Tarief loon is onrechtvaardig en belemmert collegialiteit VOOR MANNEN GEWICHT Interunie ziet geen heil in scheepvaartfondsen Rijstpellerij Hollandia gaat dicht Walvisvaart heeft het geld binnen Opinie-onderzoek metaalvakbonden Leden tonen weinig interesse voor vermogensaanwasdeling Aanrijdingen in IJmuiden Vervroegde aflossing conv. obligaties Jongeneel Hout Sphinx-Céramique wil officiële notering Resolutie over dagzegels van kath. schilders Premiereserve Koninklijke boven het miljard Scheepvaartberichten Fokker verkoopt eerste F 28 Caransa gaat een bioscoop bouwen DONDERDAG 18 NOVEMBER 1965 19 Te laag is er bij ons geen reden tot on gerustheid. Evenmin voor mannen die elders eventueel als „buiten de maat" beschouwd worden. Ons maatsysteem is namelijk zo geraffineerd, dat ook zij verze kerd zijn van een ruime keus In perfect passende kostuums, kol- berts, pantalons. Veel keus in mode van formaat bij Voor het huishouden De gladheid Ernstige brand voorkomen Gisteren op het Damrak Ford WALL STREET: Rustige handel Een opinie-onderzoek onder de leden van de drie grote metaalvakbonden heeft onthullende gegevens opgeleverd over de interesse van de achterban van de bonden voor de ontwikkeling van lonen, arbeidsvoorwaarden, enz. Slechts 29 percent van de georganiseerde metaalwerknemers is voorstander van afzonderlijke looncontracten per onderneming: de meesten willen de arbeidsrust behouden, loonconcurrentie op de arbeidsmarkt voorkomen en kleine bedrijven tegen de grote beschermen door één uniforme landelijke regeling. Loonsverhogingen, vindt 69 percent voorts, moeten in centen worden gegeven dus voor iedereen een vast bedrag) en niet in percenten (waar door de één meer krijgt dan de ander). Iets meer dan de helft van de hand arbeiders in de metaal wier bonden druk bezig zijn aan een gelijk schakeling van hun arbeidsvoorwaarden aan die van de beambten wil wél afschaffing van het onderscheid in behandeling (prikklok enz.), maar een even groot deel is tegen afschaffing van het weekloon. Men vindt week loon gemakkelijker en wil niet overgaan op maandloon, ook niet met een goede overgangsregeling. Van vermogensaanwasdeling, waarvoor de leiding van de vakbeweging in Neder land momenteel storm loopt heeft meer dan de helft van de metaalbondleden nog nooit gehoord; de rest weet evenmin goed wat de plannen inhouden. Aan de vakbondsleden is de interessante vraag voorgelegd hoe volgens hen een denkbeeldige 10 percent „ruimte" voor po sitieverbetering zou moeten worden be steed. De gemiddelde uitkomst was: 4,1 percent voor loonsverhoging, 1,8 percent voor meer vakantie, 1,7 percent voor ex tra vakantietoeslag, 1,2 percent voor werk tijdverkorting en 1,2 percent voor pensioen verbetering. Met andere woorden: direkt tastbare loonsverbetering geniet een grote voorkeur. Andere meningen van de „gemiddel de georganiseerde" in de metaal: T ER EEN MINIMUMLOON IS VINDT 8 dat er een minimumloon is vindt 8L percent juist; 13 percent daarvan vindt het minimum loonpeil te laag. de grote meerderheid is voor loon- naar-prestatie. Tariefloon daarentegen vindt men onrechtvaardig, opjagend en belemmerend voor samenwerking en col legialiteit. voor langdurige dienst, vindt tweeder de der ondervraagden, moet een waarde- rings-uitkering-ineens worden gegeven; 28 percent zou die beloning willen zien in de vorm van een paar maanden vakantie. een zeer grote meerderheid is er voor dat jeugdigen meer vakantie en be taald studieverlof krijgen. Iets meer