Doggen de nieuwe driebandenkampioen Twee punten van BMHC in druk hockeyweekend Koploper IJmond tegen Concordia kansloos Debutanten in de nationale turnploeg waren te zwak voor Oostenrijkers Hennie de Ruyter bleef in moyenne achter op Doggen Popeyus kansloos door zwak spel in het weekend Een weddenschap was het begin Biljartuitslagen district Haarlem Vyth organiseert geen ronde van Nederland 1966 TY-lampen belemmeren biljarters Jaegers individueel beste keurturner MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 11 In een uitermate enerverend slot heeft de 47-jarige Jan Doggen, café houder in het Brabantse Heerle, in de roemruchte maar niet meer aan de moderne eisen van een toernooizaal voldoende „kuil" van Dubois in Amsterdam beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap in de ere klasse driebanden. Enerverend was het sluitstuk van dit sterk gespeelde kampioenschap het toernooigemiddelde van 0.850 is nimmer tevoren bereikt voor Doggen en zijn grootste concurrent Hennie de Ruyter. Want toen de oud-kampioen, die het vorige jaar in Nijmegen zijn titel aan Cees van Oosterhout had verspeeld, in zijn laatste partij de in het week einde falende Herman Popeyus in 55 beurten had verslagen, was Doggen nog ver van de titel verwijderd. Doggen stond tegen Soeterboek weliswaar zo ruim voor, dat aan zijn overwinning niet getwijfeld behoefde te worden, maar hij had voor 46 caramboles al 50 beurten verspeeld en hij wist, dat hij de resterende veertien punten in hoogstens 27 beurten zou moeten vergaren om in gemiddelde boven De Ruyter te blijven. Driebanden in cijfers BDHC gezakt Art Arfons nog sneller dan Craig Breedlove X: 1 J Beneden in De Kuil, omringd door een meevoelende schare biljartkenners, streed Doggen de grote strijd met zichzelf. Na 57 beurten leken de kansen van De Ruy ter te stijgen want in de laatste zeven beurten had Doggen slechts één punt aan zijn totaal kunnen toevoegen. Doggen maakte zeer moeilijke ogenblikken door toen hij in zijn 58ste beurt voor een niet zo moeilijke stoot aanlegde, maar er was een klotskansNauwkeurig werd de stoot uitgemeten en toen vuurde Doggen zijn schot af. Het werd een treffer en de inleiding van een bewonderenswaardig herstel. Vijf gave caramboles volgden en dit gaf Doggen zo'n morele steun, dat hij vijf beurten verder, met een slotserie van weer zes treffers de eindstreep kon halen. Nederland had weer een sterk drieban denkampioen, een kampioen overigens die in de kansberekeningen er haast niet aan te pas was gekomen. Maar na zijn ne derlaag tegen Popeyus herstelde de Bra bander zich opvallend sterk. Een winstpar tij in 68 beurten tegen Brosens wees daar nog niet op. Zijn triomftocht begon vrij dagavond toen hij Hennie de Ruyter in 55 beurten versloeg, een prestatie, die hij zaterdag tegen Sweering en Teegelaar herhaalde. Maar nog zou Doggen waar schijnlijk niet op de hoogste trede bij de ceremonie protocolaire zijn gekomen als niet Herman Popeyus, die na twee dagen ongeslagen in zijn eentje de ranglijst aan- Zes jaar geleden was Jan Doggen (ge boren 29-5-1918) een verdienstelijk biljar ter op de kleine tafel, een strijdtoneel waarop deze zoon van een caféhouder al sinds zijn zesde jaar vertrouwd was. Maar met een gemiddelde van 20 in het libre behoorde Doggen zeker niet tot de uitblinkers. Uit nieuwsgierigheid bezocht hij in 1959 de wedstrijden om de natio nale driebandentitel in de ereklasse, in Breda