M Sneeuwstorm teisterde het noorden Mr. Blaisse wil Britten bij de EEG hebben Hond lag met gebonden poten in het ijs AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig V Waarom niet een gasaansteker met een wereldnaam? GROTE DEKEN REKLAME van duivenboden n.v. Hoogovens denkt niet aan sabotage bij ongeval Winkel geweigerd aan niet praktiserend katholiek Conceptprogram P.v.d.A. voor verkiezingen 1966 Indonesische tabak in Amsterdam aangekomen Nu broodje wesp in Groningen Kind door het ijs gezakt en verdronken Tienduizend kuikens bij brand omgekomen NS-wegwerkers bij ontploffing gewond Koksmaat gewond Muur stortte in, jongen dood In de kuststreek nauwelijks vorst MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 2 MA Teach in" over Europa Nog zestien gewonden in het ziekenhuis (Vervolg van pagina 1) W oningb ouwvereniging houdt zich aan statuten SILVERMATCH S.V.B. koos een nieuwe voorzitter Tal van wensen in moties geformuleerd Kort nieuws Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Door zéér gunstige combinatie-inkoop ZUIVER SCHEERWOL 150x220 39.50 180x220 49.50 HATEMA ORLON ALLÉÉN 220x240 59.50 Zeer zware zuiver wollen HATEMA DEKEN 150x220 49.50 180x220 59.50 U KIJKT, U VERGELIJKT U koopt bij uw INTERIEUR VERZORGER GED. OUDE GRACHT 108 -110 KRUISSTRAAT 22 TEL. 17165- 17206 WEERRAPPORTEN as sa - ::w p "■'\Tm i te"*1 (Vervolg van pagina 1) Wegen die in spiegelgladde ijs banen waren veranderd hebben zon dag het verkeer vrijwel lamgelegd. De spoorwegen hadden te kampen met beijzelde stroomdraden, zodat diesellocomotieven gestrande treinen te hulp moesten komen. Op de vlieg velden waren de start- en landings banen onbruikbaar. t Vooral het noorden van het land heeft van de vroege winter te lijden gehad. Een zware sneeuwstorm met windkracht acht tot negen heeft een deel van Noord-Groningen en Noord- Friesland vrijwel geheel geïsoleerd. Verscheidene boerderijen waren niet te bereiken. De bewoners hebben zich in de loop van zondag moeten uitgraven. Alle binnenwegen waren onbegaanbaar. De sneeuwjacht had duinen gevormd van meer dan ander halve meter hoogte. Uiteraard ondervond het overigens schaarse verkeer hiervan de grootste hin der. Lijnbussen bleven steken en ver scheidene dorpen waren van de buiten wereld afgesloten. Artsen konden door de sneeuwstorm hun ernstige patiënten niet bereiken. Een autobuschauffeur beleefde in de omgeving van Pieterburen midden in de nacht van zaterdag op zondag een hache lijk avontuur. De chauffeur zou met zijn bus van de laatste halte van Pieterburen naar de garage in Hornhuizen rijden. Bij Wierhuizen raakte de bus aan het glijden, schoot van de weg en bleef boven een sloot hangen. In een oogwenk had zich een sneeuwduin rond de bus gevormd. Twee trekkers en vele behulpzame han den brachten de bus zondag weer op de weg. Hier en daar in het noorden waren de sneeuwduinen twee meter hoog. Zelfs sneeuwploegen liepen erin vast. CAMBRIDGE —Mr. P. A. Blaisse, tweede-kamerlid voor de KVP en lid van het Europese parlement, heeft zondag op een „teach in on Europe" aan de univer siteit van Cambridge verklaard, dat de huidige Franse politiek gericht is op po litieke en militaire discriminatie van West-Duitsland en dat daardoor de inte gratie van de zes EEG-landen, met Duits land als gelijkberechtigde partner, wordt doorkruist. Voorts sprak hij als zijn over tuiging uit, dat de vijf EEG-partners van Frankrijk geen concessies op essen tiële punten aap Frankrijk kunnen doen ter oplossing van de crisis en dat uitbrei ding van de EEG met Groot-Brittannië aan de orde