VVD wil f 480 miljoen besparen op bouw woningwethuizen K.V.P. en P .v.d.A. zijn er tegen Kort en bondig) Minister in straaljager AGENDA- VOOR HAARLEM EN DE IJMOND WINDSOR BANKSTELLEN v.a. f 590.- Albert Heijn Doden in het verkeer Tilburgse politie beter gewapend Onderzoek naar incident hij 'troepeninspectie Grieks schip gestrand Mogelijk geval van nekkramp bij marine TRESL0NG-HILLEG0M Vier buitenlanders op „Teach-in" over Vietnam Onderzoek naar hart- en vaat ziekten Ontploffing in Weesp bij Philips-Duphar Nieuwe depressie Drie jaar niet op Spui op zaterdagavond 11 VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 SPECIALE AANBIEDING Voor BETER WONEN 't BINNENHUIS N,V, Examens Haarlem FA. FLINTERMAN V elsen-IJ muiden R everwijk aa a as si u Advertentie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De liberale oud minister van Financiën prof. Witte- veen heeft gisteren voorgesteld om de 15.000 kwaliteitswoningen, die minis ter Bogaers volgend jaar in de wo ningwetsector wil bouwen, over te beperking van het bouwprogramma in de woningwetsector met 5.000 kwaliteitswo ningen. Die beperking zou 160 miljoen gul den opleveren. De heer Aantjes (A.R.) vond 15.000 wo ningwetwoningen-B. beslist teveel, te meer daar de woningbouw in de vrije sec tor constant is gelaten. Woningwetwonin gen met onbetaalbare huren /ond hij on hevelen naar de ongesubsidieerde sec- ^n-.Hij jsprak zich uit voor ruimere mo tor. Daardoor kon 480 miljoen gulden worden bespaard, zodat de voorge stelde belastingmaatregelen voor een belangrijk deel overbodig worden. Het voorstel is vervat in een motie, die gisteren werd ingediend bij de Kamercommissie voor Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening. De heren Andriessen (K.V.P.) en Bom- mer (P.v.d.A.) lieten weten dat zij er niet aan dachten deze motie te steunen. De heren Aantjes (AR) en Van der Peijl (C.H.) wezen de motie niet af, maar wil den er geen commissioriale uitspraak van maken. Dat betekent dat prof, Witteveen haar opnieuw in een plenaire Kamerver- i\ j gadering moet indienen, wil hij een dui-1 IVlmiSteV tegetl delijke uitspraak van de Kamer krijgen. gelijkheden in de vrije sector, te binden aan een stichtingskostengrens, die wat hem betreft laag mag blijven. De heer Bommer (P.v.d.A.) meende dat een stijgende welvaart de plicht op legt om de kwaliteit in alle sectoren van de volkshuisvesting te verbeteren. Hij be streed de mening dat de Woningwet is gemaakt om sobere huizen voor de arbei dersklasse te bouwen. Uitbreiding van de vrije sector betekende volgens hem dat er nog meer dure huizen leeg komen te staan dan thans reeds het geval is. De heer Andriessen (K.V.P.) meende dat het voor de inkomensgroep, waarvoor de kwaliteitswoningen in eerste instantie bestemd zijn, onmogelijk is de reële kost prijs op te brengen. Prof. Witteveen motiveerde zijn voor stel door te betogen dat met de stij ging van de welvaart de behoefte aan woningen van betere kwaliteit toeneemt. Inplaats van welgestelden te laten profi teren van door de belastingbetaler opge- Minister Bogaers wees de liberale mo tie af. Een vermindering van het bouw programma met 15.000 woningwethuizen zou tot gevolg hebben dat er in 1966 niet meer dan 90.000 woningen gebouwd kun nen worden Tegenover de argumenten van prof. Witteveen stelde de minister dat brachte subsidies, vond hij het beter aan de behoefte naar betere woningen vooral het „stuwmeer" van aanvragen in de par- gevonden wordt in de huurklasse tussen de ticuliere sector tegemoet te komen. Hij 1000,- en 1500,-. Als het om doorstro- wilde desnoods genoegen nemen met een ming gaat. moet juist deze categorie wor- den uitgebreid. Een tweede argument ten gunste van Advertentie de woningwetbouw was volgens de minis ter de krappe kapitaalmarkt. Als het bouw Wereldbekende merken schit teren in het rijkgevarieerde AH-assortiment. Waar ter we reld het fijnste, sappigste fruit groeit, is Albert Heijn vaste afnemer. Voor prijzen die op scherpe inkoop wijzen! Halve perziken. Queen. Choice quality in heavy syrup. Ill blik 1.49 Halve perziken .DelMonte. Choice quality in heavy syrup. Ill blik 1.65 Ananas van de zonnige eilanden in de Pacific. 