Popeyus maakt beste indruk Gewijzigd Telstar moet zwak Volendam kunnen verslaan DE OPSTELLINGEN Stichting Formule Vee wil de autoracesport betaalbaar maken en jonge coureurs opleiden am Nederlandse voetbalwereld heeft WIM BELTMAN: J gebrek aan krachtige leidersl 'ff f Titelhouder driehanden - Van Oosterhout - heeft slechts theoretische kans op prolongatie Krappe zege van Spanje op Nederland Haarlemse coureur Daan Const and se nam 't initiatief Davis Cup-duel Spanje-India na eerste dag gelijk Toto uitslagen controleren? ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 11 Biljartuitslagen Basketbaltoernooi in Amsterdam begonnen Spaans overwicht Basketbaluitslagen Centrale trainingen van amateurs en UEFA-jeugd MORGEN TWEEDE BEKERZONDAG Badmintonclub Duinwijck krijgt Velsen op bezoek Derde partij van Tal en Spassky afgebroken WIM BELTMAN Jan Dassen De kans Okker ook uitgeschakeld in gemengd dubbel f Verdrietig: schudde Henny de Ruyter (in het Amsterdamse Dubois) gisteravond laat lijn tegenstander Jan Doggen de hand. Zijn zwakker geachte Bredase ri vaal had in het toernooi om het Neder lands kampioenschap driehanden in een fraaie partij geen twijfel gekend. In 55 beurten snelde hij naar de zege. Een fraaie tweede plaats op de ranglijst na twee dagen was zijn beloning. Slechts tweede, want Herman Popeyus was niet te gena ken. 's Middags werd Sweering duidelijk teruggewezen en 's avonds had Soeterboek geen kans. Toch kwam de man uit Zwijn- drecht niet zo eenvoudig aan de zege. Hij kende ogenblikken waarop alles lukte, maar ook momenten waarop hij niet-he- grijpend de in de ruimte wegijlende speel bal nastaarde. Zijn algemeen gemiddelde zakte door zijn laatste partij enigszins. Toch heeft hij nog kansen genoeg om met een moyenne van boven de 1.000 te eindigen. Runner-up werd dus Jan Doggen, die alleen zijn openingspartij tegen Popeyus verloor. Tiest Brosens, de sensatie van de eerste toernooidag. ging met twee ca ramboles verschil ten onder, 's Avonds, in de vierde ronde, toonde Doggen aan dat zijn vastheid onder de spanning van het voorgaande duel niet had geleden. Inte gendeel. met werkelijk prachtig drieband- spel drukte hij De Ruyter ver weg: 28-43 na 40 beurten. Waalwijkse Henny die ver schillende ballen het zo gewenste doel op een millimetertje zag missen, poogde met va banque-spel terug te komen. Even leek hij succes te hebben. In de 49ste beurt had hij de kloof bijna overbrugd (44-46). Op dat moment herkreeg Doggen zijn zelf- Popeyus; op weg naar de titel? Een met circa 2000 toeschouwers goed bezette Apollohal is gisteravond getuige geweest van een uitstekende, veelbeloven de start van het vierlandenbasketbaltoer- nooi. In een bijzonder enerverend en op hoog peil staand duel liet Nederland op openeningsavond de eer met miniem ver schil (93-92) aan de Spanjaarden. Nederland ging tegen Spanje voortref felijk van start. De Spaanse man-verdedi- ging moest lijdelijk toezien hoe de door Lagerweij, Bruin en Sterker gelanceerde Wim Franke naar hartelust kon scoren, terwijl ook Bruin met zijn nuchtere af standstreffers het zijne tot de oranjesco re bijdroeg. Nederland leidde met 10-3 toen de Spaanse coach in een overigens nog vergeefse time-out vluchtte. Rij 25-13 r.a acht minuten volgde een Nederlandse ti me-out en enkele spelerswisselingen. Het volkomen falen van Boot en Pouw gaf de Spanjaarden de kans sterk terug te ko men. Het werd 34-26 en Nederland ge bruikte zijn tweede time-out. Ook het in zetten van De Haan baatte niet en de Spanjaarden kwamen steeds dichterbij. Via 44-40 mocht Nederland de handen dichtknijpen dat er bij rust nog een 46-43 op het scorebord stond. De Spanjaarden gingen echter na de hervatting door en bij 62-63 nam Spanje voor het eerst de leiding. De Spaanse