Bejaardenbonden in Heemskerk nu samen onder één dak w V elen melden zich voor zwemles in Beverwijks sportfondsenbad Nieuwe bad telde op één avond 300 bezoekers ZWANENBURG OLIEHANDEL Belgische trawler niet aangekomen Havenberichten Alle hulp van gemeentebestuur Binnenschip gezonken na een aanvaring Onderscheiding voor de heer A. C. Grefe Oecumenische zondag in de IJmond Gemeentebibliotheek Velsen Staalplastieken en etsen in Beverwijk Kort IJmondnieuws Marktplein 21, IJmuiden L0ENDERSL00T, GOEDKOPE PETROLEUM WOENSDAG 10 NOVEMBER 1965 5 (zolang de voorraad strekt). Burgerlijke Stand Velsen roestvrij stalen pannen Ripperda zegevierde met klein verschil over Telstar-jeugd OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY WASAUTOMATEN ft I x s\ Drukkerij P. W. Nijssen Advertentie Aandachtig volgen moeders en va ders van achter het venster tussen het instructiehad en het restaurant terras de zwemlessen van hun spruiten. Oostende radio heeft gisteravond alle schepen die zich op de route bevonden verzocht scherp uit te kijken naar de Bel gische trawler „Erna" 0 188, die gister avond uit Dundee in Oostende had moe ten aankomen, maar van welk schip se dert het vertrek uit genoemde haven niets meer was vernomen. De „Erna" is, na te zijn afgebouwd, in november 1963 uit IJmuiden naar Oostende vertrokken. Het schip is eigen dom van de reder Frans van der Veen te Oostende. Het schip is 28 meter lang en is voorzien van een Bolnes-motor. Re der Van der Veen heeft nog een schip in de vaart en een nieuw schip staat op sta pel. BEVALLEN: C. W. A. Scheffers-Kop- pens, d„ van Dalenlaan 308, Santpoort; A. G. H. Bormans-Goebbels, d., Wencke» bachstraat 58, Velsen-N.;G. Klok-Schol, z., Piet Heinstraat 86, IJmuiden-O.; D. Kruit- boch-Langereis, z., Lazarus Mullerlaan 1, Santpoort; B. A. Meinema-de Graaff, z., Pegasusstraat 35, IJmuiden; A. Plug-Hoek, z., Orionweg 325, IJmuiden; H. H. Vink- Blom, z„ Huijgensstraat 34, IJmuiden; D. L. de Jong-van Overbeeke, z., Moer- bergplantsoen 163, IJmuiden; L. L. Dek- ker-Kloots, z„ Gildenlaan 78, Velsen-N.; M. M. Schuurman-Poker, z„ Gildelaan 171, Velsen-N.; G. Hoeve-Mulderij, d., Huij gensstraat 30, IJmuiden; A. A. M. Her mans-Bakker, d., Frans Naereboutstraat 14, IJmuiden-O.; M. C. Willemse-Martens, z., Dr. Schaapmanstraat 25, Haarlem; T. J. Langedijk-Brakenhoff, z., Lange Nieuw- straat 389, IJmuiden; G. J. M. Janssen- Willemen, d., Da Costalaan 60, Driehuis; G. W. de Back-Prins, d„ Roerstraat 7, IJmuiden. De Algemene Bejaardenbond en de R.K. Bejaardenbond te Heemskerk zijn sinds gistermiddag gehuisvest onder één dak. Beide verenigingen hebben van het be gin af samengewerkt, omdat men begreep dat „verenigd" het meest zou kunnen worden bereikt, met name bij de over heid, van wie men toch voor een belang rijk deel afhankelijk is. De contacten tussen de twee bonden worden steeds sterker. De leden van de Algemene Bejaardenbond kregen aanvan kelijk onderdak in het jeugdgebouw „De Fuik", waar de leden van de r.k. bond hun sociëteit hadden. Door het steeds toe nemend aantal bezoekers werd de ruimte te klein en gezamenlijk klopte men bij het gemeentebestuur aan om een andere, gro tere huisvesting. Met behulp van de plaatselijke over heid en medewerking van particulieren werd een nieuwe onderdak verkregen in het jeugdgebouw „de Magneet" aan de ten Katestraat. Gistermiddag werden de beide bonden door wethouder P. de Graaf in het ge bouw geïnstalleerd. De heer'De Graaf zei verheugd te zijn over het grote aantal be zoekers. „Toen ik 23 jaar geleden als jon geman naar Heemskerk kwam", aldus Het sportfondsenbad in Beverwijk is nog geen week „oud" maar de zwemlief- hebbers maken er een gebruik van als of ze al jaren met dit bad vertrouwd zijn. Ale vele honderden geoefende ba ders hebben in het prachtige 50-meter bad hun hart kunnen ophalen. Op een van de afgelopen avonden telde het zwembad zelfs bijna driehonderd bezoekers. Voor bedrijfsleider