Weinig verzet in Tweede Kamer tegen de huurverhogingen Minderheid van P.v.d.A.-fractie wil min. Bogaers niet volgen JUS D'ORANGE is puur sinaasappelsap op z'n fijnst! Heib Van Vlissingen zoekt hulp bij minister Luns m Man en vrouw stuurden jongetje op roof uit Bus ramde auto in rookwolk en bondig AEG AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND TRIUMPH DEALER Nederlandse zeeman lag uitgeput in hutje Tekorten in Den Haag en Rotterdam „Zonder huisvesting geen buitenlanders" Anderhalf jaar geëist Textielarbeiders willen meer vakantietoeslag Professor Idenburg voorzitter van de Raad voor Kunst Elektricien door stroom gedood Muis in brood LVJPJ Wolken en wind >1 JUS D'ORANGE 5INAASAPPELSA WOENSDAG 27 OKTOBER 1965 2 ''ét 0£?0£TM£r 3% SUIKER ummttmuwmtn m«s> Heerlijk royaal schenken... uit extra voordelige gezinsfles f. 1,95 JUS DE FRUITS Ruim Zicht Eert dode bij Wildervank gespreide warmte met HARRY OOMEN Haarlem Beverwijk Velsen-IJ muiden WERKRAPPORTEN z z z z (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Bogaers van Volkshuisvesting heeft gisteren in de Tweede Kamer weinig verzet ontmoet tegen zijn voorstel om de huren per 1 januari met gemiddeld 10 percent te verhogen en die ver hoging op 1 januari 1967 nog eens te herhalen. Alleen de P.S.P., de com munisten en een aantal P.v.d.A.- leden verklaarden zich uitdrukkelijk tegen. De fracties van de C.H.U. en de Boerenpartij behielden zich hun oor deel voor. Het ziet er dan ook naar uit dat de minister de volgende week dinsdag, wanneer zal worden ge stemd, de Kamer in meerderheid achter zich zal weten te krijgen. Hoe groot de groep socialisten is, die drs. Bogaers niet op zijn pad wil volgen, werd niet helemaal duidelijk. Namens de meerderheid binnen de fractie van de Advertentie V HERO t P v ,y" I ':;y PvdA sprak de heer Brandsma, namens de minderheid de heer Bommer. Aanpas sing van de huren bij de bouwprijzen, die twee keer zo hoog zijn opgelopen als de kosten van levensonderhoud, vond de heer Bommer ongezond. Hij begreep ook niet dat een regering die de overspanning wil tegengaan, aan de subsidies op wo ningbouw gaat tomen. Met uitzondering van de heer Burg graaf (PSP) en de heer Jager (CPN) tastte de Kamer de huurverhoging als zo danig niet aan. De heer Brandsma be toogde wel dat in samenhang met de be lastingmaatregelen een groot offer van de bevolking wordt gevraagd, maar zag in dat in een tijd van kostenstijgingen aan huurverhoging niet is te ontkomen- De heer Visser had uitgerekend dat een huurverhoging van gemiddeld twee keer 14 percent nodig is om de subsidies in twee jaar „af te bouwen" en vroeg daar dan ook om. De heer Brandsma verzette zich tegen het voornemen om van 1968 af met jaar lijkse kleine huurverhogingen van 4 per cent de subsidies op woningwetwoningen af te breken. Dat was volgens hem niet begrepen in het compromis, zoals dat bij de kabinetsformatie is overeengekomen over een huurverhoging in twee etappes. De heer Van der Peijl (CH) wilde voorts ook de vóór 1921 gebouwde goedko pe huizen, die volgens de huuradviescom missie nog van goede kwaliteit zijn, on der de categorie woningen brengen waar van de huur met 7,5 percent verhoogd kan worden. Hij werd daarin gesteund door de heren Aantjes (AR) en Nelissen (KVP). De heer Visser (VVD) kwam met een soortgelijk amendement dat iets verder ging. De heer Brandsma wilde daarentegen alle vooroorlogse woningen, waarvan de huur laag is gebleven, van huurverhoging vrijstellen. De plannen van minister Bogaers om de kwaliteit te verbeteren en de door stroming te bevorderen werden vrij gun- &WWV •••••-••'.X-v stig ontvangen. De heer Aantjes vroeg bij amendement opheffing van de huur- bescherming voor een huurder van wo ningwetwoningen wiens draagkracht toe reikend is voor een duurdere woning. De heer Van der Peijl vond dat met de in troductie van de woningwetwoning van het B-type alleen maar wordt bevorderd dat de verkeerde mensen in gesubsidieer de huizen komen. Hij wilde dit nieuwe