voor sprong groeide zelfs tot 79-70 en leek te groot om nog in te lopen. Nederland her vond zich echter en in een baaierd van enthousiasme werd de Spaanse voorsprong eer kleiner. Het werd 89-86 en 91-90 op een moment dat Sterker en Lagerweij reeds hun vijf de fout hadden opgelopen. Toen kreeg scherprechter Rodrigues twee strafwor pen te nemen, deze kans liet de Spaanse uitblinker zich niet ontnemen. Hij bracht zijn ploeg op 93-90 en het doelpunt van Franke in de laatste sekonden betekende dus voor Nederland niet meer dan een overigens zeer eervolle 93-92 nederlaag. Uitblinkers aan Nederlandse zijde: Fran ke 22-21; Lagerwij: 4-9 en Jan Bruin Du- rian; 9-8; Alocen: 7-5. De Belgen geïnspireerd door een gran dioze Steveniers leken hun duel tegen Fin land te zullen winnen, maar de onverzet telijke Scandinaviërs wisten niet van wij ken en slaagden er zelfs in de slotfase in de Belgische schoonhoudsfoutj es afdoende af te straffen en een fraaie zege te be halen (73-69). De uitslagen van de gisteravond in het distrikt Haarlem gespeelde basketbal^ wedstrijden luiden: Dames: Exercitia 2-Typhoons 17-27, Exercitia-Akrides 38-19, HCK-HOC 2 28-4 Heren: Typhoons 4-Schoten 53-40, White Stars 2-Typhoons 3; 45-45 (onder protest), Typhoons 2-Tornado 46-45. VOETBAL. De Dordtse scheidsrechter A. Boogaerts zal op 10 november in Namen de wedstrijd België BLuxemburg leiden. Hij zal tevens arbitreren in de ontmoeting tus sen Leeds United en Leipzig in Leeds in het toernooi van de jaarbeurssteden. J Barmentlo (Arnhem) en K. Brouwer (Schie dam) ac dsteren hem bij deze wedstrijd. Op 16 november wordt, eveneens in het toer nooi der jaarbeurssteden, in Liverpool de wedstrijd EvertonUjpest Dozsa (Boeda pest) gespeeld, die zal worden geleid door L. van Ravens (Schiedam) met assistentie van A. Bom (Den Haag) en J. Dorpmans (Arnhem), is het drieband-spel nu eenmaal. Van Oosterhout 60 58 7 1.034 Soeterboek 43 58 5 0.741 Brosens 52 68 4 0.764 Doggen 60 68 7 0.882 Teegelaar 46 77 5 0.597 De Ruyter 60 77 6 0.779 Sweering 35 58 5 0.603 Popeyus 60 58 5 1.034 Sweering 40 57 5 0.701 Brosens 60 57 7 1.052 Van Oosterhout 40 65 4 0.615 Teegelaar 60 65 7 0.923 Popeyus 60 65 5 0.923 Soeterboek 44 65 5 0.676 De Ruvter 47 55 4 0.854 Doggen 60 55 5 1.090 De stand na twee dagen 1. Popeyus 8 pnt. 0.983 2. Brosens 6 pnt. 0.882 3. Doggen 6 pnt. 0.869 4. De Ruyter 6 pnt. 0.866 5. Van Oosterhout 4 pnt. 0.842 6. Teegelaar 2 pnt. 0.800 7. Soeterboek 0 pnt. 0.749 8. Sweering 0 pnt. 0.685 vertdbuwen. Zes keer kwam hij nog aan stoot. Met 4, 1, 3, 4, 1, en 1 caramboles rukte hij op naar de bevrijdende finish. Titelhouder Cees van Oosterhout die al leen nog een theoretische kans op prolon gatie heeft zag zijn illusie tegen Teege- laar vervliegen. De 42-jarige Rotterdam mer was gisteravond sterker dan de bil jartfabrikant uit Amsterdam. „Ik ben te druk bezet," zei Cees na afloop. „De za ken eisen mijn aandacht te veel op." Daar had hij 's middags kennelijk geen last van gehad. In de middagpartij tegen Soe terboek biljartte hij met een gemiddelde van 1,034. Toen kon alles wel. Maar ja, dat Voor de op 9 november in het sportcen trum van de KNVB te Zeist te houden centrale training van geselecteerde spe lers voor het Nederlands amateurelftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: Bes (Zilvermeeuwen), Bravenboer (Neptu- nus), Lagendijk (CVV), Koning (JOS), Bregman (JOS), Holben (Rios'31), De Wit (ZVV), Walstock (Sittardia), De Vos (Middelburg), Tahlplatz (Quick'20), Bol len (Ajax), Oldenburger (Emmen) en Diertens (Noordster). De dag daarop, 10 november, is er in Zeist een centrale training voor de UEFA-jeugd, waarvoor zijn uitgenodigd: Mathijsen (RBC), Schneider (Go Ahead), v.d. Bungelaar (NEC), Wijngaarde, Van Gelder en Graumeijer (allen Feijenoord), Ooms (Willem II), Dekker (RCH), Geur- ten (MVV), Koopman (Telstar). Stovers (Noad), Hoekema (Cambuur), Manders (Eindhoven), Dirven (Velox), Boszhard (De Volewijckers) en Renswouw (DOS). Zondag wordt de tweede helft van de badmintoncompetitie ingezet. In de bad- mintonhal in Haarlem duelleert Duinwijck zondag met „Velsen". De interessantste partij zullen Boudewijn Ridder en Pim Seth Paul spelen. Haarlem krijgt bezoek van HBC'57. Een kleine Haarlemse over winning houden we voor mogelijk. Duin wijck 2 en 3 gaan op bezoek bij hun grootste rivalen. Duinwijck 2 bezoekt Ven- lo en het derde van de Duinwijckers is gast van het Haagse Drop Shot. Haar lem 2 trekt naar het vrij sterke Eindho ven. (Van onze sportredactie) Morgen is het weer bekerzondag voor de Nederlandse semi-profs. Telstar zal dan zijn tweede zege kunnen behalen RCH was enige weken geleden het eer ste slachtoffer van de Ï.Tmuidenaren op het momenteel niet in al te beste vorm verkerende Volendam, dat nauwe lijks illusies koestert op een overwinning. Op maar liefst drie plaatsen is Telstar voor morgen gewijzigd. Hassie van Wijk is geblesseerd, Pirovano en De Vries zijn gepasseerd. Respectievelijk Van Eg- mond, op de linksbackplaats en Clement, op de linksbinnenplaats hebben hun plaat sen ingenomen. Daarvoor was het nodig dat binnenspeler Carlos een stapje terug deed en als linkshalf zal fungeren. De Haarlemse semi-profclubs hebben hun opstellingen praktisch allemaal het zelfde gelaten. Bij Haarlem, dat het Am sterdamse Blauw Wit ontvangt, is Ver sluis weer terug in het elftal. Hij ver vangt Maas. Berendregt, die vorige week linkshalf stond zal nu in de achterhoede opereren. Ook RCH heeft, noodgedwon gen overigens, zijn team op een plaats gewijzigd. Meyer die geblesseerd is wordt vervangen door Croes wiens schor sing achter de rug is. Dit had tot ge volg dat Koers nu op zal treden in de voorhoede en wel als speerpunt. RCH komt in het veld tegen het wisselvallige Alkmaar. EDO is de enige ploeg die zijn team ongewijzigd laat aantreden tegen DWS. En terecht. Manager Van Oest, en met hem alles wat EDO is was zeer tevreden over de wedstrijd die EDO zondag bij vlagen zelfs bijzonder goed speelde en uiteindelijk won. Telstar heeft dus wel een grote kans op winst tegen Volendam. dat ook de eigen aanhang nog niet heeft kunnen overtui gen. Tegen Telstar speelt morgen de vol gende formatie: C. Tuyp; Plat, J. Jonk, Schilder en Karregat; Hoogland en A. Tuyp; Kras, J. Pelk, Tol en S. Mühren. De derde partij van de finale van het kandidatenschaaktoernooi, waarin de Russen Tal en Spassky tegen elkaar uit komen, is vrijdagavond na 41 zetten af gebroken. Spassky die een punt op zijn rivaal achterstaat in deze tweekamp, heeft in de afgebroken partij een pion meer dan Tal. Telstar (thuis tegen Volendam): Jen se, Bakker, Brom. Kort en Van Eg- mond; Althof en Carlos; Van der Kuil, André, Clement en Dikstaal. RCH: (uit tegen Alkmaar: Van der Meeren; Croes en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Hendriks, Franz, Koers, Maslo en Van Doesselaar. EDO (uit tegen DWS): Dekker; Dis- selköter, Nijman. Krooder en Berends, Hup en van der Putten; Koek, Peters, Slisser en Breeuwer. HAARLEM (thuis tegen Blauw Wit); Poldervaart; Wentink, Koster, Beren- dregt en J. Smit; Duyster en Ver- sluys; A. Smit, Bosdijk, Couperus en Jonker. Het heeft er alle kans van dat Alk maarRCH weieens een heel vreemde wedstrijd zou kunnen gaan worden. Alk maar, bekend propagandist voor alles be halve bekervoetbal, heeft zijn elftal voor deze wedstrijd maar eens aanzienlijk ge wijzigd. Er zal onder meer met tenmin ste twee zo niet drie of vier spelers woi den geëxperimenteerd waardoor bovenal van een hecht team geen sprake kan zijn. De opstelling