Noordhollands Noorden bezint zich op de verdere toekomst Naar nieuwe bestuursorganen in de vorm van districten? Kamer van Koophandel heeft een nieuwe naam gekregen Leden tegen aanstelling van een planoloog ■i s Aanvullende structuurnota in discussie Havenberichten Gemeentebibliotheek V eisen Kroone steviger aan de top bij „Santpoort" Gebouw wordt gemoderniseerd Kort IJmondnieuws Franse trawler aan de grond en weer vrij Pijnlijke val op bekisting DINSDAG 26 OKTOBER 1965 5 BIJEENKOMST OP OUDE HOF' TE BERGEN De aanvullende nota op de enkele jaren geleden uitgebrachte structuur nota „Noordhollands Noorden" is op de volkshogeschool ,,'t Oude Hof" te Bergen, waar de omgeving zich in de herfstzon voortreffelijk presenteerde aan de talrijke bezoekers, onderwerp geweest van uitgebreide discussie. Aan het slot van deze dag is onder andere meegedeeld, dat de voor dit gebied gevormde verkeerscommissie een dringend verzoek zal richten tot de minister en tot de vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. In dat verzoek zal met klem worden gevraagd in elk geval het wegvak PurmerendDe Hulk (even ten zuidwesten van Hoorn) op te nemen in het rijkswegenplan 1966-1971. Er wordt voor gepleit de aanleg van dit nieu we wegvak zo snel mogelijk in uitvoering te nemen. Conclusies Vragen Ook Noordhollands Noorden schenkt aandacht aan dit vraagstuk Voor de De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal deze naam niet meer voeren. Tijdens de dezer dagen gehouden al gemene ledenvergadering in het gebouw der Kamer in Haarlem is namelijk besloten deze naam te wijzigen in „Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het District Haarlem". Aanleiding daartoe vormden de bezwaren, dat de aanvankelijke naam te veel de nadruk legde op de gemeente Haarlem en aangrenzende gemeen ten, terwijl de overige gemeenten te weinig in deze naam tot uitdrukking komen, met name die in de IJmond, de Haarlemmermeer en Aalsmeer. Zonder enige discussie gingen de leden van de Kamer met het voorstel akkoord. Een bijzonder punt van discussie gedurende deze vergadering vormde het voorstel tot instelling van een planologische afdeling, althans tot het in principe akkoord gaan met de aanstelling van een planoloog. Zeer uit voerig werd hierover van gedachten gewisseld, met als uiteindelijk resul taat een verwerpen van het voorstel door 15 van de 25 aanwezige leden. Groenteprijzen op de Beverwijkse veiling Aan het einde van de bijeenkomst heeft mr. H. J. Wytema, burgemeester van Alkmaar, nog geattendeerd op de moge lijkheid tot vestiging van de vierde t.h. nabij die stad. Blijkens haar nota staat de commissie van acht achter een vesti ging aldaar. De vergadering van giste ren stemde er stilzwijgend mee in, er gingen althans geen stemmen op van tegenstanders. Onder de aanwezigen waren vele burge meesters en wethouders uit het gebied en uit gemeenten daarbuiten, vertegenwoor digers van het provinciaal bestuur en van diverse diensten en instellingen. Gistermiddag zijn in ,,'t Oude Hof" di verse aspecten van de aanvullende nota in aparte werkgroepen besproken. In de „zwarte schuur", waar ook de ochtend vergadering was gehouden, gaven later rapporteurs de bevindingen en conclusies van de werkgroepen weer. Ten aanzien van het welzijn werd onder meer gesteld, dat verhoging van de wel vaart niet automatisch gepaard gaat met een verhoging van het welzijn. Gaarne had men de mens wat centraler gesteld gezien in de aanvullende nota. Er werd op aangedrongen de bevolking meer te betrekken in de gesprekken over haar