„Horeca door meer met negatieve gekenmerkt facetten" Restaurant trefpunt van de samenleving geworden Reders besloten tot meer openheid met tarieven Wolindustrie gaat het weer beduidend beter wmi Minister Veldkamp in Amsterdam: VOOR WINTER ÈN ZOMER TEGEN VORSTEN ROEST! Geen akkoord concessie-toeslagen Bank biedt 100 op VlAM-aandelen Personeelsbestand 13 pet lager Rotterdam stelt zich in op containerschepen Intrinsieke waarde Unitas gestegen Daggeld verhoogd Ultimo kondigt zich al vroeg aan Interitalia naar het Damrak KZK gaat 50 min lenen a 6 De Schelde boekt gelijk resultaat SCHEEPVAARTBERIC HTEN Gevestigde schuld en lang lopende kredieten Cijfers Koninklijke op 10 november Kort economisch nieuws WOENSDAG 27 OKTOBER 1965 17 Ga voor permanente bescherming van het koelsysteem naar een Esso dealer. Hij vertelt u hoe belangrijk dit nieuws is voor üw auto Weekstaat Ned. Bank J&'P'ii+i mm m m Gisteren op het Damrak WALL STREETNieuw record D. Jones gemiddelde Weinig effect van verbod verticale prijsbinding Op het congres van de Nederlandse Bond van Werkgevers in Hotel-, Restau rant-, en Café en aanverwante bedrijven „Horecaf", dat deze ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigjarig bestaan vandaag in Amsterdam heeft gehouden, heeft de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, in een rdde een overzicht gegeven van ontwik keling en perspectief van de wetgeving met betrekking tot het horecabedrijf. De minister memoreerde dat zolang de bond heeft bestaan, voor deze bedrijfstak een speciale wetgeving heeft gegolden. In de vorige eeuw werden wel regelingen ge troffen voor bepaalde beroepen, waarvan de goede functionering als een openbaar belang werd beschouwd. Het was destijds echter allerminst een compliment, als voor een bepaalde bedrijfstak een wet tot stand werd gebracht. Wetgeving was wel het laatste waaraan men dacht, en voor de sociaal-economische positie van het be drijfsleven bestond in die tijd nog maar weinig aandacht. Het ging in de Drank wet beslist niet om het horecabedrijf, doch zij was er veeleer tegen gericht, voor zover dit kennelijk schade veroor zaakte aan openbare orde, openbare vei ligheid en openbare gezondheid. Het ho recabedrijf raakte het openbare leven en was een gevaarlijk wrijf vlak geworden. Zonder te willen zeggen, dat er nu geen minder gunstige gelegenheden meer be staan, verklaarde minister Veldkamp dat het Horecabedrijf tegenwoordig niet meer wordt gekenmerkt door negatieve facet ten. Het café is nu niet hoofdzakelijk de plaats waar mr vergetelheid zoekt in de drank, doch is het centrum geworden van ontspanning en gezelligheid. Het restau rant is een trefpunt geworden in de sa menleving en het hotel is een onmisbare schakel in ons ambulante leven. Het ho recabedrijf is veel nauwer betrokken bfl het openbare leven en vervult hierin een wezenlijke functie. Deze ontwikkeling heeft haar weerslag gevonden in doelstelling en opzet van de nieuwe wet, de drank en horecawet, die binnen afzienbare tijd in werking zal tre den en gericht is op de uitoefening van het bedrijf in zijn volle omvang. Zij is een weerspiegeling van de gewijzigde functie van het horecabedrijf en van de hogere eisen, die de maatschappij hieraan stelt, aldus minister Veldkamn, die aan het slot van zijn rede verklaarde wel te mogen zeggen, dat in Nederland bij het horeca bedrijf de ondernemingsverantwoordelijk heid op een hoog peil staat. De algemeen secretaris van de Sociaal- Economische Raad, drs. H. L. Jansen zei in een inleiding over het horecabedrijf en de E.E.G. dat de ontwikkeling van de Europese Economische Gemeenschap ook invloeden van directe en indirecte aard op het horecabedrijf zal hebben. Zo be raadt het economisch en sociaal comité te Brussel zich op het ogenblik over richtlij nen voor de verwezenlijking van de vrij- Advertentie heid van vestiging en het vrij verrichten van diensten in het horecabedrijf in de E.E.G.