dan de helft vindt dat jeugdigen geen kortere werktijd hoeven te hebben en dat de werkgever die studieverlof geeft mag ver langen dat de jeugdige dan ook een aantal jaren bij hem in dienst blijft. over het algemeen is men er tegen Advertentie dat mensen met een hogere functie meer vakantie hebben dan mensen met een la gere functie. Bezitsvorming in het algemeen slaat meer aan dan de geheimzinnige vermo gensaanwasdeling. Van de ondervraagden loopt 42 percent er warm voor, 46 per cent niet en 12 heeft geen mening. Het wordt betwijfeld of winstdelings- en spaar regelingen tot vorming van eigen bezit leiden: veelal wordt het uitgekeerde geld in de huishouding gestoken. van de ondervraagden was tweeder de van mening dat er een afgevaardigde van de werknemers in de raad van com missarissen van de onderneming zitting moet hebben. Of die afgevaardigde daar veel zal bereiken wordt echter sterk be twijfeld. een kleine meerderheid is voor één C.A.O. voor handarbeiders en beambten in de metaal. De beambten, apart geno men, denken daar wat minder gunstig over. Het opinie-onderzoek is verricht door de Nederlandse Stichting voor Statistiek in opdracht van de Algemene (A.N.M.B.), de Christelijke (C.M.B.) en de Katholie ke („St. Eloy" K.F.B.I.) Metaalvakbon den. Bij het onderzoek bleek dat 70 per cent van de ondervraagden al langer dan vijf jaar vakbondslid was; 11 percent deed vakbondswerk, 61 percent bezoekt zelden of nooit vergaderingen en 23 per cent soms; 63 percent zei de vakbonds bladen gewoonlijk te lezen. Advertentie De plotseling ingevallen gladheid heeft ook in de IJmond diverse aanrijdingen en ongevallen veroorzaakt, welke serie woensdagmiddag om half vijf werd ingezet op de hoek van de Driehuizerkerk- weg en de Wat^rloolaan. Hier reed een lesauto, waarvan de bestuurder volgens de instructeur een te hoge snelheid had. Hij remde even bij, waardoor de wagen begon te slippen en tegen de hier ge plaatste verkeerszuil reed. Deze werd ver nield, waarbij de auto aan de voorzijde eveneens werd beschadigd. Omstreeks dezelfde tijd geraakte een dame uit Bloemendaal als bestuurster van een personenauto op de Wüstelaan in Santpoort in een slip, waardoor de wagen frontaal met een boom in botsing kwam. De bestuurster werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en haar beide zoontjes van zes en zeven jaar liepen een hersenschud ding en inwendige kneuzingen op. De drie slachtoffers werden door de ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis over gebracht, om hier ter verpleging te wor den opgenomen. Voorts werd op de Duin en Kruidberger weg een geparkeerde auto nog door een andere auto beschadigd, ook al omdat de ze laatste door de gladheid van de weg geraakte en des avonds om half acht kon de bestuurder van een slippende vracht auto in de Beekvlietstraat een hier ge plaatst transformatorhuisje niet meer ont wijken. Het huisje werd vernield, waar door de omgeving korte tijd in het donker werd gezet. Door de PEN werden spoedig maatregelen genomen om het euvel te herstellen. Twee mannen van de Velsense reini gingsdienst, die zich hedennacht om een uur met hun strooiwagen op de Wüste laan in Santpoort bevonden, ontdekten dat in een der kamers van een woning een begin van brand was ontstaan. De be woner had zich reeds ter ruste begeven en was zich daardoor niet van het drei gende gevaar bewust. De béide mannen verlieten hun auto on middellijk en namen het blussingswerk ter hand. Het vuur was vermoedelijk ont staan