Landbouwsaneringsfonds helpt kleine agrariërs die bedrijf willen opheffen ZWIER r CAdfaVS vaneen ARTISTiEKE SINT! Maand geëist voor dodelijk ongeluk in Haarlemmermeer Tegen Haarlemse jongeman straf van 3 weken geëist voor rijden onder invloed A. R. de Boei Ruim vijfhonderd aanvragen in Noord-Holland Tegen drie jongelui uit Haarlem twee maanden geëist „IJrmiider Harmonie'1 concerteert Jubilarissen bij de papierfabriek in Velsen-Noord Havenberichten Programma voor carillonconcert Telstar 2 gaat Excelsior 2 verslaan Meisje riskeerde bijna meineed TAUNUS Personen-automobielen Voor de Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 7 (Van een onzer verslaggevers) Sinds 1 mei 1964 functioneert het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw. Dit fonds stelt zich ten doel zodanige cultuurtechnische en economische ingrepen te doen dat de landbouwbedrijven efficiënter zullen kunnen werken. De dienst beoogt dit voornamelijk door een uitschakelings tendens. Zeer vele kleine agrarische bedrijfjes kunnen zich niet meer be druipen. De agrariërs met een klein bedrijf hebben de grootste moeite om het hoofd boven water te houden en daarin wil men trachten verandering te brengen. Voor bedrijven die hun grond her en der verdeeld hebben is al jarenlang de ruilverkaveling actief. Wat doet nu het ontwikkelings- en saneringsfonds? 12 M vanaf 5795.- 17 M vanaf 7885.- 20 M vanaf 8995.- BIJ AMSTERDAMS HOF Openlijke geweldpleging Puzzelprfiswinnaars CONSTANT •verlovingsringen Ravage in café Mishandeling Noodrem RECHTBANK HAARLEM STOFZUIGERS DE VILDER Dat heeft een regeling ontworpen om kleine agrariërs een tegemoetkoming te geven wanneer zij hun bedrijf willen be ëindigen. In de provincie Noord-Holland zijn daardoor sinds mei van het vorige jaar 561 aanvragen ingediend. Zesenze ventig voormalige agrariërs krijgen reeds een uitkering, ruim drie honderd aanvra gen zijn in behandeling en honderdzeven tig kandidaten werden afgewezen. In het hele land werden drieënzeventighonderd aanvragen ingediend. Het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw stelt agrariërs, die tus sen de vijftig en vijfenzestig jaar zijn, en die de laatste jaren een (belastbaar) in komen genoten van minder dan achtdui zend gulden, in de gelegenheid hun be drijf van de hand te doen aan een col lega, wiens bedrijf grenst aan het zijne. Door de bedrijfsvergroting worden de col lega de mogelijkheden geboden zijn be drijf beter te voeren. Komt een transac tie tot stand, dan krijgt de verkoper van het fonds al naar gelang zijn leeftijd een waardevaste maandelijkse uitkering, die varieert van tweehonderd tot vierhonderd vijftig gulden per maand tot het moment waarop zijn AOW van kracht wordt. Hier na ontvangt hij uit het fonds toch altijd nog vijfennegentig gulden maandelijks. In Noord-Holland, vooral in het noorde lijk deel van de provincie, bestaat voor deze regeling een grote belangstelling. Ve le agrariërs, die een bedrijf hebben dat ongeveer vier hectaren groot is, halen het inkomen van achtduizend gulden jaarlijks Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD - DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 niet. Zij wenden zich tot de districtsbu reauhouder van de voedselcommissaris, die de aanvrage doorzendt naar de Cul tuurtechnische dienst. Hierna worden de antecedenten van de aanvrager onder zocht en wordt bekeken of de man voor uitkering in aanmerking komt. Zijn grond wordt na een intensief over leg ter beschikking gesteld van een buur man, die hierdoor nieuwe mogelijkheden krijgt. Dat is dus de zuiver cultuurtech nische zijde van deze regeling. Voordelen? Welke voordelen heeft de landbouwer nu, die zijn bedrijf op deze wijze opheft? Wanneer hij de vijftig net gepasseerd is, heeft hij nog mogelijkheden een andere werkkring te zoeken, waarbij hij tóch zijn maandelijkse uitkering krijgt. Dat ge beurt echter op één belangrijke voorwaar de: wanneer hij zijn grond verkocht of verpacht heeft, mag hij niet meer zelf standig agrarisch ondernemer worden. Dat de sanering van het ontwikkelings- en saneringsfonds bij velen welkom is, blijkt wel uit het grote aantal aanvragen, die wat de provincie Noord-Holland be- De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam, mr. J. H. Kemper, heeft tegen drie Haarlemse jongelui, twee 19-jarige magazijnbedienden en een 18-jarige etaleur wegens openlijke geweld pleging in vereniging een gevangenisstraf van twee maanden geëist. De politierechter in Haarlem had hen tot drie maanden waarvan een maand voorwaardelijk veroordeeld. Zij hadden op de avond van de 5e oktober 1964 in het Haarlemse wandelpark Den Hout een 27-jarige homosexuele kantoorbediende gegrepen en na hem geslagen en ge schopt te hebben naar het Hildebrand-mo- ment gesleept, waar zij hem in het bij het monument behorende vijvertje hadden gegooid. De jongelui van wie er twee reeds eer der waren veroordeeld, verklaarden dat zij de kantoorbediende hadden aange pakt omdat in het park voortdurend men sen door homosexuelen werden lastig ge vallen en ook „om te kunnen lachen". Mr. Kemper zei in zijn requisitoir dat het drietal terecht was veroordeeld. Hij vond het merkwaardig dat personen, die zich opwerpen als hoeders van de mo raal door een homosexueel af te tuigen altijd figuren zijn op wie wel iets valt aan te merken. Het hof zal over veertien da gen arrest wijzen. Vrijdag 26 en zanterdag 27 november geeft de IJmuider Harmonie weer twee concerten in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost. Aan dit programma wordt ook medewerking verleend door het jeugdorkest van de harmonie. Het programma vermeldt onder meer de ouverture „Leichte Cavalerie" van Franz von Suppé, de wals „Les Pati- neurs" van Waldteufel, de dixieland jamboree van Warrington en de sabel- dans van Katchatoerian. Dirigent is de heer J. Groot. Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen, welk bedrijf in 1896 zijn eerste courantenpapier maakte, zal het aantal jubilarissen voor het volgend jaar 1966 gering zijn ten op zichte van voorgaande jaren. Volgens de officiële lijst van jubilaris sen zullen slechts zes personeelsleden een veertigjarig dienstverband hebben. De he ren H. J. Nagel, algemeen assistent Cen trale Onderhouds Werkplaats op 1 februa ri en J. Snel, ploegbaas in de houtstof- fabriek op 16 februari. Op 12 juli is de heer Th. J. Kortekaas, meetmaler in de papierfabriek jubilaris en op 25 augustus jubileert de heer C. Kok, baas in de afde ling papierexpeditie. In oktober zullen achtereenvolgens de heren Th. Mulder, eerste pijpenmonteur, en H. Schoenma ker, klemtruckchauffeur bij de haven dienst, respectievelijk op de dertiende en de eenentwintigste hun jubileum vieren. Deze lijst is niet volledig, aangezien een aantal jubilarissen aan deze mijlpaal geen ruchtbaarheid wil geven. Opmerkelijk is dat er niet één zilveren jubilaris zal zijn. Dit houdt verband met het feit, dat juist in 1940 en vlak daar voor de vooruitzichten voor het bedrijfs leven niet aantrekkelijk leken en jonge mensen zich liever niet waagden in fa brieken. Het verschil is ten opzichte van de voor gaande jaren wel opvallend, want '63 tel de vijftien jubilarissen met 40 jaar dienst en negen zilveren jubilarissen; in 1964 waren er respectievelijk 13 en 8 en in 1965 11 en 1 (eveneens met uitzondering van hen, die liever geen aandacht op zich wil den vestigen). In 1966 gaan niet minder dan drieën dertig personeelsleden met pensioen en onder hen zijn vele oude getrouwen, die meer dan veertig dienstjaren hebben. ƒ7,50: B. van Duyvenbode, J. P. Coen- straat 121, IJmuiden. ƒ5,00: W. Harten- berg, Broekbergenl. 37, Santpoort, 2,50: R. v. d. Hout, Celsiusstraat 38, IJmuiden. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 treft vooral uit West-Friesland en de Zaanstreek komen. In zuidelijk Noord- Holland, waar grotere en daardoor veelal meer rendabele bedrijven zijn, heeft men minder belangstelling. Landelijk bezien bestaat in Friesland de meeste interesse voor het fonds. Bij de cultuurtechnische dienst in Haar lem deelde men ons woensdag mee, dat het grootste deel van de afgewezen kan didaten niet beantwoordt aan de voor- wiarde ten aanzien van de inkomens (niet hoger dan 8.000.). De aanvragen druppelen in Haarlem met een frequentie van ongeveer dertig per maand binnen. De CTD verwacht dat over enkele jaren men hierdoor een posi tieve bijdrage geleverd zal hebben aan een structurele verbetering van het pro vinciale landbouwareaal en dat men bo vendien vele hardwerkende kleine boeren de gelegenheid heeft geboden het wat rus tiger aan te doen tegen een redelijke fi nanciële tegemoetkoming. Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Mitrope, van Jakobstad; Delft, Rotterdam; Nerlandia, Gothenburg; Vechtstroom, Grimsby; Emsland, Felixstowe, Moray Firth 4, Londen; Ulanga, Lagos; Mare Liberum, Dagenham; Cardiffbrook, Londen; Jans, Londen; Dresden, Antwerpen; Offshore 1, Harwich, IJmuiden; Speed, Roches ter; Frieda Buss, Ipswich; Sinsirity, Londen; Alouette, Londen; Dinkelstroom, Londen; Bram, Dagenham; Berkelstroom, Londen; Badagri Palm, Antwerpen; Alert, Londen; Sarpedon, Esbjerg; Triumph, Dagenham; Amor, Rotterdam; Texelstroom, Hull; Andomeles, Archangel; Bruse, Kristiansand; Caravelle, Little Hamton, IJmui den; J. K. Hamm, Rotterdam; Mercurius, Tin- nertsharbour; IJmuiden; Hedwig Lunstedt, Rot terdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Neder- waal, naar Suez; Barwena, West-Afrika, IJmui den; Waalbrook, Faversham; Rolf Behrmann, Rotterdam; Yewpark, Newcastle; Oranjestad, Southampton; Metropole, Londen; Bosco, Man chester; Noorrland, Hamburg; Gabrille, Solves- borg, IJmuiden; Clothilda M., Ipswich, IJmui den; Royan, Calais; Saint Mare, Duinkerken; Spaarnestroom, Antwerpen; Kaap Falga, Delfzijl; Tilla Doris, Hamtmrg; Kong Aid, Halden; World Miracle, Seven Islands; Osiris, Gent; Mare Liberum, Dagenham; Roerdomp, Hudiksvall, IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Usedom, van Mostaganen; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Leonidas, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Vecht stroom, naar Rotterdam; Pavlos, Le Havre, IJmuiden; Moray Firth 4, Newcastle; Areas, Rot terdam; Skaumor, Pepel, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een wilde achtervolging had op 16 augustus van dit jaar plaats in de „Vijfhoek" in Haarlem. Een 19-jarige Haarlemse loodgieter had met zijn auto op de Boter markt een voetganger aangereden, maar was zonder op- of omzien doorgereden. Een 19-jarige agent die bij zijn broer in de auto zat zag het ongeluk gebeuren en ging de loodgieter achterna. Het werd een wilde rit door nauwe en donkere straten. Tenslotte stopte de loodgieter in de Korte Lakenstraat en zette daar zijn auto met gedoofde lichten neer. De vier inzittenden van de wagen doken neer op de banken, zodat zij niet te zien waren. Maar de agent had de zaak wel dege lijk in de gaten. Hij. ging er heen en toon de zijn legitimatiebewijs. Daarop kreeg hij een klap van de loodgieter. Ook de br -er van de agent kwam er niet onbe schadigd af. Later bleek dat er bij een bloedproef bij de loodgieter een alcohol promillage van 0.85 was. De officier van justitie noemde de auto bovendien een „hoestbui". Het voertuig bezat een on deugdelijke rem en totaal afgesleten ban den. Het was gekocht voor 150 gulden. Na de aanhouding van de loodgieter werd de auto in beslag genomen en gesloopt. De loodgieter werd conform de eis ver oordeeld voor het rijden onder invloed, doorrijden na aanrijding en mishandeling van de agent tot zes weken gevangenis straf en een ontzegging van de rijbe voegdheid voor twee jaar. Een complete ravage troffen twee hoofdagenten van de Beverwijkse politie op 8 september in een café in