Tweede Kamer had voor Vondeling verlanglijstje AEG Hoi, da's een goed idee, moet u vaker doen en Amsterdammers veroordeeld wegens uithangen spandoek „Republiek" AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND oo pron Kamerlid Jongeling: „Er wordt slechts 0,4 cent op een gutden bezuinigd" Stel crematie wettelijk gelijk met begraven Inbreker gooide eenj kistje met geld weg| Predikant verdwenen in Apeldoorn Vleuten-De Meern paar uur zander aardgas Doden in het verkeer Premies en medailles voor goede chauffeurs Nieuwe storing D AM PQ Gevangene ontsnapt en weer gepakt Twintig jaar geëist in gifmoordzaak i! Spit, Spierpijn DONDERDAG 25 NOVEMBER 1965 A .R.-motie Tweede Kamermotie: Examens Dampende chocolademelk met slagroom: origineel en vurrukkulluk AUTOMATIC TOASTER f59.75 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk zw z z z zw z z z z w z (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Vondeling be antwoordde vanmorgen de opmerkingen, die gisteren in de Tweede Kamer waren gemaakt over zijn dekkingsplan. De woordvoerder van de K.V.P., dr. Lucas, had zestig minuten lang boze woorden afgevuurd op minister Vondeling en staatssecretaris Hoefnagels, maar toen hij daarmee klaar was bleek zijn betoog een in politiek opzicht ongevaar lijke aanval. Het enige dat hij het kabi net vroeg was, roeiboten, kleine zeilboten en kano's buiten de verhoging van de om zetbelasting te houden. De A.R.-woordvoerder, de heer Kieft, had voorgesteld de extra-verhoging van de benzinebelasting te laten vallen. Hij wilde ook de extra-verhoging van de ven nootschapsbelasting met één punt onge daan maken. In plaats daarvan wilde hij de invoering van de omzetbelasting op textiel en schoenen vervroegen tot 1 ja nuari 1966. Het percentage zou volgens zijn voorstel aanvankelijk op een derde van het indertijd door de regering voorge stelde percentage (drie percent voor tex tiel, vijf percent voor schoenen) moeten worden gesteld. Hij kwam ook met een motie waarin hij de regering vroeg een deel van de ver hoogde tabaksaccijns te gebruiken voor steun aan de sigarenwinkeliers. Voorts wilde hij werk- en bedrijfskleding buiten de textielbelasting houden. De verandering die de P.v.d.A. in de plannen wilde aanbrengen heeft betrek king op de verrekening van de Dividend belasting met de Inkomstenbelasting. Drs. Peschar wilde het verrekeningspercenta ge op tien percent houden en niet tot zes tien verhogen zoals door minister Vonde ling was voorgesteld. Er zal over beslist worden bij de binnenkort te behandelen wijziging van de Dividendbelasting. Van de oppositie weerde de C.H.U. zich het sterkst. Mr. Scholten vond het finan ciële beleid een geïmproviseerde indruk maken zonder overtuigingskracht. Hij achtte het verkeerd, nu al te beslissen Dr. Lucas van de K.V.P. vuurde gisteren in de Kamer veel boze woorden af op het kabinet, maar bleek tenslotte geen behoefte te hebben aan een kabinetscrisis. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft met 92 tegen 5 stemmen een motie aan genomen, waarin de regering wordt uit genodigd de crematie voor de wet gelijk te stellen met het begraven. Tegen stem den de Boerenpartij, de Staatkundig Ge reformeerden en de heer Jongeling van het Gereformeerd Politiek Verbond. De motie, ingediend door de heer Scheps (P.v.d.A.) was reeds eerder door de vaste Kamercommissie voor Binnen landse Zaken aanvaard. In de motie wordt aangedrongen op het wegnemen van de wettelijke belemmeringen voor de stichting van crematoria, alsmede op de afschaffing van het verplichte codicil, een schriftelijk bewijs waaruit blijkt dat de overledene met crematie akkoord is gegaan. Woensdagmorgen vond een bewoner van de Weststraat in Den Helder die naar zijn werk ging, in een steeg achter zijn huis een geldkistje dat bij nader on derzoek afkomstig bleek te zijn van de inbraak die in de nacht van maandag op dinsdag is gepleegd in café Passage in de Keizerstraat. De inbreker heeft kennelijk geen kans gezien het te openen. Het bevatte 3.100,- aan zilvergeld en bankbiljetten benevens enkele spaarbankboekjes. Een geldkistje met ongeveer 1.000 gulden erin wordt j nog vermist. over de in 1967 in te voeren omzetbelas ting op schoenen en textiel en diende daar om een amandement in om de belasr ting op deze goederen voorlopig te schrap pen. Zijn voorstel om de extra-verhoging van de Vennootschapsbelasting met één punt ongedaan te maken kreeg de steun van de A.R. Dr. Lucas (K.V.P.) had gevraagd of de invoering van spaarbrieven een wezenlijk onderdeel van het dekkingsplan is en of het er zonder risico's uitgehaald kon wor den. Een deel van de P.v.d.A.