Sportwereld nam afscheid van de NOC-directeur Van Lier Hf Boksveteraan Bouhuizen beste Nederlander in interland AUTO'S DUURDER... In Amsterdam strijden 1722 honden om titel SP0,BT in haarlem PROFITEERT NU NOG of teak palissander kombinatie meubelen spaarne 11 van duivenboden n.v. Scheidende directeur brak lans voor -gewijzigde- Olympische gedachte Drukke dagen voor draf- en rensport Flamingo's voor vuurproef tegen Blue Stars Zandvoortmeeuwen tegen het nog ongeslagen DVS '33 Bild debuteert in Feijenoord op 6 november Winnertentoonstelling over zaterdag en zondag verdeeld Dynamo Kiev voor Europa Cup II ronde verder DE GEZELLIGE A, H, F, ENDEMA, Wilsonspisin II, Haarlem VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 31 Stijl Olympische gedachte Dravers naar Duitsland Militair hockeyteam tegen de Belgen Basketbaluitslagen Uefa waarschuwt tegen onsportiviteit bij duels voor de Europa Cup Nu financieren is goedkoper dan volgend jaar de verhoogde prijs te betalen. Vraagt inlichtingen bij Telefoon 12019 - 17208 na kantooruren 52380 Iedere vrouw kan charmant en jeugdig gekleed gaan. Immers de rijk geschakeerde Lippitscol- lectie biedt voor dit najaar ruime keus in bouclé, loden en camel (odk in donkerblauw) VAN OVERAL Militaire voetballers spelen tegen Griekenland Spanning in bridgestrijd district Kennemerland permanent geëxposeerd in onze meubelshow official dealer van katalogus op aanvraag De sportwereld au grand complet heeft donderdagavond in de Haagsche golf- en countryclub te Wassenaar af scheid genomen van mr. J. van Lier als directeur van het Nederlandsch Olympisch Comité, hetgeen geschied de met talrijke redevoeringen, waarin de grote verdiensten van de schei dende functionaris voor de sport en in het bijzonder de Olympische be weging werden geschetst. Jhr. H. van Karnebeek, de president van het Nederlandsch Olympisch Comi té, gaf een levensschets van de schei dende directeur, die terugliep tot zijn ze vende jaar, toen beiden elkaar voor het eerst leerden kennen op de lagere school, en die via Indonesië leidde tot de tijd, dat beiden elkaar weer ontmoetten in de Haagse Surinamestraat op het secretariaat van het NOC. In zijn toespraak legde jhr. Van Karnebeek met accent op de karaktereigenschappen van de heer Van Lier, wiens grote verdiensten hij boven dien prees voor de Olympische beweging. Als stoffelijk blijk van waardering bood jhr. Van Karnebeek namens het bestuur van het NOC de scheidende directeur een haardstel aan. De heer J. Nieuwenhuyzen Kruseman, «prekende namens het ministerie van cul tuur, sport en recreatie, roemde de pret tige samenwerking met de heer Van Lier en wees vooral op de stijl, die de heer Van Lier wist te handhaven. „Alles wat Advertentie en „ouderwetse" bonkers (jekkers) zijn er weer. Met wollen voering. De ideale autocoat. In alle maten. deed, deed u in stijl", aldus de heer Nieuwenhuyzen Kruseman, „en jammer genoeg komt men deze figuren niet zo vaak meer tegen. Ook niet in de sport. Wie onlangs de wedstrijd van het Neder lands elftal tegen Zwitserland heeft ge zien, zal nog eens gesterkt zijn geworden in deze mening. Minder sportief bejege nen van een tegenstander, geen stijl bij een overwinning en nog veel minder bij een nederlaag, dat is het beeld, dat men helaas steeds meer te zien krijgt bij sportwedstrijden. Ik hoop, dat u en wij allen hier aanwezig, het zullen mogen ge waarworden, dat