„Exercitia: een bloeiende vereniging KING CORN Zweeds wittebrood DE OPSTELLINGEN HUISVROUWEN Eersteklasser VVB heeft goede kansen in wedstrijd tegen OSV Volop groente en veel variatie op de Beverwijkse veiling Voorzitter Allan: v.a. 7895,— Heemskerk wil meer belasting voor de honden Veel bloemkool bij zacht najaarsweer Winkels langer open voor Sint Nicolaas MODELLEN 1986 ROND DE LOSPLANK BEDRIJFS- REKLAME A. JONGELING ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 5 BASKETBALCLUB UIT IJMUIDEN MET NEGEN TEAMS IN DE COMPETITIE V er dienste Vraag proefrit bij er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek TAXI 6200 99 (Van onze sportredactie) „Met Exercitia gaat het momenteel crescendo. We komen dit seizoen met maar liefst 9 basketbalteams in de com petitie uit, hetgeen voor onze vereniging een ongekende weelde betekent. Die ne gen teams zijn te verdelen in drie he ren-, twee dames-, twee jongens- en twee meisjesteams, waarvan dc heren van het eerste zowel letterlijk als figuurlijk ons vlaggeschip zijn. Zij komen namelijk uit in de eerste klasse. En dat is voor onze club iets waarop wij bijzonder trots zijn temeer daar wij pas tien jaar bestaan. Voorzitter van deze basketbal vereniging uit IJmuiden, de heer Frits Allan jr., pas 29 jaar oud zegt dit alles schijnbaar onbewogen. Allan is in september van dit jaar de opvolger geworden van de heer P. Brand en hij voelt zich voor een zware en verantwoordelijke taak gesteld. Dat hij daar beslist niet tegenop ziet be wijzen zijn min of meer optimistische woorden in de aanhef. En dat niet alleen. Als we met hem de „levensloop" van deze nog jonge maar bloeiende vereniging nagaan zal blijken dat de heer Allan de toekomst bepaald niet somber tegemoet «iet. „Exercitia", zo begint de heer Allan „werd tien jaar geleden Opgericht door een paar gymnastiekleraren waarvan de heer A. Wedemeijer wel de voornaamste was. Het was, zoals ook voor andere ver enigingen die pas beginnen, een bijzonder moeilijke tijd. We hadden geen beschik king over een zaal ook nu nog steeds niet alhoewel er op het ogenblik wel iets voor gedaan wordt in Velsen van gemeen tewege, maar daarover straks nog even en dat noopte onze basketballers hun domicilie in Haarlem te zoeken. Ook nu nog spelen wij onze „thuis"-wedstrijden in het Krelagehuis. Dat is op zich zelf natuurlijk een treurige geschiedenis maar zoals ik daarnet al zei is de gemeente Velsen druk bezig met het er door krijgen van een houwvergunning voor een sporthal. Ik hoop dan ook van harte dat die er spoedig komt .Ook andere (zaal) sportverenigingen zijn daarmee gebaat. Om weer terug te komen tot onze club dat zaalprobleem is voor ons ook een te groot zorgenkind om daar niet stil bij te blijven staan we waren vooral in die beginperiode een beetje jaloers op de basketbalclubs uit Haarlem. En wel om de volgende redenen. De jongens en meisjes die in de Haarlems clubs speel den kregen min of meer hun onderricht in de basketbalsport op de scholen. Daar werd die sport geweldig gepropageerd en het resultaat was dat vele jeugdigen mede door brochures die de Haarlemse verenigingen naar de scholen stuurden lid van een van de clubs werden. In de IJmond ligt die zaak geheel an ders. Het aantal scholen waar tijdens de gymnastiekuren aan basketbal wordt ge daan is bijzonder gering maar waar zou den de meisjes en jongens die toch voor die sport zouden voelen ergens anders kunnen spelen dan in Haarlem. Een be hoorlijke zaal is er bij ons niet. Ik be doel dus een ruimte waar competitie kan worden gespeeld. Dat we na tien jaren nu toch tien teams op de been hebben Advertentie is een landelijk merkbrood. Het is een kwaliteitsbrood van uit zonderlijke samenstelling en ge bakken van