welzijn. Gepleit is ook voor een weten schappelijk onderzoek gericht op het schragen van het beleid voor welzijn. Aangaande de recreatie is gezegd dat het wenselijk is te komen tot grotere ge centraliseerde recreatiegebieden met cen trale voorzieningen. Gedacht werd aan badplaatsen met minimaal drieduizend in woners. Dit i.v.m. het voorzieningenpeil Maandag kwamen in IJmuiden aan: Grodzyck, van Lagos; Kotlasles, Archangel; Bram, Dagen ham; Weimar, Bremen; Alida Gorthon, Lulea, IJmuiden; Wést Riding, Goole; Vega, Londen; Hero, Swansea; Vesta, Par; Pallas, Hamina; Burstah, Hernosand, Velsen; Calvijn, Horneborg; Oranjeborg, Lulea; Bertz, Swansea; Taras, Lissa bon; John Kruse, Docksta, Zaandam: Olivia, Bangfund; Amstelstroom, Rotterdam; Dora Ol- dendorff, Pugwash. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ilias, van Rotterdam; Niederrhein, Jacobstad; Frederika ten Doornkaat, Rotterdam; Athen, Antwerpen; Vliestroom, Hull. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Island En gineer, naar U.S. Gulf; Seefalke, Kopenhagen; Valkenier, Rotterdam; Bismarckstein, Rotter dam; oerdomp. Delfzijl; Dapa, Penzance, IJmui den; Brisk, Frederikstad; Emsland, Harlingen; Bram, Dagenham; Aspera, Antwerpen; Pine- wood, Blyth; Netherland Coast, Rotterdam; Amor, Rotterdam; Netty, Hull; Louise Schupp, Ostende; Oranje, Londen; Free Enterprise, Do ver; Frieda Buss. Londen, IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hendrika Maria, naar Gent; Spaarneborg, Portsmouth, IJmuiden; Hector, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Nieuwe aanwinsten van de Gemeente Bibliotheek Velsen zijn de volgende boe ken. Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Holsbergen, Soldaten en kinderen half geld; Lehmann, Tussen Medemblik en Hippolytushoef; Loeff, van der, De wapen broeders; Ooms-Vinckers, De dans boven het ravijn; Burke, Fortuin op drijfzand; Hayes, De derde dag; Marsh, Moord met de handschoen; Murdoch, Het Italiaanse meisje; Renaud, Twee zomers, twee lief des; Simenon, Maigret en de lange Lijs; Spark, juffrouw Brodies beste jaren; Tre vor, De vlucht van de Phoenix; Wallace, Detective-verhalen; Wright, Heer wat een dag; De Bezetenen; Campert, Een nacht op de kale dwerg; Visser, Twee handen van zwart; Studieboeken: Nuis, Propia Cures; Schaafsma, Beeld perspectieven; Praag, van, Het verschijn sel Israel; Ruler, van, Reformatorische opmerkingen in de ontmoeting met Rome; Laurentin, Het mariale vraagstuk he den; Huls, De vrouw in de kerk; Cringen in Nederland; De moderne sociologie; Or- mel, Medezeggenschap in de onderneming Vries, de, Reclamedrukwerk maken; Tun- ley, Jeugd, misdaad, chaos; Spionagever halen; Eysenck, Wat is Uw I.Q.?; Wolt- jer, De Leidse universiteit in verleden en heden; Hammes, Edelstenen; De erfelijk heidsleer; De wereld der planten; Mon- tarnal, Natuurgids voor de paddestoelen; Makatsch, Bosvogels van Midden- en West-Europa; Makatsch, Strand- en wad vogels; Bakker, Het lichaam van de mens Patten, 400 recepten voor de slanke lijn; Kruyff, de, Motoren en scooters; Heldt, Alle auto's, deel V.; Hazekamp, Luchtkus sen-voertuigen; Dirksen, Antenne-installa ties; Reyen, van, De ruïne van Bredero de; Renoir, Renoir, mijn vader; Photo graphy yearbook 1966; Hartung, Kleur en weefsel; Albach, Duizend jaar toneel in Nederland; Vestdijk, Essays in duodeci mo; Schilfgaarde, van, Sophocles; Baum, Anders dan anderen; Braak, ter en Per ron, du, Briefwisseling 1930-1940; Gregoor, In gesprek met Harry Mulisch; Wijk Louw van, Nuwe verse; Claus, De legende van Uilenspiegel; Brink