diegenen, die zich voor de sport inzetten, zo dat nodig mocht zijn, de weg terug zullen weten te vin den naar het bedrijven van de sport in stijl, zowel bij een overwinning als een nederlaag. Want het is toch zo, dat slechts het beoefenen van de sport op deze wijze de mens zal dringen in de richting van een beter, menselijker optreden ten op zichte van elkaar in de maatschappij, in de wereld". Met een veroordeling van de grauwe „doe maar raak"-mentaliteit, die vandaag de dag maar al te vaak domi neert, besloot de heer Nieuwenhuyzen Kruseman zijn toespraak, waarin hij de heer Van Lier als lichtend voorbeeld stel de. Jhr. mr. A. Feith, de voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, bracht in herinnering, dat de heer Van Lier aan de wieg van de NSF heeft gestaan en drukte zijn dankbaarheid uit voor hetgeen de scheidende directeur van het NOC voor de sport heeft gedaan in het aanbieden van een in steen gevat paard. Vervol gens voerden het woord de heer J. Cot- taar namens de bij het NOC aangeslo ten bonden, de heer Mulder namens de K.L.M., die de heer Van Lier schetste als een uitstekend onderhandelaar met de luchtvaartmaatschappijen wanneer het be trof het vervoer van Olympische ploegen, en dr. W. van Zij-li, de secretaris van de NSF, die hun lovende woorden vergezeld deden gaan van geschenken. Nadat drs. C. van der Ploeg, de se rretaris-penningmeester van het NOC, in een persoonlijk woord zijn dank aan de heer Van Lier had gebracht voor de pret tige samenwerking en hem had geroemd 30 jaar betara herenkleding en herenmode ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM Ook in het komende weekeinde is het bijzon der druk in de draf- en rensport met niet minder dan drie meetings. Duindigt begint daar mee zaterdagmiddag met drie rennen en zes draverijen. Vooral het internationale nummer is interessant daar de Italiaanse hengst Germano hierin zijn heroptreden doet. Hoewel een lange rust allerminst bevorderlijk is voor een goede course-conditie mag op grond van zijn klasse toch wel worden aangenomen dat hij een be langrijke partij zal meeblazen. De tips: Duindigt, zaterdag 30 oktober (1.30 uur) DRAVEN 1. Spaniel-priis, 2000 m' 1. Draisine; 2 Cyrus; 8. Captain Williams; outsider: Dwarskop. 2 Poedel-prijs, 2000 m: 1. CH. van Rood en Noot; 2 Chic'Spencer M; 3. Caty Hollandia; outsider: C Damascus B. 1 Boxer-prijs, 2000 m: 1 Bloemsaat K: Diana Sunshine; 3. Benno Six; outsider: Crack Hollandia. 5 Setter-prljs. 2000 m: 1. Zelos van Vredenhof 2 Barones Julia H 3. Calumet Bulwark; out sider: Boyke Hollandia. 7. Herder-prijs, 2100 m: 1. Germano: 2 Yellow Six, 3. Zus van Spencer Gay; outsider: Walter Mitty. t 9. Chow Chow-prijs, 2500 m: 1 Arie; 2 Deter d'Aster 3. Brian Hanover; outsider: Zilver Kid RENNEN 3 Golden Tudor-prijs, 1900 m: 1. Cin Cin; Beautifull Girl; 3. Quelle Musique; outsideer Wimbom Winifred 6 Goldfinger-prijs, 1800 m, 2e afd.1. Chero kee 2 Jaseuse; 3. Gift of Courage; outsider Ex Gratia. 