Gé van der Winden diende zich aan als wielertalent GA ER NIET OP ZITTEN! Kennemerlanders vielen op in wegwedstrijden Aad Duyker de beste nieuweling in 1965 Prof Lute had een goed seizoen Honkbalvereniging Rooswijk krijgt beter terrein Stormvogels tegen Beverwijk Weer nederlaag voor HOC (heren) Fusie Eechtrop en Scheybeeck gaat niet door Burgemeester Bruinsma opende Pluimveetentoonstelling -- -"**51 mlÊmW/f MEDEDELING ZATERDAG 13 NOVEMBER 1965 Over het algemeen is men hij de Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" niet ontevreden over de pres taties van de renners in het voorbije wielerseizoen op de weg. Professional Cees Lute weerde zich onder de be roepsrijders uitstekend en maakte een knap debuut in de zware Tour de France. Hij was dan ook de meest opvallende renner van de rood-blau- we club. Zijn vriend Ab Geldermans trad weliswaar minder sterk op de voorgrond, maar blies toch wel zijn partijtje mee in de vele koersen. De amateurs Jan Rasch, Jan Timmer, Jan Serpenti, Sjaak de Goede en Wim Bas streden regelmatig op het voorplan in straatkoersen en criteria. Van de jon gere „Kennemerlanders" maakte Gé v. d. Winden met twee overwinningen een best debuut als amateur en was Aad Duyker de beste nieuweling in open koersen. lli Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door een gunstige effecten-belegging. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Fraai debuut AL UW DRUKWERK IS BIJ ONS IN VAKKUNDIGE HANDEN Drukkerij P. W. Nijssen Slechte vangsten Hoopvol a.s. St. Nicolaas- en Kerstdrukte LOENDERSLOOT WARENHUIS Hoge prijzen Advertentie Cees Lute zegevierde in de vierde rit van de ronde van Duinkerken (vierde in de eindstand), was de snelste in de Acht van Chaam vóór Gerben Karstens, Peter Post en Cees van Espen, én beslis te ook de ronde van Kortenhoef in zijn voordeel. Het debuut van Lute in de Tour de France was beslist niet slecht met tweede plaatsen in de ritten Caen-St. Brieuc en Perpignan-Montpellier. Ook in Kwaadmechelen (België), Simpelveld, Goirle en de slotrit van Helmond naar Amsterdam in de Ronde van Nederland kwam Cees op de tweede plaats. Door zijn goede rijden in de Brabantse prof- koersen werd Lute met acht punten voor sprong op Karstens winnaar van het Breda-bierklassement. Door de val van vriend Rudi Altig en het falen van zijn nieuwe kopman Fede- rico Bahamontes in de Tour de France, is het jongste seizoen voor Ab Gelder- mans niet zo gunstig geweest. De slanke Beverwij ker begon niettemin in het voor jaar heel goed door met veel vertoon van macht de 142 km lange zevende etappe van Cadien naar La Linea in de Ronde van Andalusië te winnen. Aan de finish bedroeg zijn voorsprong bijna vier minu ten. In de Tour de France gaf Ab er de brui aan, omdat zijn kopman Bahamon tes door velen als favoriet getipt voortijdig van het strijdtoneel verdween. Met Pfenninger en Longo als partners won Geldermans in Frankrijk twee kop- pelkoersen op de baan. Ab gaat het van de winter rustig aandoen en hoopt in '66 op een beter seizoen. Van de Kennemer amateurs besliste Jan Rasch de Ronde van Tuitjehorn in zijn voordeel en kwam zowel in Den Hel der, Warmenhuizen als Limmen op de tweede plaats. Door omstandigheden kon Rasch niet het hele seizoen door blijven rijden. De kleine Sjaak de Goede mocht in Zwaagwesteinde het ererondje van de winnaar afleggen en won in de Houtrak- polder het hoofdnummer van een kracht meting met „De Bataaf". Het nieuwe lid Wim Bas uit Oost-Graftdijk bracht de Ronde van St. Oedenrode op zijn naam. Ook de slimme Jan Timmer, die al heel wat jaartjes als amateur fietst, reed zich weer verschillende keren in de prijzen en greep in Opmeer zelfs de hoofdprijs door een spurtzege over de streekfavoriet Piet Tesselaar. IJmuiden: Plein 1945 no. 46 De 19-jarige Gé v.d. Winden maakte lijn debuut als amateur en deed dat met overwinningen in Hoven en Rijswijk ver re van slecht. In Rijswijk zegevierde