Canadese jaar terug officier na 20 in Amsterdam Dr. MansholtConcessies aan Frankrijk lossen de EEG-crisis niet op V PQLLEN AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig Auto tegen autobus: twee doden Door een vergissing reed hij op 8 mei 1945 veel te vroeg de hoofdstad binnen Congres Europese Beweging „Ierse Zee" brengt „Banka I" naar Indonesië Ontploffing op kustvaarder in Rotterdam Expediteur verdacht van verduistering van 24.000,- Nederlandse apparatuur voor kunstmaan Het blijft winter Waarom niet een gasaansteker met een bekroond ontwerp? MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 Grootste tinbaggermolen ter wereld Jeugdige matroos om het leven gekomen Textieldiefstal opgelost Examens Liberiaan gezonken: twee mannen vermist gezelligheid haalt u bij de slijter met dranken van i i O1.". SILVERMA TCH Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk S-5 3s js-S S3 Amsterdams eerste Canadese be vrijder is zaterdagmiddag terugge keerd naar de stad, die hem in 1945 een ovationeel welkom bereidde, toen hij met twee Canadese oorlogscor respondenten en een chauffeur op dinsdag 8 mei 1945 door een vergis sing uren voor de troepen uit in een jeep op het Leidseplein arriveerde. Hij is Dick Haviland, destijds officier by het tweede Canadese legerkorps, thans 54 jaar oud. Met zijn vrouw en nog veertien andere gasten maakte hij de reis naar Schiphol in een DC-8 van de Canadian Pacific Airlines, die het gezelschap ter gelegenheid van de opening van de nieuwe luchtlijn Mon treal-Amsterdam daartoe had uitge nodigd. Een tweede belangrijke bezoeker is de 65-jarige Canadese arts John F. Puddi- combe, die op 19 januari 1943 in het bur gerziekenhuis van Ottawa prinses Juliana terzijde stond bij de geboorte van haar derde dochter, prinses Margriet. Hij was destijds hoofd van de verloskundige afde ling van dit ziekenhuis. Zondagmiddag heeft dokter Puddicom- be prinses Margriet teruggezien in pa leis Soestdijk, waar hij door de koningin werd ontvangen. Hij heeft de koningin se dert de oorlog vaker ontmoet bij haar bezoeker aan de Canadese hoofdstad Otta wa. Dick Haviland zal zijn kort verblijf in Nederland besteden aan een tocht langs die plaatsen, die hij ruim 20 jaar gele den onder zulke andere omstandigheden voor het eerst zag. Vooral het Leidseplein staat onuitwisbaar in zijn geheugen gegrifd. Op die 8ste mei 1945 vertrok hij 's ochtends om 6 uur uit Amersfoort. De intocht der Canadezen in Amsterdam zou die morgen beginnen. Er trad echter een urenlange vertraging op, zodat de jeep met de vier mannen langs talloze gewapende Duitsers naar de hoofdstad reed en Haviland met zijn on gewapende oorlogscorrespondenten, on danks de reeds gesloten wapenstilstand, het a'f en toe toch wel benauwd kreeg. In Amsterdam vergat hij zijn angst, want toen werd zijn jeep bestormd door en thousiaste Nederlaners, die vijf jaar lang op dit moment hadden gehoopt en ge wacht. „Ze sleurden ons op 't Leidseplein de jeep uit, vertelde Haviland, „Het Ame rican Hotel in. Later moesten we aan zitten aan een diner in het Amstelhotel. Ook dat zal ik nooit vergeten. Er was hier toen nog hongersnood en wij had den alleen onze legerrantsoenen bij ons. Het eten was dus waardeloos, maar de wijnen die ze er schonken waren de bes te die ik ooit geproefd heb. Vermoedelijk had iemand zijn trouw bewaarde wijn kelder voor deze gelegenheid opengebro ken". (Van onze correspondent) De Nederlandse sleepboot „Ierse Zee" Is weer met de tinbaggermolen Banka I uit Glasgow naar Indonesië vertrokken. Het is de grootste tinbaggermolen ter wereld. De reis gaat over een afstand van 14.500 kilometer. De baggermolen is gebouwd door Si mons-Lobnits in Glasgow. De directeur verklaarde dat het de kostbaarste commer ciële sleepoperatie was, die ooit is onder nomen. Tegen een premie van 100.000 pond sterling is de baggermolen geduren de de reis, die naar verwacht wordt 10 tot 12 weken zal duren, voor 3.300.000 pond verzekerd. De „Ierse Zee" van L. Smit en Co is een sleepboot van 4500 pk. Kapitein is de 38-jarige J. van der