Tabaksdetailhandel verkeert in een noodtoestand w BOLS de Northrop Corp. kreeg groot belang in Fokker Kip Kampeer spreekt over overneming DAF heeft plannen in Zuid-Limburg I. H mm Kinderen terug naar ouders Ruim 50 van de winkeliers verdient minder dan zes mille „Hoe oud moet Z.O. GENEVER zijn? Een paar eeuwen I" Agrarische Unie herkapitaliseert Projecten voor de ruimtevaart Kort economisch nieuws Vakantie met reisbureau- treinen duurder „Vrije Burger" verliet begrotingsvergadering SCHEEPVAARTBERICHTEN EEG ter sprake in WEU-parlement .Jsa h:. i v,i f Nieuwe KNSM-dienst op Lissabon Oosterse geschenken gjg ^«1 I i DINSDAG 16 NOVEMBER 1965 11 zegt de oude Lucas Bols Gebaar Verdeling Onzeker MEER DAN 3000 APARTE Paarlaarsteeg 10 Jansweg 30 Telef. 14615 Haarlem Mm 58 !2|] Gisteren op het Damrak WALL STREETVriendelijk West-Duitsland en DDR De Nederlandse rokers zullen er straks voor zorgen dat zij naar schatting 900 miljoen aan accijns naar de fiscus zullen „blazen". In dit bedrag is begrepen circa ƒ200 miljoen accijnsverhoging die in het nieuwe jaar zal ingaan. Dan zal een pak je sigaretten van 1,25 anderhalve gulden gaan kosten, de prijsstijging van de kerf- tabakprodukten is navenant. De handel vraagt zich al' hoe de roker straks zal reageren. De prijsverhoging van een kwartje heeft hij indertijd vlot genomen dank zij de loonexplosie in 1964, maar hoe zal het in 1966 gaan? De tabakswinkelier is van oordeel idat hij in het verdomboekje van de Neder landse welvaartsstaat is terechtgekomen. Een blik in het Vakblad de Tabaksde tailhandel schijnt de stelling, dat de wel vaart aan vele detaillisten voorbij gaat, te bewijzen. Een halve pagina advertenties van zaken, die te koop worden aange boden. Een open brief vol bitterheid aan de minister. De afdeling Eindhoven luidt de alarmklok. Spoedbij eenkomsten om zich te beraden over de situatie. Een hoofdartikel, dat spreekt over de noodtoe stand in de tabaksdetailhandel en de op merking dat „de industrie de laagst denk bare winstmarges dicteert, terwijl de over heid de branche fiscaal uitbuit." enzo voort. We vragen het aan de voorzitter van de Ned. Algemene Bond van Sigarenwin keliers, de heer W. Broekhuis te Almelo. Hij zegt „Dit jaar worden er meer dan 400 tabakszaken opgeheven. Die mensen kunnen niet voor- of achteruit. 49 percent van mijn collega's hebben een inkomen dat lager is dan 6000 per jaar, alleen 16 percent verdient meer dan elfduizend gulden. Daarvan moet de belasting dan nog af." De heer Broekhuis is tevens voorzitter van het sociaal fonds in deze branche en kan dus in staat geacht worden een oordeel over de nood in deze branche uit te spreken, waarvan het vakblad soms op dramatische wijze getuigt. Die noden, zegt hij, zullen nog groter worden nu de industrie van plan is de 10,8 percent winstmarge op sigaretten op 9,6 te bren- Advertentie Genever stoken is niet zo gemak kelijk. Een paar eeuwen ervaring helpen die echt gezellige drank vol, rond en zacht te maken. Milde moutwijn, uit gouden granen ge stookt, zorgt voor de moutzachte basis. De wereldbekende stenen kruik, met z'n gezelligheid uitstra lende karakter, helpt u deze Z.O. Genever goed gekoeld te serveren. Eiken dag een glaasje, zeg ik in mijn Z.O. spelling. Dat