Na maanden van hard werken „De Brulboei" in IJmuiden heeft nu beschikking over eigen zaal Vrijwilligers 10.000 aan bespaarden bouwkosten Medische verzorging tijdens het weekeinde Kennemerland" verraste met oorspronkelijke komedie Sint Nicolaas 27 november in Velsen WAAROM - VERSTOOK 7 IK ZOVEEL - J. v. K00TEN I m Gemeentebestuurders op bezoek in Velsen Botsingen tegen lichtmasten Geen notulen van de band Gewei viel op hoofd van timmerman Processen-verbaal bij verlichtingscontrole Pas op, dat je geen woord zegt Groentehandelaar slipte In de vishal en op zee Jongeren in Velsen over Vietnam A. H. Wedemeijer directeur van nieuwe dienst iM Rotel haarkrultang LOENDERSLOOT, VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 9 y - r - ,De Uiterton DIMITRI FRENKEL-FRANK is een Nederlands toneelschrijver, wiens stukken wat ons hetrejt rustig op internationaal niveau kunnen wor den geplaatst. Vooral wanneer men bijvoorbeeld zijn „Spinoza" of „Saldo mortale" vergelijkt met het magere werk, dat af en toe door onze grote ge zelschappen uit het buitenland wordt geïmporteerd. De leden van de Vel sense kunstkring „Voor Allen" zullen hier maandagavond over kunnen meepraten, wanneer zij het zouteloze blijspel „Drie hoge hoeden" van de Spanjaard Miguel Mïhura door de toneelgroep „Theater" hebben zien spe len. Nee, dan liever Fr enkel-Frank's komedie ,,Pas op, dat je geen woord zegt", welke donderdagavond door de bijna honderdjarige rederijkerskamer „Kennemerland" in het Beverwijkse Kennemer Theater werd opgevoerd. En hoe! Jan van Dam i Zeven maanden lang is er in het buurthuis „De Brulboei" aan de Kanaal straat in IJmuiden gezaagd, getimmerd, gemetseld, geschilderd, kortom van alles gedaan om een belangrijke inwendige verbouwing tot stand te brengen. Het resultaat van deze noeste arbeid, verricht door in hoofdzaak eigen vrijwillige krachten, mag alleszins gezien worden: de tweede ver dieping van het oude gebouw (een voormalig zusterhuis) ziet er vrijwel als nieuw uit met als grootste aanwinst een zaal van 18 bij 8 meter, plaats biedend aan 117 bezoekers, waarmee voor „De Brulboei" een lang gekoes terde wens in vervulling is gegaan. Het gereedkomen van de accommodatie zal vanavond en ook in de komende dagen gevierd worden met verschillen de festiviteiten. Voor degenen die gedurende de verbouwing veel van hun vrije tijd aan deze vernieuwing hebben gegeven komt er zaterdag a.s. nog een extraatje in de vorm van een verrassingstocht. Hedenavond zal een aantal genodigden de nieuwe zaal bezichtigen en zy zullen daarbij tevens aan de hand van een tentoonstelling een inzicht krijgen in de talryke activi teiten en vormen van verantwoorde vrijetijdsbesteding die op het werk programma van „De Brulboei" staan. Het buurthuis „De Brulboei" bestaat nu acht jaar. Van het begin af bleek dat dit vormings- en opbouwwerk in IJmuiden in een grote behoefte voorzag. De eerste hoofdleider de heer In 't Hout heeft eerst in zijn eentje naderhand met enige me dewerkers het buurthuiswerk een stevige basis gegeven waarop hun opvolgers met vrucht konden voortbouwen. „De Brul boei" wordt thans wekelijks door rond Advertentie in luxe etui 29.75 Uw kapsel steeds prima verzorgd in een handomdraai. Altijd de juiste temperatuur en extra beveiligd. