Geheimzinnigheid rond bezoek van vice-maarschalk Dani fP Eén dode en drie gewonden bij botsing in Amsterdam „Friesenland" vergaan AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND en bondig Fa. B. ENGELENBERG Kwam Indonesiër uit Praag of Frankfurt? Duiker verdronken bij oefening Speelweek in Rotterdam slecht begonnen KVP, AR en CHU pijnlijk getroffen door brief van Nederhorst BELGISCH SUCCES OP „WINNER" Groot gasverlies in Gilze-Rijen Veel slachtoffers van het verkeer Prinses Irene leidt een Carlisten bijeenkomst Golfclubgebouw afgebrand Huwelijksreis naar Afrika en Israel? Storm MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 2 OFFIGIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Haarlem Beverwijk WEERRAPPORTEN a-8 ïi (Van onze redacteur in Amsterdam) Het bezoek van Omar Dani, vice-maar- schalk van de Indonesische luchtmacht en ex-directeur van Kopela Pip, die met Fokker de Indonesische vliegtuigindus trie gaat opbouwen, is met grote geheim zinnigheid omgeven. Zaterdagmorgen kwam hij, nadat reeds veertien dagen ge leden sprake was van zijn komst, onver wacht op Schiphol aan. Het was zelfs zo onverwachts dat de persattaché van de Indonesische ambassade, Wiarto, van De 23-jarige G. van Dijken uit Rotter dam is zaterdagmiddag bij duikoefenin- gen niet ver buiten de haven van Oud dorp (Goeree-Overflakkee) verdronken. De heer Van Dijken was samen met een collega nabij een zandplaat over boord gestapt om zich onder leiding van een instructeur in het duiken te bekwa men. De man droeg een volledige dui kersuitrusting en kon tevens beschikken over een snorkel-apparaat. Reeds na zeer korte tijd kwam de 23- jarige Rotterdammer onder water in moeilijkheden. Zijn collega slaagde er evenwel niet in hem de vereiste hulp te bieden en ook pogingen om van boord uit te assisteren mislukten. De reddingboot „Prinses Margriet" uit Ouddorp voer ter assistentie uit. Na kor te tijd dreggen werd de duiker gevonden en naar de oppervlakte gebracht. Hij bleek evenwel reeds te zijn overleden. De achtste nationale speelweek, die zater dag in R'dam is begonnen heeft voor de or ganisatoren en de honderddertig jeugdige deelnemers niet zo'n erg gelukkige start gehad. De Rotterdamse brandweer be paalde zondagmorgen namelijk dat het van hout, karton en stro in de Maurits- zaal van het AMVJ-gebouw opgetrokken miniatuurstadje (kosten 35.000 gulden) zo snel mogelijk moest worden afgebroken. Door al dat karton, stro en hout Was in de Mauritszaal een levensgevaarlijke brandsituatie ontstaan, te meer daar ver schillende deelnemers rustig een sigaret je rookten. niets wist, hoewel hij wel op Schiphol was. De Indonesische zaakgelastigde in ons land wachtte Dani op het platform op. Na zijn komst reed de auto in snelle vaart weg naar Den Haag. Aan de pers werd geen commentaar verstrekt. Het toestel waarmee hij in ons land arriveerde heeft tussenlandingen in Frankfurt en Praag gemaakt. Het is mogelijk dat Dani in een van deze landen is geweest. Uit Indone sië was al gemeld, dat Dani de gelegen heid is gegeven zich aan de netelige si tuatie in zijn land te onttrekken, om de critiek op zijn rol in de staatsgreep te omzeilen. Ook Fokker was over het onverwachte bezoek verrast. „We hebben geen enkele reden om aan te nemen dat hij met ons komt praten," was Fokkers commentaar. „Alle contracten zijn getekend en aange zien Dani op eigen verzoek is ontheven uit zijn functie en hij geen volmachten heeft heeft praten ook geen zin." Bij Fokker werd nog verklaard dat men Het partijbestuur van de Katholieke Volkspartij is pijnlijk getroffen door de brief-Nederhorst, zo blijkt uit een namens het partijbestuur uitgegeven verklaring. Gesteld wordt dat de inhoud van de brief reden geeft tot ernstige bezorgdheid. De verklaring van het partijbestuur werd versterkt nadat drs. W. K. N. Schmelzer, voorzitter van de K.V.P.