hij zelfs met twee ronden voorsprong. Daar naast greep hij een tweede prijs in Ob- bicht (L.), werd derde in Steenbergen, Tuitjehorn, Papendrecht, Loenen en vier de in Heemskerk, Lemmer en Santpoort. Heel veel kennis en ervaring heeft Van der Winden opgedaan van de oud-renner Coen Niesten, die hem met raad en daad terzijde staat. Van de andere amateurs reden ook Cees van Borre (tweede in Hoven), Jan Aart- gen en Fred Tel zich af en toe in de prijzen. Een regelmatige prijsrijder was Het bestuur van Kennemerstaten heeft gunstig gereageerd op verzoeken van de honk- en softbalvereniging Rooswijk om verbeteringen aan het gedeelte van het Koningsveld, waarvan Rooswijk gebruik maakt. Er zal binnen enkele weken een geheel nieuwe grasmat voor het binnen veld komen, en een hekwerk rond het speelveld worden aangebracht. De noodzakelijke veranderingen geven overigens nog geen afdoende antwoord op de vragen van Rooswijk. Het uiteindelijke doel is een volledig honkbalveld, maar zover zal het pas kunnen komen, indien het Koningsveld en Rooswijk, waarop IEV en Kinheim voetballen, samen worden ge voegd tot een nieuw sportveldencomplex. De honkbalvereniging Rooswijk krijgt dan dat honkbalveld, indien de gemeente althans akkoord gaat met de wensen, die Kennemerstaten in die richting heeft ge uit. De eerstkomende twee jaar moet Rooswijk het echter nog doen met dat gedeelte van het Koningsveld, waaraan thans verbeteringen worden aangebracht. Jan Serpenti. De overigens toch wel rap pe knaap uit Wijk aan Zee kon het dit maal echter niet tot een overwinning brengen. Hij sleepte tal van tweede plaat sen in de wacht, zoals in de avondzes- daagse van Zuid-Holland, de avondzes- daagse van Twente en de avondzesdaag- se op de Veluwe. Alleen de Heemskerker Jan van Rijn, die in '64 als debuterend amateur zo goed voor de dag kwam, komt ditmaal in de uitslagen vrijwel niet voor. Hij moest van het voorjaar in mili taire dienst en is toen niet meer aan wiel rennen toegekomen. Chris Duyker is halverwege het seizoen weer zo'n beetje in de clubwedstrijden gaan fietsen en dat ging hem zo goed af, dat hij op overtuigende wijze het lange afstandskampioenschap won en door het bestuur aangezocht werd om met Lute, Geldermans en Van der Win den voor „Kennemerland" aan het natio nale clubkampioenschap op de weg deel te nemen. Daarin legden de rood-blauwen beslag op de vierde plaats. Van de jongere renners trad Aad üuy ker het meeste op de voorgrond. Hij legde in het nationale wegkampioenschap voor nieuwelingen netjes beslag op de tweede plaats en eindigde in het provinciaal weg kampioenschap van Noord-Holland op de Het inhaalprogramma dat voor zondag voor de amateurs is vastgesteld, brengt slechts twee vertegenwoordigers uit de IJmond in het veld. Dat zijn de derde klassers Beverwijk en Stormvogels die el kaar op het Beverwijk-terrein gaan be strijden. In verband met de interland Zwitserland-Nederland begint deze wed strijd waarin het ongeslagen Stormvogels als favoriet start, om twaalf uur. Storm vogels komt uit in de volgende (ongewij zigde) opstelling: Los; De Vries en De Graaf; Kloosterman, De Boer en Plug- Maarleveld, Slinger, Cleeren, Wortel en Glas. In het toernooi om de Zilveren Vaas komen de vierde klassers VSV en Water loo in het veld. Voor beide teams zijn uitwedstrijden vastgesteld: Waterloo gaat op bezoek bij NAS, terwijl VSV bij der deklasser Zandvoortmeeuwen zijn geluk gaat beproeven. Advertentie VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN TELEFOON 2029 De drukker die er tevene woont, ook 'e avonds geopend Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd verloor de herenbasketbalploeg H.O.C. in de eerste klas van het Amster damse Fortuna. De Fortunezen hadden al bij de rust een 2721 voorsprong die ze via de tussenstanden 6—7, 9—11 en 15—19 be reikten. Hoewel het er direct na de rust naar uitzag dat H.O.C. terug zou komen, getuige de tussenstanden 27—32, 33—34 en 4144 bleef Fortuna, mede door het feit dat H.O.C. een bepaald niet vlekkeloze man tot-man verdediging ging toepassen aan de betere kant van de score en won verdiend met 56—47. In deze vooral van H.O.C.