Bekend hotel - restaurant aan het Braassemermeer afgebrand Eveneens branden Utrecht grote schade bij in Amsterdam, en Den Haag Gedenksteen in Neuengamme AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG Nieuw middel in de strijd tegen de verkeersongelukken Meisje na unieke hartoperatie toch overleden Kachels trokken niet meer door weer-omslag Echtpaar gewond bij explosie van aardgas Jongen slaat vader dood Jongetje reed op trein-treeplank naar huis terug Panagathos" is in drieën gebroken Zacht weer mm MAANDAG 8 NOVEMBER 196 5 2 Na ruzie met oma Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN es Een hevige brand, aangewakkerd door een felle noordoostenwind, heeft zaterdagmiddag in nog geen twee uur tijd het bij de watersportliefhebbers bekende hotel-restaurant paviljoen Braassemermeer in Oude Wetering verwoest. De totale schade wordt ge raamd op ongeveer 350.000 gulden Deze wordt slechts ten dele door de verzekering vergoed, want het meu bilair en de aanwezige voorraden waren niet door een polis gedekt, Zaterdagmiddag omstreeks drie uur sloeg uit het plafond boven de open haard een geweldige steekvlam. In zeer korte tijd stond het restaurant in lichterlaaie Daar de telefoon weigerde verschafte men zich toegang tot het kantoor van een naastgelegen showroom van speedboten, Vandaar alarmeerde men de brandweer van Oude Wetering. Het personeel van het paviljoen had toen reeds vergeefs ge tracht het vuur met schuimblussers te doven. Met 28 stralen werd de vuurzee bestreden, maar café, restaurant, woon huis en de andere bij dit horeca-bedrijf behorende gebouwen waren niet meer te redden. De showroom, de kegelbaan en de olie-opslagplaatsen bleven behouden, Een poging uit het boven het restaurant gelegen kantoor ongeveer 8000 gulden, waardepapieren en de boekhouding in veiligheid te brengen, mislukte. Amsterdam Bijna de gehele Amsterdamse brand- weerwacht moest zaterdagmiddag om half drie uitrukken naar een feljp brand in het gebouw van de verf- en vemis- fabriek Vette winkel aan de Prins Hen drikkade bij het centraal station. Pas zon dagmorgen om tien uur konden de laatste mannen inrukken. Zes brandweerlieden werden bij deze brand bedwelmd door de verstikkende rook. De brand, die werd gadegeslagen door tienduizenden Amsterdammers, heeft een schade aangericht die misschien wel te gen het miljoen loopt. De brand brak uit op de derde verdie ping van het vier verdiepingen hoge ge bouw. Van alle kanten pakte men het vuur aan: met slangen en waterkanonnen vanaf de Prins Hendrikkade en omliggen de huizen, met het kanon van het brand weerschip Jan van der Heyden uit de Oude Zijdskolk en met een straal vanaf het dak van een huis aan de overkant van het water. Een enorme rookwolk ver spreidde zich langzaam over de hoofd stad. Pas tegen acht uur 's avonds kon het sein „Brand meester" gegeven wor den en had men de zekerheid dat de naast het gebouw gelegen St. Nicolaas- kerk en andere gebouwen in de buurt HAMBURG (D.P.A.) Op het ter rein van het voormalige concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg is zondag in tegenwoordigheid van ongeveer vierdui zend overlevenden en nabestaanden van slachtoffers een gedenkteken onthuld. In Neuengamme zijn van 1938 tot 1945 naar schatting 55.000 mensen vermoord. Zeventig percent van de kampbewoners bestond uit buitenlanders. Denen, Noren, Nederlanders, Belgen, Fransen, Polen en Russen ondergingen er onmenselijke kwellingen. Naar Neuengamme werden ook de 589 mannen uit het dorp Putten overge bracht. Van hen keerden weinigen terug. DÜSSELDORF (Reuter) Op een drie kilometer lang stuk van de autoweg Hamburg-Hannover wordt een proef ge nomen met een nieuw waarschuwings systeem voor automobilisten via een ul- tra-kortegolfzender. Door een elektrische kabel aan weers zijden van de autoweg wordt een magne tisch veld gevormd. Alleen de automobi listen binnen dit veld zullen de diverse waarschuwingen dertig verschillende, al naar gelang de omstandigheden die op geluidsbandjes zijn opgenomen met hun radiotoestellen ontvangen. Er bestaan plannen om achthonderd ul- tra-kortegolfzenders langs de Westduitse autowegen te plaatsen. De kosten worden geschat op vijftig miljoen mark. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van hef abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—6 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE geen gevaar meer liepen. De nablussings- werkzaamheden duurden nog tot zondag morgen tien uur. In Utrecht heeft een uitslaande brand in de nacht van zaterdag op zondag een kartonnagebedrij'f van de firma Laros in de Vrouwenstraat,, boven een opslagplaats van een pelterijenfirma geheel vernield. Door bluswater werd voor 500.000 gulden schade aangericht aan een voorraad bont jassen. Bij de beschadigde kostbare bont mantels was een beverjas van prinses Beatrix en een met bont gevoerde jas van prins Bernhard. Toen de brandweer arriveerde stond de bovenverdieping al geheel in brand. Zij kon van twee straten uit, voor en achter, het vuur benaderen. Bonthandelaar Chiotakis, van origine een Griek, heeft al 32 jaar deze zaak in Utrecht. Hij verklaarde dat de bontman tels, als zij flink nat geworden zijn, wei nig meer waard zijn. De mantels zijn voor 97 percent het eigendom van de cliëntele van de heer Chiotakis in binnen- en buitenland, die hun kostbare bezit ge durende de zomermaanden aan het be drijf in bewaring geven. Hij heeft in het pand vijftien mensen aan het werk. De brand heeft de voorraad voor de verkoop in de winkel niet aangetast. De oorzaak van de brand is onbekend. Het kartonna- Een beeld van de brand, die zater dagmiddag een deel van de verf- fabriek van Vettewinkel heeft ver woest. Hier een gezicht op de voor zijde van het gebouw aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. gebedrijf had het bijzonder druk met or ders voor doosjes en ander verpakkings materiaal. Er was tot één uur in de nacht van zaterdag op zondag doorge werkt. Den Haag Bij de brand op het terrein van de nieuwe Frederikskazerne in Den Haag, is zaterdag een houten bureelbarak van de inspectie van de verbindingsdienst totaal verwoest. Alle documentatie over het ver bindingsmateriaal is verloren gegaan. Bij aankomst van de brandweer stond de zeventig meter lange barak al in lich terlaaie. De brandweer had grote moeite het afgesloten terrein op te komen. Water moest van ver buiten het terrein worden opgepompt. De oorzaak van de brand is onbekend. Advertentie 60 TOT 90 UUR WERKEN PER WEEK? Ja, noodgedwongen doe ik dat nu, maar moet nog werk laten liggen. Door een goede kracht kom ik dan wel weer wat dichter bij de 40 uur. Er is plaats voor a. Opticiën-filiaalchef, b. Opticiën voor winkel en/of werkplaats, c. winkelbediende/ verkoopster, d. aankomend opticiën. Woning beschikbaar 5 - daagse werkweek Sollicitaties G. W. K. HAAGSMAN, „De Brillenspecialist", Jansstraat 56 - Telefoon 10 180 Na enige complicaties, die zich za terdag plotseling voordeden hij het Tilhurgse meisje Diny Kirkels, die kort geleden in het Nijmeegse St. Radboudziekenhuis een unieke hart operatie onderging, is het meisje vrij plotseling overleden. Het 23-jarige meisje, bij wie zich vorig jaar een ernstige hartkwaal openbaarde en die met trouwen wachten wilde, tot dat een operatie, waarvan de kans van slagen 1 op 10 was, had plaatsgehad, had in de operatie toegestemd omdat zij zon der deze nog slechts korte tijd had te leven. De operatie, waarbij een hartklep door eigen weefsels, die uit haar dijbeen wa ren gehaald, werd vervangen, slaagde aanvankelijk voortreffelijk. Zaterdagmorgen had zij nog een telefo nisch gesprek gevoerd met familieleden. Maar 's middags deden zich plotseling enige complicaties voor. Vroeg in de avond overleed het meisje. Vorige week stierf plotseling professor Moeys, die de leiding had van deze in de hele wereld de aandacht trekkende operatie. Hij was zelf hartpatiënt en de spanning rond de operatie is vermoede lijk teveel voor hem geweest. Het plotseling ongewoon zachte weer en de naar zuid gedraaide wind zijn er in Hengelo en Enschede oorzaak van ge weest, dat er veel gevallen van kolen dampvergiftiging voorkwamen. In En schede kwam de 85-jarige mevrouw Die- tewig als gevolg van deze vergiftiging- om het leven. Zondagmiddag kregen de doktoren en het Rode Kruis in de tweee steden het druk met het verlenen van hulp aan men sen, die bewusteloos of onwel waren ge worden door kolendamp. Vooral bejaarden bleken hulp nodig te hebben. Spoedig bleek dat de weersomstandigheden er de oor zaak van waren, dat vele kachels niet goed brandden. De politie waarschuwde de bevolking met luidsprekerauto's. In de woning van het echtpaar Albers in Foxhol, gemeente Hoogezand, heeft zich vanmorgen een gasexplosie voorge daan, waarbij het echtpaar ernstige brandwonden opliep. Toen de vrouw een lucifer aanstak ont stonden een hevige ontploffing en een steekvlam. Door de explosie werden de ruiten vernield. Een lek irt da >aardgaslei- ding bij de woning is waarschijnlijk de oorzaak. Een begin van brand kon snel worden geblust. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een 19-jarige jongen in Boschkapel- le bij Hulst zijn 50-jarige vader met een grote houten hamer de schedel ingesla gen. De vader is later in het ziekenhuis te Hulst overleden. De 19-jarige zoon heeft direct bij de po litie een bekentenis afgelegd. Hij is opge sloten en zal voor de officier van Justitie te Middelburg worden geleid. Aanleiding tot deze doodslag was een ruzie tussen vader en zoon over het ont slag, dat de zoon bij zijn baas wilde ne- men" De vader was tegen het ontslag. Toen hij in de nacht van zaterdag op zon dag thuiskwam na cafébezoek, heeft hij hierover met zijn zoon hooglopende ruzie gekregen. Zij liepen naar buiten waar de jongen een grote houten hamer greep, die op het erf lag en daarmee zijn vader op het hoofd sloeg. Zo heeft de achtjarige Jan Beukema acht kilometer aan de zijkant van een trein gehangen. De jongen, die niet langer bij zijn grootmoeder in Loppersum wilde logeren, reed op deze gevaarlijke manier naar zijn woonplaats Appingedam terug. De 8-jarige Jan Beukema uit Appinge dam is zaterdagavond op de treeplank van een trein van Loppersum tot Appin gedam meegereden. De jongen, die enige dagen bij een grootmoeder in Loppersum logeerde, is zonder dat iemand het merk te op het station op de treeplank van de trein gestapt. Mensen, die bij een overweg stonden te wachten, zagen de jongen aan de trein hangen en waarschuwden het sta- tionspersoneel, dat telefonisch het station Appingedam alarmeerde. De stationschef van Appingedam liet de ttein op onge veer tweehonderd meter van het station stoppen teneinde de jongen onnodig lan ger meerijden te besparen. Daar heeft hij de jongen, die na de acht kilometer lan ge tocht door de mist totaal verkleumd was, opgevangen. Nadat de jongen bij de stationschef thuis op zijn verhaal was gekomen is hij naar de ouderlijke woning gebracht. Daar vertelde hij, dat hij tonenigheid had ge had met zijn oma. Daarom wilde hij naar Appingedam terug. De bergingswerkzaamheden van het on der Liberiaanse vlag varende Griekse vrachtschip „Panagathos", dat vorige week bij Ameland strandde, zijn voorlo pig gestaakt, omdat het schip op drie plaatsen is gebroken. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Spaanse Danstheater Antonia y Marino. Gaste: Tana I^opez. Minerva Theater (Heemstede), van daag 20 uur: Voordrachtsavond door Ine Wierda. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Concert door de Heemsteedse Christelijke Orato rium Vereniging o.l.v. Jan Pasveer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Wat het daglicht niet verdragen kan", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 en dinsdag 20 u.: „De gele Rolls Royce" 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. „De tante van Charley", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ont snapping uit de jungle", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man zonder noodlot", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een ge trouwde vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Maas. Dagelijks van 1017 uur en zondags van 1317 uur. Vleeshal: Expositie van siervogels. Van daag geopend van 10 tot 22 u. en zondag van 10 tot 18 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag yan 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Hputstraat): Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark" Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van lo tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede); Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.3018 u. Tot 11 november. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 november). MAANDAG 8 NOVEMEBER Maandag geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 9 NOVEMBER City, 20 u: „Koninginnen van de nacht". Pleiadenschool, IJmuiden, 20 uur: Ou deravond. Cultureel Centrum. IJmuiden, 20 uur: Ned. Ver. voor sexuele hervorming, lezing: „Van citroenschil tot chininepil," door dr. Storm. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, elke dinsdag en donderdag. Spreekuur leidster: van 9.3012 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Telefoon 02550—7715. MAANDAG 8 NÓVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Itabu". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 u.: „De dood heeft blauwe ogen". Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12.00 uur en van 14- 17 u. en 19.30-22 u. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat te bezichtigen van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Itabu". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Kus me, sufferd". Stadskantoor, Plesmanweg; Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12; 14-17 en 19-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Rechterlijke macht. Tot procureur-generaal bij het gerechtshof te 's Hertogenbosch is benoemd mr. A. J. M. van Overveldt, thans advocaat-generaal bij dit gerechts hof. Aan mr. C. A. Brandenburg is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als rechter in de rechtbank te Zutphen. Bedreiging van politie. De politierechter in Arnhem heeft een 37-jarige Wage- ningse chauffeur veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, omdat hij onder het slaken van de kreet: „Ik maak jul lie kapot" Wageningse politiemannen had bedreigd met een bijl. Hond doodgeschoten. Een inspecteur van het korps gemeentepolitie in Roermond heeft een hond laten afmaken die woensdagmiddag op straat werd opge pakt. De eigenaar van de zeven jaar oude draadharige fox-terrier met stam boompapieren heeft een aanklacht inge diend bij de officier van Justitie. Rust teruggekeerd in Berkel-Enschot. De rijkspolitie heeft in Helvoirt een 52-jari- ge dame aangehouden die heeft bekend vorige maand een aantal dreigbrieven geschreven te hebben aan inwoners van Berkel-Enschot. De huizen van al die in woners zouden in vlammen opgaan, als er niet op korte termijn een einde zou komen aan de zaterdagse honden- en kattenhandel in café Kerkzicht. Wijsbegeerte bij KMA. Dr. A. J. A. Schoon- brood is benoemd tot buitengewoon hoogleraar bij de Koninklijke Militaire Academie in Breda voor het geven van colleges in de wijsbegeerte. Kosteloze hulp aan oorlogsinvaliden. Mi- litaire en burger-oorlogsinvaliden, dia op reis zijn in het buitenland of daar tijdelijk verblijven, zullen voortaan on verwachte reparaties aan prothesen en orthopedische reparaten kosteloos kun nen laten verrichten op vertoon van een internationaal bonboekje. Dit betreft herstellingen, waarvan de noodzaak plotseling aan de dag treedt. Advertentie Doelstraat S9 - Haarlem - Tel. 15232 „Krautzberger" Verfspuiten. •JWlAJVWWWtMMflfWWWWWWWVWWWIMAl MWWVVVWVVWVVVAMWWWMAAAIWVWIAniVVWVVVVWVIAAA/tf Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde voltrok zich een wijziging in de algemene luchtdruk verdeling, welke tot gevolg had dat de aanvoer van koude lucht uit 't oosten ver vangen werd door aanvoer van voor de tijd van het jaar zeer zachte lucht uit het zuiden. Op verschillende plaatsen in het zuiden van het land steeg de tem peratuur zondag tot 19 graden. Op de oceaan bevindt zich thans een zeer groot lagedrukgebied, dat zich uit strekt van Ierland tot bij Newfound land, terwijl zich daaromheen een gordel van hogedrukgebieden uitstrekt welke over Europa reikt van Scandinavië via het Alpengebied naar Spanje en Noord- Afrika en vervolgens verder naar het westen op de oceaan. Randstoringen van het depressiegebied op de oceaan zullen de komende dagen over de Britse eilanden naar het noor den afzwenken en in ons land de zuide lijke winden nu en dan in kracht doen toenemen. De aanvoer van zachte lucht houdt dan ook aan. De kans op regen is morgen nog klein, daar de invloed van het hogedrukgebied in onze omgeving nog overheerst. Er kan wel later wat meer bewolking komen. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- ta C temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. a SS Den Helder onbewolkt Z 13 6 Ypenburg onbewolkt zzo 17 5 Vlissingen licht bew. zzo 15 8 Eelde half bew. zzw 12 4 De Bilt licht bew. zzo 18 6 Twente zw. bew. zzw 17 9 Eindhoven onbewolkt zzo 19 6 Z.-Limburg licht bew. z 19 7 Helsinki half bew. wnw 5 -2 Stockholm onbewolkt w 7 -1 Oslo geh. bew. windst. 5 -3 Kopenhagen regen ozo 8 6 Aberdeen zw. bew. z 9 8 Londen geh. bew. z 13 10 Amsterdam onbewolkt z 16 6 Brussel onbewolkt z 18 Luxemburg mist zzw 15 7 Parijs zw. bew. z 17 6 Bordeaux onbewolkt zo 19 6 Grenoble motregen windst. 21 4 Nice onbewolkt nnw 20 12 Berlijn zw. bew. ozo 9 2 Frankfort geh. bew. windst. 21 7 München regen zw 15 9 Zurich mist zo 8 6 Genève mist zw 9 5 Locarno mist windst. 15 9 Wenen motregen nw 4 2 Innsbruck regen windst. 17 6 Belgrado onbewolkt zzw 13 -0 Rome zw. bew. O 21 14 Barcelona licht bew. n 29 9 Madrid zw. bew. windst. 12 5 Mallorca half bew. windst. 22 13 Lissabon half bew. w 17 12 Dinsdag 9 november Zon op 07.49 uur; onder 16.58 uur. Maan op 17.16 uur; onder 07.56 uur. Maanstanden Volle maan 9 november 05.15 uur Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 8 november Hoog water 2.59 uur en 15.14 uur. Laag water 11.03 uur en 23.16 uur. Dinsdag 9 november Hoog water 3.32 uur en 15.47 uur. Laag water 11.37 uur en 23.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ic 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2