En- de uit Maassluis. Tijdens de reis wordt alleen gestopt in Suez en Colombo op Ceylon. Op de sleepboot bevinden zich 23 man en op de baggermolen zeven. De eindbestemming is het eiland Banka tussen Sumatra en Borneo, waar de bag germolen tot 15 km buiten de kust zal wer ken. De Banka I is door de Indonesische re gering besteld. Vijf deskundigen uit Glas gow zullen de baggermolen op Banka con troleren en gedurende het eerste jaar toe zicht houden. Twee maanden na aankomst zal de baggermolen in vol bedrijf zijn. De Bangka I is ruim 90 meter lang, 24 meter breed en hee'ft een diepgang van bijna 5 meter. De opbouw steekt tot circa 30 meter boven de ponton uit. De emmerladder is 70 meter lang en heeft 142 emmers, elk met een inhoud van 500 liter. Bij een explosie in de machinekamer van de Nederlandse kustvaarder „Ex- port-II" in de nacht van zondag op maan dag omstreeks 2 uur is de 17-jarige ma troos K. Rietman uit Deventer om het leven gekomen. Drie Spaanse opvarenden en de 18-jarige Nederlander A. de Bak werden meer of minder ernstig gewond. Het schip ligt in de Jobshaven in Rotter dam. De explosie is vermoedelijk ontstaan doordat enige beschonken opvarenden een lamp in de machinekamer hebben omgetrapt. De schade, die door de explosie werd aangericht, is aanzienlijk. De brand, die in de machinekamer uitbrak, breidde zich naar het achterschip uit. Daar brandden de verblijven van de veertien bemannings leden bijna geheel uit. De Rotterdamse brandweer wist het vuur in betrekkelijk korte tijd te blussen. De Amsterdamse recherche heeft drie mannen aangehouden in verband met een grote diefstal van textiel uit een heren modezaak in de Beethovenstraat te Am sterdam. Van de buit, die een waarde heeft van 10.000 gulden, is het grootste deel teruggevonden in de woning van een 27-jarige schilder. Eén van de twee ande re arrestanten poogde in de binnenstad de gestolen kleding aan de man te brengen. Zo kwam de recherche op het spoor van het drietal. ROTTERDAM. Zowel minister president rnr. Cals als dr. S. L. Mans holt, de vice-voorzitter van de Euro pese Commissie, heeft tijdens het congres van de Europese Beweging in Rotterdam een pleidooi gehouden voor de grootst mogelijke saamhorig heid van de vyf partners van Frank rijk in de E.E.G. Mr. Cals noemde deze eenheid onmisbaar voor een op lossing van de crisis in de E.E.G. „Deze oplossing kan bestaan uit het herstel van het verbroken verband of uit een uitelkaar gaan, waar geen onzer naar verlangt". Mr. Cals zette uiteen hoe op 26 oktober geprobeerd is Frankrijk te bewegen terug te keren in het kader van de Gemeen schap, toen Frankrijk werd uitgenodigd een bijzondere zitting van de E.E.G.-mi- nisterraad bij te wonen. De reacties uit Parijs zijn echter weinig bemoedigend. „Ondertussen zullen de Vijf alles in het werk moeten stellen om de bereikte in tegratie voor verval en achteruitgang te behoeden," zei de premier, die zei de indruk te hebben dat Frankrijk op het beslissende moment niet alleen is terug geschrokken voor de consequenties van zijn eigen steun aan de E.E.G., maar ook is geschrokken door het feit, dat het met die Gemeenschap al zo ver was ge komen. Wel verre van de grote sprong vooruit te wagen, meende de Franse re gering aan de hele zaak een andere wen ding te moeten geven, zo stelde mr. Cals. Dr. Mansholt, die na mr. Cals het woord voerde, zei van mening te zijn, dat con cessies aan Frankrijk geen enkele op lossing voor de crisis in de E.E.G. kun nen bieden. „Wij moeten trachten ons aaneen te sluiten om met Frankrijk het politieke gesprek weer op gang te bren gen. Concessies op belangrijke punten mo gen echter niet worden gedaan, aangezien dit het einde zou betekenen van de Euro pese Gemeenschap. Daarom moeten Frank- rijks vijf partners zich er nu reeds op voorbereiden op te treden als hoeder van de verdragen, die reeds gesloten zijn," zo betoogde dr. Mansholt, die zei dat er ju ridisch geen bezwaren bestaan tegen voortzetting van de gemeenschap door de Vijf. „Als gevolg van de Franse boycot staat het Europese regeren vrijwel