DR. W. DREES IN INTERVIEW'. Regering is in haar toelichting aanvankelijk te sober geweest Monarchie niet in gevaar Kort en bondig AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND it Aanvaller van Frans Bouwmeester op vrije voeten Passagiersschip als havenvakschool Vragen over bouw van fabriek aan B. en W. van Amsterdam Sloper overleeft val uit vijfde etage Grote expositie van konijnen en vogels in Amsterdam Amsterdamse P.v.d.A.- jongeren protesteren Après-ski hent u heeljon werall 95: Meer wind Chauffeur afgewezen als huurder Doden in het verkeer ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning eisen-IJ muiden Beverwijk (X ervolg van pagina 1) j der en met evenveel begrip /oor de con p, stitutionele verhoudingen. In de West en ur. Drees, die als mimster-presi- ook elders in de wereld heeft de prinses dent tien jaar lang onze naoorlogse een bijzonder goede indruk gemaakt. In coalitiekabinetten heeft geleid en dus ?ns lan,d heeft zi^ van een levendige be beschikt over een ruime ervaring to. P"> zake de verhouding tussen kroon en kabinet, is niet helemaal gelukkig -4 msterdam met het tijdstip waarop de regering n„ bekendheid hoeft nonnv.n li De stell!ng dat het huwelijk van de en heid heeft gegeven aan enkele kroonprinses in Amsterdam, als hoofd Dewyzen van de goede gezindheid stad van Nederland, gesloten moet wor van de heer Von Amsberg. „Het was den. gaat volgens dr. Drees niet op. „Als beter geweest als de regering eerder leze .stellinS waar was dan zouden de meldincr had noma,u j i Oranjes, door niet in Amsterdam te trou- m Idmg had gemaakt van de werk- ven, de afgelopen anderhalve eeuw heel Kring van de heer Von Amsberg bij wat onjuistheden hebben begaan", zo is de joodse advocaat te Hamburg, van ziin argumentatie zijn wens om als diplomaat naar Is- n„ j rael it> worden iDr- Drees is van mening dat de rege gezonden en van ring er in dit geval verstandiger aan had zijn stellingnemen in de diplomatieke gedaan door niet Amsterdam te kiezen dienst tegen nationaal-socialistische aAs Plaata voor de sluiting van het huwe- opvattingen", meent hij. l'ik- „Maar nu Amsterdam gekozen is 1 moet men deze keuze eerbiedigen. Het- .zelfde moet trouwens gelden voor de be- men alIe£" van «in zwaren tegen het huwelijk Als het toe- 1 fe ebrmacht. Deze ande stemmingsontwerp eenmaal is aanvaard S ale t0ch ,van wezenIiJk be- moet ook deze beslissing worden ge lang zijn, werden pas later bekend. Mis-1 schien zouden de gevoelens van velen an ders geweest zijn als deze feiten eerder vermeld waren." Volgens dr. Drees is de soberheid van de aanvankelijk door de regering" gege- ven toelichting wellicht het gevolg van een onderschatting van de scherpte van de bezwaren. Dat de regering ook het aantal bezwaarden heeft onderschat ge looft hij niet: „dat aantal zal waarschijn lijk niet groter zijn dan het resultaat I De rechtercommissaris bij de rechtbank van het opinie-onderzoek doet vermoe- 'n Breda heeft een 25-jarige Turk, die *egt hij. ervan verdacht wordt in de nacht van 24 op 25 oktober de 25-jarige Feijenoord-spe- Geen voldongen feit Frans Bouwmeester en diens negen tienjarige neef en naamgenoot in Breda Het verwijt dat prinses Beatrix rege- te hebben geschopt en met een bierglas in ring of parlement voor een voldongen ^et gezicht te hebben geslagen, op vrije feit heeft geplaatst deelt de heer Drees voeten gesteld. niet. „Men kan moeilijk verwachten dat De man, zal zich te zijner tijd voor zij de regering van haar gevoelens in de meervoudige kamer van de rechtbank kennis stelt voordat het paar het onder- in Breda moeten