Wethouder C. Ockeloen nam afscheid van zijn vrienden uit de vakbeweging In het oude dorp Velsen staat nu het jeugdgebouw „De Ark'' Dertig jaar wandelen met „De Kennemer Jagers" IN DE VISHAL EN OP ZEE De Beurs extra extra bescherming Kort IJmondnieuws Brandje in vuilnis- stortbak in IJmuiden Havenberichten Honderdjarige bewaarschool werd opgeknapt EXTRA Italianen vochten in Beverwijk om drank na sluitingsuur Scheidende secretaris tot ere-lid benoemd Waarom niet een gasaansteker met een wereldnaam? SCHEEPVAARTBERICHTEN MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 5 Aanwinst voor college Eenzijdig Burgerlijke Stand Velsen Klaprooscollecte in Velsen Unicum Ere-lid SILVER MATCH 1 mBI „Jammer dat Karei Ockeloen de bond nu gaat verlaten!" was de tendens van alle toespraken, die de nieuwe wethouder van Velsen zaterdagmiddag in hotel „Royal" mocht beluisteren tijdens de afscheidsreceptie, welke hem hier door de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond werd aangeboden. Zoals bekend heeft de heer Ockeloen zijn bestuursfunctie bij deze bond moeten opgeven, omdat hij onlangs tot opvolger van wethouder R. Verbeek werd benoemd. Het is een buitengewoon drukke receptie geworden, welke onder meer in haar geheel werd bijgewoond door de burgemeester van Vel sen, mr. J. C. Bührmann, de gemeente-secretaris, de heer J. Veenstra en de oud-wethouder van openbare werken, de heer R. Verbeek. De eerste die zijn spijt over het ver trek van de heer Ockeloen onder woorden bracht was de heer R. Buitenhuis, die als districtsbestuurder van de A.N.M.B. te kennen gaf de gemeente Velsen te benij den, nu zij erin is geslaagd een dergelijk bekwame figuur als bestuurder aan te trekken. „Want de capaciteiten van de heer Ockeloen zijn stellig niet gering," meende spreker, die in dit verband even herinnerde aan de opmerkelijke succes sen die door de scheidende functionaris werden behaald. Spreker noemde deze uniek in de historie van de vakbeweging, zoals Ockeloen's oplossing van de perso neelskwesties rond Beijnes en de resulta ten, die door hem bij „het drama" van de Haarlemse Scheepsbouw Maatschap pij werden bereikt. Ook de rol van de heer Ockeloen bij de kadervorming voor Hoog ovens mocht volgens spreker evenmin over het hoofd worden gezien. Dit alles stempelt hem tot een man met uitzonderlijke kwaliteiten, die daarbij in het bezit is van alle eigenschappen, welke zijn vereist om dergelijke grote zaken drastisch aan te pakken. De heer Buiten huis meende dan ook te mogen stellen dat de voormalige vakbondsbestuurder meer in zijn mars heeft dan hij tot dusver heeft bereikt en hij wenste hem bij zijn verdere carrière het meeste succes. Echter niet zonder de heer Ockeloen namens de bond zijn hartelijke dank te betuigen voor alles, wat hij voor de arbeidersbevolking in de ze streek heeft bereikt. In aansluiting op deze toespraak condo leerde burgemeester Bührmann de A.N.M.B. met het vertrek van de heer Ockeloen, ofschoon hij direct daarop zijn voldoening uitsprak over deze aanwinst voor het college. De korte tijd dat spre ker met de heer Ockeloen als wethouder contact heeft gehad, schonk hem namelijk reeds de overtuiging dat het verstandig zal zijn te trachten, de heer