Franse protesten tegen perscampagne van VS Verkiezingen in Israel Midden-Java officieel in staat van oorlog Dit staat er in de nieuwe Eva! Wilsons politieke aanzien is gestegen na Rhodesische reis 1 Afro-Aziatische is definitief conferentie afgelast Raketbases bij Hanoi verwoest WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Den Haag ontkent dat ambassadeur inlichtingen gaf ^Praatótoel f Tevreden Lagerhuis-leden lieten geen onvertogen woord horen fwF J 0p de V DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 r 3 Macht verzekeren i Bus stortte in de Nijl: 64 mensen verdronken CITRCENBRANDEWIJN FOCKINK Remco Campert ALGIERS (Reuter en AP) De ministers van Buitenlandse Zaken van de Afro-Aziatische wereld hebben vanochtend de voorgenomen Afro- Aziatische topconferentie definitief afgelast. De ministers beëindigden hun drie daagse conferentie vannacht na een resolutie te hebben aangenomen waarin werd verklaard dat de top conferentie op dit ogenblik niet kan worden gehouden omdat die dan zou worden geboycott door talloze Afro- Aziatische landen. De belangrijkste hiervan zou China zijn geweest. In de resolutie werden echter geen namen van landen ge noemd. WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Het kabinetsberaad over enkele be langrijke problemen in de vaderlandse politiek is vandaag in zijn laatste sta dium gekomen. De controverse over de inmiddels berucht geworden brief van de P.v.d.A.-fractieleider inzake de goedkeu ringswet heeft kennelijk de hoofdschotel van het overleg der ministers uitge maakt, maar bovendien zal er een har tig woordje gewisseld zijn over „Financi en". Prof. Vondeling moet zich onbehage lijk hebben gevoeld, vooral over 't feit dat 'n deel van zijn beleid zoals dat in de be groting was vastgelegd als „zwak" moet worden betiteld na de aanmerkingen, die de Kamer erover gemaakt heeft. „Zwak" is waarschijnlijk ook de term die past op de eventuele overeenstem ming, die tussen socialistische en r.k.- ministers is bereikt ten aanzien van de goedkeuringswet. De brief van de heer Nederhorst heeft veel vertroebeld, maar ook veel opgehelderd. Het zwaartepunt van de verlovingskwestie is door de ont wikkelingen van de laatste weken duide lijk verschoven van het persoonlijke naar het algemeen institutionele vlak. De be zwaren tegen de heer Von Amsberg zo die al zouden kunnen bestaan of van enig gewicht zouden kunnen zijn zijn lang zamerhand verbleekt bij de vraag die door de brief van de heer Nederhorst is gerezen: is er een overheersende socialis tische tendens tot overschakeling op een republikeinse gezindheid? Dr. Berghuis van de ARP heeft deze verschuiving gesignaleerd en de proble matiek duidelijk gesteld: „Als men bij de P.v.d.A. bezwaren heeft tegen de monar chie, laat men dat dan duidelijk zeggen, maar laat men deze dan niet doen neer komen op het hoofd van een prinses". Wat ook in het kabinet is bereikt om de plooien glad te strijken, de indruk die de heer Nederhorst heeft gevestigd zal zich niet zo gemakkelijk meer laten wegne men. Het onbehagen over de tegen stellingen, die in ons volk zijn opgeroe pen, zal zich voortzetten en concentreren in de kernvraag die ook na het huwelijk zal blijven bestaan: Is de toekomst van Nederland er een van vernieuwing en versterking der banden tussen volk en vorstenhuis of van langzame, geleide lijke ontbinding dezer banden? Dat is een probleem waarover de thans zittende ministers weinig kunnen doen blijken in de verwachte beantwoording der vragen uit de Kamer. De PSP heeft met haar onmiddellijke, ondubbelzinnige afwijzing van het huwelijk zowel als van de monarchistische staatsvorm een een zame plaats in het politieke leven inge nomen, maar althans achterdocht en mis verstand voorkomen. De PvdA krijgt het intern en extern zeer moeilijk in de ko mende maanden, omdat in en buiten de partij twijfel en onzekerheid zijn gerezen die zich in diverse richtingen kunnen ont wikkelen tot ernstige