lekstraat 7, IJmuiden en M. P. K. Bregonje, Meeu wenlaan 21, IJmuiden-Oost. GETROUWD: H. Snijder en G. G. Bais, Siriusstraat 17, IJmuiden; H. M. J. Plant en E. C. A. Siieker, Brederoodseweg 61, Santpoort; P. Slecht en M. C. Kramer, Zijlstraat 62, Haarlem; J. W. Koch en M. J. Blonk, Berkenbosch Blokstraat 25, 's-Gravenhage; C. Mes en C. S. Kalis, Velserbosstraat 12, Velsen-Noord; H. J. Jaspers en A. C. Baak, Pleiadenplantsoen 43, IJmuiden; P. J. Slager en H. Dijkhui zen, Homburgstraat 62 rd., IJmuiden; G. J. Zeegers en T. Kossen, Cederstraat 22, IJmuiden-Oost; H. van der Wiele en J. Tip, Enschedéstraat 28, IJmuiden; H. P. Schulz en H. A. van der Nulft, Velserbos straat 12, Velsen-Noord. OVERLEDEN: P. Nieting, 88 j„ e. van A. de Vries, Rijnstraat 4, IJmuiden. Advertentie K£NN£M£RLAAJN 86 - 58 - TEL. 6061 Negen maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegd heid heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank gisteren geëist te gen een 55-jarige winkelier uit Heemste de. De winkelier zou op 21 juni van dit jaar zo onder invloed zijn geweest toen hij over de Zeeweg in Boemendaal reed dat hij op het rijwielpad terechtkwam en tegen een fietser aanbotste. De jonge man die hij raakte werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. De ver dachte zou na het ongeval uit de auto zijn gestapt en door zijn gelopen in de richting Overveen. De raadsman van de winkelier, mr. B. W. Stomps, meende dat van het tenlaste- gelegde doorrijden na een aanrijding niet gesproken kon worden, hij vroeg hier voor vrijspraak. Voor het overige vroeg hij clementie, ook vanwege de zeer slech te financiële omstandigheden waarin de verdachte tengevolge van het ongeluk verkeerde. Zes getuigen werden er gehoord in de zaak tegen een 26-jarige bloeminkoper uit Aalsmeer. Op 11 april reed hij 's nachts met een auto in Aalsmeer over de Lin- naeuslaan en botste tegen een stilstaande vrachtauto. Zijn vriendin en een meisje dat zij thuis zouden brengen werden ten gevolge van de botsing ernstig gewond. Verdachte zou onder invloed hebben ge reden. De twee politiemannen die als ge tuige werden gehoord vonden dat de straatverlichting ter plaatse ruimschoots voldoende was. Drie andere getuigen meenden dat de vrachtauto nauwelijks te zien was. Een van hen zei zelfs enkele malen naar het politiebureau te hebben opgebeld om te waarschuwen voor de ge vaarlijke situatie. De politiemannen zeiden dat er op het bureau nooit een klacht was binnengekomen. De officier van justitie eiste twee maanden gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De raadsman, mr. A. van Wijk, vestigde er de aandacht op dat het straatlicht 's nachts op de tijd van het ongeluk maar op halve kracht brandde en dat er wel degelijk van een gevaar lijk obstakel op de weg gesproken kon worden. „Hou je bek, je bent hier niet voor de televisie," zou op 14 april een Haarlemse politieman tegen een journalist uit Over veen hebben gezegd die de maximum snelheid had overschreden. (De free-lance journalist is geregeld als nieuwslezer voor de televisie te zien). Op de Amsterdamse vaart had hij, zoals hij ook toegaf, in plaats van 50 km harder gereden. Volgens de politie ruim 70 km. De journalist verklaarde dit door het feit dat er links een trekker met oplegger moest optrekken en dat hij om die ruimte te geven snel uit de weg probeerde te ko men. Van tevoren had hij stilgestaan om nog een trekker met oplegger voorrang te geven. De bestuurder van de tweede trekker die uit de Pr. Bernhardlaan kwam had echter gewenkt dat de journalist maar moest doorrijden. De kantonrechter had de verdachte ver oordeeld tot honderd gulden boete en drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan verdachte in hoger beroep was gekomen. De officier van justitie handhaafde deze straf als eis. Uitspraken op 4 november om half tien 's morgens. plaatsen zeer rulle strand langs de Noord zee. Een wagen van de A.N.W.B. met twee wegenwachten zal de tocht als „bezem wagen" meemaken om onfortuinlijke rij ders en hun vervoermiddel mee te nemen indien onverhoopte storingen ter plaatse niet verholpen kunnen worden. Deze eer ste strandrit zal in groepsverband worden genaakt. BONN (DPA) In een aantal West duitse bioscopen wordt een door de na zi's in de oorlog gemaakte propaganda film vertoond. De film, getiteld „Kol berg", is geregisseerd door Veit Harlan en gaat over de verwoede verdediging van een Pruisische kustvesting tegen het le ger van Napoleon. Hitiers minister van Propaganda, Göb bels, wilde met deze film