stil en deze toestand kan niet lang duren. En dan denk ik niet in jaren maar in maanden," zo waarschuwde dr. Mansholt. Hij noemde februari of maart als uiterste datum voor het wachten op Frankrijk en hij zei ten slotte te hopen, dat de eenheid van de Vijf tegen die tijd nog even groot zou zijn als die nu is. De Rotterdamse politie heeft een 55-ja- rige expediteur uit de Maasstad gearres teerd, die ervan wordt verdacht ruim 24.000 gulden te hebben verduisterd ten nadele van zijn werkgever, een Rotter damse transportonderneming. Volgens de politie heeft de man op gro te schaal valsheid in geschrifte gepleegd. Hij had toestemming van zijn superieu ren om als dat nodig was voorschotten uit te betalen aan vervoerders die voor het bedrijf werkten. Hij pleegde de ver duisteringen door voorschotten die hij in werkelijkheid niet had uitbetaald, in eigen zak te steken. Bij zijn superieuren lever de hij daarvoor valse kwitanties in. Links de thans 54-jarige vroegere Canadese officier D. Havilland, de eerste die na de Duitse capitulatie op 8 mei 1945 Amsterdam binnen reed. Rechts de Canadese arts J. F. Puddicombe, die op 19 januari 1943 in het ziekenhuis van de Canadese hoofdstad Ottawa prinses Juliana terzijde stond bij de geboorte van prinses Margriet. Hij is nog nooit in Nederland geweest. Een grote zending van 1200 kilogram elektronische apparatuur wordt met een vrachtvliegtuig van de K.L.M. van Schip hol naar het ruimtevaart-centrum bij Woo- mera in Australië vervoerd, de appara tuur, vervaardigd door Philips, is be stemd voor ELDO, (European Launcher Development Organisation), een samen werkingsorgaan op het gebied van het ruimtevaart-onderzoek, waaraan zes Euro pese landen, waaronder Nederland, en Australië deelnemen. Een deel van de zending omvat de elektronische uitrusting Yan een kustmaan, die men over enige tijd in een baan om de aarde hoopt te brengen. Het andere deel bestaat uit meet- en registratie-apparatuur voor con trole vanaf de grond. Amsterdam (Gem. Un.). Bevorderd tot arts: mej. L. M. den Herder, mevr. D. Lambooy-van Laar en G. B. Peet, J. N Jager, Ph. A. Ross, M. H. Plug en H. Lim- A-Po (Amsterdam). Rotterdam. Stichting klinisch hoger on derwijs. Semi-arts examen: W. Claij (Vo gelenzang) Zondagmorgen bis bij Putte (N.B.) een verkeersongeluk gebeurd dat aan twee mensen het leven heeft gekost. De ne ven F. en P. Wouts uit Bergen op Zoom, beiden 22 jaar, kwamen met een splinter nieuwe auto uit Antwerpen. Bij Putte gin gen zij om onverklaarbare redenen links van de weg rijden. De bestuurder van een tegemoetkomende autobus, die de auto plotseling op zijn weghelft zag na deren, remde uit alle macht en gaf voort durend signalen. De personenauto bleef echter links rijden en toen de bus vrijwel stilstond schoof de auto er nog met zeer grote vaart onder. De beide inzittenden waren op slag dood. In de bus werd nie mand gewond. Beide voertuigen waren zo zwaar beschadigd dat zij moesten wor den weggesleept. De heer F. Wouts was ongehuwd en van beroep kermisexploi tant, de heer P. Wouts gehuwd en werk zaam bij de koopvaardij. Hij was pas ge trouwd met een Japanse. Zijn vrouw was onderweg naar Nederland. In Etten is zaterdagmiddag de 71-ja- rige A. Voeten, die op de fiets zijn erf kwam afrijden, door een vrachtauto aan gereden. In zorgwekkende toestand werd hij naar een ziekenhuis in Breda over-1 gebracht, waar hij is overleden. De 13-jarige Wilhelmina den Dekker uit I Rutten (N.O.P.) is zaterdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersonge val. Zij fietste met een vriendin naar huis, toen een auto de meisjes achterop I reed. Plotseling zwenkte het meisje Den Dekker naar links. Zij werd aangereden en was op slag dood. In Peize (Gr.) is de 19-jarige A. P. I van der Velde uit Tolbert met zijn auto tegen een boom gereden. Hij was op slag I dood. Op de provinciale weg bij Zijdewind in de gemeente Oude-Niedorp is de 6-jarige Cor Wijnker bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het jongetje was met vriendjes aan het voetballen. Toen de bal de snelweg oprolde