Tal van ongelukken door gladde wegen in Velsen SHV^ 'n leuke foto van Uw kind met Sinterklaas! Duiven uit de IJmond Studiecentrum voor sexualiteit bij de Vrije Universiteit? In de vishal en op zee Vissersvaartuig haalde mijn op Vandaag een nieuw sein voor eneraie Voortaan komt Pam u zó tegemoet: 70 jaar veilige energie in Nederland Kennemer Confectie Industrie VROOM DREESMANN MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 Bm i P%| i Onteigening van grond en opstallen te Santpoort-Noord Machinestiksters Op vrijdag 19, dinsdag 23, vrijdag 26, dinsdag 30 november en vrijdag 3 december telkens tussen 3 en 5 uur zaf, als St Nicolaas zitting houdt in onze lunchroom, ook een team van Polaroid Camera's aanwezig zijn om gratis een leuke foto van Uw kind samen met St Nicolaas te maken. En U kunt er op wachten want in 10 seconden is de foto kant en klaar. Doen, loop gezellig even binnen op een van bovengenoemde data. De krant kunt U niet missen! mm m Als gevolg van de plotseling spiegel gladde wegen zijn zaterdag in Velsen tal van min of meer ernstige ongevallen ge beurd. In het algemeen bleef het bij ma teriële schade aan de betrokken voertui gen, maar hier en daar zijn ook bestuur ders gewond. Op de zuidelijke kanaaldijk in IJmui- den raakte een 35-jarige procuratiehou der uit Driehuis de macht over het stuur van zijn auto kwijt. De wagen raakte een lichtmast, vernielde een reeks bermplan ken en verwoestte vele meters van de afrastering van de spoorbaan. De bestuur der kreeg een bloedneus. Omstreeks elf uur reed een vrachtauto op het Sluisplein een lichtmast omver. De wagen bleef gedeeltelijk boven de glooiing van de wallekant hangen. Omstreeks een uur wilde een vracht auto met aanhangwagen bij een benzine pompstation aan de Rijksweg bij Sant poort stoppen. Tijdens het afremmen raakte de aanhangwagen in een slip en reed een benzinepomp omver. Op de T-splitsing Zeeweg-Lange Nieuw- straat kwamen een NZH-bus en een per sonenauto omstreeks kwart over twee met elkaar in botsing. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Een vrachtauto raakte zaterdagmid dag bij het Koningsplein in IJmuiden in een slip. De aanhangwagen, geladen met tien ton papier, kantelde en beschadigde een gevel en een winkeldeur. De 26-jari- Fauna Felisena heeft op de nationale duivententoonstelling te Aalsmeer de vol gende successen geboekt. In de afdeling kleurkanaries behaalde de heer C. Koele- wijn een eerste prijs met zijn citroengele vogel. Bij de tropische vogels won de heer M. H. Bouwens een eerste prijs met zijn crème zebravink, een tweede prijs met zijn stamzilverbekje en een eerste prijs, een beker en wisselbeker met zijn witkop non. ge chauffeur uit IJmuiden kwam uit Mi laan en zou juist bij zijn woning de lan ge reis beëindigen. Aan De Genestetlaan in Santpoort slip te een personenauto, miste op een haar de Julianaboom en belandde vervolgens in een voortuin, na twee tuinmuurtjes te hebben vernield. Na overleg tussen een delegatie uit het hoofdbestuur van de Protestantse Stich ting ter Bevordering van Verantwoorde Gezinsvorming en een aantal hoogleraren van de Vrije Universiteit in Amsterdam is bij de regering en de curatoren van deze universiteit een ontwerp ingediend voor een te stichten en aan de Vrije Uni versiteit gelieerd studiecentrum voor sexualiteit, gezin en maatschappij. Dit heeft de voorzitter van de P.S.V.G. de arts P. J. F. Dupuis, medegedeeld. Hij zei dat het initiatief mede is genomen onder invloed van de andere wind die er onder de nieuwe regering blijkt te waai en en de uitlatingen, die staatssecretaris Bartels vorige week zaterdag op een stu diecongres van de N.V.S.H. heeft gedaan. De heer Dupuis deelde voorts mede, dat de N.V.S.H., de P.S.V.G. en de katholie ke organisatie op dit gebied zich in een kleine commissie beraden over de moge lijkheden van sexuele voorlichting via de schooltelevisie. De voorzitster van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming, me vrouw dr. M. Zeldenrust-Noordanus, gerea geerd op de uitlating van staatssecretaris Bartels, dat de contacten met de N.V.S.H. zoveel positiever zijn geworden sinds de N.V.S.H. haar anti-houding heeft laten va ren. Mevrouw Zeldenrust was van mening dat nietde N.V.S.H. veranderde, maar dat door de maatschappij de denkbeelden die door de N.V.S.H. naar voren werden gebracht, thans algemeen worden aan vaard. Aanvoer van maandag Maandagmorgen zijn in IJmuiden door 85 vaartuigen aangevoerd 8000 kisten vis, 56.500 kilogram tong en 270 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1800 kisten schelvis, 420 radio, 480 wijting, 240 gul en kabeljauw, 220 torregullen, 1380 koolvis, 620 haring, 190 kleine kisten ha ring, 60 makreel, 560 kleine kisten ma kreel, 160 haai, 960 schol, 90 tarbot, 640 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5, tarbot 5.60-5.20, grote tong 6.93-6.88, groot middel tong 6.97-6.89, kleinmiddel tong 6.63-6.04, tóng een 3.57-3.38, tong twee 2.53-2.28. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 136- 112. middel kabeljauw 130-114, grote wit te koolvis 140. grote koolvis 108-96, mid del koolvis 98-96, grote leng 100. Per tien stuks grote kabeljauw 120-88 middel kabeljauw 166-60. Per stuk: haai 280. Per hoop: vleet 100. Per 50 kilogram: grote schelvis 48, mid del schelvis 56-43, kleinmiddel schelvis 56-43, schelvis een 52-36, schelvis twee 50-15, schelvis drie 13-10.80, gul een 56-49, gul twee 47-40, gul drie 28-16, witte kool vis een 44, koolvis een 27-22, koolvis twee 16-15, poon 28, haai 26-23, gestripte wij ting 28-16, dichte wijting 11, grote en mid del schol 84-72, kleinmiddel en schol een 77-67, schol twee 72-64, schol drie 60-47, haring 40-20.80, makreel 37-22, tarbot 180- 110. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 1300 kisten schel vis, 600 radio, 300 wijting, 200 gul en kabeljauw, 60 haai, 450 kleine kisten ha ring, 600 kleine kisten makreel, 40 schol en 7000 kilogram tong. Op zee Toen zaterdagavond de balans werd op gemaakt bleek dat het resultaat voor de trawlers die de gehele week in Het Ka naal hadden gevist geen succes is ge weest. Vele schepen waren drie weken van huis geweest: na een week in de Ierse Zee te hebben gezwoegd werd een week Kanaalvisserij uitgeoefend, alvorens de moeilijke thuisreis kon worden aan vaard. Er was geen enkel schip met meer dan 300 kantjes haring aan boord, zodat er naast de gezouten haring geen verse haring werd aangevoerd door deze vaar tuigen. Andere schepen hebben het zaterdag morgen op de Colbertbank geprobeerd. Er werd ten hoogste uit een trek gehaald Een deel van de vissersvloot heeft de net ten toen maar voor Dieppe overboord ge zet. Maar dat leverde ook al niets van belang op. Sommige trawlers zijn daarna de thuisreis begonnen, andere gingen de noord in, waar meer visserij was gemeld en de rest liep Boulogne of Dieppe bin nen. De Amsterdam IJM 28 viste op de Rosen- garten. Al bij de eerste trek werd het net vernield. Bij de volgende trek ging het eveneens mis en het juist aangeslagen net belandde op dezelfde plaats. De Amster dam is toen veertig mijl verstoomd om iet opnieuw.fs proberen. Er,werden tw.ee rekken gedaan van elk vier uur, die niets hebben opgeleverd. In de buurt visten vier Westduitse traw lers op een diepte van 260 meter. Dat le verde per trek zestig manden op. De schip per van de Amsterdam waagde echter zijn netten niet op zo'n grote diepte. De Amsterdam is tegen de middag 100 mijl oost verstoomd om het zondag nog een keer te proberen. Als het daar weer mis zou zijn, zou de trawler maar naar IJmuiden komen, met drie netten, die op zee niet te repareren zijn, op de achter galg. De KW180 is zaterdagmorgen de IJmui- dense vissershaven binnengelopen met aan boord een Britse elektrische mijn. Het schip had het projectiel tijdens het vissen op de Noordzee opgehaald. De mijn- opruimingsdienst van de Koninklijke ma rine in Den Helder heeft de mijn onscha delijk gemaakt. In afwachting van 'het ver dere transport naar Den Helder is het oor logstuig naar het hoofdbureau van politie in IJmuiden gebracht. GEMEENTE VELSEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 24 november 1965 af, gedurende «enentwintig dagen, ter gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage ligt, het besluit van de Gemeente raad van 10 november 1965, no. 8, tot onteigening in het be lang van de volkshuisvesting en ten name van de gemeente Velsen van de gronden en opstallen, gelegen aan de Hage- lingerweg te Santpoort-noord, kadastraal bekend gemeen- grootte van 5189 centiare, zulks ten behoeve van verbreding c.q. aanleg van wegen, trottoirs en openbaar groen, van bij zondere bebouwing met erf, van etagebouw met op de be gane grond wikels en van kleine bedrijfjes voor nijverheid, handel en ambacht, ter uitvoering uitbreidingsplan-in-onder- delen Santpoortpoort-noord. IJmuiden, 22 november 1965. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. C. BÜHRMANN BAANSTRAAT 32 - 34 - BEVERWIJK - vraagt HOOG LOON - Aanmelden dagelijks. co HAARLEM

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6