moet komen, mogelijk in 1966 reeds, als Frankrijk in zijn huidige hou ding over de integratie volhardt. De vijf moeten hun eenheid bewaren en een gemeenschappelijke politiek vol gen, gebaseerd op de Europese verdra gen, zo betoogde mr. Blaisse. Zij moeten altijd bereid zijn tot onderhandelen met Frankrijk, maar ze mogen nooit buiten de structuur van de Europese verdragen gaan. Onder bepaalde omstandigheden zijn concessies mogelijk, doch die zullen nooit een afwijken mogen inhouden van de grondbeginselen van de gemeenschap: de onafhankelijkheid van de Europese Commissie en het beginsel van meerder heidsbesluiten in de EEG-minisrterraad. Een analyse van de gegevens leert, al dus mr. Blaisse, dat een gemeenschap van de vijf op den duur niet levensvatbaar is, economisch noch politiek. Het evenwicht zou volledig verbroken worden als gevolg van Westduitse dominatie. Aangezien een Verenigd Europa op den duur niet tot de zes beperkt kan blijven, sprak het voor hem vanzelf dat bij een voortduren van de huidige Franse politiek ten aanzien van de gemeenschap het ogen blik voor uitbreiding van het aantal zou komen. Hij vroeg zich af, of in dat geval een Brits initiatief om contact met Brus sel te leggen niet zeer waardevol zou kun nen zijn. Hij hoopte oprecht, dat dat in 1966 reeds het geval zou kunnen zijn, als Fiankrijk volharden zou in zijn boycot. Aan het begin van zijn betoog stelde mr. Blaisse, uat de EEG-crisis uitsluitend te wijten is aan de Franse regering, die een geheel afwijkende visie heeft op de bui tenlandse politiek en de plaats van Euro pa in de wereld. In Delft gleed een auto van de spiegelgladde walkant het water in. Omwonenden snelden toe met keukentrapjes en met behulp daar van wisten de twee inzittenden op de wal te komen. Het onderzoek van de arbeidsinspectie naar de oorzaak van het ongeval in de oxy-staalfabriek van Hoogovens in IJmui- den, waar donderdag omstreeks het mid daguur 33 mensen werden gewond door uit een converter spattend vloeibaar ruw ijzer, is nog niet afgesloten. Van die zijde kon in dit stadium nog niet worden medegedeeld welke de oorzaak is geweest van dit ongeval. De 33 gewonden behoorden tot een groep van ongeveer 90 personen, deelne mers aan het te Amsterdam gehouden congres van de jubilerende Nederlands- Duitse Kamer van Koophandel. Achttien personen moesten in ziekenhuizen worden opgenomen. Van hen waren er drie ernstig gewond. Op deze drie personen zijn huidtransplan taties verricht. Twee van de andere ge wonden zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. Er worden nog zestien perso nen verpleegd. Ze zijn allen buiten levens gevaar. Van de zijde van Hoogovens is het ver moeden uitgesproken dat sneeuw en ij zei tussen het in de converter gestorte schroot een onverwachte reactie heeft te weeggebracht toen daarop vloeibaar ruw ijzer werd gegoten. Deze reactie leidde tot het wegspatten van een hoeveelheid ruw ijzer tot op het bezoekersbordes. De Eindhovense r.k. woningbouwvereni ging „Goed Wonen" heeft besloten een aanvraag voor het huren van een winkel annex woonruimte door een niet-praktise- rende katholiek af te wijzen. Deze beslis sing is genomen op grond van de statuten van de vereniging, die voorschrijven dat alleen een katholiek een van haar huizen mag betrekken. De moeilijkheden zijn begonnen toen een 61-jarige weduwe, die in een pand van de vereniging 'n manufacturenwinkel had, door ziekte werd gedwongen haar winkel te sluiten. Zij plaatste enkele advertenties waarop twee echtparen re ageerden. Eén echtpaar viel reeds di rect af omdat het niet