DOET MEN HIER IETS AAN VOORBEREIDING VOOR OLYMPISCHE SPELEN IN MEXICO? Medische werkgroep van NSF werkt in laboratoria aan research longfunctie Vuurwerk - twee knock outs kwam na de TV-uitzending Bloemberg en Van Beers in ongeslagen HVS uitblinkers TOTOPROGNOSE CASSIUS CLAY: „ik sla Patterson knock out" Dr. De Jongste: Als Mexico schadelijk is geven wij NOC advies: stuur geen ploeg Bowrey sterker dan Tom Okker Denis Law niet in Schotse elftal Wereldrecord te land: 893 km/u Geen fusie tussen VVGA en HVA Atletiekstrijd Europa-Amerika WOENSDAG 3 NOVEMBER 1965 19 Onderdruktank Ademhaling trainen Eventueel: nee Boksofficials beraden zich over Mexico City Drie koppels leiden in zesdaagse van Frankfort Basketbalprogramma Richmond Trofee voor Westduitse Kessler Hamilton Richardson van Sparta naar Feijenoord Ebben derde in Brussel 123231132123 !ÜÉi Jubileummeeting met 50.000 aan prijzen Zoon Erebus van Harry Fools weer naar zege Misschien wat angstig zullen verscheidenen zich afgevraagd hebben: „maar doet men hier in Nederland dan nog niets aan de voorbereiding voor de Olympische Spelen in Mexico? Er zijn kleine Olympische Spelen geweest om proeven te nemen met atleten in het 2300 meter hoven de zeespiegel liggende Mexico City, maar daar was geen Nederlandse arts, geen Nederlandse atleet noch een Nederlandse official te bekennen. Hollen wij hier achter de anderen aan?" We kunnen de angstigen van hart gerust stellen. Achter de schermen om precies te zijn in het fysiologisch labora torium te Amsterdam, het Rotterdamse Zuiderziekenhuis en het Haagse Zuidwal wordt hard gewerkt door een medische werkgroep van de Nederlandse Sport Federatie. Onder leiding van dokter J. de Jongste, hoofd van de afdeling research en sportgeneeskunde van de NSF, nemen de leden van de werkgroep, dr. Biersteker, dr. Van Leeuwen, dr. Labadie en dr. Handels, ieder een eigen deel van het onderzoek voor hun rekening. Het eerste deel van het programma omvat de probleemstelling: waar krijgt men mee te maken, als men op grote hoogte sport beoefent. Als men dat precies uitgezocht heeft het gaat hier om een uitgebreid onder zoek van de longfunctie kan men aan de tweede fase beginnen, het toepassen van de verkregen gegevens bij onderzoekingen op topatleten. .AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASIAAAAAA'MMWWWIAA Waarom zijn er geen Nederlanders bij de Olympische proefwedstrijden in Mexi co City geweest, hebben wij dokter De Jongste gevraagd. „Ja, waarom zouden wij het wel hebben moeten doen," was het antwoord, „je moet toch eerst weten wat je gaat onderzoeken. Dat moet we tenschappelijk voorbereid worden. Je kunt niet zo maar naar Mexico gaan en daar ter plaatse gegevens gaan verzame len. Dat kunnen wij altijd nog doen. Wij zijn trouwens niet de enigen, die er zo over gedacht hebben. Ook vele andere lan den waren er niet. Wij hebben wel art sen, die er geweest zijn, verzocht om be paalde gegevens (aan de hand van voor de wedstrijden samengestelde vragen). Over enige tijd is er een internationale bijeenkomst van medici, waarin aan de situatie en omstandigheden van Mexico uitvoerig aandacht wordt geschonken." Dokter De Jongste oordeelde trouwens ook de duur van de kleine Olympische Spelen tien dagen veel te kort. „Zo kun je geen degelijk onderzoek doen. De deelnemers waren niet geacclimatiseerd. De tijd van voorbereiding was te kort. U ziet het ook: de berichten, die uit Mexico zijn gekomen, zijn verward en el kaar