door zelfontbranding van de houten schoorsteenmantel. Houthandel voorheen P. M. en J. Jon geneel, zal overgaan tot vervroegde alge hele aflossing van de uitstaande 5 percent converteerbare obligatielening groot 2 min. De obligaties zullen aflosbaar zijn vanaf 17 december tegen de koers van 102 percent. Tot en met 16 december con verteerbaar in gewone aandelen, met dien verstande dat 1 obligatie onder bij beta ling van 1000 in contanten kan worden omgewisseld in nominaal 500 aandelen De nieuwe aandelen zullen ten volle delen in het dividend over het lopende boekjaar en volgende boekjaren. De on derneming kan tot nu toe op een gunstig boekjaar terugzien. Het ligt in het voor nemen van de directie een dividend van 15 percent te declareren alsmede een uit kering van 25 percent in aandelen ten laste van de agioreserve beschikbaar te stellen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de N.V. Koninklijke Sphinx-Céra mique v.h. Petrus Regout in Maastricht het geschikte tijdstip af te wachten om voor de aandelen der vennootschap offi ciële notering aan te vragen op de Am sterdamse effectenbeurs. De aandelen worden thans verhandeld op de incouran te afdeling van de markt. De raad van bestuur heeft steeds het standpunt inge nomen, dat men de aandelen liever cou rant verhandeld ziet op de incourante markt dan incourant op de officiële beurs. Al sinds geruime tijd heeft het bestuur evenwel de noteringskwestie in •rnstige studie en wacht men op het ge schikte moment. Rijstpellerij Hollandia voorheen Bloe mendaal en Laan N.V. in Wormerveer zal in de loop van 1966 worden gesloten daar het bedrijf sterk verouderd is. Door de wijzigingen in de E.E.G. denkt men in de toekomst niet meer te kunnen concurre ren met de Duitse rijstpellerij en. Bij de Rijstpellerij Hollandia zijn ongeveer zes tig personen werkzaam, die mettertijd al len ontslagen zullen worden. Met de vakbonden is reeds overleg ge pleegd om de bedrijfsbeëindiging zonder moeilijkheden te doen geschieden. Sinds 1957 maakt de Rijstpellerij Hollandia deel uit van het Rotterdamse concern N.V. Van Schaardenburg en Co. en Van Sille- voldt n.v. Om te voorkomen dat thans reeds een vlucht van personeel naar elders zal plaats vinden zullen de lonen van de ar beiders worden verhoogd terwijl men el ke drie maanden aan degenen die het bedrijf trouw blijven tot aan de sluiting een premie zal uitkeren. Op voorstel van de voorzitter van het gewest Haarlem-Rotterdam van de Ne derlandse Katholieke Bond van Schilders patroons „Sint Lucas", de heer Captijn uit Haarlem, heeft het congres van deze bond te Venlo een resolutie aanvaard, waarin het unanieme verlangen tot splitsing in dagzegels van de vakantie coupons over te gaan wordt uitgesproken. Er wordt met klem op aangedrongen in de kortst mogelijke tijd tot deze split sing in dagzegels te komen en er wordt een beroep gedaan op de beide andere pa troonsbonden, de Nederlandse en de Christelijke, om aan die totstandkoming mede te werken. De heer Captijn had er aan herinnerd dat er reeds acht jaar geleden pogingen zijn gedaan tot invoering te komen en dat nog maar enkele jaren geleden in een rapport de wenselijkheid daarvan is uit gesproken. Het pensioenfonds der Koninklijke Shell Groep is in het vorig jaar zodanig ge groeid dat de premiereserve tot boven het miljard is gestegen. Aan het eind van 1964 werd een premiereserve be rekend van 1.062 min. tegenover 983,9 min. aan het einde van 1963. De premie ontvangsten beliepen 72 