werden gespeeld. Het leek alle maal zo gemakkelijk, dat Doggen het in de pauze ook eens probeerde. En zie, zijn probeersels vielen zo in het oog, dat Chris Bolle, bondsbestuurder van de KNBB, de vreemdeling adviseerde het driebandenspel serieus te gaan beoefe nen. Doggen voelde er veel voor maar wil de een stimulans hebben en daagde Bol le uit met hem een weddenschap af te sluiten. Hij Doggen zou het volgen de jaar in de ereklasse weer in Bre da meespelen. De weddenschap werd aanvaard en prompt door de bondsbe stuurder verloren want in één ruk liep Jan Doggen via de eerste en de hoofd klasse door naar de top van het drieban den, waarin hij sindsdien een voorname rol is blijven spelen. Zo kwam hij twee jaar geleden in Waalwijk in de finale tegen Henpie de Ruyter te staan maar verloor. Zijn algemeen gemiddelde be> droeg toen 0.935, welke prestatie hij nu, tezamen met het behalen van zijn eerste nationale titel heeft overtroffen met 0.939. Jan Doggen is een bescheiden eenvou dig man uit een boerenomgeving, die nu ons land gaat vertegenwoordigen in het Europees kampioenschap in Lissabon. Natuurlijk zou hij daar graag ook naar de internationale top willen doorstoten maar hij heeft de kracht van Raymond Ceulemans al aan den lijve in kleine toernooien ondervonden. De laatste keer speelden Doggen tegen de Belg met een moyenne van 1.303 maar verloor De biljartuitslagen van de competitie wedstrijden voor het district Haarlem van de KNBB zijn: Afd. A: Excelsior 1-Vreeburg 1 4-2; Afd. B: Hof van Holland 1-Suisse 1 4-2 Haarlem N 1-Haarlem N 2 5-1; OVS 1- Vriendenclub 1 4-2; 1939 Bloemendaal 1- Vriendenclub 1 4-2; Afd. C 1: Excelsior 3 Haarlem N 3 6-2; SVV 1-1939 Bloemen daal 2 2-6; Afd. C 2: ADO 1-Vrienden kring 1 8-0; Meerestein 1-Het Noorden 1 7-1; Afd. C 3: Advendo 1-Vriendenclub 2 4-4; Afd. D 1: ADO 2-Suisse 5 4-4; Hof van Holland 3-DOS 2 6-2; Insulinde 1 Boru 2 8-0; Centrum Hst.-De Houtpoort 1 2-6; Afd. D 2: ADO 3-IVO 1 2-6; Entre Nous-DVS 6-2; Frans Hals 2-DVO 4 2-6; De Houtpoort 2-Concordia 1 8-0; Afd. D 3 De Vaart 1-W. v. Bloemendaal 2-6; Vrien denclub 3-Het Noorden 2 4-4; Vrienden kring 2-SVV 3 7-1; Afd. E 1: IVO 2-Mee restein 2 6-2; Haarlem N 4-SVV 4 4-4 Vriendenclub 4-ADO 4 0-8; Afd. E 2 BW 5-Insulinde 2 2-6; DOK-De Vaart 8 4-4; W. v. Bloemendaal 2-ADO 5 6-2. voerde, in 't weekeinde volkomen had ge- gefaald. De verliespartij van de Zwijn- drechter tegen Cees van Oosterhout kon er nog mee door maar het was beslist een grote teleurstelling toen Popeyus za terdagavond 't tegen Brosens niet verder dan 51 caramboles in 75 beurten bracht. De titel was toen een aangelegenheid tus sen De Ruyter en Doggen geworden, die met twee matchpunten voorsprong de ranglijst aanvoerden maar met een dui delijk winstpunt in het voordeel van Dog gen door een yeel hoger moyenne: 0.939- 0.880. Soeterboek, die zaterdag tegen Teegelaar en Sweering had geschitterd in winstpartijen van 52 en 55 beurten, moest Doggen verslaan wilde De Ruyter kam pioen worden en zo dit niet lukte hem in ieder geval voor zulke lastige pro blemen stellen dat het moyenneverschil tussen De Ruyter en Doggen zou verva gen. Daarnaast moest De Ruyter zo snel mogelijk van Popeyus winnen. Welnu, het laatste deel van de opdracht leverde De Ruyter geen moeilijkheden op, maar voor Soeterboek was de opgave te zwaar. Hij kwam zo gespannen aan de tafel dat hij niet alleen haast geen punten scoorde maar bovendien tevergees