Ockeloen nog lang voor deze functie te behouden. Daar om was de burgemeester het bestuur van de A.N.M.B. bijzonder erkentelijk, omdat men in deze kringen bereid is gebleken een dergelijk bekwame figuur af te staan om de plaatselijke gemeenschap te bestu ren. Plaatwellerij. Bij de Plaatwellerij in Velsen-Noord zijn Bemetel-diploma's uit gereikt. Van de geslaagden hebben de heren R. Top en P. van Unen elk een mooi fototoestel gekregen; de heren P. de Jong en G. Brasser ontvingen het platen boek „Materie". Bejaarden. De bejaarden in Velsen- Noord kunnen op 16 november in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckman- straat de première beleven van een nieu we show, die zal worden uitgevoerd door de Klavierschippers; Cor de Boer treedt op als conferencier. Ouderavond. Op een ouderavond in de tweede openbare lagere school in Oosterwijk te Beverwijk heeft dr. H. Ros- lum enkele moeilijkheden bij de opvoe ding van het kind belicht, in het bijzon der tijdens de eerste vijf levensjaren. Ds. A. Don vertelde over het werk van het interkerkelijk overleg inzake schoolaan- gelegenheden, waarbij hij er op wees, dat het aan de ouders is om hun kind de richting naar een kerk te wijzen. Voor-1 zitter van de oudercommissie is thans de heer G. Lampink. Pius X College. Bijna vierhonderd oud-leerlingen van het Pius X College te Beverwijk hebben zaterdag een bezoek gebracht aan hun oude school. Onder de reünisten waren studenten uit Leiden Nijmegen, Utrecht en Tilburg. Sommigen waren nog niet zo heel lang geleden in Beverwijk op school, maar zelfs zij moes ten nog even wennen wegens de ver nieuwingen die hun oude school had on dergaan. Dr. K. Groensmit, rector, en moderator G. van Gastelen spraken de reünisten toe. Talloze oude herinneringen werden opgehaald, voor, tijdens en na een dansje. Vietnam. Politiek Jongeren Contact Velsen houdt donderdag 18 november, aanvangende 20.30 uur, zijn eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen en wel in Velsens nieuwe stadhuis. Het onderwerp van de avond is Vietnam; elke fractie krijgt tien minuten om haar standpunt uiteen te zetten. Vredesduif. Voor de tweede hokken- ghow van de Heemskerkse postduivenver eniging de Vredesduif waren 80 jonge doffers ingebracht. J. H. Duin werd eerste, G. Lotterman kwam als tweede uit de bus, terwijl J. Castricum als derde werd geklasseerd; zij behaalden alle drie 921A punt. Vierde werd C. Broerse en op de vijfde plaats kwam P. v. d. Kolk bei den met 92 punten. De jonge duif, die door de heer G. de Boer uit eigen kweek beschikbaar werd gesteld, werd gewon nen door H. Tromp. De derde hokkenshow zal worden gehouden op zondag 14 no vember. Speelgoedactie. In het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Beverwijkse Schans is zaterdagavond de tweede kien avond ten bate van de Varaspeelgoedac- tie gehouden. Er waren ongeveer 180 deelnemers; het batig saldo was 325. De brandweer moest zaterdagmorgen in het geweer komen om een brand te blussen die in een vuilnisstortbak van een blok flats aan de Bellatrixstraat in IJmui den-West was uitgebroken. Het vuur werd met de nevelspuit bedwongen. De oorzaak is vermoedelijk het storten van gloeiende as in de vuilnisstortplaats, de