min. tegen 57 min., terwijl aan interest 44,3 min. werd ontvangen tegen 39,9 min. De werkelijk over het geïnvesteerde vermogen ge maakte rente bedroeg 4.5112 percent te gen 4,3890 percent over 1963. De samenstelling van de beleggingspor tefeuille, die in totaal 1.071 min. omvat (ƒ993 min.), is als volgt: 51 (47,9) per cent in leningen op schuldbekentenis 10,5 (11,2) percent in aandelen, 0,7 (0,3) per cent in vaste eigendommen 28,4 (31,5) percent in obligaties, 0,7 percent (onv.) in preferente aandelen en 8,7 percent (onv.) in hypotheken. De directie van de N.V. Algemeene Norit Maat schappij deelt mee dat de resultaten over de eerste drie kwartalen van 1965 niet zijn achter gebleven bij die van 1964 (toen 5,80 dividend werd betaald, waarvan eventueel 1,20 in aan delen). Interunie is in het tijdvak van 15 juni tot 15 oktober niet gerust geweest op de ontwikkeling van de effectenbeurs en heeft daarin aanleiding gezien de nodige voorzichtigheid te betrachten bij het be leggingsbeleid. Dit bracht met zich mee dat de middelen, die door plaatsing van nieuwe aandelen beschikbaar kwamen, grotendeels liquide werden gehouden. Het gevolg is dat de liquiditeiten thans 8 per cent van het vermogen bedragen tegen 5 percent per 15 juni. Bovendien vonden enige verkopen plaats van fondsen, die voor de portefeuille minder aantrekkelijk waren geworden. Het geplaatste kapitaal nam toe van 127,1 min. tot 129,9 min., terwijl het vermogen groeide van 443 min. tot ca. ƒ472 min. De waarde per aandeel inclu sief de kosten van afgifte steeg met ruim 4 percent. Zij bedroeg per 15 oktober 191 tegen 183 per 15 juni. De verbetering was voornamelijk te danken aan de koers stijging in Wall Street, die het belang van ca. 36 percent van het totale vermogen dat in Amerikaanse fondsen is belegd ten goede kwam. In de beleggingsportefeuille werden geen fundamentele wijzigingen gebracht in de samenstellng. Evenmin vielen opvallen de verschuivingen te constateren in de geografische en industriële spreiding. On der Nederlandse fondsen kwamen geen belangrijke aankopen tot stand. Wel werden aan de portefeuille toege voegd 135.000 aandelen Bührmann-Tet- terode, afkomstig uit de bonus en 2500 stuks Bols, eveneens uit de bonus. Aan de emissie Bredero werd deelgenomen, waardoor dit bezit met 75.000 toenam. De stockdividenden Brocades en de bo nus Erdal werden aan de portefeuille toe gevoegd. Verkocht werden 75.000 Wilton Fye- noord, 40.000 Verenigde Machinefabrie ken, 275.000 Holland-Amerika Lijn, 75.000 KNSM, 25.000 Nievelt en een klein bedrag Rotterdamsche Droogdok. Voorts werd voor 200.000 aandelen EMS afgestoten. Uit deze opstelling blijkt dat Interunie in tegenstelling tot Robeco geen verbetering De winst- en verliesrekening van de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart in het heden verschenen verslag over het 19e boekjaar per 30/6/65 be vat belangrijke baten, die samenhangen met de afwikkeling van het walvisvaart- bedrijf. Nu de Willem Barendsz is over gedragen aan de Zuidafrikaanse maat schappij Willem Barendsz Ltd. en de geldbedragen alsmede de aandelen in de ze Zuidafrikaanse vennootschap, alsmede in de Visserijmaatschappij Atlantic Har vesters ltd, zijn ontvangen, is het moge lijk uitvoering te geven aan het voorne men van het bestuur op de aandelen 80 pet. terug te betalen. Daartoe is een statutenwijziging een eerste vereiste. Het voorstel daartoe zal worden gedaan in de aandeelhoudersver gadering van dinsdag 30 november. Te vens zal