-landen onderling. Gezien de uit eenlopende voorschriften, die op het ogen blik in de verschillende E.E.G.-landen van kracht zijn, constateerde drs. Jansen dat harmonisatie van de vestigingsregelingen voor het hotelbedrijf allerminst eenvoudig zal zijn. Als één van de „uitstralingen" van de E.E.G. noemde drs. Jansen de verdich ting van het zakelijk verkeer, die blijkens de cijfers in het bijzonder voor het hotel wezen van belang is. In dit verband wees hij ook op de niet te onderschatten bete kenis van het tot stand komen van con gresgebouwen in Rotterdam en Den Haag. Hierdoor zal Nederland zijn aandeel kun nen waarmaken in de bijzonder sterke ontwikkeling van het internationale ver keer. Reders van alle nationaliteiten hebben enkele dagen in Brussel geconfereerd over de mogelijkheid wat minder geheim zinnig te zijn met de voorwaarden van de conferences. Voorts kwamen vele belang rijke kwesties op het gebied van de koop vaardij aan de orde. Het was de grootste bijeenkomst van reders die ooit in de we reld is gehouden. Behalve door vertegen woordigers van de Koninklijke Neder- landsche Reedersvereeniging werden de besprekingen bijgewoond door afgevaar digden uit België, Denemarken, Finland, Frankrijk, West-Duitsland. Griekenland, Italië, Japan, Noorwegen, Zweden, Zwit serland en Groot-Brittannië. Waarnemers waren gezonden door de VS, Israel en de internationale Kamer van Koophandel. Vier resoluties betrekking hebbende op de praktische vraagstukken van gemeen schappelijk belang werden aanvaard. Zij handelden over: toeslagen voor congesties in de ha vens; het beschikbaar stellen van tarieven en voorwaarden van scheepvaartconfe rences. wijzigingen in de contracten van ver laders. mededelingen inzake verhogingen van vrachttarieven. De aanbevelin_ n nopens de congestie toeslagen hebben geen betrekking op sltd- atips, die kunnen ontstaan door oorlogs handelingen, „Suez-verwikkelingen", fluc tuaties in de wisselkoersen e.d. Als alge mene regel geldt dat de verladers tijdig op de hoogte worden gebracht van de mogelijkheid van het leggen van een toe slag op de tarieven als de situatie in de havens ongunstiger wordt. Het gevoelen bestaat dat door de mogelijkheid van een dergelijke heffing pressie op de autoritei ten wordt uitgeoefend om verbetering in de situatie te brengen. Voorgesteld wordt dat de lading, die te gen een vast tarief werd aangenomen wordt uitgezonderd van de congestietoe slag. Hierover kon evenwel geen uit spraak volgen, omdat uit de discussie bleek, dat er veel praktische moeilijkhe den bestonden. Ten einde tegemoet te komen aan de kritiek die er geuit is over de geheimzin' nigheid van de conferences wordt aanbe volen dat afschriften van de conference' tarieven en condities beschikbaar worden De bank van de Vlissingse Aannemings Maatschappij (V1AM), de verenigde bankbedrijven, is van plan een bod van honderd percent uit te brengen op de aan delen, die zij verleden jaar in omloop heeft gebracht. Hiermee verleent het ban kierskantoor haar steun aan het voorstel Van der Vorm tot overname van de V1AM. Dit blijkt uit een directie-commu niqué. Gedurende het begin van het jaar heeft het er naar uitgezien of de Nederlandse wolindustrie zachtjes aan onder de wol ging. De ontwikkeling in de laatste maan den toont echter aan