Nederlandse coasterkapitein was meestersmokkelaar V erkeerschaos in Ruhrgebied Geen angst meer, jerwarming J5I r HOE IS HET ONTSTAAN? V. ANMB doet felle aanval op directie van Demka Ik hen een vriend van Franco Diefstallen cacaobonen uit Amsterdamse haven berecht Vliegdekschip van Brazilië gestrand Twaalf doden Nederland Mekka voor Marokkanen Neo-Sllvlkrln Cent was gouden vijfje Geld geïnd op gestolen spaar bankboekje Nu boterhammen met kroonkurk Personeel wenst sociale integratie met Hoogovens" Landgenoot in Zwitserland boos op Den Haag Drie jaar geëist voor doodslag op vader Jeunesse N.V. A. MERKX ZATERDAG 6 NOVEMBER 1965 Whisky Postzegelcollectie van koningin Elizabeth geëxposeerd Belgen protesteren tegen verhoging autobelasting want er is Neo-Silvikrin! Ons embleem is voor u de garantie van bedrijfszekere verwarmings-installaties en 100% specialisten-service. Er bestaat geen verwarmingsprobleem, dat wij niet voor u kunnen oplossen. Dit woord: BAKKEBAARD Dit woord: LIBEL Dit woord: VAAK Dit woord: DOERAK Dit is de lepel van het moderne Jeunesse-bestek BEDRIJFSWEEK IN HET GEDING f 'erklaring modern.eenvoudig, charmant. In zilver, juwelierspleet en edelstaal verkrijgbaar bij de juwelier. ÉS J (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Een 33-jarige kapi tein uit Groningen, die op de Rotterdam se coaster „Linde" voer, wordt ver dacht van het smokkelen van grote par tijen sigaretten en drank. Hiertoe knoei de hij volgens de politie in het scheeps journaal en stelde hij in het gebied van de Middellandse Zee en nabij IJsland zijn schip bloot aan het gevaar van aanhou ding en opbrenging. Zijn bemanningsle den waren op de hoogte van zijn prak tijken. De meesten namen er actief aan deel. Zij ontvingen er niet al te grote ver goedingen voor uit de winst die de kapi tein maakte. Het onjuist invullen van het journaal leidde ertoe dat de Rotterdam se politie de Groninger aanhield. Hij is gisteren voor de officier van Justitie ge leid. Het dossier van de politie begint hoe langer hoe meer op een roman te lijken. Midden september van het vorige jaar lag de man met zijn aan een Rotterdam se rederij toebehorende kustvaarder in een haven aan de Middellandse Zee. Hij nam daar 320.000 sigaretten aan boord (zogenaamd gekocht) met de afspraak dat de eigenaar de partij in volle zee 's nachts weer zou ophalen. Hierdoor kon deze de accijns ontduiken, hetgeen de ka pitein uiteraard geen windeieren zou leg gen. In de duisternis van de nacht kreeg de kapitein het seintje dat het plan niet kon worden uitgevoerd omdat de „kust niet veilig was". Er koerste een douane boot in de buurt. Afgesproken werd dat de coaster na het aanlopen van Griekse havens op dezelfde plaats zou terugkomen om alsnog te pro beren de sigaretten te lossen. Om deze afspraak na te kunnen komen moest worden afgeweken van het vaarplan. Een maal terug moest de Linde lange tijd rond De rechtbank te Amsterdam heeft tij dens een ruim zes uur durende zitting diefstallen van cacaobonen op vrij grote schaal uit twee vemen in het Amster damse havengebied berecht, waarvoor ze ven personen zich moesten verantwoor den. De officier van Justitie eiste tegen een dertigjarige inwoner van Amsterdam, die als verbindingsman optrad, tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaar delijk. Een vijftigjarige ijker hoorde de zelfde straf tegen zich eisen. Hij was uit voerder-controleur bij de n.v. Blauwhoed en zou in de maanden mei en juni van dit jaar 270 balen cacao hebben gestolen. Tegen een 48-jarige loodsbaas werd we gens medeplichtigheid aan verduistering van zestig balen vijf maanden, waarvan drie voorwaardelijk geëist. Een 34-jarige ex-loodsbaas, thans losar- beider hoorde wegens diefstal van in to taal 220 balen acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk tegen zich eisen. Zijn aan deel in de buit had ongeveer 2500 gulden bedragen, evenals dat van de vorige ver