de verdedi ging trachtte te hanteren. De uitslagen uit de vijfde ronde luiden: De „strijd" in wielerkringen, ontstaan door de mededeling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat dat er in 1966 slechts plaats zal zijn voor één grote wielerronde, schijnt nu uitgewoed te zijn. Olympia heeft tenminste van de KNWU bericht ontvangen, dat voor Olympia's toer door het hoofdbestuur en de sport- commissie de periode van 11 tot en met 17 mei 1966 is gereserveerd. Deze mededeling is niet geheel onver wacht gekomen want weken geleden al heeft de KNWU laten doorschemeren dat zij, zo er een keuze gemaakt zou moeten worden tussen het amateurevenement en de profronde van Nederland, de ama teurs uit ancienniteitsoverwegingen het eerst aan de beurt zouden zijn. Intussen heeft de heer K. Vyth, die dit jaar een geslaagde ronde voor de profs organiseerde, zich voorlopig als licentie houder van de profronde teruggetrok ken, zodat het er naar uitziet dat Neder land het in 1966 zonder profronde zal moeten doen. Wel bestaan er diverse plannen voor eendaagse wegwedstrijden, onder meer een koers Amsterdam-Maas tricht. De laatste jaren komt het veelvul- ïig voor dat de NTS van biljartkam- rioenschappen opnamen maakt. Daar- jij wordt een groot aantal lampen in geschakeld om de omstandigheden /oor de cameramensen zo gunstig mo gelijk te maken. In grote zalen levert lat meestal geen moeilijkheden op naar vooral in kleine speelgelegenhe- len zijn er reeds enkele malen inciden- en ontstaan door de overvloed aan icht en warmte. Zo gebeurde het ook veer zaterdagavond bij de driebanden- itrijd in de „kuil" van Dubois in Am sterdam. Een batterij sterke lampen, ïaar het plafond gericht, zette het klei- ïe zaaltje in een zee van licht, die zo iterk was dat Jan Sweering in de eer de avondpartij tegen Soeterboek na ;ien minuten spelen zijn keu neerlegde :n weigerde verder te spelen. De lich- ;en gingen uit en nadat de spelers aan le nieuwe toestand gewend waren, verd het spel hervat. Toen daarna echter de twee be- angrijke partijen Van Oosterhout-De tuyter en Brosens - Popeyus moesten aeginnen en opniew de televisielichten lanfloepten werd er overleg gepleegd ussen de spelers. Popeyus verklaarde :ich een tegenstander van de lichtzee, lees van Oosterhout geen voorstander naar: „Ik heb zakelijke belangen" er werd op biljarts van zijn fabriek ;espeeld). Uiteindelijk werd het aan le spelers overgelaten te beslissen of le lampen al dan niet zouden blij- 'en branden. Na enkele minuten spe en was niemand tegen en bleven de ichten dus branden. Het opmerkelijke /as tenslotte dat deze twee partijen le slechtste van het gehele toer- iooi werden. Soeterboek 60 52 11 1.153 Teegelaar 27 52 3 0.519 Sweering 52 55 6 0.945 Doggen 60 55 7 1.090 B^qsen? De Ruyter 33 5.1 5* 0.647 60 51 8 1.176 Popeyus 54 67 5 0.805 Van Oosterhout 60 67 5 0.895 Teegelaar 46 55 6 0.836 Doggen 60 55 6 1.090 Soeterboek 60 55 5 1.090 Sweering 39 55 6 0.709 Van Oosterhout 56 81 5 0.691 De Ruyter 60 81 5 0.740 Brosens 60 75 6 0.800 Popeus 51 75 5 0.680 Brosens 36 48 6 0.750 Van Oosterhout 60 48 7 1.250 Sweering 60 58 5 1.034 Teegelaar 38 58 4 0.655 Soeterboek 28 62 2 0.451 Doggen 60 62 6 0.967 De Ruyter 60 55 5 1.090 Popeyus 53 55 6 0.963 De eindstand 1. Doggen (Heerle) 12 405 431 7 0.939 2. De Ruyter (W'lw.) 12 407 449 8 0.906 3. Popeyus (Zwijndr.) 