„Willem Barend sz" naar Borneo met het grootste booreiland Grappig blijspel bij „Entre Nous" IJmuidense binnenvaartschool is opnieuw van start gegaan Hoogovens maakte kennis met nieuwe vervoersmogelijkheid „Utrecht" sleept Amerikaans kolenschip naar Rotterdam 8 Wethouder over petrochemie Kaderbijeenkomst van het NVV Tweede hokkenshow van „Ons Genoegen" Vaardigheidsproeven van het RNGV te Haarlem Discussie-avond van VPRO in Haarlem Altijd zonneschijn Sint Maarten-tocht van „De Zwervers" V AR A-speelgoedactie opnieuw geslaagd Beverwijkse ernstig gewond op Rijksweg bij Santpoort Heemskerkse raad was op excursie Havenberichten Nieuw orgel in Heemskerk Opbrengst van klaprooscollecte MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 5 "'",v^^TTBfi rnr »p?;* .jg&, - Bazaar van oud-katholieken bracht 3600,- op Italianen sneden banden van auto's door De christelijke toneelvereniging Entre Nous" uit IJmuiden blijkt op nieuw zo verstandig te zijn geweest een stuk op het repertoire te nemen, dat aan de werkende kring niet al te overdreven eisen stelde. Deze kennis van het limiet heeft dan ook zaterdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan weer een amusante toneelavond ten gevolge gehad, die spelers en publiek de nodige voldoe ning wist te verschaffen. Motorduwboot „IJ" in de staalhaven J. v. D. DE ORGELBOUWERSFIRMA Ver meulen te Alkmaar heeft voor de kerk van de Heilige Maagd Maria te Heemskerk een orgel vérvaardigd. Zondagavond is het instrument na de inwijding door pastoor C. J. A. Schoonderwoerd met een bespeling door de organist Albert de Klerk of ficieel in gebruik genomen. Ingevolge het advies van Albert de Klerk als lid van de R.-k. Orgelraad is een twee-klaviersorgel gebouwd met vrij pedaal. De disposities van het hoofd werk en het positief bevatten, naast een naar verhouding flink aantal ach- voet-registers, viervoet-, tweevoet- en eenvoet-registers, die met een mix tuur en een superquint als vulstem- men de heldere, karakteristieke ba- rokklank van het orgel hebben be paald. P. Zwaanswijk ..Mn- T'U::i|J "«•KI - - v -t - Sï L Van 'de Japanse haven Hiroshima uit is de zeesleepboot „Willem Barendsz" van N.V. Bureau Wijsmuller op woensdag 10 november aan de bijzonder zware sleepreis be gonnen met de „Sedco 135b", het grootste booreiland ter wereld. De „Sedco 135b" moet over ruim 2000 mijl afstand langs de kust van Kyushu en langs Okinawa-Island en via de Zuid-Chinese Zee gesleept worden naar Brunei aan de noordkust van Borneo. Het transport staat onder commando van kapitein O. Edelenbosch uit IJmui- den. De „Willem Barendsz" en haar sleep, die drie 10 meter dikke „melkflessen" heeft, bevond zich zondag op 25 mijl ten oosten van Shichi-to Island. De „Sedco 135b", waarin 9500 ton staal is verwerkt ,is een zogenaamd „Submer- iible floating drilling platform" van een geheel nieuwe constructie. Van de bodem van de drie pontons, waarop dé „melkflessen" staan tot het topje van de toren is het eiland 100 meter hoog. Het eiland is driehoekig en heeft zijden van 90 meter. Alleen de drie pontons, waarop het eiland drijft, hebben al als afmetingen 30x18 meter, ter wijl de hoogte van die pontons 7,5 meter is. De „Sedco 135b" gaat bij Borneo boringen uitvoeren voor de Shell. Zeeschilder Reint de Jonge maakte deze „artist impression" van de gigantische «leep voor de „Willem Barendsz". Deze plaat gaat deel uitmaken van de binnenkort verschijnende nieuwe Wijsmuller-kalender. In de Petrazaal aan de Spaarnestraat te IJmuiden zal wethouder H. de Boer van Velsen vanavond om acht uur een lezing houden over de vestiging van de petrochemische industrie in verband met de luchtverontreiniging en de planologie. Wethouder De Boer gaat hier .een bijzon der