liep de jongen er ach teraan. Hij werd door een auto, bestuurd door iemand uit Eindhoven aangereden en was op slag dood. Op de rijksweg ter hoogte van de Bos-1 weg in Velsen ontstond zaterdag een aan rijding tussen twee personenauto's. Een 38-jarige arbeidskundige uit Velsen-Noord wilde de Bosweg inrijden en werd van achteren aangereden door een 52-jarige schilder uit Beverwijk. De arbeidskundige liep een snijwond aan het hoofd op. DEN HAAG (Reuter en ANP) Voor I de kust van Bretagne is zaterdag het ruim 2.600 ton metende Liberiaanse schip „Francine M" gezonken, nadat het aan de grond was gelopen. De kapitein en de °inavle en West-Rusland gelegen hoge- radiotelegrafist worden vermist. Ze zijn drukgebied is gedurende het weekeinde over boord gesprongen. onafgebroken koude continentale lucht De twaalf overige bemanningsleden naar onze omgeving gestroomd. Op ver zijn door een reddingsboot opgepikt. De scheidene plaatsen in het binnenland kwam „Francine M" had een gat in de machi- I dientengevolge de afgelopen nacht 8 a 9 nekamer opgelopen toen het aan de grond graden vorst voor, terwijl ook overdag de Vraag over de „ton van Luns". Het Tweede Kamerlid 'mr. Van Rijckevor- sel (K.V.P.) heeft de minister van Bui tenlandse Zaken gevraagd naar de rechtspersoonlijkheid van het Defence and Aid Fund. De heer Van Rijckevor- sel wil weten hoe de regering de be steding denkt te controleren van de 100.000 die Nederland aan dit fonds zal schenken. Mevrouw Pandit. Mevrouw Vidjaja Laks- jmi Pandit heeft donderdagmiddag als speciaal afgezante van de minister-pre sident van India, Lal Bahadoer Sjastri, in Den Haag achtereenvolgens een be zoek gebracht aan de vice-premier dr. ir. A. Vöndeling, tevens minister van Financiën, en aan de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Verolme ereburger van Heusden. Burge meester A. van Delft van het Brabant se Heusden heeft gisteren uitvoering ge geven aan een van 30 augustus daterend raadbesluit en scheepsbouwer Cornelis Verolme benoemd tot ereburger van de stad. Bovendien kreeg de heer Verolme de gouden erepenning met het opschrift: „verdienstelijkheid wordt niet verge ten". Advertentie VIEUX i SS i Sta er op dat er Pollen op staat l#WW4#V'VMWWWWW\AAAArtAIWW«WWWVVWVWWtA.VM Het KNMI deelt mee: Langs de zuidflank van een boven Scan liep. Advertentie first ar,ask Ultra Plat v.a.f 27.50 temperatuur beneden het vriespunt blijft. In Polen, Duitsland en België is het on geveer even koud als in Nederland. In Frankrijk vriest het ten noorden van de Loire 2 tot 6 graden. Uit het zuiden van Frankrijk werd vanmorgen geen vorst ge- I meld. Op de oceaan is tussen de Azoren en Portugal een snel in diepte toenemende depressie ontstaan. Het ziet er naar uit, dat deze in noordelijke richting zal gaan bewegen en niet tot West-Europa door dringt. In de weerssituatie in onze omge ving is dan ook weinig verandering te verwachten. Het blijft vriezen, zowel des nachts als overdag. Minimum temperatu- I ren tot -10 graden zijn mogelijk. WEERRAPPORTEN Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Drie hoge hoe den" van Miguel Mihura. Regie: Wim Kouwenhoven. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Neder landse Comedie met „Het ei" van Felicien Marceau. Regie: Fons Rademakers. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Daniël Ster- nefeld. Solisten: Albert de Klerk (orgel) en Stefan Askenase (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Baai der begeerten", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De muren van de hel", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Mata Hari", 14 j. Rembrandt, 14 19 en 21.15 u.: „Geheime opdracht in de Balkan 18 j. Roxy, 14.30 u.: „Alarm! Klaar voor on der water", 14 j.; 19 en 21.15 u.: „Strip tease van Parijs", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La peau douce", 18 j. Vooraf: „Een zondag op het eiland van Grande Jatte". INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week koet veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals1 meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: Expositie van kleurenfoto's van Ernst Haas. Dagelijks van 10—17 uur en zondags van 1317 uur. Vleeshal: Expositie van siervogels. Van daag geopend van 10 tot 22 u. en zondag van 10 tot 18 u. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede)Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 10—17 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. MAANDAG 15 NOVEMBER Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Wet houder H. de Boer spreekt over „Lucht verontreiniging, petrochemische indus trie en planologie". Pieter Vermeulenmuseum dagelijks ge opend van 9.30-12.00 en van 14.00-16.30 uur in het gebouw Cultureel Centrum Moerbergplantsoen. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstr, 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 16 NOVEMBER Stadsschouwburg Palvu-KZOS 20 uur „Bleke Bet". Cultureel Centrum 20 uur Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming lezing mr. F. de Groot. Pieter Vermeulenmuseum zie maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945 10-12.30 uur en van 14.30-17.30 uur. Filiaal van 19-21 uur. Kath. Openb. leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96 10-12 uur. Stichting huish. en gezinsvoorlichting spreekuur leidster 9.30-12.00 Willebrord- straat 102, IJmuiden. City Theater 20 uur „Slavenschip" MAANDAG 15 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Von Rayns Exprestrein". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Cham pagne en sex". W.B. Theater, 20 u.: „Goliath en de sla vin". Stadskantoor, Plesmanweg. Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, geopend van 10-12, 14-17 en 19- 21.30 uu- zaterdags van 9-13 uur. Huize „Scheijbeeck", 20 u.: Toneelcur sus voor jongeren. phiusstraat, 21.30 uur. Openbare te bezichtigen van leeszaal, Hendrik E straat 70, geopend van 15-17.30 i van 19-21.30 uur. van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 16 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Von Rayns Expres trein". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Cham pagne en Sex". filmclub „IJmond Dubbel Acht". De Opgang, 20 u.: Vergadering Ned. Chr. Vrouwen Bond. Huize „Scheybeeck", 19.30 u.: Cursus Creatief spel voor jongeren. Stadskantoor, Plesmanweg, Expositie werken van Nico Beentjes en René van der Meulen, geopend van 9-12; 14-17 en 19-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling werken van Frans Verpoorten, geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend Maximum en minimum- t* e temperaturen binnen- en buitenland f E j d .SS SS Den Helder onbewolkt o 1 -3 Ypenburg licht bew. nno -0 -7 Vlissingen zw. bew. no 1 -4 Eelde onbewolkt nno -0 -8 De Bilt licht bew. nno -0 -6 Twente licht bew. ono -0 -6 Eindhoven zw. bew. n -1 -6 Z.-Limburg sneeuw no -1 -4 Helsinki zw. bew. nno -6 -10 Stockholm half bew. windst. 3 -6 Oslo half bew. n -5 -11 Kopenhagen zw. bew. no -0 -8 Aberdeen licht bew. windst. 5 -7 Londen onbewolkt nw 4 -4 Amsterdam onbewolkt n 0 -5 Brussel sneeuw no -0 -3 Luxemburg sneeuw n -2 -4 Parijs zw. bew. nnw -0 -3 Bordeaux half bew. zo 12 5 Grenoble zw. bew. windst. 5 2 Nice licht bew. w 15 5 Berlijn zw. bew. ono -2 -6 Frankfort geh. bew. nno -1 -2 München sneeuw z 2 -8 Zürich sneeuw nnw 1 -3 Genève zw. bew. z 5 -1 Locarno zw. bew. o 9 -3 Wenen sneeuw z -0 -5 Innsbruck zw. bew. windst. 3 -5 Belgrado onbewolkt windst. 4 -2 Athene zw. bew. windst. 25 13 Rome weerlicht ono 17 8 Barcelona licht bew. windst. 17 7 Madrid zw. bew. windst. 12 7 Mallorca zw. bew. windst. 18 7 Lissabon licht bew. zo 17 3 Dinsdag 16 november Zon op 08.01 uur; onder 16.48 uur. Maan op uur; onder 14.43 uur. Maanstanden Laatste kwartier 16 november 02.54 uur Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 15 november Hoog water 7.46 uur en 20.15 uur. Laag water 3.13 uur en 15.41 uur. Dinsdag 16 november Hoog water 8.54 uur en 21.32 uur. Laag water 4.12 uur en 16.44 uur. y™ 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is 10-1 i UUfr I 1 n - - 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2