socialistische beweging kon worden op gebouwd dank zij talloze onnoemelijke of fers van kleine mensen. De "heer Ockeloen verklaarde tenslotte het vaste voornemen te hebbeg ook in zijn nieuwe functie de gemeenschap en het algemeen belang naar zijn beste kun nen te dienen. Hij wilde dit dankwoord echter niet besluiten zonder ook zijn echt genote in alle hulde te betrekken, omdat de steun van haar die wel eens de „vakbondsweduwe" is genoemd voor hem altijd onontbeerlijk is geweest. Beide sprekers werden daarop nog door ele vertegenwoordigers van afdelingen en andere bonden gevolgd, die allen kwa men getuigen van hun grote waardering voor het werk van de heer Ockeloen, wel ke erkentelijkheid meestal door het aan bieden van een geschenk werd onder streept. Dit waren onder meer de heer P. Albarda, namens de afdeling Beverwijk; de heer P. Rijken, namens de onderne mingsraad van Hoogovens; de heer E. Molendijk, namens de confessionele bon den Ai de heer A. Verbaan, namens de afdeling Leiden. Tenslotte kwam de heer M. Zondervan als voorzitter van de A.N.M.B. afscheid nemen van zijn voormalige medebestuur der, waarbij hij herinnerde aan de be langrijke en steeds actieve rol, welke door de heer Ockeloen bij de vakbeweging is vervuld. „Je bent altijd moeilijk voor je zelf geweest, maar misschien was je juist daardoor in staat een speciaal stempel te drukken op het bondswerk," meende de heer Zondervan, die hieraan toevoegde dat de heer Ockeloen een grote invloed heeft gehad op het algemeen beleid en hij daarnaast de districtsbond een eigen gezicht wist te geven. De gemeenschap in Velsen zou thans van dit alles mogen profiteren, waarbij spreker de heer Ocke loen het meeste succes toewenste. Hij bood hem als afscheidsgeschenk een enveloppe met inhoud aan, waarbij mevrouw Ocke loen met een fraai bloemstuk werd ver eerd. In zijn dankwoord gaf de heer Ockeloen te kennen dat hij deze middag weliswaar een tamelijk eenzijdig beeld van zichzelf heeft moeten beluisteren, hetgeen niet wegnam dat hij toch dankbaar en ver heugd was indien hij iets voor anderen heeft kunnen doen. „Maar", liet de heer Ockeloen hier onmiddellijk op volgen, „de anderen hebben toch meer voor mij ge daan." Hij heeft in de vakbeweging im mers een schat van ervaringen opgedaan, waarbij hij tot het begrip is gekomen dat BEVALLEN: M. van Pel-Hofman, d„ Radarstraat 132, IJmuiden; L. H. M. Rou- wenhorst-Hilgersom, z., Van Dalenlaan 234, Santpoort; G. Kramer-Voogt, d., Moer- bergplantsoen 159, IJmuiden; C. Meegdes- Harlaar, d„ Bloemstraat 80, IJmuiden. ONDERTROUWD: G. van Lagemaat, Vijfhuizerdijk 176, Haarlemmermeer en J. E. C. van der Pol, Kruidbergerweg 13, Santpoort, t.a. Haarlemmermeer, Vijfhui zerdijk 176; J. Vogel, Spaarnestraat 3, IJmuiden en H. W. Bosman, Piet Hein- straat 89, IJmuiden-O., t.a. IJmuiden-O., Piet Heinstraat 89; W. Meijer, Waalstraat 21, Den Helder en E. C. van Sprang, Hoofdstraat 81, Santpoort, t.a. Den Helder, Waalstraat 21; J. A. Zwaaij, Oosterduin weg 32, IJmuiden-O. en S. de Graaf, Pla- netenweg 251, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Industriestraat 41; J. A. M. Brans, Lin- naeusstraat 133, IJmuiden en J. M. Zeeuw, Planciusstraat 37, IJmuiden-O.; B. Los, Munnikenweide 