dat Tilburg uitge slapen genoeg is om na diverse recon structies weer tot onplooiing te komen. De gestadig achteruitgelopen produktie be gint op te fleuren en de laatste conjunc- tuurtesten wettigen de veronderstelling dat de totale situatie van 1965 aanzien lijk gunstiger zal moeten worden beoor deeld dan die van het voorgaande jaar. In de eerste acht maanden is de ont- wikkeling echter niet zo bevredigend ge weest, want de totale produktie van onze wolindustrie is toen 10 pet. kleiner ge weest dan in het overeenkomstige tijdvak van 1964. Deze teruggang is verklaarbaar als hiertegenover gesteld wordt dat er in de loop van het jaar door zeven bedrij ven moest worden besloten tot liquidatie. De liquidaties hebben met zich meege bracht dat het personeelsbestand in de bedrijfstak met 13 pet. daalde. Aangezien het personeelsbestand meer is afgeno men dan de effectieve produktie is de conclusie gerechtvaardigd dat de gemid delde arbeidsproduktiviteit per man is ge stegen. Blijkens een overzicht van de federatie Nederlandse wolindustrie is er in het der de kwartaal een verbetering in de alge. mene situatie opgetreden. De personeels bezetting is in die periode weer wat toe genomen. In de damesstoffensector was de orderportefeuille in augustus beter ge vuld dan in de overeenkomstige maand van 1964. Door 95 pet. van de bedrijven, die damesstoffen produceren werd de or derpositie op het einde van augustus als normaal beoordeeld, terwijl er verleden jaar slechts door 20 pet. werd gesproken van een normale ordervoorraad. Voor de herenstoffensector ligt de si tuatie onduidelijker. Slechts de helft van de producenten spreekt van een normale of grote orderportefeuille. Voor de wolin dustrie als geheel lag het orderbestand eind augustus circa 12 pet. hoger dan in 1964. De verwachting is dat, wanneer de overheid enerzijds de nodige steunmaat regelen neemt en anderzijds voor de tex tielindustrie geen nieuwe moeilijke posi tie creëert, de wolindustrie het met uiter ste krachtinspanning zal kunnen klaren, In elk geval verkeert de bedrijfstak thans in een beduidend gunstiger positie dan een jaar geleden. gesteld voor de organisaties, waarbij con- tract-verschepers van de conferences zijn aangesloten. De tarieven zouden vrijgege ven moeten worden voor inzage door re gelmatige verladers. Blijkens gisteren in Rotterdam gedane mededelingen namens de Nederlandse Spoorwegen, Thomsen's Verenigde Haven bedrijven en de Stevedor Company Quick Despatch hebben deze drie bedrijven een nieuwe maatschappij gesticht onder de naam Europe Container Terminals. Dit is de eerste Europese maatschappij die zich ten doel stelt het inrichten van terreinen voor het behandelen van containerschepen, de opslag en het ompakken van contai ners en soortgelijke ladingen in het alge meen. De bedoeling is dat deze nieuwe maat schappij in het komend voorjaar of zo mer provisorisch aan de gang gaat, maar in 1969 aan de Rotterdamse Eem- haven zal beschikken over een terrein vgn op den duur 50 tot 60 hectare om, de inkomende en uitgaande containerlading tussen Amerika en Europa te behandelen. De oprichters van de nieuwe maatschap pij zijn beslist optimistisch en menen zelfs dat het niet uitgesloten is dat Rotterdam de draaitafel voor het containerverkeer tussen Europa en overzee zal worden." De intrinsieke waarde van een aandeel N.V. Beleggingsmaatschappij Unitas ad 50 nominaal bedroeg per 15 oktober 492 (16 september 484). Dit komt overeen met een pro forma afgifteprijs van 512 504). Het tarief voor daggeld is vandaag we derom verhoogd en wel met een half per cent tot drie percent. Dit