en Harris, De rassen- strijd in Amerika; Panorama der volken, volken van Azië, Gielen, Zes eilanden in de zon; ten behoeve van de recreatie. De „op bouw" van de recreatiemogelijkheden tus sen beide kusten is van groot belang ge noemd voor dagjesmensen uit de grote steden. Er is een landschapsbouwplan ge vraagd voor de gehele provincie. De ge meenten moeten een landschapsbouwplan overnemen in hun bestemmingsplannen. Langs het IJsselmeer moet de waterre creatie worden bevorderd. Op het gebied van de ruimtelijke orde ning is gesteld dat het wonen en werken niet te scherp gescheiden mag worden. In regionaal opzicht is infrastructuur uitermate belangrijk. Het rijk zal bij in vesteringen beslist de helpende hand moeten bieden. Het agrarische bevol kingsdeel heeft behoefte aan goede woon- en verzorgingskernen. De commissie, die de werkgelegenheid had besproken, toonde zich voorstander van concentratie van industrie in bepaal de centra. Aangedrongen werd ook op kwalitatieve en kwantitatieve verbetering van de woonfunctie van Noordhollands Noorden. Verder is financiële steun ge vraagd voor de ontwikkeling van het so ciale klimaat in uitgebreide zin. Ten aan zien van de verbindingen is gewezen op het belang van de nieuwe rijksweg E 10 en de betekenis van een goede verbinding west-oost via de dijk bij Enkhuizen en Lelystad. Gezegd is ook dat Alkmaar niet uitsluitend woonstad en centrum van cul tureel leven moet zijn. Uit de commissie van acht is daarna nog betoogd dat het zeer noodzakelijk is dat het streekplan voor West-Friesland ter hand wordt genomen. Dat, wil men ko men tot een bewoonbaar en ook leefbaar Noordhollands Noorden, de problemen door gezamenlijke aanpak moeten wor den opgelost. Inzake de aangeroerde be stuursvorm zal getracht worden een stu die op gang te brengen, b.v. in samen werking met de Ver. van Ned. Gemeen ten. Ook zal de ontwikkeling in het bui tenland worden bezien. Nadat de heer O. V. L. Guermonprez een welkomstwoord had gesproken gaf 's morgens de heer Th. Laan eerst een nadere toelichting op de aanvullende nota Er werden daarna diverse schriftelijke en mondelinge vragen en opmerkingen beantwoord door de commissie van acht van wie ook (nog) deel uitmaakt de heer C. Egas, staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. Hij zei o.a. dat men bij de gedachte aan „suburbs" zou moeten uitgaan van wat kleinere, maar qua omvang nog behoor lijke steden, die toch volledig stad zijn. De kampioenen van de schaakvereni gingen Santpoort, Pat Mat (Beverwijk) en Kijk Uit (IJmuiden) zitten ook in de nieuwe competitie nog in het leiderszadel. Vooral G. Kroone heeft bij Santpoort zijn positie aanzienlijk versterkt met een zege op zijn naaste rivaal R. v.d. Enden. Santpoorts opkomend talent zal nu weinig meer mogen verspelen om nog een kam pioenskans te behouden omdat routinier Kroone gewoonlijk weinig steken laat val len. C. Pels en dr. A. de Groot speelden tegen elkaar remise en raakten daarmee ook verder achterop. Bij Pat Mat kwam kampioen P. Zwart voorlopig niet verder dan een afgebroken partij met B. de Heer. Niettemin ging het Zwart wel goed want C. Boer verloor ver rassend van N. Duin en moest P. Hart een puntverdeling toestaan. Met twee overwinningen bleef ir. D. G. Huygen in het voorste gelid mee marcheren. K. Steijn voegde bij Kijk Uit weer een twee tal triomfen aan zijn ere-lijst toe hetgeen ditmaal ten koste ging van C. J. Gordijn en H. van Nieuwenhuizen. Belangrijk was hier de snelle zege van ir. A. Zwemstra op drs. K. J. Schelhaas. Met een zege op