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Telefoon 4654 De afdeling Noord-Holland van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten hield gistermiddag haar najaarsvergadering in IJmuiden. Het programma van deze bijeenkomst was nagenoeg geheel gewijd aan een ken nismaking met de gemeente Velsen. Omstreeks 50 gemeentebestuurders-bur gemeesters, wethouders, en secretarissen van de Noordhollandse gemeenten kwa men om twee uur bijeen bij het Voor lichtingscentrum, als gast van de Stich ting Rijnmond-Noordzeekanaal. Het gezel schap werd hier door ir. J. van Dixhoorn aan de hand van een film en een rond gang voorgelicht over de verruiming van de havenmond en het Noordzeekanaal en maakte vervolgens, begeleid door de amb tenaar van de voorlichting der gemeente Velsen, per autobus een rondrit door de verschillende delen van de gemeente. In de cantine van het stadhuis werd ver volgens een huishoudelijke vergadering gehouden. Na een uitgebreide bezichtiging van het stadhuis werd de bijeenkomst besloten met een ontmoeting in de burgerzaal, waar de deelnemers de gast waren van het Velsense gemeentebestuur. De gladheid op de wegen heeft in de gemeente Velsen geleid tot botsingen aan auto's tegen lichtmasten. Er ontstond daar bij schade aan voertuigen en masten. zeshonderd jongeren en ouderen bezocht. Voor hen is het gebouw aan de Kanaal straat een regelmatige ontmoetingsplaats waar zij tal van vormen van handenar beid en hobby's kunnep beoefenen. In fei te is iedereen tussen de vier en tachtig jaar er welkom. In de grote verscheiden heid van clubjes zullen ze altijd wel iets van hun gading vinden. Uiteraard valt het accent van de acti viteiten van en, in „De Brulboei" voor-* namelijk op de jeugd. Het is verheu gend dat jongeren tussen de 14 en 19 jaar tot de vaste „klanten" van „De Brulboei" behoren. De bromfiets-hobbyclub ABCDE (Algemene Bromfiets Club De Eenpitter) heeft zich in IJmuiden al enige faam ver worven. Volgend jaar zullen de leden met raceaspiraties hun hart kunnen ophalen wanneer nabij het parkeerterrein van het strand de baan in gebruik kan worden genomen. In een groeiende populariteit mag zich ook „De Uiterton", het kampeer- en wa tersportkamp van „De Brulboei" aan de Mooie Nel bij Spaarndam, verheugen. De zelfwerkzaamheid staat ook in deze tak van het buurthuiswerk op het eerste plan. De verbouwing op de tweede verdieping van „De Brulboei" heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Door- het weghalen van een tussenmuur werd weliswaar een veel grotere ruimte verkregen maar toen moest het eigenlijke werk pas beginnen. Zo bleek het bijvoorbeeld hoognodig de De nieuwe zaal in het buurthuis „De Brulboei" aan de IJmuidense Ka naalstraat die vrijwel geheel door eigen medewerkers (sters) tot stand is gebracht. gehele vloer, die op sommige plaatsen sterk verzakt bleek te zijn, te vernieu wen. Met de verbouwing en inrichting van de nieuwe zaal hebben totaal zestig perso nen, waarvan een vaste ploeg van 25, vele avonden gevuld. Naar schatting zijn daarmee 2850 werkuren gemoeid geweest. Dankzij de medewerking van de mannelij ke en vrouwelijke vrijwilligers heeft „De Brulboei" bij de verbouwing zeker een 10.000 kunnen uitsparen. De gemeente Velsen droeg in de kosten bij met een subsidie van 2850,-. Het gereedkomen van de nieuwe zaal betekent niet dat buurthuisleider A. Bosua en zijn vaste staf bestaande uit de jeugd leidsters mevrouw C. M. de Jong-Bakker, mejuffrouw W. G. Gardien en jeugdlei der Jan de Vries op hun lauweren gaan rusten. In het gebouw, voor buurthuis werk bijzonder ondoelmatig ingedeeld, kunnen nog tal van verbeteringen worden aangebracht die de organisatie van de ve le activiteiten alleen maar ten goede kun nen komen. Door een uiterlijk niet waarneem bare technische tekortkoming van de bandrecorder, die het anders altijd voortreffelijk doet, heeft de gemeente Beverwijk een intern probleem op te lossen gekregen. In de raadsvergade