8 398 441 8 0.902 4. v. Oosterh. (Uith.) 8 390 450 7 0.866 5. Brosens (Breda) 8 361 437 10 0.826 6. Soeterboek (K'tsh.) 4 340 428 11 0.794 7. Sweering (A'dam) 2 319 413 6 0.772 8. Teegelaar (R'dam) 2 319 425 7 0.750 De kolommen geven resp. aan de punten, de caramboles, het aantal beurten, de hoogste serie en het moyenne. Toernooi gemiddelde 0.850. De grote winnaar van de „hockey-ma- rathon" (twee wedstrijden in een week end) is Kampong geworden, dat op ge lijke hoogte met Hilversum staat, maar door een beter doelgemiddelde de leiding heeft overgenomen. Met verwondering vraagt men zich af hoe lang het Amster dam gegeven zal zijn om steeds tot een gelijkspel te komen. Alle zes gespeelde wedstrijden (ook die van zaterdag tegen BMHC) leverden de hoofdstedelingen een puntje op. Zaterdag kon BMHC tegen HGC ook niet verder komen dan een ge lijkspel. Voor het eerste gedeelte van de wed strijd was het gelijke spel te aanvaarden, want beide teams kwamen niet toe aan een gedegen aanval. Na de thee echter kreeg BMHC wel enkele fraaie kansen, waaronder een strafbal die door A. Offers keurig werd genomen maar door de kee per van HGC even fraai werd wegge werkt. E. Schmeink bnadrukte het lich te overwicht van BMHC nog met een hard schot dat tegen de paal afstuitte, doch goals kwamen er niet. Die kwamen er wpl in de wedstrijd tegen en bij Am sterdam, waar een der gebroeders Spits de thuisclub de leiding gaf en waar BMHC via de stick van E. Schmeink nog voor de rust de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft was BMHC duidelijk ster ker, maar ook nu weer bleek de voor hoede niet de kracht te hebben om door te stoten. Het bleef bij 1-1. Hoewel de afstand tussen Kieviten en Alliance in d overgangsklasse groot is, hebben de Heemstedenaren toch een flin ke kluif aan de Kieviten gehad. W. Pas toors kon Alliance tot na de hervatting weliswaar de leiding geven, maar de thuisclub die in de tweede helft iets meer veldoverwicht had bracht nog de gelijkmaker ter tafel. En daarmede ver speelde Alliance als lijstaanvoerder een van de twee punten voorsprong op Hudito, dat haar wedstrijd won. BMHC 2 in afd. B der overgangsklasse bracht het er met de uitslag 2-3 tegen het ongeslagen Togo zeer goed van af. In de promotieklasse kan Strawberries tevreden zijn met de overwinning op kop loper Alkmaar. Midvoor H. Wilms vol trok het vonnis over de Alkmaarders met een onhoudbare push. Daar Eechtrop en Be Fair (lotgenoten op de onderste plaats der promotieklasse C) gêlijk speelden, is de situatie daar niet gewijzigd. Alleen is de afstand welke te overbruggen valt nu groter geworden door de stunt van Straw- nPm po BDHC staat niet meer alleen in de eer ste klasse dames. Vooral dit seizoen is duidelijk geworden dat het hockeypeil buiten het westen omhoog is gegaan en dat bovendien BDHC, jarenlang eenzaam aan de top, door te weinig tegenstand niet op die top kon blijven. De Bloemendaal- sen zijn nu met het gelijke spel tegen t Gooi (leidster) afgezakt naar de vierde plaats. Het was Amsterdam dat met de volle winst tegen RBC op haar debet de door BDHC verlaten derde plaats kon inne men. Enthousiasme en een hoog tempo waren de wapens van 't Gooi tegen de betere techniek van de Bloemendaalsen, die in de wedstrijd van gisteren voor de rust met een doelpunt van H. Moolen- burgh dit keer van de backplaats naar linksbuiten gepromoveerd de leiding namen, 't Gooi bleef fel doorstrijden en kreeg in de tweede helft loon naar wer ken uit een stafhoekslag. M. Vorstelman