betekent elke week een kruikje. gen bij de komende accijnsverhoging. Dit zou betekenen, aldus de heer Broekhuis, dat wij in onze branche de laagste winst marges hebben in Nederland. De overheid ziet de rjoden van deze branche en heeft een gebaar gemaakt. Van de 200 miljoen die de fiscus volgend aar na de accijnsverhoging extra zal ont vangen, zal 40 miljoen beschikbaar komen aan het bedrijfsleven, dat wil zeggen 19 Vè miljoen voor de sigarettenbranche en eenzelfde bedrag voor de sector kerf tabak. Over de verdeling heerst echter onenigheid. De detaillisten brengen na drukkelijk onder de aandacht dat de mi nister, zoals hij gezegd heeft in de me morie van toelichting op het wetsontwerp tot verhoging van de accijns op sigaret ten en kerftabak, wenst dat er rekening wordt gehouden met de moeilijke positie van de handel, in het bijzonder de de tailhandel. De sigarettenindustrie en de georgani seerde detailhandel hebben zich met een regeringsvertegenwoordiger beraden over de verdeling van de 19% miljoen in de sigarettenbranche. De industrie wilde tweederde deel daarvan ontvangen, zo dat de detailhandel slechts eenderde deel zou ontvangen. Dit voorstel werd voor waardelijk van de hand gewezen. In een nieuwe bespreking is gepoogd de stand punten tot elkaar te brengen in die zin dat beide partijen ieder de helft van die 19% miljoen zouden mogen verdelen. Daaromtrent is thans beraad in eigen kring gaande. De zwaarste slagen vallen bij die zaken die in hoofdzaak sigaretten en shag ver kopen. De winst op een pakje sigaretten bedraagt op het ogenblik 13% cent. Straks wordt dat 14% cent, maar daar staat te genover het feit dat men straks meer geld moet hebben en meer renteverlies zal lijden om de rembourszendingen te betalen. Daar komen bij de ombouw van de automaten, eventueel huurverhoging, verhoging van de sociale lasten. De siga renwinkeliers, die in de buurt van de Bel gische grens wonen zullen merken dat de zelfde sigaretten in België veel goedkoper worden verkocht dan aan deze zijde van de grens. Een onzekere factor is hoe de omzet in de toekomst zal zijn. Ondanks prijsverho ging en anti-rookcampagnes is de omzet aan tabaksartikelen gestegen. (De sterke daling in 1964 als gevolg van de anti rookcampagne is overwonnen). Maar hoe zal de roker straks na de nieuwe accijns verhoging reageren? Men is er niet hele maal gerust op. Sanering in de branche der detaillisten zou stellig gewenst zijn. Er zijn in Neder land 10.000 speciaalzaken in tabaksartike len, voorts 30.000 Horecabedrijven, die si garetten verkopen en tienduizenden krui deniers en supermarkten. Maar een sane ring blijkt uiterst moeilijk te zijn, inte gendeel het aantal verkooppunten is sterk uitgebreid. De gemiddelde winst werd steeds lager, totdat er slachtoffers begon nen te vallen, thans met een frequentie van honderden per jaar. De sigarenwinke lier, het orgaan van de bond waarvan de heer Broekhuis voorzitter is, sprak in een beschouwing over de jongste rijksbegro ting van de „uitgeklede en geplaagde si garenwinkelier" die een strip-tease uit voert in de dans der miljoenen. De Agrarische Unie N.V. in Groningen heeft besloten op korte termijn over te gaan tot een herkapitalisatie met 50 per cent met gelijktijdige