van Alkmaar is waar schijnlijk: Dronkers; H. Tijm, Kesselaar, J. Visser en Rijnders; S. Tijm en Maier; Lefering, De Winter. Beets en Van Rijs- sel. Alkmaar heeft de eerste bekerwed strijd, tegen Volendam verloren. Zoals bekend zijn Alkmaar, Volendam, RCH en Telstar in een poule ingedeeld waar van de winnaar naar de laatste zestien overgaat. EDO, Haarlem, DWS en Blauw Wit zijn in een andere poule ondergebracht. EDO hoopt door goed spel de verwachte ne derlaag tegen DWS draaglijk te houden. De opstelling van DWS is jngewijzigd in vergelijking met vorige week: Jongbloed; Flinkevleugel, Israel, Weijers en Pijl man; Burgers en Vonhof; Van der Loop, Geurtsen, Boogaard en Rensenbrink. Haarlem krijgt Blauw Wit op bezoek en dat Blauw Wit heeft nog geen opstel ling bekendgemaakt. Dat gebeurt pas na de training van vandaag. Blauw Wit speelde tegen DWS gelijk. Haarlem deed dat tegen EDO ook. Haarlem wan die eer ste ontmoeting van EDO. (Van een onzer verslaggevers) Op het circuit van Zandvoort heeft gistermiddag de gloednieuwe Stichting For mula Vee, een stichting, die zich ten doel stelt jonge autocoureurs op te leiden en ook het autoracen met betaalbare renwagens mogelijk te maken, zijn plannen uiteengezet en zijn eerste veld van vier leswagens gepresenteerd. De autorensport verheugt zich de laat ste jaren in een toenemende belangstel ling. Dat blijkt uit het grote aanbod van renners en materiaal tijdens de nationale en internationale sportwagenraces die de Nederlandse Autorensport Vereniging elk seizoen weer op het Zandvoortse circuit organiseert. Een grote handicap voor jon ge en dikwijls financieel minder draag krachtige coureurs was altijd dat het autoracen een nagenoeg onbetaalbare sport is. zorgde voor voldoende pk's om dit ranke wagentje op het Zandvoortse circuit ron detijden van ongeveer twee minuten te laten draaien en het was duidelijk dat hiermee jong autominnend Nederland een kans werd geboden. Het moest allemaal nog in goede banen geleid worden en dat was in vertrouwde handen bij de Haarlemse coureur Daan Constandse, die reeds enkele jaren ge leden in onze krant zijn plannen uiteen zette om in Nederland te beginnen met autoraces met standaardwagens, waar door niet slechts de snelheid van de auto bepalend zou zijn voor het wedstrijdresul taat, maar vooral de stuurmanskunst van de coureur. Daan Constandse kreeg nu ook zijn f m mm Enkele jaren geleden heeft men ge tracht daar verandering in te brengen door het invoeren van de formula junior klasse, maar die is inmiddels al weer zo geperfectioneerd, dat ook net deelnemen aan autoraces hiermee een zeer dure aangelegenheid is geworden. Het vorige jaar kwam er een nieuwe formule in Nederland, de Formula Vee. De formule bestaat uit wagens met een monopostochassis, aangedreven door een standaard Volkswagenmotor en opge bouwd uit normale Volkswagenomponen- ten, waaraan slechts enkele wijzigingen mogen worden aangebracht. Rijders als Ben Pon, de gebroeders Van Lennep, Wim Loos en enkele andere be kenden op de circuits, toonden wat er met deze nieuwe formule allemaal mogelijk was. De luchtgekoelde Volkswagenmotor Advertentie Telef. Nieuwsdienst A.N.P. 06222-333 Zondags na 16.30 ..Schuif de schuld niet op trainers of spelers. De ma laise, waarin het Nederlands voetbal zich bevindt is al leen te wijten aan de manier waarop het geleid wordt. Te veel bestuurders moeten zich koesteren in de warmte van prestaties van anderen spelers en trainers om dat zij zelf in hun gewone leven geen opmerkelijke pres taties hereiken. Te veel leiders stralen van trots als er een voetbalpoort voor ze opengaat omdat ze in hun ge wone leven nog geen onderdeurtje kunnen open trappen. Hun geluk, hun zelfrespect is afhankelijk van de presta ties van