8 Goldfinger-prijs, 1800 m. Ie afd 1. Flokann 2 Susie Darlin' 3. Amigo; outsider: Cam brousard. Hoewel Mereveld op haar sluitingsmeeting door de concurrentie van Sappemeer vele noordelijke stallen mist. zijn er toch aantrekkelijke drave rijen, waarvan de Revanche der Grote Prijzen zelfs grootse verwachtingen wekt De wereld recordhouder Quicksilver S en Jour de Java staan hierin weer tegenover elkaar. De Franse hengst moet echter 25 meter voorgift geven aan Quicksilver en dat heeft hij tot nu toe vrijwel nooit gekund, zodat verrassingen uitgesloten de eude Quick naar zijn 133e zege kan snellen. De tips: Mereveld, zondag 31 oktober (1.15 uur) 1. Elburg-prijs, 2240 m: 1. Delila; 2. Dynamiet Hanover; 3. Dita Pluto; outsider: Double Six n 2 Edel-prijs, le afd 2220 m: 1. Dollarvogel S t Bently Harvester; 3. Bertus van Zelda; out Sider: Bruine Lijster S. 3 Gorssel-prijs, 1600 m: 1. Elisabeth Hollan dia 2 Esculaap R: 3 Eric Kinley; outsider: Stal Marion (Emprit S, Edelpapagaai S). 4. Revanche der Grote Prijzen, waaraan ver bonden de Jaarbeurs Wisselbeker, 2275 m: 1 Quicksilver S: 2. Jour de Java; 3. Z the Saint; outsider: YYV. 5. Herwijnen-prijs, 2140 m: 1. Zoon van Call: met: 2 Zelda's Happiness; 3. Arion Athel; out aider: Zampa van Papenhoef. 6 Handhaaf Mereveld-prijs, 2140 m: 1. Barry Williams: 2. Bastogne; 3. Captain Double K; out aider: Auerhen S 7. Heerde-prljs, 2220 m: 1 Darling Hollandia 8 Blauwe Valk S; 3. Dea Alkestis VE; outsider Brilliant Heny. 8. Hemmen-prijs, 1700 m: 1. Anton: 2. A Reine Kinley: 3. Take Erebus; outsider: Stal Haarsel horst (Apollo H, Zita H). 9 Hedel-prijs, 2e afd.: 1. Durante Frances: Beloma F; 3. Billy Boy; outsider: De Hovi Boy Zaterdagavond 30 oktober zullen op de renbaan te Dinslaken de Nederlandse amateurrijders in de Internationale Ama teursport-prijs, een draverij over 2100 me ter en 10.000 D.M. aan prijzen, sterk zijn vertegenwoordigd. Deelnemers zullen zijn Anaconda met G. K. van der Veen, Zee met W. Brouwer, Barones Spencer K met P. J. de Bruyn en Zombro Pinto met R. Bosma. Voorts zullen de Nederland se paarden Auerhen S en William Z door Duitse amateurs worden gereden. Op zaterdagavond zal Flamingo's voor de eerste maal in dit seizoen een thuis wedstrijd spelen. Dit betekent voor de Haarlemse vertegenwoordigers in de bas ketbaleredivisie direkt een vuurproef. De tegenstander is namelijk het Am sterdamse Blue Stars, dat zich in de re cente overschrijvingsperiode niet onaan zienlijk versterkt zag. Zo kwamen o.m Ton Boot en Jan Driehuis de „sterren"- gelederen versterken. Dit maakt Blue Stars tot een ploeg die het dit jaar ieder een bijzonder lastig kan maken. Toch zijn wij geneigd in deze wedstrijd, die weinig krachtsverschil te zien zal geven, Flamin go's in „eigen" huis de beste kansen te geven. Deze wedstrijd begint om 8.45 u Om 7.30 u.. eveneens op zaterdagavond ontvangt White Stars bij de dames be zoek van landskampioen AMVJ, een op gaaf die voor de Haarlemse meisjes waarschijnlijk te zwaar zal blijken. Om dezelfde tijd vindt de semi-plaatselijke ontmoeting tussen Typhoons en het IJmuidense Exercitia plaats. Gezien de op handen zijnde hergroepering in de eer ste klasse, zal de strijd om de punten fel zijn, waarbij Typhoons waarschijnlijk dankzij haar routine aan het langste eind zal trekken. Voor het district Haarlem ziet het pro gramma er voor vanavond als volgt uui Vrijdagavond: dames 7 u.: Odin-Excer citia 2; 8 u.: White Stars 2-Tornado heren: 7 u.: Schoten-Akrides; 8 u.: HCK Antilopen; 9.15 u.: HCK 2-Sea Devils White Stars-Odin. voor zijn financiële beheer, dankte de heer Van Lier niet alleen alle sprekers, maar brak hij eveneens een lans voor de Olym pische beweging, die niet dood is, maar midden in het leven staat. De Olympi sche beweging heeft een bepaalde taak: De mensen meer tot elkaar te brengen en