K I SLAGERIJ RUYTER Wirwar van wegen in vogelvlucht HAARLEMSE RECHTBANK Kort IJmondnieuws Op zebrapad aangereden De heer H. C. Smit plotseling overleden Kindermatinee bij papierfabriek in Velsen-Noord BLIJF STEVIG IN UW SCHOENEN STAAN:VRAAG MET NADRUK TIMTUR 'WALK WELL'! 4 PBBBIE1P Uitspraken EEN ZACHT VERENDE 'BEKLEDING' IN DE SCHOEN DONDERDAG 28 OKTOBER 196S Van de ogenschijnlijke chaotische wirwar van wegen, viaducten die nog als het ware verloren staan temidden van het verkeer en kolossale zand bergen, dit alles vlak ten zuiden van de Velsertunnel, maakte Articapress deze luchtfoto. Een momentopname op een ogen blik dat een deel van de werkzaam heden voor het creëren van de ont worpen nieuwe situatie in de loop van de wegen nog volop in uitvoering is. Met het gereedkomen van rijks weg 6 (Velsertunnel-Amsterdam- Schiphol) zullen de plannen geheel zijn gerealiseerd. Niet al te pessimis tische verwachtingen daaromtrent houden het op ongeveer 1970, dus over een jaar of vijf. Vrijspraak Teken- en kleurwedstrijd in Heemskerk v/h v. d. Eykhof WEEKENDREKLAME 250 gram METWORST en A 250 gram LEVERWORST 1.40 KALFSLAPPEN500 gram 3.79 150 gram HAM 90 ct 150 gram ROLLADE 90 Ct Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is ZÓ WORDT DE VOET VERWEND EN BLIJFT UW CHARME TOCH BEWAARD! Voor U, mevrouw, die een voetverwennende, gemakkelijke pasvorm verlangt, ontwierp de vermaarde Timtur fabriek de 'Walk Well' schoenen. Alle rijpe ervaring van Timtur vindt u in deze ideale schoenen verwerkt. De ruime leest, de moderne forse hak en een ingebouwd voetbed, maken deze kwaliteitsschoenen verrukkelijk comfortabel. Het bovenleer van de 'Walk Well' schoenen? Origineel Frans calfsleer van het beroemde merk 'Du Puy'l En deze prachtig afgewerkte comfortpumps zijn er nu ook met Foam-voering, die de voeten zorgzaam omringt. Uw schoenwinkelier heeft Timtur Walk Well' schoenen voor u in verschillende modekleuren, van middelslanke tot extra brede pasvormen en in diverse hakhoogten. Prijs v.a. f. 27.90 'Souplex' FOAM f. 29,75 Van de kunstwerken, die op deze foto zichtbaar zijn, valt direct in het oog het viaduct (A) in de toekomstige vierbaans rijksweg 6. Deze rijksweg wordt straks aan de zuidkant de grote aan- en af- voerweg voor het verkeer naar en van de Velsertunnel. De tunnel ligt op ongeveer een kilometer afstand van het punt van waar deze foto werd gemaakt. Het weggedeelte B is momenteel nog de loop van rijksweg 9 (Haarlem-Alkmaar) in de richting van de tunnel. Maar deze weg wordt nu onder het grote viaduct door geleid. Van deze nieuwe lus (C) die dan weer afbuigt naar de tunnel en over een aantal jaren zal samenvloeien met rijksweg 6, is reeds een groot gedeelte klaar. Het gedeelte'B zal worden opge ruimd. Vanuit het zuiden over de rijksweg 9 komend verkeer naar de Amsterdamse- weg (bovenaan op de foto horizontaal lo pend) wordt straks geleid via weg D. ook een nieuwe verbinding dus. Een afbui ging van de nieuwe rijksweg 6 uit de richting Amsterdam'Schiphol naar de Amsterdamseweg zal t.z.t. worden gerea liseerd verder naar het oosten, naar rechts. Van de kant van de tunnel gezien geeft de dubbele rijbaan naar Haarlem aan. F is de vlak voor de bouwvakantie open gestelde nieuwe afbuiging naar de Am sterdamseweg Velsen-IJmuiden) en Santpoort. G wordt de verbinding vanaf de Amsterdamseweg met rijksweg 9 rich ting Haarlem. Bij H ziet u de aardebaan met viaduct voor aansluiting vanaf de Amsterdamseweg op de toekomstige nieu we rijksweg 6, richting Amsterdam/ Schiphol. J wordt de nieuwe afbuiging vanaf de Amsterdamseweg richting tun nel. Bij K op te ruimen weggedeelten. Letter L staat bij grondopslag, bestemd voor aanleg van de aardebaan vanaf het viaduct in rijksweg 6 naar de tunnel M is de in het landschap verzonken spoorbaan naar de tunnel. Komen er geen tegenslagen dan zullen de gedeelten C-D-J