Speculaties gaan in Indonesië rond over Soebandrio's opvolger Drie namen worden Saleh, Laimena en genoemd Y oesoef moe van maagzuur? De Gaulle voor de televisie DE BRIEF héérlijk bij elke brood maaltijd neem natuur-grijze Taxichauffeurs tegen verhoging van tarieven i/ ii i n o f i i/ n a ii mnr atkirnn Huis in Winkel uitgebrand; drie gewonden Lijndiensten in het Noorden gaan samen Spuitende vissen Waarom niet een gasaansteker met een bekroond ontwerp? Ruhaak verwacht weer dividend DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 15 Sumatraan Interneringskamp Vlag in top Motie aangenomen Wees goed voor uzelf en uw maag) Consumentenbond onderzocht hobbydozen voor kinderen SILVERMATCH (Door onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar) DJAKARTA. Als een wajang- voorstelling, het aloude Javaanse ichimmenspel, ontrolt zich de nasleep van de „Dertig september-affaire" in de Indonesische hoofdstad Djakarta. En evenals het wajangspel is het poli tieke schimmenspel ingewikkeld en vol verrassende wendingen. Op het ogenblik is dr. Soebandrio, minister van Buitenlandse Zaken, een van de belangrijkste figuranten. Waar nemers houden het erop dat zijn rol spoedig zal zijn uitgespeeld. Tegelijkertijd houdt men zich on ledig met speculaties over zijn ver moedelijke opvolger. Drie namen worden in dit verband regelmatig ge noemd: Chairoel Saleh, derde vice- premier, Laimena, tweede vice-pre- mier, en brigadier-generaal Yoesoef, minister van Binnenlandse Handel. Vice-premier Chairoel Saleh be vond zich in Peking ten tijde van de staatsgreep en zou op de lijst hebben gestaan om met de generaals gearres teerd en gedood te worden. Tegen zijn eventuele kandidatuur voor de positie van dr. Soebandrio pleit het feit dat hij enkele dagen -geleden op een persconferentie zich een voor stander verklaarde van de door presi dent Soekarno gelanceerde idee van een Djakarta-Peking as. DIT STANDPUNT zal door het leger met de nodige argwaan geanalyseerd wor den. En zolang het leger in een positie is om zijn wil op te leggen bij de reor ganisatie van de Indonesische 'regering, zal de voorkeur vermoedelijk uitgaan naar iemand die zich enigermate van Pe king distancieert. Bovendien is vice-pre mier Saleh een sumatraan, en waarne mers wijzen erop dat niet alleen het le ger een duidelijke voorkeur heeft voor Ja vanen, maar ook dat gedurende de laat ste maanden voornamelijk Javanen in mi nisteriële posities werden benoemd. Dit laatste bezwaar geldt ook voor de speculatieve kandidatuur van tweede vi ce-premier Laimena, een Ambonees. Deze overwegingen zouden dan leiden tot de conclusie dat brigadier-generaal Yoesoef de meest waarschijnlijke kandidaat zal zijn, vooral ook omdat hij een militair is. Maar in het huidige Djakarta, waar de avondklok nu opgeschoven is tot negen uur, zijn speculaties evenveel waard als een biljet van duizend roepian. Hoewel de gedesorganiseerde staats greep van Oentoeng heeft doen vermoeden dat de gelederen van de Indonesische Communistische Partij minder goed geor ganiseerd waren dan algemeen werd aan genomen, zijn er nu berichten dat er kort na de opstand van dertig september in Cheribon, Zuid-Borneo, en op Bali pogin gen werden ondernomen tot de oprichting van een revolutionaire raad, kennelijk in navolging van de kortstondige raad die door Oentoeng werd afgekondigd. Volgens het met de islamitische partij verbonden dagblad „Karya Bhakti", zou op negentien oktober een geheime verga dering van kopstukken van de communis tische partij zijn gehouden onder leiding van de vice-voorzitter van de partij, M.H. Loekman. Deze vergadering zou zijn bij gewoond door onder anderen de in Leiden afgestudeerde drs. J. Piry, economisch deskundige van de partij, en de schoon moeder van partijvoorzitter Aidit, me vrouw Moedigdio. Dit bericht volgde on- Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht middellijk de geruchten dat de communis tische partij zich nu probeert te rehabili