in verband met de krapper wordende geldmarkt door ver dere ultimo-opvragingen en belasting betalingen. Gisteren werd dit tarief met een half percent verhoogd tot 254 percent, De ultimo-uitzetting kondigt zich deze maand vroeg aan. De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 25 oktober laat een stijging van de chartale circulatie zien met 93 min tot 7261 min. Het be talingsverkeer met de schatkist liep deze week glad. Het rijk heeft 34 miljoen schatkistprimessen afgelost en ongetwij feld reeds gelden opgenomen voor de ul- timo-betalingen, waartegenover gelijke bedragen aan belastingontvangsten heb ben gestaan. De iets krappere geldmarkt, als gevolg va nde ultimo-opvragingen, heeft er toe geleid, dat het tarief voor daggeld met een half percent is verhoogd tot 2% per cent. Geldkringen verwachten voor de komende dagen een verdere verkrapping van de geldmarkt door toenemende ulti mo-opvragingen, alsmede belastingbeta- gen. Dit zal de mogelijkheid tot 'n verdere verhoging van het tarief voor daggeld in houden, aldus geldkringen. Op donderdag 4 november zullen tien voudige participatiebewijzen in het beleg gingsfonds voor Italiaanse waarden In teritalia aan de Amsterdamse effecten beurs worden geïntroduceerd. De eerste afgifteprijs wordt bepaald aan de hand van de op 3 november berekende afgif teprijs, die op 20 oktober werd bepaald op lires 6075, inclusief de uitkering per 25-10 ad lires 138, overeenkomende met 350,35 per tienvoudig participatiebewijs. Interitalia werd in 1960 opgericht en be perkt zich tot belegging in Italiaanse waarden. Het fonds wordt beheerd door Cadit S.A. in Luxemburg en de participa tiebewijzen worden ook officieel geno teerd op de Luxemburgse effectenbeurs. De portefeuille bevat een groot aantal aan delen, maar Interitalia heeft ook een be lang van ongeveer 16 percent bij zowel gewone als converteerbare obligaties. Op basis van de laatste uitkering komt het rendement uit op 2,27 percent. De uitke ringen (eenmaal per jaar) bestaan voor een wisselend gedeelte uit gerealiseerde koerswinsten, opbrengsten van claims e.d. De Koninklijke Zout-Ketjen (KZK) gaat een obligatielening van 50 miljoen gulden uitgeven met een looptijd van ten hoogste 15 jaar tegen een rente van 6 pet. In de eerste 5 jaren zal geen aflossing plaatshebben, daarna zal deze geschie den in 10 gelijke jaarlijkse termijnen Vervroegde aflossing zal slechts na 10 ja ren zijn toegestaan. De koers van uitgif te zal nog worden vastgesteld. De dag van. storting zal vermoedelijk 1 deoemb zijn. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden verwacht de directie van N. V, Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen, dat het resultaat, waarmee het jaar 1965 zal worden afgesloten, op ongeveer hetzelfde niveau zal liggen als dat over het voor gaande boekjaar. Over 1964 werd een winst geboekt van 1,9 min. en een onveranderd dividend van 12°/o gedeclareerd. In de jaarvergade ring van maart 1965 hebben aandeelhou ders op een hoger dividend aangedron gen. De voorzitter meende dat na afloop van het lopende boekjaar de vraag of het dividend kan worden verhoogd, stellig aan de orde zal komen. De nieuwbouwportefeuille kon worden uitgebreid met een opdracht voor de bouw van twee geheel geautomatiseerde visver werkingskoelschepen. Deze schepen zijn van hetzelfde type als de in 1963 in op dracht gekregen serie van vier schepen Beursplein 5 heeft een teleurstelling moeten verwerken in de vorm van een flauwe stemming voor het Philipsaan- deel. Op 121.50 daalde dit fonds circa drie gulden t.o.v. het voorgaande slotni- veau. Deze plotselinge