uitkering van een dividend in contanten van 12% percent. Hoewel de jaarcijfers van het boekjaar 1964/'65 nog niet gereed zijn gekomen, ver wacht de directie op grond van de be schikbare gegevéns, dat de resultaten op hetzelfde niveau zullen liggen als in voorgaand boekjaar. Over dat boekjaar werd een dividend van 10 percent uitge keerd, alsmede een jubileumdividend van 2% percent. Het jaarverslag over 1964/'65 zal ver moedelijk in januari 1966 verschijnen. (De aandelen worden op de incourante markt verhandeld. Er gaat weinig in om De prijs schommelde tussen de 135 en 145 percent-Red). Advertentie De Northrop Corporation, Beverly Hills, (California) heeft met instemming van Fokker en met goedkeuring van alle be trokken Nederlandse autoriteiten van Rac Corporation voorheen Republic Aviation Corporation, Farmingdale, Long Island, 3600 gewone en 16 preferente aandelen Fokker overgenomen. Dit betekent res pectievelijk 20 pet. van het gewone en 32 pet. van het preferente aandelenkapitaal. Northrop zal inplaats van RAC door twee leden in de raad van commissarissen van Fokker vertegenwoordigd zijn. In to taal bezat RAC naast bovengenoemde 16 preferente aandelen 5434 gewone aande len Fokker. Daar RAC haar gehele belang bij Fokker wenste af te stoten, zijn op verzoek van Fokker 1834 gewone aandelen van RAC door een Nederlandse financiële instelling overgenomen totdat dit pakket zijn bestemming zal hebben gekregen. Het is te verwachten, dat dit binnen af zienbare tijd het geval zal zijn. Deze aan delen zullen niet op de Amsterdamse beurs worden aangeboden. Evenals vroe ger ten aanzien van RAC zijn met North rop regelingen getroffen, die waarborgen dat het Nederlandse karakter van Fokker gehandhaafd blijft. De Northrop Corporation heeft haar hoofdzetel in Beverly Hills, en diverse ves tigingen verspreid over de Verenigde Sta- De Nederlander E. G. J. Luttmer, voorzitter van het „Algemeen Orgaan Voedselvoorziening" is gekozen tot voorzitter van de raad van han delsorganisaties voor de EEG. (COCCEE). Scheepsbouwers, reders van vissersvloten en scheepsontwerpers zullen van 7 tot 9 februari 1966 te Montreal bijeenkomen ter bespreking van methoden tot verbetering van de visserij op het noord-westelijk deel van de Atlantische Oceaan. De conferentie zal zich concentreren op nieuwe vindingen, die de arbeidsvoorwaarden en levensomstandigheden aan boord van treilers kunnen verbeteren. De Algemene Vergadering van de Algemeene Friesche Schadeverzekering-Maatschappij N.V. en de met haar samenwerkende N.V. verzeke ringmaatschappijen Hermes, Albingia, Frisia en de Nijmeegsche glas- en algemeene verzekering maatschappij N.V. hebben met ingang van 1 januari 1966 tot directeur van deze instelling benoemd mr. H. Douwes, thans adjunct directeur. Het bestuur van de Europese Radio Unie heeft zich voor een uniform kleurentelevisie systeem in Europa uitgesproken. Minister Vondeling heeft in antwoord op een vraag van het Tweede-Kamerlid Beernink (CHU) meegedeeld, dat uit door de Nederlandse Bank bij een representatief geacht aantal banken in gewonnen inlichtingen kan worden opgemaakt, dat de buitenlandse inschrijvers op de jongste staatslening een bedrag van iets minder dan tien miljoen gulden, d.w.z. zeven