dan een wijziging in de liquida tiebepalingen worden voorgesteld. De winst- en verliesrekening over het afgelopen boekjaar sluit met een voorde lig saldo van 5,6 min. tegen een ver lies over het boekjaar 1963-64 van 1,9 min. Na verrekening met het geaccumu leerde verliessaldo ad 5,6 min, resteert een verliessaldo van 3,9 min. Hierbij valt op te merken dat geen afschrijvingen op de vloot meer zijn toegepast. Het aan u delenkapitaal bleef ongewijzigd 15 min. zaaniaiTd i7*v. Recde" n*."kamburg. De stemming voor het merendeel der internationale waarden is gemakkelijker geweest ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De technische koersreactie voor Kon. Olie, na de vaste stemming gedurende de vorige beursdagen, werd in versterkte mate voortgezet, waardoor het olie-aandeel flauw in de markt lag op 149.80 151.50). Dit fonds sloot dinsdag in Wall Street een volle dollar lager, het geen van invloed was op het koersver loop in Amsterdam. Op het sterk verlaagde niveau toonde Zwitserland enige belangstelling voor Kon. Olie waardoor de prijs niet verder inzakte. Philips hield zich aanvankelijk goed op ƒ118.30 (ƒ118.20), doch moest later terrein prijsgeven tot ƒ117.80. AKU lag ongeanimeerd in de markt. Na een opening op 380 daalde de koers verder tot 378 (381). Hoogovens werd onver anderd op 494 geadviseerd, KLM lager doordat dit aandeel gisteren in Wall Street 1 3/8 dir. lager sloot. De handel in alle hoofdfondsen was minimaal. De beurs wacht kennelijk op nieuwe stimu lansen. Van het publiek gaat weinig koop lust uit. voor de scheepvaartwaarden in uitzicht ziet. Aan Amerikaanse fondsen werd ge kocht 2500 shares Eastern Airlines en ver kocht 5000 stuks Kennecott, 1500 US Gib son, 3000 Honeywell, 3100 Fairchild Came ra, 4000 Diamond Industries en 5000 Ame rican Radiator. Aan Canadese fondsen werden verworven 1000 Canadian Pacific 500 International Nickel en 500 Moore Corporation. Onder de andere buitenland se soorten valt op de uitbreiding van het belang in de Zweedse Eriksson met 3750 stuks, alsmede 1000 stuks van de Franse maatschappij l'Oréal. Abida 17 te Port Elizabeth. Agamemnon 18 te Maracaibo. Alhena 18 te Santos verw. Alkmaar 18 te Savannah verw. Aludra pass. 18 Madeira n. Rotterdam. Ameland 18 v. Amuaybay n. Gothenburg. Ampenan 17 v. Rotterdam n. Le Havre. Archimedes 18 te Santa Martha verw. Ares 18 te Chimbote. Argos 17 te Malta verw. Artemis pass. 17 Kaap Bon n. Antwerpen. Balong pass. 17 Cadiz. Barendrecht 17 v. Khoralamaya n. Aden. Batjan 17 te Singapore. Beninkust 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Blitar 18 v. Lissabon n. Kaapstad. Breda 17 te Rotterdam. Calamares 18 te Panamakanal n. Tampa. Caltex Pernis 17 te Balik Papan verw. Camerounkust 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Cinulia 17 v. Liverpool n. Hamble. Crania 18 te Milazzo. Dahomeykust 18 te Duinkerken. Delft 18 te Amsterdam. Dinteldijk 18 te Londen. Eemhaven 17 v. Antwerpen n. Bremen. Esso Rotterdam 17 v. Bombay n. Rastanura. Eumaeus 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Forest Town 17 te Falmouth. Gaasterdijk 18 te Rotterdam. Gaasterland 16 v. Las Palmas n. Santos. Ganymedes 18 v. Porto Cabello. 