Voetballer van DOS wonen in een flat in mag niet Jutphaas Flatbewoners spraken veto uit Dodelijke lamp Dekkingsplan rond na lang kabinetsberaad Felle aanval van mr. Toxopeus op minister Vondeling ASPIRIN® BAYER AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND 1 Kort en bondig Ermelo wil ook een logeerbelasting Gesproken bondsblad voor blinde leden ,Grote drukte bij spoorwegen Korporaal wordt officier Minister de Jong over hongerstaking Inbraak bij V. en D. in Den Haag Waarom niet direct een „first class" aansteker? Turk stapt bij zijn buurvrouw in bed Man meegesleurd door eigen auto Goede vangst in Renkum Minder wind Geef uw kinderen het beste.- Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 2 SILVERMATCJH Kort nieuws Mr. E. H. Toxopeus heeft op het middenstandscongres van de VVD een felle aanval op de minister van Finan ciën dr. Vondeling gelanceerd. Hij zei dat deze minister van financiën nu al omhoog zit. Met zijn begroting kwam een pro memoriepost van ƒ250 mil joen te voorschijn. Bovendien vergiste hij zich met de omzetbelasting op schoenreparatie. „Ik had hem wel eens willen horen als Zijlstra of Witteveen dat gedaan hadden", zo riep de liberale voorman uit. kinder metvruchtensmaak achter Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk yv V N In Stolwijk is gisteren het massale cardiologische bevolkingsonderzoek begonnen. Op de foto zien we een van de ongeveer vijftienhonderd te „behandelen" Stolwijkenaren tijdens het onderzoek. De gemeente Ermelo op de Veluwe wil evenals Valkenburg een logeergastenbe lasting invoeren. De door het college van b. en w. voorgestelde heffing komt in gro te lijnen overeen met de regeling in de gemeente Valkenburg, namelijk 25 cent per persoon per dag. Alleen al in Nun- speet worden een miljoen overnachtingen per jaar geboekt. De Nederlandse christelijke bond van overheidspersoneel gaat een bijzondere editie uitgeven van zijn bondsblad „Het Orgaan". Het wordt een gesproken bonds blad voor tien blinde leden van de NCBO. De bandjes worden gemaakt in de Ne derlandse blindenbibibliotheek in Den Haag. Voor zover bekend is wordt dit het eerste gesproken vakbondsblad in Nederland. De spoorwegen hebben gisteravond na het normale spitsuur onverwachts een grote drukte te verwerken gekregen. Voor al in het zuiden, oosten en midden van het land waren de treinen plotseling over vol. Verschillende treinen werden ver lengd, maar desondanks moesten op enke le stations reizigers achterblijven omdat ze met geen mogelijkheid meer een staan plaats konden vinden. Men neemt aan, dat grote groepen Ne derlanders de katholieke feestdag Aller heiligen hebben gebruikt voor een extra lang weekend buiten hun woonplaats. De dertigjarige Henk van Weerdt uit het Brabantse Boxtel heeft gisteren het korporaalsuniform verwisseld voor 't of ficierstenue. Van korporaal bij de mari ne werd hij in een dag luitenant ter zee derde klasse. De voormalige vliegtuigma ker radio-radarmonteur behaalde samen met veertien andere marinemannen vori ge maand 't diploma HTS afdeling elek trotechniek en daardoor was de weg naar de officiersrang vrij. De nieuwe officier hield in 1953 met studeren op toen hij in de vierde klas van de HBS-b in Boxtel zat en tekende voor de marine. Zijn contract werd in 1962 automatisch en toen tegen zijn zin verlengd in verband met de heersende Berlijnse crisis. In dat jaar nam zijn carrière een beslissende wending toen hij de kans kreeg op de Haagse gemeente lijke HTS te gaan studeren. De marine betaalde zijn salaris door, vergoedde zijn pensiongeld en leverde hem de nodige studieboeken. Hij wordt nu instructeur aan de elek tronische school van de marine in Den Helder, waar radio-radarmonteurs wor