Van 9-13 november in Rotterdam Europort '65 toont honderden produkten uit gehele wereld Ook bedrijven uit IJmond zijn er vertegenwoordigd IJmond en Omstreken gaat een lustrumtentoonstelling houden N.Ph.O.-concerten in Heemskerk Liberiaans schip breekt HOOGENBOSCH Jas met twee gezichten EEN KLASSE beter,,,! FORTEX Nu ook duiven op de expositie Veel gegadigden voor totoprijzen Constabel Zweeres in Beverwijk begraven Nieuwe fabriek van HIM in Velsen-N. De charme van een vrouw... begint bij haar schoentjes KENNEMERLAAN 96, IJMUIDEN ƒ98.- tot ƒ225.- 6 VRIJDAG 22 OKTOBER 1965 Scheepsbouw Uit IJmond V oorlichting Europort-congres Drie uitvoeringen in Dr. Prinsenhal Kort nieuws Damesbonneterie Behaaglijk en elegant. Twin-set van Bonnie Bit, om héél vaak met véél plezier te dragen. En een lijn zo slank! Fully-fashioned, als alles van Bonnie Bit. Koesterzacht, van soepele zuivere wol. Krimpwerend, dus makkelijk wasbaar. In boeiende modetinten. Wilt u zeker zijn van Bonnie Bit in zuiver scheerwol? Let dan op het ingenaaide Bonnie Bit etiket met het internationale Wolmerk. Het Wolmerk geeft u de garantie voor Bonnie Bit in sympathieke wol. en HOOGENBOSCH toont u hoe mooi ze kunnen zijn. qeeM*> sc/iaCttetu tnöt&t ypem da*?* kleedt u altijd (Van een onzer verslaggevers) Op 9 november, 's morgens om 10 uur, zal de burgemeester van Rotterdam de heer W. Thomassen, in de Ahoy-hal EUROPORT '65 officieel openen. Deze 4e maritieme tentoonstelling is de eerste waarvan de organisatie is geschied met medewerking van de Vereeniging Na tionaal Technisch Instituut voor Scheep vaart en Luchtvaart. Door economischer met de beschikbare ruimte om te springen konden 20 percent meer standhouders dan vorig jaar een plaats op de expositie vinden. De groeiende belangstelling voor de Europort-tentoonstelling komt duidelijk tot uitdrukking in het feit, dat dit jaar tweeëntwintig landen uit vier wereldde len met honderden producten bij deze vaktentoonstelling betrokken zijn. Hiermede behoort EUROPORT tot de grootste maritieme tentoonstellingen ter wereld en is ongetwijfeld de grootste vak tentoonstelling welke ooit te Rotterdam is gehouden. Ook door de scheepsbouw zelf wordt een aanzienlijk grotere belangstelling ge toond dan vorige jaren. Ruim twintig Ne derlandse scheepswerven zullen producten tonen, terwijl voorts stands zullen worden ingericht door de Deutsche Werft te Ham burg, de Duitse Scheepswerf Jos. Meyer te Papenburg en de grote Poolse scheeps- bouwcombinatie Centromor. De Scheeps werf Akerboom te Oegstgeest exposeert een complete werkboot van circa 11 me ter lengte. Een groot aantal werktuigen en instru menten zullen worden gedemonstreerd, waaronder lasapparaten, technische reini ging met water onder zeer hoge druk, zend- en ontvang-apparatuur, electrische afstandsbediening van dieselmotoren en staalspuiten. Samofa introduceert op EUROPORT '65 een nieuw type scheeps- dieselmotor. Onder de vele modellen die zullen worden getoond bevindt zich op de stand van Penn Bauduin een specta culair model van een laadbrug. Op het open terrein bij de Energiehal zullen vorkheftrucks en mobiele kranen worden gedemonstreerd. Op Europort '65 zullen ook verscheide ne bedrijven uit de IJmond vertegen woordigd zijn. N. v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden heeft een informatiestand in gericht. De n.v. Machinefabriek Maters uit Beverwijk toont er haar bekende Shi- hi-pompen en Scheepsbouwwerf Mulder en Rijke uit IJmuiden heeft een