vaak tegensprekend. Natuurlijk is het wel nuttig, dat er van te voren ter plaatse wordt geoefend. Het ligt ook in de bedoeling om als ons onderzoek is af gesloten en we dus een hechte weten schappelijke basis hebben een Neder lands ploegje atleten naar Mexico ,t& shu ren (hetgeen uiteraard wel een kostbare zaak is) en daar na te gaan hoeveel we ken acclimatisatie nodig zijn en hoe er in diverse fasen bij wedstrijden wordt gereageerd. Ik vind het daarbij helemaal niet nodig, dat de Nederlanders dan in wedstrijden met buitenlanders uitkomen. Het is natuurlijk wel aardig, maar beslist noodzakelijk niet. Het gaat dan nl. niet om de prestaties, maar om de medische .ssns v Cassius Clay is al aan zijn „voorge vecht" begonnen voordat hij op 22 no vember tegen uitdager Floyd Patter son zal uitkomen. Clay verklaarde gis teravond in Los Angeles tijdens een onderbreking van zijn reis naar Las Vegas waar het gevecht ClayPat terson wordt gehouden zijn tegen stander knock out te slaan. „Patterson heeft een goed pak slaag nodig. Ik denk dat ik hem zeven of acht ronden lang zal afstraffen voor slechte dingen, die hij over mij heeft verteld. Dan sla ik hem knock out. Een knock out in de eerste ronde zou te gemak kelijk voor hem zijn." Om die bewerin gen te staven toonde hij de fotograaf zijn vuisten, die voor het mokerwerk moeten zorgen. Clay arriveerde met zijn gevolg van tien man in Los Angeles. De manager van de wereldkampioen in het zwaar gewicht, Angelo Dundee, zei, dat de kampioen in uitstekende vorm is. De kampioen zelf merkte op over het ge vecht TerrellChuvalo, waarin Ernie Terrell de wereldtitel behield van de World Boxing Association, die de titel van Clay niet erkent, dat hij „gehoord had, dat het vervelend was. Ik vecht als het moet tegen vij'f kerels als Ter rell." De WBA heeft verklaard de wed strijd tussen Clay en Patterson als een titelgevecht te zullen beschouwen mits de winnaar tegen Terrell uitkomt. kant van de zaak, vooral het functioneren van de longen." Momenteel wordt de voorbereiding van de Nederlandse Olympische ploeg dus louter wetenschappelijk, door research, gevoerd. Eigenlijk stond het onderzoek naar de longfunctie op grote hoogte al op het programma, los van Mexico, omdat er altijd al sportmensen naar gebieden gaan waar door het verschil in niveau meer ge- eist wordt van de longcapaciteit dan in ons land. Natuurlijk wordt dit hoogtepro bleem ook in andere landen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, zoals in Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, Enge land, Tsjechoslowakije en Roemenië. De Nederlandse werkgroep heeft nauw con tact met de Duitsers en Tsjechen, die ieder op hun eigen wijze research ver richten. Regelmatig is er uitwisseling van gegevens. In Nederland gaat men wer ken met een onderdruk-tank, waarin de omstandigheden van Mexico worden na gebootst. De Duitsers imiteren de situatie van Mexico door middel van instrumenten op de wedstrijdvelden zelf. Dat alles le vert natuurlijk interessante gegevens op. Het gaat er de Nederlandse medische werkgroep vooral om een antwoord te krijgen op de vraag: is de ademhaling te trainen, waardoor het belang van de nu gevoerde research van veel groter belang wordt dan alleen maar met het oog op de spelen in Mexico City. Of dokter De Jongste gelukkig is met de keuze van Mexico voor de Olympi sche Spelen? „U kunt beter zeggen: vind ik het verstandig om ze daar te houden. Ik geloof het niet. Maar dat is