respect voor elkaar te krijgen", al dus de heer Van Lier, die zich niet blind staarde op de woorden van baron De Coubertin, maar die gelooft in de evolu tie, die zich ook in de Olympische be weging voltrekt. Voor eigen publiek in de badplaats moet Zandvoortmeeuwen in de derde klas van het zaterdagvoetbal de strijd aanbin den met DVS'33. Een lastige tegenstander die na zeven wedstrijden nog steeds onge slagen is. Met een verdeling van de buit mogen de gastheren uit de badplaats reeds tevreden zijn. Kennemerland krijgt be zoek van DESTO en heeft 'n klein kansje op de volle winst. Beide ploegen staan met drie 'punten op de voorlaatste plaats. Voor IJmuiden is een uitwedstrijd vast gesteld tegen hekkesluiter SDCP. Met een overwinning kunnen de IJmuidenaren zich verder van de onderste plaatsen ver wijderen. Na een zwakke start komt SIZO in de vierde klas steeds beter op dreef en het krijgt zaterdag op eigen veld in Hillegom een redelijke kans om ten koste van hek kesluiter Jong Hercules de positie in de kopgroep te verstevigen. Ook Kinheim moet thuis tegen Altijd Paraat tot een ze ge kunnen komen. Voor VEW liggen de kansen op winst tegen Wartburgia wat minder gunstig. SMS heeft een uitwed strijd tegen WOL in het verschiet en SVJ gaat op bezoek bij KMVZ. Het program ma in de vierde klas wordt gecompleteerd met de wedstrijd tussen PVF en het lei dende OSDO. De opstelling van het Nederlandse mi litaire hockey elftal dat op donderdag 11 november in Brussel tegen het Belgische militaire team in het veld komt, ziet er als volgt uit: doel: Huibregtsen (Leiden) achter: IJkema (Leiden) en Benninga (Amersfoort), midden: Horst (HDM) Brouwer (Leiden) en Hylkema (SCHC) voor: Thole (Laren), N. Spits (Amster dam), Weber (>IGC), Deutman (Leiden) en Verloop (Breda). De uitslagen van de gisteravond ge speelde basketbalwedstrijden luiden: Dames: HCK 2-HCC 4 24-10; Typhoons -HCK 3 22-21. Heren: Haarlem Cardinals 2-Exercitia 3 50-26; Haarlem Cardinals-B. V. Lisse 61-44; Exercitia 2-HOC 2 29-35; Typhoons 4-Flamingo's 3 33-18. De Zweed Hary Bild zal op zaterdag avond 6 november zijn eerste wedstrijd spelen voor Feijenoord. De Rotterdamse club komt op die datum in het eigen stadion uit tegen het stedelijk elftal van Oslo. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft gewaarschuwd dat zij de aangesloten le den-clubs ten strengsje zal straffen voor „onsportieve handelingen van het puhliek of de spelers tijdens de wedstrijden in de belangrijkste internationale Europese toernooien." In een rondschrijven deed de UEFA een beroep op de 33 aangesloten bonden om alle noodzakelijke voorzorgsmaatrege len te nemen om ervoor te zorgen dat de wedstrijden in de toernooien om de Euro pese bekers van landskampioenen en be kerwinnaars zonder incidenten kunnen worden gespeeld. De organisatie-comités van deze toernooien waren, volgens het schrijven, ten zeerste verontrust door de onverkwikkelijke incidenten tijdens on langs gespeelde wedstrijden. In de brief werden geen voorbeelden genoemd, maar in kringen van de UEFA gelooft men dat de waarschuwing vooral is gericht tegen de ernstige ongeregeldheden, die zich voordeden tijdens de ontmoeting tussen Roma en Chelsea in Rome in het toer nooi om de Europese beker voor jaar beurssteden. Advertentie BOKSEN. Op verzoek van de Neder landse boksbond is de datum van de inter land tegen West-Duitsland verzet van 3 december