-frac- tie in de Tweede Kamer, aan het partij bestuur een „uitvoerige uiteenzetting" had gegeven over de gebeurtenissen. Op de vergadering van de unieraad van de Christelijk Historische Unie heeft de onrust, die is ontstaan rondom het voor genomen huwelijk van prinses Beatrix, veel aandacht gekregen. De unieraad bleek geheel in te stem men met de door de beide christelijk-his- torische fractievoorzitters aan de minis ter-president gegeven verklaring, dat op de steun van de C.H.-fractie voor de toe- stemmingswet kan worden gerekend. De publiek geworden brief van drs. G. M. Nederhorst bleek de unieraad zeer te hebben geschokt. De raad besloot in de situatie van dit moment telegrafisch zijn trouw en aanhankelijkheid aan het huis van Oranje te betuigen. Ook het partij-convent van de anti revolutionaire partij, dat zaterdag in Utrecht bijeen was, heeft in een telegram aan koningin Juliana zijn aanhankelijkheid aan het koninklijk huis betuigd. Op inzet van mr. A. B. Roosjen zong men spontaan twee coupletten van het Wilhelmus. Met applaus onderstreepte het convent de pas sages uit de openingsrede van de partij voorzitter, dr. W. P. Berghuis, waarin de kritiek op het huwelijk van prinses Bea trix met Claus von Amsberg werd ver oordeeld. na de staatsgreep geen enkel contact met Djakarta heeft gehad, maar dat men aannam dat het contract tot levering van een aantal Friendships gehandhaafd zal blijven. In Den Haag is Dani voorlopig afge stapt in hotel De Witte Brug. Gemiddeld twintig percent van het in Tilburg gekraakte aardgas dat aan de buurtgemeente Gilze-Rijen wordt geleverd gaat de laatste maanden verloren. Eerder in het jaar werden in de hoofdleiding in Gilze-Rijen al vijftig lekken opgespoord en gedicht. De afgelopen weken zijn op nieuw tientallen lekkages hersteld. Vreemd genoeg loopt het gasverlies, dat normaal hoogstens een percent of vijf van de geleverde hoeveelheid mag bedragen, niet terug. Gezien de grote hoeveelheden, die verloren gaan, gelooft het Tilburgse gasbedrijf niet aan clandestien aftappen. Wat de oorzaak van het verlies dan wel is, valt echter met geen mogelijkheid te zeggen: inkoopmeters, gasmeters, gashou der, hoofdregulateur en hoofdgasleiding zijn tot en met gecontroleerd en vertonen nu geen enkel defect meer. Gevreesd wordt dat het hele buizennet in deze uit gestrekte gemeente bloot moet worden ge legd om de oorzaak van de kostbare fout te vinden. In de RAI is de 76ste internationale „Winner" hondententoonstelling ge houden. De prijs voor de mooiste hond werd toegekend aan een Pe kinees, Copplestone Sebastian of Sedgemoor, eigenares mile Y. de Nobele uit Sint Niklaas (België). Tweede was de Lakeland-terrier „Brooklyn Moor Wisdom" van mevrouw A. L. G. Vigeveno-Ver- bunt uit Breukelerveen, die tevens de prijs voor de beste zelfgefokte hond ontving. De chow chow „Wan- chow „Fabian", eigenares mevrouw M. Reyenga-Borgerding uit Sant poort, behaalde de vijfde prijs. Van de beste acht honden kwamen er vier uit België en één uit Duits land. Op de tentoonstelling, die negenduizend bezoekers trok, waren ruim 1.700 honden uit Nederland, Frankrijk, Spanje, Italië, Luxem burg, België, Duitsland, Zwitser land, Denemarken en de Verenigde Staten. De foto toont de winnaar. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op de kruising Haarlemmerweg-Bur gemeester De Vlugtlaan te Amsterdam twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen, waarbij de 76-jarige heer J. Th. Sonneveld uit Utrecht werd gedood, Drie anderen moesten ernstig gewond in het Wilhelminagasthuis worden opgeno men. De slachtoffers waren allen inzittenden van een auto, bestuurd door de 54-jarige echtgenote van de heer Sonneveld. Achter in de wagen zat een echtpaar uit Zwanen burg, de 41-jarige heer J. F. van den Nouwerland en zijn echtgenote, een 45-ja- rige zuster van mevrouw Sonneveld-Van de Pas. De 38-jarige J. de H. uit Ouderkerk is zaterdagavond