tegenstellingen, waarmee een regeringspartij tot verlam ming kan worden gebracht. Van onze correspondent) PARIJS. Ondanks de ontken ning van het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag wordt in Parijs nu toch algemeen aangenomen, dat de Nederlandse ambassadeur in Parijs, baron Bentinck, de diplomaat is geweest op wiens informaties de Amerikaanse pers zich vorige week beriep voor haar nieuwe offensief tegen de politiek en de persoon van generaal De Gaulle. Baron Bentinck werd door generaal De Gaulle voor een routinebezoek op het Elysée ont vangen. De generaal was tijdens de audiëntie van de Nederlandse am bassadeur in een mededeelzaam hu meur en zonder ook maar een blad voor de mond te nemen, spuide hij voor zijn bezoeker de explosieve ver klaringen die de volgende dagen de wereld in opwinding brachten. Vooral het artikel van het Amerikaan se weekblad „Newsweek" dat baron Ben tinck als bron en anonieme diplomaat ci teerde, wekte de felle verontwaardiging van de Franse regering op. Parijs sprak van een georkestreerde perscampagne tegen Frankrijk, die door Washington werd gelanceerd. Men herinnert zich dat „Newsweek" onthulde dat generaal De Gaulle onder meer had verklaard dat hij niet zou rus ten zolang nog één Amerikaanse soldaat op Europese bodem stond. Het rapport dat de Nederlandse ambas sadeur terstond na zijn bezoek aan het Elysée naar Den Haag stuurde werd door minister Luns van zoveel gewicht be oordeeld, dat hij het nodig achtte de an dere bevriende hoofdsteden onmiddellijk van de inhoud op de hoogte te stellen. Via de regering in Washington werd het rapport-Bentinck ter kennisgeving van verschillende Amerikaanse journalisten gebracht, die het verwerkten in hun op zienbarende artikelen. Ook op de confe rentie der vijf EEG-landen in Brussel, waar Frankrijk dus afwezig was, moet het rapport vorige week een belangrijke rol hebben gespeeld. De geïnspireerde onthullingen uit deze Nederlandse bron hebben eveneens voed sel gegeven aan de tweedaagse conferen tie die het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington vorige week orga niseerde, om een 800 Amerikaanse kran tendirecteuren, hoofdredacteuren en poli tieke chroniqueurs te informeren over de gevaren die de huidige gaullistische staat kunde voor de Verenigde Staten en het Westen zou openen. Men kan inderdaad spreken van een grootscheepse perscampagne die door Washington officieel tegen Parijs is ge lanceerd. Het tijdstip waarop de Amerikanen nu hun nieuwe aanval openen geeft voedsel aan de veronderstelling, dat Washington via de pers, nu in de kaart hoopt te kun nen spelen van de oppositie in Frankrijk zelf, aan de vooravond der komende pre sidentsverkiezingen. Als de Amerikanen evenwel geloven dat ze langs deze weg de kansen van generaal De Gaulle of van een andere gaullistische kandidaat zouden kunnen bedreigen, dan hebben ze zich toch zeker wel heel sterk vergist. Het is bijvoorbeeld opvallend dat bijna alle Franse kranten, zowel van regerings als van oppositiezijde, gisteren al heftig protesteerden tegen die Amerikaanse in terventie waarvan Washington nu dus be schuldigd wordt. Het ziet er naar uit dat de Amerikanen zich weer eens hebben verkeken op de opvattingen en gevoelens van een Euro pees land om zo in hun strijd tegen gene raal De Gaulle vermoedelijk net het te> gedeel te bereiken van het doel dat ze op het oog hebben gehad. TEL AVIV (AFP en Reuter) Van daag gaan anderhalf miljoen kiezers in Israel, onder wie 125.000 Arabieren, 120 afgevaardigden voor de Knesseth (het parlement) kiezen. Ook worden nieuwe leden van gemeenteraden gekozen. De verkiezingscampagne heeft zich voornamelijk gekenmerkt door een uiterst gespannen verhouding tussen de aanhan gers van premier Levy Esjkol en die van diens voorganger David Ben Goerion eertijds leider van de socialistische Ma- pai, die nu aan het hoofd staat van een nieuwe partij, de Rafi. De rivaliteit tus sen Esjkol en Ben Goerion zou