SINT IS LIEF VOOR LUNS de Interdepartementaal overleg over vissershaven van Urk Treslong - Hillegom en I AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Gevangenisstraffen voor diefstal cacaobonen Wegen kosten meer dan weggebruikers opbrengen Albert Heijn Vragen over aardgas-stagnatie Prins op bezoek bij Griekse reder Mevr. Van Someren vraagt ministers naar wielerrondes Ontslag rechtsvervolging gevraagd voor wielrenner Olie- en gasboringen niet meer zonder ministerieel fiat Ministers huiverig voor uitbreiding speelgelegenheden Bezuinigingsmotie van V.V.D. maakt weinig kans Landbouwgrond stijgt zeer fors in prijs Antiduitse leuzen in Budel na vechtpartij Vorst komt terug Oosterse geschenken VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 MEER DAN 3000 APARTE Paarlaarsteeg 10 - Telef. 14615 Jansweg 30 - Haarlem Minister Suurhoff: Anderhalf jaar voor de Wassenaarse antiekdief Apeldoorn heeft ambtenaar voor „doorschuiving" Landbouwonderzoek Onbep. Kip eten 6,75 GALA KERST-DINER DANSANT HET WEERBERICHT ZEGT: OVERJASSEN Rodex, Chester Barrie, Daks, vanaf 298.— G. A. v. d STEUR KRUISSTRAAT 7 - HAARLEM telefoon 02500 - 1 07 30 Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk z Minister Luns heeft gisteren in de Haagse Kunstkring de kunstmarkt geopend. St. Nicolaas bood de be windsman onder grote hilariteit een Luns-poppetfe aan. Advertentie De rechtbank te Amsterdam heeft ze ven personen veroordeeld, die waren be trokken bij de diefstallen van zakken ca caobonen uit twee vemen in het Amster damse havengebied. De straffen varieer den van tien maanden tot vijf maanden, respectievelijk met vier en drie maanden voorwaardeli j k. In de zaak van een vijftigjarige ijker werd geen uitspraak gedaan omdat de dagvaarding nietig was verklaard. Een kistenfabrikant uit Heiloo, die de cacao bonen voor een koopman aan een cacao- handel in Velsen had verkocht werd vrij gesproken. De wegen kosten meer dan de wegge bruiker opbrengt, zo blijkt uit een door de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Suurhoff, aan de Tweede Kamer verstrekt overzicht. In 1964 bedroeg het totaal van de overheidsuitgaven voor de wegen een miljard en 56 miljoen gulden, waartegenover een opbrengst van motor rijtuigenbelasting en bijzonder invoer recht op benzine en dieselolie van 928 miljoen gulden stond. In het eerste totaal zijn zowel de uit gaven van de rijksoverheid en die van provincies, gemeenten en waterschappen begrepen, niet alleen voor de aanleg maar ook voor onderhoud, verbetering en beheer. Voor 1965 worden deze totalen geschat op respectievelijk 1242 miljoen en 1101 miljoen en voor 1966 op respec tievelijk 1391 miljoen en 1197 miljoen Uit het overzicht, dat cijfers geeft van 1954 af, blijkt ook dat de verhouding tus sen kosten en opbrengsten steeds in het voordeel van de weggebruiker is geweest met uitzondering van de jaren 1958 tot en met 1960, toen de belastingopbrengsten respectievelijk 69 miljoen, 64 miljoen en 8 miljoen hoger waren dan de uitga ven. In 1957, tijdens het begin van de bestedingsbeperking, overtroffen de uitga ven de opbrengsten nog met één miljoen In de geraamde belastingopbrengsten voor 1965 en 1966 zijn ook de opcenten op de motorrijtuigenbelasting meegeteld die worden geheven voor het Rijks wegen fonds. Advertentie U mag ge/ust noten op uw zang hebben. Want Albert Heijn biedt u een embarras du choix: walnoten, hazelnoten, amandelen, para-, cashew noten en noemt u maar op! Napolitaanse Hazelnoten in dop. En wat meer zegthet zijn de extra selected San Giovanni's 250 gr 98 CalifornischeTafelamandelen. Uit de streek waar 's werelds fijnste amandelen vandaan komen 100 gram 95 Zoute Pinda's. De lekkerste, niet te groot, niet te klein. Zak 500gr 1.35 - zak 250 gr 75 Gepelde Pinda's. Ongezouten 250 gram 75 ORENTA WONDERFRUIT "DE SCHAAP" Zoute Cashewnoten zakje 75 Zoute Mixed Nuts zakje 75 Zoute Hazelnoten zakje 85 Gezouten Amandelen zakje 98 Gepelde Paranoten zakje 79 Elitehaverzakje 60 Ook in luxe verpakking 175 gr (ideaal voor geschenk) 1.25 zakje 79 Notenmelange De Haagse rechtbank heeft een vijftig jarige oud-gemeenteambtenaar te Den Haag tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf en voorwaardelijke terbe schikkingstelling veroordeeld wegens het plegen van een groot aantal diefstallen. De verdachte stond bekend als de Was senaarse „antiekdief". (Van onze parlementaire redactie) Tussen de ministeries van Landbouw en Visserij en dat van Verkeer en Water staat wordt thans overleg gepleegd over de mogelijkheden tot verbetering van de haven van Urk. Het gaat daarbij in het bijzonder om de vraag of het rijk de on derhoudsverplichtingen voor de vissers haven van de gemeente kan overnemen, waardoor er geld beschikbaar komt, dat aangevuld met leningen voor de verbetering van de haven zou kunnen wor den aangewend. Voordat het echter zover is zal er nog veel overleg moeten worden gepleegd, zei gisteren minister Biesheu vel in de vaste Kamercommissie voor Landbouw en Visserij. In antwoord op vragen van de heren Abma (S.G.P.) en van Bennekom (A.R.) zei mr. Biesheuvel dat op het voormalige eiland een verantwoorde woon- en werk gemeenschap nodig is. Urk is hard bezig zichzelf te saneren, aldus de bewinds man. Dankzij het actieve gemeentebe stuur worden er vele plannen gemaakt en uitgevoerd, getuige de modernisering van het oude dorp en de bouw van nieuwe woonwijken. Het Tweede Kamerlid de heer Oele (P.v.d.A.) heeft de minister van Econo mische Zaken vragen gesteld over de stagnatie in de gaslevering in verschei dene plaatsen in ons land als gevolg van het sterk verhoogde verbruik door de plot selinge koudegolf. Ook wil de heer Oele weten of op herhaling van deze moei lijkheden moet worden gerekend als de aanvoer en de vraag moeilijk in even wicht zijn te houden. Hij informeert' ook naar de mogelijkheid van een veilige re serve in het landelijke net of de provin ciale netten van de Gasunie dan wel in de netten van distributiebedrijven. De minister zei dat de Urker vloot met zijn honderd moderne schepen het van de visserij op de Noordzee moet hebben en voor de afzet dus op havens als IJmui den, Den Helder, Scheveningen is aange wezen. Zo op het eerste gezicht zou men daaruit kunnen afleiden dat aan de Ur ker haven dan niets meer behoeft te wor den gedaan. Die conclusie is, zo liet de bewindsman blijken, echter niet geheel correct. De visserij is voor Urk de belangrijkste bron van inkomsten en veroorzaakt op het voormalige eiland een belangrijke bedrij vigheid. Deze bedrijvigheid zou verdwij nen, aldus de minister, als de vloot elders voorgoed zijn heil moet gaan zoeken. Dit soort overwegingen omtrent de situatie op Urk zijn betrokken in het interdepar tementale overleg, dat thans wordt ge voerd. Mr. Biesheuvel verzekerde de com missie dat de problemen van Urk zijn grote belangstelling hebben. Prins Bernhard is op het eilandje Spet- sopoela in de golf van Argolikos aange komen, waar hij de gast zal zijn van de eigenaar, de Griekse reder Stavros Niar- chos. Gedurende zijn kortstondig verblijf op Spetsopoela zal de prins waarschijn lijk op fazantenjacht gaan. Op 1 november 1965 waren er in de ge meente Apeldoorn 2475 woningzoekenden, drie meer dan een jaar daarvoor. Om het opschuiven van goedkopere naar duurde re woningen te bevorderen, is een specia le ambtenaar aangesteld die actief gaat zoeken naar personen die te goedkoop wonen en hun bereidheid zal trachten te stimuleren de goedkope woning te verla ten en een duurdere woning te betrekken. Het Tweede-Kamerlid mevrouw Van So- meren-Downer (VVD) heeft aan de minis ters van verkeer en waterstaat, cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, en ju stitie, vragen gesteld over besluiten, die zijn genomen met betrekking tot het hou den van meerdaagse wielerwedstrijden in Nederland. Zij vraagt aan de minister van verkeer en waterstaat of het juist is, dat er slechts vergunning is gegeven voor één meerdaagse wedstrijd. Zij vraagt de minister tevens wat hem heeft "bewogen in te grijpen in de organisatievrijheid van de KNWU. Zij brengt bij haar vragen te berde, dat de Ronde van Nederland die zal verdwijnen als gevolg van de ministeriële beslissing dit jaar een internationaal sportief en organisatorisch succes was en dat de rijkspolitie zich lovend heeftuit- gelaten over de organisatie. Mevrouw Van Someren vraagt of door het genomen besluit er geen grote scha de wordt toegebracht aan de wielersport in het bijzonder en de sport in het alge meen. Het V.V.D.