scheeps model ingezonden. Op deze belangrijke maritieme tentoon stelling zou eigenlijk ook de visserij- scheepsbouw niet mogen ontbreken. Deze werven schitteren echter door afwezig heid. Men heeft ook uit die kringen wei nig belangstelling voor Europort '65 aan de dag gelegd, zo -werd ons door de or ganisatoren meegedeeld. Voorlichtingsstands zullen worden inge richt door: Het Instituut voor Scheep vaart en Luchtvaart, de Koninklijke Ma rine, Shell Tankers, het Atoonforum, de Havens van Rotterdam, Felixstowe, Delf zijl en Vlissingen en door de Rivierpoli tie te Rotterdam. Deze laatste stand zal voorzien zijn van een zend- en ontvangin- stallatie voor rechtstreekse verbinding met de politieboten, die in de havens ope reren. Op het voorterrein zullen drie spec taculaire blikvangers de bezoekers al van verre tonen, dat het hier om een maritie me tentoonstelling gaat. Een 24 meter ho ge radarmast, een zeer goete deklier, ge bouwd voor Tsjechoslowakije en een laad- meter hoogte voor gedrieën deze facade arm van circa 15 tankschepen zullen vormen. Dat Europort '65 zich een goede reputa tie heeft veroverd in internationale mari tieme kringen moge blijken uit de vele aanvragen voor het bezoek van groepen technici uit verschillende landen, waaron der Japan. Groepsbezoeken van technici uit Nederland zijn eveneens aangekon digd. Het Europort Congres, dat ook dit jaar in de Aula van de Volksuniversteit, West zeedijk 145 in Rotterdam zal worden ge houden, omvat lezingen over airconditio ning, communicatie- en navigatiemidde len voor de binnenvaart, scheepsautoma- tisering, de toepassing van computers, roll-on, roll-off transport en scheepsgene- ratoren. Eén dag van het congress staat onder auspiciën van het Engelse Scheepsbouw- blad Fairplay. De Europort tentoonstelling zal worden gehouden in de Ahoy' hallen te Rotter dam en zal geopend zijn van 9 t/m 13 no vember van 10.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Zaterdag 13 novem ber zal de tentoonstelling om 18.00 uur worden gesloten. De kleindier-sportvereniging „IJmond en Omstreken" gaat in december de eer ste lustrumtentoonstelling houden in de benedenzaal van de Petruskerk te IJmui- den-west. Er zullen nu ook duiven kunnen worden ingezonden. De Raad van Beheer heeft voor de duiven deze tentoonstelling aangemerkt als kringtentoonstelling, zodat ook leden van andere verenigingen met hun vogels kunnen meedingen naar de prijzen. Voor deze lustrumtentoonstelling zijn al diverse fraaie ereprijzen binnengekomen en werden tevens reeds belangrijke be dragen ontvangen voor de prijzenkas. In de ledenvergadering op huize „Duin wij ck" te Beverwijk is niet alleen de ten toonstelling besproken, maar heeft voor zitter C. M. Bos ook de prijzen van de zomertentoonstelling uitgereikt. P. W. Postema kon een beker en drie medailles in ontvangst nemen voor resp. padua- hoenders en duiven. In de afdeling konij nen werd M. Doeve zomerkampioen en daarmee winnaar van een beker met een Witte Wener. Medailles waren er voor de heren N. van Baar, L. Beentjes, A. R. de Boer, J. de Boer, C. M. Bos, T. Broekhui zen, A. van Dijk, U. Kloosterman, J. Th. koper, P. C. van der Kolk, J. de Ruiter, J. Schoon, B. Vlok en A. C. J. Zaal. Voor de tentoonstelling „Omis" te Am sterdam zijn 45 dieren van leden van de Het Noordhollands Philharmonisch Or kest, onder leiding van de dirigent Henri Arends, zal in de dr. Prinsenhal aan de Maerelaan een serie van drie concerten geven. Het eerste van deze