dachte. Tegen een 49-jarige koopman A. C. K. eiste de officier wegens heling van de balen negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Hij had 270 balen overgedaan aan een kistenfabrikant uit Heiloo, die de cacao bonen voor de koopman aan een te goe der naam en faam bekend staande cacao- handel in Velsen tegen de gewone markt prijzen had verkocht. Van elke verkochte kilo was er vijf cent voor hem bij. Bij elkaar had de kistenfabrikant er zo'n 800 a 1000 gulden aan verdiend. Tegen hem werd wegens schuldheling een voorwaar delijke gevangenisstraf geëist van drie maanden en een boete van 1000 gulden. Een 54-jarige schoonmaker hoorde we gens het behulpzaam zijn bij het vervoe ren van de balen zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk tegen zich eisen. BUENOS AIRES (Reuter) Het enige Braziliaanse vliegdekschip, de indertijd in Nederland verbouwde „Minas Gerais", is voor de tweede maal in vier dagen bij Buenos Aires aan de grond gelopen. Al leen kleine kustvaartuigen kunnen op eigen risico de haven van de Argen tijnse hoofdstad in- of uitvaren. Achttien schepen, waaronder twee Amerikaanse passagiersschepen, kunnen niet vertrek, ken. Pogingen om met zes sleepboten het vliegdekschip dat geen vliegtuigen aan boord heeft vlot te trekken, mislukten door de lage waterstand. De „Minias Ge rais" zou met veertien oorlogsbodems van Brazilië en de V.S. deelnemen aan anti-duikbootoefeningen onder leiding van de Braziliaanse schout-bij-nacht Mario de Campos Estoral, die zich aan boord van het vliegdekschip bevindt. DÜSSELDORF (A.P.) Twaalf men sen zijn vrijdag om het leven gekomen en ongeveer 250 werden gewond bij bot singen op de grote in mist gehulde auto wegen in het Ruhrgebied. Het zicht was op simmige plaatsen iets meer dan een meter. De wegen waren vettig en hier en daar met ijs bedekt. Bij één botsing waren vijftig auto's be trokken. De politie zei, dat niettegenstaan de de slechte weers- en wegomstandighe- den zware vrachtauto's met een snelheid van tachtig kilometer reden. kruisen om te wachten op de boot die de partij smokkelwaar kwam afhalen. Einde lijk verscheen er een speedboot, waarin de rokertjes werden overgeladen. Bij deze gelegenheid kreeg de kapitein een wachtwoord, met behulp waarvan hij in een andere haven aan de Middelandse Zee zaken kon doen. Het luidde: „Ik ben een vriend van Franco." Het afwijken van het vaarplan vermeldde hij niet in het journaal en het oponthoud verklaarde hij met een motorstoring. In februari van dit jaar kocht de kapi tein in Spanje en Spaans Marokko veer tig kisten whisky om die met een zoet winstje in drooggelegde streken van IJs land aan de man te brengen. Om ontdekking door de douane te voor komen werden de flessen eerst in de re dershut en later in de machinekamer verborgen. De scheepskok verkocht in di verse plaatsen op IJsland whisky. Hij was het enige lid van de bemanning dat royaler deelde in de winst, soms wel op fifty-fifty-basis met de kapitein. De IJslandse douane bleef niet onkun dig van de clandestiene drankverkoop en ging naar de Linde om een onderzoek aan boord in te stellen. Er werd echter niets gevonden. Voor het clandestien ver handelen van de whisky door de kok werd echter een boete van tienduizend IJslandse kronen (ongeveer 850) opge legd, hetgeen de kapitein uit eigen zak betaalde. Met de voor de drank ontvangen honderd duizend kronen in kleine coupures was de stuurman de wal opgestuurd om die in te wisselen voor biljetten van duizend kronen. De directie van de bank, waar de stuurman belandde, kreeg argwaan en lichtte met het oog op het smokkelen van deviezen de politie in. Een en ander werd onderzocht. Gevolg: boete van on geveer 40.000. Dit bedrag werd betaald met een voorschot uit het rederij-tegoed. Door de boeten bleef er van de winst cp de whiskey, ongeveer 4500.