katholiek was. Het tweede echtpaar voldeed wel aan de eisen van de woningbouwvereni ging, tenminste, dat dacht men aanvan kelijk. Toen de huurovereenkomst reeds was opgesteld en de zaken voor de ver koop van de winkelinventaris waren ge regeld, bleken de a.s. huurders niet prak tiserend katholiek te zijn. De aanvraag werd toen alsnog afgewezen. De woning bouwvereniging zegt zich aan de statuten te moeten houden. Er is nu contact ge zocht met de vicaris-generaal van het Bossche bisdom, mgr. Rooyakkers, die met de geestelijke adviseur van de wo ningstichting zal overleggen. De Partij van de Arbeid streeft naar een gemeentelijk en provinciaal beleid dat de landelijke industrialisatiepolitiek krachtig ondersteunt en stimuleert en dat gebaseerd is op samenwerking en niet op onderlinge rivaliteit. Dat staat te lezen in het conceptprogram voor de raads- en statenverkiezingen 1966 van de P.v.d.A. In het program wordt ook gepleit voor openbaar vervoer dat kan concurreren te gen het gebruik van de eigen auto, een coördinatie van gemeentelijke en regiona le vervoersdiensten "en een actief woning- beleid. /Dit moet onder andere gericht zijn op de ononderbroken bouw van grote aantal len woningen van goede kwaliteit en met een redelijk huurpeil en rekening houden met de behoefte van bijzondere groepen zoals bejaarden, studenten, gehandicapten en alleenstaanden. Ook wordt gepleit voor een versnelde aanleg van sportvelden, sportzalen en zwembaden, dwingende maatregelen te gen water- en luchtvervuiling, tegen over bodig lawaai en de toenemende vervuiling van dorpen en steden. Afdoende maatre gelen ter vergroting van de verkeersvei ligheid staan ook op het lijstje. De verlangens zullen moeten worden verwezenlijkt op basis van een financieel beleid van het rijk ten opzichte van pro vincies en gemeenten, dat deze in staat stelt hun omvangrijke taken naar behoren te vervullen. Advertentie FIRST CLASS Compound v.a.f 19.75 Voor het eerst sinds lange tijd is gis teren een schip met Indonesische tabak in de Amsterdamse haven aangekomen. Het is het Zweedse vrachtschip Bataan, dat 1077 pakken van 100 kilo aan boord heeft. Vanmorgen is men begonnen met het lossen. De tabak wordt voorlopig op geslagen bij Pakhuismeesteren N.V. De tabak is naar ons land gekomen in het kader van de regeling die de Indo nesische regering met een aantal Neder landse maatschappijen getroffen heeft, om hun diensten met produkten te beta len. Zij zal binnenkort in Amsterdam ver kocht worden door Carya LTD, een in Den Haag gevestigde dochteronderne ming van de Indonesische maatschappij die met behulp van Verolme in Tandjong Priok een scheepswerf bouwt. De heer Jan Popcen uit Utrecht is ge kozen tot voorzitter van de Studenten Vak beweging, die de afgelopen dagen in Utrecht heeft gecongresseerd. Hij is de opvolger van de heer C. Hollemans uit Leiden. De nieuwe voorzitter was voorzit ter van de Utrechtse afdeling van de S.V.B. Het congres eindigde zondag met het aannemen van een reeks moties. Onder meer wordt gepleit voor het op korte termijn openstellen van de moge lijkheid tot opneming van studenten in de vrijwillige ziektekostenverzekering van de ziekenfondsen. Aan de meeste universiteiten en hoge scholen bestaat een universitaire gezond heidszorg, die een preventieve gezond heidszorg op zich heeft genomen. Deze laat volgens de S.V.B. evenwel veel te wensen. In een andere motie zegt de S.V.B. dat een hoofdzakelijk op intuitie en tra ditie gebaseerd beleid ontoereikend blijkt om het hoofd te bieden aan de knelpun ten in financiering en organisatie