teren, en met een „gezuiverd" voorko men probeert zich van een stem in een nieuwe Indonesische regering te verze keren. INMIDDELS zet het leger de razzia's voort op personen verdacht van een aan deel in de dertig september-opstand. Niet alleen leden van de communistische or ganisatie, maar ook Chinese ingezetenen moeten het daarbij ontgelden. Volgens ooggetuigen zou het leger het eilandje „Onrust", voor de haven van Tandjong Priok, hebben ingericht als een voorlopig interneringskamp, waar enkele duizenden gearresteerden worden verhoord. De zuiveringsacties hebben zelfs het personeel bereikt van hotel Indonesia, waar een groot aantal bedienden, leden van communistische vakbonden, werden ontslagen en waar anderen verklaringen hebben moeten ondertekenen, waarin zij hun trouw aan de president betuigen. Met de toenemende druk die nu wordt uitgeoefend op de communistische partij, wordt ook het gevaar van ondergrondse acties niet langer denkbeeldig. De veront- stelling is dat fanatieke communistische eenheden zich zouden kunnen groeperen tot kleine cellen, die opdracht krijgen op grote of kleinere schaal sabotage te ple gen. De eerste tekenen hiervan zijn te ontdekken in berichten van een staking van trein-machinisten in Semarang en So lo. Al eerder waren er berichten van po gingen waarbij communistische partijle den geprobeerd hebben een aantal vitale bedrijven over te nemen, zoals bijvoor beeld het Unileverbedrijf in Soerabaja. EEN VAN DE talrijke vraagtekens die men bij een analyse van de gevolgen van de recente gebeurtenissen op de verhou ding tussen Djakarta en Peking moet plaatsen, geldt het feit dat de Chinese ambassade opnieuw de aandacht op zich heeft gevestigd door geen deel te nemen aan de officieel afgekondigde rouw in ver band met de moorden op de regiments- kommandant van Djakarta, kolonel Ka- tamso, en majoor Soegijono. Terwijl alle buitenlandse ambassades hun vlaggen halfstok hadden hangen, stond de vlag van de Chinese volksrepubliek nog steeds in top. Chairoel Saleh wordt in Djakarta als één van de mogelijke opvolgers van de gecompromitteerde minister van Buitenlandse Zaken, Soeban drio, genoemd. De ambassade nam ook geen deel aan de algemene rouw bij de dood van de zes op dertig september omgekomen gene raals en ontving daarbij een protest van de Indonesische regering. Sommige waarnemers brengen deze houding in verband met een conflict tus sen Peking en Djakarta over het houden van de aangekondigde twee Afro-Aziati- sche conferentie in Algers op 5 novem ber. Terwijl China, Pakistan en Cambod ja zich tegen deze conferentie hebben verklaard, is Indonesië nog steeds een voorstander van het houden ervan. Aangezien de Afro-Aziatische gedachte afkomstig is van president Soekarno, is het mogelijk dat Indonesië zich in een positie meent te bevinden dat afzeggen van deel neming aan de conferentie als een boeme rang beschouwd zou kunnen worden op de Indonesische president, en dat op een tijd stip waarop hij zich een dergelijk presti geverlies nauwelijks kan veroorloven. 546 Amsterdamse taxichauffeurs (bijna de helft van alle loonchauffeurs en eigen rijders in de hoofdstad) hebben zich van nacht in Marcanti te Amsterdam in een motie gekeerd tegen een verhoging van de taxi-tarieven en het opnemen van fooien in de meter, zoals vervat in de on langs door werknemers- en werkgevers organisaties gesloten voorlopige tussen tijdse regeling in afwachting van de nieuwe CAO van 1 april 1966. Daarnast verlangen de taxichauffeurs, zo luidde de motie, bij de bespreking van genoemde materie vertegenwoordigd te zijn. De nachtvergadering die het ka rakter van een protestbijeenkomst had, was belegd door de eigenrijdersorganisa- tie „vereniging overkoepeling zelfstandi ge taxi-ondernemingen". De secretaris van deze organisatie, de heer H. de Boer, wees het werkgeversargument dat de kos- tenverzwaring ten gevolge van de uitke ring van hogere lonen alleen op te van gen zou zijn door een