bekroonde het lichtelijk overwicht van t Gooi met een fraai schot uit die korte corner, hetgeen de gelijkmaker en een kostbaar winstpunt voor beide teams be tekende. De dames van Alliance staan met een royale voorsprong bovenaan in afd. A. en het gelijke spel tegen Kampong (met SCHC Onderaan) doet de zwartwitten niet zoveel kwaad. M. Krouwels kon een 1-0 achterstand nog voor rust inlopen, Y. Spierings deed het in de tweede helft bij de achterstand van 2-1 en dat toont niet direct overeenstemming met de leidende positie van Alliance. In afd B. der Pro motieklasse heeft Rood Wit nog de lei ding. Mej. Heideman maakte met een goe de slag het openingsdoelpunt, uit een scrimmage werd met wat priegelwerk het tweede doelpunt gemaakt, waartegen over HGC er slechts een kon stellen. HBS blijft met drie punten achterstand goed volgen. Voor Strawberries zit er nog niet veel muziek in. Tegen Hurley kwam alleen de linksbuiten R. Vogelzang flink boven de middelmaat. Het was een wed strijd der verdedigingen, die aan beide zijden de aanvalslinies de baas bleven. De stand in de eerste klasse is: Kampong 6 3 3 0 9 7-4 Hilversum 7 3 3 1 9 8-8 HHYC 6 3 2 1 8 7-5 HDM 6 3 1 2 7 8-5 Laren 7 3 1 3 7 5-4 Amsterdam 6 0 6 0 6 5-5 BMHC 7 2 2 3 6 12- 9 HGC 6 0 5 1 5 3-4 SCHC 6 2 1 3 5 6-11 Leiden 7 0 2 5 2 4-14 De Amerikaan Art Arfons heeft het snelheidsrecord te land, dat zijn landge noot Craig Breedlove dinsdag op de zoüt- vlakte van Bonneville met de „spirit of America" vestigde met een gemiddelde snelheid van 893,390 km. per uur, zondag verbeterd. De oud-recordhouder kwam met „the green monster", waarmee hij ook het vorige jaar wereldrecordhouder werd, tot een gemiddelde van 92796 km u. Arfons deed zijn geslaagde recordaan- val eveneens op de zoutvlakte van Bonne ville. Arfons legde de mijl twee keer af, waarby hij de tweede keer het snelst was. Ook handbalvoorspellers hebben het niet eenvoudig en juist gisteren zijn weer vele prognoses gelogenstraft. We mogen de 6-4 nederlaag van de damesploeg van de Blinkert tegen DES in Enschede toch wel een verrassing noemen en wat te zeggen van de Concordia-heren, die kop loper IJmond kansloos lieten? We zwij gen dan nog maar van de eerste over winning van de Zandvoortmeeuwen op het lang niet zwakke Always Forward. Door deze zege werd de laatste plaats overgedaan aan Far West. Concordia heeft dus IJmond overwon- wonnen. In de eerste helft zag het daar nog niet naar uit, want beide ploegen hielden de score goed in evenwicht. Con cordia benutte de rust voor het in ont vangst nemen van een mentale opkikker en dit bleek na de hervatting z'n uitwer king niet te missen. Terwijl IJmond al leen nog maar uit een strafworp kon scoren, wisten de Haarlemmers elkaar goed te vinden en doelpuntten niet min der dan negen maal. De eindstand werd zodoende 15-9 en Concordia bracht de spanning weer volkomen terug. Ook voor de dames van IJmond was het geen prettige dag. Van het sterke Vriendschap werd zeer eervol verloren met 2-1, maar de afstand tussen Full Speed en de Velser dames werd weer De wedstrijd tussen de keurturners van Nederland en Oostenrijk heeft duidelijk aangetoond, dat hier wel een paar van de zwakste turnlanden aan het werk wa ren. Geen boeiend turnen, geen verbluf fende technische vaardigheid was er te zien. Het was vrijwel steeds middelmatig soms zelfs minder dan dat. De overwin ning van Oostenrijk (264.70-259.15) kan dan ook geen