vrij scherpe koers val moet hoofdzakelijk worden toege schreven aan hernieuwd aanbod voor Amerikaanse rekening. Dit aanbod wordt in verband gebracht met het feit, dat maandag in een lager gesloten Wall Street de aandelen in fabrieken van de kleurentelevisie flink werden aangeboden. Aanvankelijk was de Newyorkse beurs vast gestemd door aankopen van staal- aandelen en die van autowaarden. Philips daalde er doch Kon. Olie verbeterde dollar. Eerst op het verlaagde ni veau werd in de Philipshoek enige steun geboden. In de morgen werd als hoogste prijs voor Philips nog 122.80 betaald. Voor Koninklijke Olie bestond enige vraag voor buitenlandse rekening doch dit ver hinderde niet dat de olie-aandelen een paar dubbeltjes lager werden verhandeld op 149.80. Dit door overheersend lokaal aanbod. Unilever gaf zestig cent prijs bij een verhandeling op 134.60. Aan de koersdaling van de vorige beursdagen in de AKU-hoek kwam ook gisteren geen einde. Na een ruim vijf punten lagere opening op 386 zakte de koers verder in Abbekerk 26 te Rotterdam. Achilles 27 te Guanta. Aegis 27 te Amsterdam. Agamemnon 27 te Point a Pitre. Alblasserdijk 26 te Le Havre. Algol 26 v. Genua n. Port Said. Alkes 26 v. Damman n. Kuwait. Almkerk 26 v. Izmir n. Napels. Alnitak pass. 26 Kaap Finisterre n. Rotterdam. Aludra 27 te Rio Grande verw. Ampenan 26 v. Barcelona n. Antwerpen. Amstelveld 27 te Port Said. Ares 26 v. Santander n. Curaqao. Argos 27 dw. Gibraltar n. Antwerpen. Arkeldijk 26 te Londen. Artemis pass. 26 Malta n. Alexandrië. Ball 26 v. Bremerhaven n. Bremen. Bengkalis 26 v. Malta n. Beyrouth. Bovenkerk 26 te Mombasa. Caltex Delfzijl 26 te Brunsbuttelkoog. Caltex Eindhoven 26 v. Suez n. Bahrein. Caltex Gorinchem 27 te Rotterdam. Caltex Pemix 27 te Balik Papan verw. Camphuys 27 te Das Island. Castor 27 te Bremen. Ceres 26 v. Barbados n. Montreal. Congokust 27 te Amsterdam. Crania 26 te Thameshaven. Dahomeykust 27 v. Port Harcourt n. Lagos. Dinteldijk 26 te Antwerpen. Drenthe pass. 26 Anambas Eil. n. Shanghai. Eumaeus 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Garoet 26 te Rotterdam. Geertje Buisman 26 v. Freetown n. Abidjan. Geestland 26 te Preston. Gorredijk 26 v. Tampa n. New Orleans. Grebbedijk 26 te Le Havre. Grotedijk 26 v. Rotterdam n. Charleston. Gulf Italian 27 v. Antwerpen n. Shanghai. Gulf Swede 26 v. Port Said n. Landsend. Hector 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Helicon 26 v. Kingston n. Porto Limon. Hercules 26 v. Amsterdam n. Bremen. Hoogland 27 te Rotterdam. Isis 26 v. Latakia n. Iskenderun. James Benedict 26 v Buchanan n. Baltimore. Japara 27 te Marseille. Jason 27 te Amsterdam. Kaap Hoorn 27 te Point Fortin. Het ministerie van Financiën deelt me de dat per 30 september 1965 de geves tigde schuld en langlopende kredieten 14.906.827.444,85 bedragen. De binnen landse gevestigde schuld was jp die da tum 14.517.165.060 groot, de buitenlandse gevestigde schuld en langlopende kredie ten 389.662.384. lm 77» 7»» TBWMT™ S5r (BS StieMerMf 1b 11 V. -ra Sherqiai%4(ia St'nnode 'to BV) Sltttmwis 2o >7% M74 Sirncmf 1,01b - .im &Pflt m WctrO lm tam .w ■Tl ft 4 ukf-tlb tot 383%. Hoogovens werd vier punten la ger geadviseerd op 496, KLM nauwelijks prijshoudend op 235. De handel in alle hoofdfondsen was uiterst kalm met de aantekening, dat in Philips nog het meest omging. VOORBEURS VAN HEDEN 2de tijdv. 