verantwoorden, ling eens is geworden.." Aangezien de bouw van een tweede ha- Men zal in deze zin altijd voor een vol dongen feit geplaatst worden namelijk dat de bedoelingen van de aanstaande verloofden vaststaan. Er was in geen enkel opzicht sprake van een voldongen nI vcüvakscho'öl"inURotterdamC'nog'eg«iiirnë L met verloofd voor- tijd op rich zal laten wachten."heeft het kennis hadden'ostein Pannen in ministerie van Onderwijs en Wetenschap Drees mlent dat d f f w pe" in samenwerking met het ministerie de raadnleein^deen h t L- 1' f u 3 van Financiën de Stichting Vakopleidin- de eefeeenheid hehherf o h d" voldoen-1 gen Havenbedrijf in Rotterdam in staat ttlKf mhw g ev1en; Besteld een groot passagiersschip te ko- wh Lt nilt ze^wn dat6h tV«n' Nfi Tr,ll]k pen waarin de tweede havenvakschool zal vol dat niet zeggen dat het gemakkelijk :s worden gevestigd. Het schip is de „Cici- ta ze8gen, maar een andere lia" van de Engelse Anchor Line var positie kan men met verwachten." 11.172 ton. Het is gebouwd in 1938. Plichtsgevoel Het is de bedoeling dat de „Cicilia", die 1. n i-j 1 nog in de vaart is, omstreeks 4 januari nme^ Beatrix heef tijdens haar in Rotterdam zal arriveren, waar het door ^imuAdi °JP - 4Vfjrlovingsdag ge-1 een Rotterdamse scheepswerf voor zijn zegd dat zij, indien gesteld voor een keu ze tussen haar plichten en haar wensen, zonder meer haar plichten voor zou hebben laten gaan. nieuwe bestemming geschikt zal worden gemaakt. De verwachting is dat de „Cici lia" in het voorjaar reeds als school in gebruik kan worden genomen. Dr. Drees merkte in ons vraaggesprek op dat dit van een groot plichtsgevoel ge tuigde, maar dat het zeer verdedigbaar zou zijn als in een dergelijk geval het huwelijk wel zou zijn doorgegaan (dus zonder parlementaire toestemming, waar door de erfopvolging door prinses Bea trix onmogelijk was geworden). „Maar dan zou het Nederlandse volk zo voegde hij er met nadruk aan toe, „de Hddt'lem opvolging prijs geven van een prinses die getoond heeft Nederland bijzonder goed te kunnen representeren met even veel toewijding en beleid als haar moe- eerbiedigd ook door de ondertekenaars van de petitie." Publiciteit Het valt niet te ontkennen dat de pu bliciteit rondom de verloving van prinses Beatrix en de heer Von Amsberg van groot belang is geweest. Dr. Drees vindt het televisie-interview een gunstig voor beeld van goede publiciteit: „Het is in dit geval heel gelukkig dat men prinses Beatrix en de heer Von Amsberg heeft gezien en gehoord. Maar ik ben niet van mening dat zo jets gewoonte moet wor den. Dergelijke vraaggesprekken met le den van het vorstenhuis moeten uitzonde ring blijven." Toekomst monarchie Hoe ziet dr. Drees de toekomstmoge lijkheden van de monarchie? Zijn uit spraak daarover is zeer beslist. „Ik be schouw de monarchie niet in enigerlei vorm in gevaar." „Natuurlijk, er zijn ook in ons land voorstanders van een republiek en ue discussies zijn opener geworden. Het gaat echter, dunkt mij, ook bij wie in begin sel republikeins gezind zijn in het alge meen niet erom in de naaste toekomst het koningschap te doen verdwijnen. En in de grote meerderheid /an ons volk leeft een grote sympathie voor het vor stenhuis." Hij wijst in dit verband op het gevoel van eenheid dat is gegroeid tijdens en door het bewind van de drie achtereen volgende vorstinnen: koningin Emma als regentes, koningin Wilhelmina en konin gin Juliana. „Het zou zeer te betreuren zijn als die stemming van eenheid zou verdwijnen", zo is zijn conclusie. Het Amsterdamse gemeenteraadslid Bovenkerk (P.S.P.) heeft B. en W. schrif telijk