glorieuze worden genoemd, want daarvoor ontbrak bij beide ploegen de kwaliteit. Willy Jaegers werd eerste in het persoonlijk klassement. In de fraaie Prins Bernhardhoeve in Zuidlaren werd deze wedstrijd gehouden ter gelegenheid van 't 75-jarig jubileum van het Groning se „Olympia", want... in de stad Gronin gen is nog steeds geen sporthal gebouwd. Ook daardoor was wellicht de publieke be langstelling voor deze interland niet groot. Nederland had vijf debutanten in de ploeg. Wel zijn deze jongeren reeds in in ternationale jeugdontmoetingen uitgeko men, maar zij misten toch duidelijk de routine en technische beheersing die voor een „echte" landenwedstrijd worden vereist. Nu en dan toonden deze jonge turners wel onmiskenbare aanleg, maar hun plaatsing in de nationale ploeg recht vaardigde stellig niet het passeren van goed in vorm zijnde krachten als Joost Blits, Kees Pruys, Jaap v. d. Berge en Ger Praamstra. Van de bekende turners waren alleen Willy Jaegers, onze nationale turnkam- pioen, en Gerrit ten Bos in de ploeg opge nomen. Zij hebben vrij goed geturnd en hun plaatsen in het eindklassement als nr. 1 en nr. 5 bewezen, dat zij zeker tot de beste turners van deze wedstrijd be hoorden. Toch blijft hun werk op dezelfde hoogte als voorheen. Oostenrijk kwam niet met zijn sterkste ploeg uit. Zijn beste turner, Johann König, was niet van de partij. Ploegleider Gerd Kattnig turnde in zijn plaats. Voorts bles seerde Gerd Stekl zich bij het inturnen 's morgens, zodat reserve Reithmeier moest invallen. Dat de Nederlanders het tegen deze verzwakte ploeg niet moeilijk dachten te hebben, spreekt van zelf. Des ondanks namen de Oostenrijkers al bij het eerste onderdeel, het paardspringen, een kleine voorsprong (45.20-45.05 p.), maar in het verdere verloop van de wedstrijd verloren zij geleidelijk terrein door pres taties die voor een landenontmoeting toch wel onder de maat waren. Bij het paardvoltigeren dat technisch bezien wel het dieptepunt van de wed strijd was kwamen slechts twee van de zes Oostenrijkers boven het cijfer 9, terwijl bij de Nederlanders alleen Jaegers en Ten Bos dit resultaat boekten. Van geen van beiden was de voltige echter feilloos. Op de helft van de wedstrijd hadden de Nederlanders hun aanvankelijke achter stand gewijzigd in een kleine voorsprong (134.40-133.20), die zij echter aan de rin gen weer verspeelden en 0,10 punt achter raakten. Wie gehoopt had, dat het brugturnen wat meer glans zou geven aan deze vlak ke strijd, werd echter teleurgesteld. Er werden door onze debutanten tal van blun ders gemaakt, die niet alleen tot misluk kingen leidden, maar (wat nog erger was) tot cijfers als 6.35 en 6,45 p. Geen presta ties om over te juichen! Alleen Gerrit ten Bos (8,65 p.) en Willy Jaegers (9.10 p.) gaven oefeningen aan dit toestel te zien, die althans op enig niveau stonden. Vooral de salto met een halve draai als af sprong, vormde een mooi slot van zijn oefening. Vóór het laatste onderdeel, het rektur- nen, was de stand Nederland 218,45 p., Oostenrijk 220,15 p. Die achterstand bleek aan het rek niet meer in te lopen. De voorsprong van de Oostenrijkers werd nog vergroot, zodat zij tenslotte verdiend won nen. De goede oefeningen van Jaegers en ten Bos konden daar niets aan veran deren. De persoonlijke einduitslag was (met achtereen volgens de cijfers voor sprong, vrije oef., voltige, ringen, brug, rek en totaal) 1. Jaegers (N.) 9.05, 9.20, 9.25, 8.90 9.10, 9.05, 54.55, 2. Haidentaller (O.) 9.05^ 9.05, 8.70, 8.40, 8.85, 9.20, 53.25, 3. Reith meier (O.) 8.65, 9.15, 8.35, 8.70, 8.85, 9.