percent toegewezen kregen. Kip Kampeerwagens is in onderhande ling over de verkoop van de onderneming, waaruit een bod op de aandelen in con tanten zou kunnen voortvloeien. De direc tie wilde iicli niet uitlaten over de vraag wie het bedrijf wil overnemen. Kip Kampeerwagens werd opgericht in december 1956. Het introductieprospectus van medio 1962 vermeldde, dat het bedrijf een leidende positie inneemt bij de ver vaardiging van kampeerwagens op het Europese continent. Er werd een export markt opgebouwd en vertegenwoordigers werden aangetrokken in Duitsland, België Noorwegen en Zwitserland. Teneinde het werkterrein te verbreden, werd in mei 1964 een meerderheidsbelang verkregen in Lockwood Internationaal n.v. te Nieuw- Amsterdam (landbouwmachines). Over het boekjaar 1963/'64 kon het dividend op elf percent worden gebracht, nadat jaren lang tien percent wras gedeclareerd. In de in februari 1965 gehouden jaarvergade ring toonde de directie zich niet ontevre den over de gang van zaken en de voor uitzichten. Besloten werd geen verdere uitbreiding te geven aan de belangen in Lockwood. De beurskoers van Kip was vrijdag 151 gb. ten (o.a. Los Angeles, Washington en Boston) met een totaal van circa 16.000 werknemers. Northrops huidige activiteiten zijn ge richt op de produktie van de F 5 tactische straaljager: de T 38 supersonische trainer en op een groot aantal projecten voor de ruimtevaart, onderzoekings- en navigatie- satellieten en bemande ruimtevaarttoestel len. Zowel Fokker als Northrop vertrou wen door deze nieuwe internationale sa menwerking verdere gunstige resultaten in de meest moderne technologie te kunnen bereiken. DAF te Eindhoven heeft vergevorder de plannen om in Zuid-Limburg een nieuw bedrijf te vestigen. Naar wij ver nemen, zijn de besprekingen hierover met Economische Zaken en de Staatsmijnen in een versneld tempo uitgevoerd. Ver wacht wordt dat over 2 weken het defini tieve besluit zal vallen. Het zal in ieder geval om een groot bedrijf gaan, waarvoor veel personeel moet worden aangetrokken. Dit kan wor den afgeleid uit het feit, dat in Eind hoven nog voldoende grond aanwezig is voor verdere uitbreiding. Een krappe ar beidsmarkt, in Eindhoven en omgeving, staat een flinke uitbreiding in Eindhoven echter in de weg. Men verwacht, dat in Zuid-Limburg arbeidskrachten kunnen worden aangetrokken. Naar men ons verder meedeelt, zou het een logische voortzetting van de lijn van DAF zijn, als men in Zuid-Limburg een nieuwe personenauto van de Europese middenklasse ging maken. Zeven van de veertien Westeuropese spoorwegmaatschappijen die vorige week München met vertegenwoordigers van alle grote reisbureaus en reisorganisaties het extra treinvervoer van de reisbureaus in 1966 hebben besproken, gaan volgend jaar wegens de verliesgevende toestand van hun bedrijven de algemene reizigers tarieven verhogen. Het zijn België, Frankrijk, Duitsland (met uitzondering van de lange trajecten), Joegoslavië, En geland, Zweden en ook Nederland. De Duitse spoorwegen hebben laten we ten dat de tariefsverhoging beperkt zal blijven tot verliesgevend korte-afstands vervoer. De tarieven voor de lange af standen blijven in West-jDuitsland onge wijzigd. De aanpassing van de tarieven zal