actueel onderwerp behandelen, waar over hij de laatste tijd, aan de hand van hem beschikbare informaties, al diverse opmerkelijke uitspraken heeft gedaan. Pastoor J. C. M. Keman van de Oud- katholieke kerk in IJmuiden heeft zater dag tegen het midernachtelijk uur de be- zar kunnen besluiten met de verheugende mededeling, dat de opbrengst waarschijn lijk hoger zou zijn dan verleden jaar. Zon dagmorgen bleek, na telling, deze schat ting juist te zijn geweest, want het eind resultaat was 3600,-. Daarmee kunnen mevrouw J. Gravemaker-Wijker (presi dente) en haar medewerksters ongetwij feld tevreden zijn. Het bedrag is bestemd voor paramenten ten behoeve van de beide Oud-katholieke parochies in IJmuiden. In restaurant „Royal" te IJmuiden be legt het district Noord-Holland west en noord van het N.V.V. zaterdag een ka derbijeenkomst. De heer C. Ockeloen voormalig dis trictshoofd van de A.N.M.B. in Noord- Holland en nu wethouder van Velsen, spreekt dan over „de ontwikkeling van de vakbeweging in het IJmondgebied". Later is er een gedachtenwisseling met de inleider. Zaterdagnacht werden drie Italiaanse arbeiders in een café aan de Schulpweg in Velsen-Noord lastig. Zij werden de deur uitgezet. Het drietal maakte zich daarover zo kwaad dat het de banden van twee personenauto's en een scooter die voor het café stonden doorsneed. De Italianen zijn door de politie ingesloten. In café Sport in Beverwijk werd zon dagmorgen de tweede hokkenshow van „Ons Genoegen" gehouden. Evenals een week geleden was er ook nu weer veel belangstelling voor de duivenshow, dit maal van jonge doffers. De uitslagen waren: 1. A. de Bot jr, Atoom 92,5 p., 2. F. de Roos, Ons Ge noegen 92,5 p., 3. C. Ritekerk, O.G. 92 p., 4. A. Voorhout, A„ 92 p., 5. J. Daalhui zen, IJmuiden 92 p. Na twee shows is de stand op de rang lijst als volgt 1. R. Zoontjes, O.G., 367,5 2. W. Reijnders, O.G. 367 p., 3. F. de Roos, O.G., 367 p., 4. A. van Son, O.G. 366,5 p., 5. gebr. Berlee, O.G. 366 p., 6. A. van Leeuwen, O.G. 366 p., 7. A. de Bot jr, A. 366 p., 8. S. Vergonet, O.G. 365,5 p., 9. W. Pieters, O.G. 365 p., 10- A. Goderie, O.G. 365 p. Zondagmorgen wordt de derde show ge houden, dan komen de oude duivinnen aan de beurt. Bij de in de P. H. van der Leij school te Haarlem gehouden wedstrijden voor het district Kennemerland van het KNGV voor het behalen van vaardigheidsdiplo ma's hebben de deelnemende dames en heren van de gymnastiekvereniging SSH te Velsen-Noord, Olympia IJmuiden en Turnlust Beverwijk goede resultaten be reikt. Opvallend was dat mevrouw Martinius- de Boer (lid van SSH), die pas als se nior bij de dames met gymnastiek is be gonnen, voor de achtste achtereenvolgen de maal slaagde onder de categorie da- mes-seniores b, waarvoor haar de ere- speld in vermeil van het KNGV is uitge reikt. Deze erespeld werd ook behaald door de heer ir. W. Slinger, voorzitter van SSH, die in de klasse heren 3a zijn acht ste diploma in successie ontving. De directie van de Vrijzinnig Protes tantse Radio Omroep houdt op vrijdag 26 november om 8 uur een discussie-avond met de leden in hotel „Lion d'Or" in Haar lem. Mr. A. A. Bakker, secretaris van het bestuur en ds. N. Immink, de vereni gingsdirecteur zullen het onderwerp „Is het omroepbestel nu werkelijk open?" aan de orde stellen. GESPEELD WERD „Altijd zonne schijn", een blijspel in drie bedrijven door Michael Brett, dat in een bewer king van J. C. Woltering de vakantiepe rikelen van twee tamelijk ongelijksoortige families uit de doeken doet. Beide gezin nen hebben namelijk besloten hun vakan tie voor gezamenlijke rekening door te brengen en omdat hun aard en gewoon ten nogal verschillend zijn, blijven de kleine conflicten in huize „Meerzicht" niet lang meer