Hoogovens zal geen beroep doen op de kapitaalmarkt Totale investeringen tot 1971 te schatten op f 1.4 miljard Hf POLLEN Winstmarge bij Philips fors lager Dividenden wi 41 doden bij vliegramp in Amerika Storting 6 pet lening Unilever medio januari Goed oesterjaar bi De Meulemeester Geen belasting bij omruil aandelen OGEM koopt Janse Verzekering van computers Niemeyer sticht Canadese fabriek Kerkelijke lening a 6*4 Kort economisch nieuws Rona Star-rapport niet openbaar T echnoloog-chemicus voor Rijnmond SCHEEPVAARTBERICHTEN Marcos staat voor in presidentsverkiezing op de Philippijnen mm Labour wint een parlementszetel ESBEa MM s* mik' VRIJDAG 12 NOVEMBER 1965 Achtergrond DAT MIST NIET één keer gezelligheid haalt u bij de slijter met dranken van R. Zwolsman FA. FLINTERMAN wmm Immm wa *m Jri MTsg-: Gisteren op het Damrak WALL STREET: Opleving na rustige handel Op een persconferentie ter toelichting van de uitbreidingen heeft de raad van bestuur van Hoogovens uitdrukkelijk ge steld dat geen aandelenuitgifte wordt overwogen. In de aanvullende behoefte zal uitsluitend worden voorzien door het aantrekken van leenkapitaal. Aangezien deze financieringsbehoeften bovendien eerst gaan dringen per eind 1968 of in 1969 behoeft niet te worden gevreesd, dat Hoogovens op korte termijn op de kapi taalmarkt zal staan te dringen. In de periode tot 1971 worden de totale investeringen in vaste activa voor het gehele IJmuidense bedrijf geschat op zo'n 1.4 miljard. Naast het vandaag aange kondigde investeringsplan van 970 mil joen zijn er nog de lopende investerings projecten en de in uitvoering zijnde zesde hoogoven van het concern. Door de nieu we investeringen zullen toenemende be- lastinglatenties ontstaan, die door deze periode op zo'n 140 miljoen kunnen wor den gesteld. Eind 1965 zal er bovendien aan liquiditeiten ongeveer 200 miljoen beschikbaar zijn. Dit alles betekent, dat Hoogovens voor de financiering van de investeringen slechts 120 miljoen tekort komt, waarvan nog kan worden afgetrok ken dat deel van de winsten dat in het bedrijf wordt gehouden. Bij het tekort is geen rekening gehouden met de investe ringsplannen bij de dochters, terwijl voorts de gehele liquiditeitenmassa bij de Investeringen kan worden betrokken. Toch zal de behoefte aan beschikbare financie ringsmiddelen, ondanks het grootscheep se investeringsplan, volgens de huidige ra mingen niet groot zijn. De achtergrond van het grootse inves teringsprogramma, waarover vanmorgen het personeel werd ingelicht, is het zeker stellen van de continuïteit van de onder neming: Hoogovens wenst haar plaats op de zich uitbreidende staalmarkt te hand haven. In IJmuiden verwacht men dat ook de stijging van het percentuele aan deel van de zg. platte produkten in het totale verbruik van walserijprodukten in de KSG zich zal blijven voortzetten. De bestaande warmbandwalserij werkt ech ter al op topcapaciteit, zodat werd be sloten een nieuwe walserij te bouwen, die sneller is en een grotere capaciteit heeft dan walserij I, en daardoor een bijdra ge kan leveren tot de compensatie van de Advertentie Bij Smit van Rijsbergen mikt U altijd goed. Als het U (persé) te doen is om iets goeds, een tikje apart en niet te duur, dan schiet U altijd raak bij Smit van Rijsbergen. Dat kan niet missen. Er wacht U bovendien een verscheidenheid in kostuums en jassen, die Uw verwachting verre over treft. Betere confectie en herenmode