Vanmiddag Kamerdebat over de Toestemmingswet AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Minister Smallenbroek geeft Tweede Kamer niet haar zin Arts Posthuma voorzitter Oranjecomité Kort en bondig REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN TRIUMPH DEALER In 1936 en 1901 zijn dergelijke wetten geruisloos aangenomen Zestienjarig meisje in auto verbrand Bezwaren tegen vervroegd pensioen voor ambtenaren gehandhaafd Bril van een miljoen Waarom niet direct een „first class" aansteker? Provincies mogen 225 miljoen gulden lenen Vier jaar geëist voor poging tot doodslag Af en toe wat regen Prinses Beatrix bij lustrumfeest van C.J.V.F. WOENSDAG 10 NOVEMBER 1965 Slordig SILVERMATCH /TV AMSTERDAM Geen regerings-interventie voor Fentener van Vlissingen Onmiddellijke verlichting van Velsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOM CN A Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vanmiddag is de Tweede Kamer begonnen met de parlementaire behandeling van de Toestemmingswet voor het huwelijk van prinses Beatrix, bijna 29 jaar nadat het huwelijk van haar ouders op de agenda van de Tweede Kamer stond. Dat was het geval op vrijdag 13 november 1936. De behandeling was anders dan nu slechts een formaliteit. De toenmalige Kamervoorzitter, mr. Aalberse, stelde het Toestemmingswetje 's middags om één uur aan de orde, samen met een heel rijtje onbelangrijke begrotingswijzigingen. De Kamer wijdde er geen enkel woord aan. Het wetje werd, zoals het officiële verslag van de vergadering meldt, zonder be raadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Wie het officiële verslag van die ge denkwaardige vrijdag de dertiende nog eens doorneemt krijgt de indruk dat de Tweede Kamer minder belangstelling had voor het Toestemmingswetje dan voor de mededelingen die de ministers Oud en Colijn die middag zouden doen over de begroting van Koloniën. Het derde kabinet-Colijn, dat indertijd de verantwoordelijkheid droeg voor de Toestemmingswet, had het in alle op zichten heel wat gemakkelijker dan het kabinet Cals. De wettelijke voorbereiding van het huwelijk tussen prinses Juliana en prins Bernhard werd bij volledige af wezigheid van politieke en emotionele barrières in recordtempo voltooid. Op 10 november werd de Toestemmingswet bij de Tweede Kamer ingediend. Op 12 no vember al bracht de Kamer verslag uit. De vijf rapporteurs, de heer Duymaer van Twist (A.R.) en mej. Meijer, en de heren Goseling, Bongaerts en Teulings (allen R.-K. Staatspartij), hadden in hun verslag alleen maar plezierige zaken te melden. De Kamer zou volgaarne met het huwelijk akkoord gaan, was ver heugd over de verloving en sprak de wens uit dat op het huwelijk rijke zegen zou rusten, aldus het verslag. Woensdag 18 november 1936 werd de Toestemmingswet bij de Eerste Kamer ingediend, die er nog minder aandacht aan besteedde dan de Tweede Kamer. De commissie van rapporteurs de he ren Michiels van Kessenich en Fleskens (beiden R.-K. Staatspartij), Ter Haar (C.H.U.), Anema (A.R.) en De la Bella (S.D.A.P.) bracht niet eens schriftelijk verslag uit. Toen op donderdag 19 no vember de Eerste-Kamervoorzitter, ba ron De Vos van Steenwijk, het wetje in behandeling bracht, voelde geen van de aanwezige 39 leden behoefte het woord te vragen. Ook de Eerste Kamer ging er dus zonder beraadslaging en zonder hoof delijke stemming mee akkoord. Op 24 no vember dus precies twee weken na de indiening stond de wet al in het Staatsblad. Het grote publiek had nauwe lijks weet van de belangrijke, maar toen nog louter formele procedure, die in zo korte tijd voltooid werd. voor het huwelijk van koningin Wilhelmi- na en prins Hendrik, beging men een soortgelijke slordigheid. De Grondwet spreekt in artikel 17 over „toestemming", maar in 1901 heette de wet waarin om deze toestemming werd gevraagd „Wet tot Goedkeuring" en in de wetstekst werd gesproken van „goedkeu ring van het huwelijk". In 1936 heette de wet ook nog „Wet tot Goedkeuring". In de tekst werd gesproken van goedkeuring en toestemming. Het verslag van de Tweede Kamer sprak van toestemming, maar in de Handelingen van de Tweede Kamer en van de Eerste Kamer vindt men overal het woord goedkeuring en