natuurzuivere Ame rikaanse en Canadese granen. Mede daardoor blijft KING CORN dagen langer vers. Proeft en oordeelt da's lekker brood I jM Advertentie G| U I ft KENNEMER GARAGE I Kennemerlaan 222-226 - Tel. 4324-6238 Snel en luxueus Een overvloed van doordachte technische vondsten en raffinement maken van de Simca 1500 een wagen met karakter. Het slechte weer heeft de afgelopen week wel heel duidelijk zijn stempel ge drukt op de visserij. Diverse schepen konden niet eens meer hun normale koers blijven volgen en kwamen daardoor te laat aan de markt. Voor de schepen om de noord was het stormweer helemaal bar en boos, want veel schuilplaatsen biedt de noordelijke Noordzee niet, zoals b.v. wel het geval is rond de Ierse Zee. Vorige week zaterdag vertrokken vijf schepen vanuit de Ierse Zee om hun bij eengebrachte lading aan de markt te brengen. Twee daarvan kwamen op tijd binnen, nl. de Scheveningse „Ah" en de Vlaardingse „Anita", die resp. te Scheve- ningen en te IJmuiden afmeerden. De andere drie collega's moesten de thuis reis zondag afbreken en zochten een schuilplaats bezuiden Cherbourg, ter hoog- F. Allan, voorzitter van Exercitia. kunnen brengen, is, het klinkt een beetje opschepperig, een verdienste van onze vereniging zelf geweest. We hebben na melijk hetzelfde gedaan als de Haarlem se clubs: onze sport propageren op de scholen waaronder ook de bedrijfsdag- scholen. Het resultaat weet u nu wel. Wij zijn daar bijzonder verheugd over en ik persoonlijk geloof stellig dat de ledenaan- was nog lang niet ten einde is. Daarbij hebben we bovendien het geluk om over een goede trainer te beschik ken. Het is de heer Cock uit Andijk, die vroeger in Velsen heeft gewoond en die nu bezig is aan zijn derde seizoen. Hij heeft veel voor onze vereniging over. Als hij Exercitia twee maal in de week on der handen neemt dan moet hij daarvoor om vier uur in de middag Andijk verla ten en is 's nachts om één uur pas thuis. Kijk, dat noem ik nu eens clubliefde". De heer Allan, die zelf coach van het eerste herenteam is, geeft ook hoog op over het jeugdwerk in de vereniging dat onder leiding staat van twee heren. Het zijn de heren Van der Wal en Van der Burg. Zij organiseren voor de jeugd in stuif avonden -gisteravond werd bijvoor beeld ten behoeve van deze jeugd een filmavond gehouden waar tussendoor ook basketbalinstructie wordt gegeven. Dat heeft tot doel" meent de heer Al lan, „de jeugd van de straat te houden en op deze wijze de kans op jeugdcrimi naliteit weer te verminderen". Burgemeester en Wethouders van Heemskerk zullen de gemeenteraad gaan voorstellen de belasting op honden te ver hogen. Het zal een forse verhoging wor den. Zoals uit een nadere toelichting op de in de nieuwe gemeentebegroting opge nomen post blijkt, willen B. en W. de be lasting voor zgn. luxe honden brengen van 12 op 20 gulden per jaar. Voor honden, die uitsluitend worden gehouden ten dien- te van de landbouw, enig bedrijf van nij verheid of ter bewaking van gebouwen of erven wil het college de belasting van tot 16 gulden verhogen. Het is de bedoe ling deze verhoging te doen ingaan op 1 januari a.s. In de eerste klasse A van de amateurs speelt VVB voor de tweede achtereenvol gende maal een thuiswedstrijd. Het laag geklasseerde OSV komt naar het Ko ningsveld. De Oostzaners boekten tot nu toe slechts één overwinning en die ene zege werd behaald op het zwakke UVV.