Zijlstraat 71 - Haarlem Unilever gaat een obligatielening van ƒ300 min uitgeven. De lening zal een rente dragen van 6 percent. De koers van uitgifte zal nog worden vastgesteld. Verdere voorwaarden van de lening zul len in een begin december te publiceren bericht worden bekend gemaakt. De stor ting zal moeten plaatsvinden medio janu ari 1966. Een nader vast te stellen bedrag van de lening, ten hoogste 100 min, zal bij in schrijving worden toegewezen aan een be perkt aantal buitenlandse banken en ban kiers ter plaatsing in het buitenland op de inschrijvingsvoorwaarden. Voorts zal aangezien de opbrengst van de uitgifte niet terstond in haar geheel nodig zal zijn, een voorplaatsing geschieden van ten hoogste 75 min met storting op la tere tijdstippen. Op de Amsterdamse ef fectenbeurs zal de rest van de lening ter publieke inschrijving worden aangeboden Midden december zullen een vergade ring van houders van preferente aande len in Unilever en een buitengewone ver gadering van aandeelhouders worden ge houden, aan welke zal worden voorge steld het besluit tot het aangaan van de obligatielening goed te keuren. De N.V. Nederlandse Maatschappij voor Oesterteelt De Meulemeester en Co stelt blijkens het verslag, over het per 31 mei 1965 geëindigde boekjaar een dividend voor van 20 U0) pet, over het ongewij zigde aandelenkapitaal van 77.420. Door een bijzonder gunstige zomer wa ren de op de percelen aanwezige oesters ongekend goed gegroeid en is er dienten gevolge weinig sterfte opgetreden. Vanuit Zeeland werden verzonden 9.760.000 (v.j. 5.800.000) oesters, waarvan verreweg het grootste gedeelte naar België. Advertentie =4^" ^/jrandna/n rfy/ti/A* n: .'11/ 'fr/jm Bij Philips zijn de technische voorbe reidingen voor kleurentelevisie volop aan de gang. De benodigde apparatuur en machines worden geleidelijk aan geïn stalleerd. De omvangrijke investeringen maken het noodzakelijk dat het voor af schrijvingen benodigde bedrag wordt op gevoerd. Het is bij het Philips-concern gebruikelijk de ontwikkelingskosten voor de nieuwe produkten onmiddellijk op de bedrijfsresultaten af te boeken. Het is niet deze omstandigheid alleen, die ertoe heeft bijgedragen dat, zoals ge meld, de bedrijfsresultaten van de eerste negen maanden ten belope van 608 mil joen gulden met 4 percent ten achter zijn gebleven bij het bedrijfsresultaat van januari/september van verleden jaar, toen zij 630 miljoen gulden beliepen. De sterke stijging van de loon- en salariskos ten alsmede van de sociale lasten, doen de winstmarge op tal van produkten van het Philips-concern teruglopen. Daarbij komt nog dat de groeiende concurrentie de ontwikkeling van de verkoopprijzen in de weg staat. Gedurende het derdp kwartaal bedroeg de netto-winst 88 miljoen gulden, over eenkomende met 4,9 pet. van de totale omzet. Verlden jaar was de winstmarge 5,3 pet. en in 1961 was het 6,1 pet. De daling van de winstmarge is uiteraard een zaak, die de leiding van het concern voortdurend bezighoudt. Door opvoering van de efficiency wordt dan ook getracht een betere verhouding tot stand te bren gen. Het winstcijfer zou gunstiger hebben afgestoken ten opzichte van de omzet als het niet nodig zou zijn geweest het voor afschrijvingen bestemde bedrag, dat in de eerste negen maanden van 1964 227 miljoen beliep op te voeren tot 260 mil joen. Daardoor is het bedrijfsresultaat minder gunstig voor de dag gekomen. De winst per