die dertig januari 1945 voor de nazi-leiders in Ber lijn in première ging de nationale ge voelens nog eens extra aanwakkeren. De filmverhuuronderneming die „Kol berg" heeft verspreid zegt, dat zij hier mee wil laten zien hoe de nazi's het me dium film voor de doeleinden gebruikten en dat de critiek op het fascisme erdoor zal worden gestimuleerd. Niettemin heeft de hoofdcommissaris van politie in Duis burg laten weten, dat hij uiterst gereser veerd tegenover dit initiatief staat en maatregelen zal laten nemen wanneer de film niet voldoende wordt toegelicht. Advertentie .jgPSSSs s F.M. WANDMEUBELSYSTEEM uit DENEMARKEN. Bepaal zelf uw eigen wandmeubel; in een onbe perkt aantal toepassingen. Een afwerking zo echt Deens. Exclusief van uitvoering. Deens vakwerk voor Hollandse prijzen. Kom eens gezellig kijken ALLEEN MEUBELCENTRUM MARKTPLEIN 38-40 TELEFOON 2348 Op 81-jarige leeftijd is in zijn woning aan de Oosterstreng 78 te Heemskerk plot seling overleden de heer S. Zonneveld. De heer Zonneveld is een rasechte Heemskerker en een zeer bekende en ge ziene figuur in Heemskerk geweest. Jaren lang heeft hij daar het beroep van heren kapper uitgeoefend, terwijl hij ook in het verenigingsleven zeer actief was. Hij heeft onder meer bestuursfuncties /ervuld in de VVV, de Middenstandsvereniging, de Be- jaardenbond en de St. Vincentiusvereni- ging. Maandagmorgen om 10 uur zal in de Mariakerk een gezongen requiemmis wor den opgedragen, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof zal plaatsvinden. Bejaarden. In het KSA-gebouw te Beverwijk heeft een geslaagde feestavond voor leden van de plaatselijke afdeling van de Algemene Bejaardenbond plaats gehad. De zaal was donderdagavond ge heel gevuld, iets dat in lange tijd niet was voorgekomen tijdens bejaarden bijeenkomsten. De aanwezigen genoten van een rijk gevarieerd programma. Speciale veiling. Donderdag 28 ok tober zal de veiling Kennemerland te Be verwijk haar eerste speciale veiling voor schorseneren en winterpeen in het nieu we seizoen houden. Bloemschikken. Donderdagavond is in het gebouw Randwijck te Beverwijk een wedstrijd in bloemschikken gehou den, als laatste onderdeel van de cursus, die door de volkstuinenvereniging Be verwijk was georganiseerd. Mejuffrouw Houtkoper won in de afdeling vaasjes, met de heer Kooiman als tweede. Me vrouw Houtkoper werd eerste in de af deling stukjes. Voor longpatiënten. Vrijdag 29 okto ber houdt de plaatselijke vereniging tot behartiging der belangen van tbc-patiën- ten in Nederland een propaganda-avond in het Kennemer Theater te Beverwijk. Vele kleinkunst-artiesten hebben hun medewerking op deze avond toegezegd. Indische avond. Hedenavond wordt een fancy fair gehouden door de Indische vereniging „D.E.S." in het verenigings gebouw op de hoek PlesmanwegPar- mentierstraat te Beverwijk. Er zullen ve lerlei produkten van huisvlijt, vervaar digd door Indische dames uit de IJmond, te koop worden aangeboden, terwijl men de keus kan doen uit een grote verschei denheid van lekkere Indische hapjes. De Indische troubadour zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Mozaïek en muziek. Mevrouw Rita Ringelde Graaf, die een mozaïek voor de Zeewijkschool in Beverwijk heeft ont worpen, zal een deel van het honorarium dat zij zal ontvangen voor deze kunst zinnige prestatie, afstaan aan de plaatse lijke muziekschool. Dit bedrag en even tuele andere giften zullen, naar b. en w. van Beverwijk mededelen, ten goede ko men aan de kunstzinnige verfraaiing van het interieur van de muziekschool in „Westerhout". Leger des Heils. De eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen van het Le ger des Heils te Beverwijk zal plaats heb ben op vrijdag 29 oktober, van 12 tot 14 uur, in het Verenigingsgebouw Plesman weghoek Van Riemsdijklaan. Kapiteine C. W. Ottevanger zal over het werkter rein van het Leger des Heils in de plaat selijke afdeling vertellen en daarna volgt een bezichtiging van het onlangs geopen de nieuwe gebouw van het Leger. Gepensioneerden. De afdeling Vel- sen-IJmuiden van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden houdt op dinsdag 26 oktober, aanvangende te 14.30 uur, in de zaal van het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden een ledenvergade ring. Het hoofdbestuurslid, de heer K. P. Olthoff, zal een inleiding houden over het verloop der gebeurtenissen op het wetsvoorstel van de nieuwe pensioenwet en het voorstel tot wijziging van de wet pensioenmaatregelen 1963.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5