60A, Beverwijk en M. J. van Altenburg, Narcissenstraat 27, Sant poort, t.a. Beverwijk, Munnikenweide 60A; N. M. Rooijers, Cederstraat 7, IJmuiden- O. en J. C. Schellinger, Cederstraat 7, IJmuiden-O., t.a. IJmuiden-O., De Noo- straat 63; Q. Casu a/b Casa Marina, IJ muiden en G. Cardol, Gildenlaan 82, Vel- sen-N., t.a. Beverwijk, Rubiconstraat 104; A. Broek, Bestevaerstraat 5, IJmuiden-O. en A. Wanmaker, Pegasusstraat 14, IJmui den, t.a. IJmuiden, Pegasusstraat 14; G. B. Gerritsma, Ph. Vingboonsstraat 33, Am sterdam en T. E. M. Sanders, Van Dalen laan 41, Santpoort-Z., t.a. Amsterdam, Hoofdweg 82. GETROUWD: T. M. Letscher en 'H. C. M. van Schaick, Deurne, Grieglaan 11; J. B. Zwanenburg en C. Broek, IJmuiden, Pres. Krugerstraat 17; W. P. Stolker en E. J. de Munk, IJmuiden, Galvanistraat 5; R. C. Burghoorn en A. P. Betist, Amster dam, Boerhaavestraat 61; J. J. Hofland en A. M. Pirovano, Velsen-N., Schulpweg 588; C. N. Zuidhoek en C. J. M. Witteman IJmuiden-O., Cederstraat 20; H. Ebes en L. A. Brouwer, Hilversum, Burg. Lam- booylaan 17; J. Werkman en M. Rem, Alk maar, Vermeerstraat 30; W. H. de Haas en M. P. K. Bregonje, IJmuiden-O., Meeu wenlaan 21. OVERLEDEN: W. Groen, 66 j„ echtge note v. L. Dekker, Vechtstraat 42, IJmui den; M. Overdorp, 73 j., echtgenoot v. R. M. Schipper, Lierstraat 50, IJmuiden. Bondsvoorzitter M. Zondervan (rechts op de foto) neemt namens de A.N.M.B. afscheid van een ge waardeerd medewerker. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Kaethe Ahrens, van Ala; Lady Sandra, Norwich; Drit- tura, Gravelines, IJmuiden; Hardglen, Londen, IJmuiden; Juv, Kotka; Anneliese Oltmann, Rouaan; Christoffer Oldendorff, Monrovia; Isolde, Antwerpen; Liberty, Londen; Res Nova, Par; Vliestroom, Sheerness; Berkelborg, Blanka- holm; Rex, Felixtowe; Mombasa, Rotterdam; Elisabeth Broeker, Teignemouth; Wedlooper, Jacobstad; Garlinge, Newcastle; Bloemgracht, Hamina; Cornet, Koping; Carpe Diem; Oxelo- sunod, IJmuiden; Phidias, Hamburg; Najada, Le Havre; Dependent, Kopmansholmen; Gouwe- borg, Gefle; Leliegracht, Mantyluoto, Zaandam; Jo Frey, Londen; Nestor, Bremen; Thea, Lon den; Gazelle, Boston, Zaandam; Balmung, Go thenburg; Deborah, Londen; IJstroom, Ports mouth; World Charity, Pepel, IJmuiden; Elsa. Seskaroe, Zaandam; Netherland Coast, New castle; Lingeborg, Kalmar; Stad Maastricht, Casablanca. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Grada Wes ters, van Kotka; Hado, Swansea; Waterland, Hamburg; John V., Rochester; Albert V., Lon den; Tilly, Lidkoping, Zaandam; Jean E., Lon den; Hoe Vinces, Londen; Belomorskles, Ar changel, Zaandam; Kambodia N., Rotterdam; Senior, Londen; Draco, Aarhus; Pergo, Roches ter, IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Yew- forest, Swansea; Bonn, Sharpsborg; Buka, Lon den; Waverstroom, Par; Susanne Herup, Kiel, IJmuiden; British Splendour, Isle of Grain; Ub- bergen, Klaipeda; Juno, Mantyluoto; Horn Qlipper, Constanza. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mads Skou, naar Rotterdam; Gannet, Rotterdam; Gosport, Gateshead; Maloja, Hamburg; Strabo, Bilbao; Aardenburg, Stockholm, IJmuiden; Pangloss, Piompio, IJmuiden; Vesta, Southampton; Leven Fisher, Birmingham; Frithjof, Noordzee; Bram, Dagenham; Cardiganbrook, Birkenhead; Donau S., Rotterdam; Globe, Londen; Christine, Turku; Nnamdi Azikiwe, Rouaan; Esso Emden, Ham burg; Ramona, Belfast; Fimona, Southampton; Sporonia, Birkenhead, IJmuiden; Grimland, Los Angeles; Beninkust, Hamburg; Frans van Seu- meren, Oskarsham; Zaanstroom, Hull; Ioannis P., Stettin; Shetland Trader, Hull; Hinde, Lon den; Carlton, Newcastle, IJmuiden; Drittura, Faversham, IJmuiden; Frieda Buss, Londen, IJ muiden; Agapi, Hamburg; Nore, Stockholm; Beyla, Hamburg; Peperkust, Freetown; Ostro- botnia, Aboe; Riouw, Londen; Bruse, Oslo; Her cules, Trinidad; Dinkelstroom, Londen; Vela, Stavanger; Stad Amsterdam, Rotterdam, IJmui den; Schiekerk, Rotterdam; Harglen, Londen, IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Berkel- stroom, naar Londen; Hontestroom, Hull; Isolde, New York; Nassauborg, Delfzijl; Texelstroom, Hull; Planet, Hamburg; Anneliese Oltmann, Karlstad; Jo Frey, Malmoe; Finlandia, Port Sudan, IJmuiden; Gerd Wiskow, Stockholm; Argos, Malta; Mithras, Rotterdam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Alster- tal, van Duinkerken, IJmuiden; Boffa, Borde aux; Arvi, Kopenhagen; Pinewood, Newcastle; Dania, Gothenburg; Catharinapolder, Leith; Veritas, Lowestoft; Caernar von Brook, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Na ruim tien maanden van onafgebroken werkzaamheden hebben jongeren van de Nederlands Hervormde Engelmunduskerk in het oude dorp Velsen zaterdagavond een eigen jeugdgebouw, onder de toepasselijke naam „De Ark", geopend. Hiervoor heeft men een oude bewaarschool (1860) omge toverd tot een moderne jeugdlokaliteit. De jongelui hebben alle werkzaamheden zelf verricht, dikwijls met opoffering van nach telijke rusturen. Zaterdagavond was de tijd aangebroken om het gebouw feestelijk te openen, alhoe wel de bovenbouw nog niet geheel klaar is. In zijn welkoms woord zei de heer M. Aerends dat het karwei met Veel sponta niteit is uitgevoerd. De heer J. Th. Pieter- sen, die namens de provinciale jeugdvor- ming in de provincie Noord-Holland sprak, merkte op, dat de jongeren door de naam „De Ark" te kiezen zich zeer goed bewust moesten zijn dat zij nu op bijbelse grond verkeren, waarop hun gedrag en vreugde gebaseerd zullen moeten zijn. Vervolgens bracht de heer J. J. M. v. d. Kroft, voor zitter van de Velser jeugdcentrale het on derbrengen van de jeugd in haar vrije tijd onder de aandacht. Dit vormt dikwijls een probleem, dat niet altijd even gemakkelijk is op te lossen. De heer Van Gelder zei na mens de kerkvoogdij, dat hij in het begin er niet veel voor voelde om in een gammel Advertentie Vier Italiaanse arbeiders van Hoog ovens zijn zondagnacht aan de Breestraat in Beverwijk met een Beverwijker aan het vechten geslagen omdat hun na slui tingsuur de toegang tot een café was ge weigerd. De Italianen, allen bewoners van het pontonhotel Casa Marina, ta kelden een bezoeker van het café zo toe dat deze met bloedende hoofdwon den naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De politie heeft tegen de vech tersbazen procesverbaal opgemaakt. gebouw een jeugdhuis te stichten, maar nu hij alles goed heeft bekeken, heeft dit ini tiatief zijn volle bewondering. Men hoort vaak beweren, dat