een zaak van de Olympische comité's. Onze taak als arts is het de mensen te behoeden voor schade aan de gezondheid. De sport arts hee'ft de preventie in het oog te hou- tf den, of dat nu in een hoog of laag gele gen gebied van de wereld is'V r Daarop kon natuurlijk de vraag niet uitblijven, wat de medici zullen zeggen als de onderzoekingen twijfel overlaten aan de mogelijkheden tot schade aan de gezondheid. „Als zou blijken, dat de deel nemers aan de O.S. in Mexico op enigerlei wijze risico's lopen door de voor hen abnormale omstandigheden, dan Het vuurwerk bleef tijdens de dins dag in het volle Krasnapolsky in Am sterdam gehouden amateur-bokswed strijden bewaard tot de laatste, door de t.v.-uitzending „gemiste" partijen. Nauwelijks waren de cameralichten gedoofd of er vielen direct na elkaar twee k.o.'s. De eerste kwam op naam van de kleine Amsterdamse midden gewicht Toon Hol, die de Duitser Klöckner met een rechtse counter aan het begin van de tweede ronde voor meer dan tien tellen neerhaalde. De tweede k.o. werd gescoord door een snel opkomende „specialist" op dit gebied, de oersterke Amsterdam se middengewicht Joop Kruis. Voor de Nederlandse boks wereld is de voorbereiding op de volgende Olympische Spelen, die in 1968 in Mexico City worden gehouden, al begonnen. Teneinde zich zo efficient mogelijk op de Spelen voor te bereiden heeft de WABV (de Westduitse Amateur Boksbond) diverse landen uitge nodigd voor een gezamenlijk overleg, vooral op het gebied van trainingsmetho den. Behalve Hongarije, Denemarken, Zwitserland en Frankrijk is ook Neder land vertegenwoordigd op deze van 8 t/m 13 november op de Duitse Wedau- hochschule te houden conferentie. Voor de NBB zullen de ex-bokser Willy Schagen (Amsterdam) in zijn functie van docent bij de cursus voor bondsleraren en „nes tor" Dirk de Jong (Amsterdam) als in specteur van accommodaties en boksscho len acte de présence geven. Drie koppels voerden woensdagmor gen met een ronde voorsprong het veld aan in de 20e zesdaagse van Frankfort. De Denen Lykke en Eugen bezetten de eerste plaats met 270 punten, gevolgd door Post-Pfenninger (Ned-Zwits.) met 232 punten en Bugdahl-Renz (Duits land) met 118 punten. De Duitsers Ru- di Altig en Kemper waren vierde op één ronde en met 181 punten. De ove rige formaties hadden drie of meer ron den achterstand. zullen wij adviseren om geen afvaardi ging te sturen. Maar we zitten nog volop eigenlijk in het begin van onze on derzoekingen. Wanneer wij deze afgesloten hebben, geven wij advies aan het Neder lands Olympisch Comité. En dat zal dan daaruit zijn conclusies moeten trekken. Hoe dan ook: Mexico werpt enorm veel problemen op. Daar is de psychische kwestie van de acclimatisatie. De „ama teurs" (wat zal Brundage zeggen, als de amateurs een week of vijf van huis zijn?) hebben daar, dacht ik, enkele weken voor nodig. Hoe moet je ze al die tijd bezig houden? Krijgen ze geen heimwee? Onge twijfeld zijn veel landen in een nadelige positie tegenover de „hoogliggers". Ten eerste door het feit, dat zij geen last heb ben van het hoogteverschil en ten tweede omdat landen, die weinig financiële arm slag hebben voor de extra-zwaarbelaste voorbereiding voor deze Spelen, al met een achterstand beginnen. Maar goed. Wij in Nederland werken hier met ons me disch team om een zo gunstig moge lijke start voor onze atleten te krijgen". Hans Rombouts Steeds loerend op de gelegenheid om zijn moordende rechtse hoek te gebruiken scheen