vragen gesteld over mededelingen in de pers betreffende de bouw van een fabriek van Marbon Chemical Division in het westelijk havengebied. Deze bouw zou reeds zover zijn gevor derd dat het stalen skelet van het fa brieksgebouw en een deropslagtanks overeind staan. Hoe is het mogelijk, zo vraagt het raadslid B. en W., dat deze werkzaamheden zijn uitgevoerd terwijl de gemeenteraad in dezen nog geen enkel voorstel heeft bereikt, laat staan beslui ten heeft genomen. De heer Bovenkerk wil weten of B. en W. het juist achten dat terwijl de gemeenteraad zich nog niet heeft uitgesproken over de vestiging van een petro-chemische industrie in het wes telijk havengebied, buiten de raad om de gelegenheid is gegeven een dergelijk fa briekscomplex te stichten. Indien het juist is dat de giftige afval- produkten, afkomstig van genoemde fa briek. via een pijpleiding zullen worden geloosd in het water van de Jan van Rie- beeckhaven wil de heer Bovenkerk weten of B. en W. dit niet in strijd achten met de eisen die moeten worden gesteld ter waarborging van de hygiëne van het milieu. De 27-jarige sloper B. YVeenink uit Groningen, bezig met hijswerk in de Wes ter suikerfabriek te Amsterdam, heeft een val uit de twintig meter hooggelegen vijf de verdieping overleefd. Hij struikelde op het moment waarop hij omlaag zou worden getakeld doch had het geluk nog juist op tijd de hijslijn te kunnen grijpen. De man droeg dikke slo pershandschoenen zodat hij zich pijnloos kon laten zakken. Bij het neerkomen in een stapel ijzer- afval brak hij zijn rechteronderbeen. Terwijl vroeger het fokken van hoen ders, konijnen, sierduiven, siermuizen of siervogels vooral een liefhebberij was van bovenzestigers, wordt de gemiddelde leeftijd van degenen die het fokken tot hun hobby hebben gemaakt, steeds lager. Ze ligt thans omstreeks de 45 jaar. Ook de tegenwoordige welvaart spreekt een woordje mee. Dit zei de secretaris van Ornis, de Am sterdamse vereniging van liefhebbers en fokkers van hoenders, konijnen, duiven, sier- en watervogels, de heer A. W. G. Often A Zn, ter gelegenheid van de lan delijke tentoonstelling van deze dieren, die tol en met zondag in het gebouw Frascati te Amsterdam wordt gehouden. Er zijn niet minder dan 1230 dieren in geschreven, ruim driehonderd meer dan voor de vorige tentoonstelling. 225 dieren moesten wegens plaatsgebrek worden ge weigerd. Frascati zit dan ook tot het plafond toe vol. De inzendingen van tachtig grote hoenders, driehonderd krielhoenders, vierhonderdzestig konijnen, honderdne gentig sierduiven, tweehonderd siervo gels, cavia's en siermuizen komen uit het gehele land. onder andere uit Texel, Ol- denzaal en Groningen, maar het meest uit de omgeving van Amsterdam (veer tig percent). De gisteravond gehouden vergadering van de federatie jongerengroepen P.v.d.A. afdeling Amsterdam, heeft besloten de Tweede Kamerfractie van de P.v.d.A. schriftelijk in kennis te stellen van haar afwijzende mening inzake de keuze van Amsterdam voor het huwelijk van prinses Beatrix. De afdeling Watergraafsmeer van de Partij van de Arbeid heeft met 24 tegen 17 stemmen en een aantal onthoudingen een motie aangenomen, waarin er bij de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer op wordt aangedrongen geen steun te verle nen aan het geven van toestemming voor het, huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Advertentie Het jonge figuur in durvende overall van groen, rood of zwart helancaweefsel, gecombineerd met een coltrui of blouse. Voor de maat 42. En zo veel meer aparte wintersportmode Haarlem - Grote Houtstraat 28-Telefoon 