-zijde op een niet al te hoog peil staande wedstrijd wa ren de topscorers voor H.O.C.: Versteeg 7—9 en K. Verstraten 74. aan Fortuna- zijde de jeugdige Weber 7—11, Thüring 47 en Holman 100. De overige uitslagen luiden: Dames: H.O.C. 4—Exercitia 2 10—27; Exercitia—White Stars 2 26—38; H.C.K. 3—H.C.K. 2 19—46. Heren: Sea Devils—B.V. Lisse 54—50; Typhoons 4Haarlem Cardinaals: 4438. Gé van der Winden, de jonge Beverwijkse wieleramateur, die in het wegseizoen goede resultaten be haalde, heeft kundige adviseurs. Het zijn oud-wielrenner Coen Niesten (links) en zijn vader Jan van der Winden (rechts), die al vele jaren bestuurslid van de BRC Kennemer land is. derde plaats. Ook Henk Welp reed zich verschillende keren in de prijzen, maar hij ging later in het seizoen over naar D.T.S. in Zaandam. De andere jongeren zijn enigszins tegengevallen en kwamen niet tot grootse daden. De plannen tot samensmelting van de hockeyolubs Eechtrop en Scheybeeck gaan niet door. Beide clubs hielden gisteravond een algemene ledenvergadering waarin gestemd zou moeten worden over een fu sie welke per 1 juli volgend jaar zou kun nen ingaan en waarvan de voordelen zo als sterkere hockcy-eenheid, betere hoc- key-accommodatie, grotere mogelijkheden tot oplossing van het veldenprobleem, trai ning etc. direct voor de hand liggen. Het is voor Eechtrop een flinke teleurstelling geworden toen bleek dat de 88 percent voor-stemmers uit eigen gelederen niet het beoogde doel konden bereiken omdat Scheybeeck bij stemming met 73 percent tegen, de fusieplannen afwees. De grondoorzaak van deze afwijzing was gelegen in het te weinig vertrouwen dat de Scheybeeckleden in de nieuwe constel latie konden stellen op het punt der jeugd- begeleiding en jeugd vorming, een zeer zwaar tellend punt voor Scheybeeck. Het thans opgebouwde beleid in deze zal, naar Scheybeeck meent, groot gevaar lopen aangetast te worden om na de fusie eerst na lange tijd en met veel inspanning weer de huidige sfeer te bereiken, zo dit overi gens mogelijk zou zijn. De fusie moge dan niet doorgaan, voor Scheybeeck heeft deze ledenvergadering en de hiervoor gehouden oriënterende be sprekingen geleid tot een zich beramen op de materiële moeilijkheden. Staande de vergadering van gisteren werden toezeg gingen tot medewerking gedaan door le den en ouders van leden, o.a. met be trekking tot het bouwen van een clubhuis bij de nieuwe velden welke deze vereni ging volgend jaar zal gaan bespelen. De positieve elementen welke de onder linge fusiebesprekingen tussen beide club besturen hebben gehad, zullen behouden blijven, want tijdens de nabespreking werd besloten om enkele malen per jaar op be stuursniveau de vraagstukken van algeme ne aard onder de loep te nemen. Zonder fusie maar met de sterk gegroeide wil tot samenwerking hoopt men in vele Be verwijkse club- en hockeyzaken sterker te staan. De haring die gedurende de afgelopen week aan de markt werd gebracht, was in hoofdzaak afkomstig van de spanvisserijomdat de trawlers, die nog hardnekkig blijven vasthouden aan de haringvisserij, het vrijwel geheel moesten laten afweten. Trouwens, de visserij was voor deze schepen toch reeds danig aan het afnemen, zodat elk vangstberichtje als een gloeilampje werd beschouwd en de bange vraag begon te rijzen: „Zal het voor het eind van het jaar voor ons nog iets worden in het Engelse kanaal of bij Ierland?". Weliswaar zijn er deze week van de Ierse Zee uit nog mooie besommingen gemaakt, hoewel er toch enkele schepen uit deze wateren zijn teruggekeerd met „de kous over de kop", zoals het in visserijkringen wordt genoemd, wanneer de uitkomsten ver beneden de verwachtingen zijn gebleven. ZO ZIJN ER IN Scheveningen en