„Wat denkt minister van vrij reizen voor dienstplichtigen?" De krijgsmacht is slechts in theorie een eenheid HENSEN AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND ARACHNE en ONDERGOED KAMERCOMMISSIE STELT 181 VRAGEN Passagiersdienst Vlissingen-Kaapstad ONDERGOED Delen van Landsmeer en Oostzaan spoedig bij Amsterdam Ontslagen concierge krijgt 10.000 schadevergoeding Nieuw melkbesluit Klagende Loenenaren krijgen ongelijk Koopman steeKt met sabel Cannes-resolutie aan mr. Cals aangeboden K. Eelman kampioen rondgaand ploegen Rijkswegenplan slaat plank mis Doden in het verkeer Vlieglawaai zal wel meevallen in Buitenveldert Onbestendig weer r# - 11 i .sf DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 ONDERGOED mm De EEG-crisis Kort nieuws Stedebouwkundige: Haarlem Jhr. H. P. J. Bosch van Drakestein overleden Velsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN a In het Voorlopig Verslag van de Tweede-Kamercommissie voor De fensie worden minister De Jong niet minder dan 181 vragen over uiteen lopende defensieaangelegenheden ge steld. Onder meer wordt de minister gevraagd of hij onoverkomelijke be zwaren heeft om het dienstplichtig personeel vrij reizen per spoor te ver schaffen en hoe hij denkt over de mo gelijkheid om dienstplichtigen ook in het eerste jaar van hun dienst va kantieverlof toe te kennen. Verder informeert de commissie of de mi nister een vrijstellingsregeling wil be vorderen voor die dienstplichtigen, die zich verbinden om een aantal jaren in ontwikkelingsgebieden te werken. In het Voorlopig Verslag wordt de ver zuchting geslaakt dat er weliswaar één ministerie van Defensie is, maar dat tel kens de krijgsmachtsdelen „uit elkaar blijkten te lopen". Theoretisch heerst er een eenheid, al dus de commissie, maar in feite bestaat zij niet. Aan minister De Jong wordt Gistermiddag is een van de passagiers schepen van de „Union Castle" unie, de 25.000 ton metende „Sterling Castle", voor de eerste maal uit de haven van Vlissin- gen vertrokken met bestemming Kaap stad. Ongeveer driehonderd passagiers uit Nederland, België en Duitsland hebben zich ingescheept voor de reis naar Zuid- Afrika. Onder de deelnemers aan deze speciale kerstnieuwjaarsreis bevinden zich vele Nederlandse ouders, wier kinderen zich in Zuid-Afrika hebben gevestigd- Op 29 januari 1966 zullen ze per m.s. „Cape town Castle" uit Kaapstad terugkeren. In 1966 zal de „Capetown Castle" op 16 februari, 10 mei en 12 oktober weer uit Vlissingen naar Kaapstad vertrekken. Ook in 1966 zal weer een speciale kerst nieuwjaarsreis naar Kaapstad worden ge organiseerd met als vertrekdatum 12 ok tober. S Advertentie Hoeveel? Vakken vol stapels warm winter ondergoed! 8 dagen lang top kwaliteit voor interessante prijzen. Onze verko(o)p(st)ers zullen u graag onze zeer uitgebreide kollektie laten zien. Paarlaarssteeg 1 tel. 18756 Haarlem gevraagd, of hij eventueel plannen heeft om op systematische Wijze verbetering in deze situatie te brengen. De minister wordt ook verzocht een na dere uiteenzetting te geven van de func tionering van de politieke organisatie van het departement. Verder worden vragen gesteld over voorstellen inzake een ge meenschappelijke kernmacht, over de sa menstelling daarvan, over haar beheer, commandostructuur, financiering en taak en verder over de gevolgen voor de wes telijke verdedigingskracht, als Frankrijk in 1969 de samenwerking in NAVO-ver- band zou beëindigen. De andere vragen betreffen onder meer de introductie in de krijgsmacht van zo genoemde „Hovercraft" en de intermense lijke verhoudingen in de krijgsmacht. In belang van woningbouw De bouw van vijftienduizend woningen in het noordelijke stadsgebied van Am sterdam gedoogt geen uitstel voor het voegen van delen van Landsmeer en Oostzaan hij de hoofdstad. Dit is het oor deel van de staatssecretaris voor Binnen landse Zaken in een nadere Memorie van Antwoord op het onderhavige wetsont werp. De staatssecretaris zegt dat de bij Am sterdam te voegen gebieden zullen wor den begrensd door het te graven boogka- naal en de nieuw aan te leggen rijks- (rond)weg. Het gebied zal dus organisch niet meer verbonden zijn met de ge meenten Landsmeer en Oostzaan. Een derde deel van het woningplan, dat „in één ruk" verwezenlijkt moet worden, ligt op het te annexeren gebied. De staatsse cretaris vindt, dat het geen zin heeft het wetsontwerp te laten rusten totdat om vangrijke studies voor de Zaanstreek ten behoeve van een eventuele nieuwe ge meentelijke indeling gereed zijn. De be trokken gebieden zullen krachtens hun ligging immers op Amsterdam georiën teerd zijn. Er is dus geen dwingende re den tot uitstel. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de heer J. van Dijkhuizen, con- gierge-a bij de rechtbank in Utrecht, die per 1 januari 1964 wegens ongeschiktheid eervol was ontslagen. De raad bepaalde dat de minister van Justitie de heer Van Dijkhuizen een schadevergoeding van 10.000,- moet betalen. Eerder had het ambtenarengerecht in Utrecht beslist dat het ontslag ten on rechte was verleend en de minister van Justitie hem een schadevergoeding van 20.000 zou moeten betalen. In het Staatsblad is een nieuw op de Warenwet gebaseerd Melkbesluit versche nen, waarop het bedrijfsleven reeds ja renlang met spanning heeft gewacht. Het oude melkbesluit dateerde van 1929, het ontwerp voor het nieuwe van 1960. Sinds dat jaar heeft het bedrijfsleven vele voor stellen tot wijziging van het ontwerp ge daan. Het nieuwe besluit geeft een nadere precisering van de eisen, die aan samen stelling van melk en consumptiemelkpro- dukten (room, pap, vla) worden gesteld, een precisering die in het oude besluit ontbrak. Ook betekent het nieuwe besluit een legalisatie van een aantal in het bij zonder bij de melkverwerkende industrie levende wensen. Met de eisen die aan door veehouders afgeleverde melk worden ge steld is aanpassing gezocht aan de eisen die de op privaatrechtelijke basis werken de melkcontrolestations reeds stellen, voorts kon door het nieuwe besluit har monisatie van een aantal bepalingen in Beneluxverband bewerkstelligd worden. Met name gaat het om bepalingen betref fende de koffiemelk. In het staatsblad is verder verschenen een besluit tot toepassing van de artike len 14 en 15 van de Warenwet op vaste melkprodukten. Hierin gaat het vooral om verschillende soorten melkpoeder. De terminologie is nu voor de Beneluxlanden gelijkluidend geworden. Handelsbelemme ringen, die onder de oude bepalingen voor melkpoeder binnen de Benelux be stonden, zijn door dit nieuwe besluit op geheven. Voorts is met deze nieuwe re geling een zekere aanpassing gevonden aan de voor de wereldhandel opgestelde algemene kwaliteitsnormen. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben een terechtwijzing gericht aan het adres van een aantal gemeentenaren van Loenen, die zich in mei schriftelijk tot dit college hadden gewend met een aantal klachten over het beleid van wethouder C. van den Berg en gemeentesecretaris R. W. T. Verschuur. Beiden zouden zich aan misbruik van gezag hebben schuldig gemaakt Het college van Gedeputeerde Staten heeft de klagende inwoners medegedeeld na zorgvuldig onderzoek tot de slotsom te zijn gekomen dat geen enkele onregelma tigheid is geconstateerd. Het college ver klaart het laakbaar te achten dat klach ten zijn geuit die in duidelijke strijd met de feiten zijn. Met een 1,25 meter lange sabel heeft een 33-jarige koopman uit Rotterdam een 36-jarige Leidse koopman aangevallen. Met twee verbrijzelde vingers, enkele doorgesneden vingerpezen en diverse snij- wonden aan gezicht en armen is het slachtoffer naar het Bergwegziekenhuis gebracht. De dader is in zijn woning aangehouden en in verzekering gesteld. Premier Cals en minister Luns hebben woensdagavond in het Catshuis in Den Haag een delegatie ontvangen van de In ternationale Europese Beweging, die een resolutie over de E.E.G.-crisis kwam aan bieden, welke onlangs door een buitenge woon Europees congres in Cannes is aan genomen. De resolutie verlangt voortzet ting van de Europese integratie op basis van de huidige supranationale verdragen, desnoods alleen door de vijf partners van Frankrijk als de regering van president De Gaulle blijft weigeren naar de Europese conferentietafel in Brussel terug te keren. Mr. Cals verklaarde dat deze resolutie een sterke steun is voor het standpunt dat de Nederlandse regering voor oplos sing van de E.E.G.