-lid vraagt zich af of ook andere sportorganisaties besluiten te vrezen hebben, die bijvoorbeeld de Tul penrally, Rallye de Monte Carlo, en de vierdaagsen kunnen treffen. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam mr. H. W. P. de Vries, heeft ontslag van rechtsvervolging we gens noodweerexces gevraagd voor een 28-jarige beroepswielrenner. Hem was po ging tot doodslag (met voorbedachten rade) van een 37-jarige portier ten laste gelegd. Voor het in de woning voorhanden heb ben van een pistool met schere patronen eiste hij een boete van 100.-. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend met betrekking tot de opsporing van delfstoffen. Volgens dit wetsontwerp zal het verboden zijn zonder vergunning van de minister van Economische Zaken door middel van boringen delfstoffen op te sporen. In Nederland bestond' op grond van de Mijnwet van 1810 tot dusver in beginsel vrijheid tot het opsporen van delfstoffen. Men behoefde hiertoe alleen de toestem ming van de eigenaar van de grond te hebben. Om te voorkomen dat vóór het van kracht worden van de wet ondernemingen zouden trachten nog een zo groot moge lijk aantal boringen te verrichten, is be paald dat voor boringen, waarmede be gonnen is na 14 december 1965, geen aan spraken op vinderspremie en schadever goeding gelden. De ministers van Cultuur en Recreatie en van Onderwijs menen dat er geen aan leiding is hunnerzijds maatregelen te ne men om in een eventueel tekort aan speel- gelegenheid te voorzien op andere wijze dan thans nagestreefd wordt op gemeente lijk niveau. Zij antwoorden dit op vragen van de Tweede-Kamerleden drs. J. J. Voogd en dr. W. H. Vermooten (beiden P.v.d.A.) naar aanleiding van mededelin gen van ir. J. D. Spaargaren in een ver gadering van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers over het ver band tussen leermoeilijkheden en woonom standigheden. Het zal in enkele gevallen wellicht mogelijk zijn school-speelplaatsen buiten schooltijd beschikbaar te stellen. Dit zal echter van school tot school on der het oog moeten worden gezien. Deze bewindslieden wijzen er echter op, dat de ervaringen met het treffen van speelvoor- zieningen vaak teleurstellend zijn door te gering besef van verantwoordelijkheid bij het publiek. Advertentie ('s maandags gesloten). Dag. Diner-dansant. Dinsdags Kabaret. Partijen tot 1000 pers. Reserveer nü voor Groot artiestenprotjramma o.s. MILLY SCOTT. Tel. 02520-5347 DEN HAAG. Pogingen van de Twee de-Kamerfractie van de VVD om zes miljoen te bezuinigen op het landbouw kundig onderzoek, hebben bij het vooron derzoek van de landbouwbegroting in de Kamercommissie voor Landboifw en Vis serij schipbreuk geleden. De motie van de landbouwspecialist van de VVD, ir. Tuijnman, waarin om nadere gegevens over de taken, coördinatie en uitrusting van de Wageningse instituten en proef stations werd gevraagd, werd in de com missie met 9 tegen 2 stemmen verwor pen. Het ging hierbij alleen om de vraag of de commissie de motie zou kunnen overnemen. De VVD kan echter de motie alsnog bij de plenaire behandeling van de Landbouwbegroting op 15 december aan de orde stellen. He^ ziet er niet naar uit dat de motie dan meer steun zal krijgen dan die van de Boerenpartij, zoals giste ren het geval was. De C.H.-woordvoerder in landbouwza ken, ir. Mellema, noemde de motie twee slachtig en verklaarde zich ertegen. Woordvoerders van de regeringsfracties sloten zich later bij hem aan. Minister Biesheuvel was van oordeel dat de motie duidelijk voortkwam uit het plan-Joekes en dus een politiek karakter heeft. Hij zei dat het landbouwkundig on derzoek in vergelijking met andere landen juist weinig geld vraagt. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zjjn de prijzen van landbouw-, weide- en tuinbouwgrond in Nederland van half 1964 tot half 1965 met gemiddeld 600 a 800 gulden per ha gestegen. Dit geldt voor boerderijen zo wel als losse stukken grond. Alleen voor tuinderijen met huis werd volgens een grof gemiddelde 350 gulden per ha min der betaald (was 1700 gulden). Met 1900 gulden steeg de prijs van los bouwland in de rivierkleigebieden (gemid deld' 9430 gulden per ha); los grasland werd er 1050 gulden duurder (gemiddeld 7750 gulden per ha) in de tuinbouwstre ken steeg de prijs van los bouwland met lo80 gulden (6600 per ha) en van los grasland met 1370 gulden (6890 gulden per ha). In de weidestreken steeg de prijs van los bouwland met 830 gulden (7510 per ha) en van los grasland met eenzelfde bedrag (6550 gulden per ha). Stemmen in het buitenland. Binnenkort zal een wetsontwerp tot regeling van het stemrecht voor bepaalde buiten Neder land verblijvende categorieën Neder landers worden ingediend. 138.700 er bij. Nederland heeft er in de loop van het jaar al 138.700 mensen bij gekregen. Op 1 oktober waren in de bevolkingsregisters 12.335.725 inwoners opgenomen tegen 12.197.025 aan het einde van verleden jaar. De bevolkings groei is in de eerste plaats te danken aan het geboorte-overschot, maar daar naast speelt de immigratie een belang rijke rol. Fluor in Amsterdamse drinkwater. B. en W. van Amsterdam verwachten dat in de loop van 1966 zal worden overgegaan tot fluorering van het Amsterdamse drinkwater. Woningbouw in Amsterdam. Volgens B. en W. van Amsterdam zal in 1966 slechts een woningproduktie die het peil van 1965 benadert mogelijk zijn als de ge middelde bouwtijd, die thans meer dan twee jaar bedraagt, aanzienlijk kan worden bekort. Verwacht wordt dat dit jaar ca. 3.500 woningen gereed zullen komen tegen 2.443 in 1964. Afscheid bij de Hoge Raad. Mr. F. M. Westerouen van Meeteren is op zijn verzoek met ingang van 1 april 1966 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden onder dankbetuiging voor de langdurige en belangrijke diensten door hem in dit ambt aan den lande bewezen. Advertentie wwwwwwtw/wfi/wifwwwwwwwvwwfwwn/wwi/www WWWWM|6'WWMWAIVW\rtAAnAAAAAA/V«AA(VVVWWUI Concertgebouw, vandaag lg.15 en 19.30 u.: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Bart van Beinum. Solist: Polo de Haas. Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Beet hoven-recital door Hans Richter-Haaser (piano). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Vuile handen" van Sartre .Regie: Theo Kling. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en za terdag ook 14 u.: „Beslissende uren", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.L; zaterdag 23.30 u.: „Ook uw dochter is in gevaar", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kortsluiting op de 27ste etage", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Marnie", 18 j.; zaterdag 14.30 „Chaplins festival", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Victory in de Pacific", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de piraten", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Duitse soldaten zijn in Budel slaags geraakt met inwoners van deze Brabant se gemeente na afloop van een bal, dat door de plaatselijke carnavalsvereniging was georganiseerd als voorbereiding op de vastenavondviering van volgend jaar. Aanleiding tot de vechtpartij was een omgevallen glas bier, waarvoor een Duitse soldaat een nieuw wilde hebben. Politie en marechaussee hebben gepro beerd deze eerste ruzie, waarbij in Budel gelegerde soldaten waren betrokken, ge heim te houden, maar dit mislukte door dat inwoners van Budel naar aanleiding van het gebeurde anti-Duitse leuzen op de straten schilderden, zoals „Weg met de Moiffen". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 1,0 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat): Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. DIVERSEN: Waagtaveerne, 21 uur: Cobi Schreijer met haar internationale programma. Gast: Jules de Korte. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag.). VRIJDAG 19 NOVEMBER City, 20 u.: „Commando des doods". Stadsschouwburg, 20 u.: „Voor de vuist weg". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Voor lichtingsavond over bejaardenhuisvesting. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 20 NOVEMBER City, 19 en 21.15 uur: „Commando des doods". Stadsschouwburg, 20 u.: „Voor de vuist weg". Hotel „Royal", 10 u.: Kaderbijeenkomst N.V.V., district Noord-Holland. "atronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: „De Martinitoren" speelt „Zwaart schaop en witte lammetjes". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. R.k.- Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 19 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Arsène Lupin tegen Arsène Lupin". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ope ration Crossbow". W.B. Theater, 20 u.: „John Derek Bar bara Rush, Prins der Piraten". Promenade, Meerstraat, 20 uur: Leden avond voor Aquariumver. Kennemerland. Verenigingsgebouw, Soerstraat, 20 uur: dansavond voor personeel gemeentelijk gasbedrijf. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, cursus schilderen en tekenen. Verenigingsgebouw Plesmanweg, 20 u.: Cursus versieringen voor de feestdagen door de Stichting voor Huish". Gezinsvoor lichting. Stadskantoor, Kennedyplein, Expositie werken van Nico Betjes en René van der Meulen,geopend van 9-12 en 14-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122. Ten toonstelling van werken van Frans Ver poorten, geopend alle werkdagen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, fel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u. r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 u.; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ZATERDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Arsène Lupin tegen Arsène Lupin"; 22.30 uur: „Lokvogels der nacht". Luxor The-ter, 19 en 21.15 u.: „Operatie Crossbow". W.B. Theater, 20 uur: „John Derk Bar bara Rush, de prins der piraten". Statenhuis, Velserweg, 20 uur: dans avond voor leden van Kennemerstaten. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg, 14 u.: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling werken van Frans Verpoorten, geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en 14-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur; r.k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 en van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat de vorst donderdag ongeveer tot de lijn Texel-Coevorden was teruggedron gen trekt door een lichte draaiing van de wind naar oost de koude lucht in zeer langzaam tempo weer naar het zuiden. Verwacht moet worden dat in het ko mende etmaal de vorst zich over het ge hele land zal uitbreiden. Een groot hogedrukgebied boven Groen land met een uitloper tot over Noord- Scandinavië houdt de aanvoer van koude lucht over Rusland en Scandinavië naar het zuidwesten in stand. In Scandinavië kwamen in de afgelopen nacht tempera turen voor tot 20 graden onder nul. In Polen vroor het 10 tot 15 graden. Vlak bij het noordoosten van ons land kwam in Duitsland 5 graden vorst voor. WERKRAPPORTEN Maximum en mlnlmum- M c temperaturen wind- richti max. temp. binnen- en buttenland .5 S S3 Den Helder regen o 2 -1 Ypenburg regen o 5 1 Vlissingen mist o 8 4 Eelde geh. bew. ozo -1 -4 De Bilt regen o 5 1 Twente motregen ono 3 -1 Eindhoven mist windst. 8 2 Z.-Limburg geh bew. zzo 9 3 Helsinki geh. bew. nno -0 -11 Stockholm geh. bew. n -3 -4 Oslo geh. bew. windst. -6 -10 Kopenhagen zw. bew. o 1 -1 Aberdeen zw. bew. pno 6 3 Londen mist windst. 9 3 Amsterdam regen ono 5 0 Brussel geh. bew. zo 10 5 Luxemburg regen z 5 4 Parijs regen zo 8 7 Bordeaux licht bew. wzw 13 8 Grenoble geh. bew. windst. 8 4 Nice half bew. nnw 18 6 Berlijn geh. bew. o -4 -8 Frankfort regen w 1 1 München licht bew. z 6 0 Zürich zw. bew. o 4 4 Genève half bew. windst. 8 3 Locarno half bew. o 5 -2 Wenen mist zzo -2 -1 Innsbruck mist wnw 7 0 Belgrado mist windst. 10 1 Athene licht bew. 17 Rome zw. bew. wzw 18 14 Barcelona zw. bew. w 17 10 Madrid zw. bew. wzw 11 10 Mallorca zw. bew. w 19 16 Lissabon motregen w 16 14 Zaterdag 20 november Zon op 08.08 uur; onder 16.43 uur. Maan op 04.30 uur; onder 15.48 uur. Maanstanden Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 19 november Hoog water 0.21 uur en 12.51 uur. Laag water 8.24 uur en 20.39 uur. Zaterdag 20 november Hoog water 1.18 uur en 13.43 uur. Laag water 9.22 uur en 21.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2