uit. Deze meningsverschillen zijn allerminst van verstrekkende beteke nis, zodat zij zich beperken tot de vraag of er nu vlees, dan wel vis voor het di ner moet worden besteld en verder op welke manier de aan „migraine" lijdende mevrouw Elizabeth van Heuvelen de ge wenste rust kan worden verschaft. Maar juist omdat de handeling zich voorname lijk tot alledaagse gebeurtenisjes beperkt zullen waarschijnlijk velen er iets in te rugvinden dat hen aan eigen vakantie-er varingen herinnert, zodat het blijspelletje zich met een geamuseerde glimlach laat bekijken. Vooral omdat er in de dialogen soms grappige opmerkingen worden ge maakt. ZOALS REEDS vastgesteld is het stuk niet al te moeilijk te spelen, zodat regis seur L. Bakker zich waarschijnlijk voor namelijk met het tempo kon bezighouden. Niet zonder resultaat overigens, want de rolkennis was behoorlijk en bevorderde aldus een zo vlot mogelijke beweging. Ton van der Vaart en Gré Bakker-Verschoor vormden gezamenlijk het ehigszins stun telige echtpaar en hoewel zij zich niet al tijd voor het „karikatuurtje" wisten te behoeden, hebben zij er toch wel grappige typetjes van gemaakt. Gerard van der De IJmuidense binnenvaartschool die bliciteitsmiddelen en affiches hadden ge reeds met ingang van de tweede maand van de nieuwe cursus wegens gebrek aan belangstelling mpest. worden gesloten, heeft dezer dagen opnieuw haar deuren geopend. Dit is te danken geweest aan het optreden —vam,—enkele ondernemende leerlingen, die begin oktober vol animo waren gestart maar die om bovenver melde redenen hun studie voortijdig za gen afgebroken. In deze omstandigheden resteerde hun feitelijk weinig anders dan over te scha kelen naar de schriftelijke cursus, die echter het bezwaar heeft driemaal zo lang te duren en zesmaal zo veel te kosten. Zij namen dit eenvoudig niet en waar pu- De wandelsportvereniging „De Zwer vers" te Beverwijk heeft zondag met suc ces haar traditionele Sint Maarten-tocht gehouden, waaraan zeshonderd wande laars deelnamen. Er waren drie routes uitgezet, van respectievelijk 5, 10 en 15 km. Het parcours liep door een deel van Heemkerk via Voorweg en Oudendijk, dan door Westerhout en vervolgens terug. Start en finish waren in het speeltuinge bouw Randwijk aan de Wijk aan Duiner- weg, waar ook de uitslagen werden be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren: Eerste prijs, 5 km: De Jutters, Den Helder, 10 km: 1. Sho, Den Haag, 2. De Jutters, Den Helder, 3. De Jutters Den Helder, 4. De Bevers, Beverwijk, 15 km.: De Jutters Den Helder. Er liepen dertien groepen van de orga niserende vereniging buiten mededinging mee. De jaarlijkse VARA-speelgoedactie van de afdeling Velsen-Noord van de P.v.d.A. vrijdag en zaterdag in gebouw „De Meerpaal" gehouden, kan met een op brengst van 2300, opnieuw als volkomen geslaagd worden beschouwd. Bij dit be drag bevinden zich ook de vijfhonderd gul den, die de beide klaverjasdrives destijds hebben opgeleverd. Met deze opbrengst plus het speelgoed dat van de bazar is overgebleven kunnen straks in Dordrecht weer 225 kinderen van „Pro Juventute" met het Sint Nicolaas- feest gelukkig worden gemaakt. Bij mevrouw Van Eijkelen-Bestenbreur, De Tiendestraat 8 in Velsen-Noord, kan op een der volgende nummers: 6, 179, 422, 640, 649, 782 en 944 een pop van de loterij worden afgehaald. De verschijning van de duweenheid „Amstel en IJ" in de plaatselijke Staal haven betekende voor Hoogovens IJmui den tijdens het jongste weekeinde laad- technisch een primeur. In de nog jonge geschiedenis van de duwvaart was dit im mers de eerste keer, dat een voorbeeld van deze nieuwe vervoerstechniek naar IJmuiden kwam oplopen om lading in te nemen. Deze eer viel te beurt aan de nog bijna splinternieuwe