-crisis inneemt. De Nederlandse regering is zeer enthousiast over de eenheid van zienswijze die Frank- rijk's partners daarbij hebben gedemon streerd. De E.E.G.-raad komt volgende maand weer bijeen om de gewone werk zaamheden voort te zetten; een bewijs voor Frankrijk dat zijn boycot de E.E.G.- machine niet tot stilstand heeft gebracht, aldus mr. Cals. De voorzitter van de Internationale Europese Beweging, de Franse radicale leider Maurice Faure, verklaarde bij de overhandiging van de resolutie, dat het nauwelijks nodig was dit in Den Haag te doen, aangezien de Nederlandse regering zo'n goede reputatie op Europees gebied heeft. Van de delegatie maakten o.a. deel uit de Britse oud-minister Duncan Sandys en de Belgische oud-minister Bohy. Des middags had minister Luns in de aula van de universiteit te Amsterdam, sprekend over de crisis binnen de E.E.G. verklaard dat de vijf E.E.G.-partners in een eensgezind front niet zullen ingaan op mogelijke voorstellen van Franse zijde de verdragen van Rome te wijzigen of deze op andere wijze te interpreteren. Mr. Luns hield zijn rede ter gelegenheid van hef 17de lustrum van de Koninklijke Stu denten Schietvereniging, waarvan de be windsman destijds praeses is geweest. Minister Luns wees erop dat de crisis wel eens het mislukken van de Kennedy- ronde zou kunnen betekenen en dat dit laatste weer een ernstige teruglsag zou betekenen voor de verhouding tussen Europa en de Verenigde Staten. Begin van einde voor Dedemsvaart. Met 38 tegen 2 stemmen hebben Gedeputeer- de-Staten van Overijssel besloten het ge deelte van de Dedemsvaart tussen Balk brug en het dorp Dedemsvaart met in gang van 1 januari voor de scheep vaart te sluiten. Klaas Eelman in actie. De 32-jarige Klaas Eelman uit Texel is Nederlands kampioen geworden in de klasse rondgaande ploegen. Eelman was tien jaar geleden ook lands kampioen. Hij zal worden uitgezonden naar de in het voorjaar van 1967 in Nieuw-Zeeland te houden wereldkam pioenschappen ploegen. In de klasse heen- en weergaande ploe gen werd de 24-jarige B. Huijbrechts uit Lage-Zwaluwe landskampioen. Hij werd dat vorig jaar ook al. De wedstrijden werden gehouden bij het dorpje Swifterbant in oostelijk Flevoland. Het rijkswegenplan zal op allerlei pun ten de plank misslaan en op allerlei pun ten achter de feiten aan lopen nu het niet geïntegreerd is in een algemeen sociaaL- economisch ontwikkelingsplan en een na tionaal bestemmingsplan. Enerzijds zullen allerlei gewenste sociaal-economische ont wikkelingen eenvoudig niet op gang ko men, anderzijds zullen ongeremde activi teiten ontplooid worden op plaatsen waar dat juist niet de bedoeling is." Aldus een uitspraak- van de stedebouw kundige ir. N. A. de Boer uit Emmen in een inleiding, gehouden tijdens studie dagen over verkèersordening, gisteren en vandaag door het Nederlands instituut van register-ingenieurs en afgestudeerden van hogere techniscHb scholen in Den Bosch gehouden. Andere uitspraken van ir. De Boer over het actuele onderwerp „verkeer en stede- bouw" waren onder meer: Een plan van ruimtelijke ordening voor een wijk, een city, een streek moet ge baseerd zijn op veelzijdige verkenningen en onderzoekingen, die geografische, so ciale, economische, culturele, ver keerstechnische-en bestuurlijke facetten belichten. Onderzoek, ontwerp en reali satie zijn niet drie losstaande fasen: zij doordringen elkaar. Voor een woonwijk betekent dit, dat er al een gesprek moet zijn tussen bestuurders, ontwerpers, so- ciografen, verkeersdeskundigen, architec ten, civiel-technici, bouwondernemers, voordat een lijn op papier staat. EXAMENS. LEIDEN. Doctoraal II geneeskunde mej. D. B. Engels (Den Haag) en E. J. M F. Gerritsen (Hillegom), J. W. de Haan (Noordwijk), A. J. van Harreveld (Lei den), K. Kuijer (Rijswijk), F. H. K. Mul der (Den Haag), J. H. Mulder (Oegst- geest), J. A. van Raalte (Katwijk), R. J SanderS (Den Haag). Artsexamen mej. E. M. v. Liere (Den Haag), en A. B. Rottier (Bilthoven). Eindhovens oorlogsmonument wordt /er- rold. Op het Stadhuisplein in Eindhoven is men begonnen met het verplaatsen van het monument voor de Eindhovense oor logsslachtoffers. Dit is noodzakelijk ge worden door de bouw van het nieuwe stadhuis, waarmee inmiddels een aan vang is gemaakt. Nederlanders naar Zuid-Afrika Dit jaar zijn er Volgens officiële cijfers meer Nederlanders naar Zuid-Afrika geëmi greerd dan in enig jaar sinds 1959. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn er meer immigranten uit Nederland ge komen dan, in de jaren 1960, 1961 en 1962. Gelegenheid tot roulettespel. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amster dam heeft tegen een 41-jarige rij-in- structeur uit Amsterdam wegens het ge legenheid geven tot het spelen van rou lette een gevangenisstraf geëist van drie maanden en verbeurdverklaring van de in beslaggenomen roulette en daarbij behorende goederen. Ambassade in Haiti. Het gezantschap in de republiek Haiti, met zetel te Havan na, is verheven tot de rang van ambas sade. De heer J. van der Gaag, am bassadeur te Havanna, is tevens be noemd tot ambassadeur in de repu bliek Haiti, met standplaats Havanna. Drie generaals de dienst uit. Met ingang van 1 november zullen drie generaals van de Koninklijke Landmacht eervol van hun functies worden ontheven om dat ze de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Het zijn generaal-ma- joor G. H. Christan, commandant van de vierde divisie, generaal-maj oor-arts dr. H. J. van der Giessen, inspecteur van de militair geneeskundige dienst en de commandant van de koninklijke ma rechaussee, brigade-generaal A. J. F. M. Egter van Wissekerke. De dertienjarige Adriaan van Biezen uit Rotterdam is woensdagmorgen bij een verkeersongeluk in de Maasstad om het leven gekomen. In een ziekenhuis te Breda is overle den de 21-jarige doktersassistente G. Kör- ner uit Dortmund. Zij was zeer ernstig gewond bij een botsing in Zevenbergen, waarbij de 34-jarige heer A. Sterkenburg uit Werkendam om het leven kwam. De 49-jarige heer H. J. Jonker uit Hil versum is dodelijk gewond bij een ver keersongeluk op de noord-zuidverbinding te Veenendaal. Het slechtoffer kwam met zijn personenauto in botsing met een tankauto. De 69-jarige wielrijder J. Maas uit Ak- kerwoude, die vrijdag 15 oktober bij een aanrijding door een auto in Murmerwou- de ernstig was gewond, is in het acade misch ziekenhuis in Groningen overleden. Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Lief zijn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Cartou che", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kara Ben Nem- si", a.l. J Minerva, 20.15 u.: „Barabbas", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit de jungle", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste in het stenen tijdperk", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een ge trouwde vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte* Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 1018 u. en van 2022 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. DIVERSEN De Ark, vandaag 20 uur: Oud-Neder landse volksliedjes door Herman Stoel. Eigen gitaarbegeleiding. Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 22 oktober). Advertentie gouden ring met twee parels 125.- Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 In „Klein Drakestein" in Lage Vuur- sche is overleden jhr. H. P. J. Bosch van Drakestein, in leven buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister. Hij trad in 1926 in diplomatieke dienst en was oftder meer gezantschapssecretaris in Peking en in Praag, zaakgelastigde in Bern en ge- zantschapsraad in Berlijn. Voorts was hij gezant in Moskou, Athene, Rangoon in Addis Abeba. DONDERDAG 28 OKTOBER City, 20 u.: „Verpleegsters zonder mas ker". Hervormde Kerk, Kanaalstraat, IJmui- den, 20 u.: Concert Christelijke Oratorium Vereniging „Looft den Heer". Cultureel Centrum, Koffieuurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen. Causerie over Ro de Kruis door de heer Van Kleef. Succulenta, in het Cultureel Centrum, 20 u.: Mr. A. Buining houdt een lezing over Cactussen en vetplanten en hun ver zorging. Gymnasium, Van Hogendorplaan, Vel- sen-Z„ 20 u.: Ouderavond Jan Campert- school. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 29 OKTOBER City, 20 u.: „Beslissende uren". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wagenmenners in de arena". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen, vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling is tot 7 november en is ge opend: zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, van 14.30- 17.30, 16.30-17.30 (jeugd) en van 19-21 uur; filiaal Velsen-Noord. Banjaertstraat 13, van 14-17 en van 19-21 uur. DONDERDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Theater, 14 u.: Openbare ver koop woonhuis. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. VRIJDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De held van het Lunapark". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten". W.B. Theater, 20 u.: „Slagveld binnen vier muren". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans 20 u.: Contactavond Beverwij kse Amateur fotografen Vereniging. Kennemer Theater, 20 u.: Propaganda avond Nazorg Vereniging. Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19 21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 u. Burgemeester Van Hall: „Een door de minister van. Verkeer en Waterstaat ingestelde commissie is van oordeel dat de bewoners van Buitenvel dert bij het gereedkomen van de in aan bouw zijnde oost-westbaan 09-27 van de nieuwe luchthaven niet in die mate last van vlieglawaai zullen ondervinden dat de bouw daarvan onaanvaardbaar zou zijn. De commissie verwacht dat de geluids niveaus ongeveer de helft zullen bedragen van wat internationaal aanvaardbaar wordt geacht." Dit deelde Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall gisteren tijdens de raadsvergadering mede in antwoord op daaromtrent gestelde vragen door de heer H. J. Nipperus (P.v.d.A.). Deze verwachting wordt volgens de bur gemeester geheel gedeeld door de direc tie van de luchthaven. Jv. AAA/MWWUWVVVAAttfVAAAAAA/WWMt/WWWVWWWWWtAAA/WS# Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat gisteravond een zwak front pas seerde, dat wat regen bracht in de noor delijke provincies, stroomde met zuidwes telijke wind zachte lucht binnen. Hierin nam de bewolking weer af. Intussen kwam bij de Schotse kust een nieuwe oceaan storing aan. Er ontwikkelt zich aan haar zuidelijke flank een klein stormveld. Het koufront van deze storing verplaatst zich snel naar het oosten en zal donderdag avond ons land bereiken en met wat regen passeren. Na de frontpassage stroomt dan iets koelere oceaanlucht binnen met opklaringen en enkele verspreide buitjes. De wind ruimt daarbij naar zuidwest tot west en blijft aan de kust nog geruime tijd krachtig. Boven de oceaan is de West circulatie nu op volle gang gekomen. Bij Newfoundland wordt een nieuwe depres sie in de circulatie opgenomen. Maximum- en minimum B •L temperaturen a g binnen- en buitenland •3 O 2 O 85 Den Helder licht bew. ZZW 14 13 Ypenburg half bew. zzw 16 11 Vlissingen licht bew. z 15 12 Eelde licht bew. zw t 16 12 De Bilt licht bew. zzw 16 11 Twente zw. bew. zw 15 11 Eindhoven licht bew. zzw 18 11 Z.-Limburg licht bew. zzw 16 11 Helsinki regen zzw 8 7 Stockholm regen w 9 9 Oslo licht bew. ono 14 3 Kopenhagen motregen zw 14 11 Aberdeen motregen z 14 11 Londen onbewolkt zzo 17 11 Amsterdam zw. bew. zzw 16 11 Brussel onbewolkt z 17 12 Luxemburg mist z 13 7 Parijs onbewolkt zo 19 8 Bordeaux mist zo 23 12 Grenoble mist windst. 18 5 Nice zw. bew. n 20 15 Berlijn zw. bew. zzw 16 9 Frankfort mist windst. 9 2 München onbewolkt windst. 18 4 Zurich mist no 15 2 Genève i mist windst. 13 9 Locarno onbewolkt windst. 15 0 Wenen mist windst. 10 -2 Innsbruck onbewolkt windst. 14 -3 Belgrado onbewolkt zzw 18 -0 Athene onbewolkt nno 21 9 Róme half bew. ono 20 9 Barcelona regen nnw 21 15 Madrid licht bew. windst. 19 12 Mallorca geh. bew. windst. 26 18 Lissabon half bew. no 22 19 Vrijdag 29 oktober Zon op 07.29 uur; onder 17.18 uur. Maan op 13.06 uur; onder 20.09 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 oktober Hoog water 547 uur en 18.04 uur. Laag water 1.32 uur en 13.41 uur. Vrijdag 29 oktober Hoog water 6.27 uur en 18.42 uur, Laag water 2.05 uur pn 14.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ts 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2