volgens waarnemers heel goed het rechtse blok van de Menahem Beigin-partij ten goe de kunnen komen. In elk geval verwacht men, dat Beigin meer stemmen zal krijgen dan de Rafi DJAKARTA (Reuter en AP). President Soekarno heeft gisteravond officieel de staat van oorlog voor Midden-Java afgekondigd. De toe stand in dit gebied blijft kritiek. Voor het eerst zijn ook berichten uit West- Java ontvangen van communistische terreurdaden. Communisten deden aanvallen op de woningen van mo hammedaanse leiders. Moskeeën werden ontheiligd. Van communis tische zijde zou getracht zijn sabotage te plegen in vitale bedrijven als de water-, gas- en elektriciteitsvoorzie ning. Grote schade zou zijn voor komen doordat de militairen tijdig door burgers werden gewaarschuwd. Communistische arbeiders op rubber plantages, die hun produktie tot een derde hadden verminderd, waren gewaar schuwd dat er strenge maatregelen tegen hen genomen zouden worden als zij niet de normale dagproduktie van later zou den blijven afleveren. Volgens een Anta ra-bericht uit Makassar op Celebes heb ben de militaire autoriteiten daar de prij zen van stapelgoederen zoals rijst gesta biliseerd. Op Midden-Java, waar de com munisten het nog voor het zeggen heb ben, kost de rijst nog sleeds 1.600 roe- piah per liter. In Makassar is dit nu 600 roepiah geworden. Onze reisredacteur meldt uit Djakarta: berichten over toenemende onlusten, re volutionaire uitbarstingen zelfs over burgeroorlog op Midden-Java geven de indruk gewekt dat Indonesië aan de rand van een totale chaos staat. Jarenlang heeft het leger met lede ogen aangezien hoe president Soekarno zich liet inpalmen door de eissn van de com munistische partij, en hoe hij zich ten slotte, zij het in voorzichtige termen, uit sprak voor een eventuele bewapening van boeren en kleine luiden om de re volutie te beschermen. Het leger zag hier in een ondermijning van zijn macht. Al leen gedurende een staat van beleg zou het in staat zijn maatregelen te nemen waaraan de paleispolitici niet te pas zou den komen. Die macht heeft het leger nu en het zal waarschijnlijk de daarmee ver worven bevoegdheden niet snel prijsge ven. Het leger wil zich met deze macht in de eerste plaats verzekeren van een per manente stem in het politieke kapittel. Het wil zich ontdoen van zijn sterkste en potentieel meest gevaarlijke tegen stander, de communistische partij. In de derde plaats hangt er voor het leger veel van af wie president Soekarno zal opvol gen. Deze wensen van het leger zijn niet te begrijpen zonder inzicht in het feit dat de gezamenlijke Indonesische strijdmachten een aanzienlijke economische macht in het land vertegenwoordigen. Honderden generaals en andere officieren voeren hun niet geringe staat dankzij formidabele bonussen, douceurtjes, en andere zoge naamde financiële dankbetuigingen die aan de strijkstok blijven hangen van con tracten voor leveranties van wapenen en ander militair materieel. President Soekarno heeft de produktie van goud en zilver in Indonesië onder staatsbeheer geplaatst met de bedoeling de reserves van het land te versterken, De maatregel wordt beschouwd als mo netair ingrijpen om tenminste een deel van de geldomloop dekking te geven. Advertentie Zeldzame kleuren-fotoreportage van Koninklijk paar: Koningin en Prins bezochten de West... en Eva fotograaf Harry Pot geeft u het gevoel dat u 'erbij bent'. Een historische fotoserie! Dat verwachten ze niet! Gaat u vrienden en magen blij maken met uw éigen Sinterklaas cadeautje? Kijk in Eva. Tips voor Sint-surprises... massa's! En leuk... leuk. Vrouwen en Vreemdelingen. Heus, u bent er óók bij betrokken. Want in Nederland leven en werken tienduizenden buiten landers, Tja, dat geeft wel eens problemen... De eerste van 2 boeiende reportages, nü in Eva. En nog véél meer, natuurlijk! Koop dus Eva. Of - nog beter - word abonnee. Krijgt u Eva wekelijks keurig thuis. Kost ook minder, trouwens. Meteen doen. Eva, Postbus 