nergens het woord toestemming. In 1901 was men in zijn slordigheid in zekere zin consequent, maar in 1936 werden beide begrippen door elkaar gehaald. In de Toe stemmingswet van 1965 heeft men de oude fout niet gemaakt. Overal wordt het woord toestemming gebruikt. De wet gever is nu dus heel wat nauwkeuriger. De slordigheden .van 1901 en 1936 en de nauwkeurigheid van 1965 zijn, om het zacht te zeggen, niet zonder betekenis. Goedkeuring is een begrip met een sub jectieve inhoud. Wie goedkeurt, geeft toe stemming maar spreekt bovendien een gunstig waarde-oordeel uit. Dat gunstige waarde-oordeel bestond zowel in 1901 als in 1936 bij vrijwel het gehele Nederland- Typerend voor het weinige belang dat ministers en Kamer in 1936 aan de Toe stemmingswet hechtten is het gemak waarmee de termen „goedkeuring" en „toestemming" in de officiële stukken door elkaar werden gehaald. Deze slor digheid was overigens niet nieuw. In 1901, bij de parlementaire toestemming Op de rijksweg Meppel-Assen is een auto-ongeluk gebeurd dat aan twee men sen het leven heeft gekost. Bij het ongeval zijn om het leven- ge komen de vijftigjarige mevrouw Bosman uit Bedum en haar zestienjarige dochter Ria. Ria Bosman is in de auto verbrand. Haar moeder, die zeer ernstig werd ge wond, is overleden op weg naar het zie kenhuis. Op de provinciale autoweg De Lier- Delft is ter hoogte van Schipluiden is een ongeluk gebeurd, waarbij de circa zestig jarige heer J. Paauwe uit De Lier om het leven is gekomen. In 's-Heerenbroek, een buurtschap on der IJsselmuiden, is gistermiddag tegen vijf uur de achtjarige Harmke Veldhuis door een auto aangereden. Zij was op slag dood. se volk. De slordigheid is dus wel ver klaarbaar. Het begrip toestemming is veel neutra ler en zakelijker. Wie toestemming geeft spreekt geen waarde-oordeel uit. Hij laat slechts weten dat hij geen bezwaren heeft. De consequente hantering van het be grip toestemming in de wet van 1965 sluit aan bij de stemming van een belangrijk deel van ons volk en parlement. Vele Kamerleden zullen hun toestemming niet weigeren. Maar als men hen zou vragen het huwelijk goed te keuren en dus een gunstig waarde-oordeel te geven zou er stellig meer weerstand bestaan dan thans het geval is. Het getuigt van wijs beleid dat het kabinet zich aan de grondwettelijke tekst heeft gehouden. Daardoor is het aantal aangrijpingspun ten voor emotionele bezwaren niet groter dan strikt onvermijdelijk is. Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het vrijwillige ouderdomspensioen voor ambtenaren komt er niet. Minister Smallenbroek van Binnenlandse Zaken noemde het gisteren in de Tweede Kamer bij de behandeling van de nieuwe Pensioen wet onaanvaardbaar. Hij vindt het te duur, nadelig voor het particuliere bedrijfsleven en onbillijk. Zowel in de schriftelijke voorbehande ling als bij de mondelinge discussies over de nieuwe Pensioenwet heeft de Kamer uitvoerig gepleit voor invoering van een of andere vorm van vervroegd pensioen. De meeste belangstelling ging uit naar het „vrijwillige ouderdomspensioen", waarvan iedere ambtenaar van 60 jaar en ouder gebruik zou kunnen makenN mits de leiding van de betrokken dienst er mee akkoord gaat. Daarnaast werd ge pleit voor invoering van het „dienstjaren- pensioen", dat zou gelden voor iedere ambtenaar die het maximale voor de pen sioenberekening geldende aantal .van veertig jaren achter de rug heeft. Hoewel woordvoerders van bijna alle fracties hem probeerden te vermurwen bleef de minister voet bij stuk houden. Zelfs het voorstel van zijn partijgenoot de heer Kieft om het principe van het vrijwillige ouderdomspensioen alvast in de wet op te nemen maar de invoeringsdatum open te houden viel niet in goede aarde. Minister Smallenbroek wees ook de ve le verzoeken af om de welvaartsvastheid van de ambtelijke pensioenen nog wat te verbeteren. Conjuncturele salarisverbete ringen kunnen verwerkt worden in de pensioenen, maar structurele verbeterin gen die optreden wanneer het salaris van een bepaalde groep ambtenaren wordt verbeterd zullen niet in de pensioenen kunnen doorwerken. Advertentie In Venlo wordt een winkel geopend welke volgens de eigenaar, de juwelier S. van Gelder, uniek