tariefsverhoging, van de hand. De omzet in het Amsterdamse taxibe drijf is, aldus de heer De Boer, in het eerste halfjaar van 1965 80 a 90 percent gestegen in vergelijking met bijvoorbeeld 1959. Hij meende dat over „fooien in de klok" slechts kon worden gesproken na dat de geschilpunten over de beloning tot een oplossing'zullen zijn gebracht. De voorzitter van het actiecomité taxichauf feurs, de heer R. Haks, was van oordeel dat de door partijen overeengekomen verhoging van het basisloon tot 150 gulden per week ongedaan zou worden gemaakt door de tariefsverhoging en het instellen van fooien in de meter. Het comité is niet principieel tegen fooiloos rijden, zo zei de heer Haks, maar dan gaan wij dezelfde eisen stellen als arbeiders in andere be drijfstakken: betaling van overwerk, za terdag-, zondag- en nachttoeslag enzo voort. De vergadering had een bijzonder rustig verloop. (Van onze correspondent) PARIJS Volgende week donderdag zal president De Gaulle door een televi sieboodschap eindelijk bekendmaken, of hij zich wel of niet kandidaat stelt voor een tweede zevenjarige ambtstermijn als president. Het staatshoofd heeft zijn weke lijks verblijf op zijn buitengoed in Co- lombey-les-Deux-Eglises deze week met één dag verlengd om de grote lijnen van zijn komende toespraak op schrift te stel len. In de ministerraad van woensdag heeft hij het plan van zijn televisietoespraak onthuld. Daarentegen heeft hij zijn minis ters nog altijd in onwetendheid gelaten Norac is 'n NORIT produkt Woensdag is in Winkel (N.-H.) na een gasontploffing een woonhuis uitgebrand, waarbij het echtpaar J. van de Gracht en hun jongste kind brandwonden oplie pen. De toestand van de heer Van de Gracht is ernstig. Hij en zijn vrouw zijn in het ziekenhuis in Hoorn opgenomen. De brand ontstond, toen mevrouw Van de Gracht een nieuwe fles butaangas aan sloot. Hierbij ontsnapte gas, dat met een enorme knal ontplofte. Het hele huis stond vrijwel onmiddellijk in lichter laaie. Van de inboedel kon niets worden gered. De kwestie van het huwelijk van prin ses Beatrix en Claus von Amsberg is weer in een nieuwe fase gekomen. Een week geleden schreef VRIJ NEDERLAND nog: Vandaag is het midden oktober. Sinds 3l/s week ligt het goedkeuringsontwerp op tafel. Wie zich rekenschap geeft van de situatie rond het voorgenomen huwelijk moet erkennen, dat slechts de enkele le den van de P.v.d.A.-fractie voor wie drs. Nederhorst reserve moest maken en Mar cus Bakker gelijk hebben gehad, toen ze zich niet wilden uitspreken over een wets ontwerp dat nog niet aan de Staten- Generaal was aangeboden. Bovendien moet men erkennen, dat deze ongenoem de socialisten en Bakker (geen overhaas ting!) meteen in de gaten hadden dat er na het nogal oorverdovende feestgedruis van de 28ste en 29ste juni een meer fun damenteel gesprek in Nederland zou ont staan over het voorgenomen huwelijk en de consequenties daarvan en dat het een wijs ding zou zijn indien fracties die grote massa's Nederlanders vertegenwoordigen, zich niet op enig standpunt zouden vast leggen voor en aleer zij zouden hebben kunnen ervaren hoe degenen die zij ver tegenwoordigen tegenover deze toekomst van de monarchie staan. Maar HET VRIJE VOLK vond eigenlijk dat de opwinding nu maar voorbij moest zijn: Het komt ons voor dat het belang van het land ermee gediend zou zijn als men langzamerhand weer tot de orde van de dag zou overgaan. Bom Daarvan was echter geen sprake, want het PAROOL had een bom laten barsten in de vorm van de brief van Ne derhorst. Een goede ontvangst kreeg de brief niet. Het ALGEMEEN HANDELSBLAD zei kort en krachtig: „De motivering en de formulering, die de heer Nederhorst aan zijn stellingen geeft, hadden nauwelijks ongelukkiger ge kund. Vooral daarom zal de deining, die de brief heeft veroorzaakt zich in en buiten regeringskringen nog lange tijd la ten voelen. En dat de heer Nederhorst de kinder lijke verwachting koesterde dat een brief aan 73 geadresseerden geheim zou kun nen blijven ook al kwam er geen groen teman aan te pas doet niet minder twij felen aan zijn capaciteiten als leider van een Kamerfractie dan aün zijn gezond VBTStClTlcL". En het' ALGEMEEN DAGBLAD oor deelt: „Die fractievoorzitter heeft zich als zo danig onmogelijk gemaakt. Dat is jam mer voor de P.v.d.A.