163, Leiden. Eva is van nu .Eva isénig! jti (Van onze correspondent) LONDEN. Premier Wilson heeft gisteravond in het Britse Lagerhuis duidelijk gemaakt dat er voor Rho- desië, nu men een eind in de richting van overeenstemming is gekomen, geen enkel excuus meer hestaat voor een dolle daad. Hij gaf echter toe, dat hoewel de tekenen hoopvol zijn, de crisis nog niet is opgelost en dat er nog belang rijke moeilijkheden moeten worden overwonnen. Maar de deur staat wijd open voor een aanvaardbare constitu tionele oplossing zonder aantasting van de door alle Britse partijen onderschreven beginselen en zonder dat Groot-Brittannië zijn positie als beschermer en vertrouwensman voor de gehele Rhodesische bevolking op geeft. Diepe stilte heerste er in het stampvol le Lagerhuis toen Wilson op indrukwek kende wijze uitvoerig verslag uitbracht over zijn missie. De oppositie was ken nelijk voldaan en liet geen onvertogen woord horen. Trouwens een politiek een heidsfront is vereist om Rhodesië tot be zinning te brengen. Bovendien volgt Wil son de koers van de vorige conservatie ve regering. Er heerste een gevoel van dankbaar heid dat de catastrofe voor het ogenblik Premier Wilson van Groot-Brittannië is afgewend. Als Wilson niet het vorige weekeinde naar Salisbury was gesneld zou premier Smith zo goed als zeker reeds de eenzijdige onafhankelijkheid hebben afgekondigd met alle onoverzien bare gevolgen van dien. Wilsons politieke aanzien is door deze dramatische reis enorm gestegen. De ko ninklijke commissie die nu aan het werk gaat is bij uitstek een middel om waar devolle tijd te winnen, zodat de gespan nen sfeer gelegenheid krijgt zich te ont laden. Onder instemming verklaarde Wil- CAIRO Reuter-A.F.P.) In Cairo is een volle trolleybus in de Nijl terechtge komen, waardoor minstens 64 inzittenden om het leven kwamen. Negentien men sen konden worden gered. Het ongeluk gebeurde tijdens het spits uur. De autobus slipte en reed door een hek in de rivier, waar het voertuig ge heel in het modderige water verdween. In het licht van schijnwerpers werd de autobus met een grote kraan uit het wa ter gehaald, terwijl kikvorsmannen naar de inzittenden zochten. De Egyptische premier, Zakaria Mo- hieddin, heeft opdracht gegeven een on derzoek naar de oorzaak van het ongeluk in te stellen en geld beschikbaar te stel len voor de gewonden en de nabestaan' den van de slachtoffers. Dit is de Egyptische bus die gisteren in de Nijl reed. Het ongeluk eiste het leven van 64 inzittenden. Negen tien passagiers konden worden ge red. Kikvorsmannen hebben lange tijd naar overlevenden gezocht. Advertentie f7,- per hele liter son dat men zich daarom niet zal mogen binden aan de klok of de kalender. In minder dan een week tijd heeft de onvermoeibare Wilson in Salisbury met 126 leidende Rhodesische figuren bespre kingen gevoerd. Deze marathon kwam in feite neer op een informele constitutione le conferentie. Nog nooit heeft een Brit se premier zich zo grondig op de hoogte gesteld van de situatie. Wilson heeft iedereen bezworen de wettelijke weg te bewandelen en de rechtsstaat open te houden. Er moeten thans drie fasen worden af gelegd om onafhankelijkheid te bereiken: 1) De twee regeringen zullen het eerst eens moeten worden over de grond wetswijzigingen die ervoor moeten zor gen dat de Afrikaners een politieke I emancipatie wordt gegarandeerd. Hier over zijn al meteen moeilijkheden ont- staan. 