de jeugd van tegen woordig geen ruggegraat bezit. Wel, zoiets blijkt zeker niet uit de hie?1 ontplooide ac tiviteiten, aldus de heer Van Gelder. Tenslotte sprak ds. L. van den Brink de hoop uit, dat het gebouw druk bezocht zal worden en dat-dit idee navolging mag- vin- den bij andere kerkelijke en niet-kerkelij ke instanties. Jt.A-A. amA iL De verdere avond werd doorgebracht in gepaste feestvreugde. t - Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de IJmuider wandel sportvereniging „De Kennemer Ja gers", werd zaterdagmiddag door het bestuur in hotel „Kennemerhof' een receptie gehouden, waarbij de feest vreugde alleen enigszins is getemperd omdat de heer H. C. Smit, die van de ze vereniging bijna dertig jaar secre taris is geweest, nu de tijd gekomen achtte zijn functie voor een jongere kracht beschikbaar te stellen. Dit besluit werd onder meer betreurd door de heer A. H. Wedemeijer, die als consulent voor lichamelijke opvoeding op deze receptie het gemeentebestuur van Velsen kwam vertegenwoordigen. „Want Smit is de club, evenals de club altijd Smit is geweest," meende de heer Wede meijer, die er tevens aan herinnerde dat de heer Smit „De Kennemer Jagers" van de grond af heeft opgebouwd, om de vereniging verder onder de moeilijkste omstandigheden op de been te houden. Verder wees de heer Wedemeijer op de betekenis van de wandelsport, welke altijd in de vrije natuur wordt beoefend en waarbij men geen tegenstanders kent. De heer Wedemeijer besloot zijn toespraak met het aanbieden van een bloemstuk, waarbij hij nog de toezegging deed dat h^t gemeentebestuur de wandelsport zo veel mogelijk zou blijven steunen. Vervolgens kwam de heer L. Lubbers Aanvoer van maandag Te IJmuiden zijn maandagmorgen door 84 vaartuigen aangevoerd: 8770 kisten vis, 62.000 kilogram tong en 500 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoeren waren: 2350 kisten schelvis, 420 wijting, 410 gul en kabeljauw, 470 torregullen, 2130 koolvis, 270 haring, 440 makreel, 150 kleine kis ten haring, 100 kleine kisten makreel, 1060 schol, 60 tarbot, 210 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 5.30- 4.80, grote tong 7.23-6.95, grootmiddel tong 7.22-7.07, kleinmiddel tong 6.25-6.10, tong een 3.26-3.20, tong twee 2.37-2.26. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 168- 136, middel kabeljauw 150-124, grote en middel koolvis 110-90, grote leng 112-106, grote witte koolvis 156-150. Per tien stuks: grote kabeljauw 150-124 middel kabeljauw 70-68. Per 50 kilogram: grote en middel schel vis 68-60, kleinmiddel schelvis 64-48, schel vis een 47-46, schelvis twee 46-17, schelvis drie 17-15, gul een 58-50, gul twee 51-47, gul drie 36-27, grote en middel schol 84-80 kleinmiddel en schol een 86-78, schol twee 71-60, schol drie 60-42, schar 65-38, haai 33-10, gestripte wijting 41-16, dichte wij ting 22-11, haring 60-34, makreel 37-25, tarbot 210-160, griet 212-150, rode poon 41- 30, witte koolvis een 42, koolvis een 30- 28, koolvis twee 17-15, inktvis 90. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 250 kisten schelvis, Van 8 tot en met 13 november wordt in de gemeente Velsen weer de beken de Klaprooscollecte van de Stichting Nederlands Oorlogsgraven Comité ge houden. Deze collecte wil ik gaarne met een enkel woord aanbevelen. In het voorbije voorjaar hebben wij het feit herdacht, dat 20 jaar geleden Nederlandse militairen en soldaten van bevriende naties het juk van de be zetting hebben afgeworpen en werden ons die donkere oorlogsjaren nog eens in herinnering gebracht, opdat wij op nieuw zouden beseffen, welk een rijk dom het is in vrijheid te leven. Denkende aan het offer van hen, die vielen, lijkt het mij -welhaast overbodig voor deze collecte tot offervaardigheid op te wekken. Voor de verzorging van de laatste rustplaats van hen en voor de vervul ling van de grootste wens der nabe staanden een bezoek te brengen aan het graf pan hun dierbare man, vader of zoon, zijn grote bedragen nodig. Ik hoop, dat voor dit doel niet tever geefs een beroep op u zal worden ge daan. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. BÜHRMANN 200 wijting, 180 gul en kabeljauw, 300 koolvis, 450 haring, 150 kleine kisten ha ring, 200 spanharing, 100 makreel, 400 kleinekisten makreel, 150 schol, 100 varia 100 stijve kabeljauwen, 6500 kilogram tong. Katwijk KW 43-69 en KW3-89 kantjes haring Prijzen: volle haring van 76 tot 88.80, steurharing van 75-75.60, ijle steurharing van 56.50 tot 57.10 en ijle haring 57.60 per kantje. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie152.60 152.70 Philips 119.30 119. Unilever 126.90 126.70 K.L.M247 247 De heer L. Lubbers namens de Noordhollandse Wandelsportbond op de receptie van „De Kennemer Jagers". In het midden de heer H. C. Smit, rechts voorzitter J. Jansen. niet alleen als bestuurslid van de Noord hollandse Wandelsportbond, maar ook na mens de vereniging „De Laatste Loodjes" het bestuur met dit jubileum omplimen- teren, waarbij hij eraan herinnerde dat er tussen zijn bond en „De Kennemer Ja gers" altijd sprake is geweest van een plezierige samenwerking, vooral bij het organiseren van de jaarlijkse avondvier daagse. Hierna richtte spreker zich tot de heer Smit, die hij een unicum in de wandel sport noemde, ook al omdat hij zich ge durende de afgelopen dertig jaar dikwijls als voorzitter, secretaris en penningmees ter voor zijn vereniging heeft „rotge- werkt". „Als Smit er niet was geweest, zou er ook van „De Kennemer Jagers" geen sprake zijn," besloot de heer Lub bers, die de scheidende secretaris ten slotte een cadeaubon met een bloemstuk voor zijn echtgenote overhandigde. De heer J. Smit meldde zich hierna nog als vertegenwoordiger van de Velser Sportstichting, ook al om te wijzen op de prettige contacten tussen de stichting en de jubilerende vereniging. De wandelsport heeft immers nog bij geen enkele sport week ontbroken, hetgeen spreker de overtuiging heeft geschonken dat de jeugd wel voor de sport ontvankelijk is, mits er goede leiding aanwezig blijft. Dit was hem trouwens ook nog gebleken uit het succes van 't vrijdag beëindigde vakantie-jeugd- toernooi. De heer Smit hoopte dan ook nog op de medewerking van zijn naamge noot bij de organisatie van de tiende sport week in Velsen te mogen rekenen, waar voor hij hem reeds bij voorbaat een kist sigaren overhandigde. De laatste spreker was de heer J. Jan sen, die als voorzitter van „De Kenne mer Jagers" de verschillende