Wijk aan Zee aan. De veroorzakers van die chaos waren twee Duitse opvarenden van een schip. Zij hadden er die avond zoveel gedronken dat zij strijdlustig werden. Na eerst een taxichauffeur en kelner te hebben lastiggevallen begonnen zij met het meubilair te smijten. De politie werd ook warm onthaald. Zelfs judogrepen hadden niet veel effect op de 28 en 25- jarige Duitsers. De politie moest van de wapenstok gebruik maken om het twee tal zo handelbaar te maken dat zij naar het bureau gebracht konden worden. Zo wel de kelner als de agenten kwamen er niet zonder kwetsuren af. Een stewardess van het schip die in het gezelschap van de Duitsers vertoef de, had al eerder tevergeefs geprobeerd de herrie te voorkomen. Maar zij kon niet verhinderen dat er met stoelen, bar krukken en tafels werd gegooid. De offi cier van justitie eiste tegen beide mannen vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De politierechter hield er na het pleidooi van de raadsvrouwen re kening mee dat de zeelui hun baan en boot kwijt waren. Hij maakte er drie maanden met aftrek van voorarrest van. Om half drie 's nachts op 2 juni van dit jaar was het mis in de Lange Begijne straat in Haarlem. Een 27-jarige maga zijnbediende uit Haarlem wilde in een pand in die straat ontvangen worden, maar werd niet opengedaan. Daar werd de beslist niet in nuchtere staat verkeren de magazijnbediende zo kwaad over dat hij een deurknop afrukte en daarmee een Even later werd hij in de kraag gegre pen door de eigenaar van het bewuste huis die van boven was gekomen, een 57- jarige koopman. De eigenaar pakte de magazijnbediende volgens een getuige be slist niet zachtzinnig beet. Hij zou de dronken man nog hebben geschopt toen deze al op de grond lag. Het gevolg van die mishandeling was voor de magazijn bediende ondermeer een hersenschud ding. Maar na drie dagen ziekenhuis vond de man het welletjes en wandelde het ziekenhuis weer uit. De politierechter veroordeelde hem con form de eis tot een week gevangenisstraf. De zaak van de koopman werd niet con form de eis afgedaan. De politierechter Een 21-jarige jongeman uit Noordwijker- hout is door de Haarlemse rechtbank ver oordeeld tot honderd gulden boete en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Tegen hem was vijfhonderd gulden boete, veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf en drie jaar ontzegging geëist. Op 2 april reed hij met zijn auto op een zebrapad op het Kennemerplein in Haarlem-Noord een be jaarde voetgangster aan, die daardoor ernstige verwondingen opliep. Een 40-jarige accountant uit Bloemen- daal werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Op 20 april van dit jaar reed hij op de Leidsevaartweg in Heemstede een fiet ser aan. Een meisje uit Heemstede dat achterop de fiets zat kwam tengevolge van de aanrijding om het leven. Tegen de ac countant was twee honderd gulden boete geëist. Een 50-jarige chauffeur uit Oudewete ring die op 25 juni een aanrijding veroor zaakte bij de kruising Westelijke-Randweg Leidsevaart in Haarlem kreeg tweehon derd gulden boete en twee weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Bij de aanrijding werd een andere chauffeur gewond. De officier van Justi tie eiste veertien dagen geleden driehon derd gulden boete en negen maanden ont zegging. Voor het rijden in een onverzekerde auto in bijzonder slechte staat werd een 26-jarige Haarlemse straatmaker tot een hechtenis van 14 dagen en een jaar ont zegging, beide voorwaardelijk met een tijd van vier jaar, en twee maal vijf tig gulden boete veroordeeld. Tegen hem waren drie boetes van honderd en twee keer vijftig gulden geëist. Advertentie Laat regelmatig uw spaarbusje ledigen Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen vond deze mishandeling van een volgens de getuige weerloze man zo kwalijk dat hij de koopman tot veertien dagen on voorwaardelijke gevangenisstraf veroor deelde. De eis luidde