2) Wanneer het probleem van de amendementen is opgelost kan de com missie aan het werk gaan. De commissie I zal methoden moeten aanbevelen om de Rhodesische bevolking als geheel te raad plegen over de vraag of onafhankelijk heid op basis van de grondwetwijzigin gen aanvaardbaar is of niet. 3) Als de regeringen het voorstel goed keuren zal als derde fase onder leiding van de commissie met de raadpleging van de bevolking worden begonnen. Het antwoord dat de verschillende groepen zullen moeten geven is simpel ja of neen. Leven met lawaai Er is onlangs een rapport uitgebracht van de Commissie Geluidshinder waarin staat dat de motoren van een startende DC-8, die vliegt op een hoogte van hon derdtachtig meter, een lawaai produceren dat gelijk is aan dat van duizend brom fietsen, die op zeven meter afstand vol op draaien. Van dat geluid zal men straks als de uitbreiding van Schiphol voltooid is, vooral in het nieuwe Amsterdamse stads deel Buitenvéldert zeer veel last onder vinden (om het zachtjes uit te drukken). De Commissie die misschien ook wel in Buitenvéldert woont) vindt dat niet pret- Nu gaat die vergelijking met de bromfietsen niet helemaal op, zegt de commissie, want er is een verschil tussen het geweld van een straalvliegtuig en het geknetter van duizend bromfietsen op ze ven meter (of vijfhonderd op drieëneen halve meter). Dat verschil zou hem niet in het geluidsvolume zitten, maar heeft psychologische achtergronden. Het lawaai van een straalvliegtuig zou makkelijker te verdragen zijn dan dat van 250 bromfiet sen op één meter vijfenzeventig van je trommelvliezen verwijderd, omdat we na tionaal trots zijn op de KLM, omdat we ons er van bewust zijn een hypermodern vliegveld in de buurt te hebben (als we in Buitenvéldert wonen) en vanwege de ro mantiek rond de luchtvaart. Ik onderschat de commissie niet, maar ik begrijp toch niet goed hoe ze erachter is gekomen dat de bewoners van Buiten véldert allemaal KLM-patriotten zijn. Er zal toch wel een aantal onder zijn dat evenals ik nooit goed heeft begrepen waar om we juist op de KLM zo vaderlands prat moeten gaan. Ik heb niets tegen de KLM, zo is het ook weer niet, maar ik kan niet zeggen dat de gedachte aan deze maatschappij mij de tranen van ont roering naar de ogen jaagt. Mijn gevoe lens jegens de KLM zijn neutraal handig als je eens vliegen wilt, denk ik op z'n hoogst; veel verder kom ik niet. Ook de wetenschap een hypermodern vliegveld in de buurt te hebben, lijkt me niet iets om je over op te winden. Iedereen heeft te genwoordig zoveel hypermoderns in z'n buurt zeker in Buitenvéldert. Een ouderwets vliegveld lijkt me eerder iets om je over op te winden. En dan die ro mantiek rond de luchtvaart..zouden er werkelijk nog mensen zijn die de lucht vaart iets romantisch vinden? Een vlieg tuig is een vervoermiddel, een soort tram in de lucht, en de romantiek van het vlie gen is al jaren geleden, tegelijk met de heer A. Viruly, uit de lucht verdwenen. Inplaats daarvan zijn de duizend brom fietsen gekomen, waar men straks in Bui tenvéldert mee zal moeten leren leven. Ik ben toch wel blij dat ik niet in Buiten- veldert woon. SAIGON (AP) Bij de Amerikaanse luchtmacht en marine zijn speciale groe pen van vliegtuigen gevormd om in Noord Vietnam bases van luchtdoelraketten op te sporen en te vernietigen. Door een van deze groepen zijn twee luchtdoelraketba- ses ten noorden van Hanoi aangevallen. Een derde werd gebombardeerd door drie marinevliegtuigen van het vliegdekschip „Oriskany". De drie mobiele lanceerinrichtin- gen zouden zwaar beschadigd zijn. Een marinevliegtuig werd door luchtdoelge schut neergehaald. Eenheden van de cavaleriedivisie van de Amerikaanse luchtmacht, die per he likopter naar het gebied van Plei Me op ongeveer 350 kilometer ten noordoosten van Saigon waren overgebracht, hebben daar guerrillastrijders van de Vietcong aangevallen. Bij een gevecht in de buurt van een hospitaal van de Vietcong zou den 50 guerrillastrijders gesneuveld zijn. De ministers weigerden in te stemmen met een voorstel van India dat de Sov jet-Unie zou worden uitgenodigd tot deel neming aan een eventuele Afro-Aziatische topconferentie in de toekomst. De topconferentie, die dit jaar al twee maal is uitgesteld, had op vijf november in Algiers moeten beginnen. China heeft gedreigd deze conferentie te boycotten, voornamelijk omdat de meeste andere landen er voorstander van waren de Sov jet-Unie uit te nodigen. China, Pakis tan, Noord-Vietnam en Noord-Korea