8 dikke, hele schij ven in een blik 1)1 blik 1.69 Ananas Chunks. Dole. Blokjes ananas, prima voor de bowl 3/4 blik 98 Grapefruitpartjes (Donald Duck) uit Florida. Ideaal dessert na copieuze maaltijd. 1/2 blik 1.15 Mandarijntjes Maar liefst 60 a 70 partjes in een blik 1.05 Peeled Muscat Grapes. Royal Mail. Ca. 50 a 60 witte geschilde muskaatdruiven 112 blik 1.60 Kersen zonder pit. Albert Heijn 1/2 blik 1.45 Aardbeien. Albert Heijn 1/1 blik 1.69 Vlaai- of taartvullingen. Jonker Fris. Kant en klaar. Keuze uit: rode kersen, abrikozen, aardbeien, bos bessen. Ook bijzonder geschikt voor desserts, sorbets, yoghurt flensjesvulling 112 blik 1.25 Gistermiddag omstreeks drie uur is op de rijksweg in Vaals, ter hoogte van Heu vel. een Belgische personenauto in fronta le botsing gekomen met een tegemoetko- mende vrachtauto. Twee der drie inzittenden, de 59-jarige I mevrouw Th. M. L. Deflandre-Jacquet uit Housse, en de 57-jarige mevrouw F. J Deperon-Jacquet uit Luik, waren op slag dood. De 64-jarige A. D. Deflandre uit Luik werd levensgevaarlijk gewond en in I het ziekenhuis in Heerlen opgenomen. Op de rijksweg in Schipluiden is de 25 jarige J. G. Elffrich uit die plaats dode lijk gewond bij een verkeersongeval. De jongeman, die op een bromfiets reed. werd geschept door een vrachtauto en viel- in de Wetering naast de weg. Met een schedelbasisfractuur werd hij haar een ziekenhuis in Delft vervoerd, waar hij I diezelfde morgen overleed. Op het Kanaal-noord in Apeldoorn is de 75-jarige heer J. Niersen uit Apeldoorn I met zijn bromfiets aangereden door een auto en zo ernstig gewond dat hij bij aan komst in het ziekenhuis reeds was over leden. De 41-jarige heer J. G. Pompert uit Dalfsen is bij een verkeersongeval op de rijksweg Zwolle-Heino onder Zwollerkar spel om het leven gekomen. programma ergens op vastloopt, is het op de financiering. De prognose voor '66 mag dan optimistisch zijn. de harde realiteit is dat er een trek is ontstaan naar de wo ningwetsector waarvan de financiering door middel van voorschotten veilig is ge steld. Voorts zou het plan-Witteveen de continuïteit in gevaar brengen, die voor al voor de arbeidsbesparende bouw, de industriële bouw en de „bouwstromen" niet mag worden verbroken, omdat het juist deze methoden zijn die tot gunstige resultaten leiden. Zeven Amsterdamse jongelui giste ren als happeningtoeschouwers veroor deeld mogen gedurende drie jaar za terdagavond/nacht niet op het Spui en de daarop uitkomende steegjes komen. Tot de zeven door de Amsterdamse poli tierechter mr. R. de Waard veroordeelde jongelui behoort ook een persfotograaf, die in opdracht van De Volkskrant de afgelopen zaterdagavond foto's op het Spui had gemaakt. De straffen varieer den van drie weken, waarvan twee voor waardelijk, tot 40 boete (voor de foto graaf). De Tilburgse politie is begonnen met schietoefeningen met automatische gewe ren. De agenten zullen met deze wapens mogen opereren in geval van groot alarm. Hiertoe is besloten na de overval op de Amro-bank, waarbij de slechts met pis tolen gewapende politiemannen kansloos zouden zijn geweest in een vuurgevecht met de tot de tanden toe bewapende gang sters. De legerleiding heeft een officieel on derzoek gelast naar de juiste toedracht van de zaterdag in Nunspeet door de chef-staf van de vijfde (herhalings-)divi- sie, kolonel J. Welleman, uitgevoerde in spectie die zo lang duurde dat meer dan twintig militairen flauw vielen. De uitslag van dit onderzoek zal ook ge bruikt worden voor het opstellen van het antwoord, dat de minister van Defensie zal geven op vragen van het Tweede Kamerlid Wieldraaier (P.v.d.A.). MEUBELTOONKAMERS 1e en 2e etage best. uit2-zits bank - 2 fauteuils losse Pullmankussens bekleed met Engqlse cretonnes JULIANAPARK 58-60-62 - HAARLEM Telefoon 58391 (4 lijnen) Het Griekse schip „Panagathos" is ten noorden van Ameland op een zandbank gestrand. Het schip, groot 8657 brt., was op weg naar