motorduwboot „IJ" met de duwbak „Amstel" van de firma Otten en Zoon uit Amsterdam, welke com binatie de reis naar IJmuiden had onder nomen met het doel een grote partij gegranuleerd slakkenzand te laden, be stemd voor de nieuwe cementindustrie op Rozenburg. De motorduwboot „IJ" die is uitgerust met een 12 cil. Kromhout-diesel met een capaciteit van 429 EPK (V-motor), is 16 meter lang, 6 meter breed en toont een diepgang van 1.65 meter. Het vaartuig werd dit jaar gebouwd op de Scheepswerf A. J. Sepers te Heerewaarden. De 1117 ton metende duwbak „Amstel" kwam ook dit jaar gereed, namelijk op de Scheepswerf „Piet Hein" te Papendrecht. Dit schip werd gebouwd naar het voorbeeld van een „Dortmunder"; dit betekent een lengte van j37 meter, een breedte van 8.20 meter en bij maximum belasting een totale in zinking van 2.50 meter. De eerste kennismaking van Hoogovens met deze nieuwe vervoerstechniek was overigens van aangename aard. De duw bakken zijn immers bij uitstek geschikt voor het laden van massagoederen, waar toe in dit geval ook de lading hoogoven slakken kan worden gerekend. Het zijn schepen zonder luiken, in het bezit van één groot ruim en voorzien van een zeer hoge den (hoogte gangboord tot luik hoofd). Factoren welke stuk voor stuk het laden van deze schepen bijzonder verge makkelijken. In dit verband moge nog worden opge merkt, dat de ontwikkeling van de duw vaart zich nog steeds in opwaartse rich ting beweegt. Op de Rijnvaart verschij nen reeds duweenheden met een gezamen lijk laadvermogen van 7.000 ton; een ca paciteit welke al vrij dicht het netto-ton nage van een middelmatig grote zeeboot benadert. Het is dan ook alleszins begrijpelijk, dat de particuliere Rijnschippers deze ontwik keling angstvallig gadeslaan. Men beseft in die kringen maar al te goed, dat een verdere opmars van deze vervoerstech niek er toe zou kunnen leiden, dat de par ticuliere schippers gaandeweg uit de inter nationale vaart worden verdreven. Terecht heerst de vrees te worden verjaagd uit een arbeidsterrein, dat na jarenlange ar beid moeizaam werd opgebouwd. Recente ervaringen in onze grootste scheepvaart centra tonen het begin van deze afbrok keling trouwens reeds met duidelijke voorbeelden aan. Op de rijksweg bij Santpoort is zater dagmiddag een 27-jarige huisvrouw uit Beverwijk met haar auto omgeslagen. Zij werd uit de wagen geslingerd en liep een zware hersenschudding op. Het ongeval gebeurde toen de Beverwijkse ingehaald werd door een auto waarvan de bestuur der enkele malen claxonneerde. De Bever wijkse stuurde scherp naar rechts en raakte daarbij 'in een dip. Zij is naar het Roode Kruisziekenhuis overgebracht. De wagen werd totaal vernield. faald, trachtten zij op hun eigen wijze de binnenvaartcursus nieuw leven in te bla zen..Zij slaagden hierin wonderwel, feite lijk cum laude. Zij wisten een aantal twijfelaars van het nut van de cursus te OMertuigen met als resultaat dat 9 nieuwe leerlingen zich alsnog voor de binnen vaartcursus lieten inschrijven. Het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart heeft gemeend de initiatie ven van deze gangmakers, die hiermede blijk gaven uit het goede hout te zijn ge sneden, te moeten honoreren door de bin nenvaartschool opnieuw een kans te ge ven. Alles zal echter afhangen van het daadwerkelijke schoolbezoek. Terecht werd bij deze heropening de voorwaarde gesteld, dat aan de minimum-eisen welke voor de instandhouding van deze onder wijsinstelling gelden, strikt de hand zal worden gehouden. Dit betekent een ge middeld schoolbezoek van tenminste 8 a 9 leerlingen. De actie is dus niet tevergeefs geweest De binnenvaartschool is voorlopig gered en de naam IJmuiden prijkt weer in de rij van landelijke