den opgeleid. Naar aanleiding van een vraag van het Tweede-Kamerlid Bruggeman (PSP) over de hongerstaking van de gewetensbe zwaarden in het kamp Vledder heeft mi nister De Jong (Defensie) geantwoord, dat uit een onderzoek is gebleken dat de toepassing van de wet gewetensbezwaar den militaire dienst in kamp Vledder vol doende tot haar recht komt. De hongerstaking werd gemotiveerd door de bestraffing van een tewerkgestel de en ontevredenheid met de aard van de in het kamp opgedragen werkzaamheden en de duur van de tewerkstelling. De minister zegt dat de bestraffing een tewerkgestelde gold, die wegens herhaal delijk overtreden van de huisregels van de rijkspsychiatrische inrichting te Eind hoven, waar hij als leerling-verpleger was tewerkgesteld, niet langer in ge noemde inrichting kon worden gehand haafd. Hij wijst er verder op dat de in het kamp „Vledder" tewerkgestelden een te werkstelling elders en in hun eigen be roep prefereren. Deze wensen zijn niet te verwezenlijken. De duur van de tewerkstelling is wette lijk vastgesteld op 26 maanden, en wel in art. 12 van de wet gewetensbezwaar den militaire dienst. Een comité van flatbewoners uit de Prof. dr. Bakkerlaan in Jutfaas heeft ge weigerd een der flats te verkopen aan de Utrechtse voetbalvereniging DOS. Deze woning was bestemd voor de 28-jarige midvoor Sietze de Vries en zijn vrouw, die binnenkort haar eerste kind verwacht. De heer Th. L. Henrotte, voorzitter van het comité, zegt dat dit is gebeurd omdat het comité bij verkoop aan een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam DOS is een stichting geen zeggenschap meer zou hebben over mensen aan wie de voetbalclub de flat eventueel na Sietze de Vries zou toewijzen. Volgens de heer Henrotte zou het comité absoluut geen bezwaar hebben de flat aan Sietze de Vries persoonlijk te ver kopen. De beslissing viel met acht te gen zeven stemmen. De manager van DOS, de heer T. F. van der Laan, heeft geen gelegenheid ge kregen op de vergadering het standpunt van DOS te bepleiten. DOS is namelijk bereid af te zien van het recht van „vrije vestiging" en heeft er geen bezwaar te gen iedere volgende bewoner van de DOS-flat opnieuw te laten balloteren. Door elektrische stroom is gisteravond de 23-jarige Maarssense vertegenwoordi ger Maris van Hunnik, die als toeschou wer naar het repareren van een auto keek, om het leven gekomen. De eigenaar van de auto, de heer Rijk- sen, was met monteur Van Breukelen bezig de auto in een niet verlichte schuur te repareren. De heer Rijksen vroeg de toekijkende heer Van Hunnik de lamp even te wil len vasthouden. Deze greep de lamp aan bij de bakelieten fitting, waarin achteraf een breuk bleek te zitten. Er ontstond een blauwe flits en hoewel de heer Rijksen de kabel onmiddellijk stuk trok was het te laat. Een onderzoek door politie en arbeids inspectie heeft aangetoond, dat van gro ve schuld geen sprake is. De beide ande re mannen hadden onbewust van het ge vaar al enige tijd met de lamp gewerkt. Naar gistermiddag is ontdekt is in het weekend ingebroken bij Vroom en Drees- man aan de Grote Marktstraat in Den Haag. Men is vermoedelijk via de par keergarage het bedrijf binnengedrongen. De buit bestond uit fototoestellen en da mes- en herenhorloges. Men is nog niet gereed met de inventarisatie, zodat juis te gegevens omtrent aantal en waarde der gestolen voorwerpen nog niet bekend zijn. DOS heeft dit schriftelijk aan de flatbe woners meegedeeld maar de heer Hen rotte heeft de brief niet laten voorlezen: „Er werd ons geen enkele zekerheid ge geven". Hij voegde hier nog aan toe, dat de kopers niet alleen via „uiterlijke bal lotage" worden geselecteerd. Zij worden ook nog aan het oordeel van twee fi