ring van vorige week donderdag heeft de bandredbrder zijn plicht verzaakt. Degene, die de bandrecorder bedien de, had niets bijzonders bemerkt volgens deskundigen ook niets kunnen bemerken en nam dus aan dat het opnemen van de beraadslaging voor het maken van de officiële notulen ge heel naar wens verliep. De praktijk heeft anders uitgewezen: slechts een stukje van de raadsverga dering is door de band opgenomen, voor het overige staat er helemaal niets op. Om nu toch de notulen te kunnen maken wordt een beroep gedaan op de genen, die deze vergadering aan het woord kwamen, om althans in grote lijn en zo nodig uit 'het geheu gen te willen laten weten wat ze hebben gezegd. Toen gisteravond een timmerman uit IJmuiden-oost in de Marnixschool te IJmuiden een paar latten verplaatste, stootte hij met die latten tegen een aan de muur hangend gewei. Het gewei viel en trof de timmerman op het voorhoofd. De man liep een hechtwond op. Hij is door de ongevallendienst naar het Anto- niusziekenhuis gebracht en vandaar naar zijn woning. Ook donderdag is in de gemeente Vel sen controle gehouden op de verlichting van diverse categorieën motorrijtuigen en andere vervoermiddelen. Er werden 49 pro cessen-verbaal opgemaakt. Onder de bekeu ringen waren er ook wegens het niet rij den met groot licht bij dichte mist (zicht minder dan 200 meter). IJMUIDEN: Artsen (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; J. J. Wui- te, Röntgenstraat 1, tel. 4953; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. M. Scherpenhuysen. Prin- sessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. Kuij k-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuffrouw C. v. Zandvoort, Poolstsrstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging voor IJmuiden, IJmui- den-Oost: zuster H. Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188; voor Velsen- Zuid en Velsen-Noord: zuster C. Maris, 11 Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550-4183; voorDriehuis, Santpoort-Noord en Sant poort-Zuid: zuster G. Kolkman, Delftln., 739, Haarlem-Noord, tel. 02500-62044. SANTPOORT: Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra Sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Redding- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewei de Witt Hamer Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 u.: dr. J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234; zondag-van 9 tot 24 uur: dr. K. K. Visser, Zeestraat 96, Bever wijk, tel. 02510-23450. Voor de artsen: Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. M. ten Harmsen van der Beek, Lesse- straat 1, tel. 02510-25336. Tandarts: Voor Beverwijk. Velsen-N. en Heemskerk, (uitsluitend voor spoed gevallen) zaterdag en zondag tussen 17-17.39 uur: C. M. Scherpenhuysen, Prinsessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, vanaf zaterdag 12 uur tot zater dag 27 november 12 uur, ook nacht dienst: Apotheek J. W. Huisman, Wij- kerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883. Voor Heemskerk, Apot heek De Heemskerkse, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 02510-32490, niet de weekends, wel alle avonden geopend. IN DIT BIJZONDER knap geconstru eerde blijspel is de centrale figuur een weduwe, Clementine Jaffa, die na de dood van haar echtgenoot, als zoveel an dere vrouwen in haar positie, kamers verhuurt. Zij heeft echter weinig aan spraak met de steeds wisselende gasten, zodat zij even eenzaam blijft als de vrou wen, die in haar woning een tijdelijk on derdak hebben gevonden. Dit alleen-zijn benauwt Clementine wel eens en dan voert zij hele gesprekken met