ondergeschikten. Daarom treden zovele leiders met schroom een kleedkamer binnen. De Nederlandse voetbalwereld heeft geen gebrek aan goede trainers, noch aan talentvolle spelers, maar aan krachtige leiders, die hun prestige putten uit onafhankelijkheid en vak kennis". De stem, die deze woorden door de grote woonkamer van een bungalow in Deventer doet klinken is uniek in de Ne derlandse voetbalwereld. Spelers hebben die stem vlak naast zich op het veld ge hoord of vanaf de coachbank horen schal len. Het is de „beroemde" stem van de vroegere internationale scheidsrechter en ex-manager van Go Ahead Wim Beltman. Niemand mag het de tegenwoordige KNVB-bes'tuurders kwalijk nemen, dat zij de geforceerde overgang naar het semi- professionalisme niet hebben kunnen bij benen. Wel is het ze kwalijk te nemen, dat zij nu nóg steeds achter de feiten aanlopen. Terwijl het internationale voet bal elke dag professioneler wordt lijkt het alsof sommige functionarissen en clubleiders elke dag amateuristischer worden Bouw een administratieve staf die er onder leiding van de zeer kundige Lo Brunt eigenlijk al is met daarnaast een technische staf onder lei ding van een directeur. Geef die directeur dan echter ook alle bevoegdheden en verantwoordelijkheden. Ik zie hem als een manager-coach. Naast hem staat de bondstrainer, de voetbalvakman qua tech niek en tactiek. Die trainer moet kunnen rekenen op een team van districttrainers en van een goed scouting-apparaat. Die districttrainers moeten zich vooral op de jeugd werpen, de talenten zoeken, die in kleine groepen kweken en koesteren, 't Hoeft geen betoog, dat teams als UEFA-ploeg, Militair Elftal, Jong-Oranje prachtige „bakken" zijn. GEORGE KESSLER werkt al op die manier. Prach tig. Maar als die man volgend jaar bondscoach wordt met dezelfde bevoegd heden als de huidige of de verdwenen coaches, dan heb ik medelijden met hem! De directeur-manager moet een NE DERLANDER zijn, een buitenlander kan niet in de huid van een Nederlandse voet- halier kruipen. Elke voetballer heeft zijn eigen karakter, eer en persoonlijkheid. Elke speler heeft zijn eigen zwakheden. Die manager moet van alles op de hoogte zijn, moet alles van zijn spelers weten, maar als het kan ook alles van de tegenstander. Een managersbaan is een full-time job. Misschien zelfs meer dan dat. Hieruit volgt ook, dat dat gesol met Denis Neville wel op een fiasco uit MOEST lopen. Niet Neville is aan dat fiasco schuldig, maar de bond die hem in die donkere put gooide. Neville is al leen maar zo dom of ijdel geweest om erin te stappen. Zo'n vakman had beter moeten* weten! Niet de jongens, die nu als betaalde spelers over de velden draven in verte genwoordigende teams. Die zijn alle maal zwaar over het paard getild. Als onze voetballers een greintje zelfcritiek hebben dan noemen ze zichzelf prullen. Vraag maar eens welk gevoel de Feije- noorders kregen, toen ze in het veld in de nabijheid van veteraan Puskas liepen. We praten toch over internationaal voet bal, niet? We willen ons toch meten met andere landen. Waarom niet. Het is de schuld van de leiders dat ze zijn, zoals ze nu zijn: over het paard getilde prul len, jongens die het minst voor hun sport doen, maar het meeste kapsones hebben. De clubleiders, de omgeving en de pers mensen hebben ze zo gemaakt. Door kortzichtigheid zijn we beland waar we nu zijn: nergens! Het Ajax-bestuur heeft zich afzijdig ge houden van de beslissing van Groot, Kei zer en Prins om zich niet meer te laten kiezen voor het Oranje-team. Waarom? Omdat ze zich van die jongens afhanke lijk voelen. Omdat ze niet als officieren boven hun soldaten staan. Ik had ze naar Neville teruggestuurd of ze ook uit mijn elftal gegooid. Zijn dat teamspelers, colle ga's die samen een stuk brood moeten