drie concer ten zal worden uitgevoerd op dinsdag 2 november, het tweede op 11 januari 1966 en het laatste op 21 april. Voor hen, die het orkest het vorig sei zoen in de sporthal beluisterd hebben, zal het niet vreemd zijn, dat de organisato ren, de sectie cultuur van de Gemeen schapsraad Heemskerk, ditmaal aan een serie concerten gedacht hebben. De klank van het orkest bleek namelijk in de dr. Prinsenhal bijzonder tot zijn recht te komen. De akoestiek van de hal is beter dan in menige speciaal daarvoor ontworpen concertzaal het geval is. Ook het kontakt tussen publiek en musici, dat in een concertzaal door de sterke schei ding tussen zaal en podium vaak belem merd wordt, komt in de sporthal gemak kelijker tot stand. Er is dus alle reden om de komende concerten met belang stelling tegemoet te zien. Bij de keuze van het repertoire is ge tracht een evenwicht te vinden tussen klassieke en wat moderner werken. Het programma vermeldt werken van Beetho ven en Gershwin, Mozart en Chavez, Gould en Mendelsohn, Bartok en Lalo in een samenstelling, welke nooit zwaar ge noemd kan worden. Het optreden van so listen bij elk van de concerten geeft daar aan nog extra kleur. Het eerste concert op 2 november wordt geopend met de vierde symfonie van Beethoven, een dichterlijk blij werk vol fijne, komische effekten. Het vioolcon cert van Mozart in A-dur wordt vertolkt door Emmy Verheij, een vijftienjarige so liste, die het vorige seizoen al furore maakte door een briljante techniek, die gepaard aan een bewogen muzikaliteit tot vertolkingen van hoog niveau leidde. Na de pauze wordt de Sinfonia India van Chavez uitgevoerd, een werk met In diase motieven, geheel in het strak ritmi sche keurslijf van de bolero geperst. In heemse instrumenten zoals een leren zak met ezelhoeven moeten speciaal voor deze uitvoering aan het slagwerk worden toe gevoegd. Dit eerste concert wordt beslo ten met de uitvoering van een suite uit de opera Porgy and Bess. Aan het concert op 11 januari 1966 zal medewerking worden verleend door de so liste Annie Laffra, violoncel. Het program ma van dit concert vermeldt o.a.: Negro spirituals van Gould, het celloconcert van Lalo en de vijfde symfonie van Beetho ven. Op 21 april 1966 zal de bekende pianist Rinus Groot als solist optreden; hij zal dan het vijfde pianoconcert van Beetho ven uitvoeren. Het orkest zal o.a. de Ita liaanse symfonie van Mendelsohn en Roe meense boerendansen van Bartók ten ge hore brengen. Als vrucht van de samenwerking tussen de culturele sectie van de Gemeenschaps raad Heemskerk en de Velser Kunstkring „Voor allen" zullen ook de leden van de Kunstkring deze concerten kunnen bijwo nen. NEW YORK (Reuter) Het 7.184 ton metende Liberiaanse vrachtschip „Trade- ways" heeft donderdagavond gemeld, dat het water maakt en breekt. Het schip be vond zich op ongeveer 640 mijl ten noor den van de Azoren. Het schip was op weg naar Montreal. De Amerikaanse kust wacht heeft meegedeeld dat het Britse vrachtschip „Londoner" het Liberiaanse schip vannacht bereikt. Twaalf opvaren den van de „Tradeways" werden uit het water opgepikt. Er zouden toen nog zee lieden aan boord van de zinkende Libe riaan zijn. De sporttoto van het afgelopen week einde heeft tal van deelnemers niet veel moeilijkheden bezorgd. Zo zijn er voor de eerste prijs van 187.778,25 niet minder dan 31 gegadigden, die elk bruto 6.057 zullen ontvangen. De 551 kandidaten voor de tweede prijs (van wie drie met twee en één met vier kolommen) delen