wa ren onder de landen die niet hebben deel genomen aan de conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken. De resolutie werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen tijdens een zitting achter gesloten deuren. Na afloop van de vergadering werd de resolutie gepubliceerd. Men betreurt „de afwezigheid van een aantal uitgenodigde landen". Gezegd wordt dat „er in zekere delen van deze wereld (Afrikaans-Aziati sche) ernstige conflicten bestaan die van invloed zouden zijn op het klimaat van de tweede Afrikaans-Aziatische conferen tie." Besloten is de permanente voorbereiden de commissie van vijftien landen in Al giers gevestigd te doen blijven en de toe komstige topconferentie in deze stad te houden. Advertentie f7.- per hele liter 3 Doodstraf. Een krijgsraad in Iran heeft twee mannen ter dood veroordeeld we gens een aanslag op de Sjah. De twaalf overige beklaagden kregen langdurige gevangenisstraffen. Kudde. Op het traject Milaan-Parma wer den 125 schapen gedood toen een trein dwars door een op de spoorlijn grazen de kudde reed. Sneller. De snelste spoorwegdienst ter wereld wordt door een Japanse kogel- trein onderhouden op het traject Tokio- Osaka. De afstand van 515 kilometer werd gereden in drie uur en tien minu ten: een gemiddelde van 171.50 kilome ter per uur. Overleden. Een voormalig leider van de Australische socialisten, dr. Herbert Ve- re Evatt, is na een langdurige ziekte op 71-jarige leeftijd in Canberra overle den. Rel. In de Westnigeriaanse provincie Abeokoeta zijn bij ongeregeldheden ver scheidene mensen ernstig gewond. De onlusten ontstonden toen aanhangers van de „Nigeriaanse Nationale Allian tie," die bij de jongste verkiezingen de nederlaag heeft geleden, woningen en auto's van politieke tegenstanders ver nielden. Samenzwering. Een gewapende samen zwering tegen de regering van Irak is dit weekeinde in de kiem gesmoord. Volgens het blad „Albalad" wordt nog gezocht naar personen die aan de sa menzwering hebben deelgenomen. Konstantijn. De Griekse koning Konstan- tijn is in Londen om daar deze week de opening bij te wonen van de jaar vergadering van de Internationale jacht- zeil club. De koning, die ere vice-pre' sident van de vereniging is, is in ge zelschap van zijn zuster, prinses Irene. Inzicht. Mevrouw Tsjang Kai-Sjek heeft in Washington verklaard dat de repu bliek Formosa de Chinese kerninstalla ties zal bombarderen als men daartoe de mogelijkheid zou hebben. „Een van de overwegingen is de vraag of de vrije wereld het gevaar van communistisch China even goed ziet als wij." Verzoeningscommissie. De twee Kongole se republieken (Leopoldstad en Brazza ville) hebben besloten gezamenlijk een commissie te vormen om te zoeken naar wegen tot herstel van de goede betrek kingen, die sinds twee jaar van voort durende grensincidenten gespannen wa ren. Statussymbool. Ondanks een kil klimaat is centrale verwarming in Groot-Brit tannië nog een zeldzaamheid en een statussymbool. Slechts zeven percent van alle Britse huizen zijn geheel of ten dele centraal verwarmd. Zo blijkt uit een onderzoek over de gezinsuitgaven. Verveling. Het leven in de toekomst wordt wellicht zo beheerst door mechanisatie dat de meeste mensen zich ongelukkig zullen vervelen door de enorme hoeveel heid ongewenste vrije tijd die zij niet weten te gebruiken, zo meent dr. Do nald Lindsley, hoogleraar in de psycho logie aan de universiteit van Californië. „Kijk eens naar de Amerikaanse huis vrouwen met hun ontelbare arbeidsbe sparende apparaten. Nadat zij hun kin deren hebben grootgebracht worden zij verveeld, neurotisch, dik, drankzuchtig en zelfs misdadig." Plaquette. Voor het restaurant „Quo Va- dis" in het Londense Soho zal een pla quette worden aangebracht ter nage dachtenis aan Karl Marx, die daar van 1850 tot 1856 twee kamers op de tweede verdieping heeft bewoond. Hij schreef er een groot deel van „Das Kapital".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3