-, niet veel over. Maar de kapitein versaagde niet Geld halen in Nederland De kapitein liet zijn kok op weg van IJsland naar Spaans Marokko met een roeiboot ergens aan de kust van Ierland afzetten. Goed voorzien van reisgeld moest deze naar Nederland gaan. Hij had de opdracht het restant van het IJslandse geld in Nederlandse valuta om te zetten en tevens om een gedeelte van het bank tegoed van de kapitein op te nemen. Met dit geld moest een nieuwe sigaretten- smokkelarij worden gefinancierd. Na een halve dag lopen door nogal on herbergzame streken bereikte de kok een Iers vliegveld. Vandaar vloog hij via Lon den naar Schiphol. Zodra hij zijn opdrach ten had uitgevoerd reisde hij naar Ma rokko, waar hij zich terugmeldde aan boord met het benodigde kapitaal. Kapitein en etensbereider gingen naar een opgegeven adres. De kapitein zei: Ik ben een vriend van Franco". Er kon den zaken worden gedaan. Voor de be schikbare 13.000 werden 530.000 sigaret ten gekocht. Toen beloofde de kapitein vijf miljoen stuks te zullen laden om naar een Middellandse zeehaven te brengen, hoewel de haven waar de rokertjes moes ten worden geladen, niet op de vaarroute lag. Met drie vrachtauto's werden de vijf miljoen aan boord gebracht. De documen ten, die de lading „dekten", waren vals. Op zijn reis naar Griekse havens moest de Groninger weer van zijn route af om de sigaretten op een van te voren be paalde plaats over te dragen. Daar aan gekomen voer de Linde anderhalve dag op en neer voordat een vissersboot kwam op dagen, die er twee keer over moest doen om de smokkelwaar aan land te bren gen. Tijdens de „ontmoeting" lag de coas ter gestopt en waren de navigatielichten gedoofd. Deze transactie leverde een winst van dertigduizend gulden op. De afwijkingen van de vaarroute wer den niet in het scheepsjournaal vermeld en de anderhalve dag oponthoud werden geweten aan een storing aan de hoofdmo tor. De machinist, die afwijkende aante keningen in zijn machineboek moest plaat sen, kreeg voor deze knoeierij een passen de vergoeding. De directie van de Rotterdamse rederij, waarvan de Linde het eigendom is, had in middels bepaalde vermoedens gekregen, onder andere door het opnemen van 4.000 uit het rederijtegeoed. Zij lichtte de recherche van de rivierpolitie in, die de kapitein tijdens een verblijf in Rotter dam aanhield. LONDEN (AP) In Buckingham Pa lace wordt vandaag een tentoonstelling ge opend van kostbare postzegels waarvan vele in geen jaren aan het publiek zijn getoond. Deze postzegels maken deel uit van de enorme verzameling die koning George V, grootvader van koningin Eli zabeth, intertijd heeft aangelegd, en die later nog aanmerkelijk is uitgebreid door koning George VI en zijn dochter, de hui dige koningin. De tentoonstelling is ingericht in de Queen's Gallery", vroeger de koninklij ke kapel van het paleis, na de oorlog her bouwd als een expositieruimte voor de kunstschatten van de koninklijke familie. Sir John Wilson, die de koninklijke postzegelverzameling al 27 jaar beheert, heeft deze tentoonstelling van zekels uit 't Britse rijk en het Gemenebest verzorgd Hij heeft zich daarbij geconcentreerd op zegels en 'vellen die het publiek vrijwel nooit onder ogen komen. Naar zijn me ning is het duurste stuk een blok van blauwe Britse zegels van twee pence uit 1840. Op een veiling zou het openingsbod hiervoor zeker 12.000 pond sterling zijn (120.000 gulden). Sir John schat de waar de van de gehele koninklijke collectie op twee miljoen pond (20 miljoen gulden) op de markt. De koningin zelf specialiseert zich op eerste uitgaven van postzegels. Nederland schijnt in Marokkaanse ogen een soort Mekka te zijn: steeds meer Marokkanen komen naar ons land om hier werk te zoeken. Alleen al in de provincie Utrecht steeg het aantal geregistreerde Marokkanen van 149 in oktober 1964 tot 904 in oktober 1965. Van de zijde van het ministerie van Sociale Zaken deelde men ons mee, dat deze forse stijging niet alleen een Utrechts maar ook een landelijk verschijnsel is. De toevloed