een be drag van 102.424,50 en toucheren per ko lom 184. Voor de derde prijs van 51.212,25 kwamen 1458 meldingen bin nen, van wie zeven met twee en twee met drie kolommen. Het gewonnen bedrag per kolom bedraagt ƒ35. Aan de toto werd door 344.262 personen deelgenomen. Aan prijzen was beschik baar een bedrag van 341.415. IJmond ingeschreven. De voorzitter deel de ook nog mede dat hoewel besprekin gen zijn gevoerd met de gemeenschaps raad te Heemskerk over een kersttentoon stelling aldaar en een begroting was in gediend tot nu toe niets meer is gehoord. Wat de IJmond betreft is de manifestatie van de baan, omdat thans de tijd te kort is geworden om met succes nog voorbe reidingen te kunnen treffen. Gistermiddag is met militaire eerbewij zen te Beverwijk het stoffelijk overschot van constabel W. A. Zweeres begraven. Constabel Zweeres kwam bij een nachte lijke NAVO-oefening om het leven: hij werd op de grond door een nog draaiende propeller van een Neptune-vliegtuig dode lijk getroffen. De militaire begrafenis had plaats op Duinrust, na een requiemmis in de r.k. kerk aan de Arendsweg. Een groot aan tal wapenbroeders van het 320ste squadron begeleidde constabel Zweeres op zijn laat. ste gang. Als slippendragers fungeerden collega's van de om het leven gekomen constabel. De commandant van het 320ste, overste Van de Kop, liep aan het hoofd van de stoet. De legeraalmoezenier, pater Even, leidde de r.k. begrafenis. Nadat de kist met het stoffelijk overschot, bedekt met de Nederlandse vlag, aan de groeve was gearriveerd, konden velen hun ont roering niet verbergen. Een familielid dankte voor de vele blijken van medele ven. De n.v. Handel- en Industriemaatschap pij H.I.M., die beschermende produkten voor beton en metalen maakt in haar fa briek aan de Wijkermeerweg te Velsen- Noord, gaat er een nieuwe fabriek by bou wen, waardoor de nuttige fabrieksruimte zal worden verdubbeld. Daar het accent van de fabricage en activiteiten steeds meer op zuiver chemisch terrein komt te liggen, werd besloten de naam van het bedrijf binnenkort te wijzigen in H.I.M.- Chemie n.v. Met de bouw van de nieuwe fabriek, die naast de oude fabriek komt, is reeds een aanvang gemaakt. In het nieuwe, mo dern geoutilleerde fabrieksgebouw zullen uitsluitend speciale beschermingsverven op niet bitumen basis en kunststofproduk- ten worden gemaakt. Er zal voorts een moderne kantine voor het personeel wor den gebouwd. De duur van de nieuwbouw wordt geschat op tien maanden. Delft kreeg Europese vlag. Namens de raad van Europa heeft de heer A. Mol- ter, lid van die raad, de Europese vlag aangeboden aan de gemeente Delft. Dood bij stofzuigen. In Uden is mevrouw M. Coolen-Bloks bij het stofzuigen door elektrische stroom om het leven geko men. Brand in Amsterdams grachtenhuis. Twee etages en de zolderverdieping van een huis aan de Prinsengracht in Amster dam zijn gisteren uitgebrand. Super-A-Matic, een 5 kg volautomaat met 6 wasprogramma's voor witte, bonte en fijne was, Candy-filter, "mini-maten" (90 x 44 x 63 cm) VEL» IROUINWra 173- IMUIOGN TBL. «4*402. zuiver scheerwol DRIEHUIS High fashion pump suéde met lak en zijden strikje. Lakschoentje met een zeer moderne neus en setback hakie Deze furore-makende Fortex jas is „double faced". De goed verzorgde binnenkant mag óók gezien worden. Vanaf f 169.» KIES NU UIT ONZE GROTE SORTERING KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Telefoon 5134

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6