Hamburg. De sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen is bij de gestrande Griek, evenals de „Dog- gersbank" en de „Stortemelk". De „Pa nagathos" is eigendom van de Hellenic Shipping en Industrial Company Ltd. in Piraeus. In het Koninklijk Instituut voor de Ma rine in Den Helder is een mogelijk geval van nekkramp geconstateerd. Het staat nog niet vast of de aspirant-reserveoffi cier, die ziek geworden is, nekkramp heeft maar wel zijn voor alle zekerheid medi sche preventieve maatregelen getroffen. De desbetreffende jongeman is voor na der onderzoek overgebracht naar het marinehospitaal in Overveen. Alle andere in het instituut in opleiding zijnde adspi- rant-reserveofficieren (enkele tientallen) zijn voorlopige geconsigneerd. Advertentie Dagelijks in Café-Restaurant Soirée- en diner-densante dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.75 Reserv. 0 2520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN Op de Teach-in over Vietnam, die van avond in de koopmansbeurs te Amsterdam zal worden gehouden, zullen vier buiten landse sprekers het woord voeren: prof. Aldon Hoffman, docent aan het California State College te San Francisco namens de Amerikaanse regering, twee Engelse La gerhuisleden voor de Labour-party, Wil liam N. Warbey en K. Zilliacus en de Franse schrijfster en journaliste mevrouw Madeleine Riffard, die Zuid-Vietnam heeft bezocht als gaste van het bevrijdings front. De Nederlandse regering heeft nog geen vertegenwoordiger aangewezen. Geslaagd voor het doctoraal examen kunstgeschiedenis H. G. Matthes (Amster dam). Doctoraal examen Nederlands recht: R. J. Smakman (Den Haag). Nijmegen. Doctoraal biologie: O. Th. Schönherr (Breda). Doctoraal notariaat: M. A. P. Dirven (Etten). Doctoraal rechten: de dames L. J. D. A. Strijbosch (Horst). M. M. C. Dijkmans (Tilburg), A. M. J. H. Klaver- dijk, cum laude (Arnhem). Benoemingen ziekenfondsraad. De zie kenfondsraad heeft met ingang van 1 januari 1966 benoemd tot algemeen se cretaris van de ziekenfondsraad mr. L, V. Ledeboer te Bloemendaal en tot se cretaris van de ziekenfondsraad mr. H. Jansen te Amstelveen. Man in Groningen vermist. Sinds dins dagmiddag wordt in Groningen de 69- jarige fouragehandelaar E. Bruins ver mist. De man is dinsdag van huis weg gegaan en sindsdien spoorloos Italiaanse pil uit handel. De farmaceuti sche hoofdinspectie in Den Haag stelt een onderzoek in naar de deugdelijkheid van een anticonceptie-pil van Italiaanse herkomst. Er zijn klachten, dat dit merk niet goed werkt. De importeur heeft eigener beweging het merk tijdelijk uit de handel genomen. Landbouwspuitbedrjjf. In het Staatsblad is afgekondigd het Vestigingsbesluit Land- bouwspuitbedrijf 1965, dat betrekking heeft op het bedrijfsmatig ten behoeve van land- en tuinbouwondernemingen toepassen van bestrijdingsmiddelen op planten. Hierdoor is het uitoefenen van het landbouwspuitbedrijf zonder vergun ning van het Landbouwschap verboden, Voor het verkrijgen van deze vergunning worden eisen van kredietwaardigheid en vakbekwaamheid gesteld. Week hechtenis. Het gerechtshof te Am sterdam heeft een 30-jarige huisschilder uit Bovenkarspel veroordeeld tot een week hechtenis. De man was op 7 de cember in Oudendijk met zijn auto met gladde banden geslipt, tegen een brug* muurtje gebotst, daaroverheen gesla gen in de Beemsterringvaart. De 21-ja- rige militair A. Keesman, die meelifte, verdronk. Advertentie m De minister van Defensie, mr. P. de Jong, heeft gisteren een bezoek ge bracht aan het Amerikaanse kamp „Nieuw Amsterdam" op Soesterberg om zich op de hoogte te stellen van de activiteitenvan het 32ste jager- onderschepperssquadron. Tijdens dit bezoek maakte v de minister een vlucht met een TF-102, die ander half uur duurde. In Stolwijk bij Gouda zal een groot scheeps bevolkingsonderzoek op het ge bied van hart- en vaatziekten worden ge houden, waarbij meer dan 2000 manne lijke en vrouwelijke Stolwijkers boven de 30 jaar worden onderzocht. Hart- en vaat- zieken zijn in Nederland doodsoorzaak nummer 1: 46 percent van alle