en G over ongeveer een maand gereed zijn en worden open gesteld voor het verkeer. Belangrijk daarbij is ook het beschikbaar zijn van ■Voldoende lichtpunten. Hiervoor zÜTlèn eerst tijdelijke voorzieningen worden ge .troffen. Op dit knooppunt van wegen zul len uiteindelijk een keer zoveel lichtmas ten (natriumverlichting) worden geplaatst als voordien het geval was. Een 27-jarige Spaanse fabrieksarbei der en zijn 26-jarige broer zijn door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Een 25-jarige fabrieksarbeider, ook uit Spanje afkomstig en werkzaam in de Zaanstreek, kreeg vier maanden met af trek van voorarrest. Tegen de broers en de fabrieksarbeider was respectievelijk acht maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk, en zeven maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk geëist. In winkels in Wor- merveer, Krommenie, Hillegom en Heem stede had het drietal radio's, bandrecor ders, sloffen sigaretten en horloges ge stolen. Een 29-jarige betonvlechter uit Haar lem is veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij had op 17 juni zijn dochtertje uit het huis van zijn vrouw gehaald toen hem de toegang was ontzegd in verband met een echtscheidingsprocedure. De betonvlechter werd echter vrijge sproken van verduistering van 800 die hem waren ten laste gelegd, toen hij als broodbezorger werkte. De eis tegen hem was geweest een halt jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Een 24-jarige Haarlemse monteur kreeg twaalf weken, waarvan vijf weken voorwaardelijk .met aftrek van voorar rest. Tegen hem was een straf van vier maanden gevangenisstraf geëist voor het meesleuren van een hoofdagent aan de auto die door de monteur bestuurd werd. Dit werd evenwel niet bewezen geacht. Wel achtte de Haarlemse rechtbank be wezen, dat de monteur de auto had wil len onttrekken aan inbeslagneming. Tot een boete van 200, een hechtenis- straf van tien dagen voorwaardelijk als mede een proeftijd van twee jaar heeft de Haarlemse rechtbank een 39-jarige treinmachinist uit Amsterdam veroor deeld. Op 18 februari reed hij met een personentrein uit de richting Uitgeest bij Beverwijk door een geel sein en kwam niet tijdig langs het perron tot stilstand. De trein botste tegen een stenentrein en enkele passagiers werden licht gewond. Tegen de machinist was tweehonderd gul den boete geëist. Ruim 1500 Heemskerkse kinderen heb ben deelgenomen aan de teken- en kleur wedstrijd, die ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe kantoorgebouw van de Raiffeisenbank door het bestuur van deze bankinstelling werd georganiseerd. Deze bijzonder grote deelname was er de oorzaak van, dat de jury heel wat tijd heeft nodig gehad om alle inzendingen te beoordelen. Gistermiddag vond in het privé-kantoor van de directeur, de heer S. van Tuinen, de uitreiking plaats van de twee hoofd prijzen. De hoofdprijs voor de categorie eerste tweede en derde klas werd gewonnen door de bijna 10-jarige Karina Groot, die deze prijs (een fiets) in gezelschap van haar ouders in ontvangst nam. De 12-jarige Willem van Vliet won een polshorloge met de door hem ingezonden tekening in de afdeling vierde, vijfde en zesde klas. Deze jongeman werd verge zeld van zijn moeder en zusje. De heer van Tuinen, die gesecondeerd werd door de bestuursleden H. v. d. Kolk en C. Jongejans, sprak zijn vreug de uit over het feit, dat deze prijsuitreiking kon samenvallen met de spaarweek. Voor elk van de twee groepen werden bovendien nog 25 waardebonnen van 5,- beschikbaar gesteld. Een 50-jarige technisch hoofdambtenaar uit Veisen werd vrijgesproken van het feit dat hij prikkeldraad had gespannen ter afsluiting van de Orionweg in ei sen, waardoor een 17-jarige kantoorbe diende er met zijn bromfiets twee dagen later tegen aan reed. De afsluiting was er voordien nooit eer der geweest. De jongen was door het prikkeldraad