L. van der Woude kunnen er nog wel heel wat meer bij. „Als de mensen maar eenmaal met het nieuwe bad hebben kennis gemaakt ko men ze vast en zeker vaker terug," is zijn mening. „We moeten met zo'n kers verse zweminrichting altijd een zekere Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Telefoon 4654 Op het verharde veld in het sportpark Schoonenberg heeft het jeugdelftal van Telstar dinsdagavond een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld met de Haarlemse derdeklasser Ripperda als te genstander. Door de mist was er weinig zicht en bovendien namen de spelers op het harde veld geen enkel risico. Tien minuten voor het einde van de tweemaal een half uur durende strijd greep Ripper da door een doelpunt van Van Noort de overwinning: 0-1. Telstar had Koopman, Kuilman, Bruynzeel en Althof niet opge steld, terwijl Ripperda het zonder Weber, Van der Zwan, Blum en Paul Degenaar moest stellen. Het ligt in de bedoeling van Telstars jeugdtrainer Van der Gevel om meer van dit soort oefenwedstrijden met amateurclubs te gaan spelen. spreker, „was u allemaal nog werkzaam. Thans kunt u hier enige middagen per week verpozing zoeken, die u van harte wordt gegund." Wethouder De Graaf kon de verzekering geven, dat het gemeente bestuur hier volkomen achter staat en met alles wat in zijn vermogen ligt de bonden zal helpen. Gezien het grote aan tal bezoekers meende de heer De Graaf, dat ook dit gebouw wel spoedig te klein zou zijn. In dit geval kon hij slechts ad viseren: „Klop dan aan bij het gemeente bestuur; wij zullen u weer helpen." Namens de afdeling Beverwijk sprak de heer Van der Plas, die een som geld onder couvert overhandigde. Ook van de Gemeenschapsraad Heemskerk werd een gift ontvangen. De geestelijk adviseur van de R.K. Be jaardenbond, pater Ed Hollink vond het bijzonder prettig, dat in Heemskerk zo goed voor de bejaarden wordt gezorgd. Tevens vroeg hij de aanwezigen om als de sociëteit gesloten was ook eens te den ken aan die bejaarden, die aan stoel of bed gekluisterd zijn. „Ga hen eens be zoeken," was zijn dringend verzoek. De installatie werd onder meer bijge woond door de heer J. J. Dicker, direc teur van sociale zaken, en de heer A. Arsmann van maatschappelijk werk. De bijeenkomst werd geopend door de heer Joh. Koper, bestuurslid van de R.K. Bejaardenbond, en gesloten door de heer L. Si j bring, voorzitter van de Algemene Bond. aanlooptijd in acht nemen. Het zal er druk genoeg worden, daar ben ik echt niet bang voor." Wie ook in groten getale de weg naar het nieuwe sportfondsenbad hebben weten te vinden zijn degenen die er de zwem kunst willen leren. Bijna tweehonderd leerlingen, voor het merendeel kinderen maar ook verscheidene volwassenen, heb ben zich voor de zwemlessen opgegeven. Aanstaande maandag begint het school zwemmen en dan krijgen de zwemonder wijzers die aan het sportfondsenbad ver bonden zijn handen vol werk. Een van hen, mevrouw Eva Camphuis, heeft op één dag veertig lesklanten onder haar hoede. Gedurende lessen van een uur wordt hun door middel van modern op gezet onderricht het zwemmen bijgebracht Mevrouw Camphuis geeft al twintig jaar zwemonderwijs. Voordat zij bij het Sport fondsenbad in dienst trad was zij be drijfsleidster van het openluch'tbad in Winkel (Noord-Holland). „Het is een genot om hier in dit hyper moderne bad les te geven", zegt ze. „Je kan je goed verstaanbaar maken en hebt geen hinder van het lawaai dat nu een maal altijd in een druk zwembad aan wezig is. Ook de temperatuur is er pri ma. Kortom, het is een juweel van een zwembad." Even later begint mevrouw Camphuis Op het Amsterdam-Rijnkanaal ter hoog te van de spoorbrug bij Muiden zijn dins dagavond in dichte mist het binnenschip „Vertrouwen" en de tanker „Homerus 2" met elkaar in aanvaring gekomen. De „Vertrouwen" werd bij deze aanvaring midscheeps aan stuurboordzijde lekge- stoten, zodat het schip snel water maak te en binnen drie minuten zonk. De be manning van het gezonken schip, de eigenaar met zijn moeder en zuster, wist tijdig op de tanker over te stappen. Minister Biesheuvel heeft de versierse len, behoren bij de onderscheiding van of ficier in de orde van Oranje-Nassau, uit gereikt aan de heer A. C. Grefe, die na een ambtelijk dienstverband van 34 jaar wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de dienst van het minis terie van Landbouw en Visserij heeft ver laten. De heer Grefe was plaatsvervan gend hoofd van de directie financiële en materiële zaken van het ministerie van Landbouw en Visserij. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 in hef speciale instructiebad de eerste beginselen van de zwemkunst aan een lange rij oplettende leerlingen te demon streren. Na het droogzwemmen op de bas- sinrand worden de leerlingen, onder wie kleintjes van slechts enkele „turven" hoog, steeds meer vertrouwd gemaakt met het (ondiepe) water. Met niet mindere aandacht volgen moe ders en vaders van achter het raam tus sen het instructiebad en het restaurant terras de verrichtingen van hun spruiten. Het betreden van het instructiebad door bezoekers die er niets te maken hebben is streng verboden. Het lopen met schoenen aan op de perrons is met het oog op de hygiëne volstrekt taboe. Er wordt voor niemand een uitzondering gemaakt. Dat ondervond ook onze fotograaf toen hij enkele opnamen van de*eerste zwemlessen in het instructiebad wilde nemen. Er zat voor hem niets anders op dan op blote voe ten zijn,werk te doen. Bedrijfsleider Van der Woude, is er veel aan gelegen juist op het punt van de hygiëne van zijn sportfondsenbad een model zwembad te maken. De eerste zwemlessen in het in structiehad van het nieuwe Sport fondsenbad in Beverwijk zijn in volle gang. Zwemonderwijzeres me vrouw Eva Camphuis brengt hier haar leerlingen de eerste beginselen van de zwemkunst bij. De tweede zondag van de Advent wordt telkenjare aangehouden als „oecumenische zondag", die echter dit jaar in de IJmond op andere data zal worden gehouden, we gens het feit, dat op 5 december de Sint Nicolaasviering valt. Op „oecumenische zondag" wordt in alle kerken die zijn aangesloten bij de Oecumenische Raad van Kerken in Ne derland een gezamenlijke kerkdienst ge houden. In overleg met de Oecumenische Raad van Velsen is besloten de oecumenische zondag te verplaatsen naar 12 december op welke datum des avonds te zeven uur de bijzondere kerkdienst wordt gehouden in de Petrakerk aan de Spaarnestraat te IJmuiden. Voor Beverwijk en omgeving heeft de Oecumenische Raad van Kerken Bever wijk-Heemskerk besloten de oecumenische zondag te vieren op 28 november met een kerkdienst te zeven uur in de Neder lands Hervormde kerk „De Opgang" aan de Florastraat, waarin ds. H. P. Huisman, Ned. Hervormd predikant te Velsen-noord de prediking houdt en vertegenwoordigers van de Doopsgezinde Gemeente, het Le ger des Heils en de Oud-Katholieke kerk tevens deel hebben aan de liturgie. In de afdeling voor tieners van de Ge meentelijke bibliotheek Velsen zijn de vol gende nieuwe boeken aangekomen. Nederlandse romans: Doyle, Sherlock Holmes omnibus; Jansonius, Dit ene jaar nog; Killilea, Veel liefs van Karen. Studieboeken: Wat betekent BeNeLux?; Hukema, Zo reilt en zeilt ons rijk; Op voedkundige; Socioloog; Reichen, Ge schiedenis der scheikunde; Vriesinga, El- seviers hockeyboek; Doeksen, Poes en haar verzorging; Frey, Aquariumhouden kunt u ook; Altena, Chansons van nu; Borger en de Lint, Praktische spellinggids; Knu- velder, Nederlandse letterkunde; Neder landse Keur dl. 49 t/m 52; Heyermans, Op hoop van zegen; Pagnol, Topaze; Hamori, Sjalom gaat naar Israël. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Finn, van Kramfors, Velsen; Cantick Head, Ipswich; Emi nence, Terneuzen; Naiade, Bilbao, IJmuiden; Stella Maris, Rotterdam; Ida D., Swansea; Alonda, Waterford; Martha Ahrens, Dieppe; Klaziena, Ipswich; Daje Boehmer, Rotterdam; Brandaris, Londen; Heino, Stockholm; Texel- stroom, Sheerness; Victress, Londen; Dagrun, Norfolk, IJmuiden; Potomac, Philadelphia; Ger hard Jacobs, Hamina; Clothilda M., Sundsvall; Wally, Vargon; Camroux 3, Londen, IJmuiden; Swift, Aalborg; Fiducia 2, Kingslyn; Polchow, Dagenham; Tarpenbek, Rotterdam; Ardea, Wa terford Martha Friesecke, Rotterdam, IJmuiden; J. K. Hamm, Rotterdam; Liberiakust, Rotterdam. OVERLEDEN: C. van der Poll, 95 j„ echtgenoot van: N. de Waard, Zeeweg 190, IJmuiden-O.; J. Mooij, 79 j., weduwe van; M. Vlottes Visser, Gladiolenstraat 29, Santpoort. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- SSS. De r.-k. gymnastiekvereniging SSS te Beverwijk is op bezoek geweest bij St. Liduina in Breda. De Beverwijkse dames legden beslag op de eerste drie plaatsen in een wedstrijd met de turn sters van Breda. Er is ook braaf gefeest t. Advertentie Dat er goedkope benzine is, weet u, maar dat er is, weet u dat ook Vraag prijs Leeuweriklaan 35 - IJmuicten-O. Telefoon 5404 Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Strom, naar Leque; Lingeborg, Ten Post; Drenthe, Delfzijl; Lady Sandra, Felixtowe; Cristoffer Oldendorff, Pepel; Spaarneborg, Great Yarmouth, IJmuiden; Monte Amboto, Bilbao, IJmuiden; Draco, Aar- hus; British Splendour, Isle of Grain; Anna Oldendorff, Klaipeda, IJmuiden; Crania, Kopfen- hagen; Vasara, Lulea, IJmuiden; Stella M^ris, Avilez; IJstroom, Fecamp; Ernst S., Aboe; Bonn, Antwerpen; Caernar von Brook, Barry; Botillfi Russ, Antwerpen; Amstelstroom, Goole; Binna, Rotterdam; Buka, Londen; Hoc Vinces, Londen; Catharinapolder, Leith; Juno, Rotterdam* Alondra, Dublin; West Riding, Goole; Adrastus, Hamburg; Holchart, Odense, IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Loke, van Antwerpen; Groennebek, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Res Nova, naar Boston, van Zaandam; Köln, Antwerpen; Ask, Felixstowe; Vega, Felixstowe; Najade. Rot terdam; Batavier, Harlingen; Elsa, Delfzijl, Zaandam; Menje, Norwich; Jean E., Londen; Schurbek, Le Havre. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Staalplastieken en etsen van Frans Verpoorten zullen van 12 november tot 31 december tentoongesteld worden in gale rie Boumans, Breestraat 122 te Bever wijk. De expositie wordt georganiseerd door de stichting tentoonstellingen Beverwijk en de culturele raad van Noord-Holland. Mr. H. J. M. Tonino uit Santpoort zal vrijdagavond te acht uur de tentoonstel ling officieel openen. t "-"-O HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, UMUIOEN - TEL. 2029 De drukker die er tevens woont, ook '8avonds geopend Nazorg. De collecte voor het geeste lijk gehandicapte kind, die de afgelopen week is gehouden, heeft in Velsen-Noord, 627,55 opgebracht, wat een paar gul dens lager is dan vorig jaar. NCVB. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal maandagavond, 15 november in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat haar maandelijkse bij eenkomst houden. Mevrouw C. M. Ton- kens-Kaajan spreekt dan over „Uw buur vrouw van morgen". Bazaar I. De bazaar, die vrijdag en zaterdag in „De Meerpaal" aan de Ban- jaerfstraat te Velsen-Noord wordt ge houden ten behoeve van de VARA-speel- goedactie, wordt vrijdagavond na de ope ningstoespraak van de voorzitster van het comité, mevrouw Van Eijkelen-Bes- tenbreur, begonnen met een modeshow. Vorig jaar was deze show van eigen ge maakte kleding een groot succes. Bazaar II. De oud-katholieke vrou wenvereniging „St. Engelmundus" te IJmuiden, waarin samenwerken de ver enigingen „Samenwerking", „Sursum Corda" en „Onder Ons" zal haar twee daagse bazaar houden in het oud-katho liek verenigingsgebouw op vrijdag, 12 en zaterdag, 13 november. Deze bazaar wordt gehouden ten bate van de kerke lijke paramenten en de liturgische kle ding. Ook nu zullen er weer vele fraaie hand- en borduurwerken, te koop zijn; er verscheidene attracties.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5