- VVB, waarin Bakker in plaats van De Grand linksbuiten zal spelen, heeft dan ook goede winstkansen en kan zijn derde plaats op de ranglijst behouden. De be langrijkste wedstrijd in de eerste klasse A is het Amsterdamse treffen tussen kop lopers JOS en De Spartaan. In de tweede klasse A waarin de IJmond-vertegenwoordigers niet al te for tuinlijk starten, blijkt het onderling krachtsverschil niet groot. Velsen dat de achtste plaats inneemt staat slechts vier punten achter op de koplopers Vitesse'22 en Hollandia. Velsen speelt zondag thuis tegen het lager geklasseerde ZVV en kan zijn positie dus aanzienlijk verbeteren. De Kennemers ontvangt het sterke Hollandia dat aan de leiding gaat. De Beverwij kers nemen slechts een bescheiden plaats op Op de groenteveiling Kennemerland te Beverwijk wordt nog steeds driemaal per week geveild. Er is volop van alles en de belangstelling van koperszijde was deze week groot. De spreiding van diverse groentesoor ten was verre van regelmatig. Zo was andijvie in het begin en in het midden van de week duur omdat er geen over vloed van was; vrijdag echter was het aanbod zoveel groter dan de vraag, dat de prijs terugliep tot tussen de 8 en 20 cent per kilo. Door het zachte najaarsweer is er heel veel bloemkool, die van 12 tot 60 cent per stuk opbracht. Ook glassla was niet duur, namelijk van 6 tot 13 cent per krop. De spinazie bleef stabiel in prijs: 40 tot 80 cent per kilo. Er was minder bospeen, voor 28 tot 52 cent per bos; waspeen deed van 15 tot 32 cent per kilo. Er komen nog steeds kasbonen, die grif verkocht werden voor 2.30 tot 2.60 per kilo; dit gold zowel voor sperzie- als voor snijbonen. Pronkbonen zijn na de storm in het begin van de week niet meer op de veiling gezien. De aanvoer van tomaten wordt kleiner. De export gaf ruim een gulden voor een kilo. De noteringen voor dit kasprodukt varieerden deze week van 50 cent tot 1.32 per kilo. Winterprodukten als prei en selderij- knollen gingen grif weg, voor respectie velijk 20 tot 38 cent per kilo en 12 tot 30 cent per stuk. Witlof deed van 90 cent tot 1.38 per kilo. Geschoonde sprui ten brachten van 90'cent tot ƒ1.58 per kilo op; de ongeschoonde kostten 30 tot Advertentie sunart de kunst- nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK 85 cent per kilo. Rodekool noteerde van 10 tot 24 cent per kilo, voor groenekool werd tot 30 cent per kilo gegeven en boerekool was heel goed te verkopen voor 32 cent de kilo. Voor uien werd van 16 tot 26 cent per kilo neergeteld en breekpeen kwam deze week tot 22 cent per kilo. Voor de tweede speciale veiling van winterpeen en schorseneren, die deze week werd gehouden, waren respectieve lijk 20.000 en 25.000 kilogram aangevoerd, hetgeen belangrijk meer was dan de week tevoren. De a-schorseneren gingen voor 60 tot 78 cent per kilo weg, de b's voor 38 tot 54 en de c's voor 12 tot 24. C-peen bracht 13 tot 21 cent per kilo op, b's 10 tot 17 en d's 17 tot 22. De noteringen op de groenteveiling wa ren vrijdag als volgt: andijvie 8-20, bloemkool 12-60, sla 6-13, spinazie 40-80, bospeen 28-52, waspeén 15-32, sperziebo nen 235-255, snijbonen 240-260, tomaten 50-132, prei 20-38, selderyknollen 12-30. witlof 90-138, spruiten 30-158, rodekool 10 24, groenekool 18-30, uien 16-26, breek peen 5-22, boerenkool 15-32. Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. C. JRADEMAKERS RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 In de week vóór Sint Nicolaas (29 no vember tot en met 4 december) zullen de winkels ook 's avonds geopend mogen zijn. In de gemeente Velsen zal dit gelden tot 's avonds negen uur. De verplichte winkelsluiting op dinsdag middag gaat voor die week ook verval len en eveneens mogen op maandagmor gen de viswinkels geopend zijn en op maandagmiddag de zaken van de slagers. de ranglijst in, maar kunnen zondag, in dien er ijverig voor gespeeld wordt, voor een verrassing zorgen. DEM gaat op be zoek bij WSV'30 en zal het moeilijk krij gen, maar ook in deze wedstrijd liggen er kansen voor DEM. De enige ploeg uit district West 1 die nog zonder