Vlaar- dingen vele schepen binnengelopen met aan boord slechts ten hoogste 250 kantjes gezouten en totaal geen verse haring. En dit, terwijl de vertrekdatum toch al drie weken was geleden. Ook uit IJmuiden kan hetzelfde worden gerappor teerd. Aldus waren er vrijdag drie traw lers die slechts enige kleine kistjes met haring meebrachten, met een inhoud van 75 tot 350 stuks. En de verse vis was van zulk een kwaliteit, dat de keurmeesters al direct met hun bekende rode briefjes heb ben gezwaaid. Door één schip werd zelfs een partij makreel aangevoerd, welke niet eens tot de kisten werd toegelaten, doch eenvoudig aan de overkant tegen de deur werd gegooid. Uiteraard is dit altijd een betreurenswaardig verloop. TOEN ER DAN OOK maandag door eni ge schepen in het Engelse Kanaal wel ha ring werd gevangen, hebben zo goed als alle haringschepen onmiddellijk in deze richting koers gezet. Vandaar dat momen- teel in de Ierse Zee vrijwel geen enkele Nederlands visserijschip meer aanwezig is. Van de Noordzee uit kwamen ook de een heden, welke zich eerst lieten verleiden tot vissen in de Silverpit. Juist geduren de laatste dagen van de vorige week was hier namelijk door enige grote kotters wat haring gevangen. Deze haring was weliswaar klein, maar op de maandag- markt werd voor deze vis toch nog 35 betaald. Een bewijs dus dat er voor dit visje de nodige belangstelling is geweest, mede van de zijde van de inleggerijen. OP DEZE WIJZE waren er dinsdag morgen reeds dertig tot veertig eenhe den actief van de Sandettybank tot aan Door de KW 43 „Rijnmond 11" werd aan de vrijdagmarkt onder meer een prachtige partij makreel aangevoerd, welke door de handel bijzonder gre tig werd afgenomen. Op de foto ziet men dit schip, terwijl het juist bezig is een „zeetje over te nemen". het Noord- en Westhinderlichtschip, waar bij de dagvangsten per schip varieerden van vijf tot vijfentachtig kantjes. Een re sultaat, dat voor deze aanvangsdag zeer hoopvol werd genoemd. Van woensdag af werd in deze contreien zeker door vijftig tot zestig trawlers gevist, met ove rigens zeer geringe resultaten. Bij een „praatje" met een uitkomende collega werd van een der schippers vernomen, dat er over de gehele vloot slechts vijf endertig kantjes haring boven water waren getrokken. Wel werd er veel haring op de echometers waargenomen, maar zij zwommen veel te hoog, zelfs voor dé zweefnetten. Soms bevonden zij zich na melijk slechts één vadem dit is van anderhalf tot twee meter onder de zee spiegel. OVERIGENS WAS DEZE haring van een bijzonder mooie kwaliteit: prachtige, grote en volle haring. Men verwacht dat, wanneer deze vis weer kuitziek wordt, hij wel dieper zal gaan zwemmen, om al dus een welkome prooi te worden voor de trawlernetten. Dit zou dus een kolfje naar de hand van de spanvissers kunnen zijn. Ondanks het feit dat er door enkele span nen mooie vangsten werden binnenge bracht, zijn de resultaten over het alge meen enigszins tegengevallen, vooral voor de handel in IJmuiden. Want door dat de visserij om de zuid heeft plaats gevonden, hebben veel spanvissers er de voorkeur aan gegeven de door hen gevan gen lading in Breskens aan de markt te brengen. Wel liggen de prijzen hier over het algemeen lager dan in IJmuiden, maar ip dit geval speelt ook de vaartijd van en naar de visserij een rol van bete kenis. Zo bedraagt de afstand van bij voorbeeld de Noordhinder naar IJmuiden altijd nog een 90 of 100 mijl, waarvoor bij deze scheepjes dus sprake is van zeker een etmaal vaartijd. Door te markten in Breskens kan deze periode minstens tot de helft worden teruggebracht, welke tijd dan weer wordt benut om opnieuw aan de visserij te gaan deelnemen. En wanneer er dan in Breskens een zekere overvloed wordt verwacht, kijkt men als volgende marktplaats uiteraard weer eerst uit naar Scheveningen, omdat hierdoor ook nog 40 mijl kan worden uitgespaard. En daarna is IJmuiden pas aan de beurt. Dat deze haven wordt uitverkoren boven de zuidelijker gelegen marktplaatsen, komt dan ook meestal voor aan het eind van de week, omdat men dan dichter bij de thuishavens is, zoals Scheveningen en Den Helder, om hier de weekeinden door te brengen. 