02500-11912 Utrecht - Oud Kerkhof 48 hoek Korte Jansstraat Telefoon 030-27856 Overleden. Eén der drie slachtoffers, de heer J. Haak, die bij de ontploffing in de fabriek van Honig n.v. op 17 okto ber ernstige brandwonden opliep is in een ziekenhuis te Zaandam overleden. Hij was pas enkele weken bij Honig werkzaam. Niet denigrerend. De minister van Justi tie ziet geen aanleiding voor een aan merking op een officier /an Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, die bij de berechting van een Surinamer zou heb ben gezegd: „Die middelen horen mis schien in de rimboe thuis, maar niet in Amsterdam." De minister heeft de over tuiging, dat de officier iedere bedoeling om te denigreren vreemd is geweest. De minister antwoordde dit op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Bron- gersma (P.v.d.A.). Ere-doctoraat. De universiteit van Bazel, heeft een eredoctoraat in de filosofie verleend aan prof. dr. R. W. Zand- voort, emiritus hoogleraar in de En gelse taal- en letterkunde aan de rijks universiteit te Groningen. Prof. Zand- voort is reeds ere-doctor van de uni versiteiten van Gothenburg en van Gent. Slechte vloeren. In de nieuwbouw van het beddenhuis van het Julianaziekenhuis te Apeldoorn kosten ongeveer vijftien miljoen gulden is gebleken, dat alle vloeren met een totaal oppervlakte van 3000 m2 van een dusdanig slechte kwali teit zijn, dat ze moeten worden uitgebro ken en vervangen door nieuwe. Primeur voor Amsterdamse lagere school- Op 12 november zal het eerste talen practicum op een openbare lagere school in Nederland worden geopend. De school, die deze primeur heeft is de Parelschool in Amsterdam-oost, waar kinderen van negen tot twaalf jaar na schooltijd de Franse taal kunnen leren spreken. Recreatiecentrum Leimuiden. Aan de West einder plassen bij Leimuiden zal in de toekomst een recreatiecentrum met jachthaven verrijzen. Dat is mogelijk geworden door het besluit van de Aals- meerse raad een perceel water en riet land te kopen van de gemeente Lei muiden en dit te verpachten aan de n.v. maatschappij tot exploitatie van het Prinsessenpavilj oen Westeinder plas sen. Notaris. Tot notaris te Uithoorn is be noemd L. M. van Geest, kandidaat-nota ris te Hillegom. Het K.N.M.I. deelt mee: Het zwaartepunt van een langgerekt I hogedrukgebied verplaatst zich van da Britse eilanden tamelijk snel naar het continent en wordt zondag reeds bij Hon- garije verwacht. Tegelijkertijd breiden randstoringen van een depressie ten wes- I ten van Portugal zich in noordelijke rich ting uit. Dit zal tot gevolg hebben dat er in ons land meer wind komt uit oost tot zuidoost waarmede tamelijk droge en vrij koude lucht uit Duitsland zal worden aan gevoerd. De mistkansen nemen nu weer af. In het algemeen zal er nog weinig bewolking zijn al kunnen later enige wol- kenschermen in de hogere niveaus van het zuiden uit binnen drijven. Komende nacht zal er op vele plaatsen weer lichte vorst optreden maar minimumtemperatu ren van min 4 graden, zoals afgelopen nacht plaatselijk voorkwamen, zullen waarschijnlijk niet meer optreden. WEERRAPPORTEN Aan de Gloriantstraat in Amsterdam staat sinds vier maanden een woning leeg, omdat de eigenaar weigert de 25- jarige zand-vrachtwagenchaffeur Hans Looy, zijn vrouw en een dertien maanden oud dochtertje te accepteren als huur ders. Looy. die al drie jaar op een zolderka mer woont, heeft de woning toegewezen gekregen via de afdeling van woonruim te van de gemeentelijke woningdienst. Hij betaalt op het ogenblik een huur van 130 per maand. De woning aan de Glo riantstraat moet 91 aan huur opbren- gen- De overige bewoners van het huis in de Gloriantstraat, waarin de heer Looy zich I nieuwe avonturen van Dick Trom", a.l. zou kunnen vestigen, een expediteur en Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag een commissaris van politie, zeggen geen ook 16.15 u.: „Ontsnapping uit de jungle Teylers Museum (Spaarne 16), zondag 15 u.: Concert van Poolse muzjek door Steffy ReckoBijl (sopraan) en Haite van der Schaaf (orgel). Minerva Theater (Heemstede), maandag 20.15 u.: Voordrachtsavond door Ine Wier- da. Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Het Spaans Dans Theater van Antonia y Mari no. Gastsoliste: Tana Lopez. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Wat het daglicht niet verdragen kan", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „De gele Rolls Royce", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; za terdag 23.30 u.: „Gevaarlijke zomernach ten", 18 j.; zondag llu.: „Jungle Cat", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Voor de vuist weg", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „De tante van Charley", a.l.; zondag 14 en 16.15 u.: „De bezwaar tegen hem als huurder te heb ben. Na een protest van Looy bij de vorde ringscommissie wees deze commissie het huis met vier stemmen tegen één aan Looy toe. De eigenaar is in beroep ge gaan bij Provinciale Staten. Was de uit slag van de stemming vijf tegen nul ge weest dan had de heer Looy met zijn ge zin al lang en breed in de nieuwe woning ruso", a.l. kunnen zitten. 14 j.; zondag 11 u.: „Galapagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Opstand in de Kaukasus", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man zonder nood lot", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Een getrouwde vrouw", 18 j.; zondag 11 u.: „De grote Ca- TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver- oversteken van een rijweg in haar woon- zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon- plaats door een personenauto aangereden dags van 13-17 u. en dodelijk gewond. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Op een niet beveiligde overweg tussen Ernst Maas. Dagelijks van 1017 uur en Schoonderbeek en Nieuw-Amsterdam is zondags van 1317 uur. motorrijder J. Pat uit Coevorden tegen Vleeshal: Expositie van siervogels. Van een passerende trein gebotst en om het daag geopend van 10 tot 22 u. en zondag leven gekomen. I van 10 tot 18 u. De 51-jarige mevrouw J. F. van Kleef- Polderman uit Doetinchem is bij het Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat): Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark" Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Tot 11 november. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van grafiek van Kees Okx. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Spaarne/Damstr.), vandaag en zondag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gast: Don Paulin. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" In de krant van vrijdag 5 november). Advertentie Tel. #2500 - 60002. 57290 en 57*» Anl oliadnftlf ZATERDAG 6 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „De zwarte tulp". Stadsschouwburg, 20 u.: „Op bevel van Zhernikov". Hotel Kennemerhof, van 16 tot 17.30 uur Receptie „De Kennemer Jagers". Patronaatsgebouw, 20 uur: Toneelvereni ging „Advendo" voert op „Adem van de dood". Felison, Heidestraat 45, 14-17 uur: ex positie werken van Ans Wortel. Deze ex positie is geopend tot 7 november. NVV-clubhuis, Snelliusstraat, IJmuiden, 20 u.: Dansen op muziek van „The Thun derrollers". ZONDAG 7 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Strijd om het zwarte goud"; 19 en 21.30 u.: „De zwarte tulp". Stadsschouwburg, 15 u.: „De zwarte ban diet"; 20 u.: „Op bevel van Zhernikov MAANDAG 8 NOVEMEBER Maandag geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14 tot 17 u.; filaal gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmui- den-West, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 6 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „I- tabu"; 23.30 u.: „Een echte Parisienne". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 u.: „De dood heeft blauwe ogen". Zwembad: 15 u.Officieele opening. Statenhuis, Velserweg, 20 uur.: Dans avond Kennemer-staten. Gebouw Schans, 20 u.: Kienavond Vara- speelgoedactie. Huize Adrichem, Hoflanderweg schilder- en tekenlessen door het Lucasgilde, om 14 uur. 104 St. sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 u. en van 14-17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 u. en van 14-17 u.; r.k.-leeszaal, geopend van 10-12 u. en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 u. en van 14-16 u.; r.k.-leeszaal, geopend van 10-12 u. en van 14-17 u. ZONDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „The B show"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Itabu". „Veel liefs uit Moskou". W.B.-Theater, 14.30 u.„Dertig jaar vro lijkheid"; 16.30 u.: „De onkwetsbare Mr.- Moto"; 20 u.: „De dood heeft blauwe ogen" Promenade, Meerstraat, 13 u.: „Oriën-1 teringrit voor auto's en motoren. MANDAG 8 NOVEMBER en 21.15 uur:| en mlnlmum- M c temperaturen Manen- en buitenland wind- riehti max. temp. Den Helder mist OZO 12 4 Vpenburg mist windst. 12 -1 Vlissingen onbewolkt ono 9 2 Eelde mist windst. 11 -3 De Bilt onbewolkt ono 12 -2 Twente onbewolkt windst. 8 -4 Eindhoven mist O 10 -2 Z.-Limburg onbewolkt O 9 -2 Helsinki onbewolkt wnw 4 3 Stockholm mist windst. 7 -0 Oslo half bew. nnw 6 2 Kopenhagen motregen ono 10 8 Aberdeen geh. bew. windst. 13 8 Londen onbewolkt no 11 5 Amsterdam onbewolkt O 12 -1 Brussel onbewolkt ono 9 -3 Luxemburg onbewolkt no 6 -1 Parijs licht bew. ono 9 1 Bordeaux geh. bew. ono 9 9 Grenoble geh. bew. windst. 10 7 Nice zw. bew. n 16 14 Berlijn geh. bew. w 4 3 Frankfort onbewolkt no 6 -3 München geh. bew. O 4 -1 Zurich geh. bew. no 5 3 Genève zw. bew. n 7 5 Locarno zw. bew. o 13 8 Wenen mist windst. 7 -4 Innsbruck zw. bew. zw 7 4 Belgrado zw. bew. nw 16 5 Athene onbewolkt n 24 14 Rome onbewolkt ono 22 13 Barcelona regen no 18 17 Madrid regen zzw 8 8 Mallorca geh. bew. windst. 25 14 Lissabon regenbui zo 15 11 Kennemer Theater, 19 Itabu". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 u.: „De dood heeft blauwe ogen". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.00 uur en van 14- 17 u. en 19.30-22 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat te bezichtigen van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend I ya" 15-21 u-: r-"k- leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is 15"21 u- 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Zondag 7 november Zon op 07.45 uur; onder 17.02 uur. Maan op 16.40 uur; onder 05.18 uur. Maandag 8 november Zon op 07.47 uur; onder 17.00 uur. Maan op 16.56 uur; onder 06.35 uur. Maanstanden Volle maan 9 november 05.15 uur Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 november Hoog water 1.51 uur en 14.09 uur. Laag water 9.47 uur en 21.58 uur. Zondag 7 november Hoog water 2.25 uur en 14.39 uur. Laag water 10.26 uur en 22.38 uur. Maandag 8 november Hoog water 2.59 uur en 15.14 uur. Laag water 11.03 uur en 23.16 uur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2