puntenverlies is Stormvo gels -gaat zondag op bezoek bij Egmon- dia. Deze wedstrijd zal zich waarschijn, lijk grotendeels op de Egmondia-helft af spelen, want de laaggeklasseerde thuis club volgt een sterk defensieve taktiek. We verwachten dan ook de zevende zege van Stormvogels. Beverwijk ontvangt Schagen en heeft goede kansen op een zege, indien de Beverwij kers op hun sterkst kunnen uitkomen. ADO '20 krijgt bezoek van HSV en zal moeten winnen om in de kopgroep te kunnen blijven. In de vierde klasse C is VSV de hoogst geplaatste IJmond-ploeg. Zondag moeten de VSV-ers hun tweede plaats achter Schoten verdedigen tegen debutant Half weg dat zich goed in de nieuwe omgeving thuisvoelt. Waterloo speelt thuis tegen IEV en zal veel beter voor de dag moe ten komen dan de vorige week om een kansje te maken tegen de ploeg uit Vel sen-Noord. Wijk aan Zee gaat op bezoek bij NAS en kan daar als het een beetje meezit, een gelijkspel behalen. Kinheim moet zijn thuiswedstrijd tegen Onze Ge zellen winnen om zich definitief in de middenmoot te plaatsen. VVB (thuis tegen OSV): Van de Boo gaard; Hoogendijk, Doornbos, Paay en Stet; De Bruin en De Greef; Luitjes, Kiewiet, Snijders en Bakker. Velsen (thuis tegen ZVV): Tromp; Meijer en Ruygrok; Van Schagen, Van de Pieterman en Rekveld; Sieraad, Nijs- sen, Van de Poll, Hoogzaad en Koks. DEM (uit tegen WSV '30): W. Aarden burg; Dekker en Schram: Six, J. Aar denburg en Willems; De Vries, Stuif bergen, Vesseies, Zonjee en Van Rijn. De Kennemers (thuis tegen Hollandia): Dijcks; Ten Tije en P. van Duiven- bode; Verhagen, Van Gerven en Ter voort; Beeldman, Jonker, D. van Dui- venbode, Noordermeer en Van Gelde ren. Stormvogels (uit tegen Egmondia): Los; De Vries en De Graaf; Kloosterman, De Boer en Plug; Maarleveld, Slinger, Cleeren, Wortel en Glas. ADO '20 (thuis,tegen HSV): Burger; De Wit, Welboren, Bakkum en T. Duyn; M. Duin en De Ruyter; Beentjes, Van Tunen, Putter en Henneman. Beverwijk (thuis tegen Schagen): Op stelling in verband met blessures nog niet bekend. IEV (uit tegen Waterloo): Kortekaas; Duin en Bakker; Feijen, Harsveld en H. de Reus; L. de Reus, Kramer, Kor- ver, J. de Reus en Tesselaar. Waterloo (thuis tegen IEV): Vader: Bruisschaart en Van de Does; Spaans, Van Eden en Ketting; Boekhout, Van de Voorde, Demmers, Van Vuuren en Thijms. VSV (thuis tegen Halfweg): Van Veen; Visser en Kramer; Gravenmaker, De Rijk en Nat; Carton, Belfroid, Uniken, Langbroek en Voet. Wijk aan Zee (uit tegen NAS): A. de Blok; J. de Blok en De Winter; J. Schellevis, A. Snijders en E. Snijders; J. Schellevis, Niesten, Rozemeyer, Bol en G. Schellevis. Kinheim (thuis tegen Onze Gezellen): Brouwer; Kranendonk en Selle; Nij- man, Muskee en Freriks; Van Doorn, Kruk, Snijder, Selderbeek en De Di- lecler. te van Le Havre aan de Franse kust. Zij liepen eerst dinsdagnacht binnen. De trawler „Rijnmond III", die vrijdag morgen zijn lading liet verkopen aan de markt te IJmuiden had sinds zaterdag avond maar vier trekken kunnen maken. De kotters hebben het einde van het slechte weer afgewacht in de havens, evenals de trawlers, die het vorige week einde waren binnengekomen. Maandag is niet één schip vertrokken en het was reeds dinsdagmiddag vijf uur eer de eer ste, de Vl-90, zich losmaakte van de kant en weer aan een tocht naar de visgronden begon. De bemanning was toen al vanaf acht uur 's morgens aan boord geweest. Het werd pas woensdag aleer de eigen lijke vloot weer zee koos. Prijzen sprongen omhoog Het valt te begrijpen dpt de aanvoer deze week maar zeer matig was. Het ge volg daarvan was dat de prijzen met sprongen omhoog gingen. Vorige week kon nog kleine tong worden gekocht be neden de 2,-. Maandagmorgen lag deze prijs al boven de 