gewoon aandeel is naar 'ver houding meer gedaald dan de totale net towinst. Per aandeel is in negen maan den 5,68 verdiend tegen verleden jaar 6,07. Het verschil spruit voort uit de omstandigheid dat het geplaatste aande lenkapitaal in het begin van het jaar is toegenomen door de uitkering van een agio-bonus van 5 pet. Als de gang van zaken zich naar ver wachting voltrekt zal het Philips-concern dit jaar waarschijnlijk dicht in de buurt van een omzet van 7,5 miljard gulden komen. Dat is ruim 7 percent meer dan het cijfer van 7 miljard dat in 1964 werd bereikt. Ter vergelijking en om een in zicht te krijgen in de groei van het con cern mag worden vermeld dat de omzet in 1961 4,9 miljard beliep. Gerekend naar het eigen vermogen is de winstmarge thans 8,1 percent, hetgeen een vol per cent minder is dan verleden jaar. Desgevraagd deelt de heer R. Zwolsman mee, dat de aandeelhouders die gebruik wensen te maken van het aanbod van de Zwolsman Groep N.V. om hun aandelen om te wisselen in obligaties E.M.S. geen inkomstenbelasting verschuldigd zullen zijn. Een uitvoerig bericht zal zo spoedig mogelijk verstrekt worden. De dochter van de N.V. Overzeese Gas en Elektriciteitsmaatschappij (OGEM) de N.V. REM v.h. H. Croon en Co te Rot terdam heeft alle aandelen gekocht van het te Amsterdam gevestigde Elektronisch In stallatiebureau A. T. H. Janse N.V. Deze vennootschap heeft haar voornaamste ac tiviteiten op het terrein van het aanleg gen van elektrische en neoninstallaties. stijgende lonen en tot handhaving van winstmarge en rentabiliteit. Een verho ging van de produktie van warmgewalste middeldikke en dunne plaat vergde ech ter ook een uitbreiding van de capaciteit in andere produktiesectoren. Het van daag gelanceerde plan voorziet daarom ook in een verhoogde levering van half fabrikaten. Naar wij nog nader vernemen heeft Hoogovens voor het effectueren van de Breedband-transactie in de afgelopen maanden voor 155 miljoen aan leningen opgenomen tegen een relatief lage rente. Enige assuradeuren, waarvan een aan tal zich uitsluitend beweegt op het gebied van machinebreukverzekering, hebben be sloten de verzekering van computer-in stallaties gezamenlijk ter hand te nemen. Hiertoe is opgericht Nederlandse compu ter verzekeringscombinatie. Zij zijn tot samenwerking overgegaan enerzijds om dat zij het belang van een gespecialiseer de verzekering voor computerinstallaties en de vraag daarnaar hebben onderkend, anderzijds omdat zij overtuigd zijn van de noodzaak om ongezonde concurren tieverhoudingen in een betrekkelijk kleine markt tegen te gaan. Ook in Nederland neemt de computer bij de wetenschappelijke research en ad ministratieve automatisering van het be drijfsleven meer en meer een unieke plaats in. De deelnemers in de Neder landse computerverzekeringscombinatie bieden met hun computerpolis een dek king tegen schade aan de computer-instal latie tegengevolge van een plotselinge en onvoorziene materiële beschadiging. In de combinatie nemen deel: British Engine Boiler en Electrical Insurance Co, kantoor voor machinebreukverzeke ring en Inspectie Praeveio, Scottish Boi ler General Insurance co, Scottish Union and National Insurance Co., Amsterdam Londen Verzekering maatschappij, Stan daard Verzekering Maatschappij Insuran ce Company of North America, Schade verzekeringmaatschappij en Algemene Ver zekering-Maatschappij Providentia. De Vereenigde Ingertieursbureaux