afgevaar digden dankte voor hun felicitaties en goe de wensen. Zelf had spreker ook nog een wens, namelijk dat de onderwijzers er nog eens toe zouden kunnen besluiten in schoolverband aan de wandeltochten deel te nemen. En wat de heer Smit betreft noemde spreker het volkomen normaal dat men hem niet zonder meer wil laten gaan. Hij heeft immers de vereniging gemaakt tot wat zij thans is en omdat het overblijven de bestuur zich nog dikwijls jp zijn oude vriend zal moeten beroepen heeft men unaniem besloten hem tot ere-lid te be- De heer Smit was met dit besluit ken nelijk even verrast als vereerd en in zijn dankwoord zegde hij dan ook zowel zijn vereniging als de Velser Sportstichting nog gaarne zijn verdere medewerking toe. Advertentie FIRST CLASS Achilles 6 te Paramaribo. Alnitak 7 v. Rotterdam. 7 te Hamburg. Aludra 8 te Salvador. Ampenan 8 te Hamburg. Archimedes 8 te Barbados. Ares 8 te Cristobal. Argos 7 v. Amsterdam n. Malta. Artemis 6 te Volos. Asmidiske 6 v. Rotterdam n. Montevideo. Attis 8 te Paramaribo. Atys 6 te Curasao. Averdijk 7 te Zanzibar. Baarn 6 te Rotterdam. Balong 6 v. New York n. Norfolk. Batu 8 te Dairen. Beninkust 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Billiton 7 te Antwerpen. Blitar 6 v. Bremen n. Antwerpen. Borneo 7 te Bremerhaven. Bovenkerk 6 te Zanzibar. Caltex Arnhem 8 te Bahrein. Caltex Delfzijl 8 te Le Havre. Caltex Rotterdam 6 v. Bahrein n. Singapore. Cartago 7 te Seattle. Charis 6 v. Antigua n. Port au Prince. Cinulia 6 te Birkenhead. Cirrus (weerschip) 5 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Cumulus (weerschip) 6 te Rotterdam. Dahomeykust 6 v. Monrovia n. Freetown. Doelwijk 6 v. Lavera n. Mena al Ahmadi. Dordrecht 8 te Chanaral. Eumaeus 7 te Glasgow. Gaasterkerk 6 te Las Palmas. Gaasterland 5 te Amsterdam. Gabonkust 6 v. Port Harcourt n. Douala. Ganymedes 6 v. Manta n. Buena Ventura. Goeree 6 v. Tkukumi n. New Castle. Gooiland 5 v. Rotterdam n. Porto Alegre. Guineekust 6 te Dakar. 1 Hathor 6 te Beyrouth. Hector 6 v. Rotterdam n. Tripolis. Heemskerk 8 te Durban. Hercules 6 v. Amsterdam n. West Indië. James Benedict 7 te Baltimore. Johannes Frans 8 te Cristobal. Kaap Hoorn 7 v. Point Fortin n. Rotterdam. Kabylia 8 v. Sydney n. Curagao. Kalydon 5 v. Amsterdam n. Trinidad. Kamperdijk 7 v. Rotterdam. 7 te Hamburg. Karimata 8 te Manokwari. Keerkring 5 v. Hongkong n. Bangkok. Keizerswaard 6 v. Rotterdam n. Stanlow. Kelletia 7 v. Curagao n. Point Fortin. Kenia 6 te Porta Cardon. Kennemerland 6 te Rio de Janeiro. SLEEPVAART Cycloop en Junior, 7 nov. werkzaam te Marsa el Brega. Gelderland, 6 nov. vertrokken van Durban. Groningen. 5 nov. 450 mijl ONO Bermuda, met tanker Callabee naar Savona (Italië). Hector, 6 nov. vertrokken van IJmuiden met 2 bakken naar Middlesborough. Jacob van Heemskerck 6 nov. vertrokken van Newport News. Noord-Holland 6 nov. vertrokken van Vlaar- dingen met bak voor Le Havre en 2 bakken voor Marseille. Octopus, 2 nov. vertrokken van Malta naar IJ muiden. Sepiola 7 nov. werkzaam ter hoogte van IJ muiden op wrak KW. 219. Utrecht 7 nov. gestationeerd westelijke toegang Engels kanaal. Willem Barendsz 7 nov. verw. te Hiroshima (Japan).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5