een goud vis, aan welke zwijgende rol de titel van het stuk is ontleend. De komst van een jonge schilder, die haar trap van een nieuw verfje moet voorzien verlost Cle mentine voor korte tijd uit haar eenzaam heid en zij gebruikt deze Theo gaarne als toehoorder voor de verhalen, waarmee de verschillende perioden uit haar bestaan als kamerverhuurster aanschouwelijk worden gemaakt. Door middel van flash backs is het publiek hier dan gelijk ge tuige van. DOOR ZIJN STUK op deze wijze te construeren heeft Dimitri Frenkel-Fran bewezen een bijzonder knap toneelschrij ver te zijn, want van dit ingewikkelde pa troon hield hij de draden voortdurend ste vig in handen en hij wist daarbij het be grip tijd zo verrassend logisch aan de han deling ondergeschikt te maken, dat hij hiermee stellig met Priestly op een lijn kan worden gesteld. Deze originele, maar daarom niet minder ingewikkelde gang van zaken maakt het stuk voor amateurs bijzonder moeilijk te spelen en wat aldus voor uw recensent eerst onbegonnen werk leek, werd donderdag voor hem een buitengewoon aangename verrassing. Ik aarzel dan ook niet deze opvoering su bliem te noemen, met de wetenschap dat een dergelijk adjectief slechts bij hoge uitzonderlijk mag worden toegepast. WELNU, van een dergelijke uitzonde ring is bij „Kennemerland" voor de volle honderd percent sprake geweest. Bert Pij pers, die wegens familieomstandigheden van Ferd. Koolbergen de regie van hem moest overnemen, kon zich, omdat de mi- se en scène reeds in het manuscript door zijn voorganger was vastgelegd, ge heel aan de typering van de verschillende figuren wijden en de resultaten zijn daar van meer dan verrassend geweest. De handeling voltrok zich in een feilloos tem po, zodat wij ons meermalen hebben af gevraagd of hier nu werkelijk wel ama teurs op de planken stonden. Zo natuur lijk was bij voorbeeld het spel van Toos van der Steen als Clementine Jaffa, waar mee zij zich op hoog niveau tegenover haar medespeelsters plaatste. Haar ver schillende stemmingen werden hierdoor opmerkelijk zuiver weergegeven, waar voor zij trouwens in de anderen even vol waardige partners vond. Zoals in Rietje Duiker, die een der grootste verrassingen van de avond werd, doordat zij in haar dubbelrol de totaal uiteenlopende karak- Sint Nicolaas komt zaterdag 27 novem ber in de gemeente Velsen. Hij zal op het stadhuis worden ontvangen door bur gemeester mr. J. C. Bührmann en wel op het balkon van de raadzaal, zodat alle kinderen op het Plein 1945 daarvan getuigen kunnen zijn. De Sint komt naar IJmuiden met een sleepboot van Wijs muller, die om halfdrie bij de aanlegstei ger op het Sluisplein aanlegt. De hoge gast uit Spanje zal op de stei ger worden verwelkomd door de voorzit ter van de Velser jeugdcentrale, de heer J. van der Kroft. Via Oranjestraat, Bloemstraat, Koningstraat, Kennemer- Op de rijksweg 9 onder de gemeente Velsen is gisterochtend een groentehande laar uit Castricum, die in de richting Haarlem reed, met zijn bestelwagen ge slipt. Dat gebeurde toen hij ander ver keer inhaalde. Hij kwam toen op de door ijzel nog gladde linkerweghelft. De bestel auto gleed door de afscheiding met de Pareilelweg, draaide daar een halve slag om en kantelde op de linkerzijkant. De carrosserie van de bestelwagen werd ernstig beschadigd. De groentehandelaar kwam met de schrik vrij. Een kraan wa gen heeft de bestelauto weer rechtgetrok ken en weggesleept. laan, Oosterduinplein, Oosterduinweg, Klaverstraat, Raadhuisstraat en Zout manstraat komt de stoet op het Plein 1945. De aankomst bij het stadhuis is cir ca kwart over drie. Na de officiële begroeting