IBA n v in Den Haag stelt vooruitlopende op de resultaten van het boekjaar 1965, een onveranderd interim-dividend voor van zes percent op de gewone en prioriteits aandelen. De Dagra n.v. stelt aandeelhouders voor, uit de winst over het boekjaar 1964/ 1965 van ruim 404.000 een dividend uit te keren van 8 percent waarvan 3 per cent in contanten en 5 percent in aande len ten laste van de agioreserve (8 per cent in contanten). Theodorus Niemeyer n.v. zal deze maand in Canada haar eigen tabaksfa briek in gebruik nemen. De opening zal geschieden door de Nederlandse ambas sadeur in Canada, dr. A. H. J. Lovink. De verhoogde vraag naar Nederlandse pijptabak leidde enkele jaren geleden reeds tot de oprichting van het verkoop kantoor Theodorus Niemeyer Canada Ltd. Toronto. In 1964 importeerde Canada voor drie miljoen dollar kerftabak, waarvan 70 percent werd ingevoerd uit Nederland. Niemeyer had een belangrijk aandeel in deze import. De inschrijving is open gesteld op no minaal 600.000, 614 percent 30-jarige obligaties 1965 tot de koers van 99% per cent ten laste van de Gereformeerde Kerk van Leiderdorp. De stortingsdatum is woensdag 1 december. De opbrengst der lening geldt voor ge deeltelijke financiering van de bouw van de kerk in Leiderdorp. De bouwkosten, inclusief grond vergen 1,07 min. Uit eigen middelen, plus subsidie wordt 470.000 bijeengebracht. Het booreiland Conoco 1" dat voor de Con tinental Oil op de Noordzee op 70 mijl van de Humber op het Britse continentale plat borin gen verricht, heeft gisteren een gasbel aange boord. De boring wordt voortgezet. De secretaris van het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland, mr. G. C van Dam, is benoemd tot algemeen secretaris. De adjunct-secretarissen mr. drs. A. W. W. van den Bos en drs. D. E. Cnossen zijn benoemd tot secretaris van het Verbond. Advertentie SKODA DEALER: Autobedr. VERBEEK N.V., Bloemen- daalsew. 1 -9, Bloemend aal, tel. 52301 Even nadat de beurs de eerste officiële koersen had geregistreerd kondigde het Unileverconcern de voornemens aan over te gaan tot de uitgifte van 300 min. 6 pet. obligaties, waarvan de uitgiftekoers later zal worden bekendgemaakt. Hier mee werden de geruchten ter beurze over een dergelijke lening bewaarheid- Doordat deze aankondiging na de opening van de beurs werd gepubliceerd, veroorzaakte $it grote moeilijkheden voor de hoeklie- den van Unilever in verband met hun middenkoersopdrachten. Na een opening op 124.90 daalde de koers snel tot 123.60 Later op de middag trok de prijs aan tot 124.30. De slotprijs van woensdag was 125.85. De gepubliceerde kwartaal cijfers van het Philipsconcern werden ter beurze niet ongunstig ontvangen. Philips opende op 119.40 doch liep later terug tot ƒ119 (ƒ118.85). Kon. Olie schommelde rond de 151 151.75). De handel in de Unileverhoek was gedurende de gehele middag actief. In de overige hoofdfondsen ging weinig om. AKU moest wederom een kleinigheid prijsgeven terwijl Hoog ovens op 495 onveranderd werd geadvi seerd. KLM lager doordat dit fonds giste ren in Wall Street 2 3/8 dollar inzakte. In het aandeel EMS is woensdag voor nom. 418.000 omgezet. De EMS heeft medegedeeld dat voor de omwisseling van de aandelen in obligaties géén inkomsten- Advertentie KXXJCOOOCOOOOOOCXXXDOOOOOOOCXlOCiOOCOOCOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXX w DEALER VOOR HAARLEM en OMSTREKEN Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 