van het wetenschappelijk onderwijs. Aangedron gen wordt op aanvaarding van 'n meer be drijfseconomisch gerichte beschouwings wijze van het wetenschappelijk onderwijs en een mede daarop gebaseerd beleid. Over de leraarsopleiding constateert de S.V.B. in een motie, dat de opleiding tot leraar voor het mideelbaar en voorberei ding hoger onderwijs onvoldoende is. De S.V.B. is van mening dat het onderwijs niet langer aan op onderwijsgebied te weinig onderlegde mensen mag worden overgelaten en dat binnen de huidige si tuatie verbeteringen kunnen worden aan gebracht door het hospiteren ook voor al le m.o.-studenten verplicht te stellen. Het congres heeft zich voorts uitgespro ken voor maatregelen die de vrede in Vietnam zo spoedig mogelijk kunnen be werkstelligen, met name stopzetting van de bombardementen op Noord-Vietnam, terugtrekking van alle buitenlandse troe pen uit Vietnam, erkenning van het be vrijdingsfront als onderhandelingspartner en erkenning van het zelfbeschikkings recht van het Vietnamese volk. De stem verhouding bij deze motie was 37 voor, 7 tegen en 8 onthoudingen. Tenslotte heeft de S.V.B. in moties nog aandacht gevraagd voor de studentenhuis vesting en de positie van de gehuwde stu dent. Wat het laatste betreft wordt ge pleit voor woningen voor gehuwde stu denten, kindercrèches en avondcolleges. Plotseling overleden. De burgemeester van het Noordlimburgse plaatsje Otter- sum, de heer J. W. J. Janssen, is plot seling overleden. Burgemeester Janssen zou 1 december met pensioen gaan. Hij is van de bevrijding af burgemeester van die gemeente geweest. In Nieuw-Amsterdam (Dr.) hebben voorbijgangers het leven gered van een grote herdershond, die met de poten aan elkaar gebonden half onder het ijs in een sloot lag. Dierenvrienden hebben het dier meegenomen. Het zal waarschijnlijk in le ven blijven. De politie heeft terstond een onderzoek ingesteld naar de bedrijver van deze schandelijke daad. Hij bleek een inwoner van Nieuw-Amsterdam te zijn, die zich op deze manier van de hond had willen ont doen. Tegen hem is proces verbaal opge maakt. Aan de lijst van ongerechtigheden die de laatste tijd in brood worden gevon den, is thans ook een beschimmelde wesp toegevoegd. Het insect werd door een gezin in Groningen aangetroffen een kadetje. Vorige week vond een ander Gronings gezin een roestige houtschroef in het brood. In Oudendijk (N.-H.) is de 5-jarige Conny Koper in de nabijheid van haar ouderlijke woning door het ijs gezakt en verdronken. Het meisje zou televisie gaan kijken bij een vriendinnetje. Toen het enige uren later nog niet terug was, ging de vader op onderzoek uit. Hij vond het kind onder het ijs. Bij een felle brand in het pluimveebe drijf van de heer F. van der Meulen in Boombergum in Friesland zijn zondag tien duizend kuikens van een week oud om het leven gekomen. De oorzaak van de brand is onbekend. Door de harde wind greep het vuur zo snel om zich heen, dat de brandweer uit Drachten, die zeer snel ter plaatse was, weinig anders kon doen dan nablussen. Twee wegwerkers van de Nederlandse Spoorwegen zijn zaterdagavond omstreeks zeven uur gewond geraakt bij een ont ploffing in een werkhuis je op het spoor wegemplacement Watergraafsmeer in Am sterdam. Een van de wegwerkers was in een af gesloten ruimte bezig met twee flessen met propaangas. Hij had moeilijkheden met de afsluiters. Een collega, die in een ruimte ernaast was, waar een kachel brandde, kwam hem te hulp. Op het mo ment dat hij de tussendeur opendeed flitste een steekvlam door het huisje en volgde er een ontploffing. De wegwerkers, de heren Ravenhorst en Van der Kooy, liepen brandwonden op aan gezicht en handen en moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. Het huisje van de Dienst Weg en Werken van de Nederlandse Spoorwegen liep schade op. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door de gemengde arbeiderszang vereniging „De stem des volks" o.l.v. Dick Dekker, M.m.v. „Kunst en Strijd" uit Am sterdam en het N. Ph. O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Beslissende uren", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Kortsluiting op de 27 etage", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Marnie", 18 jaar. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Victorie in de Pacific", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Handela ren in meisjes", 18 jaar. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' Een Amerikaan militair transport schip heeft vanmorgen 1.600 mijl ten oos ten van New York de gewonde koksmaat van het Nederlandse vrachtschip Ittersum overgenomen, zo meldt de kustwacht. Matthijs Stuivenberg, die volgens een radioboodschap een hersenschudding heeft zal maandag met de General Wiliam O. Darby in Brooklyn aankomen. In Heerlen is de 15-jarige Theo van de. Laar onder een instortende muur van een stenen schuurtje bedolven. De jongen speelde er met een vriend. Zij probeer den het schuurtje te slopen. Toen men de jongen onder het puin vandaan had ge haald bleek hij reeds te zijn overleden. meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), dins dag 20.15 uur: „Het grote avontuur in Nepal" door Jan Boon (lezing met kleu rendia's). MAANDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „Theater" met „Dri« hoge hoeden" voor kunstkring „Voor Allen". City, geen voorstelling. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 u.: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrou wenbond; R. Hovinga spreekt over „Het geestelijk gehandicapte kind". Cultureel Centrum, 14 u.: Ned. Ver. van Huisvrouwen: mevrouw I. G. KerpSchle- singer spreekt over schaarkunst. DINSDAG 23 NOVEMBER City, 20 uur: „Striptease van Parijs". Patronaatsgebouw, 20 uur: Ontspan ningsavond voor bejaarden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting, elke dinsdag en donderdag. Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Telefoon 02500-7715. MAANDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jong en Immoreel". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Opera tion Crossbow". W.B. Theater, 20 u.: „Jean Caven Clau dius Dupuis". Statenhuis, Velserweg, 14 u.: Erven Lu cas Bols geeft voorlichting aan de Neder landse Vereniging voor Huisvrouwen. Huize „Scheijbeeck", 20 u.: Toneelcur sus voor jongeren. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19.30 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u: „Jong en Immoreel". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Opera tion Crossbow". Luxor Theater, 14 uur: feestmiddag voor bejaarden. Huize „Scheybeeck", 19.30 uur: Cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar. D.E.M. kantine, Hoflanderweg, 20 uur: jeugdsportleiderscursus door Dekenale Jeugdraad. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 uur: cursus „hygiëne en uiterlijke verzor ging" door de St. Huish. en gezinsvoor lichting. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg, 16.30 u.: jeugdcursus boetseren en beeldhou wen; 20 u.: cursus beeldhouwen en boet seren door Kennemer Staten. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: ex positie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 uur en van 14-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-13 uur. Gebouw Wijkerbaan, 20 uur: jaarver- galering P.v.d.A. Akerendamlaan 16, 10-11 uur: Spreek uur huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur Eigen woningbezit ambtenaren. In Utrecht kunnen ambtenaren, onder wie ook die van politie en brandweer, als mede onderwijzers en leraren voortaan bij de gemeente een hypothecaire lening sluiten om zodoende in het bezit te ko men van een eigen woning. Hennep in beslag genomen. Drie Span jaarden zijn door de Rotterdamse re cherche gearresteerd wegens het in be zit hebben van ongeveer 3,5 kilogram hennep en enige doosjes pillen en poe ders van een verdovend middel. De verdovende middelen werden aange troffen in een Rotterdams hotel, waar het drietal logeerde. Advertentie lA/wwwwwwuwywwwwwwwwnnA/wwwwwwwxn/wwv WWWWIWAA/WWVWWWWWWWUWWWAmvWVW Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde trok een diepe depressie over Midden-Frankrijk en Duitsland naar West- Rusland. Aan de achterzijde van de de pressie stroomde de koude lucht verder naar het zuiden bij sterk stijgende lucht druk. Maandagmorgen was deze tot Mid den-Frankrijk en de noordkant van de Al pen gevorderd. In ons land daalde in de nacht van zon dag op maandag bij zwakke wind de tem peratuur boven de aanwezige sneeuw plaatselijk zeer sterk. Het vliegveld Eelde meldde een minimumtemperatuur van 13 graden onder nul. Zeer koud is het mo menteel in Scandinavië waar temperatu ren voorkomen van 25 tot 30 graden on der nul Voor het weer in ons land is een klei ne, boven het nog warme Noordzeewater achtergebleven depressie van belang. De ze trekt langzaam langs de Engelse oost kust naar het zuidoosten en zal in de loop van de nacht onze kust naderen, waardoor vooral in de kustprovincies de kans op sneeuw- of hagelbuien toeneemt bij naar west tot zuid draaiende winden. In het binnenland kunnen de temperatu ren vooral in de voornacht opnieuw tot zeer lage waarden dalen, maar aan de kust zullen de temperaturen minder laag worden. Waar de lucht over het warme zeewater wordt aangevoerd zal het nau welijks vriezen. Maximum en minimum- M 1 0 temperaturen binnen- en buitenland •ts o 5 *2 S temp. Den Helder onbewolkt nno 2 0 Ypenburg onbewolkt windst. 1 -3 Vlissingen licht bew. windst. 2 -0 Eelde mist windst. 1 -12 De Bilt onbewolkt windst. 1 -5 Twente licht bew. windst. 0 -5 Eindhoven onbewolkt n 0 -5 Z.-Limburg sneeuw nno -1 -2 Helsinki licht bew. n -6 -16 Stockholm licht bew. n -6 -11 Oslo onbewolkt nw -6 -11 Kopenhagen licht bew. n -2 -6 Aberdeen hagelbui nnw 1 -3 Londen onbewolkt wnw 6 -2 Amsterdam onbewolkt nw 1 -4 Brussel zw. bew. nno 0 -2 Luxemburg sneeuw nno 2 -2 Parijs geh. bew. n 6 0 Bordeaux onbewolkt nnw 12 -3 Grenoble onbewolkt windst. 11 Nice onbewolkt wzw 19 10 Berlijn zw. bew. nnw -3 -3 Frankfort zw. bew. nno 8 -1 München sneeuw nw 11 -1 Zürich regen zzo 9 4 Genève regenbui zzw 9 5 Locarno geh. bew. zzw 11 1 Wenen zw. bew. n 8 3 Innsbruck regen windst. 9 3 Belgrado zw. bew. windst. 19 9 Rome half bew. wzw 19 15 Barcelona onbewolkt w 9 Madrid licht bew. zzo 11 2 Mallorca licht bew. windst. 19 10 Dinsdag 23 november Zon op 08.13 uur; onder 16.39 uur. Maan op 08.29 uur; onder 16.48 uur. Maanstanden Nieuwe maan 23 november 05.10 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 november Hoog water 2.52 uur en 15.08 uur. Laag water 10.59 uur en 23.14 uur. Dinsdag 23 november Hoog water 3.32 uur en 15.48 uur. Laag water 11.35 uur en 23.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2