F. J. Walda bleef ir. J. Beakhuis de lei ders goed volgen. Op de Volkshogeschool te Bergen waar gisteren de aanvullende structuurnota Noordhollands Noorden in brede kring ter sprake is gebracht, is ook aandacht be steed aan de bestuurlijke problemen. Een werkgroep, die dit vraagstuk tot punt van nadere discussie maakte, con cludeerde, dat men oog zal moeten heb ben voor het feit, dat een aantal gemeen tegrenzen veranderd zal moeten worden. Dit zal in een aantal gevallen misschien wel gepaard gaan met opheffing. In het van de onderlinge bespreking uit gebrachte rapport werd ook gezegd, dat behoefte blijkt te bestaan aan een be stuurlijk lichaam tussen gemeente en provincie. Dit in de vorm van b.v. een district, of met behoud van de zelfstan digheid van de inliggende gemeente of zonder behoud van die zelfstandigheid. In de desbetreffende werkgroep ging de grootste voorkeur uit naar een district waarin zelfstandige gemeenten. Het dis trict zou dan een aantal taken van de ge meenten overnemen. Het rijden onder invloed wordt door de politierechter in Haarlem haast altijd met een paar weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid ge straft. Ook gisteren werden weer derge lijke veroordelingen uitgesproken. Drie weken gevangenisstraf en een jaar ont zegging was de straf die de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouwman, eiste tegen een 28-jarige ko- lenwerker-chauffeur uit Heemstede. Op den van de Kamer dienden er toch hun goedkeuring aan te geven. Tegen deze gang van zaken werden enkele bedenkin gen geopperd, maar na een uiteenzetting van de voorzitter hechtte men er toch zijn fiat aan. Eveneens werd het bestuur gemachtigd tot het laten maken van een schetsplan inzake de verbouwing van het kantoorge bouw der Kamer. Zoals wij reeds eerder berichtten, is het gebouw te zeer ver ouderd en dient het nu te worden aan gepast aan de huidige situatie en omstan digheden. Inmiddels is al contact opgeno men met professor Zwiers, die een schets plan ontwierp, dat echter nog enkele be sprekingen vergt. De kosten voor het schetsplan worden begroot op 3500, en daarmee konden de leden van de Kamer akkoord gaan. Zo ook met het voorstel om voor het jaar 1966 dertig opcenten te heffen. De begroting voor het komende jaar werd vastgesteld op een totaalbedrag aan in komsten en uitgaven groot 552.380.-; waarin opgenomen een post van 116.630,- als nadelig saldo. „Het gaat erom, dat u in principe kunt instemmen met de noodzaak van de aan stelling van een planoloog. Deze zal dan zijn arbeid gaan doen voor de planologi sche afdeling van de Kamer. Wij vra gen echter alleen nog maar een princi piële uitspraak; het is nog geen voor stel!" benadrukte de voorzitter van de Kamer ir. J. Tromp, toen hij deze aan gelegenheid aan de orde stelde. Hij be klemtoonde, dat zulk een afdeling in de huidige tijd onontbeerlijk is, omdat er nu eenmaal onvoldoende mankracht aanwe zig is, die op dergelijke terreinen aan de Kamer adviezen kan geven. En bovendien is het niet alleen een kwestie van mankracht, maar ook van kennis van zaken. De uit te brengen ad viezen worden door de Kamer daarna be oordeeld; zij maken, dat de Kamer een voldoende gesprekspartner kan worden in gevallen waar dit noodzakelijk zal zijn. De Kamer kan dan een „eigen geluid" laten horen en voldoende tegenwicht vor men, als dat nodig mocht zijn, wanneer andere planologen iets naar voren willen brengen. Overigens heeft ook Den Haag zulk een functionaris, die hieraan een vol ledige dagtaak heeft en reeds waarde vol werk verrichtte. Vanuit