van buitenlandse werkne mers wordt de laatste tijd nog maar voor een relatief klein deel in de stad Utrecht zelf opgevangen. De meesten komen hoewel zij wel in de Domstad onderdak zoeken terecht bij bedrijven in plaat sen als Amersfoort, Breukelen, Soest, IJs selstein, Veenendaal en Zeist. Op dit ogen blik arriveren wekelijks nog zo'n vijf en twintig Marokkanen in Utrecht, in de zo mer lag het wekelijks gemiddelde rond de vijftig. Omdat vooral de kleinere bedrijven bui ten de stad weinig ervaring hebben met buitenlandse werknemers, heeft het ge westelijk arbeidsbureau in Utrecht in Utrecht in overleg met het TBC-centrum en de vreemdelingenpolitie besloten, de bedrijven een circulaire te sturen. Hierin wordt de procedure uiteengezet die moet worden gevolgd wanneer men vreemdelin gen in dienst neemt. Zo wordt er onder meer op geattendeerd, dat de buitenlan ders verplicht zijn, zich te melden bij het TBC-centrum (om te worden doorgelicht) en bij de vreemdelingenpolitie. BRUSSEL Indien de Belgische rege ring de plannen tot verhoging van belas tingen uitvoert kan het gemotoriseerde vervoer in België in 1966 het „angstaan jagende" bedrag van 27Vj miljard frank bijna twee miljard gulden opleveren voor de Belgische schatkist. Deze berekening is dezer dagen gepu bliceerd door het Verbond van de Auto handel en de toeristenverenigingen in Bel gië. Ze protesteren tegen de regerings plannen. Die zijn nog niet officieel be kendgemaakt. Zij komen hoogstwaar schijnlijk neer op verhoging van de ben zinebelasting met 1 frank per liter 7,2 cent en verhogingen van 4% percent van de belasting op dieselolie, van twintig percent op de verkeersbelasting en van vijf percent van de weeldebelasting op personenauto's. De benzine zou door deze verhoging stijgen tot 9,11 frank per liter 66 cent en na Frankrijk tot de duurste in West-Europa worden. Volgens de organisaties zou door deze belastingverhogingen het wegvervoer met bijna 4V2 miljard frank per jaar extra worden belast, hetgeen een discriminatie wordt genoemd ten opzichte van andere sectoren van het economische leven. Advertentie Eerst komt roos... dan volgt haaruitval... daarna verhoornt de hoofdhuid... en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwach ten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoeding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook uw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! de biologische haarvoeding Voor dagelijkse haarverzorging is Vjv er Silvikrin Lotion '(met of zonder vet). Houdt het haar gezond en S Iaat het gemakkelijk kappen. Advertentie VERWARM1NGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. Van Hogendorpstraat 3 Beverwijk, tel. 25655 Lammert Majoorlaan 50 Bussum, tel. 10251 Koninginnelaan 26 Apeldoorn, tel. 13879 Een bakkebaard is een baard die wel de wangen, maar niet de kin bedekt. Het woord is tamelijk jong; het komt sedert de 19e eeuw in het Nederlands voor en sedert de 18e in het Duits, uit welke taal het met de mode zulk een baard te dragen, is overgenomen. Het woord bakkebaard hoort bij bakkes, een vorm naast backhuys die sedert de 16e eeuw voorkomt. Het eer ste lid van deze samenstelling is het zelfde woord als bak in het Middelne derlandse bactant dat: kies betekent en in kinnebak. Bak betekent dus: kaak. Het Duitse Backe betekent: wang. Als tweede lid van de samenstelling komt het voor in mombakkes: masker. De libel, die ook wel waterjuffer of glazenmaker wordt genoemd, is een in sect dat vliegt met horizontale vleu gels. Nu is er een Latijns woord libra dat weegschaal betekent. Het verklein woord daarvan is libella. Vandaar de gedachte dat de libel vergeleken kan worden met en genoemd is naar een kleine weegschaal in evenwicht. In het Latijn komt echter het verkleinwoord libella in de betekenis: weegschaaltje niet voor. Men gebruikte het woord al leen voor: waterpas, schietlood. En ook in Nederlandse vaktaal