sterfge vallen; in 1962 800 per week. De Nederland Hartstichting heeft het initiatief genomen tot dit onderzoek, dat is aangepast aan de wensen van de We reld-Gezondheidsorganisatie op dit punt. De laatste tien, vijftien jaar tekent zich in de sterftecijfers van deze ziekten een merkwaardige ontwikkeling af: Belang rijke vormen ervan als angina pectoris en hartinfarct nemen toe bij mannen, maar niet bij vrouwen. Over de oorzaak van deze ziekten be staat geen zekerheid. In het algemeen wordt in medische kringen een complex van omstandigheden en gewoonten ge noemd, zoals een zittend leven, spannin gen, roken, veel eten (vooral dierlijk vet) en een hoog gewicht. Het verschil in het voorkomen van de ze ziekten bij mannen en vrouwen is verklaarbaar doordat de leefwijze van de vrouwen sterk afwijkt van dat van een groot deel van de mannen, speciaal van mannen die in hoofdzaak een zittend le ven leiden. Stolwijk is gekozen omdat de samen stelling der bevolking zich leent voor vergelijking met andere bevolkingsgroe pen. Het onderzoek wordt gecombineerd met een onderzoek op tuberculose. Stadsschouwburg, vandaag en zaterd. 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Lief zijn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. Concertgebouw, zaterdag 20 u.: Con cert door het Hongaars Strijkkwartet. Programma:Bartók, Kodaly e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare. dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u en zaterdag 14, 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 jaar. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.j zaterdag 23.30 u.:„Eerst de vrouwtjes", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kara Ben Nem- si". a.l. Minerva. 20.15 u.: „Barabbas", 14 j.; za terdag 14.30 u.: „De schrik van Texas", a.l. Advertentie jOQflflgflOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOO&DOOCOOC m DEALER VOOR HAARLEM en OMSTREKEN Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 J X Ócoodooooocooooooooooocooooocoocooooooooooooooooooocxdooc Bij een ontploffing in een produktieke- tel van de vitamine d-afdeling van Philips- Duphar in Weesp zijn gisteravond drie arbeiders gewond geraakt. Een van hen, de veertigjarige H. uit Weesp. is met ver wondingen aan het gelaat in een zieken huis opgenomen. Twee anderen, afkomstig uit Muiden en Weesp, kregen een lichte I shock. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.„Ontsnap ping uit de jungle", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste in het stenen tijdperk", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een ge trouwde vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Maas. Dagelijks van 1017 uur en zondags van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.30—-17 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 1018 u. en van 2022 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen ep tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Spaarne/Dam straat): vandaag en zaterdag Cobi Schreij- er met haar internationaal programma. Gast: Martin Lodewijk (Hootenannyzan ger). VRIJDAG 29 OKTOBER City, 20 u.: „Beslissende uren". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wagenmenners in de arena". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u.: Opening expositie van tekeningen en schil derijen. vervaardigd door Ans Wortel. De tentoonstelling is tot 7 november en is ge opend: zaterdag- en zondagmiddag van 14 tot 17 u. en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 30 OKTOBER City, 19 en 21.30 u.: „Beslissende uren". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wagenmenners in de arena". Hotel Royal, Kennemerlaan, IJmuiden, 15 u.:Receptie c.o.v. „Looft den Heer". Felison, Heidestraat 45, 14-17 uur: ex positie werken van Ans Wortel. Deze ex positie is geopend tot 7 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek)10 tot 12 uur. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De held van het Lunapark". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten". W.B. Theater, 20 u.: „Slagveld binnen vier muren". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Contactavond Beverwijkse Amateur fotografen Vereniging. Kennemer Theater, 20 u.: Propaganda- avond Nazorg Vereniging. „Grapy", Moensplein, 13.3020 u.: Ba zar ten bate van de bejaarden te Bever wijk. Verenigingsgebouw, Plesmanweg-hqek van Riemsdijklaan, 20 u.: cursus „versie ringen" voor de feestdagen. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 u.: Lezing over Leger des Heils. 20 u.: Con tactraden Oosterwijk en Meerestein. Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang] Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan-1 vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 1012.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1012.30 u. en van 1417 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1012 u. en van 1417 u.; r.k.-lees- zaal geopend van 10-12 u. en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1012 u. en van 1417 u.; r.k.-lees- zaal geopend van 1417 u. ZATERDAG 30 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De held van het Lunapark", 23.30 u.: „De zeven hoofdzonden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten". W.B. Theater, 20 u.: „Slagveld binnen vier muren". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26050, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 1012.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1012.30 u. en van 1417 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1012.30 u. en van 14—17 u.; r.k-lees- zaal geopend van 1012 u. en van 14 17 uur; Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1012 u. en van 1417 u.; r.k.-lees- zaal geopend van 1012 u. en van 14 17 uur. Café „Sport", Alkmaarseweg, 20 uur: Kennemer Pluimvee Ver. Contactavond met kienen. HET WEERBERICHT ZEGT: MOOI HERFSTWEER HARRIS TWEED sportcolberts, vanaf 108. ook met bijbehorend vest G. A. v. d. STEUR KRUISSTRAAT 7 HAAR1EM telefoon 02500 - 1 07 30 Het K.N.M.I. deelt mee: I Achter een front, dat met wat regen ons land passeerde, stroomde met westelijke wind koelere oceaanlucht binnen. Dit front behoort bij een depressie die boven het noordelijke deel van de Noordzee een storm met windkracht 9 a 10 veroorzaak te. De westcirculatie heeft zich tot diep in Rusland uitgebreid. Boven de oceaan i3 in deze circulatie een nieuwe actieve de pressie opgenomen, die met grote snel heid naar het zeegebied tussen Schotland en IJsland onderweg is. Er gaat een rug van hoge luchtdruk aan vooraf, die van daag ons land passeert. Daarna zal een regenzone ofts land hereiken en zal de wind uit zuidwestelijke richting opnieuw aanwakkeren. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M C temperaturen j A a 4 binnen- en buitenland •a o Den Helder zw. bew. w 15 Ypenburg zw. bew. wnw 19 10 Vlissingen zw. bew. w 18 li Eelde zw. bew. w 18 7 De Bilt zw. bew. wzw 19 9 Twente regen w 19 11 Eindhoven half bew. wzw 19 9 Z.-Limburg regen wzw 18 9 Helsinki zw. bew. zw 11 9 Stockholm half bew. wzw 14 9 Oslo onbewolkt zzw 13 9 Kopenhagen licht bew. zw 14 9 Aberdeen onbewolkt wzw 14 5 Londen licht bew. wzw 16 7 Amsterdam regenbui w 18 3 Brussel zw. bew. w 19 8 Luxemburg regen zw 17 9 Parijs half bew. w 19 10 Bordeaux regen windst. 23 12 Grenoble regen windst. 20 7 Nice zw. bew. n 20 13 Berlijn zw. bew. zzw 18 10 Frankfort mist windst. 16 4 Miinchen onbewolkt z 21 21 Zürich half bew. ozo 17 5 Genève zw. bew. windst. 15 8 Locarno licht bew. ono 15 1 Wenen mist windst. 12 -1 Innsbruck mist wnw 16 -3 Belgrado half bew. windst. 19 0 Athene onbewolkt windst. 21 10 Rome licht bew. 0 21 9 Barcelona regen wincfst. 22 17 Madrid regen n 19 14 Mallorca motregen ono 25 18 Lissabon geh. bew. windst. 19 16 Zaterdag 30 oktober Zon op 07.31 uur; onder 17.16 uur. Maan op 13.56 uur; onder 21.05 uur, Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 29 oktober Hoog water 6.27 uur en 18.42 uur. Laag water 2.05 uur en 14.16 uur. Zaterdag 30 oktober Hoog water 7.04 uur en 19.21 uur, Laag water 2.37 uur en 14.55 uur, Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2