-fractie zou te gen de omzetbelasting op textiel en schoe nen stemmen. De V.V.D.-fractie wees al le belastingverhogingen af. Haar woord voerder, mr. Portheine, vroeg o.m. Eau de Cologne vrij te stellen van de hogere alcoholaccijns. „Eau de Cologne wordt medicinaal gebruikt door personen van het vrouwelijk geslacht met lagere inko mens als middel tegen flauwvallen", zei hij. C.P.N. en P.S.P. hadden bezwaar tegen onzetbelasting op verbruiksgoederen. ,,De regering verhaalt noodzakelijke voorzie ningen met een omslag op de bevolking1 zei de heer Bakker. De kleine rechtse groeperingen vonden dat er veel meer bezuinigd kon worden. De heer Jongeling van het G.P.V. had uitgerekend dat op elke gulden slechts 0,4 cent wordt bezuinigd. En volgens de heer Harmsen van de Boerenpartij zou het parlement niet meer de spreekbuis van het volk zijn als het akkoord met de belastingplannen. ging Advertentie WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 (Van onze correspondent) APELDOORN In Apeldoorn wordt druk gesproken over de verdwijning van de 55-jarige ziekenhuispredikant ds. W. Th. van der Wind. Sinds zondagmorgen is hij spoorloos. Hij verliet 's ochtends om half tien zijn huis om naar hij zei een afspraak te gaan maken in de stad om daar 's middags met zijn kinderen te gaan eten. Toen zijn kinderen 's middags in het restaurant wachtten arriveerde hun vader niet. Vermoedelijk zijn de huishoudelijke zor gen hem teveel geworden en besloot hij te verdwijnen. Hij pakte zijn Gazelle-rij wiel en fietste richting Centrum. Daar is hij maandagmorgen nog door een vrouw gezien. De politie staat voor een raadsel. Toen dé predikant zijn huis verliet had hij naar later bleek veel geld bij zich gesto ken. „Wij geloven niet in een ongeluk", zegt men bij de politie. „Voor zover wij weten was hij beslist niet overspannen en had hij evenmin zelfmoordneigingen. We weten echt niet wat we ervan moeten den ken." Ook in zijn vorige standplaats, Hoender- lo, is men naarstig aan het speuren ge slagen. Ook daar echter tot op heden zon der resultaat. De vrouw van ds. Van der Wind wordt reeds enige tijd in een zieken huis verpleegd Eindhoven. Doctoraal scheikundige tech nologie: J. H. M. Boost (Roermond), P. van den Borne (Gemert), L. H. Goessens (Meers- sen), G. H. J. M. Jacobs (Klimmen), J. van Klinken (Zandvoort), F. J. van de Meerak- ker (Waalre) F. J. G. M. van Oorsouw (Eindhoven), J. F. Repin (Eygelshoven), H. C. Smit (Eindhoven), P. A. G. Strijbosch (Helmond), H. P. H. Vrijens (Maastricht) en D. M. van Zuidam (Apeldoorn). Advertentie (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het uithangen van een spandoek met het woord „republiek" tijdens het verlovingsbezoek van prinses Beatrix en de heer Von Amsberg aan Amsterdam is gisteren een stenograaf en een boekhouder in Amsterdam op een boete van vijftig gulden of vier dagen hechtenis en zes dagen voorwaardelijk komen te staan wegens ordeverstoring, Twee studenten die uit een raam op een hoger gelegen verdieping van het zelfde huis enkele keren „Leve de repu bliek" hadden geroepen veroordeelde de kantonrechter eveneens conform de eis tot dezelfde straf. Het viertal werd verdedigd door het Eerste-Kamerlid mr. Cammelbeeck. De was van mening dat op de eis van de officier alleen vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging kon volgen. De vier veroordeelden kondigden aan in beroep te zullen gaan. Uit de verklaringen van agenten bleek dat het publiek dat zich voor het bewus te grachtenhuis had opgesteld, op het uit hangen van het doek en de uitroepen Leve de republiek" had gereageerd met kreten als „Schooier, kom eens naar be