type binden aan een inkomensgrens. De heer Visser voelde er meer voor deze B-woningen maar meteen over te hevelen naar de vrije sector. Volgende week dinsdag zal minister Bo gaers vertellen hoe hij erover denkt. Een Nederlandse zeeman, de 24-jarige N. van Nood, geboren in Port Glasgow (Schotland), is dinsdag door de Westduit- se politie in de buurt van Bremerhaven aangetroffen in een schamel optrekje van latten en stukken plastic, zo bericht het Westduitse persbureau DPA. De man was totaal uitgeput. Hij sliep op oude autobanken met verroeste veren. Met een ziekenauto is hij vervoerd. De zeeman was in het bezit van een verblijfsvergunning voor West-Duitsland tot 1 juni '66. Hij schijnt geruime tijd in het hutje te hebben gewoond. De gemeente Rotterdam zal in 1966 een tekort op zijn begroting hebben van 67 miljoen gulden. In Den Haag is het tekort 14,3 miljoen. Het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV) acht het dringend gewenst, dat op korte termijn een duidelijk inzicht wordt verkregen in de huisvestingssitua tie van de buitenlandse werknemers thans en de huisvestingsmogelijkheden in de naaste toekomst. „Indien het niet moge lijk blijkt om ten behoeve van de buiten landse werknemers goede huisvesting te verkrijgen en dat zou ons niet ver bazen in een zo dicht bevolkt land als het onze met een enorme woningnood dan dient het afgelopen te zijn met de wer ving van buitenlandse arbeidskrachten", zo stelt het NKV in zijn officieel orgaan ,Ruim Zicht". In principe zal het wervingsbeleid vol gens het NKV-blad afgestemd moeten worden op de huisvestingsmogelijkheden en niet het huisvestingsbeleid op de wer vingsresultaten. De regering dient de con sequentie van een goede huisvesting te accepteren zolang de tewerkstelling van buitenlandse werknemers toeneemt, hoe wel de bij het wervingsbeleid betrokken werkgevers ook verantwoordelijkheid dragen. Het NKV voelt bij het te voeren huisvestingsbeleid evenwel niets voor discriminatie tussen Nederlandse en bui tenlandse werknemers. Een juistere af weging van belangen lijkt het NKV ge wenst, want de vraag komt op of de bui tenlandse arbeiders en de Nederlandse gemeenschap wel gediend zijn met een zo hoge prioriteit voor onze nationale eco nomie. De uit Zwitserland gezette Ameri kaanse miljonair H. F-entener van Vlissingen heeft op een persconfe rentie gezegd dat de stand nu 10 voor Zwitserland is, maar dat hij hoopt dat minister Luns langs diplomatieke weg voor een gelijk spel zal kunnen zorgen. Mijn uit wijzing is geen kidnapping, maar fathernapping", zei hij. „Ik wil de Nederlandse regering inschakelen omdat mijn vrouw en oudste doch ter Nederlands zijn". De officier van Justitie bij de recht bank te Arnhem heeft anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 45-jarige vrouw uit Nijmegen en dezelfde straf te gen een 33-jarige chauffeur uit Valburg wegens een misdrijf dat de officier on omwonden weerzinwekkend noemde. Het tweetal zou het elfjarige jongetje Wim O., zoontje van de vrouwelijke ver dachte uit een vroeger huwelijk, erop uit hebben gestuurd argeloze vrouwen en kinderen te beroven. Wim mocht in de auto mee, en als zijn moeder of haar amant een op de re vrouw of kinderen met tassen zagen sjouwen, moest hij proberen deze te roven. „Zonodig moest hij flink van zich af slaan", luidde de opdracht. Als het lukte kreeg Wim snoepgoed, maar lukte het niet dan werd hij uitge scholden. Van achttien gevallen waren er zes ten laste gelegd. Onder de beroofden waren een 83-jarige weduwe en een zes jarig meisje. Thans bevindt Wim zich met vier broer tjes en zusjes in een gesticht te Roer mond. Het ziet ernaar uit dat de moeder uit de ouderlijke macht zal worden ont zet. De chauffeur, die steeds de auto be stuurde, moest zich bovendien verant woorden omdat hij zijn gezin te Valburg met drie kinderen zonder middelen van bestaan had achtergelaten. Hij was daar na gaan samenwonen met zijn hospita. De roofpartijen waren volgens de chauf feur uit nood