verdienen, samen moeten knokken om dat stuk brood te beleggen! Ook Kruiver en Schrijvers hadden er van mij langs ge kregen. Is die Schrijvers een aanvoer der? Als hij dat werkelijk was had hij op het veld naar die spelers toe moeten ren nen en ze een veeg uit de pan moeten geven. Achteraf zeuren tegenover pers mensen noem ik alleen maar laf. Wil men in Nederland tot beter voetbal komen dan zal de hele mentaliteit anders moeten worden. Dan zal men vele clubs, die onderaan voortsukkelen op de schroot hoop moeten gooien, omdat zij de groei tegenhouden en talenten laten verstikken, dan zal men voor het internationale voet bal een goed peloton soldaten moeten vor men, onder leiding van goede deskundige officieren. Geef die mensen dan de beste wapens, de beste verzorging eneen hecht thuisfront, dan willen jongetjes als Piet Keizer graag in dat peloton mee- marcheren, omdat ze dan weten waar voor ze vechten, omdat dan het woord „Nederland" een heel andere klank, een heel andere betekenis krijgt". De formule Vee-wagens op het cir cuit van Zandvoort voor een proef rit. kans. Hij riep de Stichting Formula Vee in het leven, trok enkele sponsors aan, zocht contact met Autopon in Amers foort, en thans is het zover dat de nieuwe stichting met haar activiteiten kan be ginnen. Waar bestaan die uit? In de eer ste plaats wil men bevorderen dat het goedkope autoracen met volkomen gelijk waardige wagens ook in Nederland in Amerika is het „racing on a budget" al enkele jaren populair zou worden be vorderd. In de tweede plaats wil men jonge coureus aantrekken en opleiden om hen in deze klasse naar de top te hrengen door lessen in de ware coureurs technieken. De stichting beschikt thans reeds over een aantal gerenommeerde in structeurs, waaronder Daan Constandse, Ben Pon en Gijs van Lennep. Tijdens een persconferentie, die gister middag bij het circuit van Zandvoort werd gehouden, heeft de directeur van het circuit en autosportkenner bij uitstek Han Hugenholtz een warm aanbevelings woord gesproken. „Hier ligt de kans voor jonge coureurs om een echte renwagen te leren besturen," aldus de heer Hugen holtz. Tijdens de presentatie van de eerste vier leswagens toonden de genoemde rij ders op het Zandvoortse circuit wat er allemaal met deze Formula Vee's moge lijk is. Daan Constandse vertelde tijdens de persconferentie nog dat het inschrijfgeld voor de cursus honderdvijftig gulden be draagt en het lesgeld voor een les van vier uren, dertig gulden. Het adres van de nieuwe stichting is Herenweg 118 in Heemstede. De eerste cursus start cp zaterdag 20 november en het /olgend jaar tijdens de races van de N.A.V. hoopt de stichting met haar cursisten al goede re sultaten te boeken. Ramanathan Krishnan heeft India door een overwinning met 6-2, 6-0, 6-1 op Juan Gisbert in het eerste enkelspel van de in- terzone-finale van het toernooi om de Da- vis Cup tegen Spanje te Barcelona een voorsprong van 1-0 gegeven. In het twee de enkelspel zegevierde de Spanjaard Manuel Santana in drie sets: 6-0, 6-4, 6-4, over de Indiër Mukerjea, waarmee de eerste dag werd afgesloten met gelijke stand: 1-1.De winnaar van de wedstrijd Spanje-India komt in de Challenge round uit tegen de bekerhouder, Australië. Tom Okker is ook in het gemengd dub bel van de tenniskampioenschanpen van Queensland uitgeschakeld. Samen met zijn partner, de Australische Gail Sher- riff, verloor hij in de kwartfinale met 6-3. 6-3 van hel Australische dubbel Owen Da vidson en Madonna Schacht. WIELRENNEN. Het Belgische koppel Van Steenbergen-De Loof heeft met 269 punten de zesdaagse van Madrid gewon nen voor de Spanjaarden Tortella en Eraandonea met 174 punten en de com binatie Gillen-Carrasco met 106 punten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11