binnenvaartscholen. Het zou ook maar vreemd zijn, wanneer een dergelijk belangrijk scheepvaartcen trum in deze rij zou ontbreken. Duin en Annie Groen-Haasnoot mochten hier wat krachtiger figuren tegenover stellen, welke taak hun ook wel bleek toevertrouwd en Els Nuijen, Cees Koffe- man en Nel Gravemaker namen de leven dige jonge garde voor hun rekening. Hun gezamenlijk verrichtingen werden door de vele toeschouwers met plezier en ge noegen bekeken, zodat het nieuwe toneel seizoen ook voor „Entre Nous" een ge slaagde inzet heeft opgeleverd. Zaterdag hebben burgemeester en wet houders, de raadsleden en een aantal ambtenaren van Heemskerk hun jaarlijk se rondrit door de gemeente gemaakt. Dit gebeurt telkenmale ongeveer een maand voordat de begroting in behande ling komt. Het is voor de raadsleden uiterst nuttig zich persoonlijk van be paalde dingen op de hoogte te kunnen stellen. Eerst werd Oosterwij k bezocht en daar na werd de situatie in Zuidbroek in ogen schouw genomen. Tevens hebben de raadsleden het adres van een aantal flat» in deze wijk op zijn gegrondheid ge toetst. Bij de Jan Lighartschool gaf daarna het voltallige brandweerkorps met groot materieel een demonstratie in het blussen van een oliebrand. Ook het, voor zien van zuurstofmaskers, binnendringen van een vol rook staand gebouw vormde een onderdeel van deze demonstratie, waarmee werd bewezen dat de Heems kerkse brandweer haar taak volledig ver staat. Jammer was het dat juist tijdens deze demonstratie loos alarm werd gege ven, nu al voor de derde keer dit jaar. Tenslotte heeft de gemeenteraad in de kom van Heemskerk de situatie bekeken, evenals het plan De Maer en het te pro jecteren sportcomplex ten noorden van Marquette. Zaterdag arriveerden te IJmuiden: Yewdale, van Londen; Camerounkust, Dakar; Skaumor, Monrovia, voor Imuiden; Vulkan, Nree, Narvik; Veritas, Ipswich; Amyntas, Rotterdam; Deborah, Londen; Pavlos, East London, voor Velsen; Dor set Coast, Londen; Reint, Mantyluoto; Bussard, Hull; Carlo Porr, Rotterdam; Amberley, Londen; Audacia, Grangemouth; Pulp Trader, Hamina, voor Velsen; Rex, Londen; Regulus, Kemi, voor Velsen; Elsa Essberger, Aruba; Saar, Ljusne; At- land, Lulea, voor IJmuiden; Spaarneborg, Grat Yarmouth, voor IJmuiden; IJstroom, Portsmouth; Hada 2, Par; Waldeck, Antwerpen; Bern, Par; Eva, Hamina; West Riding, Goole. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Sont, naar Londen; Blitar, Lissabon; Drittura, Ramsgate; Sabina H., Norrkoeping; Liberiakust, Hamburg; Zaanstroom, Hull; Hinde, Londen; Frieda Buss, Londen van IJmuiden; Yewdale, Dunstone; Esso Emden, Hamburg; Ruth Lake, Seven Islands, van IJmuiden; Jo-Tor, Malmoe; Gazelle, Boston, van Zaandam; Vogtland, La Guara; Spaarnekerk, Bremerhaven; Dinkelstroom, Londen; Leiv Vi king, Venezuela; Bela Krajina, Baltimore; Me- don, Curasao; Angantyr, Lissabon; Kathe Ahrens, Solvesborg, van IJmuiden; Leliegracht, Halm stad, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hoc Vinces, van Londen; Senior, Londen; Neder Waal, Ant werpen; Jean E., Londen; West Coast, Par; Nautic, Teignemouth, voor IJmuiden; Buka, Londen; Dania, Kopenhagen; Martha Friesecke, Ipswich; Mare Liberum, Dagenham; Edda, Gefle; Octavian, Antwerpen; Jalta, Hudiksvall, voor Zaandam; Loosdrecht, Hamburg; Vliestroom, Hull; Netherlands Coast, Newcastle on Tyne; Draco, Aarhus; Hoegh Trader, Norfolk, voor IJ muiden; Vikla, Kotka, voor Velsen; Bornriff, Par; Tubo, Par; Antonios Michalos, Kemi, voor Velsen; Alondra, Dublin; Ulla Barsoe, Oxelosund. voor IJmuiden; Eumaeus, Liverpool. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontestroom, naar Sheerness; Seefalke, Kopenhagen; Berkel- stroom, Londen; Texelstroom, Hull; Ubena, Ham burg; Amyntas, Hamburg; Baarn, Porto Cabello; Katelysia, Rotterdam; Nautic, Norrkoeping, van IJmuiden; Thea, Londen, van IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Waterland, Tenerife; Emsland, Felix - towe; Stolt Sildra, Rotterdam. Maandag arriveerden in IJmuiden: Fryken, van Hamel; Aria, Kotka; Alme, Swansea; Donau, Swansea; Lovesteyn, Solvesborg; Ank T., Kram- fors (met hout voor Zaandam); Cath^rinapolder, Grangemouth; Eemland, Bremen; Pommern, Skoghall; Ross Cape, Oslo; Wera Boehrnsen, Kal- mar (met hout voor Zaandam). (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). HET WEZEN VAN dit nieuwe instru ment is niet romantisch. Een zorgvuldi- Deze week vermoedelijk donderdag kan in de Rotterdamse haven de zee sleepboot „Utrecht" van nv. Bureau Wijs muller worden verwacht met op sleep touw de Amerikaanse bulkcarrier „Glo be Progress", die 13.036 ton meet. De „Globe Progress", die onderweg was met een lading van ruim 20.000 ton kolen van Philadelphina naar Rotterdam, liep op 8 november midden in de Atlantische Oce aan machineschade op. Daar de reparaties niet op zee waren uit te voeren contracteerde de rederij van de „Globe Progress", de Maritime Overseas Corporation te New York, met Wijsmuller om het schip voor herstel van de schade naar Rotterdam te slepen. Van haar bergingsstation nabij Landsend zet te de sleepboot „Utrecht" onder bevel van kapitein T. van Oosten op 8 novem ber koers naar de positie van de „Globe Progress', bijna 900 mijl ten West Zuid Westen van Landsend. In een Noord Wes ter storm met windkracht 9 had de „Utrecht" een zware reis naar deze posi tie. In de middag van 10 november kwam de sleepboot ter plaatse. Er kon worden vastgemaakt en na het afzwakken van de zware storm kon op 12 november worden koersgezet in de richting Engels Kanaal. In het afgelopen weekeinde vor derde het transport met een vaart van 8 mijl per uur op de ruim 1200 mijl lange sleepreis naar Rotterdam. ge keuze van zacht geïntoneerde register» vermocht bij de bespeling wel een enigs zins lyrisch gestemde klanksfeer te bren gen, zoals in het Adagio van de Sonate in D van Carl Philipp Emanuel Bach. Het meest kon het orgel zich zelf zijn, wanneer het er om ging de muziek in lichte, joyeuze, sprankelende klanken van „zilverkleurige" helderheid in een grote verscheidenheid van dynamische intensi teit te doen klinken. Met deze klanken werden de Fantasia in D van Georg Phi lipp Telemann, de intieme variaties over het Franse kerstlied „Joseph est bien marié" en uiteraard ook de door virtu oos spel en speelse fantasie uitmuntende Improvisatie van Albert de Klerk zelve voortreffelijk gediend. Bij de vertolking van de „Sonata da Chiesa" van Hendrik Andriessen bleek voor wat de klankwer king van de bewegelijke variatie en de finale betreft, dat zowel het orgel als de muziek een akoestisch gunstiger ruimte verlangen dan de kerk kan bieden. Ik heb mij zelfs afgevraagd of bij het ont werpen van het kerkgebouw de akoesti sche voorwaarden, zo uiterst belangrijk voor het muzikale element in de R.K. ere dienst, wel in volle omvang bekeken zijn. HOE HET ZIJ, gunstig is de klapkwer- king niet uitgevallen. De consequentie hiervan is een extra belasting van de or ganist van de kerk, die een grote accu ratesse bij zijn spel zal moeten blijven be trachten en daarnaast een bijzondere zorg bij het kiezen van de registraties. Voor Albert de Klerk bestonden zoals te verwachten was deze problemen niet en zo hebben de talrijke toehoorders bij zijn bespeling een zeer gunstige indruk gekre gen van de voortreffelijke kwaliteiten van het nieuwe orgel. De in de gemeente Velsen gehouden Klaprooscollecte heeft een bedrag van 3507,28 opgebracht.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5