de vergadering werd opge merkt, dat een post van 20 tot 25 mille voor zulk een functionaris en enkele as sistenten onvoldoende is. Daar moet ze ker nog tien mille bijkomen. Dit echter vormde voor het bestuur geen probleem, daar men de kwestie van de assistenten nog buiten beschouwing wenste te laten. Evenmin is hier sprake van doublures naast de planologen van provincie en ge meente zoals vanuit de vergadering werd opgemerkt. Doch alle weerleggingen van de zijde van de bestuurstafel ten spijt, de aan merkingen op en de bezwaren tegen een planoloog waren van de zijde van de le den der Kamer van dien aard, dat er tot stemming moest worden overgegaan voor dit principebesluit. Het resultaat daarvan was, dat 10 personen vóór het besluit en 15 zich ertegen verklaarden, waarmede het voorstel dus was verwor pen. XJOOO(XW»OCOOOf*»OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC«OOOOOq! WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE y, i v— ■v..,yy axtxerrrnxBcmKoxa Na een aantal op- en aanmerkingen ging de Kamer akkoord met een machtiging inzake de samenwerking met een organi satiebureau, waarvan de kosten geraamd worden op 2 a 3000 gulden. Weliswaar had het bestuur reeds met deze samen werking een begin gemaakt, doch de le- Het gebouw van de Kamer van Koophandel aan het Nassauplein, waarvan het interieur moderner en doelmatiger zal worden ingericht en aangepast aan de huidige situatie. 27 mei reed de man in Heemstede met een auto tegen een geparkeerde auto op en ging verder zonder zijn identiteit be kend te hebben gemaakt. Ten tijde van de aanrijding zou hij een alcoholpromil lage in zijn bloed hebben gehad van 1.50. De man was niet verschenen en werd conform de eis veroordeeld door de po litierechter mr. J. D. Vink. Na het drinken van zeven glazen bier stapte op 4 juli in Zandvoort een 34-jarige koopman achter het stuur van zijn auto. Op de Boulevard Barnaart stopte een auto vlak voor hem en de koopman slaagde er niet meer in zijn eigen voer tuig tijdig tot stilstand te brengen. De officier van justitie eiste drie weken ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De koopman was geen onbekende in de rechtszaal. Zijn verdediger, mr. O. H. /an Wijk, schetste de moeilijkheden die de ontzegging van de rijbevoegdheid voor zijn cliënt ver oorzaakte. Om toch zijn brood met de handel in lompen en oude metalen te kunnen verdienen had de koopman name lijk een pony-wagen aangeschaft. Maar in het huidige verkeer, aldus mr. Van Wijk, was een pony-wagen niet te ge bruiken. Vooral omdat deze pony de nei ging bleek te hebben altijd alleen maar linksaf te willen slaan. De politierechter veroordeelde de koopman tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het rijden met een motorbakfiets ter wijl de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen hem was ontzegd kwam een 38-jarige bloemenkoopman uit Hillegom op een week gevangenisstraf te staan. Tegen hem was twee weken geëist. Klap Een 46-jarige caféhouder uit Amster dam reed op 20 april in de Haarlemmer meer een automobilist achterna omdat hij vond dat deze hem gehinderd had op de weg van Den Haag naar Amsterdam. De caféhouder had met een snelheid van 140 km. per uur gereden toen de ande re auto vanaf de weg van Rotterdam de hoofdweg opstoof en geen voorrang aan de caféhouder verleende. Bij de afrit naar Amstelveen volgde de caféhouder de auto, hoewel hij zelf die kant niet uit moest. Toen de auto stopte prong de zoon van de caféhouder uit de auto van zijn vader en wilde de automobilist ter verantwoording