naar 30 november. De plaats blijft ongewijzigd: Groningen. Ondanks verrassende nederlagpn van Huib le Cocq en Jan Huppen heeft de Ne derlandse amateur boksplneg donderdag in Broughton opnieuw een overwinning behaald op Wales: 6-4. Bob Bouhuizen, met zijn 36 jaar de veteraan in het team. bokste een van de beste partijen uit zijn lange loopbaan. De donkere Vlaardinger liet tegen de 18-jarige Denis Avoth zien dat hij nog steeds een uitstekend bokser is wanneer hij zich volledig geeft. Bouhuizen draaide een hoog tempo, sloeg met beide handen snel en doeltref fend terwijl hij zelf weinig of niets te in casseren kreeg. Het was voor de jonge Avoth ontmoedigend om tegen de uiterst geroutineerde Nederlander ook maar iets te beginnen. Aan Rudy Lubbers, de Ne derlandse kampioen in het halfzwaarge- wicht was het duidelijk te zien dat hij sedert de Europese kampioenschappen die in mei in Berlijn zijn gehouden, niet meer in de ring is geweest. De Amster dammer miste zijn timing, waardoor, vooral in de eerste ronde, veel stoten verkeerd terecht kwamen. Toen hij later beter op dreef kwam was hij echter te sterk voor Rees, die toen keer op keer met de strakke linkse van de Nederland se kampioen moest kennis maken. De tegenvallers waren de nederlagen van Huppen en Le Cocq. Jan Huppen liet zich door de donkere krullebol Williams het gevecht te veel opdringen waardoor de Amsterdammer volkomen uit zijn ge wone doen werd gehaald. De Welshman had succes met zijn tactiek en zegevierde verdiend. Le Cocq, de Nederlandse kam pioen in het lichtweltergewicht, gevreesd om zijn snelle directe stuitte op een tegen stander die ook over een snelle stoot be schikte. De Rotterdammer moest, nadat hij aanvallend begonnen was, al snel in de verdediging. Zijn tegenstander, de plaatselijke favoriet Geoïfry Cutts, met zijn zeventien jaar de benjamin van Wa les bleef steeds aandringen en kort voor Advertentie Rudi Lubbers, de Amsterdamse bokser, die enkele maanden geen tijd voor het boksen had, maar in de Nederlandse ploeg voor de inter land tegen Wales was opgesteld en een fraaie zege behaalde. SPECIAALHUIS REGENKLEDING (Van onze correspondent) Liefhebbers van rashonden kunnen za terdag en zondag hun hart ophalen in het RAI-gebouw in Amsterdam. Tijdens door de dit jaar 75 jaar geworden koninklijke Nederlandse kennelclub Kynopliilia geor- gainseerde .jubileumtentoonstellingen din- gendaar 1722 rashonden mee naar de titel winner 1965. Dit is het grootste aantal bonden, dat in Nederland ooit op e^n kampioenscliapstentoonstelling te zien is geweest. Tot nu toe was het maximum ongeveer 1200 evenveel als liet aantal hokken waarover men beschikt. Door de deelnemers te splitsen en op zaterdag de herders en veedrijvershon den, windhonden, pinchers, schnauzers en terriers en op zondag de jachthonden, dog-achtigen, keesachtigen, poolhonden, boston- en yorkshireterriers en de „da meshondjes" te laten keuren en de beste honden van beide dagen aan net eind van de expositie te laten dingen naar de win- nertitel heeft men deze keer geen enkele inschrijver teleur behoeven te stellen. Van de 1722 honden komen er 215 uit het buitenland. Opmerkelijk groot is het aantal honden, dat door de eigenaars zelf gefokt is: 618. Bij bekroning met de titel uitmuntend krijgen de fokkers van deze honden van de organisatoren een extra aanmoedigingsprijs van tjen gulden, een en ander om de eigen fok in