van invloed zijn op de extra treinen van de reisbureaus, hoewel vakantierei zen uit Nederland naar Oostenrijk, Italië, Zwitserland en Zuid-Duitsland voor wat het Duitse gebied betreft niet behoeven te worden verhoogd. De conferentie in Muenchen was over het algemeen vrij optimistisch ten aan zien van de ontwikkeling van het extra treinvervoer der reisbureaus. Er is, in tegenstelling tot het voorgaande jaar, in vele landen weer sprake van groei van dit vervoer, ondanks de sterk toegenomen concurrentie van hef vliegtuig, vooral op langere afstanden. Protestgebaar in Den Haag Tijdens de behandeling van de Haagse gemeentebegroting voor 1966 heeft het raadslid E. D. C. Drenthem Sosman, de enige vertegenwoordiger van de partij der Vrije Burgers in de Haagse gemeen teraad, uit protest de raadzaal verlaten, Hij verklaarde niet aan de verdere be grotingsbehandeling te willen deelnemen, omdat deze begroting naar zijn mening de inflatie nog verder zal bevorderen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.05—10.15; Amerikaanse dollar 3.58'/i3.62%; Canadese dollar 3.323.37; Franse frank (100) 73.25—73.75; Belgische frank (100) 7.187.23; Duitse mark (100) 89.80—90.30; Zweed se kroon (100) 69.10—70.10; Zwitserse frank (100) 83.1583.65; Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50; Deense kroon (100) 51.70—52.70; Noorse kroon (100) 49.9050.90; Oostenrijkse schilling (100) 13.9014.00; Portugese escudo (100) 12.5012.65 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.926.07. Acmaea 15 rede Gibraltar. Aldabi 15 te Rotterdam. Ammon 15 v. Amsterdam n. St. Thomas. Amsteldijk 15 v. Bremen n. Hamburg. Amstelmolen 16 te Singapore. Annenkerk 15 te Marseille. Averdijk 16 te Mombasa. Balong pass. 15 Porta de Lagada. Barendrecht 16 te Bahrein. Billiton 15 v. Le Havre n. La Guaira. Breda 16 te Bremen. Caltex Gorinchem 15 te Rotterdam. Camphuys 15 te Kuwait. Charis 15 te Jacmel. Crania 16 v. Berre n. Milazzo. Dinteldijk 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Diogenes 15 te Antwerpen. Esso Rotterdam 16 te Bombay. Forest Town 15 te Hamble. Gaasterkerk 15 v. Antwerpen n. Bremen. Ganymedes 16 te Porto Cabello. Giessenkerk 15 Bittermeer n. Port Said. Gorredijk 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Grootekerk 15 te Suez. Guineekust 16 te Temi. Gulf Italian pass. 15 Ras al Hadd n. Rotterdam. Gulf Swede 14 v. Suez n. Perzische Golf. Hathor 15 v. Rhodos n. Piraeus. Helicon 16 te Balboa verw. Holland 16 v. Mtwara. 17 te Mozambique verw. Hoogland 15 v. Rotterdam n. Cardiff. Ivoorkust 15 v. Freetown n. Abidjan. Jason 16 v. Turks Island n. Nassau. Justus Waller 16 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Kamperdijk 15 v. Antwerpen n. New York. Keerkring 16 te Singapore verw. Keizerswaard 15 v. Eastham n. Rotterdam. PARIJS (AP) -Carlo Schmid, de West duitse socialist, heeft gisteren voor de vergadering van de Westeuropese Unie verklaard, dat de tegenwoordige geschil len binnen Europa snel tot oplossing ge bracht moeten worden. „Het continent moet in staat worden gesteld gelijke tred te blijven houden met de moderne tech nologie," zei Schmid, die voorzitter van de vergadering is. „Het is gevaarlijk deze impasse te la ten voortduren. De opbouw van