18 te La Guaira verw. Gooiland pass. -1 Fernando Noronha n. Porto Alegre. Graveland 18 te Hamburg. Grootekerk 17 v. Port Said n. Genua. Grotedijk 16 v. Port Everglades n. Corpus Christi Isis 17 te Bremen. Ivoorkust 17 te Abidjan. James Benedict 17 v. Norfolk n. Zeebrugge. Japara 17 te Bombay. Johannes Frans 17 v. San Nicolas n. Tocopilla. Katendrecht 17 te Bremen. Katsedijk 17 te New York. Keizerswaard 18 te Rotterdam. Kinderdijk 17 v. Rotterdam n. Bremen. Kopionella 17 te Singapore. Koudekerk 17 v. Newcastle n. Sydney. Kreon 18 te Port of Spain verw. Laarderkerk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lekhaven 18 te Paranagua verw. Limburg 16 v. Port Swettenham n. Bandar Shahpur. Loosdrecht 18 v. Rotterdam n. Londen. Lycaon 17 v. Djeddah n. Aden. Mediterranean Sprinter 18 te Rotterdam. Mississippi Lloyd 17 v. Djeddah n. Kuwait. Neder Ebro 17 te Djibouti. Neder Rhone 17 te Singapore. Neder Waal 18 v. Amsterdam n. China. Nieuw Amsterdam 18" v. La Guaira n. Curasao Noordwijk 17 v. Hamburg n. Conakry. Ondina 17 ten anker rede Yokohama. Onoba pass. 17 Kaap Blanc n. Bonny. Oostkerk pases. 17 Gibraltar n. Marseille. Pericles 18 v. Georgetown n. Moengo. Polydorus 18 te Djibouti. Prins Maurits 18 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem-4 pass. 17 Dover n. Montreal. Radja 17 te Rotterdam. Randfontein 17 v. Durban n. Lourenzo Marques, Reza Shah the Great 17 v. Rotterdam n. Vlis- singen. Roepat 17 v. East London n. Port Elisabeth. Roggeveen 17 v. Mogadiscio n. Zanzibar. Rotterdam 18 te New York. Sarpedon 17 v. Esbjerg n. Amsterdam. Schelde Lloyd 17 te Antwerpen. Schelpwijk 17 v. Yokohama n. Tabangao. Schie Lloyd 17 te Auckland. Serooskerk 17 v. Rotterdam n. Bremen. Slamat 17 v. Bangkok n. Labuan. Socrates 18 te Rotterdam. Soestdijk 18 te Rotterdam. Stad Vlaardingen 17 te El Ferrol. Stad Zwolle 17 t.h.v. Beachyhead n. Houston. Steenkerk 18 te Bremerhaven. Straat Lombok 17 te Bombay. Straat Magelhaen 17 te Tientsin verw. Streefkerk 18 te Antwerpen. Telamon 17 v. Cristobal n. Baltimore. Theano 18 te Rotterdam. Themis 17 v. Amapala n. Porto Barrios. Tjikampek 17 v. Nagoya n. Shimizu. Utrecht 17 te Milwaukee. Van Neck 16 v. Sydney n. Risdon. Vlist 18 te Port of Spain verw. Willemstad 17 v. Paramaribo n. Madeira. Wonosobo 18 te Djibouti. ti Pt4 VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 374-375 Hoogovens Kon. Olie 150-150.20 Philips 117.40-117.50 Unilever 120-120.40 K.L.M 149.90 117.20 120 VERHANDELDE FONDSEN 16 nov. 17 nov. Totaal 394 411 Hoger 92 (23.3<Vo) 100 (24.3%) Lager 200 (50.8%) 215 (52.3%) Gelijk 102 (25.9%) 96 (23.4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 149.80-150.10 Philips 117.30-117.60 Unilever 119.90-120.90 K.L.M. 227-232 Slot- koersen 17 nov. Slot- koersen 17 nov. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 4A.K.U. 5%% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank HolL Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd Ballast. Amsterd Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr. -Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 376 496 117.80 120.80 149.60 100 133 108 123 233.50 120% 197 gb 222% 1473/* 91% 93% 98% 99il 98% 115% 112% 278 55.60 224% 575 103.50 560 b 223 191 97 116 460 660 208.10 363 gl 453 103% 417 218 405% 368 490 1 850% 650 375 176% 187 435 gl 238% Van Gelder Zn. GelderL-Tielens. Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec HolL Beton Indoheem Intematic Kempen-Begeer. Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leldsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned Sch. Mij. Van Nelle Nijvera. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten FoxhoL Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 945 b 115 gb 446 339 1981 885 489% 200 256 447 5651 258 342 41.10 gb 272 132% 460 gl 258 795 gb 163 328 159 385% 327% 475 226 342 80 gb 239 135 363 87 275 211% 218 435 143 232 548 182% 335 146 468 223% 139 152 gb 444 gb 161 gb 559 gb 171.