nanciële commissies onderworpen. „Als ik het wel heb, zit DOS niet zo dik in de financiën," aldus de heer Henrotte. Over de wijzewaarop de stemming heeft plaatsgehad, heeft de heer Henrotte geen mededeling willen doen, maar wel zou op een gegeven ogenblik nog een briefje zijn opgehaald met een tegenstem. De heer Van der Laan heeft het vermoeden dat de moeilijkheden op de spits zijn gedre ven door een persoonlijke kwestie tussen de verkoper van flat 17, de heer Boerop, en de voorzitter van het comité flatbewo ners, de heer Henrotte. Het complex van 24 woningen aan de prof. dr. Bakkerlaan in Jutphaas is ge bouwd door de nv Coördinatie Bouw te Hilversum, in opdracht van de N.V. Fi nancieringsmaatschappij Nederland in Amsterdam. Deze nv heeft een clausule gemaakt dat de flatbewoners tegen aspi rant-kopers bezwaren kunnen maken. Toen de heer Boeroep, die vertegen woordiger is, en liever dichter bij zijn werk in Amsterdam wilde gaan wonen, dan ook zijn woning te koop aanbood via het makelaarskantoor Vlaanderen in Mui- derberg, en het comité pas later achter deze gang van zaken kwam, schijnt er druk overleg te zijn gepleegd over het al dan niet toestemmen van de verkoop aan DOS. Voor de voetbalvereniging betekent de houding van het comité en de nega tieve uitslag van de stemming in de ver gadering een grote teleurstelling. Het is reeds de derde keer dat men er op het laatste ogenblik niet in slaagt voor Sietze de Vries en zijn echtgenote een woning te krijgen. De heer Boeroep betreurt deze gang van zaken eveneens. Indien alle bewo ners van de flats op de vergadering aan wezig zouden zijn geweest was de eind stemming vermoedelijk anders en geluk kiger uitgevallen, is zijn mening. Advertentie FIRST CLASS (Van onze parlementaire redactie) De regering zal een serie posten op de reeds ingediende rijksbegroting voor 1966 schrappen of verminderen om de omzet belastingen op textiel en schoeisel, die bij de Tweede Kamer op verzet zijn ge stuit, te kunnen schrappen. „Het dek kingsplan is nu helemaal rond," zei mi nister-president Cals vannacht na afloop De heer A. de Waal, ambtenaar van de buitenlandse dienst der derde klasse, is benoemd tot ambassadeur in de republiek Costa Rica, alsmede tot ambassadeur in de republieken Nicaragua en Panama, met standplaats San José. Aan boord van het Franse moterschip „Pontet Canet" uit Straatsburg, dat in ver band met de storm bij de Dordtse Merwe- kade het anker had laten vallen, is gister middag omstreeks 12 uur de 25-jarige Franse matroos A. Osterstock uit Ober- betschdorf te water geraakt en verdronken. Het Utrechtse communistische raadslid B. J. Schreuders heeft b en w van de Dom stad gevraagd zich aan te sluiten bij het verzoek van de drie grote gemeenten om een hogere financiële bijdrage van het rijk aan de gemeenten. „Ir. Vondeling roept uw hulp voor mo gelijke bezuinigingen in. Het is een af gang als een minister een dergelijke op roep plaatst. Bovendien weet hij nog niet waar hij de vierhonderd tot zeshonderd miljoen voor de belastingverlaging van 1967 moet onderbrengen. Dat is nu het Advertentie rvuiuer DAAR STAAT nieuwe beleid", zo riep de oud-minister van Binnenlandse Zaken honend. Daarna stipte hij de belastingspaar- brieven aan. Naar de mening van mr. Toxopeus realiseert dr. Vondeling zich niet dat de terugbetaling daarop tegelijk begint met de daarin vervatte belasting verlaging. „Minister Vondeling wil geen inflatie- minister zijn. Maar wat gebeurde in de Kamer? De K.V.P.