Europa kan niet wachten. De vraagstukken op technologisch- en politiek gebied waar voor wij staan vereisen een onmiddellij ke oplossing," aldus Schmid. De Britse Labour-afgevaardigde, Edel man, zei dat Groot-Brittannië nog steeds hoopt lid te worden van de E.E.G. „De wens van Groot-Brittannië deel van Euro pa uit te maken is volgens mij groter en werkelijker dan ooit tevoren," zei hij. Kermia 16 ten anker rede Belfast. Khasiella 15 ten anker Heysham. Kossmatella 15 v. Panamakanaal n. Curagao. Ladon 16 te Amsterdam. Loosdrecht 16 te Rotterdam. Maaskerk 16 te Suez. Maas Lloyd 16 te Vancouver. Main Lloyd 15 v. Auckland n. Cristobal. Mentor 16 te Antwerpen. Minos 16 te Turku. Musi Lloyd 16 te Balboa. Neder Rijn 15 v. Beyrouth n. Lattakia. Nieuw Amsterdam 16 v. Port of Spain n. Grenada. Oldekerk 15 ten anker rede Beira. Ommenkerk 15 v. Mtwara n. Dar es Salaam. Oranjefontein 16 te Amsterdam. Osiris 15 v. Le Havre n. Amsterdam. Overijsel 15 te Genua. Philidora 15 te Thameshaven. Pieter S. 16 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon 16 te Amsterdam. Prins Alexander 14 v. Detroit n. Milkauwee. Prins Willem-5 15 v. Toronto n. Cleveland. Provenierssingel 15 te Antwerpen. Roepat 16 te East London verw. Rondo 14 v. Hongkong n. Hsinkang. Schie Lloyd 15 v. Noumea n. Whangarei. Schouten 14 v. Singapore n. Bangkok. Seine Lloyd 15 v. Djibouti n. Akaba. Senegalkust 16 te Freetown verw. Serooskerk 15 te Rotterdam. Sigli pass. 15 Sumbawa n. Sydney. Sinon verma 16 v. Maracaibo n. Porto Cabello Sliedrecht pass. 15 Wight n. Antwerpen. Socrates 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Soestdijk 15 v. Hamburg n. Bremen. Spaarnekerk 15 te Hamburg. Stad Kampen 15 v. Bone n. Antwerpen. Stad Zwolle 16 v. Rotterdam n. Houston. Straat Colombo 16 te Brisbane. Straat Fushimi 16 te Lagos. Straat Magelhaen 16 v. Dairen n. Shanghai. Themis 16 te Launion. Tjiliwong 14 te Wellington. Tjitarum 16 te Manilla verw. Van der Hagen 15 v. Melbourne n. Durban. Van Linschoten 15 v. Dar es Salaam n. Mombasa, Van Riebeeck 15 te Beira. Vlist 16 v. Porto Cabello n. Port Sucre. Wieldrecht 16 te Glasgow. Woensdrecht 16 te Long Beach. Zaria 15 v. Maonal n. Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 15 nov. werkzaam te Marsa el Brega Libye. Gelderland, 6 nov. vertrokken van Durban. Groningen, 15 nov. 350 mijl Zuid West Fayal, met tanker naar Savona, Italië. Jacob van Heemskerck, 13 nov. vertrokken van Curasao met twee pontons naar Lagos. Noord-Holland, 15 nov. 50 mijl West Zuid West Gibraltar, met twee pontons naar Savona. Octopus, 10 nov. vertrokken van Gibraltar naar IJmuiden. Sepiola, 15 nov. werkzaam 6 mijl Noord West IJmuiden op wrak kotter KW. 219. Simson, 15 nov. aangekomen te Vlaardingen, moet drijvend pompstation slepen naar Nantes. Utrecht, 15 nov. 150 mijl West Noord West van Brest, met Globe Progress (machineschade) uit Atlantische Oceaan naar Rotterdam. Willem Barendsz, 15 nov. 75 mijl ten Zuiden van Shichi to Island (Japan) met booreiland Sedco van Hiroshima naar Noord-Borneo. 5Stë Ts%-> (MVa \Wh M 85 MVa 22% ,22%- .34% 34 36%+ mVi 135% 1S6%— .23% 22% 2}$.