zodanig gewond, dat hij veertien dagen in het ziekenhuis moest verblijven. De weg, waar het ongeval was gebeurd liep namelijk dood in een duinterrein, waar werd gejaagd. Kennemer jagers. Bij gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de IJmuider wandelsportvereniging „De Kennemer Ja gers" zal op zaterdag 6 november van 16 tot 17.30 uur in hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan te IJmuiden een recep tie worden gehouden. Bij die gelegenheid zal tevens de heer H. C. Smit, die bijna dertig jaar secretaris van de vereniging is geweest, afscheid nemen. Geen spreekuur. De wethouder voor So ciale Zaken te Velsen. de heer J. van Leeuwen, en de wethouder voor onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, zullen op woensdag 3 november geen spreekuur houden. Zanglustige bejaarden. Er hebben zich al meer dan tweehonderd personen opge geven voor een op te richten bejaarden zangkoor in de gemeente Velsen. Het zit er dus dik in, dat ook op dit gebied Vel sen zal kunnen wedijveren met alle an dere gemeenten in Nederland. In de ge meentelijke vergaderzaal aan de Abeelen- straat (no. 1) zal woensdagmorgen 3 no vember te tien uur de eerste repetitie wor den gehouden, onder leiding van mejuf frouw Jeanne van Asselt. Men kan zich aldaar opgeven, elke woensdagmorgen na tien uur. Nieuwe scholen. Op 4 november zullen in de gemeente Velsen twee nieuwe school gebouwen worden geopend: om half drie 's middags gaan de deuren van da r.-k. kleuterschool „De Zonnehoek" of ficieel open en een halfuurtje later ge beurt dat met het nieuwe gebouw van de St. Joannes-ulo aan de Nicolaas Beetslaan. „De Zonnehoek" is eveneens gelegen aan de Nic. Beetslaan te Drie huis. Advendo. De toneelvereniging „Advendo" gaat de thriller „Adem van ae dood" opvoeren. Dit zal plaatshebben op 5 en 6 november, telkens aanvangende te 20 uur, in het patronaatsgebouw in IJmui den-Oost. Doordat een 17-jarige bromfietser uit Beverwijk woensdagmiddag op de Grote Hout- of Koningsweg door een voor hem rijdende fietser het uitzicht werd beno men, bemerkte hij te laat dat op het ze brapad een 6-jarig meisje uit Velsen- noord de rijweg overstak. Een aanrijding volgde, waardoor het meisje een wond opliep boven het rechteroog. Door een arts werd haar de eerste hulp verleend, waar na zij door de ongevallendienst via het Roode-kruisziekenhuis naar haar woning kon worden overgebracht. De technische school Velsen heeft een groot verlies geleden door het plotseling verscheiden van een van haar eminente leraren, de heer H. C. Smit uit IJmuiden. Hij werd gistermiddag getroffen door een hartaanval en is gisteravond in het zie kenhuis overleden. De heer Smit bereikte de leeftijd van 48 jaar. Hij is acht jaar verbonden ge weest aan de technische school Velsen als leraar bouwkunde en de daarbij behoren de theoretische vakken. Ook gaf hij les aan de avondschool aan leerlingen van het leerlingenstelsel en van de gezellen- opleiding. De heer Smit was zeer gezien, zowel bij het schoolbestuur, directie en colle ga's als bij de leerlingen. Het bericht van zijn overlijden is met ontsteltenis ontvangen. De directie van de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen- Noord zet woensdag 3 november een tra ditie voort met een matinee voor kinde ren van personeelsleden in het gebouw Concordia aan de Doodweg, waar een driemansgroep van Koko's jeugdvariété uit Amsterdam zal optreden. Er zijn twee voorstellingen. De eerste groep kinderen moet al vroeg op pad van uit Dirkshorn, Tuitjenhorn en Schagen. De tweede groep komt uit de omgeving van het bedrijf, in hoofdzaak de IJmond. Allen zullen met bussen worden afge haald en \*eer thuisgebracht. W. BARENDSZSTRAAT 26 - IJmuiden - Tel. 4021 WALK WEU MET ECHTE -VOERING 'Walk Well' FOAM I. 29,75 'Walk Well' FOAM I. 29,75

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4