387 lste tijdv. A.K.U385-387 Hoogovens Kon. Olie150.50-151.10 Philips 120.90-121 gl Unilever 134.50 K.L.M244-247 150.90 120.80 134.50 VERHANDELDE FONDSEN 25 okt. 26 okt. Totaal 421 411 Hoger 143 (34%) 115 (28%) Lager 183 (43.5%) 194 (47.2%) Gelijk 95 (22.5%) 102 (24.8%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U385 gl Hoogovens Kon. Olie...... 150.20-150.80 Philips 120.40-121.40 Unilever 134.20-134.50 K.L.M. Kalydon 26 te Amsterdam. Kara 28 te Diego Suarez verw. Karimata 26 te Lae. Katelysia 26 te Rotterdam. Katendrecht 26 v. Wlsmar n. Antwerpen. Kerkedijk 27 te New York. Kinderdijk 27 te New Orleans. Korendijk 27 te New York verw. Kosicia 26 te Rotterdam. Koudekerk 27 te Melbourne. Leiderkerk 26 v. Sydney n. Brisbane. Liberiakust 26 v. Freetown n. Dakar. Main Lloyd 26 te Lyttelton. Madison Lloyd 26 v. Barcelona n. Antwerpen. Mentor 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Moerdijk 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Montferland 27 te Amsterdam. Mohamed Reza Shah 26 v. Mena n. Suez. Moordrecht 26 te rede Moskalvo. Nestor 26 t.h.v. Lissabon n. Hamburg. Ondina 27 te Mena al Ahmadi verw. Oranjefontein 27 te Rotterdam. Ouwerkerk 26 v. Mombasa n. Aden. Overijssel pass. 26 ten zuiden Ceylon n. Aden. Palamedes 26 v. Maracaibo n. Santa Maria. Peperkust 26 te Hamburg. P. G. Thulin 26 v. Amuaybay n. Cristobal. Philidora 27 v. Mena n. Rastanura. Prins Willem-2 28 te Liverpool verw. Prins Willem-4 26 v. Montreal n. Liverpool. Piovenierssingel pass. 26 Messina n. Antwerpen. Radja 27 te Rotterdam. Rotterdam 27 te New York. Schelpwijk 26 v. Balik Papan n. Pladju. Schouwen 26 v. Port Alfred n. Montreal. Seine Llo.vd 26 te Port Swettenham. Serooskerk pass. 26 Kreta n. Livomo. Servaaskerk 27 te Nagoya verw. Sloterkerk 27 te Barcelona. Solon 28 te Curasao verw. Stad Amsterdam 26 v. Sagunto n. IJmuiden. Stad Maastricht 26 v. Rotterdam n. Casablanca. Statendam 26 t.h.v. Kaap York n. Sydney. Straat Franklin 27 te Takoradi Tara 26 v. Santos n. Buenos Aires. Themis 27 te Charleston verw. Togokust 26 te Matadi. Towa 27 te Antwerpen. Van Heemskerck 26 te Kobe. Van Spilbergen 27 v. Beira n. Dar es Salaam. Vlieland 27 v. Port Sudan n. Suez. Wieldrecht pass. 26 Gibraltar n. Engeland. Wonogiri 27 te Duinkerken. Zaankerk 27 te Rotterdam. Zaria 28 te Anacortes verw. Zonnekerk 26 t.h.v. Kaap Finisterre n. Ant werpen. De Fiat autofabrieken in Turijn hebben een deel van de installaties voor een week gesloten en tijdelijk 45.000 man naar huis gestuurd. De gedeeltelijke sluiting is het gevolg van de nood zaak om nieuwe machines te installeren. Fiat zegt, dat door de sluiting de 45.000 arbeiders slechts vier dagen loon verliezen, daar er in die week drie vrije dagen zijn. Slot- koersen 26 okt. Slot- koersen 26 okt. A.K.U 383 Hoogovens 495 121.60 Unilever 134.80 Kon. Petroleum 149.80 Amsterd. Rubber 101 H.V.A. 134% Deli-Mij 108.60 Holl.-Am. Lijn 124% K.L.M. 235 K.N.S.M. 118 Kon. Paketvaart 216'/2 Van Ommeren 222 Ned. Sch. Unie 146 5% Ned. 1964 93% 5%% Ned. 1964-11 94% 5%% Ned. 1965 9811 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 98 4 A.K.U. 116% 5%% Hoogovens. 115 Alk. Bank Neder 1. 282 Amro Bank 57.10 Holl. Bank Unie. 22872 Nat.-N ederlanden 520 Ned. Midd.st. B. 103.50 R.V.S 530 227 194 98.50 Ver. Bezit 118 Unitas 450 Albert Heijn 649 Alg. Norit 212.50 gb Amstel Brouwerij 359 Amsterd. Ballast. 474 gb Amsterd. Droogd. 119% Bensdorp 425 Van Berkel 22772 Billiton II 396% Blaauwhoed 340 Bredero 514 Brocades-Stheem 85572 Bühr.-Tetterode 662 Bijenkorf 601 Centr. Suiker Mij 395 Curag. Handel Mij 181 Elsevier 193.50 Erdal 460 Fokker 23572 Ford Van Gelder Zn. GelderL-Tielens. Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemejjer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec HolL Beton Indoheem Internatic Kempen-Begeer. Key en Kramer Kom Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten FoxhoL Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 940 462% 462% 345 2071 879% 488 212 266 445 575 251 357 47.50 289 134 462 270 gb 840% 165 gb 3251 161 395 331 gb 510 230 Va 340 gb 82 gb 240 135 361 92 283 180 gl 420 138 gl 254 557 189% 145% 477 230 142 173'/» 451 167% 574% 179.— 25 okt. 26 okt. 25 okt. 26 okt. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac Allied Chem. Am. Can A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. Wall Street heeft zich gisteren hersteld van de maandag geleden koersverliezen. Na een vaste opening sloot de markt met over het algemeen winsten tot ongeveer een dollar. Het Dow Jones gemiddelde voor industriefondsen bereikte een nieuw oogtepunt aller tijden op 956.32 +8.18). Met name vond een herstel plaats bij de televisie aandelen. Zo steeg Motorola 714 32 32% Amer. Motors 1174 1174 42 42 b Int. Harvester 3874 3874 6374 64% 91 917s 6372 6372 Int. T. and T. 6172 617s 64% 65% 12574 124-/2 54% 54% Mont. Ward 36% 3678 42% 42% Radio Corp 447s 451/s 4072 40% Republic St 4272 4274 477» 47% Royal Dutch 447s 4778 57 56% Sears Roeb. 631/2 637s 42% 43% Shell Oil 6474 65 64 63% Soc. Vacum 91% 927s 66% 6674 Stand. Br. 7472 757s 4072 41% Stand. Oil N.J. 82 8374 82% 8472 Studebaker 187s 197s 387, 391/4 82'/4 83 110 113 Un. Aircraft 92% 94% 53% 5474 Un. Corp 87/s 9 5872 5774 Un. Fruit 2674 267e 4374 447s Us. Rubber 687s 69 57% 587sexd Us. Steel 491/4 5074 23974 243 Westingh. 577s 58 10874 108% Woolworth 287s 291/8 116% 11774 597s 61 11 U/4 112% 6674 6974 4874 4872 punt en Zenith Radio 3 punt. Goudaan- dleen waren deze keer over het algemeen iets lager. Van de 1405 verhandelde fond sen waren er 684 hoger en 432 lager. Ds omzet beliep 6L76 miljoen shares tegen 7.09 miljoen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 956.32 8.18); sporen 235.61 1.79) en openba re nutsbedrijven 156.63 0.18). Op woensdag 10 november elf uur zullen de financiële resultaten van de maat schappijen der Koninklijke/Sliell groep over het derde kwartaal en de eerste 9 maanden van 1965 worden bekendge maakt. Het verbod van de verticale prijsbin ding heeft nog steeds niet de uitwerking die ervan mocht worden verwacht. De Consumentenbond meent dat dit mede komt doordat het ministerie het bedrijfs leven met te zachte handschoenen aan pakt, bijvoorbeeld door het op ruime schaal verlenen van voorlopige onthef fing van het verbod. Op vrijdag 29 oktober neemt de heer A. J. Kuselbos, sinds 1955 verkoop-directeur van Esso Nederland, afscheid van deze maatschappij in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De geschatte wereldproduktie van roestvrij- staal (exclusief de Oostblokstaten) is in de pe riode van 1955 tot 1964 bijna verdubbeld. Zij nam toe van 1.700.000 ton tot 3.300.000 ton. De Europese investeringsbank zal in België een obligatielening van 500 miljoen Belgische fran ken plaatsen. De obligaties met een nominale waarde van 5.000 frank en een rentevoet van 6V« percent worden van 25 oktober 1965 af tegen een koers van 99 percent aan het publiek aan geboden. Australië heeft bij de Securities and Exchange Commission (SEC) in de Verenigde Staten een registratieverklaring ingediend voor 25 miljoen dollar aan twintigjarige staatsobligaties. Ver wacht wordt dat een internationale groep van emittenten, die onder leiding staat van Morgan Stanley and Co., omstreeks 9 november met de obligaties op de markt zal komen. Voor de obli gaties zal notering worden aangevraagd ter beurze van New York, Londen en Amsterdam.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17