-fractie, die nu voor de derde keer in veertien jaar zit met een eigenlijk niet te handhaven voorzit ter. In 1951 gaf de toenmalige functiona ris, jhr. mr. M. M. van der Goes van Naters, een interview inzake Nieuw-Gui- nea dat hem zijn stoel kostte, een paar jaar geleden moest de heer Burger wij ken wegens een teveel aan emotionali teit in politieke zaken." Kabinet omver Het blad eindigt als volgt: „De begroting, de belastingplannen, het nog maar eens uitkammen van de be groting, het eigenlijk mislukken van de staatslening, dat alles draagt er niet be paald toe bij dat de regering-Cals de in druk maakt van een kabinet dat hecht door de het samenstellende partijen wordt geschraagd. En het is eigenlijk niet eens de oppositie die krachtig bezig is dit kabinet omver te duwen. De re geringspartijen doen het zelf wel." Hypocrisie DE TELEGRAAF zegt: „Zelden kan men kennis nemen van een staaltje hypocrisie, benepen partijbelang en dolzinnige angst, als blijkt uit de brief van de fractievoorzitter van de Tweede Kamer van de Partij van de Arbeid, drs. G. M. Nederhorst, gericht aan ruim ze ventig mensen". En over de uitspraak „Geen republiek onder De Quay en Luns" zegt het blad: „Anders gezegd: als het nu Vondeling of Burger zou worden, dan kon Oranje vertrekken. Dat weten wij dan ook weer." Onverstand DE TIJD is ook weinig lovend: In een brief aan tegenstanders van de Goedkeuringswet heeft de fractievoorzit ter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, de heer Nederhorst, be hartigenswaardige dingen gezegd over de positie van de Nederlandse constitutione le monarchie en over de republiek als al ternatieve staatsvorm. Daar blijft het echter wel bij, want voor de rest voeren politiek onverstand en doorzichtig oppor tunisme de boventoon. Het r.k. blad meent dat hier sprake is van gepraat achteraf. „Als de socialisten nu beweren, dat zij een kwaad (in casu het huwelijk) slechts goedkeuren om een groter kwaad (in casu het politieke onverstand van het volk) te keren, bewijzen zij slechts dat zij de zaak niet goed bekeken hebben toen dat nog mogelijk was, ofwel, dat zij zo bang waren dat het kabinet- Cals weer zou vallen, dat zij het volk te gen eigen overtuiging in meer aan het romantisch sentiment en aan de eigenzin nigheid van een kroonprinses overlever den dan het op politieke volwassenheid te beproeven. Dat laatste is kwalijk. Men kan het eigenlijk alleen doen als men diep in zijn hart de overtuiging heeft dat men slechts stemvee vertegenwoordigt". De brief is één en al strijkage voor de tegenstrevende „élite", zegt Pe Tijd, die men van zich vervreemd vreest te heb ben doordat men even vrijwillig als on bezonnen heeft toegegeven aan de wen sen van de massa, die men tot fascistische reacties, tot vals sentiment, tot redeloos- hied, kortom tot alles in staat schijnt te achten. „Wat drijft de Partij van de Arbeid? Het lijkt erop, dat niet De Telegraaf, noch Elsevier de partij angstig maakt, maar de P.S.P. Niet de politieke onmon digheid van de massa, maar juist de bui ten-parlementaire, democratisch geoor loofde acties, die niet alleen op oudere intellectuelen maar ook op de jongere kiezers aantrekkingskracht blijken te hebben. Dat vermoeden wordt bij ons nog versterkt door de publikatie van het schrijven van de heer Nederhorst in Het Parool in plaats van in het partijblad Het Vrije Volk. Dat blijkt ook uit zijn bui ging naar het weekblad Vrij Nederland, dat hij gebruikt om modder te slingeren naar De Quay. Hoe radeloos moet een so cialistische fractieleider zijn om tot de redeloosheid te vervallen, waarvan zijn lange schrijven in vrijwel iedere alinea blijk