voortgekomen: van zijn in komsten van sociale zaken werd zo veel gekort voor alimentatie, dat nauwelijks iets overbleef voor het gezin van de an dere verdachte. De officier noemde de feiten ongelofelijk en weerzinwekkend. Nu moet de kinder bescherming maar proberen het kwaad dat aan Wim is geschied te herstellen. Twee andere kinderen hadden in de auto verschillende acties meebeleefd- Hiervoor kon de officier bijna geen woorden vin den. Het verbranden van aardappelloof op landerijen is in Wildervank oorzaak ge weest van een ongeluk waarbij de 76-ja- rige mevrouw A. Bakker-Blaauw uit Ter Apel is omgekomen. De bestuurder van een personenauto, de heer W. Bakker uit Ter Apel, moest stop pen, omdat dichte rook hem plotseling het uitzicht benam. Onmiddellijk daarna reed een autobus van achteren op de auto en schoof deze tegen een paal. Mevrouw Bakker, die achterin de auto zat, kwam om het leven, drie andere in zittenden, de heren W. en Th. Bakker en mevrouw C. Bakker-Dijkstra zijn naar het academisch ziekenhuis in Groningen over gebracht. Bij een autobotsing op de provinciale weg in Zevenbergen is de 34-jarige heer A. Sterkenburg uit Werkendam om het leven gekomen. In Drachten is dinsdagmiddag de 65-ja- rige mevrouw B. F. Miran Dolle-De Vries uit Baarn, om het leven gekomen, toen zij nabij Drachten met haar auto de rijksweg 43 overstak zonder voorrang te geven aan een naderende vrachtauto KERKELIJK NIEUWS Aangenomen naar Middelburg (vak. M Enker) A. J. N. Kronenburg te Hellen doorn. Hoewel de werknemersbonden in de tex tielindustrie in afwachting van het centra le overleg over de nieuwe loonpolitiek nog geen voorstellen voor de nieuwe CAO's hebben ingediend, staat volgens St. Lam- bertus, de Katholieke bond van Werkne mers in het Kleding- en Textielbedrijf, vast dat het loonniveau in de textiel- en confectie-industrie bovenaan het verlang lijstje komt. De bond is van oordeel dat het loon niveau in beide bedrijfstakken ten opzich te van het algemene industriële loonni veau een achterstand vertoont, die zo snel mogelijk moet worden ingehaald. De bei de CAO's voor de textiel- en confectie- industrie lopen eind december af. De werknemersbonden hebben de overeen komsten al opgezegd. St. Lambertus wil de huurcompensatie in de basis uurlonen verwerkt zien, de bijzondere uitkeringen (vakantietoeslag) verbeteren en gedacht wordt voorts onder meer aan herziening van de gemeente klasse-indeling, de vrouwenionen, de ploe- genwerkers, de loonstructuur voor de confectie-industrie, het vraagstuk van de fondsvorming voor georganiseerden en verbetering van de ziekengeldregelingen. Professor dr. Ph. J. Idenburg is be noemd tot voorzitter van de Raad voor de Kunst als opvolger van mr. J. M. L, Th. Cals, aan wie, wegens zijn optreden als minister-president, eervol ontslag is verleend. Professor Idenburg was tot nu toe voorzitter van de afdeling Filmkunst van de Raad. De hierdoor ontstane vaka- ture moet nog worden vervuld. Voorts zijn benoemd tot leden van de raad mr. A. M. I. M. Baeten, ïid van de Tweede Kamer, te Maastricht (afdeling Algemene Zaken), J. H. A. Bedaux, ar chitect te Goirle (afdeling Beeldende Kunsten en Bouwkunst) en Chr. Burgers, directeur van het operagezelschap Forum te Enschede (afdeling Opera en Dans kunst); in de vakatures die waren ont staan door het overlijden van respectie velijk de heren Th. B. M. van Eupen, C. H. de Bever en P. Pella. De heer Baeten is professor Idenburg als lid van de dagelijkse raad opgevolgd. Professor Idenburg werd op 26 novem ber 1901 te Hillegersberg geboren. Hij be zocht het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de univer siteit van Amsterdam. Hij promoveerde in 1928 aan de rijksuniversiteit te Leiden op het proefschrift „De staat en het volksonderwijs in Engeland." In 1929 werd hij als chef van de afdeling culturele sta tistiek verbonden aan het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarvan nij in 1939 di recteur werd. In 1946 vervulde hij korte tijd de functie van directeur-generaal van het Onderwijs. Sinds 1947 is hij directeur- generaaTvan de statistiek. Professor Idenburg publiceerde een aan tal boeken en artikelen over pedagogische en statistische vraagstukken. Daarnaast verschenen van zijn hand artikelen over cultuurpolitiek. Tijdens reparatiewerkzaamheden aan een kraan is gistermiddag de 36-jarige elektricien C. J. Schoonrok uit Pernis op het terrein van de Rotterdamse Droog dok Maatschappij in aanraking gekomen met een 500 volts kabel. Dit gebeurde op twintig meter hoogte. De man was op slag dood. Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd A. M. F, Klep, directeur van de koninklijke n.v. ijzergieterijen en emailleerfabrieken „De Etna" te Breda. Examen LO esperanto. Gisteren zijn voor het eerst in ons land in Amsterdam, ex amens LO esperanto afgenomen. Van de zes dames die daaraan deelnamen slaagden er vijf en van de zeventien heren eveneens vijf. Aan brandwonden overleden. In het gast huis te Delft is overleden de 45-jarige sloper P. Q. M. van der Voort, die op 6 oktober tijdens werkzaamheden in een autosloperij in Delft brandwonden over zijn gehele bovenlichaam had opgelo pen, toen uit een in de brand geraakte tank plotseling een enorme steekvlam schoot. Gestikt. In Hilversum is de 55-jarige heer J. Bruins levenloos in de keuken van zijn woning aangetroffen. Een onder zoek wees uit dat hij was gestikt. De keukengeiser had geruime tijd gebrand om een bad te laten vollopen. Daar deur en raam van de keuken gesloten waren, konden de verbrandingsgassen niet ontwijken. Een inwoner van Groningen, die juist zijn zoveelste snee brood op zijn ontbijt bord had gelegd, vergat plotseling alle eetlust toen hem vanuit het brood een muizekopje aanstaarde. Een paniekerige inspectie van de reste rende broodvoorraad leerde dat zich in al le sneetjes muizefragmenten bevonden. De familie had al verscheidene sneetjes naar binnengewerkt. De provinciale keuringsdienst van wa ren stelde vast dat het een veldmuis was geweest. Het dier moet 's nachts in de mengmachine van de plaatselijke brood fabriek zijn terechtgekomen en de volgen de dag door het deeg zijn verwerkt. Te gen de broodfabriek waarvan men de naam niet bekend wenste te maken, is proces-verbaal opgemaakt. Advertentie Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL 19000 Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Les Chansonniers „Les Frères Jacques". Au piano: Pierre Philipe. Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Lief zijn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oost hoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „To catch a thief", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 18.45 en 21.15 u.: „Mac Lintock, de geweldige", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Lie ve, lieve John", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Kara Ben Nemsi", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Sjors van de Rebellenclub", a.l.; 20.15 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Barabbas", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit de jungle", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De prostitutie", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste in het stenen tijd perk", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Beslist niet op zaterdag", a.l. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een getrouw de vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10—18 u. en van 2022 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 to 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 nov. openluchttentoonstelling van voor j aars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks van 9 tot 18 u. De golf baan tot 21 u. DIVERSEN De Ark, donderdag 20 u.: Oud-Neder landse volksliedjes door Herman Stoel. Eigen gitaar begeleiding. Raadhuis Bennebroek, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 27 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge geseld en bemind". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De gele Rolls Royce", Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: „Rapsodie in graan", lezing voor de N.V.V.-Vrouwenbond, afd. Beverwijk. Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidskamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19- 21.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. DONDERDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De gele Rolls Royce", Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Theater, 14 u.: Openbare ver koop woonhuis. Kennemer Oudheidskamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. WOENSDAG 27 OKTOBER City, 20 u.: „Fantomas". Stadsschouwburg, 14 en 19.30 u.: Optre den van dansgroep „Antonia Y Marino" voor leerlingen voortgezet onderwijs. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden-O., 20 u.: film „Wilde aardbeien", voor R.-k. vrouwengilde, afd. IJmuiden-O. DONDERDAG 28 OKTOBER City, 20 u.: „Verpleegsters zonder mas ker Hervormde Kerk, Kanaalstraat, IJmui- den, 20 u.: Concert Christelijke Oratorium Vereniging „Looft den Heer". Cultureel Centrum, Koffieuurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen. Causerie over Ro de Kruis door de heer Van Kleef. Succulenta, in het Cultureel Centrum, 20 u.: Mr. A. Buining houdt een lezing over Cactussen en vetplanten en hun ver zorging. Gymnasium, Van Hogendorplaan, Vel- sen-Z., 20 u.: Ouderavond Jan Campert- school. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u.; Kanaalstraat 228c, IJmuiden-West: 16 tot 17.30 u. WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f43.50 rf\AArtA/W\AA/WWWWAAAAAAAAA/V\A/V*AAAA/WWWWWM fWVA/WWWUUWWWWWWWWWA/UWWWVUWWWWWWMWIl Het K.N.M.I. deëlt mee: Een diepe de pressie heeft zich van IJsland verplaatst naar het zeegebied voor de Noorse kust. De luchtdruk is nog hoog boven de Bal kan en bij de Alpen. Tussen beide druk- systemen breidt zich een zuidwestelijke stroming verder naar Europa uit. Vooral boven de Noordzee is de stroming krach tig. De fronten van de depressie veroor zaken in Schotland en langs de Noorse kust regen. Eén van de fronten komt van avond dicht bij de Nederlandse kust. Ten westen van Ierland is een nieuwe storing naar de Britse eilanden onder weg. Verwacht wordt, dat deze storing morgen langs Noord-Engeland of Schot land zal koersen. In verband hiermee zal in ons land vrij veel bewolking overdrij ven met een matige en aan de kust krachtige zuidwestelijke wind. Verder zal er hier en daar wat regen voorko men, voornamelijk in de noordelijke pro vincies. In de temperaturen komt weinig verandering. Maximum- en minimum 5 SS BS temperaturen •O ■»-> J C A a g binnen- en buitenland 6 8 Den Helder half bew. z 14 8 Ypenburg mist 16 8 Vlissingen onbewolkt 15 10 Eelde licht bew. zzw 14 4 De Bilt half bew. z 16 6 Tv/ente mist z 15 8 Eindhoven half bew. z 18 7 Z.-Limburg zw. bew. 18 8 Helsinki geh. bew. zw 11 4 Stockholm geh. bew. wzw 7 7 Oslo motregen 9 5 Kopenhagen geh. bew. zzw 9 5 Aberdeen zw. bew. zzw 14 12 Londen mist windst. 13 9 Amsterdam half bew. z 15 7 Brussel zw. bew. z 19 10 Luxemburg zw. bew. z 17 7 Parijs half bew. zo 19 8 Bordeaux mist windst. 21 10 Grenoble mist windst. 17 7 Nice half bew. n 19 13 Berlijn mist z 5 1 Frankfort mist windst. 3 -0 München onbewolkt z 12 -0 Zurich geh. bew. nnw 5 -1 Genève mist windst. 11 7 Locarno zw. bew. windst. 15 1 Wenen mist wzw 6 -1 Innsbruck licht bew. windst. 15 -3 Belgrado onbewolkt z 16 -1 Athene onbewolkt n 19 Rome onbewolkt O 20 6 Barcelona licht bew. nnw 22 13 Madrid licht bew. windst. 18 7 Mallorca half bew. windst. 28 13 Lissabon licht bew. O 20 14 Donderdag 28 oktober Zon op 07.27 uur; onder 17.20 uur. Maan op 12.03 uur; onder 19.24 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 oktober Hoog water 5.09 uur en 17.25 uur. Laag water 0.56 uur en 13.07 uur. Donderdag 28 oktober Hoog water 547 uur en 18.04 uur. Laag water 1.32 uur en 13.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2