- 52.70, 4. Weibel (O.) 9.-, 850, 9.20, 8.60, 8.80, 8.50, 52.60, 5. Ten Bos (N.) 9.05, 9.00, 9.10, 8.35, 8.65, 8.25, 52.40 6. .Ulamec (O.) 9.05, 8.40, 9.05, 8.45, 870, 8.70, 52.35. 7. Kattnig (O.) 9.05, 9.20, 7.80, 899, 8.70 ,835, 52.-, 8. Bitterlich (O.) 9.05, 900 .7.25, 8.25, 8.50, 9.15, 51.20, 9. Snellenberg (N.) 9.15, 9.05, 7.30, 7.55, 8.45, 8.10, 49.60, 10. Van de Berg (N.) 8.50, 8.15, 8.25, 8.60, 8.50, 7.30, 49.30, ll.Horsselenberg (N.) 9.00, 8.35, 7.20, 8.10, 7.60, 8.-, 48.25, 12.J Wijma (N.) 8.80, 8.95, 8.90, 7.-, 6.35, 7.25, 47.25. 13 Knip (N.) 8.65, 8i>0, 8,75, 7.80, 6.45, 5.70, 46.25. '•N groter. De Concordia-dames herstelden zich keurig door een knappe 3-2 zege op JHC en werkten zich weer iets omhoog naar de top. Halverwege de strijd leid de Concordia met 2-1; JHC maakte ge lijk en toen iedereen zich al met een puntenverdeling had verzoend trof Mar jan Kroon voor de Concordianen nog doel. Een met drie invallers spelend Rapi- ditas had weinig verweer tegen de Blin kert en deze „derby" eindigde dan ook in een grote 21-10 overwinning voor de groen-witten. Uit een strafworp opende Henk Driessen voor De Blinkert de sco re, maar ook Gé Moonen schoot van veertien meter raak. (1-1). Brandt en Adrichem brachten de stand op 2-2. De Blinkert kreeg een licht overwicht en dat leidde tot treffers van Koers en Deen 2. Hekezen verkleinde de marge en de kruising van paal en lat voorkwam de gelijkmaker. Toen was het wel gebeurd met de Rapidianen, die lijdzaam moesten toezien hoe Koers en Deen 2 de rust stand op 10-3 brachten. De Blinkert bleef de betere ploeg, hoewel Hekezen direct na de rust de achterstand iets verklein de. Door Moonen en Adrichem kwam Ra- piditas nog tot 11-7 maar dat verontrust te De Blinkert eigenlijk niet. De thuisclub bleef schotvaardiger en trof nog tien maal doel, terwijl Rapiditas door Hekezen en Adrichem in totaal tot tien doelpun ten kwam. De eindstand werd dus 21-10. De dames van Rapiditas deden het be ter en versloegen in de Wieringermeer Tonegido met 3-2. Full Speed maakte te gen ADO geen fout en zag tot haar ge noegen IJmond en ook JHC struikelen. De afwerende houding van de heren van Rapiditas vermocht niet ver hinderen, dat een aanvaller van De Blinkert een schot gaf, dat echter niet het gewenste resultaat op leverde. Nadat de heren van Zandvoortmeeuwen tegen Concordia en Tonido al voor ver rassende uitslagen hadden gezorgd, werd nu eindelijk de eerste overwinning be haald, ten koste van Far West dat de rode lantaarn in handen gedrukt kreeg. Nu de Zandvoorters de goede lijn blijk baar te pakken hebben, wordt de veld- handbalcompetitie onderbroken voor zaal handbal en dat kan wel eens een nade lige invloed hebben op de „winning mood" van de geel-blauwen. De dames van De Blinkert misten de aansluiting met leider SEW door verrassend van DES te verliezen. Standen na 7 november: Dames 2e kl. B: De Blinkert 9 10 Full Speed 10 17 Amersfoort 9 10 Vriendschap 10 15 AAV 10 9 Concordia 10 11 Rapiditas 10 4 IJmond 9 9 Unitas 8 0 JHC 8 8 Heren 2e kl. B Rapiditas 9 8 IJfnond 9 14 Tonegido 10 5 Tonido 9 14 ADO 8 1 AHC 2 9 14 Concordia 10 13 Heren le kl.: Vriendschap 9 8 UD 9 17 Alw. Forw. 9 6 Niloc 2 10 13 Zandvoortm. 10 3 Aalsmeer S 9 11 Far West 9 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11