neden" en door „Oranje Boven" te gaan zingen. „Zo er al sprake zou kunnen zijn van ordeverstoring en er zou een veroordeling volgen, dan is men bezig de vrijheid van meningsuiting te vermoorden", zei mr. Cammelbeeck in zijn pleidooi. „Wanneer iemand uitkomt voor de opvatting van een minderheid en de meerderheid rea geert hier onredelijk en emotioneel op, neemt men bij vervolging en veroorde ling het conformisme en een bepaalde opvatting van staatsvorm in bescher ming. In een republikeinse buurt, en die zijn er hier, zou men evengoed van een doek met „Koningshuis" of van een oran jebord met „Kiest Berghuis" kunnen zeg gen dat het ordeverstorend is, of de orde bedreigt." Een van de verdachten voerde nog aan, dat men had nagegaan jf het uithangen van spandoeken strafbaar zou zijn. „Toen wij in de omgeving verschillende span doeken met „Leve Trix en Claus" zagen waren wij ervan overtuigd dat dit niet het geval was." De kantonrechter dacht e echter anders over. De inwoners van Vleuten-De Meern, die zijn aangesloten op het aardgasnet van Utrecht, zijn gisteravond enige uren ver stoken geweest van aardgas. Nadat de kookpiek juist voorbij was, viel de druk weg in de leiding Utrecht-Vleuten-De Meern. Onmiddellijk gingen geluidswa gens door het dorp om de bevolking te waarschuwen. Verzocht werd de gaskra nen af te sluiten om ongelukken bij het herstel te voorkomen. Uit een onderzoek is gebleken dat een zogenoemde vlinder- klep in de gasleiding zodanig klem was geraakt, dat een normale gastoevoer niet mogelijk was. Om 22 uur was het euvel verholpen. De 73-jarige Utrechter J. Seinen het academisch ziekenhuis overleden aan de verwondingen die hij bij een verkeers ongeluk in de Domstad had opgelopen. In het Julianaziekenhuis te Apeldoorn is overleden de 47-jarige heer W. G. de Bruin, die op 9 november zwaar werd ge wond, toen hij met zijn scooter op de Arnhemseweg in botsing kwam met een vrachtauto. De 81-jarige A. Kalis uit Rotterdam, die gistermiddag op een zebrapad door een vrachtwagen werd aangereden, is aan zijn verwondingen overleden. is m De Onderlinge Waarborgmaatschappij Transportrisico, een onder auspiciën van de N.Ö.B.-Wegtransport werkende verze keringsmaatschappij voor het wegtrans port, heeft een plan om het aantal onge vallen in het wegvervoer te verminderen. Het bestaat voornamelijk hierin dat chauffeurs van wegtransportbedrijven met jaarlijkse premies en met onder scheidingen beloond worden voor een veilig gedrag in het verkeer. Volgens het plan krijgt iedere chauf feur aan het begin van het jaar 600 pun ten, die worden aangetekend op een kaart. Veroorzaakt de chauffeur een on geval of begaat hij een overtreding, dan wordt een bepaald aantal punten afge trokken. Rijden onder invloed bij voor beeld kost meteen alle punten; een onge val met een schadebedrag van meer dan 1000 kost zestig punten. De transportbe drijven wordt aanbevolen om aan de pun ten een bepaalde geldswaarde toe te ken nen. In Duitsland, waar een soortgelijk systeem al enige tijd in gebruik is, re kent men een Mark voor één punt. De punten die overgebleven zijn worden aan het einde yan het jaar „verzilverd". Bij de transportbedrijven is het plan welwillend ontvangen. Ruim tweehonderd ondernemingen hebben hun medewerking toegezegd. De verzekeringsmaatschappij wil ook eremedailles gaan Instellen voor chauffeurs die drie, vijf of tien jaar schadevrij rijden. Van het plan worden gunstige resulta ten verwacht, onder meer omdat uit een analyse van schadegevallen gebleken is dat ook beroepschauffeurs van transport-,£U1U reeen. ondernemingen veel gewoontefouten ma- zone van een nieuwe depressie boven Ier' ken Het vaakst voorkomend zijn het niet land breidde zich vanmorgen over Eredoctoraat. Prof. dr. W. A. P. Smit, hoogleraar in de geschiedenis van de Ne derlandse letterkunde aan de rijksuni versiteit in Utrecht, is benoemd tot eredoctor van de universiteit van Leu ven. Directeur. Met ingang van 1 december is ir. J van Galen, rijkslandbouwconsulent te Dordrecht, benoemd tot directeur bij het ministerie van Landbouw en Visse rij, belast met de leiding van de directie Akker- en