bestaat het woord libel voor: aan beide zijden ge sloten met een vloeistof gevulde gebo gen glazen buis waarin een kleine luchtbel zit die steeds het hoogste punt zoekt. Een lijn door beide einden van de bel loopt waterpas. Het insect libel zou dus zijn: het waterpas vliegende dier. Vanouds hoort het woord vaak in Friese en Saksische streken thuis. El ders gebruikt men veelal dikkels, ver vormd uit dikwijls dat weer uit dicke wile komt, waarin dicke betekent: me nigvuldig en wile: tijd. Het woord vaak hoort bij het zelf standig naamwoord vak, dat zelf reeds de betekenis tijdstip had. Men denke aan het woord tijdvak. Het oudengelse woord faec betekende: space of time. Van vak is een verbogen naamval: vake en die wordt nu als bijwoord van tijd gebruikt. Daarna wordt vake weer tot vaak. Die wisseling van gerekte en ongerekte klinker vindt men bijv. ook in: staf-staaf, vat-vaatdoek, getal-(ten) getale (van) enz. Een doerak is een deugniet, een schelm, een schavuit; van een vrouw gezegd: een lichtekooi. Het is een Rus sisch woord, geschreven durak en het accent ligt op de tweede lettergreep. De betekenis is: dwaas, domoor. De oudste vindplaats in het Nederlands is van 1879; wanneer men aanneemt dat het woord hier is gebracht door de Kozak ken in 1813, is het pas laat gesigna leerd, wat van een scheldwoord niet zo vreemd is. Er is ook wel gedacht aan de mogelijkheid dat 19e-eeuwse Rus sische landverhuizers het woord hier hebben geïntroduceerd of dat onze zee- Lui het van hun reizen in de Oostzee hebben meegenomen. Dat een scheld woord regelrecht uit het Russisch is overgenomen, blijft eigenaardig. De onderstelling dat we met Maleis doer- haka: ongehoorzaamheid, verzet te maken hebben, is om het betekenisver schil onaannemelijk. Een werknemer van een bedrijf in Em- men die een gloednieuwe cent uit zijn loonzakje eens nader bekeek, kwam tot de ontdekking, dat het geen cent was maar een gouden vijfje. Bij de Raiffei- senbank, waar men de echtheid van het muntstuk bevestigde deelde men hem mee, dat het meer dan 100 gulden waard was. De man heeft het goudstuk prompt verkocht. Zijn collega's liet hij delen in de opbrengst, door middel van een trac- tatie. In Hilversum is een 25-jarige schilder uit Maasniel (L) gearresteerd. De man, die drie weken geleden ontvluchtte uit een psychiatrische inrichting in Vught, maak te zich na een inbraak in Soest meester van een spaarbankboekje, waarop hij bij een bank in Soest 3000.- uitbetaald kreeg. Toen hij werd aangehouden was er van dit bedrag nog duizend gulden over. Advertentie Nadat in de afgelopen weken huisvrou wen al een rat en een muizekop in het brood hadden gevonden, heeft nu een Haagse huisvrouw aan de ontbijttafel twee stukken kroonkurk uit haar witbrood te voorschijn gehaald. De Haagse me vrouw E. Harland-Teensma merkte één van de stukken op, toen zij brood aan het smeren was. Toen mevrouw Harland voor haar man en drie kinderen het ontbijt klaarmaakte hoorde zij bij het smeren van een bo terham een tikkend geluid. Het bleek, dat er een stuk van de bo venkant van een kroonkurk in het brood zat. Hevig geschrokken begon mevrouw Harland de resterende boterhammen te ontleden. Uit de korst van het brood kwam nog een kwaadaardige rand van de kurk te voorschijn. „Wij kunnen niet accepteren, dat de lei ding van de Demka uitmaakt wat wij wel en niet zullen mogen doen: we bepalen zelf de vorm van ons bedrijfswerk, al of niet gewild door de Demka-directie." Deze scherpe kritiek staat in het zojuist verschenen nummer van het orgaan De Metaalkoerier van de bij het NVV aange sloten Algemene Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische In dustrie (ANMB). „De houding van onze bond is lank moedig genoeg geweest tegenover de Demka-directie. Zij heeft voldoende tijd gehad om haar standpunt tot het bedrij- venwerk van de bond te bepalen," aldus het ANMB-blad, dat daaraan toevoegt dat de bond niet