geeft. Wij hadden de heer Neder horst wijzer gedacht. Van de élite heeft hij geen dank te verwachten en als de massa ook maar iets verstandiger is dan de heer Nederhorst denkt, zal zij hem dat doen weten op de enige plaats waar hij haar blijkbaar van voldoende gewicht acht: in het stemhokje". Koningskwestie DE VOLKSKRANT meent dat de ko ningskwestie nu in feite aan de orde is gesteld. En het blad waarschuwt dan: „In de nieuwe situatie, die door de publi katie van de brief van de heer Neder horst is ontstaan, is de grootste zelfbe heersing geboden. Dat valt niet mee, want bijna alle aspecten van de affaire zijn emotioneel geladen: de nationaliteit van de eventuele toekomstige prins-ge maal, het feit, dat het om twee geliefden gaat en de monarchie zelf. Er behoeft maar weinig te gebeuren of Nederland glijdt inderdaad af naar iets dat lijkt op Belgische toestanden, zoals de heer Ne derhorst vreesde. Zowel eerlijke voorstanders als eerlijke tegenstanders van het huwelijk zowel republikeinen als monarchisten hebben er belang bij, dat er nu geen opgewon den discussie ontstaat, waarbij het ene hoge woord het andere uithaalt. Want wat ook de uitslag van die discussie zal zijn, het allerbelangrijkste is dat Nederland niet als een verscheurd land achterblijft". Fouten En tenslotte de NIEUWE ROTTER DAMSE COURANT, die meent dat de heer Nederhorst fouten heeft gemaakt. Het is beslist onjuist, dat de heer Ne derhorst spreekt van een grondfout die bij de prinses zou liggen. De prin ses kan zich tegen zo'n beschuldiging niet verweren. Een politicus die zo'n be schuldiging uit, geeft daarmee blijk, van de constitutionele monarchie niet voldoen de te begrijpen. Hij begrijpt blijkbaar niet, dat de politiek relevante verantwoor delijkheid nooit bij de vorstelijke perso nen kan liggen. De verantwoordelijkheid ligt bij de minister-president en bij het hele kabinet, ook dus bij de geestverwan ten van de heer Nederhorst in het kabinet. Zeker, in feite heeft het persoonlijk op treden van de prinses bijgedragen tot het ontstaan van een bepaalde situatie. Maar daar heeft de politiek niets mee te maken. Politiek is alleen belangrijk, wat het kabinet met en in die situatie heeft gedaan. De minister-president heeft bij de bepa ling van zijn standpunt de fractieleiders dus ook de heer Nederhorst ge raadpleegd. Dat is op 22 en 23 juni ge beurd. Maar al lang daarvóór, nl. begin mei, was de minister-president op de hoogte. Het staat allerminst vast, dat be gin mei al een punt was bereikt, waarop er geen terug meer mogelijk was. En zelfs heeft de heer Nederhorst ons er niet van overtuigd, dat op 22 juni dat punt be reikt was. Zeven weken IN ELK GEVAL had de heer Neder horst niet de prinses een verwijt moeten over de vraag, of hij zich nu wel of niet kandidaat denkt te stellen. Ook in de Franse regering zijn de meningen op dat punt nog steeds verdeeld. De meeste mi nisters hellen nu over naar de veronder stelling dat De Gaulle volgende week zal vertellen dat hij kandidaat wordt. Constitutioneel zou de generaal zijn zwijgen nog twee weken kunnen prolon geren. Politiek gesproken schijnt hij nu echter te hebben ingezien, dat het tijd be gint te worden een einde te maken aan het verstoppertje spelen dat hij nu al maanden met de Franse kiezers doet. Wanneer De Gaulle zich volgende week kandidaat stelt dan is het volgens al le opiniepeilingen wel bijna zeker dat hij bij de eerste ronde op vijf december zal worden gekozen. De laatste peilingen beloofden hem 52 percent der stemmen tegen slechts 16 percent voor zijn voor naamste concurrent, de linkse kandidaat, Frartgois Mitterrand. Toch heeft Mitterrand, en niet zonder enige reden, de stelling verkondigd dat de eventuele kandidatuur van de generaal een bewijs voor de zwakte van het gaul- lisme zal zijn. Inderdaad kan men van mening zijn dat De Gaulle zich op zijn 75-ste jaar wellicht liever uit de actie ve politiek zou hebben teruggetrokken, indien hij van de