Waar ligt Heemskerk? Kunstkring „Voor Allen" voor concerten naar Heemskerk Iets van U bij? Dirigentenwisseling bij chr. mannenkoor „IJmuiden" k HIER IS ONS BANKGEHEIM! Gemeentebibliotheek Velsen Dansen bij „De Jonge Strijd" Dank namens gehandicapten Eikels en kastanjes zoeken! fantastische verjaardags-aanbiedng overhemd of weekender DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 5 U mag het ook weten: de N.M.B. is de bank waar ieder een zich thuis voelt. Een simpel „geheim". Maar de cliëntenkring van de N.M.B. groeit er gestadig door. Bedrijven, klein en groot, beleggers, spaarders... zij weten hun belangen in vertrouwde handen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Volgende fase nieuwbouw BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK 'Heren- en Jongenskleding n.v. li Advertentie V- Het is moeilijk aan te nemen dat men bij de A.N.W.B. zo overtuigd is ge weest van een komende samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk, dat men laatstgenoemde gemeente voor het gemak reeds bij voorbaat van de kaart heeft geschrapt. Toch lijkt het ons moeilijk een steekhoudende verklaring te vinden voor het feit, dat op de vier of vijf verkeersborden die de auto mobilist na het verlaten van de Veiser - tunnel in de richting Alkmaar ont moet, nergens de weg naar Heems kerk staat aangegeven. Waarom wel Zaandam, Wijk aan Zee en Castricum en dan juist voor Heemskerk een uit zondering gemaakt. Misschien heeft de A.N.W.B. nog een bordje over, waar mee in deze lacune kan worden voor zien. In ieder geval wordt hier dan mee voorkomen dat weggebruikers hun voertuig aan de kant van de snelweg moeten parkeren om met levensgevaar over te steken naar de hier gevestigde politiepost, om naar de weg naar Heemskerk te informeren. Doordat de akoestiek van de Velsen- se Stadsschouwburg voor concerten minder geschikt is gebleken, heeft het bestuur van de kunstkring „Voor Al len" ook op dit gebied besloten tot samenwerking met de „Gemeen schapsraad Heemskerk". Dit contact is onder meer het gevolg geweest van het geslaagde concert, dat tijdens het vorige seizoen door het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk werd gege ven en waarbij bleek, dat de klanken van het orkest hier volledig tot hun recht zijn gekomen. Inmiddels heeft het gemeentebestuur van Heemskerk voor deze hal ook nog een eigen po dium aangeschaft, dat tot een opper vlakte van 140 m2. kan worden uitge zet, waarnaast met behulp van een aantal praktikabels nog drie etages kunnen worden gebouwd. Ook de diri gent en zijn orkestleden waren toen bijzonder enthousiast over de akoes tiek van de Dr. Prinsenhal, die vol gens hen beter was dan in menige be staande concertzaal. Deze mening werd nog onlangs volkomen gedeeld door de leden van het Radio Kamer orkest, die hier concerteerden ter ge legenheid van het Noordhollands Jeugdfestival. Volgens hen is deze ruimte ook voortreffelijk geschikt voor opnamen. Vandaar dat door beide kunstkrin gen een serie van drie concerten is uit geschreven, waarvoor de abonnements prijs is vastgesteld op 7,50. De toe gangsprijs voor elk concert afzonder lijk bedraagt ƒ3. Voor Velsen kunnen abonnementen en toegangskaarten worden besteld bij het bureau van de kunstkring „Voor Allen", Moerberg- plantsoen 22, telefoon 02550-5789. Het eerste concert in de Dr. Prin senhal wordt dinsdag 2 november ge geven door het Noordhollands Philhar monisch Orkest, met als dirigent Hen ri Arends. Soliste is Emmy Verhey, viool. Het programma bestaat uit de Vierde Symfonie van Ludwig van Beet hoven, een vioolconcert van Mozart, de Sinfonia India van Carlos Chaves en Door de Velsense afdeling van „De Jonge Strijd", de organisatie van N.V.V.