roepen. Over wat er ver der gebeurde gaven de caféhouder in het verdachtenbankje en de automobilist ach ter het getuigenhekje volkomen verschil lende lezingen. De zoon van de caféhou der zei dat hij door de automobilist om ver gereden zou zijn als hij niet tijdig opzij had kunnen springen. Dit werd door de getuige ontkend. In ieder geval was er tenslotte een vechtpartij ontstaan waarbij de automobilist zo'n harde klap kreeg dat hij enkele tanden verloor. De officier van justitie eiste tien dagen ge vangenisstraf. De politierechter was het met het gedrag van de automobilist niet eens, maar zag geen reden voor een der gelijke mishandeling. Hij veroordeelde de caféhouder tot een boete van 250 en veertien dagen voorwaardelijke gevan genisstraf. Daarbij moest hij ook de ci viele vordering van ruim vierhonderd gulden betalen. Aan het strand Het dagje aan het strand van Zand voort liep op 16 juni voor een 54-jarige Amsterdamse caféhouder en zijn vrouw en voor een 38-jarige huisvrouw uit Uit geest minder plezierig af. Er ontstond namelijk ruzie over eikaars kinderen, waarbij de caféhouder de huisvrouw uit gescholden zou hebben en zijn vrouw haar bovendien een klap gaf. Ook de huisvrouw had een beledigende opmer king aan het adres van de caféhouder ge maakt. Nadat de man haar had uitge scholden zei zij „U hoort niet in een auto thuis, maar in de gevangenis". Daarop gaf de echtgenote haar de klap. Conform de eis werd de caféhouder tot honderd gulden boete veroordeeld. Te gen de vrouw eiste de officier een boete van 75, zij werd tot 45 veroordeeld. De man, die had ontkend gescholden te hebben, zei voor hij de deur uitging ,,'t Is toch jammer dat ik die scheld woorden niet heb gezegd". De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren: andijvie 817, bloemkool 2555, sla 612, spinazie 4085, sperzie bonen 120225, snijbonen 150225, pronkbonen 85135, tomaten 40102, bospeen 1234, waspeen 1535, prei 2742, selderijknollen 1844, witlof 120 140, spruiten 60125, rodekool 1020, boerenkool 2550, groenekool 1429, uien 1626, breekpeen 820. Eén lid van de werkgroep pleitte voor een apart statuut voor grote steden, bo ven de 50.000 inwoners. Het begrip agglo meratie werd voorbehouden aan heel gro te steden met wat daaromheen ligt. Gelanceerd is ook de idee voor een soort raamwet waarbinnen bepaalde streken zelf vormen kunnen vinden voor het sa mengaan in hun streek en voor een zekere districtsvorming. Hoe zo'n nieuw bestuurlijk lichaam naast gemeente, provincie en rijk dan ook zal worden, het moet in elk geval ook de mocratisch worden samengesteld, zo is te vens betoogd. De mensen moeten de leden zelf kiezen, zodat ze het gevoel hebben er direct bij betrokken te worden. Er moet voor worden gewaakt dat met zo'n nieuw lichaam niet meteen ook een nieuwe bar rière wordt opgeworpen op bestuurlijk ni veau. Rode Kruis. Dokter A. J. C. Wer- menbol heeft dokter Ferwerda opgevolgd als commandant van de Rode Kruis Co lonne in Velsen. Donderdag 4 november zal op een speciale colonne-avond in „de Slingermuur" aan de Zeeweg te IJmuiden- oost officieel afscheid worden genomen van dokter Ferwerda. Jeugdraad. De Dekenale Jeugdraad te Beverwijk houdt donderdagavond 11 november, aanvang 20 uur, zijn jaarver gadering in het Verenigingsgebouw aan de Plesmanweg-Parmentierstraat in Me- restein. Aalmoezenier J. Schoot zal op die avond een visie geven op ontwikkelingen in de jeugdzielzorg, waarbij onder andera gesprekken met 18-jarigen ter sprake zul len worden gebracht. Expeditie. In IJmuiden zullen leden van de