-er Notenboom noem de de begroting inflatoir. Een ernstiger vonnis heb ik tegen een minister van Fi nanciën nog nooit horen uitspreken", zo zal mr. Toxopeus met nadruk. Hij verklaarde geen matiging bij de looneisen der vakbonden voor 1966 te verwachten. Het is volstrekt ondenkbaar, dat prijsstijgingen niet zullen worden af gewenteld door loontrekkers en industri ële ondernemers, 't Gelag zal betaald wor den door de zelfstandigen, die verhoogde prijzen en lasten niet door kunnen geven. „Het constructieve plan van de V.V.D. (Joekes) om tot vermindering van uitga ven te komen wil het kabinet op misschien een kleinigheid na niet overnemen. „We hebben ze, onwillend, de juiste weg afge sneden. In deze begroting zien we taken op taken stapelen en uitgaven op uit gaven. Het lijkt erop, dat het plan-1963 van de P.v.d.A. „Om de kwaliteit van het bestaan" met zijn subjectieve beoordeling moet worden uitgevoerd tot aan het punt van revolutie", aldus mr. Toxopeus. We moeten het ernstig betreuren, dat ons land op deze wijze wordt gere geerd, ook al krijgen de liberalen hier door de wind in de zeilen. Het landsbe lang eist dat er een kabinet zal zijn, maar niet dit kabinet", aldus besloot mr. Toxopeus zijn rede. van een extra zitting van de ministerraad „De bezuinigingen zijn eerlijk verdeeld over meerdere departementen". De premier deelde mee dat de Kamer woensdag of donderdag in een brief op de hoogte zal worden gebracht van de aan gebrachte veranderingen. Minister Vonde ling en staatssecretaris Hoefnagels moes ten vandaag nog enkele wijzigingen for muieren. Mr. Cals wilde vannacht geen details meedelen. Hij volstond met te ver tellen dat het kabinet in principe over eenstemming had bereikt over het gewij zigd dekkingsplan. De extra zitting van de ministerraad was noodzakelijk omdat men vrijdag nog niet met het beraad over het dekkings plan gereed was gekomen. Bovendien stonden er nog dertig niet afgehandelde onderwerpen op de agenda, die geen ver der uitstel gedoogden. Daaronder waren o onder meer de loonpolitiek en de invoe ringswet op het voortgezet onderwijs. Een 26-jarige Turkse gastarbeider heeft in nachtelijk Harderwijk voor de nodige consternatie gezorgd door voor zijn nachtrust het verkeerde bed uit te zoeken. Hij belandde in het holst van de nacht in de huwelijksstee van zijn buurvrouw, die aanvankelijk dacht dat de slapende figuur naast haar haar echtgenoot was. Na enige ogenblikken kwam ze snel tot een andere conclusie, rende gillend de straat op en droeg met haar misbaar bij tot de arrestatie van de Turk. Deze vertelde in de uren daarna alleen maar hoe hij van zijn werk naar huis gewan deld was en kreeg bij alle volgende vra gen een oostindische doofheid over zich De Harderwijkse politie is wat concreter in haar oordeel. De Turk heeft geduren de zijn éénjarige verblijf in het rustige Harderwijk de naam van vrouwenver overaar gekregen. Van politiezijde wordt daarom getwijfeld aan de „vergissing' van de vreemde slaper. Honderd meter is de 54-jarige heer P A. Michielsen uit Chaam gisteravond op rijksweg 16 bij Ridderkerk meegesleurd door zijn eigen auto, voor hij erin slaag de de wagen tot stilstand te brengen door het contactsleuteltje om te draaien. De man liep daarbij wonden aan hoofd en handen op. Zijn auto werd ernstig be schadigd. Achter het stuur van de wagen zat de zoon van de heer Michielsen, die plotse ling onwel werd. Zijn vader, die het stuur wilde overnemen, liet zijn zoon in de vluchtberm stoppen. Hij liep om en wilde zijn zoon helpen uitstappen, maar deze drukte ineens het gaspedaal diep in. De heer Michielsen slaagde erin het stuur van de wagen, die als een pijl uit de boog wegschoot, te grijpen. Terwijl hij werd meegesleurd, trachtte hij de wagen te besturen en het contact af te zetten. Na honderd meter lukte dat. De auto was toen al tegen de vangrail ge botst en daardoor aan de voorzijde zwaar beschadigd. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Symphonie-orkest „Haerlem" o. 1. v. Marinus Adam. Solist: George van Renesse. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kara Ben Nemsi", a.l. Minerva: geen voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit de jungle", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15.: „SS Sadisme", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een ge trouwde vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Maas. Dagelijks van 1017 uur en zondags van 1317 uur. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat): Ex positie van tekeningen van Niec Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land): Expositie van schilderijen en gra fiek van Gert Beyer. Tot 6 november. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van grafiek van Kees Okx. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), vandaag en woensdag 20.15 u.: Wim Sonneveld presenteert: „Een avond met Wim Sonne veld". Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, woensdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 29 november). DINSDAG 2 NOVEMBER City, 20 u.: „Gif in het bloed". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, 20 u, Opening expositie van tekeningen en schilderijen, vervaardigd door Ans Wor tel. De tentoonstelling is tot 7 november en is geopend: zaterdag- en zondagmid dag van 14 tot 17 uur en dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. WOENSDAG 3 NOVEMBER City, 20 u.: „Gif in het bloed". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Spaarn- berg, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje dat de Eiffeltoren stal." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La Pupa, een meisje van plezier." Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.30 uur en van 14-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-13 uur. De Opgang, 20 uur: Bijeenkomst Smal filmclub „IJmond Dubbel Acht." Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Lezing voor „De Gieteling". Gem. Huishoudschool, Moensstraat, 19 uur: Naaicursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg-Par- „Hygiëne 0 uur: ingang na aan tel. 26020, of Groene- Burgerstr. mentierstraat, 19.30 uur: Cursus en uiterlijke verzorging". D.E.M.-kantine, Hoflanderweg, 20 uur: J eugdsportleiderscursus. Kennemer Oudheidkamer, Stumphiusstraat, te bezichtigen vraag Moensplein 4 laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik 70, geopend van 15-17.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwvjk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 3 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje dat de Eiffeltoren stal". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La Pupa, het meisje van plezier". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.30 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensstraat 4, tel. 26050, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Notariaat. Tot notaris binnen het arron dissement Amsterdam ter standplaats Uithoorn is benoemd L. M. van Geest, kandidaat-notaris te Hillegom. Ganzenmarkt. Maandag 15 november wordt in Coevorden 'n ganzenmarkt ge houden, waaraan door ganzenhoedsters in folkloristisch kostuum wordt mede gewerkt. Festwert gaat motel bouwen. Aan de rijksweg E 9, even voor het water sportcentrum Akersloot, gaat de Zwit serse maatschappij Festwert A. G. Va- dus, zodra de rijksgoedkeuring verkre gen is, een motel, annex bungalowpark bouwen, waarvan de kosten worden be groot op 5.000.000. Juwelendief gepakt In Renkum is een 34-jarige man door de politie gearresteerd. Interpol en de politie in Nederland en België maakten al een paar jaar jacht op deze Nederlander, die een twijfelachtige internationale