het bijzonder en het houden van (ras)honden in het al gemeen te stimuleren. De noodzaak van dit laatste is overi gens niet zo bijzonder groot. Sinds de in stelling van het hondenstamboek in 1902 zijn in ons land 345.000 honden ingeschre ven. Een kwart miljoen van deze in schrijvingen vond plaats na 1947. De laat ste vijf jaar zijn 124.000 honden inge schreven. Bij de tentoongestelde honden, die ge keurd worden door 41 keurmeesters uit Engeland, Duitsland, Oostenrijk, België en Nederland, zijn er een aantal die in ons land niet voorkomen en zelfs in andere delen van Europa zeldzaam zijn. Dit zijn de cirneco dell' etna, een windhondachtig dier, dat vooral op Sicilië voorkomt en een nakomeling is van de oudromeinse Canis Sagaces, de Manchester-terrier, Sennenhonden uit Zwitserland, de Lhasa Apso. een als geit behaarde hond uit Ti bet en de Akita-Inu, ofwel Japanse pool- hond. De Russische bekerhouder Dynamo Kiev is donderdag een ronde verder geko men in het toernooi om de Europese be ker. De Russen bereikten de kwartfina les door een 2-0 zege op Rosenberg, de Noorse vertegenwoordiger. Bij de rust was de stand nog 0-0. Zondag won Dy namo met 4-1 van de Noren. DAMMEN. Ondanks het feit dat de Rus Koeperman zich in de 16de van de 20 te spelen partijen om het wereldkampioen schap dammen reeds had verzekerd van de wereldtitel, moéten volgens het reglement de vier resterende partijen toch nog wor den uitgespeeld. De zeventiende partij tus sen de beide R tssische grootmeesters Koe- perman en Tsjegolev eindigde na 62 zetten in remise, zodat de stand thans 22-12 in het voordeel van de nieuwe wereldkampioen is. GEWICHTHEFFEN. De Japanner Yoshi nobu Miyake is donderdag wereldkampi oen gewichtheffen in het "edergewicht ge worden. Tijdens de in Teheran gehouden strijd om de wereldtitels verwerkte de Ja panner in de drie Olympische oefeningen 385 kilo (115-120 en 150). het einde van de eerste ronde besliste hij het gevecht. Na een bliksemsnelle recht se op de kaak ging Le Cocq als een blok tegen het canvas. De Rotterdammer was bij drie wel weer op de been, maar hij was niet in staat de strijd voort te zet ten. De scheidsrechter stopte het gevecht dan ook terecht. Jack Roossien en Bantam Te Paske, zul len met weinig genoegen aan de trip te rugdenken. Roossien stond tegen Clif ford Williams slechts een minuut in de ring. Toen Williams bij een slagwisseling bij een kopstoot een bloedende wenk brauwblessure opliep, werd het gevecht gestaakt. Te Paske kwam helemaal niet tussen de touwen. Zijn tegenstander Al- bridge werd kort voor de aanvang door de dokter afgekeurd zodat Nederland in dit geval wel erg gemakkelijk aan de punten kwam. Lodie Koolmees (weiter) en Jan van Ispelen (zwaarwelter) zorg den in weinig spectaculaire wedstrijden voor de overige Nederlandse winstpun ten. De individuele uitslagen luiden: Vlieggewicht Tony Williams (W) wint op punten van Jan Huppen (N), ban tam: Gerrie te Paske (N) wint van Mau rice Aldridge (W) die voor de wedstrijd door de arts werd afgekeurd, licht: Mar tin Philis (W) w.o.p. van Pierre Doo renbosch (N); lichtwelter: Geoffrey Cutts (w) wint door interventie van de scheids rechter in de eerste ronde van Huib le Cocq (n); welter: Jack Roossien (N) wint door interventie van de scheidsrechter (blessure) in de eerste ronde van Clif ford Williams, weiter: Ollie Koolmees (N) wint op punten van Billy Brothers (W) zwaarwelter: Jan van Ispelen (N) w.o.p. van Alan Couch (w); zwaarwelter: Bob Bouwhuizen (N) w.o.p. van Denis Avoth (W) midden: Alan Ball (W) w.o.p. van Joop Steenbergen (N); halfzwaarge- wicht: Rudy Lubbers (N) w.o.p. van Paul Rees (W). Het Nederlandse militaire team zal in de eerste ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioen schap twee wedstrijden tegen Grieken land spelen. De ontmoeting Nederland- Griekenland is voor woensdag 24 novem ber op het PSV-terrein te Eindhoven vast gesteld. De tweede wedstrijd wordt op 15 december in Athene gespeeld. Het team dat in deze beide ontmoetin gen het beste resultaat boekt, ontmoet in de tweede ronde de winnaar van de duels tussen West-Duitsland en België. Ter voorbereiding op de ontmoetingen van het Nederlandse team tegen Grieken land speelt het militaire elftal op 3 no vember in Stuttgart een wedstrijd tegen het Amerikaanse legerteam. De opstel ling luidt: doel: Steunenberg (AGOVV), achter: Suurbier (Ajax), Libregts (Feijen oord) Drost (Heracles) en Stolzenberg (Willem II). Midden: Van Stippent (PSV) en Geestman (Blauw Wit). Voor: Giesen (PSV), Houwaart (ADO) Van Dijk (SVV) en Mares (Sittardia). Tijdens de vijfde zitting van de paren competitie van district Kennemerland is er zoveel veranderd in de stand, dat er een spannende finale zal ontstaan in de hoofdklasse en de eerste klasse. Deze fi nale zal woensdag worden gespeeld. Het. paar Hellingman-Strengers voert nog steeds de hoofdklasse aan, maar het paar mevr. Zwager-de Jong heeft de achter stand van 25 punten precies tot de helft verkleind. Ook het paar Bos-Bos, op de derde plaats, is dichter tot de leiders ge naderd. Aangezien er een mogelijkheid bestaat dat er vier paren in aanmerking zullen komen voor de promotiewedstrijden zal er ook om de vierde plaats in de laat ste zitting hard gevochten worden, te meer daar het verschil tussen nummer 4 en nummer acht slechts 12 punten be draagt. Ook in de eerste klasse is nog van al les mogelijk. Het paar Coops-Heldoorn heeft thans de leiderspositie overnomen, maar slechts in de laatste zitting zal pas blijken, wie zich het best eerste klas se paar van het district mag noemen. Wie het beste paar in de tweede klas se is, is reeds lang voor een ieder dui delijk. De heren van Item-Luske kun nen bij wijze van spreken de laatste zit ting wel thuis blijven om zich toch nog kampioen te noemen. De standen na de vijfde zitting luiden: Hoofdklasse (grm. 420): 1 Hellingman- Strengers 504; 2 mevr. Zwager- de Jong 491; 3 Bos-Bos 482; 4 mevr. Groen- Groen 442, Löben Sels-Streutgers 438; 5 mej. Bijleveld-Zwager 437; 7 fam. de Leeuw 435; 8 Cats-Vehmeyer 430. Eerste klasse (gem. 420); 1 Coops- Heldoorn 485; 2 Fam. Groot 465; 3 fam, Eshuis 459; 4. Pollack-Verheyde 451J/«; 5 fam Huisman 450. Tweede klasse (grm. 540): 1 v. Item- Luske 675; 2 V. Amerongen-Kleve 600%; fam. Reedijk 590; 4 fam. de Looper 578; 5 d.d. Daniels-Witmond 573. Advertentie exclusief ged. oude gracht 108-110 spaarne 11 kruisstraat 22 afd. woningtextiel en slaapkamers 's maandags gesloten ROLHOCKEY. Het toernooi om het we reldkampioenschap rolhockey 1966 zal van 10 tot 22 mei in Brazilië worden gehouden. Er zal een halve competitie we- -'->o ge speeld met deelneming van ti' uder Portugal, Spanje, Italië, Nederla i Zwit serland, Chili, Uruguay, Brazilië, de Ver. Staten en Japan.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 31