dat in de beide eerste ronden niet te lukken. Aan het begin van de laatste drie minuten volstond een snelle rechtse beweging van Kruis voor een zege binnen de tijdslimiet. De vier door de T.V. opgenomen par tijen waren niet van bijzonder gehalte. De „stomende" junior Postma was te sterk voor de overdonderde Verwey, zo dat in de tweede ronde moest worden ge ïntervenieerd, bantamkampioen Gerrie te Paske kreeg pas in de laatste ronde vat op de goed boksende Duitser Kan- tarn, technicus Oosterhof miste door een gebrekkige conditie nog net de zege te gen Schulte en Koolmees had 't ondanks de puntenzege op Kurbjuhn de vijf dagen te voren gebokste interlandpartij in Wales nog in de benen. Voorts won een voorzichtig boksende Schregardus van Roitzheim, bevocht zwaargewicht Eddy Kiks een knappe on beslist tegen de meervoudige Duitse kam pioen Crenz en imponeerde bij de nieu welingenfinales de IJmuidense zwaarwel- ter Kraayenoord. De belangrijkste resultaten waren: zwaarweltergewicht: Masconi (A'dam) verliest op punten van Torker (Did.), wel- tergewicht: Schregardus (A'dam) winst op punten van Roitzheim (Did.) bantamge- wicht: Te Paske (A'dam) w.o.p. van Kan tarn (Did.) zwaarweltergewicht: Hol (Am sterdam) wint door k.o. tweede ronde van Klöckner (Did.), welter gewicht: Kool mees (Den Haag) w.o.p. van Kurbjuhn (Did.) zwaargewicht: Kiks (A'dam) onbe slist tegen Crenz (Did.), middengewicht: Kruis (A'dam) wint door k.o. derde ron de van Wrobel (Did.) lichtweltergewicht: Oosterhof (A'dam) onbeslist tegen Schulte (A'dam), lichtweltergewicht junior: Post ma (A'dam) wint door interventie scheids rechter in de tweede ronde van Terwey (A'dam). Het basketbalprogramma voor het komende weekeinde ziet er als volgt uit: Donderdagavond: dames: 7 uur: Ra piditas—Odin; 8 uur: HOC 3Antilo pen. heren: 7 uur: HOC 3Haarlem Cardinals 2; 8 uur: Flamingo's 2 HOC 2; 9.15 uur: AkridesLisse; Fla mingo's 3HCK2. Vrijdagavond dames 7 uur Exercitia 2Typhoons; 8 uur: Exercitia—Akrides; HCK—HOC 2. Heren 7 uur White Stars 2Typhoons 3, 9.15 uur Typhoons 4 Schoten; Typhoons 2Tornado. Na zijn knappe zege op Tony Roche is Tom Okker er in de kwartfinales van de tenniskampioenschappen van Queensland te Brisbane niet in geslaagd nog een sterke Australiër uit te schakelen. Hij suitte op Bill Bowrey, die hem in drie sets (10-8, 6-4, 6-4) de baas bleef. Ver rassend was voorts de drie sets zege van de Amerikaan Arthur Ashe op Fred Stol- le: 6-4, 6-4, 6-4. Favoriet Roy Emerson maakte tegen zijn landgenoot Ken Flet cher geen fout: 6-3, 6-3, 6-2. De 18-jarige Westduitse kampioene Us- chi Kessler heeft in de op de Richmond- baan te Londen gehouden wedstrijden in het kunstrijden om de Richmond-trofee, die in het verleden ook enkele malen door Sjoukje Dijkstra is gewonnen, beslag ge legd op de eerste plaats, na de voorgaan de twee jaren als tweede te zijn geëin digd. Vooral haar vrijde rijden maakte gro te indruk. Op de tweede en derde plaats kamen respectievelijk de 15-jarige Hon gaarse Zsuzse Almassy en de Oostduitse Beate Richter. GEWICHTHEFFEN. De wereldkam pioenschappen gewichtheffen zijn voorbij. Op de laatste avond van de titelwedstrij- den in Teheran behaalde de Olympische kampioen Zhabotsinky, de 150 kg wegende Rus, de overwinning met een totaal van 552.5 kg, 20 kg minder dan het totaal waarmee hij in Tokio won. In een extra beurt verbeterde de Rus het wereldrecord tweehandig trekken met 173 kg, hetgeen een halve kg meer is dan de 172.5 