+ WSwttTr» StwHerW tb m- SheralazwfOn 23% 141% Sfanooëlo iV/t 41% SJmmofts 5a. 35% 54% Jtitiwl 1.5%) Ji.Mil, TT ffltmrfiWr m 4MW1É S" 1.40 17 48 48 Wa«(c«'h» L. «HM ssjwb wuw '"7 a - i-rn. INTERNATIONALS OVERWEGEND LAGER Het Damrak heeft bij de opening de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internatio nale waarden. De handel was uiterst kalm, temeer daar de arbitrage inter nationaal niet veel kon uitrichten. Men bleef afwachtend in verband met de ge beurtenissen in Rhodesië. Philips had enige verkooporders voor Amerikaanse rekening te bewerken waardoor de prijs daalde van 118,70 tot 118, tegen vrij dag 118,70 als slotprijs. Unilever was veertig cent lager op 121,80. Kon. Olie hield zich heel goed op 152,90 152,10). AKU daalde een punt tot 382, terwijl voor Hoogovens 494 (onv.) als advieskoers werd opgegeven. Over het algemeen is de beurs gunstig te spreken over het aan gekondigde grote uitbreidingsplan van Hoogovens. Voor Kon. Olie bestond lo kale belangstelling. Gedurende de gehele beursduur bleef de handel in de hoofd fondsen uiterst rustig. Na een onregelmatig koersverloop sloot Wall Street vrijdag uiteindelijk hoger, waarvan de koperfondsen vast in de markt lagen. De Nederlandse fondsen bleven er goed prijshoudend. Kip Kampeerwagens is aan het onder handelen over de verkoop van het be drijf, waaruit mogelijk een bod op de aandelen zal kunnen voortvloeien. Er werd in dit fonds geen notering opge maakt. De koers van aandelen Kip is de laatste paar weken een punt of 25 ge stegen tot vrijdag 151. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U382 gl 385 Hoogovens Kon. Olie 151.50 151.50 Philips 117.80-118 118 Unilever 121gb-121.10 121.30 K.L.M. 235-238 VERHANDELDE FONDSEN 12 nov. 15 nov. Totaal 407 389 Hoger 146 (35.9%) 109 (28«/o) Lager 164 (40.3%) 183 (47+t) GeRjk 97 (23.8%) 97 (25+») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 151.70-152.50 Philips 117.80-118.10 Unilever 121-121.20 K.L.M. Slot- koersen 15 nov. Slot- koersen 15 nov. A.K.U. 382 Hoogovens 494 Philips 117.70 Unilever 121.40 Kon. Petroleum 152.20 Amsterd. Rubber 100 H.V.A. 134V4 Deli-Mij 108.10 Holl.-Am. Lijn 124% K.L.M. 240 K.N.S.M. 121 Kon. Paketvaart 194 Van Ommeren 220 Ned. Sch. Unie 148 5°/o Ned. 1964 91% 5V<% Ned. 1964-11 93+s 5»/i»/o Ned. 1965 98V. 6% B.N.G. 1965 9911 5%°/o Ned. G. U. 98V4 gb 4%% A.K.U. 117% 5%% Hoogovens. 110% Alk. Bank Nederl. 279 Amro Bank 56.80 Holl. Bank Unie. 223 Nat.-Nederlanden 581 Ned. Midd.st. B. 103.50 R.V.S. 550 222 191 Nefo 97.50 Ver. Bezit 117 Unitas 465 Albert Heijn 660 Alg. Norit 209.50 Amstel Brouwerij 361 Amsterd Ballast. 4551 Amsterd Droogd 106 Bensdorp 417 Van Berkel 219 Billiton 11 400 Blaauwhoed 368 gb Bredero 495 Brocades-Stheem 863 Bühr.-Tetterode 660 Bijenkorf 591 Centr. Suiker Mij 385 Cura?. Handel Mij 178% Elsevier 188.20 Erdal 440 Fokker 238 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens. Gist- en Sp.fabr Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatic Kempen-Begeer. Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co. Chem. F Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijvera. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten Foxhol. Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver ,Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt Fijen.