bereid is het hoofd in de schoot te leggen. „Dan moet de verhou ding maar minder plezierig worden," zegt districtsbestuurder A. Groenevelt. In de ondernemingsraad van de Demka zal de ANMB-fractie extra aandacht gaan schenken aan de verbetering van de werk situatie in het bedrijf. Ook zal de ANMB pleiten voor gelijkstelling van de arbeids voorwaarden voor DEMKA- en Hoogoven- personeel. Zoals bekend is zijn beide on dernemingen gaan samenwerken. Het ANMB-personeel wenst ook integratie op sociaal gebied. Desgevraagd verklaarde ons de direc tie van de Demka, dat zij geen bezwaren heeft tegen het bedrijvenwerk van de ANMB, voorzover daarmee een intensi vering van het contact tussen de ANMB en haar leden wordt beoogd. Volgens de Demka-directie mogen de bestaande goed functionerende vormen van overleg in het bedrijf door het opstellen van een zgn. bedrijfscontactcommissie niet worden doorkruist. De directie van de Demka heeft de ANMB aangeboden akkoord te gaan met deze nieuwe vakbondsactivitei ten, mits een en ander uitdrukkelijk zou verlopen via de door het personeel geko 'zen organen van overleg in de onderne ming (Ondernemingsraad). De ANMB bleek daartoe niet bereid. Woensdag jongstleden zijn de Demka-directie en de districtsbestuurder van de ANMB over eengekomen, dat de verschillende stand punten met betrekking tot het bedrijven werk eind november nader zullen worden besproken. De in Zwitserland wonende 59-jarige Nederlander W. F. Abeling heeft bij de Europese Commissie voor de Rechten van de Mens bij de Raad van Europa te Straatsburg een aanklacht ingediend tegen de Staat der Nederlanden. De heer Abe ling grondt zijn aanklacht onder meer op „ernstige beperking van de vrije meningsuiting buiten de landsgrenzen", „verhindering met anderen te verkeren" en „beperking van bewegingsvrijheid door de Nederlandse overheid". Bovendien eist hij een schadevergoeding van 300.000 gul den wegens „materiële verliezen". Woensdag wilde de heer Abeling met zijn vrouw en zijn stiefdochter, aldus het Amerikaanse persbureau UPI, naar Oos tenrijk reizen, maar hij kon de grens niet passeren omdat zijn pas alleen voor Zwit serland geldig was. Naar zijn zeggen heeft hij een „aanbod" van Nederlandse zijde, om hem een pas voor Europa en Amerika te verstrekken, afgewezen, omdat hij een pas wenst voor de gehele wereld. Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken, dat van de heer Abeling een kennisgeving over het indienen van de klacht heeft ontvangen, heeft verklaard dat het niet ongewoon is om op gronden die zeer van elkaar kunnen verschillen, bepaalde personen een pas te verstrekken die slechts een beperkt verblijf in het buitenland toelaat. De heer Abeling had een pas, die het hem uitsluitend mogelijk maakte in Zwitserland te wonen. Later heeft hij gevraagd zijn paspoort ook voor Europa en Amerika geldig te verklaren. In die wijziging heeft het ministerie toe gestemd. Er is geen sprake van dat het ministerie een „aanbod" zou hebben ge daan. De heer Abeling beweert dat hem een pas voor alle landen werd ontnomen om dat de Nederlandse staat hem wilde ver hinderen in het buitenland zijn gal over zijn vaderland uit te spuwen. Hij heeft in 1950 een werk geschreven „De op basis der logica gefundeerde methode tot be houd van de vrede" en dat ter bestu dering aan de Nederlandse regering aan geboden. Dit bestuderen is volgens hem tot nu toe achterwege gebleven en daar om eist hij nu ook, dat zijn geesteskind alsnog aan de koningin wordt voorgelegd. Een gevangenisstraf van drie jaar en een onvoorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering heeft de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank geëist tegen een 32-jarige opperman uit De Meern. De man heeft tijdens een ruzie op de 21-ste juli van dit jaar zijn vader met een broodzaag doodgestoken. v< Koninklijke Van Kempen BegeerZeist

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7