XX300000000000000000000000000000000000000000000000000C Staatssecretaris dr. J. F. G. M. de Meijer (Sociale Zaken en Volksgezond heid) heeft niet willen ingaan op het ver zoek van het socialistische kamerlid Van Lier om de conclusies openbaar te maken van het door de arbeidsinspectie ingestel de onderzoek naar de oorzaak van de ex plosie op de Noorse tanker Rona Star. Dit rapport is onlangs slechts „ter ver trouwelijke kennisnemning" aan de Twee de Kamer toegezonden. Wel heeft da staatssecretaris erin toege stemd, dat het werkdocument van de „werkgroep gasvrij en schoonmaken van tankschepen na vervoer van brandbare lading" openbaar werd gemaakt. In dit rapport, eveneens van de arbeidsinspec tie, wordt gesteld dat gedurende het ge hele wasproces of een gedeelte daarvan de tank gevuld is met een explosief damp-luchtmensel. Het nu openbaar ge maakte rapport heeft betrekking op het reinigen van tankschepen in het algemeen en op de daarbij optredende gevaren. Ge steld wordt onder meer dat met de mo gelijkheid van het ontstaan van explosie ve mengsels steeds rekening moet worden gehouden. De Rijnmond zal een technoloog-che micus in dienst nemen om een eigen des kundige te hebben bij het tegengaan van de luchtverontreiniging. Dit is besloten tijdens de vergadering die de Rijnmond- raad gisteren heeft gehouden. Alblasserdijk 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Alchiba 11 te Ummsaid. Algorab pass. 11 Quessant. 12 te Bilbao verw. Alhena 12 te Recife verw. Alkmaar 11 v. Porta Cardon n. Curagao. Aludra pass. 11 Fernando Noronha n. Las Palmas. Ampenan 11 v. Bremen n. Antwerpen. Amstelkroon 10 v. Brisbane n. China. Amstelmeer 12 te Bangkok verw. Archimedes 11 te Curagao verw. Ares 10 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Arkeldijk 12 te Santa Martha. Bali 11 te Marseille. Banda 12 te Beiroeth. Bat jan 11 v. Calcutta n. Penang. Billiton 11 te Duinkerken. Breda pass. 11 Dover n. Hamburg. Caltex Gorinchem 11 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Caltex Leiden 11 v. Canvey Island n. Rotterdam. Carillo 11 v. Golf ito n. Armuelles. Castor 11 te Malta. Ceres 12 te Halifax. Charis 11 te Cap Haitien. Congokust 11 te Freetown. Dahomeykust pass. 11 Las Palmas n. Duinkerken. Delft 11 v. Hamburg n. Bremen. Dinteldijk 11 te Bremen. Doelwijk 11 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Dongedijk 11 v. Hamilton n. Cristobal. Esso Amsterdam 12 te Alexandrië. Forest Lake 12 te Bonny. Gaasterkerk 12 te Duinkerken. Gabonkust 11 v. Douala. 13 te Takoradi verw. Ganymedes 11 v. Buena Ventura. 12 te Balboa. Geestland 11 v. Dominica n. Dublin. Giessenkerk 11 v. Aden n. Suez. Grebbedijk 11 v. Antwerpen n. Tampa. Grotedijk 10 v. New York. 12 te Charleston. Guineekust 11 te Monrovia. Gulf Hollander 11 v. Port Said n. Rotterdam. Hathor 11 v. Lattakia n. Iskenderun. Helicon 11 ten anker San Lorenzo (Honduras). Hermes 11 v. Porto Cabello n. La Guaira. Hollands Dreef 12 v. Huston n. Ceuta. Ittersum 11 te Antwerpen. Japara 11 te Aden verw. Johannes Frans 11 t.h.v. La Plata Eil. n. Talara. Kamperdijk 11 v. Bremen n. Rotterdam. Karakorum 11 v. Lissabon n. New York. Keerkring 10 te Bangkok. Kinderdijk 11 te Le Havre. Ladon 11 v. Hamburg n. Bremen. Loosdrecht 11 v. Bremen n. Hamburg. Loppersum 11 v. Le Havre n. Nassau (Bahamas). Lycaon 12 te Djeddah verw. Maaskerk 11 te Aden. Merwe Lloyd pass. 11 Kaap Blanco n. San