is in Nederland. In de winkel worden namelijk uitslui tend brillen verkocht waarvan de prijs boven de duizend gulden ligt. De mon turen zijn namelijk bezet met briljan ten. Tijdens de opening zal mej. Jo sé Haan, de Miss Bril van verleden jaar, een bril dragen waarvan het mon- tuur geheel bezet is met diamanten. Die bril kost een miljoen gulden. FIRST CLASS Ultra Plat v.a.f 27.50 Minister Smallenbroek maakte zich nogal kwaad over de aanhoudende en hardnekkige wensen, die zeventig a tach tig miljoen zouden kosten. „Als de Ka mer op eigen initiatief de voorgestelde welvaartsvastheid gaat veranderen kan het kabinet de verantwoordelijkheid voor het wetsontwerp niet langer aanvaar den", waarschuwde hij. Tevoren had de minister al in diverse toonaarden gezegd dat de Nederlandse overheid bijzonder goed voor haar gepensioneerden zorgt. „De Nederlandse pensioenregeling is vrij wel uniek", aldus de minister, die met deze woorden de ook nu weer geuite cri tiek op de AO W-korting van de pensioe nen naast zich neerlegde. Slechts op één onderdeel kreeg de Ka mer zijn zin. De minister beloofde de mo gelijkheid te onderzoeken" van het zo ge noemde „zusterpensioen", dat is het pen sioen voor een zuster of andere verzorg ster van een gepensioneerde ambtenaar. De nieuwe Pensioenwet zal morgen in stemming komen. Dan zal de Kamer ook beslissen over de amendementen die de heer Corver (V.V.D.) heeft ingediend ter verbetering van de pensioenpositie van weduwnaars van gepensioneerde vrou welijke ambtenaren, gescheiden vrouwen en onwettige kinderen. Dr. J. Ga jen taan, die het voorzitter schap van het Oranje-comité Amsterdam heeft neergelegd omdat hij het niet eens is met het huwelijk van prinses Beatrix en de heer C. von Amsberg, wordt tijde lijk opgevolgd door de internationaal be kende sportarts W. H. E. Posthuma. De heer Posthuma heeft al tien jaar zitting in het Oranje-comité Amsterdam. In de oorlog heeft hij de illegaliteit ge steund. Hij heeft zich nu ondanks zijn drukke werkzaamheden tijdelijk beschik baar gesteld als voorzitter van het comi té. De heer Posthuma is van mening dat het Oranje-comité bij 't huwelijk in Am sterdam goed voor de dag moet komen. Hoe is nog de vraag. Voor in actie te komen wil hij de ontwikkelingen nog even afwachten. De fractieleider van de Partij van de Arbeid, drs. Nederhorst (links), heeft vanmiddag in de Tweede Ka mer het debat geopend over de Toestemmingswet voor het huwelijk van prinses Beatrix en daarbij uiter aard ook zijn „brief aan de 73 be zwaarden" ter sprake gebracht, die vooral in K.V.P.-kringen veel kwaad bloed heeft gezet. Daarover heeft de K.V.P.-fractieleider, drs. Schmel- zer (rechts), danook het zijne ge zegd. In het midden mr. Geertsema, fractieleider van de V.V.D. Van het onlangs vastgestelde leningpla fond voor de publiekrechtelijke lichamen voor het tijdvak van 1 november 1965 tot 1 november 1966 is voorlopig 225 miljoen over de afzonderlijke provincies verdeeld, namelijk voor Noord-Holland 55 miljoen; Groningen 56 miljoen; Friesland 12 mil joen; Drente 3,5 mil-joen, Overijssel 13,5 miljoen; Gelderland 6 miljoen; Utrecht 9,5 miljoen; Zuid-Holland 31 miljoen; Zee land 15 miljoen; Noord-Brabant 2p mil joen en Limburg 3,5 miljoen. Vier jaar gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag (en vrijspraak van de primair tenlastegelegde poging tot moord) heeft de officier van Justitie mr. Hillen gistermiddag ter zitting van de Haagse rechtbank geëist in de gerucht makende strafzaak tegen een 29-jarige Amerikaanse neger, die in de nacht van 22 op 23 april een pistoolaanslag zou heb ben gepleegd op een in Haagse onderwe reldkringen als „De Zingende Rot" en „Koning van de Geleenstraat" bekend staande man. De Nederlandse regering ziet geen noodzaak of wenselijkheid tot interventie in de beslissing van de Zwitserse autori teiten, waarbij de ex-Nederlander en thans Amerikaans staatsburger H. Fente ner van Vlissingen Zwitserland is uitge wezen. Dit heeft de minister van Bui tenlandse Zaken, de heer Luns geant woord in antwoord op schriftelijke vrg- gen van het Tweede Kamerlid Van Dis (S.G.P.). De minister verwierp het idee van het Kamerlid om in ruil voor de uitwijzing van