repu tatie geniet. Alleen in ons land is hij al gesignaleerd voor 39 misdrijven, onder an dere diefstal met braak, heling, oplichting en verduistering van auto's. Ook in Bel gië zou hij verschillende misdrijven ge pleegd hebben. Zijn methode was de politie in het hele land bekend. Met een trottoirtegel smeet hij de etalageruiten aan stukken. Met een plastic waskom veegde hij dan uit juwe liersvitrines vliegensvlug kostbaarheden weg. Na zijn aanhouding is in de auto nog een grote hoeveelheid gestolen goe deren gevonden. De politie vermoedt dat hij het grootste gedeelte van de buit al in de haven van Antwerpen van de hand heeft gedaan. Vrijdag had de Roermondse rijkspolitie een actie ingezet om het net rond de man en zijn 28-jarige vriendin uit Haarlem te sluiten. Daarbij werd van 30 oktober tot en met 1 november het gehele Nederland se opsporingsapparaat ingezet. Er kwam een betrouwbare tip dat de man zich in de Betuwe zou ophouden. Het was boswachter D. Woudenberg uit Renkum, die de laatste stoot gaf tot de arrestatie van de ook in België al meer dan vijf jaren gezochte oplichter. Hij meldde even voor tien uur maandagmor gen aan de Renkumse politie, dat hij de witte Mercedes van de man in de bossen had gezien. Er werd een gordel van wachtposten rond het perceel bos gelegd en toen de gezochte wilde wegrijden schoten drie po litiemannen de banden en de voorruit van de auto stuk. Zo konden ze even later de handboeien sluiten om de polsen van de gevaarlijke 34-jarige Zeeuw en diens vriendin. Beiden zijn in Roermond inge sloten waar 't onderzoek onder leiding van de officier van justitie mr. W. Messchaert zal worden voortgezet. Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die op de Noordzee en ook langs onze kust een zware westerstorm heeft gebracht, was vanmorgen boven Z.-Zweden aangekomen. De luchtdruk in het centrum bedroeg toen ongeveer 965 millibar, de depressie trekt langzaam naar het noordoosten. Aan de achterzij de ervan stroomt arctische lucht naar het zuiden. Deze lucht zal het komende etmaal met matige, af en toe krachtige noordwestelijke winden ook in Nederland aankomen. De temperatuur zal daar om nog iets verder dalen, terwijl er voor al in de kustgebieden nu en dan buien zullen voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum- ;n mlnlmum- 00 C d SS SS temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. Den Helder regenbui W 14 7 Ypenburg licht bew. w 14 10 Vlissingen half bew. wzw 14 11 Eelde geh. bew. w 14 8 De Bilt licht bew. wzw 15 13 Twente licht bew. w 15 7 Eindhoven half bew. zw 15 7 Z.-Limburg onbewolkt zw 15 8 Helsinki geh. bew. ozo 8 4 Stockholm motregen z 7 Oslo zw. bew. w 6 5 Kopenhagen regenbui wzw 12 9 Aberdeen licht bew. wnw 10 3 Londen onbewolkt wzw 15 7 Amsterdam half bew. w 15 9 Brussel onbewolkt zw 15 7 Luxemburg zw. bew. wzw 12 7 Parijs zw. bew. wzw 17 9 Bordeaux zw. bew. zzw 19 11 Grenoble zw. bew. no 18 9 Berlijn licht bew. wzw 13 8 Frankfort regen wzw 15 8 München onbewolkt w 20 10 Zurich half bew. wzw 18 10 Genève regenbui zzw 18 10 Locarno mist zzo 15 3 Wenen onbewolkt nw 16 11 Innsbruck onbewolkt windst. 20 4 Belgrado zw. bew. z 17 7 Rome zw. bew. zw 22 16 Athene onbewolkt nnw 23 14 Barcelona onbewolkt w 21 12 Madrid mist windst, 21 7 Mallorca mist windst. 22 12 Lissabon zw. bew. n 14 Woensdag 3 november Zon op 07.38 uur; onder 17.09 uur. Maan op 15.44 uur; onder 00.28 uur. Maanstanden Volle maan 9 november 05.15 uur Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 november Hoog water 10.00 uur en 22.40 uur. Laag water 5.03 uur en 17.36 uur. Woensdag 3 november Hoog water 11.23 uur en uur. Laag water 6.34 uur en 19.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2