Fran cisco. Moerdijk 11 te Lake Charles. Mohammed Reza Shah 11 v. Genua n. Port Said. Neder Waal 11 te Antwerpen. Noordwijk 11 te Hamburg. Ommenkerk 11 v. Beira n. Mtwara. Overijsel 12 te Tripoli. Parkhaven 11 te Bremen verw. Pres. William V. S. Tubman 11 v. Pascagoula n Antwerpen. Prins Alexander 11 te Cleveland. Prins Frederik Willem pass. 11 Kaap Finisterre n. Tanger. Prins Maurits 11 v. Thurrock n. Hamburg. Provenierssingel 11 v. Hamburg n. Bremen. Randfontein 12 te East London. Roepat 11 v. Lorenco Marques n. Durban. Rotterdam 12 te Le Havre. Rijndam 11 v. Rotterdam n. Quebec. Seine Lloyd 11 dw. Minicoi n. Djibouti. Senegalkust 11 te Lagos. Sepia 12 te Singapore verw. Serooskerk 11 dw. Kaap Finisterre n. Antwer pen. Sinon 12 te La Guaira. Socrates 11 v. Ponta del Gada n. Le Havre. Solon 11 te Charleston. Stad Vlaardingen 11 te Emden verw. Steven pass. 11 Azoren n. Vera Cruz. Straat Banka 9 v. Singapore. 11 te Hongkong. Straat Lombok 12 te Colombo. Straat Magelhaen 11 v. Yokohama n. Dairen. Straat Mozambique 12 te Hongkong verw. Streefkerk 12 te Marseille. Sumatra 11 ten anker Ashtabula. Tegelberg 12 te Montevideo. Tjikampek 13 te Kobe. Tjitarum 11 v. Tawau. 12 te Sandakan. Triton pass 11 Haiti n. Port au Prince. Van Riebeeck 11 v. Mombasa n. Zanzibar. Vasum 11 te Gothenburg. Viana 11 v. Bahrein n. Gibraltar. Zaankerk 12 te Port Said. MANILA (AP) Men neemt nu aan dat Ferdinand E. Marcos de presidents verkiezingen heeft gewonnen en daarmee de zesde president van de Phillippijnen is geworden. Zijn tegenstander, de tegen woordige president Macapagal, heeft zijn nederlaag nog niet toegegeven. De 48-jarige leider van de oppositionele Nationalistische Partij had de leiding met 614.095 stemmen, toen meer dan zeventig percent van de naar schatting acht mil joen uitgebrachte stemmen was geteld. im wOTWd M 35 Któ WnrnO I 'jam Pft Cf 4-MH 1,40 n $n$ 1M 4 48- 48 mrïiVATmmrn ams Wh m 136% 135 t 30* 2a BMVJ 104% 104%+ &S 05 05 gtt lil UMJIhipi 14* -0* StwIlwWf Tb .ia ,4im 47% 44* Imrmr.s belasting behoeft te worden betaald. Op deze mededeling steeg de koers van EMS gedurende de niet officiële ochtendhandel van 210 tot 224. De stukken deden woens dag officieel 216. Gisteren werd een ad- vieskoers opgegeven van 220 tot 225. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M 386»/» 151.50-151.80gl 151.80 118.70gb-118.80 118.90 122.10gb-122.80 122.40 243 VERHANDELDE FONDSEN 10 nov. 11 nov. Totaal 426 406 Hoger 127 (29.8»/») 94 (23.1V.) Lager 178 (41.8»/o) 211 (52»/o) Gelijk 121 (28.4»/o) 101 (24.9»/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie150.80-151.50 Philips 118.20-118.40 Unilever 123.70-124.20 K.L.M. Stemming: ongeanimeerd. Slot- koersen 11 nov. Slot- koersen 11 nov. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/o Ned. 1964 5»/<% Ned. 1964-11 5»/4»/o Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 53/«% Ned. G. U. 4Va% A.K.U. 53/«% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank HolL Bank Unie. N at. -Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd Ballast. Amsterd. Droogd Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 383 490 118.80 124.10 150.80 101»/» 133'/» 110.90 125% 241.50 124% 193 223'/» 149% 91% 93% 98% 99% 98»/» 116% gb 113 281 57 225 579 103.50 568 221 191 98 117 475 650 362 360 462»/» 112 420 221 399 358 502 865 671 590 379 gb 179 189.40 445 232 Ford Van Gelder Zn. GelderL-Tielens. Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machine! Holec HolL Beton Indoheem Internatic Kempen-Begeer. Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves - Jacob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten Foxhol. Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. VredesL Rubber Wessanen Wilt Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 940 116 4401 347 201 885 492 V» 136 gl 265 433»/< 257 348 45 279 467 261 815 165 gb 329 159 387 330»/» 490 230 340 81% 239»/» 1351 365 90.50 278 209 216 440 142 235 gl 555 186 3451 142»/» 478 140 161 447 163 560 173.50 10 nov. 11 nov. 10 nov. 11 nov. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y Centr Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem Am. Can. A.C.F. Ind Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen Electr Gen. Motors Goodyear T 32»/» 32»/« Amer. Motors 10% 10% 39-Va 38»/» Int. Harvester 40 40 65% 657e Int. Nickel 95 957s 64% 64% Int. T. and T. 65% 65% 68% 68% 122»/» 122 56 55% Mont Ward 35'/» 35 45% 45% Radio Corp 45% 45% 42% 42'/» Republic St 42 417» 46% 46% Royal Dutch 44»/» 44% 56% 56% Sears Roeb 65% 65% 45 45 Shell Oil 65'/» 66% 65% 65 Soc. Vacum 91% 91s/» 63 63% Stand. Br 75% 76 39% 40 Stand. Oil N.J. 82»/» 82% 80 80 Studebaker 20% 20% 37% 37'/» 82% 82% 118»/» 119% Un. Aircraft 68% 69% 54»/» 54% 87» 878 55 54% Un. Fruit 25'/» 26 44 43% Us. Rubber 69% 68% 65'/» 64% 49% 50% 241»/» 241 Westingh. 57% 58 109 109'/» Woolworth 28% 28% 115% 116»/» Ford 58 58»/s 103% 104»/» K.L.M. 67% 68 45% 46 Wall Street heeft gisteren tot een half uur voor de sluiting een rustig beeld te zien gegeven. Plotseling echter leefde de markt op toen de aluminiumwaarden te rug kwamen op het bericht dat de in dustrie besloten had de aluminiumprijs niet te verhogen. Alcoa sloot een halve dollar lager, Reynolds Metals beperkte het verlies tot bijna een halve dollar en Aluminum Ltd steeg een dollar. De ko perfondsen werden nauwelijks beroerd door de situatie in Rhodesië. Van de 1354 verhandelde fondsen waren er 587 hoger en 480 lager. De omzet beliep 5.4 miljoen shares tegen 5.01 miljoen shares woens dag. De Dow Jones indices: industrie 953.28 (+2.06); sporen 235.99 (-0-57) en openba re nutsbedrijven 158.12 (-0.21). LONDEN (AFP en Reuter) De Brit se Labourpartij heeft donderdag een tus sentijdse verkiezing voor een parlements zetel in een Londense voorstad gewonnen. De Labourregering beschikt daardoor in het Lagerhuis weer over een absolute meerderheid van twee stemmen. De uitslag van de verkiezing was: La bour 21.835 stemmen, Conservatieven 14.763 en Liberalen 2.823. Vergeleken met het percentage, behaald bij de algemene verkiezingen van oktober, steeg het door Labour behaalde percentage van 53,1 tot 55,4. De Conservatieven stegen echter sterker, namelijk van 32,5 tot 37,45. De Liberalen vielen terug van 14,4 tot 7,15 percent. SALT LAKE CITY (AP en Reuter) Een Boeing-727 straalvliegtuig is donder dagavond bij het landen op het vliegveld van Salt Lake City in brand gevlogen. 41 van de 89 inzittenden kwamen om het leven. Het toestel zakte door het neus- wiel en vloog in brand. Een groot aantal overlevenden is gewond en moest in zie kenhuizen worden opgenomen. Het toestel was eigendom van de „Uni ted Airlines". Het was via Denver van New York gekomen. Het is de derde Boeing-727 die binnen drie maanden ver ongelukt.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19