— 16 nov. 17 nov. 16 nov. 17 nov. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen Electr. Gen. Motors Goodyear T. Wall Street heeft gisteren de dag afge sloten met afwijkingen naar beide zijden. De handel was rustig. De beurs vond steun in een aantal goede bedrijfsberich- ten, waaronder die van American Tele phone dat het dividend wordt verhoogd en wordt overgegaan tot een splitsing. Polaroid en Texas Instruments trokken fors aan op de aankondiging dat zij sa men zullen werken op het gebied van de 32% 32% Amer. Motors 10 85/8 42% 40 Int. Harvester 46 39'/! 66% 66% Int Nickel 94% 93%exd 64% 65 Int T. and T. 66% 655/4 69 68% 126% 1275/4 57 56% Mont Ward 34% 34 46% 47 Radio Corp 50% 48% 42 42 Republic St 41% 41% 46% 46% Royal Dutch 43'/s 435/8 56% 57 Sears Roeb 67«/4 67% 47 47% Shell Oil 65% 65Vs 67 68 Soc. Vacum 91% 915/4 63 64% Stand. Br 74% 74'/! 39% 39% Stand. Oil N.J. 835/8 835/s 83% 84% Studebaker 245/4 24»/8 36% 37% Texaco 805/s 815/4 122% 124% Un. Aircraft 78% 775/8 54% 53% 8% 9 55% 54% 25% 25'/! 43% 43% Us. Rubber 685/4 706/8 67% 68% Us. Steel 49% 495/8 238 237%exd. Westingh. 585/4 59'A 108'/. 109% Woolworth 275/4 27'/! 115% 116% 575/8 575/4 105% 105% K.L.M 65% 63% 46 45% kleuren-TV. American Motors die het di vidend passeert verloor 1 H dollar. Van de 1408 verhandelde fondsen waren er 652 lager en 504 hoger. De omzet steeg tot 9.12 miljoen shares tegen 8.38 miljoen shares donderdag. De Dow Jones indices: industrie 956.57 (plm. 0.06); sporen 237.65 (-0.88- en open bare nutsbedrijven 157.30 (plm. 0.43). Ruim twee jaar voordat het eerste vlieg tuig van dit type de fabriek zal verlaten is gistermiddag bij Fokker N.V. het eer ste voorlopige koopcontract getekend voor de Fokker Fellowship (F-28). Koper is de in Dusseldorp gevestigde chartermaat schappij Luft Transport Unternehmen G.B.M.H. De L.T.U. heeft ook optie genomen op een tweede Fokker F-28. Het is de bedoe ling, dat de eerste begin 1968 afgeleverd wordt. De F-28 is een straalverkeersvlieg- tuig, dat plaats biedt aan 60 personen. De kosten bedragen ongeveer 8 miljoen gul den. De K.L.M. onderzoekt op het ogenblik in samenwerking met Fokken of zij haar Europese transporten niet beter met vliegtuigen van type F-28 kan gaan uit voeren dan met DC-9's. Nog onlangs heeft de K.L.M. echter zes toestellen van dit type gekocht en optie genomen op nog zes van deze vliegtuigen. Het ziet ernaar uit dat het Amsterdam se Rembrandtplein een nieuw gezicht gaat krijgen. Miljonair en handelaar in onroe rend goed M. Caransa heeft gisteren toe stemming gekregen om in het voormalige restaurant van Heek een bioscoop te gaan exploiteren. De bioscoop zal aan 900 bezoekers plaats bieden en vermoedelijk volgend jaar openen. Vorige week wees de bioscoopbond het verzoek daartoe af. In hoger beroep werd er dus gunstig beslist. Berichten, als zou de heer Caransa ook hotel „Het Gouden Hoofd" op het Rem- brandtsplein hebben aangekocht, konden vanochtend niet worden bevestigd. Morgen zal voor de eerste keer een Neder landse zending van 1000 (levende) nertsen naar Rusland worden geëxporteerd. De kostbare die ren zijn afkomstig van de nertsen fokkerij N.V. Renard in Eist, welk bedrijf een dochteronder neming is van de Bontfirma N.V. Heerfur te Amsterdam.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19