de heer Fentener van Vlissingen over te gaan tot het uitwijzen van Zwitsers, die in Nederland plaatselijke verordenin gen zouden overtreden. Kostbare triptiek gestolen. Een Haagse antiquair heeft bij de politie in Utrecht aangifte gedaan van diefstal uit zijn auto van een ivoren triptiek ter waarde van 1500 gulden. De antiquair had de auto geparkeerd op het Vredenburg in Utrecht. Hij mist ook drie tassen met documentatie over zijn bedrijf. Gratis bier. Ee 31-jarige bankwerker had er wat op gevonden om zijn perma nente dorst op goedkope manier te les sen. Hij wist precies waar bij melkwin- kels, groentewinkels en zelfbedienings zaken wel eens kratten met flesjes bier buiten stonden. Als de dorst hem plaag de haalde hij een krat weg. In een stil plantsoen had hij een „opslagplaats", waar hij naar behoefte flesjes bier weg haalde. Hij is nu echter bij een melk- winkel op heterdaad betrapt. Bij de po litie schatte hij het aantal geconsumeer de gratis biertjes op over de duizend. NCD-prijs. De N.C.D.-prijs, ingesteld door het Nederlands Centrum van Directeu ren, wordt voor de eerste keer uitge reikt aan dr. H. J. van Doorne, oud president van de raad van bestuur van Van Doorne's Automobielfabriek te Eindhoven. De prijs bestaat uit een bronzen beeld, ontworpen door de beeldhouwer Gerard Bruning uit Cuyk. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, zal de prijs uitreiken tijdens een buitengewone ledenvergadering van het N.C.D. in Amsterdam. Hoogleraar. Aan de T.H. te Delft is be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der algemene wetenschap pen dr. P.- van der Hoeven. De nieuw benoemde hoogleraar zal onderwijs ge ven in de wijsbegeerte. x Advertentie "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen. verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij fe hand hebt om zodra het nodig is de piin te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Het KNMI deelt mee: Een zwakke storing die gisteren boven het Kanaal lag heeft zich verplaatst naar de omgeving van Parijs. Het front van deze storing drong Nederland binnen en veroorzaakte veel bewolking en plaatselijk regen. Een depressie van tropische oorsprong die langs de Azoren naar het noordoosten trekt, veroorzaakt luchtdrukdalingen in Ierland en in Spanje. Verwacht wordt dat in ons land de vochtige lucht stagneert en dat bij weinig wind en veel bewolking af en toe wat regen of motregen zal val len. Het weer zal de komende 24 uur ook nevelig blijven. In de temperaturen komt nog weinig verandering. WEERRAPPORTEN Prinses Beatrix heeft in haar functie van beschermvrouwe in Utrecht het ne gende lustrum van de Christen Jonge Vrouwen Federatie (C.V.J.F.) bijge woond. Een gelukwens met haar verlo ving, die werd uitgesproken door de pre sidente van de federatie, mevrouw M. C. E. Kloosterman-Fortgens, werd door de gasten, waaronder zich vertegenwoor digsters bevonden van de Oecumenische Raad en van talloze vrouwenverenigingen uit binnen- en buitenland, met applaus onderstreept. Nadat Miss Janet Thomson van de Young Women Christian Association uit Genève een overzicht had gegeven van gebieden waarop de Y.W.C.A. werkzaam is, sprak mevrouw Kloosterman over het belang van nationale samenwerking. Zij constateerde een groeiend tekort aan men selijkheid, ondanks de toenemende wel vaart, kennis en techniek. In alle activi teiten, die ten doel hebben de medemens te ontdekken en te helpen hebben vrou wen en meisjes hun specifieke taak en mogelijkheden. Dit geldt ook voor de tal rijke vrouwenorganisaties. Daar versnip pering leidt tot verspilling van. kracht achtte de presidente internationale en na tionale samenwerking van deze organisa ties broodnodig, betoogde zij. Toen prinses Beatrix de bijeenkomst verliet had zich zo'n grote menigte jui chende en zwaaiende Utrechters om haar auto verzameld, dat de chauffeur tiental len meters stapvoets moest rijden om geen ongelukken te maken. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Lief zijn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oost hoek. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door de Marinierskapel. Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Hooikoorts" van Noul Coward. Regie: Jan Retèl. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Con cert door het Haarlems Christelijk Man nenkoor. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Wat het daglicht niet verdragen kan", 18 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De gele Rolls Royce", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De muren van de hel", 18 j. Minerva, Geen voorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit de jungle", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Geheime opdracht in de Balkan", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man zonder noodlot", 18 j. Van donderdag af 14,30, 19 en 21.15 u.: „Striptease van Parijs", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een getrouwde vrouw", 18 j. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „La peau douce", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zom dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Haas. Dagelijks van 1017 uur en zondags van 1317 uur. Vleeshal: Expositie van siervogels. Van daag geopend van 10 tot 22 u. en zondag van 10 tot 18 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark" Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 november). WOENSDAG 10 NOVEMBER City, 20 uur: „Koninginnen van de nacht". Stadsschouwburg, Nederlandse Come- die, 20 uur: „Wie is er bang voor Virginia Woolf". Cultureel Centrum, 20 uur: ledenver gadering van het Witte Kruis. Stadhuis, 19.30 uur: openbare gemeente raadsvergadering. DONDERDAG 11 NOVEMBER City, 20 u.: „Gevaarlijke puberteit". Cultureel Centrum. IJmuiden, 20 uur: praatavond „Aquariumvereniging Velsen". Poort van Velsen, Plein 1945, 16 uur: receptie A. van Woensel. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u.; Kanaalstraat 228c, IJmuiden-West: 16 tot 17.30 u. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,Itabu". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kus me sufferd". Stadskantoor, Plesmanweg. Expositie werken van Nico Betj es en René van der Meulen, geopend van 9-12, 14-17 en 19- 21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo- Advertentie voor Haarlom en ometreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL 10000 sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4 of tel. 26020 of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopènd van 15-17.30 uur en van 19-21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21.30 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DONDERDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wencommando op Kreta". Stadskantoor, 19.30 uur: openbare ge meenteraadsvergadering. Stadskantoor, Plesmanweg; Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12; 14-17 en 19-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: jaarvergadering Dekenale Jeugdraad. Maximum en minimum w 1 c temperaturen V 5 j d binnen- en buitenland CS 82 .3 S 82 Den Helder regen O 9 6 Ypenburg mist O 10 6 Vlissingen geh. bew. n 12 9 Eelde mist O 6 4 De Bilt mist windst. 12 6 Twente mist ozo 14 3 Eindhoven geh. bew. windst. 14 7 Z.-Limburg zw. bew. 0 13 6 Helsinki onbewolkt nw 4 -2 Stockholm onbewolkt nw 5 -1 Oslo regen w 0 -0 Kopenhagen motregen w 8 8 Aberdeen zw. bew. zzw 13 7 Londen regen windst. 12 4 Amsterdam regen 0 12 7 Brussel regen windst. 14 9 Luxemburg regen O 11 6 Parijs geh. bew. 0 13 9 Bordeaux half bew. wzw 15 6 Grenoble regen windst. 14 2 Nice onbewolkt ono 16 13 Berlijn motregen O 8 Frankfort motregen ozo 12 7 München geh. bew. zw 6 5 Zürich regen ozo 11 7 Genève zw. bew. zzw 10 5 Locarno regen windst. 13 9 Wenen motregen O 5 3 Innsbruck geh. bew. zzo 15 3 Belgrado zw. bew. nno 8 2 Athene onbewolkt windst. 22 11 Rome regen w 20 15 Barcelona licht bew. nnw 18 9 Madrid licht bew. windst. 14 0 Mallorca licht bew. nw 20 13 Lissabon zw. bew. windst. 19 10 Donderdag 11 november Zon op 07.52 uur; onder 16.55 uur. Maan op 18.18 uur; onder 10.41 uur. Maanstanden Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 november Hoog water 4.09 uur en 16.24 uur. Laag water 12.12 uur en uur. Donderdag 11 november Hoog water 4.45 uur en 16.59 uur. Laag water 0.32 uur en 12.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2