van zijn landgenoot Yuri Vlassov, de man die zich na de nederlaag op de Spelen terugtrok. HVS boekte gisteravond in het Krela- gehuis in Haarlem ten koste van het Leid- se VVS zijn vierde overwinning en is sa men met HML uit Den Haag, de club van Kees van Zweden, nog zonder pun tenverlies in de volleybal-hoofdklasse. HVS, met Hans Maas als coach langs de lijn, trachtte verrassing te brengen in het enge drieslagspel dat op alle volley- balvelden volledig overheerst. In de tweede set lukte dit streven en bereik ten de HVS'ers met lange, vrij strakke achterwaartse set ups de aanvaller waar van de tegenpartij het minst verwachtte. Vooral Otto Bloemberg toonde zich een knap aanvalsleider met een precieuze set up. De eerste set verspeelde HVS aan de gas ten door twee grove kortsluitingen in het systeem, dat Henk van Klaveren op de wisselbank bracht. Met een surplus aan gysteem jji, ^ijn hoofd liep hij als spel-, verdeler en tweede man op twee verdwaal de passes, maakte eerst Ren de Haan en later Otto Bloemberg het spelen onmoge lijk. De bal plofte op de grond en VVS reduceerde van 14-12 tot 14-14 en pakte even later de set met 16-14. VVS dat de gastheren in de score steeds lang bleef volgen, kwam in de tweede set van 4-7 op 10-8, doch had in deze set de meeste tegenstand van de HVS'ers te weerstaan en verloor ten slotte de set met 15-10. In de derde set bracht de Lei- denaar Kleingeld met lastige services zijn ploeg op 5-1. Sterk verdedigen, met leu ke momenten, bracht HVS weer het ini tiatief en via 9-5, 11-5 en 11-8 wonnen de Haarlemmers de set onbedreigd met 15-8. Ren de Haan hielp HVS na 1-4 weer naast VVS (4-4), maar pas op 5-9 zag een sluimerend HVS de ernst van de zaak en doorbrak toen het VVS-blok dat de strijd in deze set lang beheerste. Via 8-10 en 12-11 verkreeg HVS een 13-12 voor sprong. De serve ging nog over voor HVS met 15-12 en na 75 minuten speeltijd was het pleit beslecht. Behalve Otto Bloem berg excelleerde bij HVS Hans van Beers, vooral als aanvaller. Hij sloeg zelfs en kele ballen binnen een meter. Ren de Haan en Dick Drayer haalden ruim voldoen de, Joop Schultz had zijn zwakke momen ten, vooral in de defensie maar zijn sla gen zijn nauwelijks te keren en Ron Noort, die vorig seizoen door ziekte een belangrijke achterstand opliep, heeft nog moeite met het hoofdklasse niveau. Denis Law, linksbinnen van de Engelse kampioen Manchester United en be schouwd als een van de beste spelers ter wereld, zal geen deel uitmaken van het Schotse nationale elftal, dat dinsdag 9 no vember in Glasgow tegen Italië speelt. De Schotten moeten in de beide wedstrijden tegen Italië tenminste drie punten halen om zich voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap voetbal, volgend jaar juli in Engeland, te kunnen kwalificeren. Law's naam komt niet voor op de lijst van zeventien geselecteerden. De Schot heeft de laatste wedstrijd van Manches ter United door een blessure niet meege speeld, maar het staat vast dat hij wel fit zou zijn voor de interlénd van dinsdag tegen Italië, dat maandag een 6-1 over winning op Polen behaalde. Op de zoutvlakten van Utah heeft Craig Breedlove dinsdag met zijn door een straalmotor aangedreven bolide „Spirit of America" het wereldsnelheidsrecord te land gebracht op 893 km. (555.127 mijl) per uur. Het racemonster bereikte een top snelheid van 910 km. per uur tijdens de tweede van de beide snelheidsproeven. Het oude wereldrecord voor voertuigen voortbewogen