driehonderd gulden boete ;n een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. „Een dronken militair viel tegen me aan en toen trok ik om me overeind te houden per ongeluk aan de noodrem". Op die manier trachtte een 54-jarige Bever wij ker de politierechter te verklaren waarom hij op 20 augustus in de trein uit de richting Amsterdam in de Velser 'un- nel aan de noodrem had getrokken. De treinconducteur kwam ogenblikkelijk aan gesneld. Toen er niets aan de hand bleek te zijn sprak hij met de Beverwijker af dat zij op het station verder zouden pra ten. Op het station zag de Beverwijker de conducteur echter niet, en hij liep maar de uitgang door. Op het stations plein kwamen een stationsassistent en de conducteur hem achterna. Van hun be moeienissen wilde de Beverwijker niets meer weten. Hij sloeg zo om zich heen dat de stationsassistent een stomp in zijn oog kreeg. Daarvoor veroordeelde de po litierechter de treinreiziger tot honderd vijftig gulden boete en een wèek voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Advertentie Zeef van fijngevlochten riet in diverse maten 5,95 Spaans flessenkof- fertje met sluiting en leren handvat 4,50 Houten pollepel met verschillende inge brande dessins 2,75 Bijpassend boterstempel 4,50 Artistieke kettingen van gekleurde bonen 2,95 Spaanse wi/nkaraf van groen glas, decoratief om woeld met pitriet 9,75 bijpassende glazen vanaf 1,25 Originele spaanse stenen spaarpot 1,50 WONINGINRICHTING - BEVERWIJK Een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank gisteren geëist tegen een 48-jarige vleeshandelaar uit Leiden. Op 12 augustus van dit jaar stak de ver dachte met zijn vrachtwagen de Schiphol weg in de gemeente Haarlemmermeer over terwijl er een scooter over de Schip- holweg naderde. Er had een aanrijding plaats waarbij de 56-jarige Amsterdamse bestuurder van de scooter met zijn hoofd tegen een brugleuning terecht kwam en overleed. De duopassagiere werd zwaar gewond. De vleeshandelaar was op 12 augustus bij de kruising met de IJ weg vanaf de Parallelweg gekomen en stond te wachten om te kunnen oversteken. Het was daar niet mogelijk, zo vertelde hij, om zijn auto haaks op de richting van de Schip- holweg te plaatsen, dan versperde hij het verkeer uit andere richtingen. De vracht wagen stond dus enigszins schuin en de verdachte keek in zijn achteruitkijkspie gels de weg af. Zijn veertienjarig neefje dat naast hem zat keek naar rechts uit. Op verzoek van de verdachte had de jon gen het raampje opengedraaid. Na twee keer te hebben gevraagd aan zijn neef of de weg vrij was kreeg de vleeshan delaar een bevestigend antwoord. Hij be gon op te rijden zonder dat hij de van rechts komende scooter had bemerkt. Toen de auto al op de tweede weghelft was reed de scooter er tegen aan. „Ik heb de scooter niet gezien," zo zei de jongen die als getuige op de zitting werd gehoord. Hij reed wel vaker met zijn oom mee om voor hem uit te kijken. De handelaar moet elke week het bewus te kruispunt oversteken. Een andere auto mobilist die op de IJweg had staan wach ten had de scooter wel zien naderen. De ze getuige vertelde hoe de verdachte na het ongeluk vreselijk overstuur was ge weest. In tegenstelling met de officier van jus- Het programma, dat stadsbeiaardier Hein de Ligt zaterdagmiddag tussen 4 en 5 uur op het stadhuiscarrillon van Velsen ten gehore zal brengen bevat de volgende stukken: 1. Toccatine, adagio en Scherzo Leen 't Hart. 2a. Den uil, b. Daar boven uit het vensterken, c. Een vreemde arme snuiter, 3 Nederlandse liedjes. 3. Sonatine V Ignaz Pleijel. 4a. Am Brunnen vor dem Tore, b. Heidenröslein, c. Wiegenlied, Franz Schubert. 5. Ballade voor beiaard, Willem Oréman. 6a. My bonnie is over the ocean, b. Old black Joe, c. Home on the range, 3 Amerikaanse liedjes. 