43 „Rijnmond II" niet minder dan zes honderd kisten prachtige makreel te koop kwam aanbieden. Deze aanvoer werd door de handel dan ook gretig afgeno men voor prijzen van 40,- tot 36,- per kist. Hopelijk is dit de inzet ge weest voor meer van dergelijke mooie ladingen, want voor de grote schepen was er op de Noordzee weinig meer te vangen dan meest kleine schelvis en kool- vis. Grote vangsten hiervan maken de reizen van deze schepen lonend, al moet men er aan de andere kant weer niet aan denken wat een werk er hier voor de bemanningen aan vast zit. DE KW. 15 „RIJNMOND I", die maan dag aan de markt kwam met meer dan tweeduizend kisten, loste daarbij enige kleine partijtjes ongestripte kleine schel vis en koolvis. Bij deze aanvoeren was het dan ook begrijpelijk, dat de prijzen zich maar net rond het minimum bewo gen. Van IJsland is er deze week geen schip meer aan de markt geweest, hoewel er telkens geruchten liepen over de IJM. 24 „Utrecht", die hier wel zou arriveren. DE KOTTERS hebben overigens deze week hun best wel weer gedaan. Vooral werden er veel tongen aangevoerd, al wa ren deze dan ook aan de kleine kant. Maandag werd reeds gestart met een aanvoer van 65.000 kg, die verder over de gehele week nog is opgelopen tot een cij fer, dat zich tussen de 225.000 en 250 000 kg bewoog. Alleen vrijdag leek het er even op dat de tongen iets groter waren dan voorheen het geval is geweest. DE SCHOLAANVOER bleef echter be neden de verwachtingen. In totaal be droeg deze slechts een 3000 kisten. Door de kleine spanvissers, die voor de kust bleven opereren, werden in plaats van haring mooie partijen gullen aangevoerd. Advertentie In verband met de zal onze zaak in afwijking van de bestaande regeling op de dinsdagochtenden 16, 23 novem ber en 14 dec. geopend zijn. Bovendien op de dinsdagen 30 november en 21 december de gehele dag geopend. Centrum Galerij L. Nieuwstraat 433-435. Tel. 4654. DAT DOOR DEZE „chronische situatie de haringprijzen weer vrij hoog zijn ge bleven, wordt dan door het bovenstaande gemakkelijk verklaard. Het binnenland heeft zich aldus opnieuw moeten schik ken naar de exporteurs, waarvan die naar België het meest de toon hebben aangegeven. Was deze schaarste aan ha ring nu nog maar te compenseren ge weest door behoorlike makreelvangsten, dan zou alles waarschijnlijk nog wel zijn meegevallen. Dit was echter beslist niet het geval. De makrelen die werden mee gevangen waren nog steeds lang en ma ger, dus voor de rokerijen beslist onge schikt. AF EN TOE WORDT van de Noordzee nog wel een partijtje aangevoerd, maar deze hoeveelheid is evenwel nimmer toe reikend gebleken. Het was dan ook een verademing toen vrijdagmorgen de KW Vrijdagmiddag heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk de plaat selijke pluimveetentoonstelling van de Kennemer Pluimvee Vereniging geopend. Deze expositie wordt gehouden in het ten toonstellingsgebouw aan de Soerstraat. Burgemeester Bruinsma herdacht in zijn toespraak het plotseling overlijden van de heer Van Riessen, de medeoprich ter van de K.P.V. Hij was vele jaren een actief bestuurder en kwam tijdens de inrichting van de tentoonstelling plotse ling te overlijden. De burgemeester roem de voorts de werkkracht van bestuur en leden en hij achtte het ook voor de jeugd van groot belang, zich met deze sport bezig te houden. Op verzoek van de voorzitter, de heer D. Luijendijk, reikte de burgemeester de bekers als volgt uit aan de eerste prijs winnaars Grote Hoenders, de heer D. Luijendijk; Cavia's, mevr. Roovers; Sak sische kropper, U. de Vreeze; Nieuw Zee lander, combinatie Roovers en Krielhaan, de heer Caspers.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4