door straalmotoren stond sinds verleden jaar op naam van een an dere Amerikaan. Art Arfons met 863 km. per uur. Het wereldrecord voor conventio neel aangedreven voertuigen is in handen van de Brit Donald Campbell met 647 km. per uur. De stand in de hoofdklasse luidt: HVS- 4-8, HML 3-6, DPC, Zandvliet, DTS en Libanon 2 3-4, Sigi, Concordia en de Kan- geroes 3-2, VVS 4-2, AMVJ 2 en US 3-0. Besprekingen over een fusie tussen de honkbalverenigingen VVGA en HVA zijn beëindigd met een negatief resultaat. De bedoeling van de fusie was het ontstaan van een Amsterdamse vereniging naar het voorbeeld van de Haarlem Nicols. De toekomstige naam was Amsterdam se Giants. Spelers van VVGA hadden in verband met de fusiebesprekingen een maand lan ger, tot 1 november, de tijd om over schrijvingen aan te vragen. Nu de fusie niet doorgaat hebben Van Wieringen (naar HVA), Hellingman, Koene, Schuurhuizen ■en Van de Berg (naar HOTIW) daarvan gebruik gemaakt. Eerder al hadden Gaus (naar HVA), Ferwerda (naar de Nicols) en Bouman en Kramer (naar ABC) over schrijving aangevraagd. Hamilton Richardson, heeft Sparta- coach John Heyt medegedeeld volgend seizoen niet meer voor de Spartanen te zullen spelen. Richardson wordt coach van Feijenoord. Bij Feijenoord mag hij vol gend seizoen nog niet in wedstrijden uit komen, want zijn overschrijving is niet tijdig ingediend. Na één jaar hoopt de An tilliaan echter speler-coach te worden. Zijn voorkeur gaat daarbij uit naar het werpen. Indien een Hongaars voorstel wordt aangenomen, wordt volgend jaar in Boedapest voor het eerst een atletiek- duel tussen Europa en Amerika ge houden. Het plan zal worden besproken op de vergadering van de IAAF, die op 19 en 20 november in Kopenhagen plaatsvindt. De Hongaren hebben de wedstrijd gepland na afloop van de Europese kampioenschappen, die eindi gen op 4 september. Bij een internationaal puissance-spring concours, dat was gedoteerd met 300.000 Belgische francs, werd de Nederlandse ruiter Antoon Ebben met het paard Kai- rouan dinsdag derde. Ebben maakte in de barrage, waarvoor vier combinaties zich plaatsten vier fouten. Peter Schmitz (Did.) met Amsella en Jose Alvares Bo- horques (Sp.) kwamen foutloos rond in resp. 25.9 en 31.9 sec. De tijd van Ebben was 31.5 sec. De Braziliaan Pessoa trok zich voor de barrage terug. De tweede Nederlandse ruiter Brugman met Sky High eindigde op de tiende plaats uit een veld van twintig deelnemers. (Van onze sportredactie) Marinier Tonny Breeuwer stond op een van de weinige mooie dagen in mei van dit jaar stram in de houding op het kazerneplein van de marinierskazerne te Doorn. Op eens was daar dan eindelijk, na ruim IV2 jaar het verlossende com mando van de compagniescomman dant: „Ingerukt.mars". Dat was voor de 21-jarige Breeuwer, die mo menteel linksbuiten speelt in het eerste elftal van EDO, het sein om te vertrekken. Zijn diensttijd voor goed achter zich te laten en terug te keren in de burgermaatschappij. Het betekende voor hem echter ook de rentree in het eerste elftal van EDO. Sinds ruim een jaar was hij namelijk van die plaats verstoken gebleven onder meer doordat de militaire dienst bepaald niet bevor derlijk was voor zijn conditie. Maar dit seizoen is de jonge Breeuwer in het eerste teruggekeerd. In het eer ste speelde Breeuwer al vanaf zijn 16e jaar. Daarvoor Breeuwer werd lid van EDO toen hij nog maar 6 jaar oud was kwam hij altijd uit in de topelftallen van zijn club. „Ik vind het heerlijk