Weidebouw. Ongewenst cafébezoek. Terwijl de eige naar van een café in Den Helder met zijn vrouw in de schouwburg 'feestvier de, is er in zijn zaak ingebroken. Toen het echtpaar thuis kwam miste het 4000 gulden. Prijs voor pionier. De Landbouwcomité- prijs, die hel Koninklijk Nederlands Landbouwcomité jaarlijks toekent aan een Nederlander, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor het bijeenbrengen van stad en platteland, is toegekend aan dr- H. G. W. van der Wielen te Bakkeveen. Dr. van der Wielen was in de jaren dertig één van de oprichters van Nederlands eerste volkshogeschool te Bakkeveen. Jarenlang is hij de hoofdleider geweest van deze volkshogeschool. Hij is thans landelijk leider van het volksho- geschoolwerk en algemeen secretaris van de Vereniging tot Stichting van Volkshogescholen. Tienduizend. De Nationale Luchtvaart- school heeft voor het eerst sinds de op- richting in 1927 in één jaar meer dan tienduizend vlieguren volgemaakt. D« heer A. H. van den Broek uit Rotter dam maakte met een van de N.L.S. gehuurd toestel die tienduizend uur vol. Minister naar Parijs. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is naar Parijs vertrokken, waar hij vandaag en morgen de vergadering van de OESO, de organisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling, zal bijwonen. De ministers Den Uyl en Bot zijn hem voor dezelfde vergadering nagereisd. Ook in Nederland. De Zwitserse vereni ging „Terre des Hommes", die zich het lot aantrekt van Afrikaanse 'en Aziati sche weesjes en andere door ouders of familie verlaten kinderen, zal zich ook in Nederland vestigen. De in Zwitser land wonende Nederlandse mevrouw E. Wartensleben komt naar ons land om een zelfstandige afdeling op te richten. Dit geschiedt vrijdag in het K.L.M.-gebouw in Den Haag. Snelle groei. De voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft in de jaarvergadering in Utreeht medegedeeld dat de organisatie een snelle groei door maakt. Er zijn 107 afdelingen, die sa men 24-000 leden hebben. In het afge lopen jaar kwamen er 3800 nieuwe leden hij. „Roest is gek". „Roest is gek" luidt een nieuwe reclametekst op de omslag van een folder van een oliemaatschappij. Maar een in Nijmegen wonende heer Karei Roest vatte dit op als een per soonlijke belediging. Hij schreef dat aan de directie, die de toorn van de heer Roest wist te bezweren door hem een gratis servicebeurt voor zijn auto aan te bieden. Het K.N.M.I. deelt mee: De afgelopen nacht passeerde een rug van hoge luchtdruk, waarna de wind draaide naar zuidwest tot zuid. De regen- goed opletten bij achteruitrijden, ver keerd invoegen en inhalen, geen voor rang verlenen en onvoldoende afstand be waren. Van meer dan de helft van de schadegevallen zijn deze „zwarte vier' de oorzaak. Advertentie en reumatische pijnen wr'jft U eveneens weg met land uit. Er zal tijdelijk zachte lucht ons land binnenstromen, maar na een koufrontpas sage wordt opnieuw koude lucht van arc tische oorsprong met noordwestelijke win den over de Noordzee aangevoerd. De depressie zal vrij langdurige regen veroorzaken. Na de frontpassage zullen nog enkele buien voorkomen, afgewisseld door opklaringen. De komende nacht wordt geen vorst verwacht. Morgen over dag zullen de temperaturen eveneens bo ven nul blijven. WEERRAPPORTEN Uit de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden is gistermiddag omstreeks vijf uur een gevangene ontsnapt. Een uur later is hij op de kop van de afsluitdijk gepakt door de rijkspolitie. De man be vond zich in gezelschap van een vrouw die hem in haar auto had meegenomen. Advertentie De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft twin tig jaar gevangenisstraf geëist tegen een 31-jarige huisvrouw uit Bemmel, die wordt verdacht van een aantal gevallen van fraude en van moord door middel van parathion op haar vader. De raadsvrouwe, mejuffrouw mr. M. J Feriz, vroeg vrijspraak. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door „Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Laarveld. Solist: Rinus Groot (piano). Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Joop Doderer presenteert „Meneer Mazure". M.m.v. Teddy Schaank en Gerard Heystee Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Jerzy Katlewicz. So list: Bernard Michelin (cello). Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Studio met „Een geur van bloemen" van James Saunders. Regie: Kees van Ier- sel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Com mando's in Vietnam", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Zeven man nen zonder vrees", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Lord Jim", 14 j. Minerva, vrijdag 20.15 u.: „Vreemde bed gezellen", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14 u.) „Als Parijs met vakantie is", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De held van Babylonië", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november expositie van werk van Kees Okx. Waagtaveerne: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Raadhuis Hillegom, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, vrijdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. DONDERDAG 25 NOVEMBER City, 20 u.: „Mata Hari" (met Greta Gar- bo in de hoofdrol). Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 uur: film over Himalaya-expeditie van Jan Boon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 26 NOVEMBER City, 20 u.: „Operation Crossbow". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 u Concert door IJmuider Harmonie. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor i .k.-bibliotheek)19-21 uur. R.k.-openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 u. DONDERDAG 25 NOVEMBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Com mando des doods". Gemeentelijk Gasbedrijf, Parallelweg 108, 19.30 u.: cursus koken en bakken voor de feestdagen, door Stichting huish.- en gezinsverzorging. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: jeugdcursus schilderen en teke nen; 20 u-: idem voor ouderen door Ken- nemer Staten. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Maximum- temperaturt binnen- en Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: ex positie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 Z.-Limburg uur en van 14-17 uur. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat ^isinki 70, gesloten. Q,*",lr1"'1 R.k.-leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend I Aberdeen van 15-21- u.; r.k.-leeszaal geopend van ""1"" 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend I Brussel van 15-17 uur; r.k.-leeszaal geopend van Luxemburg 15-17 uuur. Stockholm Oslo Londen Amsterdam VRIJDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ipcress streng geheim". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Com mando's des doods". W.B. Theater, 20 u.: „Brandend circus". Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: club avond voor Beverwijkse Amateurfotogra fen. Verenigingsgebouw, Plesmanweg/van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus versierin gen voor de feestdagen, Huish.- en ge zinsvoorlichting. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. en minimum u a ei buitenland wind- richti max. temp. zw. bew. 7 4 licht bew. 6 1 zw. bew. 6 2 onbewolkt zw 4 -1 onbewolkt 6 -1 onbewolkt 4 -1 licht bew. 5 -1 licht bew. 4 -1 zw. bew. nno -8 -16 mist windst. -7 -11 geh. bew. windst. -6 -8 zw. bew. wnw 0 0 onbewolkt w 1 -4 regen z 6 2 onbewolkt zzw 6 0 onbewolkt 5 -1 mist zzw 2 -3 motregen 7 4 onbewolkt ozo 11 -0 geh. bew. windst. -2 -2 onbewolkt nnw 11 3 geh. bew. 0 1 onbewolkt 3 -2 half bew. w 0 -2 sneeuw zzo 1 1 regen windst. -1 -1 onbewolkt windst. 2 -3 half bew. w -1 -8 sneeuw w -3 -7 zw. bew. w 25 7 zw. bew. nno 20 11 licht bew. 0 9 -1 onbewolkt nnw 12 zw. bew. windst. 8 -3 onbewolkt windst. 13 1 onbewolkt w 11 6 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Vrijdag 26 november Zon op 08.18 uur; onder 16.36 uur. Maan op 11.49 uur; onder 1852 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 november Hoog water 4.51 uur en 17.05 uur. Laag water 0.32 uur en 12.48 uur. Vrijdag 26 november Hoog water 4.51 uur en 17.05 uur. Laag water 1.07 uur en 13.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2