-B. Wyers Zwanen berg-Org. 940 1W. 448 341 880 490 207 262 449"/, 257 344 40 278 460 gb 26IV» 805 165 325 161 385 325 473 2281/» 341+t 81 239% 132 365 88.50 207 Vj 210 440 gl 144 237exd. 552 187% 3401 142 470 139 Va 444 161 564 172.— 12 nov. 15 nov. 12 nov. 15 nov. Atch. Topeka 32Vs 32'/4 Baltimore 39+s 41 Can. Pacific 65% 67% Illinois Cent 64V« 647/4 N.Y Centr 70 69% Pennsylvania 57 56+8 South Pac 46% 46+s Union Pac 42% 42 Allied Chem. 46% 46+8 Am. Can. 56'/! 56+8 A.C.F. Ind. 45% 457/4 Am. Smelting 65% 66% Am. T. and T. 63'/4 63+8 Am. Tobacco 40V4 39% Anaconda 80% 81% Beth. Steel 37% 37 Boeing 116% 118% Chrysler 55% 54+s City Bank 55% 55+2 Cons. Edison 43% 43 Dougl. Aircr. 65% 65+8 Dup. de Nem. 242 2407/4 Eastm. Kodak 109% 109 Gen. Electr. 117 114+8 Gen. Motors 1061/z 107+2 Goodyear T. 457/4 45% Amer. Motors 10% 101/8 Int. Harvester 40 40+4 Int. Nickel 937/4 937/4 Int. T. and T. 66% 66+s Kennecott 124'/! 125 Mont. Ward 35Vs 34% Radio Corp 477A 497/8 Republic St 41+2 41V, Royal Dutch 45 44+2 Sears Roeb 66% 67% Shell Oil 65+8 657/4 Soc. Vacum 917/4 91+8 Stand. Br. 75+8 75+2 Stand. Oil N.J. 83+s 83+s Studebaker 20+s 23 Texaco 82+8 80% Un. Aircraft 72'/, 75+s Un. Corp. 9 8+8 Un. Fruit 25+i 25+8 Us. Rubber 69'% 69% Us. Steel 49+8 49+8 Westingh. 57+s 58 Woolworth 28'/s 28 Ford 58 58+8 K.L.M. 67+s 66+s Wall Street heeft gisteren een vaste be stemming te zien gegeven voor aandelen kleuren TV, ruimtevaartwaarden en een aantal geselecteerde fondsen. De stem ming was wederom vriendelijk. Lucht vaartwaarden liepen verder terug door winstnemingen. De autoverkopen blijven op een hoog niveau, waardoor Studebaker 3 punten kon aantrekken en General Mo tors ongeveer een punt. Sperry Rand werd het meest verhandeld en trok 3A punt aan tot 81. Xerox steeg 9 punten, Afmiral 5% en Fairchild Camera 8 H. Goudaandelen lagen onveranderd. Van de 1397 verhandelde fondsen waren er 640 hoger en 513 lager. De omzet beliep 8.32 miljoen shares tegen 7.79 miljoen shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 955.90 (-0.39); sporen 238.77 (+0.22) en openba re nutsbedrijven 157.36 (-0.42). Op 7 april zal de Koninklijke Neder- landsche Stoombootmaatschappij N.V. een nieuwe, toeristische lijndienst openen. Van die datum af zal het m.s. „Willem stad" iedere veertien dagen van Amster dam vertrekken, om via Southampton naar Lissabon en het eiland Madeira te varen. De terugreis zal via dezelfde route leiden. De Nederlandse toerist biedt deze nieu we dienst een eerste mogelijkheid om eventueel met medeneming van zijn auto per passagiersschip naar Lissabon en Madeira te reizen, aldus vooral in het hoogseizoen de drukke Midden- en Zuid- Europese autowegen mijdend. De passa giers verblijven een hele dag op Madeira en doen tweemaal Lissabon aan. BONN Ruim tweeduizend kinderen die in Oost-Duitsland wonen zullen naar hun ouders in de Bondsrepubliek kunnen terugkeren. Ook zullen ongeveer dertig kinderen uit West-Duitsland naar hun ouders teruggaan die in Oost-Duitsland wonen. Jaren is over een dergelijke uitwisseling onderhandeld. De Westduitse autoriteiten hebben deze onderhandelingen niet aan de grote klok gehangen om te verhinderen dat ze door berichten in de pers een poli tieke kwestie zouden kunnen worden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11