expeditie naar de Himalayatoppen in Nepal die vorig jaar, onder leiding van Jan Boon, werd gemaakt hun avon tuur vertellen. Er worden kleurendia's en een kleurenfilm over dat land en zijn flora, fauna, geologische omstandigheden en bevolkink vertoond. De NIVON (Ne derlands instituut voor volksontwikke ling en natuurvriendenwerk), die op 25 november hiervoor een zaaltje in het Cul tureel Centrum heeft gereserveerd, is er in geslaagd het première-recht te ver werven voor dit programma. De aanvang is op 20 uur gesteld. Zanglust. Het Beverwijkse mannenkoor Zanglust gaat een drukke tijd tegemoet; het programma vermeldt uitvoeringen op 19 november in het Badhotel te Wijk aan Zee, 22 december kerstconcerten in het Roode Kruis Ziekenhuis en op de Westen burcht; 24 december tijdens de kerst nachtdienst. Het koor houdt zijn Sint Ni- colaasavond op 10 december. In de zomer van volgend jaar gaat het koor naar Neu- wied om daar deel te nemen aan het jubileumconcert van het mannenkoor Hed- desdorf. Zanglust gaat in oktober 1968 zijn 40-jarig bestaan vieren en het is de bedoeling, dat dan leden van eerderge noemd Duits mannenkoor hun medewer king zullen verlenen. V.V.D. Ir. A. J. Allan is maandag avond lid van verdienste van de V.V.D.- afdeling Beverwijk geworden. Deze onder scheiding werd hem toegekend tijdens een bijeenkomst in Hotel ter Burg waarop bestuurders van de afdelingen uit de om geving aanwezig waren. Onder de vela sprekers die de heer Allan lof toezwaai den voor zijn activiteiten op velerlei ge bied was burgemeester J. G. S. Bruinsma. O.K. Kerk. In het kader van het inter kerkelijk overleg in radiozaken zal op zon dag 14 november vanuit de oudkatholieke kerk aan de IJmuidense Wilhelminakade een hoogmis worden uitgezonden, via Hil versum 1 van half elf tot kwart voor twaalf. Celebrant is pastoor J. C. M. Ke- man en prediker pastoor A. J. Glazema- ker. De lithurgische gezangen zijn van mgr. dr. A. Rinkel, aartsbisschop van Utrecht. Doctor. Mevrouw T. M. Hartkamp-Suur- mond, vroeger inwoonster van Velsen- Noord, is aan de Vrije Universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de psychologie. Kleindiersport. Leden van de Kleindier- sportvereniging IJmuiden en omstreken hebben hun dieren geëxposeerd op de Hol land Show te Gouda. Mooie successen werden behaald door de heren Hooger- hout, Spiering, Brouwershaven, Warmen- hoven, Gouda, Beets, De Jong, Giebels, Vos, Rex, Deilenaar, Suyk, van Bree, Van de Wal en Jonge jan, mevrouw Feenstra en Tineke van der Born. Pensioen. De heer N. H. H. J. Monné uit Velsen-Noord heeft na 25 dienstjaren afscheid genomen van Hoogovens IJmui den, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hij heeft na de twee de wereldoorlog korte tijd meegewerkt aan de wederopbouw van de walserjj west; daarna was hij werkzaam bij de afdeling nieuwbouw van de martin- en de oxystaalfabriek. De zeesleepboot „Titan" van Wijsmuller is in de afgelopen nacht van IJmuiden uit onderweg geweest naar een Franse trawler die bij Lowestoft aan de grond was gelopen. Enkele uren later kwam het bericht, dat de Fransman op eigen kracht weer vlot gekomen was. De „Titan" is daarop naar IJmuiden teruggekeerd. Een inwoner van IJmuiden, werkne mer van de firma Havenwerken aldaar overkwam een ongeval in de kalkammon- salpeterfabriek van n.v. Mekog. Hij stap te, tijdens het maken van een bekisting, op een plank, raakte zijn evenwicht kwijt en viel met zijn borst op de bekisting. Hij klaagde over pijn in de borst en werd in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5