7. Improvisatie Hein de Ligt. titie vond de raadsman dat hier niet van hoogst roekeloos, onvoorzichtig en onop lettend rijden gesproken kon worden. „De verkeerssituatie daar mag per se niet zo blijven bestaan, er moet een verbod op de Parallelweg voor rechtsafslaan komen," aldus de raadsman. Hij meende dat men dan maar moest omrijden zodat men via de IJmweg recht voor de Parellelweg kwam te staan. Hij vroeg een voorwaardelijke straf. Uitspraak op 2 december 's mor gens om half tien. Advertentie Electrolux H.E. - Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Telstar 2 krijgt morgen het tweede elf tal van het Rotterdamse Excelsior op be zoek. De Maasstedelingen hadden dit sei zoen een veelbelovende start (4 punten uit twee wedstrijden), maar toen volgde een inzinking, die zes wedstrijdzondagen aanhield en hun het maximum aan ver- liespunten bracht, 't Gevolg van een en ander is, dat de Rotterdammers met 5 punten uit 10 wedstrijden momenteel de op een na onderste plaats bezetten. Vooral in de door hen gespeelde uitwedstrijden kwamen ze zwak voor de dag (2 punten in 4 wedstrijden, doelgemiddelde 2-9) en daar Telstar na 5 september op eigen terrein niet meer verloren heeft, lijkt het niet al te gewaagd te voorspellen, dat de punten in IJmuiden blijven. Telstar komt als volgt uit: Egner, Hen- drikse, Van Son, Pirovano en Van Kam pen Van Wooning en Van der Kuil Cleeren, Holl, Galis en Seegers. De stand in de reserve eerste divisie is:i Go Ahead 10 15 MVV 10 10 Ajax 10 13 Sparta 10 10 DWS 10 13 Velox 10 9 ADO 10 13 Heracles 9 8 Volendam 10 12 Twente 10 8 PSV 10 12 GVAV 10 6 Telstar 9 11 Excelsior 10 5 Feijenoord 10 10 SVV 10 3 „Dus u wilt zeggen dat de politie uw verklaring fout heeft opgenomen?" vroeg gisteren de president van de Haarlemse rechtbank aan een 19-jarige typiste uit Haarlem. Het meisje was getuige in een zaak tegen een 22-jarige leerling rayon chef uit Overveen. De jongeman moest terecht staan omdat hij op 29 augustus van dit jaar in Zandvoort onder invloed zou hebben gereden. Hij was met de auto van zijn vader tegen een lichtmast ge botst op de Parallelweg. In de auto zaten behalve de bestuurder nog vier jongelui, waaronder de typiste en een verkoper. Eerst werd de verko per als getuige gehoord, hij legde echter een heel andere verklaring af dan bij de politie. „U kletst u er hier maar wat uit," zo merkte de president, mr. N. Ree ling Brouwer op. Toen ook de typiste heel anders verklaarde dan bij de politie werd het de president te gortig. „Moet ik jullie dan altijd voor meineed behoeden?" Dat heeft u dus niet bij de politie gezegd, vroeg hij met nadruk aan het meisje dat volhield dat zij nooit verklaard had dat zij het ongeluk aan de invloed van drank weet en dat de verdachte niet goed in staat was een auto te besturen. „Dat heb ik niet gezegd", zei het meisje. De officier van justitie, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouw man, stelde voor de zaak te schorsen, de verklaring van het meisje op te nemen en de zaak uit te stellen om de politie te horen. Mr. Reeling Brouwer dicteerde daarop de ter zitting afgelegde verklaring aan de griffier en hield die het neisje voor. Toen krabbelde zij terug. „Mis schien heb ik zoiets wel gezegd, ik was zenuwachtig van het ongeluk en aan mijn been gewond". De president besloot de zaak verder t® behandelen, maar niet nadat hij de ver dachte onder het oog had gebracht dat hij de getuigen aan een veroordeling we gens meineed had blootgesteld door hen deze verklaringen af te laten leggen. De verdachte en zijn vrienden kwamen op 29 augustus uit een café in Zandvoort toen het ongeluk gebeurde. Bij een bloed proef bij verdachte bleek het alcoholpro millage één te zijn. De officier van jus titie achtte bewezen dat de verdachte niet bekwaam was geweest om een auto naar behoren te besturen, al was hij dan niet bepaald dronken geweest, en eiste drie weken gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak op 2 december om half tien 's morgens.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7