3,-. Donderdag was er even een teruggang tot een rijksdaalder en gisteren was het weer om en nabij de 3,-. De grovere soorten zijn de gehele week ruim 4,- duurder geweest. De scholsoorten, toch al lange tijd vrij duur, gingen nog met een goede 20 in prijs omhoog. Er was sinds lange tijd ook weer vraag naar schelvis. De prijzen daarvan stegen enorm. Woensdag is voor een enkele kist pennen" maar liefst 100 betaald. Braadschelvis werd meermalen voor bo ven de 50 verkocht. De wijting volgde de prijsontwikkeling trouw, ook tot boven de ƒ50,-. Kabeljauw en gul, die de laatste tijd toch al niet te royaal zijn aangevoerd, brachten het eveneens tot fantasieprijzen. Kleine koolvis is vlot opgenomen. Koolvi» woensdag zelfs voor 47 tot 40. Van IJsland kwamen drie trawlers met ladingen, die voornamelijk uit roodbaars bestonden. Jammer was het dat de keur meesters genoodzaakt waren uit de lading van de IJm-28 „Amsterdam" een grote partij kabeljauw en leng af te keuren. De roodbaars, die goed was, bracht de gehele week rond de 30 op en ging voor het merendeel naar Duitsland. Makreel was er aanzienlijk tekort. De rokerijen moesten „alle zeilen bijzetten" om toch te kunnen kopen. Geen spanvissers Omdat de spanvissers deze week ver» stek moesten laten gaan waren de hande laren uitsluitend aangewezen op de door de grote trawlers aangevoerde haring. De te IJmuiden binnengekomen „Anita" werd wel beloond voor de gedane moeite. Voor de meegebrachte kleine kistjes ha ring werd na een inzet van 22 voor de eerste 248 stuks zelfs 25 betaald voor de laatste 200 kistjes. Voor de zgn. keeën- haring, in de halkisten gestort, werd het fantasieprijsje van 46 betaald voor de allerbeste kwaliteit, met een minimum van 38. Deze week zorgde de Katwijkse vleet- logger nog voor een verrassing door met een lading verse haring aan de donder- dagmarkt te komen. De haring was wat vermengd met pilchards. Zou dat niet het geval zijn geweest dan was deze haring wel tot steurharing verwerkt. Er is van 40 tot 32 per kist voor neergeteld. Het even thuisbrengen van dit „vangetje" was dus echt wel de moeite waard. Het zoeken naar vangplaatsen van ha ring heeft de rederij Cornelis Vrolijk te IJmuiden doen besluiten om in het kader van de gesubsidieerde experimentele vis serij haar schip de Sch-171 „Cornelis Vro lijk" beschikbaar te stellen voor de ha ringvisserij in het Skagerak. Door de ongunstige weersomstandighe den is over dit experiment nog niets te melden. De Duitse schepen die er gevist hebben, boekten al enige successen. Ho- penlijk is dat aanstonds ook met d« Sch-171 het geval. Donderdagmiddag zullen de daar voor aangewezen IJmuidense vis- lossers wel even vreemd hebben opgekeken toen zij door de porder opgeroepen werden om twee uur aan de kant te komen voor het los sen van een vleetlogger. Deze enige met de vleet nog varende logger KW 73 zorgde voor deze verrassing. Dit schip was woensdagavond op ongeveer 23 mijl westnoordwest van IJmuiden toen op de echo meter haring werd. waarge nomen. De haring zat echter erg hoog, zodat de seizings zo kort mo gelijk gesteld werden. Dat werk is fantastisch beloond, want de vol gende morgen kon uit de vleet ruim 80 kantjes haring gevuld worden, terwijl bovendien nog ruim 200 kis ten aan dek kwamen te liggen, die weliswaar met pilchards vermengd waren, maar toch een prachtige vangst betekenden. Om. allerlei uit zoeken te voorkomen werd na over leg met de wal besloten dit ladinkje vers aan de markt te brengen. Op de foto ziet u de vislossers bezig om het schip zo spoedig mogelijk leeg te krijgen. Advertentie Wij verzorgen uw op auto's en borden. SCHILDERSBEDRIJF Telefoon 4866 Evertsenstraat 1, IJmuiden

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5