overwinning van zijn kroonprins, Pompidou tevoren overtuigd had kunnen zijn. Voor de oppositie niet temin een toch wat schrale troost, want ook onder zijn rivalen durft niemand ernstig aan de uiteindelijke overwinning van De Gaulle te twijfelen. De grootste fusie op het gebied van het lijndienstvervoer, die Nederland sinds tientallen jaren gekend heeft, zal op T februari van het volgend jaar haar be slag krijgen. Op die datum zal de af deling geregeld en ongeregeld vervoer van Wielinga's Expeditiebedrijf te Gro ningen, beter bekend als W.E.B. gevoegd worden bij de in Steenwijk gevestigde Roeles Vrachtautodiensten N.V., om sa men met dit bedrijf de grootste onderne ming op dit gebied te gaan vormen in Noord-Nederland. De inbreng van de N.V. W.E.B. zal be staan uit 57 eenheden (vrachtauto's en aanhangwagens) en naar schatting 60 a 70 personeelsleden. Het wagenpark van de NV. Roeles bestaat uit 50 eenheden. Dit bedrijf heeft momenteel 83 personeels leden in dienst. De combinatie zal de naam dragen van Roeles Vrachtautodien sten N.V. Het bedrijf dat diensten onder houdt binnen Noord-Nederland en tussen Noord-Nederland en het westen is vooral sinds 1963 sterk gegroeid. Ter voltooiing van de fontein in het gazon voor American Hotel op het Leidseplein heeft de gemeente Am sterdam een beeld van de beeld houwster Gerda Rueter doen plaat sen: twee spuitende vissen. Advertentie MTD volkoren M krokantbrood M fmnbrod 80 ct. per pak In de Consumentengids van november is onder meer een vergelijkend overzicht van hobbydozen opgenomen. Er zijn elektriciteits-, natuurkundige en chemische hobbydozen, waarmee kinde ren zelf elektrische schakelingen kunnen maken, resp. natuurkundige of chemische proefjes kunnen nemen. Van elk van deze soorten heeft de Consumentenbond een aantal bekeken. De elektriciteitsdozen bleken vrij prut- serig poppenhuismateriaal te bevatten, onlogisch van samenstelling te zijn en ge brekkige gebruiksaanwijzingen te heb ben. Als betere oplossing wordt een een voudig boekje over de grondbeginselen van de elektrotechniek geadviseerd, teza men met wat los gekocht, gewoon laag- spanningsmateriaal. De chemicaliën uit de chemische dozen bleken van matige kwaliteit en de ge bruiksaanwijzingen weinig instructief. Bovendien zijn deze dozen niet zonder ge vaar. Het leerzaamst en het degelijkst van samenstelling waren nog de onderzochte natuurkunde-dozen. Hiervoor moet een kind echter wel een meer dan gemiddel de belangstelling hebben, aldus de Con sumentenbond. Advertentie FIRST CLASS Ultra Plat v.a. f 27.50 maken. Hij had, als hij verwijten wilde uitspreken, de minister-president moeten verwijten, dat deze de fractievoorzitters zeven weken te laat heeft geraadpleegd. En hij had als hij vindt dat de verlo ving eigenlijk geen feit had mogen wor den de minister-president moeten ver wijten, dat deze begin mei niet te be- voegder plaatse kenbaar had gemaakt, dat er bezwaren waren. „Zulke verwijten had hij in zijn brief aan belangstellenden moeten formuleren. Dan had hij aangeduid, waar de politieke verantwoordelijkheid ligt. En dan had hij zijn tirades tegen de prinses persoonlijk achterwege kunnen laten, tirades die kort weg onhoffelijk zijn dat is een kwestie van persoonlijke stijl van de heer Ne derhorst en die uit constitutioneel oog punt kortweg onjuist zijn wat voor een fractievoorzitter bevreemdend is." Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal het exploitatieresultaat van de N.V. voorheen Ruhaak en Co. over 1965 weer een dividend mogelijk maken. De resultaten tot dusver dit jaar wetti gen deze verwachting, aldus de directie. Het dividend zal dan ongeveer gelijk zijn aan dat over 1961 en 1962, de laatste jaren, dat een uitkering werd gedaan. Over 1962 betaalde Ruhaak 3% percent dividend plus 5 percent in aandelen. Reeds in maart van dit jaar dacht het bestuur over 1965 de dividendbetaling te kunnen hervatten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15