bij EDO. Temeer nog nu we zondag tegen Limburgia bewezen hebben toch wel te kunnen voetballen. Dat heeft de EDO-burgers weer moed ge schonken. De vorige wedstrijden, ik geef het eerlijk toe, hebben we slecht gespeeld. Maar nu gaat het gelukkig wéér uitsfétcencr. Breeuwer ziet de toek,pmst van EDO bepaald met somber tegemoet. „We eindigen in de middenmoot denk ik. Dat baseer ik dan op de wedstrijd van zondag tegen Lim burgia. We hebben echt voor de punten geknokt; op een sportieve manier. Ik geloof daarom dat, als we zo doorgaan met het goede voetbal te blijven spelen dat goede prestaties niet uit zullen blijven en dat meer toeschouwers de EDO-tri- bunes weer zullen bevolken". De tototips waren: CambuurHeerenveen 1 TubantiaF.C. Twente2 AGOVVGraafschap 3 PECZwolse Boys 1 Vitesse—NEC 1 EindhovenPSV - 2 NAC—RBC 1 TelstarVolendam - 1 DOSVelox - 3 Fortuna VI.—DHC 2 NOAD—Willem II 2 VolewijckersZaanstreek1 Holland SportADO 2 Voor de jubileummeeting, die ter gele genheid Van het 40-jarig bestaan van de Algemene Eigenaarsvereniging „De Draf- sport" op zondag 14 november in het sportpark Hilversum wordt gehouden zijn niet minder dan 167 paarden ingeschre ven. Geen wonder overigens, want het to taal op deze dag te verrijden bedrag be loopt bijna 50.000,-. Het hoogtepunt is de met 15.000,- gedoteerde en 2400 meter lange Grote Jubileum-prijs, waarin onder de 29 ingeschrevenen de Belgische cracks Ultimatum, Ulrica en Sabena behoren. Uit Frankrijk komt Nano. Alle Nederland se cracks Pigh Life II, Jour de Java, Quicksilver S, Walter Hollandia en Ger- mano zijn eveneens van de partij. Voorts is er een internationale draverij voor amatrices, waaraan zullen deelnemen vier Belgische, vier Duitse en vier Neder- lanse amatrices. Deze jubileummeeting vormt het sluitstuk van de feestelijkhe den rond het achtste lustrum van de Eige naarsvereniging, die zaterdagmiddag 13 november in „Treslong" te Hillegom een receptie besluit met een groots feest voor ruim 600 leden en gasten. De uitslagen van de koersen, die dins dagavond in Hilversum werden gehouden, luiden: Dongeprijs, afstand 1500 meter: 1. Eroe- lina (J. de Boer) 2.16.3 1.30.9, 2. Emprit S, 3. Edel Signal. Totowinnend 12.90, pl. 2,70, 2.30, 6.50, koppel 10.— covercall 7.90. Vechtprijs, eerste afd., afstand 2020 m.: 1. Zoon van Hea Scott, (H. Streng) 2.56.8 1.26., 2. Sammy Williams. 3. Astrid van Peterhof. Totowinnend 4.10, pl. 1,70, 2.50, 2.80, groepskoppel 8.50, covercall 9.40. Linge prijs, afstand 2400 meter: 1. Zoon Erebus (H. Pools) 3.28.2 1.26.8, 2. Avirt Scotch, 3. Beloma F. Totowinnend 4.20 pl. 2.4.30, 2.20, groepkoppel 10.50 covercall 13.10, trio 796.80. Criterium der vierjarigen: afstand 2400 meter: 1. Con Brio (W. Leeuwenkamp) 3.25.0 1.29.7, 2. Carlotte Six, 3. Coco S (buiten weddenschappen), 4 Conny Stuart. Totowinnend 5.80 pl. 1.60, 1.80, 1.50, groepskoppel 11.20, overcall 5.50. Amstel-prijs, afstand 1600 m. 1. Zoon van Kievit (M. Vergay) 2.11.8 1.22.4, 2. Xeres, 3. Lively Rodney. Totowinnend 15.60 pl 3.80, 6.10, 1.70 koppel 21.50 cover 25.40 Grote november-prijs 2000 m. 1. Brah- mapoetra S (J. Wagenaar jr.) 2.49.2 1.24.6 2. Amigo, 3. Arie. Win 2.50 pl. 1.30 2.40 1.40 koppel 7.70 cover 8.80 trio 151.70 Vechtprijs 2020 m, tweede afd. 1. Zea lot Hollandia (J. de Graaf) 2.56.0 1.26.3 2. Benadine, 3. Curacao. Win. 7.20 pl 1.70 1.40 1.80 koppel 10.60 cover 3.80. Totale totalisator-omzet 151.764.50.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19