-jongeren, wordt voor zaterdag 6 november in het gebouw aan de Snelliusstraat een dansavond georgani seerd. De muziek komt voor rekening van „The Thunderrollers" onder lei ding van Gerry Montand. Voor zover de plaatsruimte het zal toelaten is iedere dansliefhebber welkom. de suite uit de opera „Porgy and Bess" van George Gershwin. De volgende concerten, eveneen door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends zijn vastgesteld op dinsdag 11 januari en donderdag 21 april, met als solis ten resp. Annie Laffra, violon cel en Rinus Groot, piano. De pro gramma's hiervoor luiden als volgt: Negrospirituals van Gould, een cello concert van Lalo en de Vijfde Symfo nie van Beethoven (11 januari) en de Italiaanse Symfonie van Mendelssohn, Roemeense boerendansen van Bartók en het Vijfde Pianoconcert van Beet hoven (21 april). Het bestuur van de Velsense stich ting „Ontspanning Invaliden en Gehan dicapten" verzocht ons bekendheid te geven aan het feit, dat men buiten gewoon erkentelijk is ten opzichte van allen, die zo spontaan hebben meege werkt de feestavond op 20 oktober tot zulk een groot succes te maken. Dit betreft dus niet alleen de autobezitters en de leden van de E.H.B.O. die het vervoer van de bezoekers verzorgden, maar ook de begunstigers van de stichting. Met het oog op de hoge kos ten die aan het organiseren van derge lijke avonden zijn verbonden, zou men het aantal begunstigers nog gaarne zien uitgebreid, waarvoor opgaven kunnen geschieden bij de secretaris en de penningmeester, de heren Joh. G. van Rijn, Kromme Mijdrechtstraat 17 en J. Dienaar, Kromme Mijdrecht straat 24, telefoon 8504. Ook kunnen eventueel financiële bijdragen worden gestort op gironummer 256517, ten na me van de penningmeester van de stichting „O.I.G." te IJmuiden. Het plantsoenbedrijf te Velsen stelt de jeugd weer in de gelegenheid het zakgeld-inkomen te vergroten door de droge eikels en kastanjes op te kopen, die thans vrijwel overal voor het grij pen liggen. Een en ander is bedoeld als wintervoedsel voor de levende have van de gemeente. De buit kan woensdag 10 november, des middags tussen twee en vier uur worden ingeleverd in de manege van het park „Velserbeek" in Velsen-Zuid, of in de loods van het park „Bosbeek" in Santpoort-Noord. Na deze datum zal inlevering niet meer mogelijk zijn. Het plantsoenbedrijf betaalt zes cent per kilo, zodat ijverige zoekers zich van een niet te versmaden extra zak geld verzekerd kunnen achten. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: rechter damesschoen, auto ped, hondje, ring met twee sleutels, paar herenhandschoenen, kinderporte monnee, bankbiljet, drie sleutels aan ring, schooletui, portemonnee met in houd, vest, portefeuille, theepotje, pad vindersmes, wieldop VW, zakmes, rin getje, sjaal, gitaar, kabelslot, Lips-1 sleutel, fietstas met aktetas, babyde kentje, étui, rijwieltas, boodschappen tas, bos sleutels, jongensjack, dames portemonnee met inhoud, bedelarm- bandje, huissleutel, stel autosleutels, poes, speelgoedpistool, muts, étui met kam en spiegel, gymschoenen met handdoek, aktetas, armbandje, school tas, paar rolschaatsen, broche. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrekt op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Na ongeveer twaalf jaar het christelijk mannenkoor „IJmuiden" te heb ben geleid, heeft de heer Stephen Jansen gemeend wegens zijn gevor derde leeftijd de dirigeerstaf te moeten neerleggen. Dit besluit wordt door bestuur en leden bijzonder betreurd, omdat zij er van zijn over tuigd dat hij het is geweest, die het koor op zijn huidige peil heeft ge bracht. Vrijdag 29 oktober zal in intieme kring van de heer Jansen afscheid word engenomen. Het koorbestuur prijst zich daarom gelukkig dat men er na korte tijd reeds in is geslaagd een nieuwe dirigent aan te trekken. Het is de heer Geert de Boer uit Hilversum, die eveneens zijn sporen als toonkunstenaar al heeft ver diend. Geert de Boer werd aan het Am sterdamse Muzieklyceum opgeleid, waarbij dr. Anton van der Horst tot zijn leermeesters behoorde. Van 1937 tot 1963 is hij onder meer voor de ra dio opgetreden als tenorsolist en in die tijd had hij ook de leiding van diverse gemengde en mannenkoren, waarmee hij talrijke concerten en radio-uitzen dingen verzorgde. Sedert 1950 is de heer De Boer ook nog als tenor bij het Groot Omroepkoor en in dubteelkwar- tetten vast aan de N.R.U. verbonden. Het christelijk mannenkoor „IJmuiden" ziet dan ook met het meeste vertrou wen de komst van zijn nieuwe dirigent tegemoet. Hij zal op vrijdag 5 novem ber in IJmuiden zijn intrede doen. Aan deze dirigentenwisseling heeft het koorbestuur tevens een ledenwerf actie verbonden, omdat er naar wordt gestreefd het aantal leden tot honderd uit te breiden. Dit zou dan ongeveer een verdubbeling van het huidige le dental betekenen. Gelet op de omvang van Velsen en de belangstelling welke in deze gemeente voor de koorzang be staat, acht het bestuur dit voornemen stellig te verwezenlijken. De repetities worden elke vrijdagavond van half acht tot tien uur gehouden in een der zalen van het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen, waar men gaarne aspirantleden welkom zal he ten. Geert de Boer, de nieuwe dirigent van het christelijk mannenkoor „IJmuiden". - IJmuiden: Plein 1945 no. 46 In de afdeling voor tieners zijn de vol gende boeken aangekomen: Nederlandse romans: Bakker, Ciske tri logie; Kortooms, Beekman en Beekman, 2 din.; Shipley, Rode lelie; Simenon, De pijp van Maigret; Vries, de., Levensro man van Johannes Post. Studieboeken: Geerling, Briefsteller; Corti, Vlinders en hun verwanten; Haes, Klaverjassen; Mijn stokpaardje 1964; PM Maandblad voor mannen 1964; Klein, Van aap tot zebra; Rheenen, De collie; Vol gas 1964; cockpit 1964; Radio-Electronica 1964; Radio-Bulletin 1964; Donker, V in vers; Stronkhorst, Woord voor woord; Marivaux, Le jeu de L'amour et du has- sard; Noxius, Der Geschichtenpeter; Vries, de., Ratje, een jongen van de straat; Sluyserdaar zaten wij! Schellart en de Vries, Kastelen vertellen hun verhalen; Wilkins, De jonge reizigers in het Midden-Oosten. Aan de Vondellaan te Beverwijk is de volgende fase begonnen voor uitbreiding en nieuwbouw van het Rode Kruis zieken huis. Aan de westzijde van het voorplein nadert de bouw van het semipermanente paviljoen, dat bestemd is als kraamafde- ling, nu de voltooiing. Het is verbonden met het herenhuis er naast, dat kantoor ruimte wordt. Aan de oostzijde wordt nu gewerkt aan de fundering voor een volgende uitbrei ding, namelijk een drie etages hoog ge bouw, aansluitend op het gedeelte van het ziekenhuis, dat een jaar of tien geleden gereed kwam. Met deze nieuwbouw ver andert de situatie op het voorplein ingrij pend. Dit plein zal namelijk belangrijk worden versmald, hetgeen nu al duidelijk te zien is. De laatste fase van de plannen omvat de afbraak van het oude middengedeelte en nieuwbouw op die plaats. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Wilhelmina M., d. van W. H. M. Handgraaf en G. C. de Boer; Fran cisco A. z. van A. Amador Manfredis en R. J. M. E. Oldenburger; Johannes M. H„ z. van J. M. H. de Witte en E. A. de Groot; Anna G. J„ d. van C. Kuiper en G. C. Ag- terberg; Geertruida J., d. van H. L. Ver- zijlenberg en C. P. M. Witteman; Hanne- lore J. M., d. van A. M. Winder en M. P. M. van der Veldt; Petrus J., z. van J. N. A. de Wildt en M. Welboren; Catharina B., d. van S. L. Wynia en J. Brouwer; Yolanda C., d. van B. A. M. Vreeswijk en G. Willemsen; Franciscus M. J„ z. van C. N. F. Reulen en A. L. M. Stikvoort; Irene F. A., d. van P. Zwaanswijk en G. Buser; Emanuel J. E„ z. van B. J. Eeltink en G. Koppen. ONDERTROUWD: J. P. Korver en E. A. J. M. Berkhout; A.- Schaap en E. de Haan. GETROUWD: H. Luntz en K. J. M. Duin; J. B. H. Bodewes en J. S. de Ruijter; J. J. P. Dibbets en M. M. Broersen; S. P. Durge en P. Nouris; A. H. Eeltink en M. E. Steba; A. C. S. Jellema en O. H. T. Teeling; D. van der Heide en E. M. O'Leary; C. van Tinte len en M. A. van Duijl; J. de Weert en A. M. Beemster; C. J. L. Groenland en J. M. C. Borst. OVERLEDEN: T. Meijer, 61 j.; E. J. Ba- velaar; 87 j„ geh. gew. m. A. van den Heu vel; S. Meijer, 74 j.. geh. gew. m. G. van Dijk; A. G. P. Wamelink, 27 j„ ongehuwd; A. Groot, 61 j.; J. Steenbeek, 61 j., geh .gew. m. F. van der Wel. GEBOREN: Theodorus A. J., z. v. W. L. G. Bader en C. C. M. den Elzen; Ber- nardus W. M„ z. v. B. M. Swart en A. de Ruyter; Albertus R. W„ z. v. A. J. Geldermans en I. Stephan; Gerrit J. R.t z. v. G. Wolf en A. v. d. Linde; Roelof, z. v. H. Koops en S. B. Wassenaar; Antonia A. M., d. v. H. J. Schorel en M. A. M. Numan; Cornells E., z. v. M. A. J. Post en M. G. v. d. Steen; Alette H„ d. v. F. Raap en G. Koonstra; Franklin R„ z. v. A. R. Moojen en J. B. Kuipers; Petra M., d. v. P. J. van Staveren en L. Diemei; Cornelis P., z. v. C. Nijman en W. T. War- menhoven; Robertus J., z. v. T. J. P. Cas- tien en J. M. Butter; Petra J„ d. v. G. J. Raeimakers en J. Buis; Gerardus J. M., z. v. H. J. Nijman en G. M. v. d. Son; Elisabeth, d. v. A. Karmelk en C. P. C. Bolderdijk; Eduard, z. v. J. A. Landzaat en G. M. van Veen; Franciscus A„ z. v. E. H. M. van Oploo en M. C. H. Bakker; Henricus L., z. v. L. P. Laarhoven en D. Zwaan. ONDERTROUWD: C. T. M. Bakkum en M. H. Peekei; S. T. Zonneveld en M. Hee renmans. GETROUWD: J. van Es en J. M. Pie- ters; P. Schouten en N. Klingeier; A. Olievier en B. Meijer; S. M. Koper en J. C-. M. van Hoesel; C. Wesselink en A. S. Hoek; T. van Bugnum en M. T. de Ruyter. OVERLEDEN: Simon Zonneveld, 81 j.; Trijntje Jak, 67 j. Advertentie Nog slechts dagen duurt onze Wie voor 40,— of méér besteedt mag een GEHEEL NAAR EIGEN KEUZE uitzoeken voor de halve prijs! bender BREESTRAAT 17-19 BEVERWIJK Natuurlijk ook tussen de middag geopend -• -,\ v, N 1 't

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5