in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij op zijn fiets werd aangereden door een inhalende personen auto. Zondagavond is op de Osdorperweg te Amsterdam de 71-jarige G. van Keulen, die met een fiets aan de hand de rijweg overstak, door een auto aangereden. De heer Van Keulen werd met een hoofd wond naar het Wilhelminagasthuis ver voerd, waar hij in de loop van de avond is overleden. Zaterdagmorgen is de 19-jarige P. van Ginkel uit Venray in die plaats met zijn bromfiets tegen een boom gereden. De verwondingen waren van dien aard dat het slachtoffer ter plaatse overleed. Zaterdagnacht is in het academisch ziekenhuis in Utrecht de 27-jarige fa brieksarbeider H. Tuithof uit Bodegraven overleden aan de verwondingen, die hij enkele uren tevoren bij een verkeerson geluk had opgelopen. Vrijdagavond is de 21-jarige J. van Mensinga uit Nieuw-Buinen in Veenhuizen (gem. Onstwedde) met zijn personenwa gen tegen een boom gereden. Zeer ern stig gewond werd hij naar het ziekenhuis in Winschoten vervoerd waar hij is over leden. Op het Westeinde in Nieuwleusen (Ov.) is vrijdagmiddag de 80-jarige J. Pot uit Nieuwleusen om het leven gekomen, toen hij per fiets de (voorrangs-)weg overstak en daarbij werd aangereden door een per sonenauto. Het zevenjarige dochtertje van de fa milie H. Huijsmans uit Overloon is vrij dagavond dodelijk gewond bij een aanrij ding op de Oplooseweg in deze gemeente. Het kind, dat cp een fiets zonder verlich ting reed, werd aangereden door een per sonenauto en kwam in de sloot, die langs de weg loopt. Zaterdagmorgen overleed het kind in een ziekenhuis in Venray. De 63-jarige H. D. Kleinloog uit Sprang- Kapelle is zaterdagmorgen op de rijksweg Raamsdonk dodelijk gewond, toen hij op de bromfiets werd aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. De heer Kleinloog, die werd ingehaald door de vrachtauto op het moment dat een tegen ligger naderde, werd door de achterkant van de aanhanger geraakt, waardoor hij viel en onder de aanhanger kwam. In het ziekenhuis te Kerkrade is over leden de 20-jarige J. Starmans uit Kerk rade, die vrijdagmiddag levensgevaarlijk gewond raakte bij een verkeersongeluk op een kruispunt in Kerkrade. In Nieuweroord, gemeente Hoogeveen, is de 52-jarige mevrouw de weduwe G. de Vries-Smand door een motorrijder aange reden en tegen een geparkeerd staande auto geslingerd, waarbij zij een schedel- basisfractuur, opliep. Enkele uren later is zij in een ziekenhuis overleden. Een volgens de Rotterdamse politie-arts sterk onder dé inyloed van alkohol ver kerende bestuurder van een bestelauto heeft zaterdagavond in de Zaagmolen straat in Rotterdam een verkeersongeluk veroorzaakt, dat aan de 80-jarige H. A. Smit uit de Maasstad het leven heeft ge kost. In het plaatsje Overloon is het zeven jarig dochtertje Jeannette van de familie Huismans zaterdagmiddag gedood toen twee auto's elkaar passeerden en één er van te veel uitweek. Het meisje, dat ge heel rechts van de weg fietste, werd over reden. AFP Meer dan zevenduizend carlis- tische oud-strijders hebben zondag in St. Jacques de Compostella een bijeenkomst gehouden onder leiding van prinses Irene. Op de bijeenkomst waren ongeveer hon derd vlaggen van eenheden, die in de Spaanse burgeroorlog hebben gestreden. Advertentie Dpclstraat i9 - Haarlem - Tel. 15232 „Glitsa" krasvrije vloerlak. In Hilversum Een zeer snc om zich heen grijpende brand, die een ontijdig einde maakte aan een feestje, dat een van de leden aan bood ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van zijn dochter, heeft zater dagnacht het grote clubgebouw van de Hilversumse golfclub in de as gelegd. De oorzaak van deze band is nog niet vastgesteld, maar de brandweer houdt re kening met onvoorzichtigheid bij het ro ken. Een overlevende van de ramp met de Westduitse kustvaarder Friesen- land, die werd opgepikt door de marinesleepboot IJssel, wordt naar een