op het bal kon van de raadzaal gaat de Sint in op tocht naar het Cultureel Centrum, via Raadhuisstraat, Zoutmanstraat, Lagers- straat, Broekhuysenstraat, De Noostraat, P. Vermeulenstraat, P. J. Troelstraweg, Heidestraat, Lorentzstraat, Vlierstra'at, Tussenbeeksweg, Platanenstraat, Mei- doornstraat, Elzenstraat, Fazantenlaan, Beukenstraat, Lindenstraat, Velserduin- weg, Rijnstraat, IJsselstraat, Waalstraat, Dolfijnstraat, Saturnusstraat, Mercurius- straat, Zwaanstraat, Planetenweg, Voer manstraat, Herculesstraat, Pleiadenplant- soen, Siriusstraat, Eridanusstraat, Mars straat, Orionweg, Cepheusstraat, Hercu lesstraat, Linnaeusstraat, Vleetstraat, Fahrenheitstraat. De stoet zal worden ontbonden achter het Cultureel Centrum. Er zullen ook rijtoeren worden ge maakt door Santpoort-Zuid, Santpoort- Noord en Driehuis. Even voor halfdrie arriveert de Sint per trein aan het station Santpoort-Zuid. Om halfdrie begint dan de rijtoer via de Bloemendaalsestraatweg, Van Dalenlaan, Rusburglaan, Duinlustparkweg, Bruno Klauwersstraat. Bloemendaalsestraatweg, Wtastelaau, Hoofdstraat, Vlugthov Ni- straat, Terrasweg, Schipbroekenweg, bur gemeester Weertsplantsoen, Narcissen' straat, Terrasweg, Vlugthovenstraat, Hoofdstraat, Broekbergenpleintje, Hage- lingerweg, Overbildtweg, Bonairestraat, Antillenstraat, J. T. Cremerlaan, Biallos terskilaan, Huis te Wisselaan, Patricius- laan, Roos- en Beeklaan, Hageveldlaan, Santpoortse Dreef, Hagelingerweg, Van de Vondellaan. P. C. Hooftlaan, Tollens laan, Jac. Catslaan, Marnixlaan, Da Cos- talaan, Driehuizerkerkweg, Valeriuslaan, De Genestetlaan, Hofdijklaan, Driehui zerkerkweg, Schaepmanlaan en Nic. Beetslaan, waar de stoet wordt ontbon den. Natuurlijk komt ook Velsen-Noord aan de beurt. Daar gaat het als volgt: om drie uur passeert Sint Nicolaas de spoor wegovergang tussen de Pontweg en het Stratingplantsoen en rijdt dan, met de muziek voorop, langs de zuidzijde van het Stratingsplantsoen naar het tegelplateau aldaar, waar hij wordt ontvangen. De rij toer gaat dan over het Stratingplantsoen, Wijkerstraatweg, Duinvlietstraat, Schulp weg, Wijkerstraatweg, Wijkeroogstraat, Ladderbeekstraat en Wijkerstraatweg. De ontbinding van de stoet vindt plaats bij het clubhuis De Pan aldaar. Alle beschikbare muziek-, tamboer- en pijperkorpsen en drumbands in Velsen zullen hun medewerking verlenen aan <U«e teohtw cUkm' de gemeente. ters van de beide zusters zo trefzeker wist aan te geven, dat het soms moeilijk was te geloven dat Eva-Marie en Eva-Jeanne door dezelfde actrice werden gespeeld Voortreffelijk waren ook de lichtelijk hys terische scènes van Willy Plug, die met een verbluffend gemak als Martha in de meest uiteenlopende stemmingen steeds de juiste houding en intonatie wist te be palen. Ineke Pijpers speelde nog een ont wapenende Paultje en Mar Hofland heeft zich met Corrie Dubbis eveneens uitste kend bij dit prima ensemble aangepast. De enige mannenrol was voor Rinus Smit, die zich als de huisschilder voornamelijk tot een actief luisteren kon bepalen. Geen ge makkelijke rol, maar goed gespeeld, zon der de handeling te stagneren. UIT HET BOVENSTAANDE moge ho pelijk blijken dat hier door amateurs een prestatie van de eerste orde werd gele verd en zolang er nog van dergelijke voor stellingen sprake is, behoeft de strijd te gen t.v.-vervlakkink nog lang niet hope loos te worden genoemd. Donderdag Te IJmuiden zijn donderdag totaal 430 kisten vis aangevoerd, waarvan 245 kisten tong en tarbot, 95 schol, 10 schar, 15 schel vis, 10 wijting, 35 kabeljauw en gul en 15 diversen. Per kilogram werd in guldens, betaald voor: gr. tong 675-664, grm. tong 694-677 kim. tong 639-608, kl. tong I 389-373, kl. tong II 2.47-2.19, tarbot I 5.80-5.00. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 83-78 kim. en kl.schol I 80-78, kl. schol II 75-43 schar 61-39, grm. schelvis 57, kim. schelvis 46, ld. schelvis I 41, wijting 28-20, gr. gul 60-49, mid. gul 80-78, kl. gul 75-62. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 72-51 Te IJmuiden werden donderdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt KW 191-11.100, IJM 4-2.900. Aanvoer van vrijdag Vrijdagmorgen zijn te IJmuiden door 22 vaartuigen aangevoerd: 5315 kisten vis, 12.000 kilogram tong en 60 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 960 kisten schelvis, 540 radio, 120 wijting, 70 gul en kabeljauw, 130 torregullen, 800 koolvis, 25 haai, 400 kisten kleine haring, 1420 kisten spanharing, 55 makreel, 170 sprot, 180 schol, 15 tarbot, 95 diversen. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5-4.50, tarbot 5.90-5.60, grote tong 6.85-6.71, groot- middel tong 7.29-7.01, kleinmiddel tong 6.81-6.49, tong een 4.11-3.91, tong twee 2.44 2.31. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 154 136, middel kabeljauw 134, grote koolvis 100-80, grote leng 90-88. Per tien stuks: grote kabeljauw 96, mid del kabeljauw 68-62. Per hoop: vleet 106-27. Per 50 kilogram: grote en grootmid del schelvis 46-28, kleinmiddel schelvis 54 43, schelvis een 54-41, braadschelvis 46-15 radio 13.50-10.80, gr. gul 53-24, middel gul 47-37, kleine gul 31-27, grote en grootmid del schol 96-88, zetschol en schol een 94 82, schol twee 77-68, schol drie 67-57 schar 77-58, bot 42, poontjes 18-13, haai 28-18, gestripte wijting 33-15, dichte wijting 26-10.70, haring 44-26, makreel 65-44, tar bot 170-108, ham 168, lom 36, kleine leng 36, koolvis een 25-16, koolvis twee 16-10, baars 55, lever 55-50. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 800 kisten spanharing Voor het eerst in Velsens nieuw stad huis hebben gisteravond leden van het Po litiek Jongeren Contact gediscussieerd over Vietnam. De discussies werden voorafgegaan door een huishoudelijke vergadering, waarin mededeling werd gedaan van enkele mu taties in het bestuur. Mevrouw E. van der Molen-Vooren heeft om particuliere re denen bedankt als secretaresse; het se cretariaat wordt waargenomen door de heer G. J. Hoogeveen, die tot dusver al gemeen adjunct was en die als zodanig wordt vervangen door de heer P. Zonne veld. Aan de discussies over Vietnam werd deelgenomen door de fracties van de C.H.J.O., J.O.K.V.P., A.N.J.V. en P.S.P Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer ken olie- en kolenhaarden. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN De benoeming valt te verwachten van de heer A. H. Wedemeijer tot directeur van de nieuwe gemeentelijke dienst voor lichamelijke opvoeding, sport- en jeugd zaken en recreatie van de gemeente Vel sen.. De heer Wedemeijer is sinds novem ber 1952 consulent voor de lichamelijke opvoeding in deze gemeente. Het desbetreffende voorstel om te be sluiten tot de benoeming is uitgegaan naar de leden van de gemeenteraad. De benoeming zal op 1 januari ingaan. De heer Wedemeijer werd op 23 oktober 1925 te Dordrecht geboren. In 1944 slaagde hij voor het einddiploma 5-jarige hbs-B. Van juli 1945 tot maart 1950 was hij in militaire dienst (laatselijk als re serve eerste luitenant) in Nederland, En geland en Indonesië. De heer Wedemeijer is in het bezit van de akte m.o.-P (licha melijke oefening middelbaar onderwijs) en van het diploma zwemonderwijs van de KNZB.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9