ziekenwagen overgebracht. (Vervolg van pagina 1) De sleepboot „Titan" van Wijsmuller IJmuiden, die na de tocht naar de zater dagochtend gezonken Duitse boot „Edi- tha" weer onderweg was naar de thuis haven, heeft toen direct koers gezet naar de door de „Friesenland" opgegeven po sitie. Vanuit Den Helder was de redding boot „Prins Hendrik" (onder commando van stuurman J. J. Bijl) uitgevaren voor het verlenen van hulp. Onbereikbaar De sleepboot naderde de in stormweer in nood verkerende Duitse coaster tegen elf uur zaterdagavond. Het ochip bleek toen op de Noorderhaaksgronden te zitten. Noch. de „Titan!', noch de reddingboot konden de coaster bereiken. Het schip was zover op de banken geslagen, dat het niet mogelijk was er heen te varen. Sleper en reddingboot liepen bij pogingen daartoe zelf enkele malen aan de grond. Ze moesten op een kleine honderd me ter afstand blijven. Zondagochtend om streeks zeven uur werden vanaf de Duit se coaster, waarmee sinds zaterdagavond de radio-verbinding was uitgevallen, nog vuurpijlen afgeschoten. Van het vliegveld Valkenburg stegen zondagochtend een Neptune-toestel en een helicopter op van de marine. Boven de coaster gekomen meldde de helicopter nog dat er niemand was te zien. Kort daarna, bij opkomend tij, is vrijwel het gehele schip, op de voorsteven na, onder water verdwenen. De marinesleepboot IJssel heeft later twee overlevenden uit zee gehaald en drie stoffelijke overschotten gevonden. Dit was vooral te danken aan de assistentie van de Neptune, die in de omgeving van het wrak de zee afzocht en rookbomme- tjes uitgooide op de plaatsen waar iets werd ontdekt. De derde overlevende is opgepikt door de veerboot „Marsdiep", varende tussen Texel en Den Helder Vanaf deze veerboot zag men ook een in tweeën geslagen oranjekleurige redding boot, kennelijk afkomstig van de „Frie senland". De toestand van de geredden was gis teren zodanig dat zij nog niet gehoord konden worden over de toedracht van het vergaan van hun schip. De coaster was twee matrozen werden gered, de ka- en twee matrozen werden gered, de ka pitein, de kok en de scheepsjongen zijn verdronken. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Concert door het Symphonie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solist: George van Renesse. Programma: Von Gluck, Beetho ven, Schubert en Sibelius. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Cartouche", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kara Ben Nemsi", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De schrik van Texas", a.l.; 20.15 u.: „Barabbas", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit de jungle", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15.: „SS Sadisme", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een ge trouwde vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Maas. Dagelijks van 1017 uur en zondags van 1317 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw, fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag 10 tot 16 u.; zondag 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van tekenin gen van Niec Jonk. Dagelijks van 10 tot 18 u. en van 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en van 20 tot 22 u. Tot 31 novemb. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Spaarne/Dam- straat): vandaag en zondag Cobi Schreij- er met haar internationaal programma. Gast: Martin Lodewijk (Hootenannyzan- ger). Minerva Theater, dinsdag 20.15 u.: „Een avond met Wim Sonneveld". De MAANDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 2115 u. held van het Lunapark". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „La Pupa, een meisje van plezier". W.B. Theater, 20 u.: „Haven der ont spoorden". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.30 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje dat de Eiffeltoren stal." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La Pupa, een meisje van plezier." De Opgang, 20 uur: Bijeenkomst Smal filmclub „IJmond Dubbel Acht." Schans, 20 uur: lezing, dia's en films „Op de boortoren." Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.30 uur en van 14-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Kamergastvrouw. De Tweede Kamer krijgt binnenkort haar gastvrouw, mej. H. A. C. Emmerik, nu nog bedrijfleidster van het Indisch restaurant Garoeda in Den Haag. Haar taak in de Kamer zal bestaan uit het algemene toezicht op de inrichting en het onderhoud van 's-lands vergaderzaal en op de goede functionering van de koffiekamer en het restaurant. Operatie goed doorstaan. Het 23-jarige Til burgse meisje Diny Kirkels, dat vorige week in het St. Radboudziekenhuis te Nijmegen een zeer riskante hartoperatie moest ondergaan, maakt het naar om standigheden zeer goed. Dodelijk ongeluk in mijn. Zaterdag is de 41-jarige houwer Sukkel uit Schaersberg in de ondergrondse werken van de Oran- je-Nassaumijn bij het transport van materiaal bekneld geraakt en dodelijk gewond. Nederlander veroordeeld in Joego-Slavië. De districtsrechtbank in de Joego-Sla- vische badplaats Doebrovnik heeft een Nederlander tot twee jaar en tien maan den strenge gevangenisstraf veroordeeld wegens vier grote inbraken in de hotel kamers van toeristen. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Er is enige reden om te veronderstel len dat prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg overwegen hun huwelijks reis te maken naar een aantal jonge Afri kaanse staten. In sommige kringen wordt het niet uitgesloten geacht, dat ook Is rael in het reisprogramma wordt opge nomen. Overigens kunnen deze plannen pas ze kerheid aannemen, wanneer de Tweede Kamer zich heeft uitgesproken voor de goedkeuringswet op het vorstelijk huwe lijk. Het KNMI deelt mee: In het afgelopen weekeinde was de de- pressie-aktiviteit bijzonder groot. Nadat zondag een diepe depressie op het noor delijke deel van de Noordzee een zware westerstorm had veroorzaakt, lag er van ochtend bij Schotland al weer een nieuwe uitdiepende depressie. Deze volgt een veel zuidelijker koers dan zijn voorganger, zo dat het stormveld zich ditmaal ook tot onze omgeving uitbreidt. Het veld heeft een grote omvang, zodat de storm ook morgen nog geruime tijd zal doorstaan. De richting ervan ondergaat een geleide lijke ruiming naar west tot noordwest. Er wordt dan polaire lucht aangevoerd, waar in buien voorkomen. De temperaturen worden iets lager. Maximum- en minimum DO i B temperaturen binnen- en buitenland max. temp. min. temp. Den Helder regen zw 3 Ypenburg motregen zzw 12 9 Vlissingen geh. bew. zzw 12 12 Eelde regen wzw 10 8 De Bilt motregen zzw 11 8 Twente motregen wzw 10 8 Eindhoven regen zzw 11 10 Z.-Limburg regen zzw 10 10 Helsinki zw. bew. z 8 6 Stockholm zw. bew. zw 9 5 Oslo licht bew. w 10 0 Kopenhagen regen z 11 7 Aberdeen half bew. z 9 6 Londen regen wzw 13 12 Amsterdam regen zzw 11 8 Brussel motregen zw 12 10 Luxemburg geh. bew. zw 10 9 Parijs geh. bew. zzw 14 12 Bordeaux onbewolkt zw 15 15 Grenoble mist windst. 16 3 Nice zw. bew. nnw 20 12 Berlijn geh. bew. zw 12 6 Frankfort geh. bew. zzw 11 9 München geh. bew. nno 12 7 Zurich mist no 11 6 Genève licht bew. ono 14 2 Locarno zw. bew. windst. 14 3 Wenen regen zzw 13 9 Innsbruck half bew. windst. 12 2 Belgrado regen windst. 20 9 Rome licht bew. O 21 7 Barcelona licht bew. n 21 12 Madrid mist windst. 21 7 Mallorca mist windst. 23 13 Lissabon onbewolkt no 24 13 Dinsdag 2 november Zon op 07.36 uur; onder 17.10 uur. Maan op 15.26 uur; onder uur. Maanstanden Volle maan 9 november 05.15 uur Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 november Hoog water 8.47 uur en 21.17 uur. Laag water 3.59 uur en 16.23 uur. Dinsdag 2 november Hoog water 10.00 uur en 22.40 uur. Laag water 5.03 uur en 17.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2